Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

McEwen vinder 6. etape

McEwen vinder 6. etape

12. maj 2006 17:340
6. etape var sprinternes foreløbig sidste chance for at være med til at afgøre kampen om etapesejren, inden det i de kommende dage bliver bjergrytterne, der skal tage over, og det var da også lynhurtige Robbie McEwen, der trak sig sejrrigt ud af dagens massespurt.

Dagens etape var en typisk mellemetape. Gårsdagens holdtidskørsel sad i benene på flere af rytterne, og med tanke på den ventende bjerge, var der ikke mange, der havde lyst til at kaste sig ud i det store udbrudseventyr.

På nær altså lige Sergei Matveyev (Panaria), Christophe Edaleine (Crédit Agricole) og Andoni Aranaga (Euskaltel), som stak allerede efter 16 kilometer. De tre fik da også lov til at køre, men deres forspring nåede på intet tidspunkt meget over 5 minutter, og jo nærmere, man kom mål, skrumpede det også ind. Med 50 km tilbage var forspringet igen under fire minutter, og hverken Davitamon-Lotto eller T-Mobile, som tog ansvaret på etapen med henblik på Robbie McEwen og Sergej Honchar, slækkede på tempoet og tillod forspringet at få mere spillerum.

Slutningen af etapen var præget af et grimt styrt i det sidste sving, inden opløbet, hvor et par ryttere måtte en tur i asfalten. Der er imidlertid endnu ingen forlydender om, hvor alvorligt de implicerede er kommet til skade.

Dagens etape betød også internt trøjeskift på T-Mobile, hvor Olaf Pollack som følge af sin andenplads på dagens etape kunne iføre sig den rosa førertrøje. Han er to sekunder foran holdkammeraten Sergej Honchar på andenpladsen. Team CSC's Jens Voigt ligger lige efter på en tredjeplads.



Resultatet af 6. etape:
1 MCEWEN Robbie - DVL 05:24:13
2 POLLACK Olaf - TMO s.t
3 VAITKUS Tomas - A2R s.t
4 DUQUE Leonardo - COF s.t
5 FERNANDEZ Koldo - EUS s.t
6 GUIDI Fabrizio - PHO s.t
7 BETTINI Paolo - QSI s.t
8 RIGOTTO Elia - MRM s.t
9 RICHEZE Axel Maximiliano - PAN s.t
10 MORI Manuele - SDV s.t
11 FORSTER Robert - GST s.t
12 EFIMKIN Vladimir - CEI s.t
13 DE KORT Koen - LSW s.t
14 GILBERT Philippe - FDJ s.t
15 BROWN Graeme - RAB s.t
16 HAYMAN Mathew - RAB s.t
17 GARATE Juan Manuel - QSI s.t
18 DA CRUZ Carlos - FDJ s.t
19 ARDILA CANO Mauricio Alberto - RAB s.t
20 CHAVANEL Sébastien - BTL s.t
21 RAST Grégory - PHO s.t
22 MISSAGLIA Gabriele - CLM s.t
23 ROGERS Michael - TMO s.t
24 GATES Nick - DVL s.t
25 GERARD Arnaud - FDJ s.t
26 EKIMOV Viatcheslav - DSC s.t
27 SAVOLDELLI Paolo - DSC s.t
28 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan - CEI s.t
29 BOTCHAROV Alexandre - C.A s.t
30 MAYOZ Ivan - EUS s.t
31 LABBE Arnaud - BTL s.t
32 LODDO Alberto - CLM s.t
33 BAGUET Serge - QSI s.t
34 JUFRE POU Josep - DVL s.t
35 LOMBARDI Giovanni - CSC s.t
36 BASSO Ivan - CSC s.t
37 ENGELS Addy - QSI s.t
38 CUNEGO Damiano - LAM s.t
39 ONGARATO Alberto - MRM s.t
40 SCANLON Mark - A2R s.t
41 SACCHI Fabio - MRM s.t
42 GUTIERREZ CATALUNA José E. - PHO s.t
43 DION Renaud - A2R s.t
44 CARUSO Giampaolo - LSW s.t
45 PEREZ SANCHEZ Francisco - CEI s.t
46 CARRASCO GAMIZ Jose Luis - CEI s.t
47 VILA ERRANDONEA Francisco J. - LAM s.t
48 STANGELJ Gorazd - LAM s.t
49 KRAUSS Sven - GST s.t
50 DANIELSON Tom - DSC s.t
51 ERVITI Imanol - CEI s.t
52 YAKOVLEV Serguei - LSW s.t
53 RUSS Matthias - GST s.t
54 IRIZAR ARANBURU Markel - EUS s.t
55 TALABARDON Yannick - C.A s.t
56 ILLIANO Raffaele - CLM s.t
57 PELLIZOTTI Franco - LIQ s.t
58 NOE' Andrea - LIQ s.t
59 ANDRIOTTO Dario - LIQ s.t
60 JULICH Bobby - CSC s.t
61 HONCHAR Serhiy - TMO s.t
62 SCARPONI Michele - LSW s.t
63 SCHEIRLINCKX Staf - COF s.t
64 BELLI Wladimir - CLM s.t
65 CLEMENT Stef - BTL s.t
66 KRIVTSOV Yuriy - A2R s.t
67 KOLOBNEV Alexandr - RAB s.t
68 ALDAPE CHAVEZ Moises - PAN s.t
69 DI LUCA Danilo - LIQ s.t
70 ELMIGER Martin - PHO s.t
71 LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe - PAN s.t
72 ELTINK Theo - RAB s.t
73 SELLA Emanuele - PAN s.t
74 PRADERA RODRIGUEZ Mikel - CEI s.t
75 ZAMPIERI Steve - PHO s.t
76 VAN DE WALLE Jurgen - QSI s.t
77 NIERMANN Grischa - RAB s.t
78 BRUSEGHIN Marzio - LAM s.t
79 BELLOTTI Francesco - C.A s.t
80 SZMYD Sylvester - LAM s.t
81 OSA EIZAGUIRRE Unai - LSW s.t
82 CHAURREAU BERNARDEZ Inigo - A2R s.t
83 DE MAAR Marc - RAB s.t
84 ROESEMS Bert - DVL s.t
85 PADRNOS Pavel - DSC s.t
86 POILVET Benoit - C.A s.t
87 REBELLIN Davide - GST s.t
88 PENA GRISALES Victor Hugo - PHO s.t
89 VALJAVEC Tadej - LAM s.t
90 MERCKX Axel - PHO s.t
91 SCHUMACHER Stefan - GST s.t
92 TIRALONGO Paolo - LAM s.t
93 CIONI Dario David - LIQ s.t
94 MOLETTA Andrea - GST s.t
95 PETROV Evgeni - LAM s.t
96 BELTRAN MARTINEZ Manuel - DSC s.t
97 CORTINOVIS Alessandro - MRM s.t
98 BERNAUDEAU Giovanni - BTL s.t
99 PINOTTI Marco - SDV s.t
100 CALCAGNI Patrick - LIQ s.t
101 SIMONI Gilberto - SDV s.t
102 MCGEE Bradley - FDJ s.t
103 GUSTOV Volodymir - CSC s.t
104 GOMEZ GOMEZ Angel - SDV s.t
105 BALIANI Fortunato - PAN s.t
106 SCHOLZ Ronny - GST s.t
107 NAVARRO GARCIA Daniel - LSW s.t
108 VAN HUFFEL Wim - DVL s.t
109 SERRANO RODRIGUEZ Marcos A. - LSW s.t
110 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel - PAN s.t
111 LOPEZ GARCIA David - EUS s.t
112 HALGAND Patrice - C.A s.t
113 VOIGT Jens - CSC s.t
114 BONNAIRE Olivier - BTL s.t
115 PAURIOL Rémi - C.A s.t
116 DUPONT Hubert - A2R s.t
117 MAZZANTI Luca - PAN s.t
118 GADRET John - A2R s.t
119 ALBIZURI ARANSOLO Benat - EUS s.t
120 VOGONDY Nicolas - C.A s.t
121 RUJANO GUILLEN José - CLM s.t
122 ANZA' Santo - CLM s.t
123 JULIA CEGARRA Jose Cayetano - CEI s.t
124 HORRACH RIPPOLL Joan - CEI s.t
125 RAMIREZ ABEJA Javier - LSW s.t
126 BLAUDZUN Michael - CSC s.t
127 FORNACIARI Paolo - LAM s.t
128 BARANOWSKI Dariusz - LSW s.t
129 SORENSEN Nicki - CSC s.t
130 ORDOWSKI Volker - GST s.t
131 BERTOLINI Alessandro - CLM s.t
132 LARSSON Gustav Erik - FDJ s.t
133 BRAMATI Davide - QSI s.t
134 VEIKKANEN Jussi - FDJ s.t
135 WAUTERS Marc - RAB s.t
136 SCARSELLI Leonardo - QSI s.t
137 ULLRICH Jan - TMO s.t
138 DELAGE Mickael - FDJ s.t
139 SERPA Jose - CLM s.t
140 PARRA PINTO Ivan Ramiro - COF s.t
141 KNEES Christian - MRM s.t
142 GHISALBERTI Sergio - MRM s.t
143 MONFORT Maxime - COF s.t
144 PEREZ CUAPIO Julio Alberto - PAN s.t
145 LAISEKA JAIO Roberto - EUS s.t
146 OLSEN Aaron - SDV s.t
147 FERTONANI Marco - CEI s.t
148 BARBERO Sergio - CLM s.t
149 VANOTTI Alessandro - MRM s.t
150 FLORES GALARZA Iker - EUS s.t
151 LORENZETTO Mirco - MRM s.t
152 HIEKMANN Torsten - GST s.t
153 RUBIERA VIGIL José Luis - DSC s.t
154 LUENGO CELAYA Anton - EUS s.t
155 VERBRUGGHE Rik - COF s.t
156 MARICHAL Thierry - COF s.t
157 SPEZIALETTI Alessandro - LIQ s.t
158 JOACHIM Benoit - DSC s.t
159 VAN HECKE Preben - DVL s.t
160 LOBATO ELVIRA Ruben - SDV s.t
161 LEFEVRE Laurent - BTL s.t
162 GENE Yohann - BTL s.t
163 MC CARTY Jonathan Patrick - PHO s.t
164 CASAR Sandy - FDJ s.t
165 KUYCKX Jan - DVL s.t
166 TSCHOPP Johann - PHO s.t
167 NAIBO Carl - A2R s.t
168 WHITE Matthew - DSC s.t
169 GARRIDO LIMA José Antonio - QSI s.t
170 TRENTIN Guido - SDV s.t
171 CALZATI Sylvain - A2R s.t
172 RABON Frantisek - TMO s.t
173 CUESTA LOPEZ DE CASTRO Inigo - CSC s.t
174 PIEPOLI Leonardo - SDV s.t
175 MOINARD Amael - COF s.t
176 DAVIS Scott - TMO s.t
177 SASTRE CANDIL Carlos - CSC s.t
178 LE BOULANGER Yoann - BTL s.t
179 LUDEWIG Joerg - TMO s.t
180 RASMUSSEN Michael - RAB s.t
181 MATVEYEV Sergiy - PAN s.t
182 EDALEINE Christophe - C.A s.t
183 WEGELIUS Charles - LIQ s.t
184 MCCARTNEY Jason - DSC s.t
185 MORENI Cristian - COF s.t
186 KESSLER Matthias - TMO s.t
187 MAZUR Peter - SDV s.t
188 VOGELS Henk - DVL s.t
189 BONNET William - C.A s.t
190 MIHOLJEVIC Vladimir - LIQ s.t
191 ARANAGA AZKUNE Andoni - EUS 02:53
192 FLICKINGER Andy - BTL s.t
193 MONNERAIS Cyrille - FDJ s.t
194 KORFF André - TMO s.t

Samlet stilling efter 6. etape:
1 POLLACK Olaf - TMO 20:54:34
2 HONCHAR Serhiy - TMO 00:02
3 VOIGT Jens - CSC 00:08
4 ROGERS Michael - TMO 00:08
5 BASSO Ivan - CSC 00:13
6 SAVOLDELLI Paolo - DSC 00:22
7 SORENSEN Nicki - CSC 00:31
8 SCHUMACHER Stefan - GST 00:33
9 JULICH Bobby - CSC 00:35
10 RUBIERA VIGIL José Luis - DSC 00:40
11 DANIELSON Tom - DSC 00:46
12 DI LUCA Danilo - LIQ 00:51
13 REBELLIN Davide - GST 00:56
14 CIONI Dario David - LIQ 00:58
15 MCGEE Bradley - FDJ 01:01
16 GUSTOV Volodymir - CSC 01:02
17 GUTIERREZ CATALUNA José E. - PHO 01:07
18 BETTINI Paolo - QSI 01:08
19 NOE' Andrea - LIQ 01:11
20 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan - CEI 01:13
21 BLAUDZUN Michael - CSC 01:14
22 BRUSEGHIN Marzio - LAM 01:14
23 PELLIZOTTI Franco - LIQ 01:14
24 PEREZ SANCHEZ Francisco - CEI 01:16
25 CUNEGO Damiano - LAM 01:19
26 ULLRICH Jan - TMO 01:22
27 GILBERT Philippe - FDJ 01:22
28 VILA ERRANDONEA Francisco J. - LAM 01:26
29 BELLOTTI Francesco - C.A 01:28
30 GARATE Juan Manuel - QSI 01:29
31 VEIKKANEN Jussi - FDJ 01:29
32 MIHOLJEVIC Vladimir - LIQ 01:32
33 PENA GRISALES Victor Hugo - PHO 01:32
34 HORRACH RIPPOLL Joan - CEI 01:33
35 PETROV Evgeni - LAM 01:34
36 MERCKX Axel - PHO 01:38
37 VAITKUS Tomas - A2R 01:39
38 ORDOWSKI Volker - GST 01:39
39 STANGELJ Gorazd - LAM 01:39
40 PADRNOS Pavel - DSC 01:39
41 ERVITI Imanol - CEI 01:40
42 MOLETTA Andrea - GST 01:43
43 KRAUSS Sven - GST 01:44
44 BOTCHAROV Alexandre - C.A 01:45
45 BAGUET Serge - QSI 01:45
46 HALGAND Patrice - C.A 01:51
47 WHITE Matthew - DSC 01:52
48 JUFRE POU Josep - DVL 01:53
49 MCEWEN Robbie - DVL 01:53
50 SZMYD Sylvester - LAM 01:55
51 ARDILA CANO Mauricio Alberto - RAB 01:56
52 DAVIS Scott - TMO 01:57
53 SIMONI Gilberto - SDV 01:58
54 NIERMANN Grischa - RAB 01:59
55 RABON Frantisek - TMO 02:00
56 LUDEWIG Joerg - TMO 02:01
57 SCARPONI Michele - LSW 02:02
58 GOMEZ GOMEZ Angel - SDV 02:04
59 GADRET John - A2R 02:04
60 KNEES Christian - MRM 02:05
61 VAN DE WALLE Jurgen - QSI 02:05
62 ENGELS Addy - QSI 02:05
63 DUQUE Leonardo - COF 02:06
64 EKIMOV Viatcheslav - DSC 02:08
65 BELTRAN MARTINEZ Manuel - DSC 02:08
66 CASAR Sandy - FDJ 02:09
67 OSA EIZAGUIRRE Unai - LSW 02:10
68 TALABARDON Yannick - C.A 02:13
69 PRADERA RODRIGUEZ Mikel - CEI 02:13
70 MORI Manuele - SDV 02:14
71 ROESEMS Bert - DVL 02:16
72 GHISALBERTI Sergio - MRM 02:19
73 EFIMKIN Vladimir - CEI 02:19
74 PAURIOL Rémi - C.A 02:20
75 VALJAVEC Tadej - LAM 02:22
76 DE MAAR Marc - RAB 02:23
77 CARUSO Giampaolo - LSW 02:23
78 VAN HUFFEL Wim - DVL 02:23
79 SACCHI Fabio - MRM 02:24
80 MCCARTNEY Jason - DSC 02:25
81 POILVET Benoit - C.A 02:25
82 MONNERAIS Cyrille - FDJ 02:28
83 LAISEKA JAIO Roberto - EUS 02:28
84 BELLI Wladimir - CLM 02:28
85 ELTINK Theo - RAB 02:29
86 CARRASCO GAMIZ Jose Luis - CEI 02:29
87 YAKOVLEV Serguei - LSW 02:32
88 TRENTIN Guido - SDV 02:33
89 VERBRUGGHE Rik - COF 02:34
90 PINOTTI Marco - SDV 02:35
91 WAUTERS Marc - RAB 02:37
92 GERARD Arnaud - FDJ 02:38
93 RAST Grégory - PHO 02:38
94 TIRALONGO Paolo - LAM 02:40
95 MC CARTY Jonathan Patrick - PHO 02:41
96 NAVARRO GARCIA Daniel - LSW 02:41
97 GATES Nick - DVL 02:42
98 PARRA PINTO Ivan Ramiro - COF 02:43
99 MAZZANTI Luca - PAN 02:44
100 DUPONT Hubert - A2R 02:44
101 SASTRE CANDIL Carlos - CSC 02:46
102 JULIA CEGARRA Jose Cayetano - CEI 02:46
103 RUJANO GUILLEN José - CLM 02:48
104 CORTINOVIS Alessandro - MRM 02:48
105 SELLA Emanuele - PAN 02:49
106 BONNET William - C.A 02:50
107 FERTONANI Marco - CEI 02:52
108 CHAURREAU BERNARDEZ Inigo - A2R 02:52
109 SCHEIRLINCKX Staf - COF 02:52
110 MONFORT Maxime - COF 02:54
111 CALZATI Sylvain - A2R 02:54
112 LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe - PAN 02:57
113 KRIVTSOV Yuriy - A2R 02:58
114 MAYOZ Ivan - EUS 02:58
115 RAMIREZ ABEJA Javier - LSW 02:59
116 SERRANO RODRIGUEZ Marcos A. - LSW 02:59
117 CUESTA LOPEZ DE CASTRO Inigo - CSC 03:01
118 SERPA Jose - CLM 03:10
119 VANOTTI Alessandro - MRM 03:11
120 SCANLON Mark - A2R 03:13
121 FORSTER Robert - GST 03:15
122 VOGELS Henk - DVL 03:17
123 LE BOULANGER Yoann - BTL 03:22
124 ELMIGER Martin - PHO 03:24
125 ZAMPIERI Steve - PHO 03:25
126 KUYCKX Jan - DVL 03:36
127 JOACHIM Benoit - DSC 03:37
128 DELAGE Mickael - FDJ 03:40
129 MATVEYEV Sergiy - PAN 03:43
130 ANZA' Santo - CLM 03:44
131 FORNACIARI Paolo - LAM 03:45
132 CALCAGNI Patrick - LIQ 03:46
133 SCHOLZ Ronny - GST 03:52
134 DION Renaud - A2R 03:54
135 LABBE Arnaud - BTL 03:54
136 KOLOBNEV Alexandr - RAB 04:01
137 LUENGO CELAYA Anton - EUS 04:03
138 HAYMAN Mathew - RAB 04:06
139 BERTOLINI Alessandro - CLM 04:07
140 KORFF André - TMO 04:08
141 BALIANI Fortunato - PAN 04:11
142 LOBATO ELVIRA Ruben - SDV 04:12
143 FERNANDEZ Koldo - EUS 04:25
144 LODDO Alberto - CLM 04:49
145 KESSLER Matthias - TMO 04:55
146 BONNAIRE Olivier - BTL 04:58
147 LOPEZ GARCIA David - EUS 05:01
148 BERNAUDEAU Giovanni - BTL 05:12
149 DE KORT Koen - LSW 05:18
150 LARSSON Gustav Erik - FDJ 05:22
151 LOMBARDI Giovanni - CSC 05:25
152 BROWN Graeme - RAB 05:26
153 WEGELIUS Charles - LIQ 05:30
154 FLICKINGER Andy - BTL 05:32
155 MISSAGLIA Gabriele - CLM 05:35
156 VAN HECKE Preben - DVL 05:46
157 PIEPOLI Leonardo - SDV 05:52
158 LEFEVRE Laurent - BTL 05:54
159 MARICHAL Thierry - COF 05:56
160 SCARSELLI Leonardo - QSI 06:03
161 VOGONDY Nicolas - C.A 06:03
162 OLSEN Aaron - SDV 06:04
163 FLORES GALARZA Iker - EUS 06:07
164 EDALEINE Christophe - C.A 06:09
165 CLEMENT Stef - BTL 06:16
166 TSCHOPP Johann - PHO 06:16
167 MAZUR Peter - SDV 06:24
168 BRAMATI Davide - QSI 06:26
169 CHAVANEL Sébastien - BTL 06:30
170 SPEZIALETTI Alessandro - LIQ 06:31
171 ANDRIOTTO Dario - LIQ 06:42
172 RUSS Matthias - GST 06:44
173 HIEKMANN Torsten - GST 06:55
174 BARANOWSKI Dariusz - LSW 06:58
175 GUIDI Fabrizio - PHO 06:58
176 RICHEZE Axel Maximiliano - PAN 07:05
177 BARBERO Sergio - CLM 07:27
178 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel - PAN 07:44
179 DA CRUZ Carlos - FDJ 07:47
180 ALBIZURI ARANSOLO Benat - EUS 09:14
181 ILLIANO Raffaele - CLM 09:20
182 PEREZ CUAPIO Julio Alberto - PAN 09:20
183 GENE Yohann - BTL 09:24
184 RASMUSSEN Michael - RAB 09:35
185 MOINARD Amael - COF 10:01
186 IRIZAR ARANBURU Markel - EUS 10:02
187 GARRIDO LIMA José Antonio - QSI 10:38
188 MORENI Cristian - COF 11:22
189 ALDAPE CHAVEZ Moises - PAN 11:40
190 ARANAGA AZKUNE Andoni - EUS 16:19
191 RIGOTTO Elia - MRM 16:27
192 ONGARATO Alberto - MRM 16:41
193 LORENZETTO Mirco - MRM 17:06
194 NAIBO Carl - A2R 21:06
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY RACERCYKEL? SØG, FILTRER, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER