Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Modolo slog Cavendish i Argentina

Modolo slog Cavendish i Argentina

23. januar 2013 07:19Foto: A.S.O.

Sacha Modolo vandt anden etape af Tour de San Luis og overtog førertrøjen fra Mark Cavendish.

Sacha Modolo (Bardiani-CSF Inox) kørte en perfekt spurt på anden etape af Tour de San Luis, som blev kørt fra Tilisarao til Terraza del Portezuelo over 171.4 kilometer. I spurten sejrede italieneren foran Mark Cavendish (Omega Pharma-Quickstep) og Leigh Howard (Orica GreenEdge).

Dagens etape bød på et udbrud fra Leandro Messineo (San Luis Somos Todos), Julian P. Gaday (Buenos Aires Provincia), Martin Hacecky (ASC Dukla Praha), Ben Jacques-Maynes (Jamis-Hagens Berman) og Emmanuel Guevara (San Luis Somos Todos). De angreb allerede efter otte kilometer, og derefter satte Omega Pharma-QuickStep sig frem og kontrollerede stortset resten af etapen. Forspringet nåede sit højdepunkt efter 70 kilometer, hvor det var oppe på 4 minutter og 45 sekunder.  

Emmanuel Guevara satte et højt tempo i udbruddet og sikrede sig blandt andet bjergpointene på etapen, men desværre for San Luis-rytteren fik han knæproblemer og måtte lade sig falde tilbage til sportsdirektørbilen, og derefter måtte han helt opgive at sidde med i udbruddet og lod sig falde tilbage til feltet.

 

50 kilometer fra målstregen gik Cannondale frem og satte et højt tempo i feltet, hvilket resulterede i forspringet begyndte at falde hurtigt. Fremme i udbruddet gik Julian P. Gaday kold mistede kontakten med de forreste. De formåede heller ikke at holde feltet på afstand i finalen, og derfor endte etapen i en massespurt.

Med dagens sejr til Sacha Modolo, så fører han også etapeløbet samlet.

Resultat af 2. etape
1 Sacha Modolo - Bardiani Valvole-CSF Inox 03.50.08
2 Mark Cavendish - Omega Pharma-Quick Step 
3 Leigh Howard - Orica GreenEdge 
4 Jens Debusschere - Lotto Belisol 
5 Peter Sagan - Cannondale Pro Cycling 
6 Alessandro Petacchi - Lampre-Merida 
7 Francesco Chicchi - Vini Fantini-Selle Italia 
8 Manuel Belletti - Ag2R La Mondiale 
9 Francesco Lasca - Caja Rural 
10 Scott Thwaites - Team NetApp-Endura 
11 Jacob Keough - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
12 Xavier Florencio - Katusha Team 
13 Michael Schwarzmann - Team NetApp-Endura 
14 Daniel Moreno - Katusha Team 
15 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox 
16 Enzo Josue Moyano - Caja Rural 
17 Andres I. Pereyra - Buenos Aires Provincia 
18 Matteo Trentin - Omega Pharma-Quick Step 
19 Bartiomiej Matysiak - CCC Polsat Polkowice 
20 Manuel Quinziato - BMC Racing Team 
21 Alexander Wetternail - Team NetApp-Endura 
22 Miguel Angel Rubiano - Androni Giocattoli 
23 Tyler Wren - Jamis-Hagens Berman 
24 Matteo Montaguti - Ag2R La Mondiale 
25 David Arroyo - Caja Rural 
26 Andre Cardoso - Caja Rural 
27 Vincenzo Nibali - Astana Pro Team 
28 Lucas Euser - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
29 Jurgen Van Den Broeck - Lotto Belisol 
30 Mauro Finetto - Vini Fantini-Selle Italia 
31 Bart De Clercq - Lotto Belisol 
32 Mauro Santambrogio - Vini Fantini-Selle Italia 
33 Jean-Christophe Peraud - Ag2R La Mondiale 
34 Michal Kwiatkowski - Omega Pharma-Quick Step 
35 Joao Mendes - Team NetApp-Endura 
36 Jonathan Castroviejo - Movistar Team 
37 Joost Van Leijen - Lotto Belisol 
38 Philip Deignan - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
39 Eloy Teruel - Movistar Team 
40 Andrey Zeits - Astana Pro Team 
41 Fabricio Ferrari - Caja Rural 
42 Thor Hushovd - BMC Racing Team 
43 Diego Rosa - Androni Giocattoli 
44 Rinaldo Nocentini - Ag2R La Mondiale 
45 Mathias Frank - BMC Racing Team 
46 Daniel Oss - BMC Racing Team 
47 Yasmani Martinez - Cuba 
48 Cayetano Jose Sarmiento - Cannondale Pro Cycling 
49 Angel Vicioso - Katusha Team 
50 Sylvain Chavanel - Omega Pharma-Quick Step 
51 Breno Sidoti - Funvic Brasilinvest 
52 Javier Acevedo - Jamis-Hagens Berman 
53 Mattia Gavazzi - Androni Giocattoli 
54 Gustavo Hernandez - Clos de Pirque-Trek 
55 Christian Meier - Orica GreenEdge 
56 Ricardo Diaz - San Luis Somos Todos 
57 John Murphy - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
58 Carlos Betancur - Ag2R La Mondiale 
59 Vladimir Karpets - Movistar Team 
60 Ralf Matzka - Team NetApp-Endura 
61 Tejay van Garderen - BMC Racing Team 
62 Paolo Tiralongo - Astana Pro Team 
63 Jesus Herrada - Movistar Team 
64 Jonathan McEvoy - Team NetApp-Endura 
65 Alex Diniz - Funvic Brasilinvest 
66 Hector Rangel - Mexico 
67 Michael Albasini - Orica GreenEdge 
68 Ben Gastauer - Ag2R La Mondiale 
69 Arnold Alcolea - Cuba 
70 Diego Ulissi - Lampre-Merida 
71 Bruno Pires - Team Saxo-Tinkoff 
72 Egor Silin - Astana Pro Team 
73 Rafael Andriato - Vini Fantini-Selle Italia 
74 Dominik Nerz - BMC Racing Team 
75 Edward King - Cannondale Pro Cycling 
76 Marc De Maar - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
77 Alberto Contador - Team Saxo-Tinkoff 
78 Gabriel N. Juarez - Argentina 
79 Jorge Giacinti - San Luis Somos Todos 
80 Sergio Godoy - San Luis Somos Todos 
81 Alessandro Vanotti - Astana Pro Team 
82 Flavio De Luna - Mexico 
83 Carlos Manarelli - Funvic Brasilinvest 
84 Alfredo Gutierrez - Argentina 
85 Luca Paolini - Katusha Team 
86 Ignacio Prado - Mexico 
87 Cristian Martinez - San Luis Somos Todos 
88 Grzegorz Stepniak - CCC Polsat Polkowice 
89 Fabio Aru - Astana Pro Team 
90 Alberto Losada - Katusha Team 
91 Facundo Lezica - Argentina 
92 Pedro Portuondo - Cuba 
93 Pieter Serry - Omega Pharma-Quick Step 
94 Juan Jose Cobo - Movistar Team 
95 Carlos Ochoa - Androni Giocattoli 
96 Milan Kadlek - ASC Dukla Praha 
97 Francisco Jose Ventoso - Movistar Team 
98 Filippo Pozzato - Lampre-Merida 
99 Leonardo Giordani - Vini Fantini-Selle Italia 
100 Jackson Rodriguez - Androni Giocattoli 
101 Nariyuki Masuda - Cannondale Pro Cycling 
102 Andrey Sartasov - San Luis Somos Todos 
103 Jaroslaw Marycz - CCC Polsat Polkowice 
104 Benjamin Noval - Team Saxo-Tinkoff 
105 Nicki Sorensen - Team Saxo-Tinkoff 
106 Agustin Diaz - Cuba 
107 Alejandro Sivori - Argentina 
108 Lucas M. Gaday - Buenos Aires Provincia 
109 Adrian Kurek - CCC Polsat Polkowice 
110 Kristijan Durasek - Lampre-Merida 
111 Jesus Hernandez - Team Saxo-Tinkoff 
112 Juan Jose Haedo - Jamis-Hagens Berman 
113 Nicola Boem - Bardiani Valvole-CSF Inox 
114 Lisnandy Alonso - Cuba 
115 Leandro Messineo - San Luis Somos Todos 
116 Walter F. Perez - Buenos Aires Provincia 
117 Mitch Docker - Orica GreenEdge 
118 Marco Coledan - Bardiani Valvole-CSF Inox 
119 Vojitech Hacecky - ASC Dukla Praha 
120 Oscar Gatto - Vini Fantini-Selle Italia 
121 Juan I. Curuchet - Argentina 
122 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 0.35
123 Svein Tuft - Orica GreenEdge 
124 Davide Vigano - Lampre-Merida 0.38
125 Sergio Paulinho - Team Saxo-Tinkoff 
126 Alois Kankovsky - ASC Dukla Praha 0.43
127 Frederik Willems - Lotto Belisol 
128 Giairo Ermeti - Androni Giocattoli 
129 Mauro Da Dalto - Cannondale Pro Cycling 0.56
130 Marco Canola - Bardiani Valvole-CSF Inox 
131 Lucas Sebastian Haedo - Cannondale Pro Cycling 
132 Francisco Chamorro - Funvic Brasilinvest 0.58
133 Patricio Almonacid - Clos de Pirque-Trek 1.09
134 Maximiliano Richeze - Lampre-Merida 
135 Claudio M. Arone - Buenos Aires Provincia 
136 Gonzalo Garrido - Clos de Pirque-Trek 
137 Antonio Cabrera - Clos de Pirque-Trek 
138 Yennier Lopez - Cuba 
139 Luis Sepulveda - Clos de Pirque-Trek 
140 Leandro Atencio - Argentina 
141 Sebastian Tolosa - Buenos Aires Provincia 
142 Ben Jacques-Maynes - Jamis-Hagens Berman 
143 Alessandro Bazzana - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1.23
144 Robert Forster - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1.40
145 Jeff Louder - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
146 Emmanuel Guevara - San Luis Somos Todos 1.44
147 Kenny Dehaes - Lotto Belisol 1.54
148 Juan A. Lucero - San Luis Somos Todos 1.55
149 Pedro Nicacio - Funvic Brasilinvest 1.58
150 Juan Ferrari - Buenos Aires Provincia 
151 Martin Velits - Omega Pharma-Quick Step 2.43
152 Pieter Weening - Orica GreenEdge 
153 Fernando Barroso - Argentina 
154 Ramiro Cabrera - Funvic Brasilinvest 
155 Magno Nazaret - Funvic Brasilinvest 
156 Michel Koch - Cannondale Pro Cycling 
157 Yelko Gomez - Caja Rural 
158 Leonel Sarrachine - Argentina 
159 Santiago A. Espindola - Buenos Aires Provincia 
160 Guido Palma - Jamis-Hagens Berman 
161 Julian P. Gaday - Buenos Aires Provincia 
162 Damis Aleman - Jamis-Hagens Berman 
163 Martin Blaha - ASC Dukla Praha 
164 Adriano Malori - Lampre-Merida 
165 Joaquim Rodriguez - Katusha Team 
166 Marek Rutkiewicz - CCC Polsat Polkowice 
167 Jacek Morajko - CCC Polsat Polkowice 
168 Ivan Carvajal - Mexico 
169 Daniel Badilla - Mexico 
170 Martin Hacecky - ASC Dukla Praha 
171 Juiri Hochmann - ASC Dukla Praha 
172 Leonardo Juarez - Mexico 4.02
173 Carlos J. Valera - Mexico 10.19
174 Sergio Escutia - Mexico 10.24

Udgået
DNS Gregolry Panizo - Funvic Brasilinvest 

Samlet stilling

1 Sacha Modolo - Bardiani Valvole-CSF Inox 07.38.12
2 Mark Cavendish - Omega Pharma-Quick Step 
3 Leigh Howard - Orica GreenEdge 
4 Alessandro Petacchi - Lampre-Merida 
5 Peter Sagan - Cannondale Pro Cycling 
6 Francesco Lasca - Caja Rural 
7 Manuel Belletti - Ag2R La Mondiale 
8 Jacob Keough - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
9 Miguel Angel Rubiano - Androni Giocattoli 
10 Enzo Josue Moyano - Caja Rural 
11 Tyler Wren - Jamis-Hagens Berman 
12 Francesco Chicchi - Vini Fantini-Selle Italia 
13 Andres I. Pereyra - Buenos Aires Provincia 
14 Thor Hushovd - BMC Racing Team 
15 Mauro Finetto - Vini Fantini-Selle Italia 
16 Bartiomiej Matysiak - CCC Polsat Polkowice 
17 Andre Cardoso - Caja Rural 
18 Mauro Santambrogio - Vini Fantini-Selle Italia 
19 Jurgen Van Den Broeck - Lotto Belisol 
20 Gustavo Hernandez - Clos de Pirque-Trek 
21 Yasmani Martinez - Cuba 
22 Bart De Clercq - Lotto Belisol 
23 Matteo Montaguti - Ag2R La Mondiale 
24 Vincenzo Nibali - Astana Pro Team 
25 John Murphy - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
26 Ralf Matzka - Team NetApp-Endura 
27 Alexander Wetternail - Team NetApp-Endura 
28 Rafael Andriato - Vini Fantini-Selle Italia 
29 Diego Rosa - Androni Giocattoli 
30 David Arroyo - Caja Rural 
31 Mattia Gavazzi - Androni Giocattoli 
32 Michal Kwiatkowski - Omega Pharma-Quick Step 
33 Arnold Alcolea - Cuba 
34 Matteo Trentin - Omega Pharma-Quick Step 
35 Andrey Zeits - Astana Pro Team 
36 Javier Acevedo - Jamis-Hagens Berman 
37 Scott Thwaites - Team NetApp-Endura 
38 Jean-Christophe Peraud - Ag2R La Mondiale 
39 Joao Mendes - Team NetApp-Endura 
40 Fabricio Ferrari - Caja Rural 
41 Tejay van Garderen - BMC Racing Team 
42 Xavier Florencio - Katusha Team 
43 Grzegorz Stepniak - CCC Polsat Polkowice 
44 Jesus Herrada - Movistar Team 
45 Ben Gastauer - Ag2R La Mondiale 
46 Joost Van Leijen - Lotto Belisol 
47 Daniel Moreno - Katusha Team 
48 Diego Ulissi - Lampre-Merida 
49 Ricardo Diaz - San Luis Somos Todos 
50 Christian Meier - Orica GreenEdge 
51 Francisco Jose Ventoso - Movistar Team 
52 Paolo Tiralongo - Astana Pro Team 
53 Lucas M. Gaday - Buenos Aires Provincia 
54 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox 
55 Dominik Nerz - BMC Racing Team 
56 Mathias Frank - BMC Racing Team 
57 Cayetano Jose Sarmiento - Cannondale Pro Cycling 
58 Jaroslaw Marycz - CCC Polsat Polkowice 
59 Alessandro Vanotti - Astana Pro Team 
60 Juan Jose Haedo - Jamis-Hagens Berman 
61 Alex Diniz - Funvic Brasilinvest 
62 Jonathan Castroviejo - Movistar Team 
63 Carlos Betancur - Ag2R La Mondiale 
64 Lucas Euser - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
65 Sylvain Chavanel - Omega Pharma-Quick Step 
66 Cristian Martinez - San Luis Somos Todos 
67 Philip Deignan - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
68 Alberto Contador - Team Saxo-Tinkoff 
69 Rinaldo Nocentini - Ag2R La Mondiale 
70 Edward King - Cannondale Pro Cycling 
71 Michael Schwarzmann - Team NetApp-Endura 
72 Egor Silin - Astana Pro Team 
73 Facundo Lezica - Argentina 
74 Michael Albasini - Orica GreenEdge 
75 Juan I. Curuchet - Argentina 
76 Alejandro Sivori - Argentina 
77 Marc De Maar - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
78 Vladimir Karpets - Movistar Team 
79 Carlos Manarelli - Funvic Brasilinvest 
80 Juan Jose Cobo - Movistar Team 
81 Breno Sidoti - Funvic Brasilinvest 
82 Flavio De Luna - Mexico 
83 Manuel Quinziato - BMC Racing Team 
84 Filippo Pozzato - Lampre-Merida 
85 Angel Vicioso - Katusha Team 
86 Sergio Godoy - San Luis Somos Todos 
87 Bruno Pires - Team Saxo-Tinkoff 
88 Jorge Giacinti - San Luis Somos Todos 
89 Ignacio Prado - Mexico 
90 Benjamin Noval - Team Saxo-Tinkoff 
91 Pedro Portuondo - Cuba 
92 Pieter Serry - Omega Pharma-Quick Step 
93 Jonathan McEvoy - Team NetApp-Endura 
94 Alfredo Gutierrez - Argentina 
95 Nicola Boem - Bardiani Valvole-CSF Inox 
96 Fabio Aru - Astana Pro Team 
97 Kristijan Durasek - Lampre-Merida 
98 Luca Paolini - Katusha Team 
99 Marco Coledan - Bardiani Valvole-CSF Inox 
100 Eloy Teruel - Movistar Team 
101 Alberto Losada - Katusha Team 
102 Milan Kadlek - ASC Dukla Praha 
103 Carlos Ochoa - Androni Giocattoli 
104 Jackson Rodriguez - Androni Giocattoli 
105 Gabriel N. Juarez - Argentina 
106 Walter F. Perez - Buenos Aires Provincia 
107 Leonardo Giordani - Vini Fantini-Selle Italia 
108 Adrian Kurek - CCC Polsat Polkowice 
109 Lisnandy Alonso - Cuba 
110 Nariyuki Masuda - Cannondale Pro Cycling 
111 Nicki Sørensen - Team Saxo-Tinkoff 
112 Jesus Hernandez - Team Saxo-Tinkoff 
113 Andrey Sartasov - San Luis Somos Todos 
114 Leandro Messineo - San Luis Somos Todos 
115 Oscar Gatto - Vini Fantini-Selle Italia 
116 Mitch Docker - Orica GreenEdge 
117 Agustin Diaz - Cuba 
118 Vojitech Hacecky - ASC Dukla Praha 
119 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 0.35
120 Svein Tuft - Orica GreenEdge 
121 Sergio Paulinho - Team Saxo-Tinkoff 0.38
122 Alois Kankovsky - ASC Dukla Praha 0.43
123 Giairo Ermeti - Androni Giocattoli 
124 Frederik Willems - Lotto Belisol 
125 Jens Debusschere - Lotto Belisol 0.52
126 Lucas Sebastian Haedo - Cannondale Pro Cycling 0.56
127 Mauro Da Dalto - Cannondale Pro Cycling 
128 Francisco Chamorro - Funvic Brasilinvest 0.58
129 Davide Vigano - Lampre-Merida 1.02
130 Maximiliano Richeze - Lampre-Merida 1.09
131 Sebastian Tolosa - Buenos Aires Provincia 
132 Ben Jacques-Maynes - Jamis-Hagens Berman 
133 Claudio M. Arone - Buenos Aires Provincia 
134 Antonio Cabrera - Clos de Pirque-Trek 
135 Yennier Lopez - Cuba 
136 Patricio Almonacid - Clos de Pirque-Trek 
137 Gonzalo Garrido - Clos de Pirque-Trek 
138 Leandro Atencio - Argentina 
139 Daniel Oss - BMC Racing Team 1.22
140 Alessandro Bazzana - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1.23
141 Robert Forster - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 1.40
142 Jeff Louder - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
143 Emmanuel Guevara - San Luis Somos Todos 1.44
144 Kenny Dehaes - Lotto Belisol 1.54
145 Luis Sepulveda - Clos de Pirque-Trek 1.57
146 Juan Ferrari - Buenos Aires Provincia 1.58
147 Pedro Nicacio - Funvic Brasilinvest 
148 Marco Canola - Bardiani Valvole-CSF Inox 2.32
149 Michel Koch - Cannondale Pro Cycling 2.43
150 Damis Aleman - Jamis-Hagens Berman 
151 Pieter Weening - Orica GreenEdge 
152 Martin Hacecky - ASC Dukla Praha 
153 Martin Velits - Omega Pharma-Quick Step 
154 Ramiro Cabrera - Funvic Brasilinvest 
155 Julian P. Gaday - Buenos Aires Provincia 
156 Daniel Badilla - Mexico 
157 Yelko Gomez - Caja Rural 
158 Marek Rutkiewicz - CCC Polsat Polkowice 
159 Leonel Sarrachine - Argentina 
160 Joaquim Rodriguez - Katusha Team 
161 Jacek Morajko - CCC Polsat Polkowice 
162 Fernando Barroso - Argentina 
163 Santiago A. Espindola - Buenos Aires Provincia 
164 Adriano Malori - Lampre-Merida 
165 Ivan Carvajal - Mexico 
166 Martin Blaha - ASC Dukla Praha 3.07
167 Juiri Hochmann - ASC Dukla Praha 3.09
168 Juan A. Lucero - San Luis Somos Todos 3.20
169 Guido Palma - Jamis-Hagens Berman 4.49
170 Hector Rangel - Mexico 5.36
171 Leonardo Juarez - Mexico 6.06
172 Magno Nazaret - Funvic Brasilinvest 6.09
173 Carlos J. Valera - Mexico 10.19
174 Sergio Escutia - Mexico 13.02

Bjergkonkurrencen
1 Flavio De Luna - Mexico 3 point
2 Emmanuel Guevara - San Luis Somos Todos 3
3 Vojitech Hacecky - ASC Dukla Praha 2
4 Julian P. Gaday - Buenos Aires Provincia 2
5 Ben Jacques-Maynes - Jamis-Hagens Berman 1
6 Magno Nazaret - Funvic Brasilinvest 1

Ungdomskonkurrencen
1 Lucas M. Gaday - Buenos Aires Provincia 
2 Cristian Martinez - San Luis Somos Todos 
3 Michael Schwarzmann - Team NetApp-Endura 
4 Facundo Lezica - Argentina 
5 Juan I. Curuchet - Argentina 
6 Alejandro Sivori - Argentina 
7 Ignacio Prado - Mexico 
8 Alfredo Gutierrez - Argentina 
9 Leandro Atencio - Argentina 
10 Michel Koch - Cannondale Pro Cycling 
11 Daniel Badilla - Mexico 

Holdkonkurrencen
1 Cannondale Pro Cycling 22.54.36
2 Team NetApp-Endura 
3 Caja Rural 
4 Vini Fantini-Selle Italia 
5 Omega Pharma-Quick Step 
6 Lampre-Merida 
7 Lotto Belisol 
8 Ag2R La Mondiale 
9 Jamis-Hagens Berman 
10 Androni Giocattoli 
11 UnitedHealthcare Pro Cycling Team 
12 Katusha Team 
13 BMC Racing Team 
14 CCC Polsat Polkowice 
15 Orica GreenEdge 
16 Buenos Aires Provincia 
17 Bardiani Valvole-CSF Inox 
18 Astana Pro Team 
19 Movistar Team 
20 Cuba 
21 Funvic Brasilinvest 
22 Argentina 
23 San Luis Somos Todos 
24 Team Saxo-Tinkoff 
25 Mexico 
26 ASC Dukla Praha 0.43
27 Clos de Pirque-Trek 2.18
 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger