Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
McEwen sejrede på 1. etape

McEwen sejrede på 1. etape

26. april 2006 17:530

Annonce

I dag blev 1. etape af Romandiet Rundt kørt. Etapen havde start og mål i Payerne og blev kørt over 171 km. Etapen bød på flere udbrud og dagens længste udbrud kom dog fra den 40-årige Dmitri Konyshev (Team LPR), som havde på et tidspunkt 12 minutter ned til feltet. Men med små 100 kilometer til mål begyndte flere af sprinterholdene at øge tempoet i feltet. Davitamon-Lotto tog det største ansvar og stille og roligt begyndte forspringet til Konyshev at falde.

Med små 20 kilometer til mål måtte Dmitri Konyshev se sig hentet af feltet. Derefter forsøgte flere ryttere at angribe bl.a. sidste års vinder Alexandre Moos (Phonak) angreb, men alle udbryderne blev kørt ind og etapen endte i en massespurt, hvor australieren Robbie McEwen var stærkest.

Robbie McEwen sejrede foran Mirko Lorenzotto (Milram) og Daniele Bennati (Lampre). Dagens sejr var årets første ProTour sejr til Davitamon-Lotto.

Paolo Savoldelli (Discovery Channel) fører fortsat samlet, men Robbie Mcewen er nu kun 2 sekunder efter italieneren.

Resultat af 1. etape
1 Robbie Mcewen (Aus) Davitamon-Lotto 4.10.21 (40.503 km/h)
2 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram
3 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital
4 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
5 Bram De Groot (Ned) Rabobank
6 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram
7 Pedro Horrillo Munoz (Spa) Rabobank
8 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
9 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
10 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
11 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic
12 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R.
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom
15 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
16 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team
17 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
18 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
19 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
20 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner
21 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
22 David Etxebarria Alkorta (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
23 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
24 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
25 Francisco Mancebo Perez (Spa) AG2R Prevoyance
26 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
27 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
28 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
29 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
30 Andrea Noe (Ita) Liquigas
31 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
32 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
33 Miguel Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems
34 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
35 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
36 Andrey Kashechkin (Kaz) Liberty Seguros-Würth Team
37 Jukka Vastaranta (Fin) Rabobank
38 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
39 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
40 Alberto Contador Velasco (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
41 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
42 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
43 Bradley Mcgee (Aus) Française des Jeux
44 Alessandr Cortinovis (Ita) Team Milram
45 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
46 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
47 Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi
48 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
49 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
50 Dario Andriotto (Ita) Liquigas
51 Herve Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
52 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom
53 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
54 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
55 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
56 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
57 Remy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
58 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
59 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
60 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R.
61 Jos Arrieta Lujambio (Spa) AG2R Prevoyance
62 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
63 Addy Engels (Ned) Quick Step-Innergetic
64 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
65 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
66 Christian Knees (Ger) Team Milram
67 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
68 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
69 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
70 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance
71 Michele Scarponi (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
72 Antonio Colom Mas (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
73 Jorg Jaksche (Ger) Liberty Seguros-Würth Team
73 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
75 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
76 John Gadret (Fra) AG2R Prevoyance
77 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
78 Cedric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
79 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom
80 Benoit Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team
81 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
82 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
83 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team
84 Ivan Ram Parra Pinto (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
85 Andrea Peron (Ita) Team CSC
86 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
87 Jurge Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
88 Michael Blaudzun (Den) Team CSC
89 Marius Sabaliauskas (Ltu) Lampre-Fondital
90 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
91 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram
92 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto
93 Serguei Gonchar (Ukr) T-Mobile Team
94 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi
95 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
96 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team
97 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
98 Bobby Julich (USA) Team CSC
99 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
100 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
101 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux
102 Iker Camano Ortuzar (Spa) Euskaltel-Euskadi
103 Niels Scheuneman (Ned) Rabobank
104 Victor Pena Grisales (Col) Phonak Hearing Systems
105 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
106 Luis Perez Rodriguez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
107 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
108 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
109 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team
110 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
111 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
112 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
113 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
114 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
115 Aketza Pena Iza (Spa) Euskaltel-Euskadi
116 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
117 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Phonak Hearing Systems
118 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
119 Jeremy Roy (Fra) Française des Jeux
120 Michael Albasini (Swi) Liquigas
121 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic
122 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
123 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
124 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole
125 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
126 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
127 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
128 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
129 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
130 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
131 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC
132 Christian Vandevelde (USA) Team CSC

133 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
134 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
135 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
136 Jan Boven (Ned) Rabobank
137 Pieter Weening (Ned) Rabobank
138 Jose A Benitez Roman (Spa) Saunier Duval-Prodir
139 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
140 Carlos Jose Ochoa (Ven) Team L.P.R.
141 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
142 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
143 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram
144 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
145 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
146 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic
147 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
148 Christophe Edaleine (Fra) Credit Agricole
149 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole
150 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
151 Jose A Redondo Ramos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
152 Amael Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
153 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner
154 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir
155 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 0.31
156 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
157 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 2.21
158 Jose Angel Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic 2.22
159 Dmitri Konyshev (Rus) Team L.P.R. 4.11


Udgået:
DNF Mauro Santambrogio (Ita) Lampre-Fondital
DNF Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux
DNF Stephane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
DNS Gorka Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi


Samlet stilling efter 1. etape
1 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team 4.14.48
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
3 Bradley Mcgee (Aus) Française des Jeux 0.02
4 Robbie Mcewen (Aus) Davitamon-Lotto
5 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 0.06
6 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 0.07
7 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
8 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital 0.09
9 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
10 Bram De Groot (Ned) Rabobank
11 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
12 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
13 Bobby Julich (USA) Team CSC
14 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
15 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 0.10
16 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
17 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
18 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
19 Michael Blaudzun (Den) Team CSC 0.11
20 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
21 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
22 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic
23 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
24 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
25 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
26 Jurge Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
27 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 0.12
28 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
29 Alberto Contador Velasco (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
30 Francisco Mancebo Perez (Spa) AG2R Prevoyance
31 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
32 Jeremy Roy (Fra) Française des Jeux 0.13
33 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
34 Michael Albasini (Swi) Liquigas
35 Jorg Jaksche (Ger) Liberty Seguros-Würth Team
36 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
37 Iker Camano Ortuzar (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Jos Arrieta Lujambio (Spa) AG2R Prevoyance 0.14
39 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 0.15
40 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
41 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
42 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
43 Pedro Horrillo Munoz (Spa) Rabobank
44 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.16
45 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 0.17
46 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom
47 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
48 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance
49 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom
50 Alessandr Cortinovis (Ita) Team Milram
51 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
52 Victor Pena Grisales (Col) Phonak Hearing Systems
53 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 0.18
54 Cedric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
55 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
56 Miguel Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 0.19
57 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
58 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
59 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
60 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 0.20
61 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
62 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
63 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team
64 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 0.21
65 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
66 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram
67 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
68 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
69 Aketza Pena Iza (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Serguei Gonchar (Ukr) T-Mobile Team
71 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 0.22
72 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
73 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
74 Christian Vandevelde (USA) Team CSC 0.23
75 Christian Knees (Ger) Team Milram
76 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R.
77 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
78 Andrey Kashechkin (Kaz) Liberty Seguros-Würth Team
79 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
80 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole
81 John Gadret (Fra) AG2R Prevoyance 0.24
82 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
83 Pieter Weening (Ned) Rabobank
84 Jan Boven (Ned) Rabobank
85 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 0.25
86 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram
87 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
88 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.26
89 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
90 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
91 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
92 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
93 Andrea Noe (Ita) Liquigas 0.27
94 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
95 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi
96 Jukka Vastaranta (Fin) Rabobank
97 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
98 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
99 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 0.28
100 Herve Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
101 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
102 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R.
103 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Phonak Hearing Systems 0.29
104 Luis Perez Rodriguez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
105 Ivan Ram Parra Pinto (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
106 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic
107 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
108 Andrea Peron (Ita) Team CSC
109 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.30
110 Marius Sabaliauskas (Ltu) Lampre-Fondital
111 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
112 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
113 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 0.31
114 Christophe Edaleine (Fra) Credit Agricole
115 Addy Engels (Ned) Quick Step-Innergetic
116 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner
117 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
118 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 0.32
119 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
120 Michele Scarponi (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
121 Carlos Jose Ochoa (Ven) Team L.P.R.
122 Benoit Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team
123 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
124 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner 0.33
125 Jose A Benitez Roman (Spa) Saunier Duval-Prodir
126 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
127 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
128 Jose A Redondo Ramos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
129 Antonio Colom Mas (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.34
130 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom
131 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 0.36
132 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
133 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole
134 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
135 Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.37
136 David Etxebarria Alkorta (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
137 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 0.38
138 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.39
139 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
140 Dario Andriotto (Ita) Liquigas
141 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
142 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram 0.40
143 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
144 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team
145 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
146 Remy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0.41
147 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC 0.42
148 Amael Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
149 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 0.43
150 Niels Scheuneman (Ned) Rabobank 0.45
151 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir 0.46
152 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
153 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 0.51
154 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 0.52
155 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC
156 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir 1.00
157 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 3.03
158 Jose Angel Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic 3.15
159 Dmitri Konyshev (Rus) Team L.P.R. 4.59

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Grand Prix Cerami(1.1) 25/07

Prueba Villafranca - Ordi...(1.1) 25/07

Oberösterreich Juniorenr...(2.1) 23/07-25/07

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger