Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Michel Kreder vandt i Frankrig

Michel Kreder vandt i Frankrig

10. februar 2012 17:03Foto: A.S.O.

I dag blev 2. etape af Middelhavet Rundt afviklet. Michel Kreder vandt etapen, mens Yauheni Hutarovich overtog føringen i det franske løb.

2. etape etape af Tour Méditerranéen, også kendt som Middelhavet Rundt, bød på 135 kilometer fra Salon de Provence til Martigues.

 

Etapen blev vundet af den 24-årige hollænder Michel Kreder (Garmin-Barracuda). Guillaume Boivin (SpiderTech powered by C10) kørte ind på andenpladsen, mens Yauheni Hutarovich (FDJ-Big Mat) tog den sidste plads på podiet.

 

Hutarovich’ tredjeplads betyder samtidig, at han overtager førertrøjen efter gårsdagens vinder, Jonathan Tiernan-Lock (Endura Racing).

 

Michel Kreders triumf i dag er samtidig Garmin-Cervélos anden sejr i år. Tidligere på ugen vandt de holdtidskørslen på 2. etape af Tour of Qatar. Det er desuden Kreders anden sejr som professionel. Den første blev taget på 2a. etape af Circuit Cycliste Sarthe sidste år.

 

Resultat af 2. etape
 
1 Michel Kreder - Garmin - Barracuda 03.10.40
2 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 
3 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 
4 Francisco José Ventoso - Movistar Team 
5 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 
6 Danilo Napolitano - Acqua & Sapone 
7 Koldo Fernandez De Larrea - Garmin - Barracuda 
8 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 
9 Filippo Fortin - Team Type 1 - Sanofi 
10 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 
11 Stephane Poulhies - Saur - Sojasun 
12 Arnoud Van Groen - Accent Jobs - Willems Veranda's 
13 Romain Feillu - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
14 Sebastien Chavanel - Team Europcar 
15 Sébastien Hinault - AG2R La Mondiale 
16 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 
17 Luke Roberts - Team Saxo Bank 
18 Angel Madrazo - Movistar Team 
19 Russell Downing - Endura Racing 
20 Jimmy Casper - AG2R La Mondiale 
21 Kristof Goddaert - AG2R La Mondiale 
22 Guillaume Blot - Bretagne - Schuller 
23 Dan Martin - Garmin - Barracuda 
24 Thomas Vaitkus - GreenEdge Cycling Team 
25 Alexander Pichot - Team Europcar 
26 Florent Barle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
27 Clement Koretzky - La Pomme Marseille 
28 James Van Landschoot - Accent Jobs - Willems Veranda's 
29 Francesco Gavazzi - Astana Pro Team 
30 Maxim Iglinskiy - Astana Pro Team 
31 Rafael Valls Ferri - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
32 Leonardo Duque - Cofidis, Le Credit En Ligne 
33 Pierre Rolland - Team Europcar 
34 Daniel Navarro - Team Saxo Bank 
35 Valentin Iglinskiy - Astana Pro Team 
36 Florian Vachon - Bretagne - Schuller 
37 Sebastien Turgot - Team Europcar 
38 Ignatas Konovalovas - Movistar Team 
39 Rony Martias - Saur - Sojasun 
40 Nicki Sorensen - Team Saxo Bank 
41 Jonathan Patrick McCarty - Spidertech Powered By C10 
42 Fabrice Jeandesboz - Saur - Sojasun 
43 Marcello Pavarin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
44 Christophe Le Mevel - Garmin - Barracuda 
45 Jonathan Tiernan-Locke - Endura Racing 
46 Vladimir Miholjevic - Acqua & Sapone 
47 Caleb Fairly - Spidertech Powered By C10 
48 Fabio Tabore - Acqua & Sapone 
49 Alexandre Blain - Endura Racing 
50 Rinaldo Nocentini - AG2R La Mondiale 
51 Benjamin Noval - Team Saxo Bank 
52 Julien El Fares - Team Type 1 - Sanofi 
53 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone 
54 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller 
55 Jean Christophe Peraud - AG2R La Mondiale 
56 Mathieu Delaroziere - La Pomme Marseille 
57 Romain Zingle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
58 Aldo Ino Ilesic - Team Type 1 - Sanofi 
59 Yohann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne 
60 Andrey Amador - Movistar Team 
61 David Tanner - Team Saxo Bank 
62 Wesley Sulzberger - GreenEdge Cycling Team 
63 Jesus Herrada - Movistar Team 
64 Rémy Di Gregorio - Cofidis, Le Credit En Ligne 
65 René Mandri - Endura Racing 
66 Thibault Pinot - FDJ-Big Mat 
67 Arnaud Labbe - Cofidis, Le Credit En Ligne 
68 Jussi Veikkanen - FDJ-Big Mat 
69 Jeremy Roy - FDJ-Big Mat 
70 Thomas Peterson - Garmin - Barracuda 
71 Rafal Majka - Team Saxo Bank 
72 Francesco Ginanni - Acqua & Sapone 
73 Davis Lopez - Movistar Team 
74 Lucas Euser - Spidertech Powered By C10 
75 Romain Lemarchand - AG2R La Mondiale 
76 Benoit Vaugrenard - FDJ-Big Mat 
77 Martijn Verschoor - Team Type 1 - Sanofi 
78 Assan Renev - Astana Pro Team 
79 Mathieu Halleguen - Bretagne - Schuller 
80 Evert Verbist - Accent Jobs - Willems Veranda's 
81 Nairo Quintana - Movistar Team 
82 Peter Stetina - Garmin - Barracuda 
83 Rémi Pauriol - FDJ-Big Mat 
84 David Moncoutie - Cofidis, Le Credit En Ligne 
85 Stefan Denifl - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
86 Romain Bardet - AG2R La Mondiale 
87 Michael Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne 
88 Massimo Codol - Acqua & Sapone 
89 Chris Anker Sorensen - Team Saxo Bank 
90 Scott Thwaites - Endura Racing 
91 Vincent Jerome - Team Europcar 
92 Alex Howes - Garmin - Barracuda 
93 Egor Silin - Astana Pro Team 
94 Grègorie Tarride - La Pomme Marseille 
95 Martin Mortensen - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
96 Kenny Elissonde - FDJ-Big Mat 
97 Mads Christensen - Team Saxo Bank 
98 Arnaud Courteille - FDJ-Big Mat 
99 Yohan Cauquil - La Pomme Marseille 
100 Pierre-Luc Perichon - La Pomme Marseille 
101 Rob Partridge - Endura Racing 
102 Sebastien Duret - Bretagne - Schuller 
103 Maxime Mederel - Saur - Sojasun 
104 Enrique Sanz Unzue - Movistar Team 
105 Bjorn Selander - Spidertech Powered By C10 
106 Brett Lancaster - GreenEdge Cycling Team 
107 Staf Scheirlinckx - Accent Jobs - Willems Veranda's 
108 Kevin Vanimpe - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
109 Etienne Tortelier - Saur - Sojasun 
110 Eric Berthou - Bretagne - Schuller 
111 Assan Bazayev - Astana Pro Team 
112 Leif Hoste - Accent Jobs - Willems Veranda's 
113 Thomas Voekler - Team Europcar 
114 Manuel Belletti - AG2R La Mondiale 
115 Jerome Cousin - Team Europcar 
116 Jean Lou Paiani - Saur - Sojasun 
117 Travis Meyer - GreenEdge Cycling Team 
118 Michael Albasini - GreenEdge Cycling Team 
119 Julien Antomarchi - Team Type 1 - Sanofi 
120 Kiel Reijnen - Team Type 1 - Sanofi 
121 Angelo Tulik - Team Europcar 0.47
122 Borut Bozic - Astana Pro Team 0.54
123 Wouter Mol - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
124 Jens Keukeleire - GreenEdge Cycling Team 
125 Ian Bibby - Endura Racing 1.56
126 Simon Clarke - GreenEdge Cycling Team 
127 David Boily - Spidertech Powered By C10 4.03
128 Will Routley - Spidertech Powered By C10 
129 Florian Guillou - Bretagne - Schuller 
130 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 
131 Andy Cappelle - Accent Jobs - Willems Veranda's 5.07
132 Sjef De Wilde - Accent Jobs - Willems Veranda's 
133 Matthew Wilson - GreenEdge Cycling Team 
134 Tomasz Marczynsky - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
135 Paul Poux - Saur - Sojasun 
136 Steven Caethowen - Accent Jobs - Willems Veranda's 
137 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi 
138 Kevin Lacombe - Spidertech Powered By C10 
139 Laurent Mangel - Saur - Sojasun 
140 Ian Wilkinson - Endura Racing 
 

Udgået

DNS Yannick Martinez - La Pomme Marseille

 

Samlet stilling
 
1 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 06.31.33
2 Jonathan Tiernan-Locke - Endura Racing 
3 Michel Kreder - Garmin - Barracuda 
4 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 0.04
5 Sebastien Chavanel - Team Europcar 0.06
6 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 0.10
7 Koldo Fernandez De Larrea - Garmin - Barracuda 
8 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 
9 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 
10 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 
11 Luke Roberts - Team Saxo Bank 
12 Maxim Iglinskiy - Astana Pro Team 
13 Francisco José Ventoso - Movistar Team 
14 Russell Downing - Endura Racing 
15 Sébastien Hinault - AG2R La Mondiale 
16 Sebastien Turgot - Team Europcar 
17 Angel Madrazo - Movistar Team 
18 Stephane Poulhies - Saur - Sojasun 
19 Rafael Valls Ferri - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
20 Leonardo Duque - Cofidis, Le Credit En Ligne 
21 Danilo Napolitano - Acqua & Sapone 
22 Francesco Gavazzi - Astana Pro Team 
23 Florian Vachon - Bretagne - Schuller 
24 Rony Martias - Saur - Sojasun 
25 Clement Koretzky - La Pomme Marseille 
26 James Van Landschoot - Accent Jobs - Willems Veranda's 
27 Fabio Tabore - Acqua & Sapone 
28 Fabrice Jeandesboz - Saur - Sojasun 
29 Arnoud Van Groen - Accent Jobs - Willems Veranda's 
30 Guillaume Blot - Bretagne - Schuller 
31 Florent Barle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
32 Daniel Navarro - Team Saxo Bank 
33 Ignatas Konovalovas - Movistar Team 
34 Rinaldo Nocentini - AG2R La Mondiale 
35 Alexandre Blain - Endura Racing 
36 Francesco Ginanni - Acqua & Sapone 
37 Andrey Amador - Movistar Team 
38 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller 
39 Jean Christophe Peraud - AG2R La Mondiale 
40 David Tanner - Team Saxo Bank 
41 Nicki Sorensen - Team Saxo Bank 
42 Julien El Fares - Team Type 1 - Sanofi 
43 Christophe Le Mevel - Garmin - Barracuda 
44 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone 
45 Valentin Iglinskiy - Astana Pro Team 
46 Evert Verbist - Accent Jobs - Willems Veranda's 
47 Marcello Pavarin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
48 Pierre Rolland - Team Europcar 
49 Caleb Fairly - Spidertech Powered By C10 
50 Romain Bardet - AG2R La Mondiale 
51 Romain Zingle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
52 Davis Lopez - Movistar Team 
53 Yohann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne 
54 Mathieu Halleguen - Bretagne - Schuller 
55 Thomas Vaitkus - GreenEdge Cycling Team 
56 René Mandri - Endura Racing 
57 Benjamin Noval - Team Saxo Bank 
58 Lucas Euser - Spidertech Powered By C10 
59 Arnaud Labbe - Cofidis, Le Credit En Ligne 
60 Vladimir Miholjevic - Acqua & Sapone 
61 Dan Martin - Garmin - Barracuda 
62 Alexander Pichot - Team Europcar 
63 Jonathan Patrick McCarty - Spidertech Powered By C10 
64 Romain Lemarchand - AG2R La Mondiale 
65 Wesley Sulzberger - GreenEdge Cycling Team 
66 Mathieu Delaroziere - La Pomme Marseille 
67 Alex Howes - Garmin - Barracuda 
68 Jesus Herrada - Movistar Team 
69 Romain Feillu - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
70 Assan Renev - Astana Pro Team 
71 Thomas Peterson - Garmin - Barracuda 
72 Rémy Di Gregorio - Cofidis, Le Credit En Ligne 
73 Jens Keukeleire - GreenEdge Cycling Team 
74 Rémi Pauriol - FDJ-Big Mat 
75 Thibault Pinot - FDJ-Big Mat 
76 Egor Silin - Astana Pro Team 
77 Scott Thwaites - Endura Racing 
78 Jussi Veikkanen - FDJ-Big Mat 
79 Rafal Majka - Team Saxo Bank 
80 David Moncoutie - Cofidis, Le Credit En Ligne 
81 Vincent Jerome - Team Europcar 
82 Peter Stetina - Garmin - Barracuda 
83 Sebastien Duret - Bretagne - Schuller 
84 Stefan Denifl - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
85 Yohan Cauquil - La Pomme Marseille 
86 Jeremy Roy - FDJ-Big Mat 
87 Maxime Mederel - Saur - Sojasun 
88 Martijn Verschoor - Team Type 1 - Sanofi 
89 Michael Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne 
90 Chris Anker Sorensen - Team Saxo Bank 
91 Benoit Vaugrenard - FDJ-Big Mat 
92 Simon Clarke - GreenEdge Cycling Team 
93 Pierre-Luc Perichon - La Pomme Marseille 
94 Nairo Quintana - Movistar Team 
95 Enrique Sanz Unzue - Movistar Team 
96 Rob Partridge - Endura Racing 
97 Wouter Mol - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
98 Staf Scheirlinckx - Accent Jobs - Willems Veranda's 
99 Mads Christensen - Team Saxo Bank 
100 Jerome Cousin - Team Europcar 
101 Jean Lou Paiani - Saur - Sojasun 
102 Grègorie Tarride - La Pomme Marseille 
103 Assan Bazayev - Astana Pro Team 
104 Martin Mortensen - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
105 Etienne Tortelier - Saur - Sojasun 
106 Kenny Elissonde - FDJ-Big Mat 
107 Bjorn Selander - Spidertech Powered By C10 
108 Thomas Voekler - Team Europcar 
109 Michael Albasini - GreenEdge Cycling Team 
110 Leif Hoste - Accent Jobs - Willems Veranda's 
111 Kiel Reijnen - Team Type 1 - Sanofi 
112 Kevin Vanimpe - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
113 Eric Berthou - Bretagne - Schuller 
114 Travis Meyer - GreenEdge Cycling Team 
115 Angelo Tulik - Team Europcar 0.57
116 Borut Bozic - Astana Pro Team 1.04
117 Kristof Goddaert - AG2R La Mondiale 
118 Filippo Fortin - Team Type 1 - Sanofi 1.32
119 Arnaud Courteille - FDJ-Big Mat 1.37
120 Brett Lancaster - GreenEdge Cycling Team 1.51
121 Jimmy Casper - AG2R La Mondiale 4.01
122 Massimo Codol - Acqua & Sapone 
123 Julien Antomarchi - Team Type 1 - Sanofi 
124 Will Routley - Spidertech Powered By C10 4.13
125 Tomasz Marczynsky - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5.17
126 Paul Poux - Saur - Sojasun 
127 Laurent Mangel - Saur - Sojasun 
128 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi 
129 Matthew Wilson - GreenEdge Cycling Team 
130 Ian Bibby - Endura Racing 5.57
131 Sjef De Wilde - Accent Jobs - Willems Veranda's 6.11
132 Aldo Ino Ilesic - Team Type 1 - Sanofi 6.14
133 Kevin Lacombe - Spidertech Powered By C10 6.58
134 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 7.06
135 Florian Guillou - Bretagne - Schuller 8.04
136 Manuel Belletti - AG2R La Mondiale 8.56
137 Andy Cappelle - Accent Jobs - Willems Veranda's 9.08
138 Steven Caethowen - Accent Jobs - Willems Veranda's 
139 Ian Wilkinson - Endura Racing 
140 David Boily - Spidertech Powered By C10 10.17
 

Bjergkonkurrencen

1 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 14 pts
2 Clement Koretzky - La Pomme Marseille 9
3 Sebastien Turgot - Team Europcar 6
4 Laurent Mangel - Saur - Sojasun 5
5 Rémi Pauriol - FDJ-Big Mat 3
6 Yohann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne 2
7 Michael Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne 2
8 Jesus Herrada - Movistar Team 1
9 Jussi Veikkanen - FDJ-Big Mat 1
 

Pointkonkurrencen

1 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 36 pts
2 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 32
3 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 26
4 Michel Kreder - Garmin - Barracuda 25
5 Jonathan Tiernan-Locke - Endura Racing 25
6 Sebastien Chavanel - Team Europcar 18
7 Koldo Fernandez De Larrea - Garmin - Barracuda 14
8 Francisco José Ventoso - Movistar Team 14
9 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 12
10 Maxim Iglinskiy - Astana Pro Team 10
11 Danilo Napolitano - Acqua & Sapone 10
12 Sebastien Turgot - Team Europcar 9
13 Borut Bozic - Astana Pro Team 8
14 Francesco Ginanni - Acqua & Sapone 7
15 Filippo Fortin - Team Type 1 - Sanofi 7
16 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 6
17 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 6
18 Stephane Poulhies - Saur - Sojasun 5
19 Arnoud Van Groen - Accent Jobs - Willems Veranda's 4
20 Romain Feillu - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
21 Rony Martias - Saur - Sojasun 3
22 Fabio Tabore - Acqua & Sapone 2
23 Sébastien Hinault - AG2R La Mondiale 1
24 Florian Vachon - Bretagne - Schuller 1
 

Ungdomskonkurrencen

1 Michel Kreder - Garmin - Barracuda 06.31.33
2 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 0.04
3 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 0.10
4 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 
5 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 
6 Angel Madrazo - Movistar Team 
7 Rafael Valls Ferri - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
8 Clement Koretzky - La Pomme Marseille 
9 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller 
10 Caleb Fairly - Spidertech Powered By C10 
11 Romain Bardet - AG2R La Mondiale 
12 Romain Zingle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
13 Yohann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne 
14 Mathieu Halleguen - Bretagne - Schuller 
15 Romain Lemarchand - AG2R La Mondiale 
16 Alex Howes - Garmin - Barracuda 
17 Jesus Herrada - Movistar Team 
18 Jens Keukeleire - GreenEdge Cycling Team 
19 Thibault Pinot - FDJ-Big Mat 
20 Egor Silin - Astana Pro Team 
21 Scott Thwaites - Endura Racing 
22 Rafal Majka - Team Saxo Bank 
23 Peter Stetina - Garmin - Barracuda 
24 Stefan Denifl - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
25 Pierre-Luc Perichon - La Pomme Marseille 
26 Nairo Quintana - Movistar Team 
27 Enrique Sanz Unzue - Movistar Team 
28 Jerome Cousin - Team Europcar 
29 Jean Lou Paiani - Saur - Sojasun 
30 Grègorie Tarride - La Pomme Marseille 
31 Etienne Tortelier - Saur - Sojasun 
32 Kenny Elissonde - FDJ-Big Mat 
33 Bjorn Selander - Spidertech Powered By C10 
34 Travis Meyer - GreenEdge Cycling Team 
35 Angelo Tulik - Team Europcar 0.57
36 Filippo Fortin - Team Type 1 - Sanofi 1.32
37 Arnaud Courteille - FDJ-Big Mat 1.37
38 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi 5.17
39 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 7.06
40 David Boily - Spidertech Powered By C10 10.17
 

Holdkonkurrencen

1 Garmin - Barracuda 19.35.09
2 Astana Pro Team 
3 Team Europcar 
4 AG2R La Mondiale 
5 Endura Racing 
6 Movistar Team 
7 FDJ-Big Mat 
8 Spidertech Powered By C10 
9 Bretagne - Schuller 
10 La Pomme Marseille 
11 Team Saxo Bank 
12 Saur - Sojasun 
13 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
14 Cofidis, Le Credit En Ligne 
15 Acqua & Sapone 
16 Accent Jobs - Willems Veranda's 
17 Team Type 1 - Sanofi 
18 GreenEdge Cycling Team 
 

 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?