Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Matti Breschel treer i Sachsen-Tour

Matti Breschel treer i Sachsen-Tour

27. juli 2007 21:500

Annonce

T-Mobile stordominerer i Sachsen-Tour og i dag tog det tyske hold, den tredje etapesejr ud af tre mulige, da Eric Baumann vandt spurten en større gruppe som havde revet sig løs midt på etapen. Danske Matti Breschel (Team CSC) blev treer på etapen, lige efter en anden T-Mobile rytter Thomas Ziegler.

"Vi kom af sted omkring 29 mand og der var rimelig mange, som var interesseret i at holde den samlet, bl.a. T-Mobile. Vi blev også enige om at vi kørte for mig i dag og forsøgte at holde den kørende. Der var selvfølgelig en del ryk til sidst, men vi fik samlet gruppen og i spurten fik jeg mere eller mindre lov at passe mig selv. Jeg sad på hjul af Eric Baumann, der går hen og vinder. Han var lige en tand for hurtig, men det var udmærket," siger Matti Breschel til Feltet.dk.

I morgen venter en 37 km lang enkeltstart, som formentlig kommer til at afgøre løbet.

"Det er ikke ligefrem min stærke side, men jeg lugter guld, så jeg giver alt. Jeg vil næsten sige, at det kommer til stå imellem Thomas Ziegler, Joost Posthuma og Bobby Julich," lyder det fra Matti Breschel.

Resultat af 3. etape
1 Eric Baumann - T-Mobile Team 5.16.24 (40.6 km/t)
2 Thomas Ziegler - T-Mobile Team
3 Matti Breschel - Team CSC
4 Sebastian Siedler - Team Milram
5 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt
6 René Weissinger - Team Volksbank
7 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner
8 Michael Schär - Astana
9 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta
10 Andreas Schillinger - Team Sparkasse
11 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta
12 Björn Schröder - Team Milram
13 Nicki Sørensen - Team CSC
14 William Walker - Rabobank
15 Dirk Müller - Team Sparkasse
16 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
17 Chris Anker Sørensen - Team CSC
18 Bobby Julich - Team CSC

19 Julien Mazet - Astana
20 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
21 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt
22 Mariusz Witecki - Team Volksbank
23 Joost Posthuma - Rabobank
24 Stephan Schreck - T-Mobile Team
25 Marc De Maar - Rabobank
26 Serguei Yakovlev - Astana
27 Matthias Russ - Gerolsteiner
28 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
29 Niki Terpstra - Team Milram
30 Evgeniy Sladkov - Astana 25.58
31 Dmitriy Muravyev - Astana
32 Igor Abakoumov - Astana
33 Sven Teutenberg - Team Volksbank
34 Tilo Schüler - Team Sparkasse
35 Bas Gilling - Team Wiesenhof Felt
36 Karl-Christian König - Germany
37 Sebastian Lang - Gerolsteiner
38 Henning Bommel - Germany
39 Matthias Hahn - Thüringer Energie Team
40 André Korff - T-Mobile Team
41 Philipp Mamos - Team Sparkasse
42 Lars Wackernagel - Team Sparkasse
43 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
44 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus
45 Timo Honstein - Team Sparkasse
46 Stefan Löffler - Team Sparkasse
47 Olaf Pollack - Team Wiesenhof Felt
48 Richard Faltus - Team Sparkasse
49 Frank Schulz - Germany
50 Leif Lampater - Germany
51 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt
52 Marcel Kittel - Thüringer Energie Team
53 Christoph van Kleinsorgen - Heinz von Heiden Focus
54 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus
55 Sebastian Schwager - Team Milram
56 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges
57 Oliver Giesecke - Thüringer Energie Team
58 Hendrik Wolter - Notebooksbilliger.de
59 Dennis Pohl - Heinz von Heiden Focus
60 Fabian Pohl - Notebooksbilliger.de
61 Volker Ordowski - Gerolsteiner
62 Karsten Vogel - Team Regiostrom - Senges
63 Heinrich Berger - Notebooksbilliger.de
64 Philipp Ludescher - Team Volksbank
65 Marco Kiritschenko - Notebooksbilliger.de
66 André Greipel - T-Mobile Team
67 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges
68 Michael Blaudzun - Team CSC
69 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
70 Guido Fulst - Germany
71 Mats Willam - Heinz von Heiden Focus
72 Robert Kriegs - Germany
73 Roger Hammond - T-Mobile Team
74 René Obst - Team 3C - Gruppe Lamonta
75 Robert Bengsch - Germany
76 Marcel Barth - Thüringer Energie Team
77 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
78 Anders Lund - Team CSC
79 Timo Scholz - Notebooksbilliger.de
80 Philipp Walsleben - Heinz von Heiden Focus
81 Juan José Haedo - Team CSC
82 Martin Hebik - Heinz von Heiden Focus
83 Udo Müller - Notebooksbilliger.de
84 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus
85 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
86 Kenny De Haes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
87 Dennis Haueisen - Team Milram
88 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
89 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
90 Christian Lener - Team Volksbank
91 Sebastian Pristl - Team 3C - Gruppe Lamonta
92 Werner Riebenbauer - Team Volksbank
93 Felix Schäfermeier - Team 3C - Gruppe Lamonta
94 Peter Velitz - Team Wiesenhof Felt
95 Patrick Riedesser - Team Volksbank
96 René Haselbacher - Astana
97 Koos Moerenhout - Rabobank
98 Christian Pömer - Team Volksbank
99 Thorwald Veneberg - Rabobank
100 David Kopp - Gerolsteiner
101 Mathew Hayman - Rabobank
102 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges
103 Peter Möhlmann - Team Regiostrom - Senges
104 Sebastiaan Langeveld - Rabobank
105 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges
106 Allan Johansen - Team CSC
107 Christoph Klipp - Notebooksbilliger.de
108 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank
109 Matthias Friedemann - Team 3C - Gruppe Lamonta
110 Malaya Van Ruitenbeek - Team Regiostrom - Senges
111 Robert Bartko - Germany
112 Steffen Wesemann - Team Wiesenhof Felt
113 Steffen Radochla - Team Wiesenhof Felt
114 Martin Müller - Team Milram
115 Kartsten Hess - Thüringer Energie Team
116 Florian Frohn - Thüringer Energie Team
117 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta
118 Tony Martin - Thüringer Energie Team
119 Elia Rigotto - Team Milram
120 Nico Graf - Thüringer Energie Team

Samlet stilling efter 3. Etape
1 Björn Schröder - Team Milram 14.15.52
2 Thomas Ziegler - T-Mobile Team 0.09
3 Nicki Sørensen - Team CSC 0.10
4 Matti Breschel - Team CSC 0.11
5 Michael Schär - Astana 0.14
6 Andreas Schillinger - Team Sparkasse
7 René Weissinger - Team Volksbank 0.15
8 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt
9 Sebastian Siedler - Team Milram
10 Bobby Julich - Team CSC
11 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta
12 William Walker - Rabobank
13 Marc De Maar - Rabobank
14 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta
15 Joost Posthuma - Rabobank
16 Mariusz Witecki - Team Volksbank
17 Dirk Müller - Team Sparkasse
18 Stephan Schreck - T-Mobile Team
19 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
20 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
21 Chris Anker Sørensen - Team CSC
22 Serguei Yakovlev - Astana
23 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
24 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 5.21
25 Matthias Russ - Gerolsteiner
26 Niki Terpstra - Team Milram 7.56
27 Eric Baumann - T-Mobile Team 17.23
28 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 17.38
29 Julien Mazet - Astana 17.41
30 André Greipel - T-Mobile Team 25.53
31 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 26.12
32 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt 26.13
33 Evgeniy Sladkov - Astana
34 André Korff - T-Mobile Team
35 Volker Ordowski - Gerolsteiner
36 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
37 Richard Faltus - Team Sparkasse
38 Elia Rigotto - Team Milram
39 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
40 Peter Velitz - Team Wiesenhof Felt
41 Philipp Walsleben - Heinz von Heiden Focus
42 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta
43 Nico Graf - Thüringer Energie Team
44 Koos Moerenhout - Rabobank
45 Christoph Klipp - Notebooksbilliger.de
46 Allan Johansen - Team CSC
47 Steffen Wesemann - Team Wiesenhof Felt
48 Florian Frohn - Thüringer Energie Team
49 Martin Hebik - Heinz von Heiden Focus 31.19
50 Tony Martin - Thüringer Energie Team
51 Anders Lund - Team CSC 32.19
52 Igor Abakoumov - Astana 33.54
53 Dmitriy Muravyev - Astana
54 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges 35.08
55 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 35.09
56 René Haselbacher - Astana 43.25
57 Steffen Radochla - Team Wiesenhof Felt 43.33
58 Leif Lampater - Germany
59 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus
60 Thorwald Veneberg - Rabobank 43.34
61 Juan José Haedo - Team CSC 43.35
62 Dennis Haueisen - Team Milram 43.36
63 Patrick Riedesser - Team Volksbank 43.38
64 Olaf Pollack - Team Wiesenhof Felt 43.39
65 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
66 Fabian Pohl - Notebooksbilliger.de
67 Henning Bommel - Germany
68 Stefan Löffler - Team Sparkasse
69 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
70 Kenny De Haes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
71 Karl-Christian König - Germany
72 Tilo Schüler - Team Sparkasse
73 Dennis Pohl - Heinz von Heiden Focus
74 Timo Honstein - Team Sparkasse
75 Kartsten Hess - Thüringer Energie Team
76 Philipp Mamos - Team Sparkasse
77 Christoph van Kleinsorgen - Heinz von Heiden Focus
78 René Obst - Team 3C - Gruppe Lamonta
79 Michael Blaudzun - Team CSC
80 David Kopp - Gerolsteiner
81 Oliver Giesecke - Thüringer Energie Team
82 Frank Schulz - Germany
83 Roger Hammond - T-Mobile Team
84 Lars Wackernagel - Team Sparkasse
85 Mathew Hayman - Rabobank
86 Sebastian Lang - Gerolsteiner
87 Marco Kiritschenko - Notebooksbilliger.de
88 Werner Riebenbauer - Team Volksbank
89 Karsten Vogel - Team Regiostrom - Senges
90 Peter Möhlmann - Team Regiostrom - Senges
91 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus
92 Robert Bengsch - Germany
93 Marcel Barth - Thüringer Energie Team
94 Heinrich Berger - Notebooksbilliger.de
95 Matthias Hahn - Thüringer Energie Team
96 Hendrik Wolter - Notebooksbilliger.de
97 Robert Bartko - Germany
98 Matthias Friedemann - Team 3C - Gruppe Lamonta
99 Bas Gilling - Team Wiesenhof Felt
100 Marcel Kittel - Thüringer Energie Team
101 Mats Willam - Heinz von Heiden Focus
102 Timo Scholz - Notebooksbilliger.de
103 Philipp Ludescher - Team Volksbank
104 Robert Kriegs - Germany
105 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges
106 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
107 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank
108 Felix Schäfermeier - Team 3C - Gruppe Lamonta
109 Sebastiaan Langeveld - Rabobank
110 Sebastian Pristl - Team 3C - Gruppe Lamonta
111 Guido Fulst - Germany
112 Malaya Van Ruitenbeek - Team Regiostrom - Senges
113 Sebastian Schwager - Team Milram
114 Udo Müller - Notebooksbilliger.de
115 Martin Müller - Team Milram
116 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges
117 Christian Lener - Team Volksbank
118 Christian Pömer - Team Volksbank 45.41
119 Sven Teutenberg - Team Volksbank
120 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 46.00 
 

Samlet stilling efter 3. Etape
1 Björn Schröder - Team Milram 14.15.52
2 Thomas Ziegler - T-Mobile Team 0.09
3 Nicki Sørensen - Team CSC 0.10
4 Matti Breschel - Team CSC 0.11

5 Michael Schär - Astana 0.14
6 Andreas Schillinger - Team Sparkasse
7 René Weissinger - Team Volksbank 0.15
8 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt
9 Sebastian Siedler - Team Milram
10 Bobby Julich - Team CSC
11 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta
12 William Walker - Rabobank
13 Marc De Maar - Rabobank
14 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta
15 Joost Posthuma - Rabobank
16 Mariusz Witecki - Team Volksbank
17 Dirk Müller - Team Sparkasse
18 Stephan Schreck - T-Mobile Team
19 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
20 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
21 Chris Anker Sørensen - Team CSC
22 Serguei Yakovlev - Astana
23 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
24 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 5.21
25 Matthias Russ - Gerolsteiner
26 Niki Terpstra - Team Milram 7.56
27 Eric Baumann - T-Mobile Team 17.23
28 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 17.38
29 Julien Mazet - Astana 17.41
30 André Greipel - T-Mobile Team 25.53
31 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 26.12
32 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt 26.13
33 Evgeniy Sladkov - Astana
34 André Korff - T-Mobile Team
35 Volker Ordowski - Gerolsteiner
36 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
37 Richard Faltus - Team Sparkasse
38 Elia Rigotto - Team Milram
39 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
40 Peter Velitz - Team Wiesenhof Felt
41 Philipp Walsleben - Heinz von Heiden Focus
42 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta
43 Nico Graf - Thüringer Energie Team
44 Koos Moerenhout - Rabobank
45 Christoph Klipp - Notebooksbilliger.de
46 Allan Johansen - Team CSC
47 Steffen Wesemann - Team Wiesenhof Felt
48 Florian Frohn - Thüringer Energie Team
49 Martin Hebik - Heinz von Heiden Focus 31.19
50 Tony Martin - Thüringer Energie Team
51 Anders Lund - Team CSC 32.19
52 Igor Abakoumov - Astana 33.54
53 Dmitriy Muravyev - Astana
54 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges 35.08
55 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 35.09
56 René Haselbacher - Astana 43.25
57 Steffen Radochla - Team Wiesenhof Felt 43.33
58 Leif Lampater - Germany
59 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus
60 Thorwald Veneberg - Rabobank 43.34
61 Juan José Haedo - Team CSC 43.35
62 Dennis Haueisen - Team Milram 43.36
63 Patrick Riedesser - Team Volksbank 43.38
64 Olaf Pollack - Team Wiesenhof Felt 43.39
65 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
66 Fabian Pohl - Notebooksbilliger.de
67 Henning Bommel - Germany
68 Stefan Löffler - Team Sparkasse
69 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
70 Kenny De Haes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
71 Karl-Christian König - Germany
72 Tilo Schüler - Team Sparkasse
73 Dennis Pohl - Heinz von Heiden Focus
74 Timo Honstein - Team Sparkasse
75 Kartsten Hess - Thüringer Energie Team
76 Philipp Mamos - Team Sparkasse
77 Christoph van Kleinsorgen - Heinz von Heiden Focus
78 René Obst - Team 3C - Gruppe Lamonta
79 Michael Blaudzun - Team CSC
80 David Kopp - Gerolsteiner
81 Oliver Giesecke - Thüringer Energie Team
82 Frank Schulz - Germany
83 Roger Hammond - T-Mobile Team
84 Lars Wackernagel - Team Sparkasse
85 Mathew Hayman - Rabobank
86 Sebastian Lang - Gerolsteiner
87 Marco Kiritschenko - Notebooksbilliger.de
88 Werner Riebenbauer - Team Volksbank
89 Karsten Vogel - Team Regiostrom - Senges
90 Peter Möhlmann - Team Regiostrom - Senges
91 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus
92 Robert Bengsch - Germany
93 Marcel Barth - Thüringer Energie Team
94 Heinrich Berger - Notebooksbilliger.de
95 Matthias Hahn - Thüringer Energie Team
96 Hendrik Wolter - Notebooksbilliger.de
97 Robert Bartko - Germany
98 Matthias Friedemann - Team 3C - Gruppe Lamonta
99 Bas Gilling - Team Wiesenhof Felt
100 Marcel Kittel - Thüringer Energie Team
101 Mats Willam - Heinz von Heiden Focus
102 Timo Scholz - Notebooksbilliger.de
103 Philipp Ludescher - Team Volksbank
104 Robert Kriegs - Germany
105 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges
106 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
107 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank
108 Felix Schäfermeier - Team 3C - Gruppe Lamonta
109 Sebastiaan Langeveld - Rabobank
110 Sebastian Pristl - Team 3C - Gruppe Lamonta
111 Guido Fulst - Germany
112 Malaya Van Ruitenbeek - Team Regiostrom - Senges
113 Sebastian Schwager - Team Milram
114 Udo Müller - Notebooksbilliger.de
115 Martin Müller - Team Milram
116 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges
117 Christian Lener - Team Volksbank
118 Christian Pömer - Team Volksbank 45.41
119 Sven Teutenberg - Team Volksbank
120 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 46.00

Pointkonkurrencen
1 William Walker - Rabobank
2 Chris Anker Sørensen - Team CSC
3 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 3 pts
4 André Greipel - T-Mobile Team
5 Eric Baumann - T-Mobile Team 8 pts
6 Björn Schröder - Team Milram 9
7 Matti Breschel - Team CSC
8 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
9 Leif Lampater - Germany 6 pts
10 Thomas Ziegler - T-Mobile Team
11 Nicki Sørensen - Team CSC 1
12 René Weissinger - Team Volksbank
13 Steffen Radochla - Team Wiesenhof Felt
14 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 8 pts
15 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus 6
16 Thorwald Veneberg - Rabobank 5
17 Juan José Haedo - Team CSC
18 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt
19 Sebastian Siedler - Team Milram
20 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta
21 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
22 Mathew Hayman - Rabobank
23 Michael Schär - Astana 1
24 Marc De Maar - Rabobank
25 Elia Rigotto - Team Milram
26 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
27 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 1
28 Stefan Löffler - Team Sparkasse
29 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
30 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner
31 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt
32 Dennis Haueisen - Team Milram 3 pts
33 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
34 Andreas Schillinger - Team Sparkasse 1
35 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta
36 Stephan Schreck - T-Mobile Team
37 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
38 Werner Riebenbauer - Team Volksbank
39 Bobby Julich - Team CSC
40 Matthias Russ - Gerolsteiner
41 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges 1
42 Patrick Riedesser - Team Volksbank 1
43 Henning Bommel - Germany
44 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus

Bjergkonkurrencen
1 William Walker - Rabobank 36 pts
2 Chris Anker Sørensen - Team CSC 30
3 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 22
4 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 12
5 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 5
6 Leif Lampater - Germany 5
7 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team 4
8 Thorwald Veneberg - Rabobank 3
9 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3
10 Michael Schär - Astana 2
11 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta 2
12 Stephan Schreck - T-Mobile Team 2
13 Eric Baumann - T-Mobile Team 2
14 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 2
15 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2
16 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus 2
17 Thomas Ziegler - T-Mobile Team 1
18 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 1
19 Marc De Maar - Rabobank 1
20 Matthias Russ - Gerolsteiner 1
21 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus 1
22 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 1

Holdkonkurrencen
1 Team CSC 42.48.21
2 T-Mobile Professional Cycling
3 Team Milram
4 Rabobank
5 Astana
6 Gerolsteiner 5.06
7 Team Wiesenhof Felt 25.58
8 Team Sparkasse
9 Team 3C-Gruppe Lamonta
10 Team Volksbank 43.24
11 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 51.56
12 Thüringer Energie Team 1.23.00
13 Team Regiostrom-Senges 1.32.56
14 Heinz von Heiden Focus 1.40.26
15 Notebooksbilliger.de 1.52.46
16 Germany 2.10.12

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

GP Général Patton(1.1) 03/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 03/07-06/07

GP Luxembourg(1.1) 04/07

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR