Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Marchante overraskende vinder af Pais Vasco

Marchante overraskende vinder af Pais Vasco

08. april 2006 20:260
Med en sensational sejr på dagens afsluttende enkeltstart var det Saunier Duvals Gomez Marchante, der efter etapen kunne kåres til samlet vinder af løbet.

Gomez Marchante var seks sekunder hurtigere end Alejandro Valverde på andenladsen og otte sekunder hurtigere end Antonio Colom fra Caisse d'Epargne, der dermed tog sig af tredjepladsen på dagens etape. I den samlede stilling var rækkefølgen den same, idet Gomez Marchante med sin enkeltstartstid hentede den tid, han lå efter Euskatel-Euskadi rytteren Samuel Sanchez før dagens etape. Sanchez kørte en enkeltstart, som resulterede i, at han helt rykkede ud af podiet.

Dagens enkeltstart var ret kuperet, og det var derfor ikke overraskende, at CSCs Carlos Sastre i lang tid havde bedste tid, og først da Discovery Channels Janez Brajkovic var kommet i mål i tiden 33:02 min. måtte Sastre vige pladsen. Derefter var det Lampres Evgeni Petrov, der for en stund var indehaver af den hurtigste tid, men kun indtil Alejandro Valverde havde kørt de 24 km. Valverde huggede 10 sekunder af Petrovs tid. Det var imidlertid ikke nok, idet José Angel Gomez Marchante altså i dag havde fundet det helt rigtige tråd. Og med tiden 32:44 min. kunne han afvente de syv sidste rytteres målankomst.

Ingen af dem var dog hurtigere end Marchante. Og med Valverde og Colom på de følgende pladser og Sanchez’ 15. plads, hele 51 sekunder efter Marchante, blev der byttet godt og grundigt om i klassementet. Den tidligere vinder af løbet, Iban Mayo, sluttede langt nede. Hans enkeltstart rakte ikke til mere end en 56. plads.

For danske Team CSC blev det ud over Carlos Sastres 7. plads på dagens etape ikke til det helt store i Baskerlandet. Holdets klassementshåb, Fränk Schleck, styrtede og udgik som bekendt, og derefter var der ikke nogen reel mulighed for det danske hold i det samlede klassement.

Resultatet af den afsluttende enkeltstart:
1 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 32.44
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.06
3 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.08
4 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 0.16
5 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 0.18
6 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team
7 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 0.28
8 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.29
9 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir 0.36
10 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 0.37
11 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
12 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0.39
13 M. A. Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 0.45
14 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 0.47
15 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.51
16 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 0.52
17 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 0.56
18 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance 0.57
19 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Würth Team 0.58
20 Thomas Dekker (Ned) Rabobank 1.04
21 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom 1.05
22 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.08
23 Francisco Javier Vila (Spa) Lampre-Fondital 1.10
24 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
25 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic 1.12
26 Jens Voigt (Ger) Team CSC 1.16
27 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 1.18
28 Nicki Sorensen (Den) Team CSC 1.20
29 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
30 Arkaitz Duran (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.22
31 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 1.23
32 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.25
33 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas 1.26
34 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
35 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 1.27
36 Iker Camaño (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.28
37 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
38 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
39 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 1.31
40 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam 1.33
41 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 1.41
42 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
43 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 1.46
44 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
45 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 1.47
46 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1.48
47 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
48 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 1.49
49 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner
50 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems
51 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux 1.51
52 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems 1.52
53 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
54 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 1.54
55 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
56 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.59
57 Andrea Noe (Ita) Liquigas 2.00
58 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 2.02
59 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux
60 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
61 Daniel Becke (Ger) Team Milram
62 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital 2.04
63 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.06
64 Mikel Pradera (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 2.07
65 Unai Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
66 Ivan Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 2.08
67 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam 2.10
68 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 2.12
69 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 2.13
70 Ricardo Serrano (Spa) Kaiku 2.14
71 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance 2.16
72 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team 2.18
73 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 2.19
74 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 2.20
75 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 2.21
76 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic 2.22
77 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance
78 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 2.23
79 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam
80 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 2.25
81 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 2.26
82 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 2.27
83 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
84 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.29
85 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku
86 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.31
87 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 2.32
88 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
89 Oscar Freire (Spa) Rabobank 2.35
90 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux
91 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 2.36
92 Björn Schröder (Ger) Team Milram
93 Theo Eltink (Ned) Rabobank 2.37
94 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 2.38
95 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 2.42
96 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
97 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 2.43
98 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 2.45
99 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 2.46
100 Jorge Azanza (Spa) Kaiku 2.47
101 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 2.49
102 Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole 2.50
103 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
104 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 2.54
105 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 3.08
106 Charles Wegelius (GBr) Liquigas
107 David Etxebarria (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 3.10
108 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax-Gam 3.11
109 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto 3.15
110 Remi Pauriol (Fra) Credit Agricole 3.16
111 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 3.17
112 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
113 Constantino Zaballa (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 3.21
114 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance
115 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 3.22
116 Adrian Palomares (Spa) Kaiku
117 Ruben Lobato (Spa) Saunier Duval-Prodir 3.23
118 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 3.28
119 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital 3.31
120 Gustavo Cesar (Spa) Kaiku 3.32
121 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 3.35
122 Daniel Musiol (Ger) Team Milram 3.36
123 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 3.37
124 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 3.39
125 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 3.43
126 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 3.48
127 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas 3.49
128 Luis Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems 3.52
129 Jonathan Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
130 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance 3.53
131 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam 4.05
132 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 4.08
133 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems 4.11
134 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 4.12
135 Luis Perez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone 4.18
136 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team 4.23
137 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 4.25
138 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 4.29
139 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.39
140 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 4.43
141 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam 4.48
142 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 4.55
143 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole 4.56
144 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam 5.16
145 Freddy Bichot (Fra) Française des Jeux 5.24
146 Igor Anton (Spa) Eusktalel-Euskadi 5.46
147 Yon Bru (Spa) Kaiku 6.10
148 Israel Nuñez (Spa) Kaiku 6.13
149 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 6.56
150 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 7.05

Samlet resultat af Vuelta a Pais Vasco 2006:
1 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 20.31.47
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.07
3 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
4 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 0.19
5 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.20
6 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.42
7 M. A. Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 0.44
8 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 1.11
9 Francisco Javier Vila (Spa) Lampre-Fondital 1.21
10 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.24
11 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 1.34
12 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 1.37
13 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 1.40
14 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 1.41
15 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam 2.11
16 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 2.18
17 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom 2.30
18 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.57
19 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 3.01
20 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 3.11
21 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems 3.14
22 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 3.16
23 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance 3.19
24 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital 3.20
25 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.42
26 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team 3.46
27 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.54
28 Unai Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 4.40
29 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 4.52
30 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 5.13
31 Ricardo Serrano (Spa) Kaiku 5.29
32 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 6.23
33 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 6.30
34 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 6.41
35 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic 7.10
36 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 7.20
37 Oscar Freire (Spa) Rabobank 7.38
38 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 8.01
39 Yon Bru (Spa) Kaiku 8.25
40 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 8.52
41 Ivan Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 9.10
42 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance 9.47
43 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 10.59
44 Ruben Lobato (Spa) Saunier Duval-Prodir 11.16
45 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic 11.30
46 Constantino Zaballa (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 12.06
47 David Etxebarria (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 12.10
48 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 12.14
49 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas 12.44
50 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team 13.14
51 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 14.16
52 Andrea Noe (Ita) Liquigas 14.21
53 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 14.50
54 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 15.33
55 Luis Perez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone 15.58
56 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 16.05
57 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 16.12
58 Pieter Weening (Ned) Rabobank 16.16
59 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 16.25
60 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir 16.29
61 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 16.51
62 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 17.25
63 Jens Voigt (Ger) Team CSC 18.12
64 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 18.15
65 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax-Gam 18.27
66 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
67 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 18.33
68 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 18.47
69 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux 18.56
70 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 19.45
71 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole 20.02
72 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 21.21
73 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 21.43
74 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam 21.59
75 Thomas Dekker (Ned) Rabobank 23.19
76 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 23.27
77 Nicki Sorensen (Den) Team CSC 24.18
78 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 24.24
79 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 24.32
80 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam 25.00
81 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 25.12
82 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 25.46
83 Jorge Azanza (Spa) Kaiku
84 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 27.46
85 Josep Jufre (Spa) Davitamon-Lotto
86 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku 28.40
87 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 29.06
88 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 29.16
89 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
90 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 29.30
91 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto 30.00
92 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance 30.18
93 Michael Blaudzun (Den) Team CSC 31.37
94 Remi Pauriol (Fra) Credit Agricole 31.41
95 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 31.51
96 Benoît Poilvet (Fra) Credit Agricole 32.40
97 Iker Camaño (Spa) Euskaltel-Euskadi 32.54
98 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 33.23
99 Theo Eltink (Ned) Rabobank 33.36
100 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 33.52
101 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 33.55
102 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 34.21
103 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto 35.01
104 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 35.18
105 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 35.28
106 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 35.48
107 Igor Anton (Spa) Eusktalel-Euskadi 36.42
108 Jonathan Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
109 Björn Schröder (Ger) Team Milram 37.03
110 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas 37.21
111 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 37.25
112 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 37.38
113 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 38.06
114 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam 38.12
115 Mikel Pradera (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 38.35
116 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 39.15
117 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 39.23
118 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital 39.43
119 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 40.05
120 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 40.21
121 Arkaitz Duran (Spa) Saunier Duval-Prodir 41.25
122 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 42.06
123 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 42.39
124 Adrian Palomares (Spa) Kaiku 42.53
125 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 43.47
126 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 46.30
127 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 47.23
128 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 48.14
129 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 49.16
130 Daniel Becke (Ger) Team Milram 49.52
131 Gustavo Cesar (Spa) Kaiku 51.16
132 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam 51.23
133 Luis Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems 52.45
134 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 53.11
135 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 54.07
136 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam 54.34
137 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 56.40
138 Israel Nuñez (Spa) Kaiku 59.17
139 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 1.00.16
140 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 1.00.59
141 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 1.05.37
142 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.06.39
143 Daniel Musiol (Ger) Team Milram
144 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems 1.07.19
145 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux 1.07.36
146 Freddy Bichot (Fra) Française des Jeux 1.08.32
147 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Würth Team 1.10.26
148 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance 1.16.42
149 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 1.22.30
150 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 1.35.17
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

Omloop Mandel-Leie-Scheld...(1.1) 22/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE