Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Mark Cavendish sejrede igen

Mark Cavendish sejrede igen

22. maj 2007 18:170

Mark Cavendish (T-Mobile) fik endnu en sejr på CV'et. Efter en stille start hos T-Mobile er Mark Cavendish virkelig ved at finde fodfæste.

På 2. etape af Volta a Catalunya lykkedes det igen Cavendish at spurte sig til sejren foran Aaron Kemps (Astana) og Leonardo Duque (Cofidis). Cavendish vandt tidligere på måneden to etapesejre i etapeløbet 4 Jours de Dunkerque.

Dagens etape blev præget af et langt udbrud på 170 kilometer. Det var Victor-Hugo Peña (Unibet) og Francisco José Martinez (Andalucia), som var i udbrud det meste af etapen. De to ryttere havde på et tidspunkt 8 minutter til feltet, men måtte alligevel se sig hentet kort før mål.


Resultat af 2. etape
1 Mark Cavendish - T-Mobile 4.01.47 (38.464 km/t)
2 Aaron Kemps - Astana
3 Leonardo Duque - Cofidis
4 Baden Cooke - Unibet.com
5 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
6 Daniel Moreno - Relax-GAM
7 Bernhard Eisel - T-Mobile
8 William Bonnet - Crédit Agricole
9 Allan Davis - Discovery Channel
10 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias
11 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance
12 Mirko Celestino - Milram
13 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
14 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance
15 Filippo Pozzato - Liquigas
16 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
17 Carlo Scognamiglio - Milram
18 Nicki Sørensen - Team CSC
19 Oscar Sevilla - Relax-GAM
20 Gregory Rast - Astana
21 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir
22 Sebastian Langeveld - Rabobank
23 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
24 Francisco Mancebo - Relax-GAM
25 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi
26 Stuart O'Grady - Team CSC
27 Marc De Maar - Rabobank
28 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
29 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
30 Alexander Vinokourov - Astana
31 Mickaël Delage - Française Des Jeux
32 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne
33 Matej Mugerli - Liquigas
34 Aitor Galdos - Euskaltel-Euskadi
35 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
36 Michael Lange - Slipstream-Chipotle
37 Erik Zabel - Milram
38 Sylvain Chavanel - Cofidis
39 Laurens Ten Dam - Unibet.com
40 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital
41 Christian Vande Velde - Team CSC
42 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
43 Matteo Carrara - Unibet.com
44 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner
45 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
46 David Garcia - Karpin-Galicia
47 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
48 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne
49 Marcos Serrano - Karpin-Galicia
50 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
51 Mauro Da Dalto - Liquigas
52 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic
53 Morris Possoni - Lampre-Fondital
54 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
55 Michael Rogers - T-Mobile
56 Luis Pasamontes - Unibet.com
57 Igor Astarloa - Milram
58 Marcel Strauss - Gerolsteiner
59 Maxime Monfort - Cofidis
60 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
61 Michal Golas - Unibet.com
62 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
63 Serguei Ivanov - Astana
64 Geert Steurs - Predictor-Lotto
65 Benjamin Noval - Discovery Channel
66 John Gadret - Ag2r Prévoyance
67 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
68 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
69 Maxim Iglinskiy - Astana
70 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur
71 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
72 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias
73 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
74 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia
75 Andriy Grivko - Milram
76 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias
77 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
78 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur
79 Theo Eltink - Rabobank
80 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
81 Magnus Backstedt - Liquigas
82 Bart Dockx - Predictor-Lotto
83 Rik Verbrugghe - Cofidis
84 Janez Brajkovic - Discovery Channel
85 Niki Terpstra - Milram
86 Pieter Weening - Rabobank
87 Jason Donald - Slipstream-Chipotle
88 Denis Menchov - Rabobank
89 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole
90 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
91 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
92 Murilo Fischer - Liquigas
93 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia
94 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
95 Ángel Vicioso - Relax-GAM
96 Rigoberto Uran - Unibet.com
97 José Antonio Redondo - Astana
98 Allan Johansen - Team CSC
99 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia
100 Joaquín Ortega - Fuerteventura-Canarias
101 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi
102 Eladio Sánchez - Fuerteventura-Canarias
103 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
104 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne
105 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
106 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
107 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
108 Linus Gerdemann - T-Mobile
109 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi
110 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic
111 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir
112 Frederik Willems - Liquigas
113 Guennadi Mikhailov - Astana
114 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
115 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir
116 Giuseppe Guerini - T-Mobile
117 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur
118 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
119 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
120 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
121 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia
122 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
123 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle
124 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
125 Grischa Niermann - Rabobank
126 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur
127 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
128 Sergio Paulinho - Discovery Channel
129 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
130 Volodymyr Dyudya - Milram
131 Sandy Casar - Française Des Jeux
132 Bradley Wiggins - Cofidis
133 Santiago Perez - Relax-GAM
134 Juan Carlos Carinena - Andalucia-Cayasur
135 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
136 José Ruiz - Andalucia-Cayasur
137 Julián Sánchez - Relax-GAM
138 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
139 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias
140 Ronny Scholz - Gerolsteiner
141 Kim Kirchen - T-Mobile
142 Matej Jurco - Milram
143 Florent Brard - Caisse d'Epargne
144 Marcus Ljungqvist - Team CSC
145 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
146 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic
147 Jesús Hernández - Relax-GAM
148 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle
149 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
150 Scott Davis - T-Mobile
151 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias
152 Iñigo Cuesta - Team CSC
153 Thorwald Veneberg - Rabobank
154 Ángel Vicioso - Relax-GAM
155 José Alberto Benítez - Saunier Duval-Prodir
156 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
157 Julien Mazet - Astana
158 David Millar - Saunier Duval-Prodir
159 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
160 Chris Anker Sørensen - Team CSC
161 Guido Trenti - Liquigas
162 Lars Bak - Team CSC
163 Patrick McCarty - Slipstream-Chipotle
164 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne
165 Anthony Charteau - Crédit Agricole
166 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
167 Philip Deignan - Ag2r Prévoyance
168 Maryan Hary - Cofidis
169 Stéphane Augé - Cofidis
170 Trent Lowe - Discovery Channel
171 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto
172 Danny Pate - Slipstream-Chipotle
173 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle
174 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
175 Michael Boogerd - Rabobank
176 Huub Duyn - Slipstream-Chipotle
177 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur
178 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
179 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
180 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
181 Jakob Piil - T-Mobile 1.12
182 Antonio Cruz - Discovery Channel 1.18
183 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 1.31
184 Manuel Quinziato - Liquigas
185 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 2.09
186 Beat Zberg - Gerolsteiner
187 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner
188 Thomas Fothen - Gerolsteiner
189 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 2.59
190 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
191 Sebastian Lang - Gerolsteiner
192 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 3.57
193 Markus Zberg - Gerolsteiner
194 Victor Hugo Peña - Unibet.com 6.38
195 Andoni Lafuente - Euskaltel-Euskadi 22.13


Samlet stilling efter 2. etape
1 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 4.18.40
2 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne 0.01
3 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne
4 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
5 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
6 Florent Brard - Caisse d'Epargne
7 Nicki Sørensen - Team CSC 0.17
8 Stuart O'Grady - Team CSC
9 Christian Vande Velde - Team CSC
10 Iñigo Cuesta - Team CSC
11 Chris Anker Sørensen - Team CSC

12 Aaron Kemps - Astana 0.18
13 Alexander Vinokourov - Astana
14 Serguei Ivanov - Astana
15 Maxim Iglinskiy - Astana
16 José Antonio Redondo - Astana
17 Allan Johansen - Team CSC 0.21
18 Leonardo Duque - Cofidis 0.24
19 Sylvain Chavanel - Cofidis
20 Maxime Monfort - Cofidis
21 Rik Verbrugghe - Cofidis
22 Bradley Wiggins - Cofidis
23 Filippo Pozzato - Liquigas 0.27
24 Matej Mugerli - Liquigas
25 Mauro Da Dalto - Liquigas
26 Magnus Backstedt - Liquigas
27 Murilo Fischer - Liquigas
28 Frederik Willems - Liquigas
29 Manuel Quinziato - Liquigas
30 Mirko Celestino - Milram 0.30
31 Erik Zabel - Milram
32 Andriy Grivko - Milram
33 Niki Terpstra - Milram
34 Volodymyr Dyudya - Milram
35 Matej Jurco - Milram
36 William Bonnet - Crédit Agricole 0.31
37 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
38 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
39 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
40 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
41 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
42 Anthony Charteau - Crédit Agricole
43 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 0.32
44 Ronny Scholz - Gerolsteiner
45 Beat Zberg - Gerolsteiner
46 Thomas Fothen - Gerolsteiner
47 Sebastian Lang - Gerolsteiner
48 Markus Zberg - Gerolsteiner
49 Baden Cooke - Unibet.com 0.33
50 Laurens Ten Dam - Unibet.com
51 Matteo Carrara - Unibet.com
52 Luis Pasamontes - Unibet.com
53 Michal Golas - Unibet.com
54 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
55 Rigoberto Uran - Unibet.com
56 Xavier Florencio - Bouygues Telecom 0.35
57 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
58 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
59 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
60 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
61 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
62 Guido Trenti - Liquigas
63 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
64 Allan Davis - Discovery Channel 0.37
65 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
66 Marcos Serrano - Karpin-Galicia
67 Benjamin Noval - Discovery Channel
68 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia
69 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
70 Janez Brajkovic - Discovery Channel
71 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia
72 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia
73 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
74 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia
75 Trent Lowe - Discovery Channel
76 Mark Cavendish - T-Mobile 0.41
77 Michael Rogers - T-Mobile
78 Linus Gerdemann - T-Mobile
79 Giuseppe Guerini - T-Mobile
80 Kim Kirchen - T-Mobile
81 Scott Davis - T-Mobile
82 Francisco Mancebo - Relax-GAM 0.42
83 Daniel Moreno - Relax-GAM 0.43
84 Oscar Sevilla - Relax-GAM
85 Ángel Vicioso - Relax-GAM
86 Santiago Perez - Relax-GAM
87 Julián Sánchez - Relax-GAM
88 Jesús Hernández - Relax-GAM
89 Ángel Vicioso - Relax-GAM
90 Morris Possoni - Lampre-Fondital 0.46
91 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
92 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
93 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
94 Sebastian Langeveld - Rabobank 0.48
95 Marc De Maar - Rabobank
96 Pieter Weening - Rabobank
97 Denis Menchov - Rabobank
98 Grischa Niermann - Rabobank
99 Michael Boogerd - Rabobank
100 Mickaël Delage - Française Des Jeux 0.49
101 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
102 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
103 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
104 Sandy Casar - Française Des Jeux
105 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
106 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
107 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 0.52
108 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance
109 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic
110 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
111 John Gadret - Ag2r Prévoyance
112 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
113 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
114 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
115 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic
116 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
117 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
118 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
119 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic
120 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
121 Philip Deignan - Ag2r Prévoyance
122 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 0.55
123 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir
124 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
125 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
126 Bart Dockx - Predictor-Lotto
127 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir
128 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir
129 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
130 José Alberto Benítez - Saunier Duval-Prodir
131 David Millar - Saunier Duval-Prodir
132 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
133 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto
134 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 1.00
135 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
136 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi
137 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi
138 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
139 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur 1.03
140 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur
141 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur
142 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur
143 Juan Carlos Carinena - Andalucia-Cayasur
144 José Ruiz - Andalucia-Cayasur
145 Theo Eltink - Rabobank 1.05
146 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 1.06
147 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias
148 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias
149 Joaquín Ortega - Fuerteventura-Canarias
150 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias
151 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur
152 Maryan Hary - Cofidis 1.07
153 Michael Lange - Slipstream-Chipotle 1.08
154 Jason Donald - Slipstream-Chipotle
155 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle
156 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle
157 Patrick McCarty - Slipstream-Chipotle
158 Danny Pate - Slipstream-Chipotle
159 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle
160 Huub Duyn - Slipstream-Chipotle
161 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner 1.23
162 Aitor Galdos - Euskaltel-Euskadi 1.25
163 Sergio Paulinho - Discovery Channel 1.35
164 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 1.38
165 Bernhard Eisel - T-Mobile 1.40
166 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne 1.48
167 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne
168 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 1.55
169 Antonio Cruz - Discovery Channel
170 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 2.06
171 Carlo Scognamiglio - Milram 2.18
172 Igor Astarloa - Milram
173 Marcus Ljungqvist - Team CSC 2.19
174 Lars Bak - Team CSC
175 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias 2.40
176 Eladio Sánchez - Fuerteventura-Canarias 2.42
177 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 2.44
178 Geert Steurs - Predictor-Lotto
179 Stéphane Augé - Cofidis 2.45
180 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 2.49
181 Thorwald Veneberg - Rabobank 2.52
182 Jakob Piil - T-Mobile
183 Gregory Rast - Astana 2.59
184 Guennadi Mikhailov - Astana 3.03
185 Julien Mazet - Astana
186 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital 3.04
187 David Garcia - Karpin-Galicia 3.05
188 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 3.29
189 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 3.45
190 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 3.54
191 Marcel Strauss - Gerolsteiner 4.19
192 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 4.56
193 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 5.13
194 Victor Hugo Peña - Unibet.com 7.05
195 Andoni Lafuente - Euskaltel-Euskadi 26.14


Pointkonkurrencen efter 2. etape

1 Mark Cavendish - T-Mobile 25 pts
2 Aaron Kemps - Astana 20
3 Leonardo Duque - Cofidis 16
4 Baden Cooke - Unibet.com 14
5 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 12
6 Daniel Moreno - Relax-GAM 10
7 Bernhard Eisel - T-Mobile 9
8 William Bonnet - Crédit Agricole 8
9 Allan Davis - Discovery Channel 7
10 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 6
11 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 5
12 Mirko Celestino - Milram 4
13 Xavier Florencio - Bouygues Telecom 3
14 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 2
15 Filippo Pozzato - Liquigas 1


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 26 pts
2 Victor Hugo Peña - Unibet.com 18
3 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur 12
4 Francisco Mancebo - Relax-GAM 6
5 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 2
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2
7 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 1
8 Florent Brard - Caisse d'Epargne 1
9 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 1


Sprintkonkurrencen efter 2. etape
1 Victor Hugo Peña - Unibet.com 6 pts
2 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 4
3 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 1
4 Francisco Mancebo - Relax-GAM 1


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Caisse d'Epargne 12.56.03
2 Team CSC 0.48
3 Astana 0.51
4 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 1.09
5 Liquigas 1.18
6 Team Milram 1.27
7 Crédit Agricole 1.30
8 Gerolsteiner 1.33
9 Unibet.com 1.36
10 Bouygues Telecom 1.42
11 Karpin Galicia 1.48
12 Discovery Channel Pro Cycling Team
13 T-Mobile Team 2.00
14 Relax-Gam 2.06
15 Lampre-Fondital 2.15
16 Rabobank 2.21
17 Française des Jeux 2.24
18 AG2r Prévoyance 2.33
19 Quickstep-Innergetic
20 Predictor-Lotto 2.42
21 Saunier Duval-Prodir
22 Euskaltel-Euskadi 2.57
23 Andalucia-Cayasur 3.06
24 Fuerteventura-Canarias 3.15
25 Team Slipstream powered by Chipotle 3.21

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

Kampioenschap van Vlaanderen(1.1) 18/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE