Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Mirco Lorenzetto og Ivan Guttierez vandt

Mirco Lorenzetto og Ivan Guttierez vandt

18. februar 2007 15:240

Team Milram rytteren, Mirco Lorenzetto, vandt sidste etape af Tour Méditerranéen. Lorenzetto slog i en tæt spurt Lampre rytteren Daniele Bennati.

Faktisk blev Bennati først udråbt som vinder af etapen, men efter at kommissærerne havde kigget spurten igennem på video, blev Lorenzetto tildelt sejren i stedet for. På en tredjeplads kom australieren Mark Renshaw.

Samlet lykkedes det Caisse d’Epargne rytteren, Ivan Guterriez, at forsvare den føring han har haft hele løbet igennem.

Løbets sidste etape blev ellers domineret af Cofidis rytteren, Sylvain Chavanel. Han var med i et større udbrud, som kørte tidligt på den 122 kilometer lange etape ind til Sanremo. På dagens første stigning, Sanremolo, angreb Chavanel, og efterlod resten af udbrydergruppen til feltet. Med et forspring på 1,30 minut forsvarede Chavanel sit forspring på Cipressa, men på Poggio kunne han ikke holde feltet, med Lampre og Tinkoff i front, tilbage mere. Dermed blev det hele afgjort i en spurt.


Billeder fra dagens etape


Foto: Caisse d'Epargne holdet på arbejde for at forsvare førertrøjen


Foto: Daniele Bennati måtte nøjes med 2. pladsen


 
Foto: Den samlede vinder Jose Ivan Guterriez fra Caisse d’Epargne holdet


Foto: Rytterne på podiet

Resultat af 6. etape 
1 Mirco Lorenzetto (Ita) Milram 3.03.07
2 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 0.04
3 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole 0.06
4 Gabriele Balducci (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 0.10
5 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
6 Elia Rigotto (Ita) Milram
7 Aurélien Passeron (Fra) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
8 Antonio D'Aniello (Ita) Ceramica Flaminia
9 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com
10 Raffaele Illiano (Ita) Ceramica Flaminia
11 Roberto Petito (Ita) Liquigas
12 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
13 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne
14 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon
15 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r Prévoyance
16 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
17 Michal Golas (Pol) Unibet.com
18 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel
19 Stefan Rucker (Aut) Elk Haus-Simplon
20 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r Prévoyance
21 Massimo Giunti (Ita) Miche
22 Rémi Pauriol (Fra) Crédit Agricole
23 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
24 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole
25 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems
26 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems
27 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne
28 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
29 Ricardo Serrano (Spa) Tinkoff Credit Systems
30 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
31 Pietro Caucchioli (Ita) Crédit Agricole
32 Mirko Celestino (Ita) Milram
33 Igor Astarloa (Spa) Milram
34 Cyril Dessel (Fra) Ag2r Prévoyance
35 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
36 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit Systems
37 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
38 Leonardo Bertagnolli (Ita) Liquigas
39 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne
40 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis
41 Gustav Erik Larsson (Swe) Unibet.com 0.22
42 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
43 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 0.29
44 Emilien-Benoît Berges (Fra) Agritubel 1.29
45 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 2.03
46 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole 2.16
47 Markus Eichler (Ger) Unibet.com 2.27
48 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 3.52
49 Giuseppe Muraglia (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 5.32
50 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche 6.04
51 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com 6.21
52 Andrei Kunitski (Blr) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
53 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom
54 Aurélien Clerc (Swi) Bouygues Telecom
55 Romain Feillu (Fra) Agritubel
56 Anthony Ravard (Fra) Agritubel
57 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com
58 Harald Totschnig (Aut) Elk Haus-Simplon
59 Paolo Bossoni (Ita) Lampre-Fondital
60 Robby Meul (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed
61 Thomas Rohregger (Aut) Elk Haus-Simplon
62 Matti Helminen (Fin) DFL-Cyclingnews-Litespeed
63 Matthé Pronk (Ned) Unibet.com
64 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com
65 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
66 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
67 Tomas Konecny (Cze) Elk Haus-Simplon
68 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne
69 Fabio Sabatini (Ita) Milram
70 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-Fondital
71 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis
72 Vladimir Duma (Ukr) Ceramica Flaminia
73 Andriy Grivko (Ukr) Milram
74 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia
75 Stéphane Augé (Fra) Cofidis
76 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
77 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux
78 Cyrille Monnerais (Fra) Française Des Jeux
79 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
80 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis
81 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prévoyance
82 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole
83 Alexandre Usov (Blr) Ag2r Prévoyance
84 Alexandr Arekeev (Rus) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
85 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital
86 Aivaras Baranauskas (Ltu) Agritubel 12.14
87 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom 15.13
88 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance 44.33
89 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance
90 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
91 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit Systems
92 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems
93 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
94 Wolfgang Murer (Aut) Elk Haus-Simplon
95 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole
96 Nicola D'Andrea (Ita) Miche
97 Jens Mouris (Ned) DFL-Cyclingnews-Litespeed

Stillede ikke til start i dag
DNS Brett Lancaster (Aus) Milram
DNS Tyler Hamilton (USA) Tinkoff Credit Systems
DNS Andrea Noè (Ita) Liquigas
DNS Jan Valach (Svk) Elk Haus-Simplon

Udgik på dagens etape
DNF Jean-Patrick Nazon (Fra) Ag2r Prévoyance
DNF Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
DNF Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital
DNF Bradley McGee (Aus) Française Des Jeux
DNF Jimmy Engoulvent (Fra) Crédit Agricole
DNF Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
DNF Chris Sutton (Aus) Cofidis
DNF Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne
DNF Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne
DNF Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom
DNF Erki Pütsep (Est) Bouygues Telecom
DNF Francesco Chicchi (Ita) Liquigas
DNF Nico Mattan (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed
DNF Cameron Jennings (Aus) DFL-Cyclingnews-Litespeed
DNF Gert Vanderaerden (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed
DNF Andrus Aug (Est) Ceramica Flaminia
DNF Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia
DNF Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia
DNF Adam Wadecki (Pol) Ceramica Flaminia
DNF Lorenzo Cardellini (Ita) Miche
DNF Giuseppe Di Grande (Ita) Miche
DNF Pasquale Muto (Ita) Miche
DNF Eddy Serri (Ita) Miche
DNF Denis Shkarpeta (Uzb) Miche
DNF Jochen Summer (Aut) Elk Haus-Simplon
DNF Benoît Salmon (Fra) Agritubel


Samlet slutstilling
1 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne 16.12.44
2 Ricardo Serrano (Spa) Tinkoff Credit Systems 0.52
3 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne 1.03
4 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne 1.08
5 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems 1.12
6 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems 1.13
7 Pietro Caucchioli (Ita) Crédit Agricole 1.16
8 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux 1.26
9 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne 1.28
10 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux 1.32
11 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 1.35
12 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r Prévoyance 1.36
13 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1.43
14 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole 2.02
15 Mirko Celestino (Ita) Milram 2.18
16 Leonardo Bertagnolli (Ita) Liquigas 2.32
17 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit Systems 2.53
18 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com 2.55
19 Gustav Erik Larsson (Swe) Unibet.com 3.03
20 Igor Astarloa (Spa) Milram 3.07
21 Massimo Giunti (Ita) Miche 3.35
22 Antonio D'Aniello (Ita) Ceramica Flaminia 3.37
23 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom 4.37
24 Aurélien Passeron (Fra) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 4.39
25 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis 5.04
26 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 5.48
27 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon 6.40
28 Raffaele Illiano (Ita) Ceramica Flaminia 6.57
29 Stefan Rucker (Aut) Elk Haus-Simplon 7.04
30 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux 7.30
31 Michal Golas (Pol) Unibet.com 7.33
32 Mirco Lorenzetto (Ita) Milram 7.35
33 Cyril Dessel (Fra) Ag2r Prévoyance 7.37
34 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 7.59
35 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r Prévoyance 8.07
36 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel 8.09
37 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
38 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 8.22
39 Andriy Grivko (Ukr) Milram 9.41
40 Alexandr Arekeev (Rus) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 10.19
41 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole 11.02
42 Andrei Kunitski (Blr) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 11.48
43 Giuseppe Muraglia (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 11.52
44 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia 11.58
45 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne 12.16
46 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux 12.23
47 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 13.42
48 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom 13.46
49 Rémi Pauriol (Fra) Crédit Agricole 13.50
50 Thomas Rohregger (Aut) Elk Haus-Simplon 13.52
51 Roberto Petito (Ita) Liquigas 13.59
52 Gabriele Balducci (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 14.20
53 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux 14.44
54 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 15.09
55 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole 15.29
56 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 15.50
57 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 16.05
58 Matti Helminen (Fin) DFL-Cyclingnews-Litespeed 16.55
59 Tomas Konecny (Cze) Elk Haus-Simplon 18.09
60 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com 18.11
61 Matthé Pronk (Ned) Unibet.com 18.23
62 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne 18.27
63 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis 18.53
64 Markus Eichler (Ger) Unibet.com 19.05
65 Robby Meul (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed 19.07
66 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole 19.10
67 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis 19.37
68 Romain Feillu (Fra) Agritubel 20.06
69 Harald Totschnig (Aut) Elk Haus-Simplon 20.28
70 Aurélien Clerc (Swi) Bouygues Telecom 20.47
71 Paolo Bossoni (Ita) Lampre-Fondital 21.06
72 Elia Rigotto (Ita) Milram 21.12
73 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-Fondital 21.28
74 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche 22.48
75 Aivaras Baranauskas (Ltu) Agritubel 22.55
76 Anthony Ravard (Fra) Agritubel 22.59
77 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prévoyance 24.09
78 Fabio Sabatini (Ita) Milram 24.48
79 Vladimir Duma (Ukr) Ceramica Flaminia 25.39
80 Stéphane Augé (Fra) Cofidis 26.05
81 Cyrille Monnerais (Fra) Française Des Jeux 26.25
82 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital 26.58
83 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com 26.59
84 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom 28.30
85 Alexandre Usov (Blr) Ag2r Prévoyance 28.42
86 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com 29.07
87 Emilien-Benoît Berges (Fra) Agritubel 33.49
88 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance 48.40
89 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems 50.38
90 Matej Mugerli (Slo) Liquigas 52.13
91 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance 55.45
92 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 1.03.44
93 Wolfgang Murer (Aut) Elk Haus-Simplon 1.03.54
94 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit Systems 1.05.27
95 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom 1.05.57
96 Jens Mouris (Ned) DFL-Cyclingnews-Litespeed 1.06.11
97 Nicola D'Andrea (Ita) Miche 1.11.21


Slutstilling i bjergkonkurrencen
1 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 35 pts
2 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 17
3 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r Prévoyance 15
4 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis 13
5 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne 11
6 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis 10
7 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne 9
8 Romain Feillu (Fra) Agritubel 8
9 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom 8
10 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne 7
11 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne 7
12 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 6
13 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia 5
14 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole 5
15 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit Systems 5
16 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 5
17 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com 5
18 Andriy Grivko (Ukr) Milram 4
19 Rémi Pauriol (Fra) Crédit Agricole 4
20 Roberto Petito (Ita) Liquigas 4
21 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne 3
22 Raffaele Illiano (Ita) Ceramica Flaminia 3
23 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 2
24 Fabio Sabatini (Ita) Milram 2
25 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom 2
26 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems 2
27 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 2
28 Bradley McGee (Aus) Française Des Jeux 1
29 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne 1
30 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon 1
31 Elia Rigotto (Ita) Milram 1


Slutstillingen i pointkonkurrencen
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 85 pts
2 Gabriele Balducci (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 55
3 Mirco Lorenzetto (Ita) Milram 48
4 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne 32
5 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole 28
6 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r Prévoyance 25
7 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 25
8 Roberto Petito (Ita) Liquigas 25
9 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com 23
10 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 21
11 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom 20
12 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche 20
13 Aurélien Clerc (Swi) Bouygues Telecom 18
14 Pietro Caucchioli (Ita) Crédit Agricole 17
15 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com 17
16 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis 17
17 Igor Astarloa (Spa) Milram 16
18 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole 16
19 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems 14
20 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne 12
21 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 12
22 Ricardo Serrano (Spa) Tinkoff Credit Systems 11
23 Antonio D'Aniello (Ita) Ceramica Flaminia 11
24 Aurélien Passeron (Fra) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 11
25 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole 10
26 Massimo Giunti (Ita) Miche 10
27 Elia Rigotto (Ita) Milram 10
28 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne 8
29 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 8
30 Gustav Erik Larsson (Swe) Unibet.com 6
31 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon 6
32 Raffaele Illiano (Ita) Ceramica Flaminia 6
33 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-Fondital 6
34 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux 5
35 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis 4
36 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom 4
37 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 3
38 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance 3
39 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance 3
40 Mirko Celestino (Ita) Milram 1
41 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r Prévoyance 1
42 Anthony Ravard (Fra) Agritubel 1


Slutstillingen i ungdomskonkurrencen
1 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems 16.13.56
2 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux 0.20
3 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0.31
4 Aurélien Passeron (Fra) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 3.27
5 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 4.36
6 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon 5.28
7 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux 6.18
8 Michal Golas (Pol) Unibet.com 6.21
9 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6.57
10 Andriy Grivko (Ukr) Milram 8.29
11 Alexandr Arekeev (Rus) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 9.07
12 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole 9.50
13 Andrei Kunitski (Blr) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 10.36
14 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne 11.04
15 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux 11.11
16 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom 12.34
17 Rémi Pauriol (Fra) Crédit Agricole 12.38
18 Thomas Rohregger (Aut) Elk Haus-Simplon 12.40
19 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux 13.32
20 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole 14.17
21 Markus Eichler (Ger) Unibet.com 17.53
22 Romain Feillu (Fra) Agritubel 18.54
23 Elia Rigotto (Ita) Milram 20.00
24 Anthony Ravard (Fra) Agritubel 21.47
25 Fabio Sabatini (Ita) Milram 23.36
26 Cyrille Monnerais (Fra) Française Des Jeux 25.13
27 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom 27.18
28 Emilien-Benoît Berges (Fra) Agritubel 32.37
29 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance 47.28
30 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems 49.26
31 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance 54.33
32 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit Systems 1.04.15
33 Nicola D'Andrea (Ita) Miche 1.10.09


Slutstillingen i holdkonkurrencen
1 Caisse d'Epargne 47.35.29
2 Tinkoff - Credit Systems 1.24
3 Liquigas 2.27
4 La Francaise des Jeux 4.11
5 Credit Agricole 4.52
6 Team Milram 5.09
7 Unibet.Com 5.11
8 Ag2R Prevoyance 6.46
9 Bouygues Telecom 11.46
10 Acqua Sapone - Caffe Mokambo 12.30
11 Ceramica Flaminia 16.12
12 Cofidis 17.13
13 Elk Haus - Simplon 17.45
14 Agritubel 23.13
15 Lampre Fondital 27.52
16 Miche 1.06.30
17 DFL Cyclingnews - Litespeed 1.18.46

Fotos: Sirotti

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 19/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger