Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Moreau sejrede og tog føringen

Moreau sejrede og tog føringen

12. juni 2007 17:020

Annonce

Christophe Moreau (AG2r) vandt 2. etape af Critérium du Dauphiné Libéré og overtager dermed også føringen samlet. 2. etape gik fra Saint-Paul-en-Jarez til Saint-Etienne over 157 km.

Dagens tidlige udbrud blev dannet af to ryttere, som var Jérôme Pineau (Bouygues Telecom) og Aliaksandr Kuschynski (Liquigas). De to ryttere holdt godt ud, men med 40 kilometer til mål angreb Christophe Moreau fra feltet og fik følgeskab af José Antonio Redondo (Astana) og Kevin Seeldraeyers (Quickstep). De tre ryttere kom relativt let op til de to forreste, som hurtigt må slippe. 

Tre mandsgruppen fortsatte ufortrødent anført af den franske veteran Christophe Moreau. Med 7 km til mål blev trioen til en duoen, da Seeldraeyers knækkede kæden. I finalen var Moreau bedst og sejrede dermed foran Redondo.

I feltet spurt var Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne) bedst foran Thor Hushovd og gårdsdagens vinder Heinrich Haussler. Feltet kom i mål blot 33 sekunder efter, så spredningen i klassementet er rimeligt begrænset inden onsdagens vigtige enkeltstart på 42 kilometer med start og mål i Anneyron.


Resultat af 2. etape
1 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 3.50.38 (40,844 km/t)
2 José Antonio Redondo - Astana
3 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 0.33
4 Thor Hushovd - Crédit Agricole
5 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
6 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
7 Leonardo Duque - Cofidis
8 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
9 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
10 Marcel Sieberg - Milram
11 Bert Grabsch - T-Mobile
12 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
13 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
14 Pieter Weening - Rabobank
15 Manuel Quinziato - Liquigas
16 Geoffroy Lequatre - Cofidis
17 George Hincapie - Discovery Channel
18 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
19 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
20 Bobby Julich - Team CSC
21 Stef Clement - Bouygues Telecom
22 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
23 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
24 Maxim Iglinsky - Astana
25 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
26 Bradley Wiggins - Cofidis
27 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
28 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi
29 Serguei Ivanov - Astana
30 Manuel Beltrán - Liquigas
31 Frederik Willems - Liquigas
32 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
33 Antonio Colom - Astana
34 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
35 Sylvain Chavanel - Cofidis
36 Alberto Contador - Discovery Channel
37 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
38 Cadel Evans - Predictor-Lotto
39 Sandy Casar - Française Des Jeux
40 Andrey Kashechkin - Astana
41 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
42 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
43 Egoi Martínez - Discovery Channel
44 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
45 Levi Leipheimer - Discovery Channel
46 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
47 Andriy Grivko - Milram
48 Nicki Sørensen - Team CSC
49 Alexander Vinokourov - Astana
50 Matej Jurco - Milram
51 Benjamin Noval - Discovery Channel
52 Dominique Cornu - Predictor-Lotto
53 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
54 Markus Fothen - Gerolsteiner
55 Anthony Charteau - Crédit Agricole
56 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi
57 Peter Wrolich - Gerolsteiner
58 Denis Menchov - Rabobank
59 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne
60 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
61 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
62 Robert Gesink - Rabobank
63 Grischa Niermann - Rabobank
64 Ronny Scholz - Gerolsteiner
65 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole
66 Volodimir Gustov - Team CSC
67 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
68 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
69 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
70 David Millar - Saunier Duval-Prodir
71 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir
72 Mickaël Delage - Française Des Jeux
73 Rik Verbrugghe - Cofidis
74 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
75 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
76 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
77 Mauro Da Dalto - Liquigas
78 Sergio Paulinho - Discovery Channel
79 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
80 David Zabriskie - Team CSC
81 Sébastien Joly - Française Des Jeux
82 Christophe Edaleine - Crédit Agricole
83 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
84 Iñigo Cuesta - Team CSC
85 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital
86 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
87 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
88 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
89 Chris Anker Sørensen - Team CSC
90 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
91 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
92 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
93 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
94 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 1.27
95 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 2.29
96 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 2.31
97 Matej Mugerli - Liquigas 5.25
98 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
99 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance 6.39
100 Stephan Schreck - T-Mobile 7.22
101 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
102 Scott Davis - T-Mobile
103 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 8.30
104 Steve Morabito - Astana
105 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
106 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi 8.56
107 Christian Vande Velde - Team CSC 9.28
108 Morris Possoni - Lampre-Fondital
109 André Greipel - T-Mobile
110 Frantisek Rabon - T-Mobile
111 Florent Brard - Caisse d'Epargne
112 Andy Flickinger - Bouygues Telecom
113 Marcus Ljungqvist - Team CSC
114 Guennadi Mikhailov - Astana
115 Jérémy Roy - Française Des Jeux
116 Bram De Groot - Rabobank 11.41
117 Staf Scheirlinckx - Cofidis
118 Fabio Sacchi - Milram 14.42
119 Carlo Scognamiglio - Milram
120 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
121 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic
122 Volodymyr Dyudya - Milram
123 Servais Knaven - T-Mobile
124 Graeme Brown - Rabobank
125 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
126 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
127 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital
128 Josep Jufré - Predictor-Lotto
129 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
130 Sebastian Siedler - Milram
131 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner
132 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
133 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
134 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
135 Stéphane Augé - Cofidis
136 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic
137 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance
138 Nick Nuyens - Cofidis
139 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi
140 Magnus Backstedt - Liquigas 16.05
141 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 17.36
142 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 24.08
DNF André Korff - T-Mobile
DNF Roberto Petito - Liquigas
DNF Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
DNS Theo Eltink - Rabobank


Samlet stilling efter 2. etape
1 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 9:30:42 (39,972 km/h)
2 José Antonio Redondo - Astana 0.07
3 Bradley Wiggins - Cofidis 0.24
4 Levi Leipheimer - Discovery Channel 0.25
5 Andrey Kashechkin - Astana 0.26
6 George Hincapie - Discovery Channel
7 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 0.27
8 David Zabriskie - Team CSC
9 Egoi Martínez - Discovery Channel 0.29
10 Sébastien Joly - Française Des Jeux 0.30
11 David Millar - Saunier Duval-Prodir
12 Sylvain Chavanel - Cofidis
13 Stef Clement - Bouygues Telecom 0.31
14 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
15 Thor Hushovd - Crédit Agricole
16 Andriy Grivko - Milram
17 Alberto Contador - Discovery Channel 0.32
18 Bert Grabsch - T-Mobile 0.33
19 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
20 Alexander Vinokourov - Astana
21 Denis Menchov - Rabobank
22 Sandy Casar - Française Des Jeux 0.34
23 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
24 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
25 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.35
26 Dominique Cornu - Predictor-Lotto
27 Bobby Julich - Team CSC
28 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 0.36
29 Ronny Scholz - Gerolsteiner 0.37
30 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
31 Nicki Sørensen - Team CSC
32 Sergio Paulinho - Discovery Channel 0.38
33 Manuel Quinziato - Liquigas
34 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 0.39
35 Markus Fothen - Gerolsteiner
36 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
37 Serguei Ivanov - Astana 0.40
38 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
39 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
40 Leonardo Duque - Cofidis
41 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
42 Antonio Colom - Astana
43 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
44 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 0.41
45 Mauro Da Dalto - Liquigas
46 Benjamin Noval - Discovery Channel
47 Maxim Iglinsky - Astana
48 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi
49 Rik Verbrugghe - Cofidis 0.42
50 Matej Jurco - Milram
51 Volodimir Gustov - Team CSC
52 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
53 Iñigo Cuesta - Team CSC
54 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne
55 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 0.43
56 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
57 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
58 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
59 Anthony Charteau - Crédit Agricole
60 Geoffroy Lequatre - Cofidis 0.44
61 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
62 Christophe Edaleine - Crédit Agricole
63 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 0.45
64 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
65 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
66 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
67 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 0.46
68 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 0.47
69 Marcel Sieberg - Milram
70 Frederik Willems - Liquigas
71 Mickaël Delage - Française Des Jeux 0.48
72 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
73 Robert Gesink - Rabobank
74 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole
75 Pieter Weening - Rabobank
76 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
77 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 0.49
78 Chris Anker Sørensen - Team CSC 0.50
79 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital
80 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
81 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 0.51
82 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
83 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
84 Grischa Niermann - Rabobank 0.52
85 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
86 Manuel Beltrán - Liquigas 0.53
87 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 0.54
88 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
89 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir 0.56
90 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 1.00
91 Peter Wrolich - Gerolsteiner 1.06
92 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 1.08
93 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 1.41
94 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 2.50
95 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 2.53
96 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir 4.41
97 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 5.35
98 Matej Mugerli - Liquigas 5.42
99 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance 7.07
100 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 7.31
101 Stephan Schreck - T-Mobile 7.34
102 Scott Davis - T-Mobile 7.45
103 Steve Morabito - Astana 8.39
104 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 8.40
105 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 8.49
106 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi 9.12
107 Andy Flickinger - Bouygues Telecom 9.38
108 Christian Vande Velde - Team CSC 9.41
109 Jérémy Roy - Française Des Jeux
110 André Greipel - T-Mobile
111 Florent Brard - Caisse d'Epargne 9.42
112 Marcus Ljungqvist - Team CSC 9.48
113 Guennadi Mikhailov - Astana
114 Frantisek Rabon - T-Mobile 9.52
115 Morris Possoni - Lampre-Fondital 9.55
116 Bram De Groot - Rabobank 11.56
117 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 14.37
118 Nick Nuyens - Cofidis 14.38
119 Volodymyr Dyudya - Milram 14.40
120 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 14.43
121 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic
122 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 14.46
123 Josep Jufré - Predictor-Lotto
124 Sebastian Siedler - Milram 14.49
125 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 14.50
126 Servais Knaven - T-Mobile 14.51
127 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic
128 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 14.52
129 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 14.53
130 Fabio Sacchi - Milram 14.57
131 Graeme Brown - Rabobank
132 Carlo Scognamiglio - Milram 14.58
133 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance 15.00
134 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
135 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital 15.06
136 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 15.08
137 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 15.12
138 Stéphane Augé - Cofidis 15.36
139 Magnus Backstedt - Liquigas 16.13
140 Staf Scheirlinckx - Cofidis 17.49
141 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 18.21
142 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 24.33


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 36 pts
2 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 29
3 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 27
4 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 25
5 Bradley Wiggins - Cofidis 25
6 Thor Hushovd - Crédit Agricole 23
7 José Antonio Redondo - Astana 20
8 Levi Leipheimer - Discovery Channel 20
9 Leonardo Duque - Cofidis 17
10 Andrey Kashechkin - Astana 16
11 Graeme Brown - Rabobank 16
12 George Hincapie - Discovery Channel 13
13 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 13
14 André Greipel - T-Mobile 11
15 David Zabriskie - Team CSC 10
16 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 10
17 Sebastian Siedler - Milram 9
18 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 8
19 Nick Nuyens - Cofidis 8
20 Egoi Martínez - Discovery Channel 7
21 Manuel Quinziato - Liquigas 7
22 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 7
23 Peter Wrolich - Gerolsteiner 7
24 Sébastien Joly - Française Des Jeux 6
25 Marcel Sieberg - Milram 6
26 David Millar - Saunier Duval-Prodir 5
27 Bert Grabsch - T-Mobile 5
28 Sylvain Chavanel - Cofidis 4
29 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 4
30 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4
31 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 4
32 Stef Clement - Bouygues Telecom 3
33 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 3
34 Volodymyr Dyudya - Milram 3
35 Pieter Weening - Rabobank 2
36 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Sylvain Chavanel - Cofidis 14 pts
2 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 12
3 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 10
4 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 8
5 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 8
6 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 6
7 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 5
8 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 3
9 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 3
10 Mickaël Delage - Française Des Jeux 3
11 José Antonio Redondo - Astana 2
12 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 2
13 Bram De Groot - Rabobank 2
14 Sébastien Joly - Française Des Jeux 1
15 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 1
16 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1


Kombinationskonkurrencen efter 2. etape
1 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 68 pts
2 José Antonio Redondo - Astana 57
3 Bradley Wiggins - Cofidis 55
4 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 48
5 Levi Leipheimer - Discovery Channel 46
6 Andrey Kashechkin - Astana 39
7 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 36
8 George Hincapie - Discovery Channel 33
9 Thor Hushovd - Crédit Agricole 29
10 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 29
11 Sylvain Chavanel - Cofidis 27
12 David Zabriskie - Team CSC 26
13 Egoi Martínez - Discovery Channel 21
14 Sébastien Joly - Française Des Jeux 19
15 Leonardo Duque - Cofidis 17
16 Graeme Brown - Rabobank 16
17 David Millar - Saunier Duval-Prodir 15
18 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 13
19 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 12
20 Stef Clement - Bouygues Telecom 11
21 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 11
22 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 11
23 André Greipel - T-Mobile 11
24 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 10
25 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 10
26 Sebastian Siedler - Milram 9
27 Bert Grabsch - T-Mobile 8
28 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 8
29 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 8
30 Nick Nuyens - Cofidis 8
31 Manuel Quinziato - Liquigas 7
32 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 7
33 Peter Wrolich - Gerolsteiner 7
34 Marcel Sieberg - Milram 6
35 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 6
36 Andriy Grivko - Milram 5
37 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 5
38 Alberto Contador - Discovery Channel 4
39 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4
40 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 4
41 Mickaël Delage - Française Des Jeux 3
42 Volodymyr Dyudya - Milram 3
43 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 2
44 Pieter Weening - Rabobank 2
45 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 2
46 Bram De Groot - Rabobank 2
47 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2
48 Alexander Vinokourov - Astana 1
49 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 1
50 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Astana
2 Discovery Channel 0.14
3 Cofidis 0.17
4 Ag2r Prévoyance 0.23
5 Team CSC 0.33
6 Française Des Jeux 0.34
7 Caisse d'Epargne 0.35
8 Milram 0.36
9 Bouygues Telecom 0.39
10 Saunier Duval-Prodir 0.40
11 Predictor-Lotto 0.41
12 Crédit Agricole 0.45
13 Euskaltel-Euskadi 0.47
14 Gerolsteiner 0.49
15 Liquigas 0.54
16 Rabobank 1.03
17 Lampre-Fondital 10.05
18 T-Mobile 14.32
19 Quickstep-Innergetic 16.35

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR