Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Michael Berling vandt i Tønder

Michael Berling vandt i Tønder

01. oktober 2011 18:09Foto: Feltet.dk

Den klassiske afslutning på cykelsæsonen i Jylland/Fyn begyndte i dag, da Tønder ACR arrangerede Hydro løbet.

I A-klassen skulle rytterne køre fem omgang á 27,6 kilometer. Løbet skulle afgøres mellem tre ryttere Glud & Marstrand-LRØ's Michael Berling og Troels Vinther samt Jesper Odgaard (Christina Watches-Onfone). De to Glud & Marstrand-LRØ ryttere fik besat de øverste pladser på podiet med Berling som vinder.

 

Juniorrytterne kørte 6. afdeling af Bikebuster Cuppen, hvor Fredrik Lind Plesner (Team RCR Odense Junior) vandt foran holdkammeraten Nicklas Bøje, mens Jan Brockhoff (RSC Hildesheim) tog tredjepladsen.

 

Damerytterne afviklede 6. afdeling af damecuppen, hvor det blev til svensk sejr ved Alexandra Nessmar (Skånes Cykelförbund) foran Ditte Clausen (ABC) og Henriette Christensen (Odder CK).

 

Alle resultater kan ses herunder.

 

A

1 Michael Berling - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning 3.10.19
2 Troels Rønning Vinther - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning
3 Jesper Odgaard Nielsen - Christina Watches - Onfone 0.06
4 Jimmi Sørensen - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning 2.21
5 Søren Petersen - Hvidovre CK
6 Andreas Frisch - Team Concordia Forsikring 2.28
7 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning
8 Daniel Holm Foder - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning
9 Jesper Hansen - Team EnergiFyn
10 Christian Moberg Jørgensen - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning
11 Marc Hester - Christina Watches - Onfone 2.34
12 Kaspar Schjønnemann - Team Concordia Forsikring 3.48
13 Gytan Lilholt - Christina Watches - Onfone
14 Asbjørn Kragh Andersen - Team Tre-For
15 Morten Øllegaard - Team EnergiFyn
16 Mark Sehested Pedersen - BikeToyz U23 Racing
17 Michael Valgren Andersen - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning
18 Michael Hugener Nielsen - CK Aarhus
19 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning
20 Klaus H. Stenger - Team Tre-For 3.51
21 Michael Reihs  - Christina Watches - Onfone  3.56
22 Kristian Allan Sobota  - Christina Watches - Onfone 
23 Rudi Bredahl Nielsen  - Blue Water Cycling  4.12

 

B   
1 Mikkel Black Christensen - CK Aarhus 2.40.55
2 Mark Petersen - Hvidovre CK
3 Anders Lawaetz - Hvidovre CK
4 Michael Damm Kohberg - Vejen BC 0.03
5 Nicolai Skov Sprenger - CCH Hjørring
6 Jacques Stilling - Odder CK
7 Alexander Brøchner Nielsen - Kolding BC 0.06
8 Joakim Karlsson - CK Mumien 0.11
9 Nicolai Clausen - Team Cycling Ringsted 0.13
10 Frederik Rasmussen - Ordrup CC
11 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
12 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense
13 Michael Larsen - CK Aarhus
14 Mathias Christensen - Odder CK
15 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling
16 Torben Ternstrøm  - Tønder ACR 
17 Stefan Linné Jørgensen  - Hvidovre CK 
18 Jørgen Bligaard Lyhne  - Skive CK 
19 Kevin Nyberg Simper  - DBC 
20 Michael Demin-Nystrup  - Køge CR 
21 Kasper Svingel Jensen  - Bornholm CC 
22 Frederik Bjørke Schwartz  - DCR Ballerup 
23 Lars Bo Marcussen  - Sønderborg CK 
24 Thomas Lund  - Herning CK 
25 Lars Aagaard Hansen  - Cycling Langeland 
26 Tommy Jacobsen  - Vejen BC 
27 Jesper Kael Jensen  - Thorsager Motion Cykling 
28 Anders Bak Hansen  - Skive CK 
29 Peter Visby  - CK FIX Helsingborg 
30 Kristian Israelsen Olsen  - ABC 
31 Peter Bang  - Odder CK 
32 Asger Kolding  - Aalborg CR 
33 Erling Olsen  - Horsens AC 
34 Emil Dam Sørensen  - FBL  0.17
35 Mads Nicolaysen  - Holte Cykel  
36 Aleksej Calmann  - Vesthimmerland CK 
37 Keld Fjord  - Holte Cykel   0.25
38 Stefan Olgarsson  - CK Mumien  0.27
 

C   
1 Martin Adelfred Jensen - Vejle CK 2.45.27
2 Jesper Olsen - Viborg Cycling
3 Søren Brøndum - Odder CK
4 Morten Gadgaard - Herning CK 0.25
5 Max Nielsen - Vejle CK
6 Jesper Horner - Varde CK
7 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
8 Axel Probstmeyer - RG UNI Hamburg
9 Casper Juel Jensen - DBC
10 Michael Styrk Andersen - DMK
11 Thomas Larsen Søndergaard - Haderslev Starup CK
12 Nicolai Madsen - CK Aarhus
13 Alexander Nielsen - Middelfart CC
14 Jacob Mørkøv - ABC
15 Jesper Nybo Riis - Herning CK
16 Thomas Bank Egebirk  - Horsens AC 
17 Johan Mathias Håkansson  - ABC 
18 Ole Hansen  - Esbjerg CR 
19 René Schmidt  - CK Aarhus 
20 Michael Godskesen  - Silkeborg IF Cykling 
21 Niklas Bohn  - Kieler RV 
22 Bo Boi  - Herning CK 
23 Asbjørn Joensen  - JC Cykelklub 
24 Ulrich Buchen  - Team Malente 
25 Martin Nielsen  - Cycling Langeland 
26 Henrik Kücken  - Rødekro CC 
27 Mads Elvius  - FBL 
28 Alex Clausen  - ABC 
29 Mads Søgaard  - FBL 
30 Lars Skovgaard Rasmussen  - FBL 
31 Patrik Rybardt  - CK Ringen 
32 Nicolai Overgård  - Viborg Cycling 
33 Nicholas Christophersen  - Greve CC 
34 Dennis Boje Nissen  - Tønder ACR 
35 Morten Holm Rasmussen  - Faaborg Ski og Motions 
36 Henrik Wichmann Lund  - Cykling Odense 
37 Peter Holm Rasmussen  - Faaborg Ski og Motions 
38 Patrick Wonsyld  - ABC 
39 Ebbe Skals  - Randers CK 1910 
40 Kristian Flagstad  - CK Aarhus 
41 Glenn Berger  - CC Hillerød 
42 Jesko Vietense  - Harzer RSC Wernigerode 
43 Fredrik Bengtsson  - CK Ringen 
44 Anders Thaysen Hinrichs  - Tønder ACR 
45 Christian Brandt Pedersen  - FBL 
46 Jon Fuglsang  - JC Cykelklub  0.38
47 Jan Lindberg  - Hammel CK  0.41
48 Christian Kornacker  - SG Kaarst e.V  1.19
49 Lasse Yde Eland  - CK Aarhus  9.50
50 Jörg Paprotba  - Team Malente  10.11
 

D   
1 Andreas Dall-Jepsen - Lyngby CC 2.07.54
2 Thomas Mikkelsen - Horsens AC
3 Nicolaj Isbrandt Aalbæk Hansen - Kolding BC
4 Michael Lauritsen - Varde CK
5 Claus Brandt Lindebjerg - CK Aarhus
6 Stephan Pareigis - SG Athletico Büdelsdorf
7 Arne Asmussen - Fredericia CC
8 Kim Ternstrøm - Tønder ACR
9 Johnny Brandt - Hammel CK
10 Jens Berg - Rødekro CC
11 Henrik Bisgaard Skovmose - Thy CR
12 Benny Berritsgaard - Rødekro CC
13 Jens Møller Pedersen - Randers CK 1910
14 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup CK
15 Jesper Kristensen - Roskilde CR
16 Anders Banke Petersen  - Middelfart CC 
17 Jan Hansen  - Hareskov CK 
18 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen  - Aalborg CR 
19 Mogens Jensen  - Næstved BC 
20 Karsten Wedel Madsen  - Kolding BC 
21 Henrik Staal Larsen  - Kæden-Nr. Lyndelse 
22 Magnus Groth  - Silkeborg IF Cykling 
23 Dan Andersen  - Roskilde CR 
24 Poul Groth Jensen  - Horsens AC 
25 Claus Wedel Johannsen  - Tønder ACR 
26 Benny Jørgensen  - Hammel CK 
27 Christian B. S. Mikkelsen  - Aalborg CR 
28 Anders Winkler Pedersen  - Middelfart CC 
29 Jesper Jonasson Madsen  - Bov CC 
30 Rasmus Vonsgart Andersen  - Kolding BC 
31 Christian Olesen  - CK Aarhus 
32 Thomas Degn  - Horsens AC 
33 Søren Østergaard Jepsen  - Varde CK 
34 Hendrikus Oedermans  - Horsens 
35 Anders Christian Grøngaard  - Randers CK 1910 
36 Jesper Mortensen  - Le Pedaleur de Charme 
37 Thomas Ricken Gjødsbøl  - Vejle CK 
38 Brian Jensen  - Horsens AC 
39 Nicolai Christensen  - Amager CR 
40 Jesper Holst  - CK Aarhus 
41 Niels Bergholt Jørgensen  - Varde CK 
42 Bjørn Andersen  - Vejen BC  0.30
43 Kim Petersen  - ABC  24.44
 

Junior   
1 Fredrik Lind Plesner - Team RCR Odense Junior 2.39.13
2 Nicklas Bøje - Team RCR Odense Junior 0.09
3 Jan Brockhoff - RSC Hildesheim 0.10
4 Søren Kragh Andersen - Team RCR Odense Junior
5 Rasmus Hestbeck Lund - Team RCR Odense Junior
6 Mathis Johansson - Team ABC Junior
7 Emil Nygaard Vinjebo - Team RCR Odense Junior
8 Magnus Cort Nielsen - Team ABC Junior
9 Ingmar Alessio Navarette Oemig - Team Pythonpro.com
10 Simon Bigum - Team RCR Odense Junior
11 Andreas Rifsdal Jedig - Team ABC Junior
12 Mathias Møller Nielsen - Blue Water Junior
13 Lukas Kilsgaard - Lyngby CC
14 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted
15 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC
16 Jonas Nordkroggaard  - Team ABC Junior 
17 Patrick Holstfeldt Ude Olesen  - Team RCR Odense Junior 
18 Jakob Frandsen  - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 
19 Torben Xanke  - Team Hansen Werbetechnik Frankf 
20 Nikolaj Rud Østergaard  - CHJ Group - Comentor  0.14
21 Mads Würtz Schmidt  - Blue Water Junior 
22 Peter Mathiesen  - Blue Water Junior  0.21
23 Rasmus Correl Roesgarth  - Team ABC Junior  0.44
24 Rasmus Esmann Ginnerup  - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro  1.36
25 Andreas Rosenberg  - Team Pythonpro.com 
26 Niklas Eg  - Herning CK 
27 Mikkel Elgaard Bahnsen  - Randers CK 1910  1.39
28 Mads Gregersen  - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior  2.52
29 Emil Ravnsholt  - Køge CR  3.00
30 Emil Wang  - DCR Ballerup  3.06
31 Casper Folsach  - Team RCR Odense Junior  3.11
32 Christian Nyvang Lund  - Aalborg CR  3.13
33 Anders Frost  - Roskilde CR 
34 Jonas Rasmussen  - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior  3.16
35 Joakim Bukdal  - Amager CR 
36 Jimmy Nielsen  - CHJ Group - Comentor  3.20
37 Nicolai Stegmann  - Team Pythonpro.com 
38 Steffen Thomsen  - DCR Ballerup  3.34
39 Martin Gro Nygaard  - Herning CK  3.36
40 Ask Nilou Nørgaard  - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro  3.43
41 Mads Lillelund Christiansen  - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro  4.00
42 Michael Carbel Svendgaard  - Horsens AC 
43 Daniel Rehn  - Team Pythonpro.com 
44 Anders Krogh Jensen  - Randers CK 1910 
45 Simon Hamann Larsen  - Middelfart CC 
46 Patrick Behrens  - Rødekro CC 
47 Nikolaj Høyen Gudiksen  - Nr. Søby CK 
48 Steffen Nielsen  - Aalborg CR 
49 Hubertus Quassowski  - RSC 1928 Stolberg e.V 
50 Mads Baadsgaard Rahbek  - Herning CK 
51 Mathias Holm Hemmsen  - CHJ Group - Comentor  4.04
52 Jeppe Tølløse  - Team Lyngby CC - Junior  4.13
53 Casper Kjær Korntved  - CHJ Group - Comentor  5.31
54 Frederik Rosenbæk  - Svendborg CC  7.29
55 Mikkel Juul-Andersen  - Fredericia CC  16.53
56 Steffen Munk Christiansen  - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior  27.57
57 Niels Munk Asmussen  - Middelfart CC 
 

Dame A   
1 Alexandra Nessmar - Skånes Cykelförbund 2.22.15
2 Ditte Clausen - ABC
3 Henriette Christensen - Odder CK
4 Tina Nielsen - Silkeborg IF Cykling
5 Anette Berg - Odder CK 1.36
6 Christina M. Siggaard - Silkeborg IF Cykling
7 Amalie Dideriksen  - Amager CR 
8 Cecilie Uttrup Ludwig  - KCK Herlev 
9 Amalie Winther Olsen  - Cykling Odense  1.40
10 Julie Leth  - Odder CK  2.58
11 Fie Degn Larsen  - Blue Water Ladies 
12 Heidi Christiansen  - Esbjerg CR 
13 Rikke Frederiksen  - ABC 
14 Britt Lauenborg  - ABC 
15 Iben Bohe  - CC Hillerød 
16 Nina Schultz Nielsen  - Blue Water Ladies 
17 Louise Marie Olsen  - Silkeborg IF Cykling 
18 Heidi Knudsen  - Odder CK 
19 Mette Larsen  - ABC 
20 Mette Fugl Rasmussen  - ABC 
21 Trine Frilund Jacobsen  - CC Hillerød  3.03
22 Nina Schulz  - SG Kaarst e.V  3.05
23 Anne Mette Frederiksen  - Blue Water Ladies  3.08
24 Camilla Larsen  - ABC  3.14
25 Julie Valgren Andersen  - Thy CR  3.33
26 Katrine Bjaler  - CK Fix  3.35
27 Frederikke Hummelshøj  - Herning CK 
28 Linda Jacobsson  - Skånes Cykelförbund  12.45
29 Mette Lilholm Meyer  - Cykling Odense 
 

Veteran H40   
1 Palle Bøje - Team Cycling Ringsted 2.03.08
2 Erik Madsen - ABC
3 Michael Broge Jensen - CC Hillerød
4 Lutz Schröder - Sønderborg CK
5 Sven Magnussen - Sønderborg CK 0.44
6 Torben Kristensen - Vejle CK
7 Jens-Peder Ravn Rasmussen - Horsens AC
8 Peter Eberle - Sønderborg CK
9 Thomas Kapuste - Frankfurter RC90 0.51
10 Claus Wårsøe - Cykling Odense
11 Christian Faber - Sønderborg CK
12 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg CC
13 Peter Dueholm - CK Aarhus
14 Klaus Møller - Thorsager Motion Cykling
15 Gunnar Knudsen - Herning CK
16 Brian Wulff Frederiksen  - Greve CC 
17 Kim Lambæk  - Vejen BC 
18 Bo Kruse  - Silkeborg IF Cykling 
19 Finn Yding Sørensen  - Horsens AC 
20 Markus Kottenstette  - RSV Güthersloh 
21 René Ravnsholt  - Køge CR 
22 Jesper Bruun  - CK Aarhus 
23 Martin F. Young  - Kolding BC 
24 Jesper Bødker Buchtrup  - Team Cycling Ringsted 
25 Claus Jørgensen  - Sorø BC 
26 Lars Ole Hansen  - Viborg Cycling 
27 Bo Wacker  - Roskilde CR 
28 Bruce King  - KCK Herlev 
29 Dick Fögelstrøm  - CK Ringen 
30 Peter Christensen Laisbo  - Hvidovre CK 
31 Palle Søren Hansen  - Roskilde CR  0.57
32 Peter André Friese Vestergaard  - Faaborg Ski og Motions 
33 Henrik Dam Hansen  - Silkeborg IF Cykling 
34 Ortwin Ossa  - RV Germania Hamburg 
35 Svend-Erik Grønfeldt  - Vejen BC  1.00
36 Steen Larsen  - Horsens AC 
37 Jens Ankerstjerne  - Hedensted Cykelklub  1.04
38 Henrik Olsen  - CC Hillerød 
39 Sven Ilsemann  - Turneschaft Harburg 
40 Carsten Quottrup  - CK Aarhus 
41 Michael Bornak  - CC Hillerød 
42 Axel Petersen  - SG Athletico Büdelsdorf  1.08
43 Helge Horn  - SG Athletico Büdelsdorf 
44 Hans Jørgen Christensen  - Silkeborg IF Cykling  1.16
45 Christian Hesthaven  - Sønderborg CK  1.19
46 Tom Svith Jensen  - Randers CK 1910  9.27
47 Steffen Sørensen  - Holstebro CC  1.04.55
48 Erling Olsen  - Horsens AC  1.20.23
 

Veteran H50   
1 Allan Hillers - Skive CK 2.10.12
2 Ejnar Mogensen - Randers CK 1910
3 Svend E. Hansen - Svendborg CC
4 Tage Odgaard Nielsen - Morsø CK
5 John Hansen - Næstved BC
6 Jørgen Nielsen - Hammel CK
7 Arne Odgaard Nielsen - Morsø CK
8 Jürgen Bomball - IAC Leipzig
9 Benny Petersen - Skive CK
10 Per Møller - Tønder ACR
11 Frank Meyer - Politiets CA
12 Kurt Knudsen - Herning CK
13 Håkan Persson - Cykelcity
14 Ib Jørgensen - Svendborg CC
15 Frank Nissen  - Sønderborg CK 
16 Benny Jensen  - Herning CK 
17 Allan Søndergaard  - Hammel CK 
18 Manfred Bartsch  - SG Athletico Büdelsdorf 
19 Søren Kjær-Nielsen  - CC Hillerød 
20 Jos Nederlof  - De Stokwolk 
21 Karl Heinz Volkmann  - Harvesterhude RV Hamburg 
22 Søren Kjærås  - Middelfart CC 
23 Niels Sloth  - Hedensted Cykelklub 
24 Gert Hansen  - LFCK 
25 Ib Malm  - Team Cycling Ringsted 
26 Jens Frank  - DCR Ballerup 
27 Frank Garfeldt Kofoed  - CC Hillerød 
28 Poul Petersen  - CK Kronborg 
29 Jens Pape  - Hedensted Cykelklub 
30 Leo Hav  - ABC 
31 Johnny Andersen  - ABC 
32 Frank Brasgaard  - Kolding BC 
33 Jan Eberhardt Sørensen  - Politiets CA 
34 Jürgen Zûhle  - RG Hamburg 
35 Kjeld Corneliusen  - Hobro CK38  0.07
36 Finn Agerbo Nielsen  - Herning CK  0.12
37 Henrik Diepgen  - KCK Herlev  0.14
38 Christian Sørensen  - Lyngby CC 
39 Rene Søberg  - ABC  0.35
40 Christian Visby  - CK FIX Helsingborg  9.46
41 Jimmy Jakobsen  - Hammel CK  12.08
 

Veteran H60   
1 Palle Rosendahl - Værløse Farum CK 1.37.45
2 Fred de Kinkelder - De Stokwolk
3 Manfred Wenzel - RV Hochheim
4 Ejner Thorkild Petersen - Rødekro CC
5 Bjarke Lorentzen Andersen  - Herning CK 
6 William Øhlenschlæger Madsen  - Haderslev Starup CK 
7 Stephan Hohenschild  - RG Uni Hamburg  0.03
8 Kristian Vorgod Kristensen  - Hammerum  0.29
9 Chres Christensen  - Thorsager Motion Cykling  2.13
10 Torben Søegaard  - ABC 
11 John Rasmussen  - Silkeborg IF Cykling  5.42
 

U17   
1 Mads Krog Schultz Nielsen - Herning CK 2.07.10
2 Magnus Bak Klaris - Amager CR 0.03
3 Mads Corell - Næstved BC
4 Jesper Schultz - Vejen BC
5 Thomas Rantanen Lund-Nielsen - Herning CK
6 Emil Dahl Pedersen - Middelfart CC
7 Thomas Uttrup Sandstrøm - Aalborg CR
8 Simon Nybo Holgersen - Varde CK
9 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix
10 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Herning CK
11 Mathias Nørgård Villadsen - Nr. Søby CK
12 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup
13 Nikolaj Fevre - Kolding BC
14 Mikkel Honorè - Middelfart CC
15 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus
16 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK
17 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense
18 Peter Nielsen - Herning CK
19 Daniel Hartvig - Greve CC
20 Marcus Bønlykke - Roskilde CR
21 Mathias Brügmann Jessen - Sønderborg CK
22 Steffan List - Rødekro CC
23 Marius Therkildsen - Herning CK
24 Emil Tumi Viglundsson - Vejle CK
25 Jes Herlufsen - Fredericia CC
26 Jesper Bundgaard Vinkel  - Holstebro CC 
27 Jakob Dybdahl  - Odder CK 
28 Andreas Serop Larsen  - Næstved BC 
29 Anders Hardahl  - Aalborg CR 
30 Kristian Arnth Sørensen  - Herning CK 
31 Thomas Edemann Jensen  - Grenaa CC 
32 Anders Amstrup Winther  - Grenaa CC 
33 Casper Ingeberg  - Odder CK 
34 Jonas Rernböck  - Holstebro CC 
35 Niklas Larsen  - Slagelse CR 
36 Andreas Stokbro  - CK Fix 
37 Jesper Sommer Jensen  - Hobro CK38 
38 Oliver Jensen  - Team Cycling Ringsted 
39 Rune Almindsø Andersen  - Næstved BC 
40 Silas Zacharias Clemmensen  - Aalborg CR 
41 Jonas Vingegaard Rasmussen  - Thy CR 
42 Michael Isager  - Thorsager Motion Cykling 
43 Frederik Pedersen  - Thorsager Motion Cykling 
44 Frederik Maillund Lassen  - Horsens AC 
45 Mikkel Møller  - Vejen BC 
46 Mathias Klokholm  - Lyngby CC 
47 Andreas Juliussen  - Horsens AC 
48 Mathias Dalum  - Herning CK 
49 Alexander Kuesters  - SG Kaarst e.V 
50 Niels Bech Rasmussen  - Vejle MTB 
51 Rasmus Oliver Mogensen  - CK Aarhus 
52 Philip Egeberg  - Amager CR 
53 Christian Skalborg Jensen  - Esbjerg CR 
54 Daniel Bligaard Lyhne  - Nr. Søby CK  0.09
55 Frederik Zeuner Nielsen  - Herning CK  0.16
56 Nicolai Andersen  - Esbjerg CR  32.10
57 Frederik Poulsen  - Holstebro CC  0.53
58 Lasse Højlund Johansen  - KCK Herlev  33.23
59 Andreas Bengaard  - Nr. Søby CK  10.18
60 Gustav Haislund Nielsen  - Greve CC  14.53
61 Louis Sørensen  - Viborg Cycling  15.06
62 Rasmus Mønnike  - CK Kronborg 
63 Andreas Lerche Christensen  - Hammel CK  15.52
64 Mark Brigsted  - Horsens AC  36.14
 

U16 piger   
1 Emma Norsgaard Jørgensen - Herning CK 59.45
2 Ellinor Hunsko - Skånes Cykelförbund
3 Simone Eg - Herning CK
4 Pernille Mathiesen - Holstebro CC
5 Signe Lambæk - Herning CK
6 Sigrid Friberg - Skånes Cykelförbund
7 Ida Kragh Andersen  - Middelfart CC  0.06
8 Katharina Quassowski  - RSC 1928 Stolberg e.V  3.47
9 Benedikte Juul Jørgensen  - Thorsager Motion Cykling 
10 Julia Anagrius  - Skånes Cykelförbund  10.38
11 Caroline Yde Eland  - CK Aarhus  14.33
 

U15 drenge-1   
1 Mads Olander Hjort - Næstved BC 51.31
2 Maximilian Hoffmann - Amager CR
3 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted
4 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup
5 Nicolai Petersen - Amager CR
6 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR
7 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring
8 Jakob Engelund Vistisen - Odder CK
9 Emil Funder - CK Kronborg
10 Silas Toftemark - Roskilde CR
11 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC
12 Anders Mielke - Roskilde CR
13 Jeppe Bender Lassen - Middelfart CC
14 Mads Toldam Torp - Silkeborg IF Cykling
15 Søren Pedersen - Vejen BC
16 Christian Bahr - Cykling Odense
17 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC
18 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykelklub
19 Frey Bech Mikkelsen - CK Aarhus
20 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
21 Andreas Lund Andresen  - CK Fix 
22 Peter Gylling  - CK Fix 
23 Jacob Michelsen  - CK Fix 
24 Mads Berg  - Slagelse CR 
25 Julian Ockenfelds  - SG Kaarst e.V 
26 Andreas Lorentz Kron  - DCR Ballerup 
27 Jonas Petersen  - Slagelse CR 
28 Nicklas Falk Rasmussen  - Slagelse CR 
29 Mikkel Fenneberg  - Sønderborg CK 
30 Anders Bjørn Kristensen  - Middelfart CC 
31 Christian Cronval  - Greve CC 
32 Carl Erik Schoulgin Sørensen  - CK Kronborg 
33 Frederik Dyrmose Jørgensen  - Roskilde CR 
34 Rasmus Lund Pedersen  - Cykling Odense 
35 Marcus Jønsson  - Køge CR 
36 Sebastian B. Rasmussen  - Hammel CK 
37 Aksel Schilling Andersen  - Fredericia CC 
38 Mads Zeller Schilling  - CK Fix 
39 Mads Mølgaard Pedersen  - Herning CK 
40 Frederik Jeppesen  - Nr. Søby CK 
41 Villads Aase Ellebjerg  - Faaborg Ski og Motions 
42 Søren Siggaard  - Herning CK 
43 Julian Suhr  - Næstved BC 
44 Rune Høybye  - Herning CK 
45 Frederik Sønderby Jensen  - Horsens AC  0.26
46 Jakob Hansen  - Herning CK  0.42
47 Rasmus Byriel Iversen  - Haderslev Starup CK  0.43
48 Mikkel Vendelbo Enghave  - Rødekro CC  1.07
49 Jonas Nordal Jakobsen  - Vejle CK  3.48
50 Morten Fredgaard  - Holstebro CC  4.05
51 Anders Vestergaard Nielsen  - Randers CK 1910  6.14
52 Rasmus Kristensen  - Silkeborg IF Cykling  6.15
53 Gustav Schmidt Ruager  - Cykling Odense  6.18
54 Adam Toftemark  - Roskilde CR  7.13
55 Asbjørn Koop Dalgaard  - Hedensted Cykelklub  12.54
56 Rasmus Strandsby  - Odder CK  12.58
 

U15 drenge-2   
1 Christian Emil Grønning Mikkelsen - Cykling Odense 53.46
2 Bjarke Andersen - DCR Ballerup
3 Jeppe Lunøe Gjerding - Hedensted Cykelklub
4 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR
5 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg
6 Rasmus Boelsmand - Greve CC
7 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg
8 Mathias Danner Enghuus - Cykling Odense
9 Malte Karlshøj - Bornholm CC
10 Jonas Sørensen - Hedensted Cykelklub
11 Kristoffer Kritsensen - Holstebro CC
12 Patrick Grønsund - Greve CC
13 Mads Richardt Lundh - CC Hillerød
14 Nick Brigsted - Horsens AC
15 Nikolaj Vejby Møller - Thorsager Motion Cykling
16 Johan Tiedemann Langballe - CK Aarhus
17 Mikkel Bonde - Viborg Cycling
18 Silas Holme Stage - Greve CC
19 Thomas Vigsø Høyer Henningsen - Viborg Cycling
20 Gustav Moeslund Larsen - Team Cycling Ringsted
21 Mathias Moltesen Kristensen - Esbjerg CR
22 Karl Klinge  - Middelfart CC 
23 Daniel Falk Andersen  - Hedensted Cykelklub 
24 Oliver John Svane Lührs Nielsen  - CK Aarhus 
25 Nikolaj Holm Gylling  - CK Aarhus 
26 Mark Bisgaard Jenkins  - Horsens AC 
27 Rasmus Vig Jensen  - Horsens AC 
28 Lasse Erhardsen Reese  - Silkeborg IF Cykling 
29 Jorn Oerlemans  - Horsens AC 
30 Daniel Vestergaard Villadsen  - Herning CK  0.06
31 Jeppe Hanssing  - Amager CR 
32 Jakob Olsen  - Silkeborg IF Cykling 
33 Steffen Sørensen  - Vejen BC  0.18
34 Luca Ryberg Lonardi  - Team Cycling Ringsted  0.21
35 Mark Frederiksen  - CK Kronborg  1.08
36 Kasper Sørensen  - Haderslev Starup CK 
37 Simon Fendinge Olsen  - Odder CK  3.13
38 Mikkel Thingholm  - Hedensted Cykelklub  3.20
39 Patrick Johnsen  - Silkeborg IF Cykling 
40 Sebastian Edvard Jørgensen  - Silkeborg IF Cykling 
41 Rickie Jørgensen Quist  - Randers CK 1910 
42 Rasmus Stigaard  - Rødekro CC 
43 Frederik Aastradsen Bagger  - Thy CR  3.23
44 Christopher Marcus Almlund  - Svendborg CC  5.24
45 Asbjørn Hellemose  - Hammel CK 
46 Rasmus K. Schmidt  - Sønderborg CK  9.14
47 Morten Mejer Nielsen  - Hobro CK38  9.16
48 Oliver Testrup Vad  - Kolding BC  11.13
 

U13 drenge   
1 Ludvig Wacker - Roskilde CR 39.20
2 Anders Lilliendal - Cykling Odense
3 Mads Degn - Horsens AC
4 Morten Andreas Stampe - Odder CK
5 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC
6 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK
7 Aksel Bech Skot-Hansen - Thorsager Motion Cykling
8 Wiliam Gade Thøgersen - Silkeborg IF Cykling
9 Oliver Errebo - CK Fix
10 Rasmus Dahlmann - Greve CC
11 Oliver Nielsen - Hobro CK38
12 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense
13 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK
14 Jakob Bødker - Viborg Cycling
15 Robin Juel Skivild - Cykling Odense
16 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling
17 Sander Andersen  - DCR Ballerup 
18 David Westhoff-Wittwer  - RSV Güthersloh 
19 Mikkel Sørensen  - Hedensted Cykelklub 
20 Kristian Lund Mathiesen  - Herning CK 
21 Anton Norup Grunnet Hansen  - Team Cycling Ringsted 
22 Peter Haslund  - Næstved BC  0.04
23 Andreas Knudsen  - Silkeborg IF Cykling 
24 Lucas Norman Gude  - KCK Herlev 
25 Mads Fenneberg  - Sønderborg CK 
26 Frederik Henriksen  - Randers CK 1910  0.23
27 Absalon Billehøj  - Amager CR  0.35
28 Kalle Holm Bastrup  - Amager CR 
29 Vincent Elling Ferraro  - Amager CR 
30 Emil Myrup Laakkonen  - Cykling Odense  1.01
31 Sebastian Waldhauer  - Esbjerg CR  3.55
32 Victor Burmann  - Greve CC  3.58
33 Nicolai Zinck Kristensen  - Hobro CK38 
34 Rasmus Amstrup Winther  - Grenaa CC 
35 Johannes Quassowski  - RSC 1928 Stolberg e.V 
36 Lukas Kirstein Nedergaard Jensen  - Hobro CK38 
37 Mads Andersen  - Cykling Odense  7.39
38 Mikkel Skovgaard  - CK Aarhus 
 

U13 piger   
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 43.12
2 Caroline Bohe - CC Hillerød
3 Freja Louise Algren Nielsen  - Hedensted Cykelklub  0.05
4 Merle Schreber  - SG Athletico Büdelsdorf  0.07
5 Lærke Elstrøm Jensen  - Hedensted Cykelklub  1.01
 

U11 drenge   
1 Tue Larsen - Slagelse CR 19.57
2 Julius Christian Gulmann - Ordrup CC
3 Jonathan S. Petersen Larsen - CK Fix
4 Tobias Lund Andresen - CK Fix
5 Ansgar Billehøj - Amager CR
6 Lauge Hastrup Woer - CK Aarhus
7 Mads Bak Bjerregaard  - Odder CK  0.03
8 Hannes Wittenberg  - Post SV Heide  0.09
9 Magnus Lindberg Mortensen  - DCR Ballerup  0.11
10 Nicolai Moeslund Larsen  - Team Cycling Ringsted 
11 Kasper Gylling  - CK Fix  0.13
12 Aksel Klinge  - Middelfart CC  1.46
13 Mads Stokbro  - CK Fix  3.43
14 Frederik Stigaard  - Rødekro CC 
15 Rasmus Thingholm  - Hedensted Cykelklub  5.00
 

U11 piger   
1 Amalie Spaabæk Schmücker - Herning CK 21.08
2 Mie Degn  - Horsens AC  0.36
3 Katrine Høgild  - Viborg Cycling  6.51

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour Cycliste Internation...(2.1) 20/02-23/02

Tour Cycliste Internation...(2.1) 20/02-23/02

UAE Tour(2.UWT) 23/02-29/02

Tour du Rwanda(2.1) 23/02-01/03

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

VIND KONTANTER - DELTAG I FELTET.DK STORE CYKELSPIL