Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Mugerli sejrede - imens Canada tog førertrøjen
20. maj 2006 17:45 af Feltet.dk 0
Matej Mugerli (Liquigas) vandt 6. etape af Katalonien Rundt (Volta a Catalunya), da han vandt en sikker sejr foran norske Thor Hushovd (Credit Agricole). Det blev til mere Liquigas succes, da italieneren Manuel Quinziato tog sig af 3. pladsen. Kun 56 ryttere var med feltet hjem og ganske overraskende var løbets førertrøje indehaver Carlos Castano (Kaiku) ikke med hjem, og dermed blev førertrøjen overdraget til David Canada (Saunier Duval).

Marcus Ljungqvist (Team CSC) blev nummer 7 på dagens etape.


Resultat af 6. etape
1º 186 MUGERLI, Matej SLO LIQUIGAS 4:02:01 10"
2º 141 HUSHOVD, Thor NOR CREDIT AGRICOLE a 01 6"
3º 187 QUINZIATO, Manuel ITA LIQUIGAS a 01 4"
4º 125 IGLINSKIY, Maxim KAZ TEAM MILRAM a 01
5º 106 PINEAU, Jérôme FRA BOUYGUES TELECOM a 01
6º 178 RIGHI, Daniele ITA LAMPRE-FONDITAL a 01
7º 57 LJUNGQVIST, Marcus SWE TEAM CSC a 01
8º 85 MERTENS, Pieter BEL DAVITAMON-LOTTO a 01
9º 193 TANKINK, Bram NED QUICK STEP-INNERGETI a 01
10º 16 JALABERT, Nicolas FRA PHONAK HEARING SYSTE a 01
11º 177 MARZANO, Marco ITA LAMPRE-FONDITAL a 01
12º 44 GERDEMANN, Linus GER T-MOBILE TEAM a 01
13º 244 FERRIO, Jorge ESP 3 MOLINOS-RESORT a 01
14º 211 TONDO, Xavier ESP RELAX-GAM a 01
15º 132 BAZAYEV, Assan KAZ LIBERTY SEGUROS-WURT a 01
16º 66 MOREAU, Christophe FRA AG2R PREVOYANCE a 01
17º 11 BOTERO, Santiago COL PHONAK HEARING SYSTE a 01
18º 2 BRAJKOVIC, Janez SLO DISCOVERY CHANEL a 01
19º 115 LANG, Sebastian GER GEROLSTEINER a 01
20º 165 MOUREY, Francis FRA FRANCAISE DES JEUX a 01
21º 14 HESJEDAL, Ryder CAN PHONAK HEARING SYSTE a 01
22º 71 SANCHEZ, Samuel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01
23º 55 VANDEVELDE, Christian USA TEAM CSC a 01
24º 61 MANCEBO, Francisco ESP AG2R PREVOYANCE a 01
25º 181 CAPECCHI, Eros ITA LIQUIGAS a 01
26º 82 EVANS, Cadel AUS DAVITAMON-LOTTO a 01
27º 93 CANADA, David ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR a 01
28º 134 NOZAL, Isidro ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 01
29º 153 CHAVANEL, Sylvain FRA COFIDIS a 01
30º 235 LARA, Francisco José ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 01
31º 73 HERRERO, David ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01
32º 35 POSTHUMA, Joost NED RABOBANK a 01
33º 102 FEDRIGO, Pierrick FRA BOUYGUES TELECOM a 01
34º 107 ROUS, Didier FRA BOUYGUES TELECOM a 01
35º 95 DE LA FUENTE, David ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR a 01
36º 124 GRIVKO, Andriy UKR TEAM MILRAM a 01
37º 164 LÖVKVIST, Thomas SWE FRANCAISE DES JEUX a 01
38º 31 BOOGERD, Michael NED RABOBANK a 01
39º 1 LOWE, Trent AUS DISCOVERY CHANEL a 01
40º 64 DESSEL, Cyril FRA AG2R PREVOYANCE a 01
41º 38 MENCHOV, Denis RUS RABOBANK a 01
42º 204 PASCUAL, Javier ESP COMUNITAT VALENCIANA a 01
43º 32 DEKKER, Erik NED RABOBANK a 01
44º 28 ZANDIO, Xabier ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 01
45º 24 KARPETS, Vladimir RUS C.D'EPARGNE-ILLES BA a 01
46º 25 PEREIRO, Oscar ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 01
47º 202 JIMENEZ, Eladio ESP COMUNITAT VALENCIANA a 01
48º 206 PECHARROMAN, José A. ESP COMUNITAT VALENCIANA a 01
49º 21 RODRIGUEZ, Joaquin ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 01
50º 77 VERDUGO, Gorka ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 01
51º 87 VAN SUMMEREN, Johan BEL DAVITAMON-LOTTO a 01
52º 146 LE MEVEL, Christophe FRA CREDIT AGRICOLE a 01
53º 116 LEIPHEIMER, Levi USA GEROLSTEINER a 01
54º 42 GUERINI, Giuseppe ITA T-MOBILE TEAM a 01
55º 201 BLANCO, David ESP COMUNITAT VALENCIANA a 01
56º 23 ARROYO, David ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 01
57º 234 VAZQUEZ, Manuel ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 05:01
58º 174 COMMESSO, Salvatore ITA LAMPRE-FONDITAL a 05:01
59º 121 ZABEL, Erik GER TEAM MILRAM a 05:01
60º 128 VISCONTI, Giovanni ITA TEAM MILRAM a 05:01
61º 192 SCHWAB, Hubert SUI QUICK STEP-INNERGETI a 05:01
62º 145 KAGGESTAD, Mads NOR CREDIT AGRICOLE a 05:01
63º 246 RIERA, Jordi ESP 3 MOLINOS-RESORT a 05:01
64º 114 HAUSSLER, Heinrich GER GEROLSTEINER a 05:01
65º 52 SCHLECK, Andy LUX TEAM CSC a 05:01
66º 101 VOECKLER, Thomas FRA BOUYGUES TELECOM a 05:01
67º 104 BENETEAU, Walter FRA BOUYGUES TELECOM a 05:01
68º 13 MORABITO, Steve SUI PHONAK HEARING SYSTE a 05:01
69º 224 CASTANO, Carlos ESP KAIKU a 05:01
70º 63 ASTARLOZA, Mikel ESP AG2R PREVOYANCE a 05:01
71º 62 ARRIETA, José Luis ESP AG2R PREVOYANCE a 05:01
72º 127 SCOGNAMIGLIO, Carlo ITA TEAM MILRAM a 05:01
73º 215 GARCIA, Raul ESP RELAX-GAM a 05:01
74º 144 CHARTEAU, Anthony FRA CREDIT AGRICOLE a 05:01
75º 97 BENITEZ, Jose Alberto ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR a 05:01
76º 197 VERHEYEN, Geert BEL QUICK STEP-INNERGETI a 05:01
77º 242 DEL NERO, Jesus ESP 3 MOLINOS-RESORT a 05:01
78º 205 PLAZA, Ruben ESP COMUNITAT VALENCIANA a 05:01
79º 4 BEPPU, Fumiyuki JPN DISCOVERY CHANEL a 05:01
80º 216 DE SARRAGA, Mario ESP RELAX-GAM a 05:01
81º 207 MOSQUERA, Ezequiel ESP COMUNITAT VALENCIANA a 05:01
82º 84 VANSEVENANT, Wim BEL DAVITAMON-LOTTO a 05:01
83º 92 RINERO, Christophe FRA SAUNIER DUVAL-PRODIR a 05:01
84º 231 EDO, Angel ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 05:01
85º 238 ROVIRA, Jaume ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 05:01
86º 196 VASSEUR, Cédric FRA QUICK STEP-INNERGETI a 05:01
87º 143 FOFONOV, Dmitriy KAZ CREDIT AGRICOLE a 05:01
88º 58 O'GRADY, Stuart AUS TEAM CSC a 05:01
89º 175 FIGUERAS, Giuliano ITA LAMPRE-FONDITAL a 05:01
90º 217 GEORGE, David H. RSA RELAX-GAM a 05:01
91º 214 HERNANDEZ, Jesus ESP RELAX-GAM a 05:01
92º 155 FERNANDEZ, Bingen ESP COFIDIS a 05:01
93º 136 SANCHEZ, Eladio ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 05:01
94º 184 KREUZIGER, Roman CZE LIQUIGAS a 05:01
95º 43 KIRCHEN, Kim LUX T-MOBILE TEAM a 05:01
96º 41 NARDELLO, Daniele ITA T-MOBILE TEAM a 05:01
97º 182 FAILLI, Francesco ITA LIQUIGAS a 05:01
98º 212 ELIAS, Jose Miguel ESP RELAX-GAM a 05:01
99º 166 FINOT, Frédéric FRA FRANCAISE DES JEUX a 05:01
100º 65 GOUBERT, Stéphane FRA AG2R PREVOYANCE a 05:01
101º 162 DI GREGORIO, Rémy FRA FRANCAISE DES JEUX a 05:01
102º 156 AUGE, Stéphane FRA COFIDIS a 05:01
103º 96 RICCO, Riccardo ITA SAUNIER DUVAL-PRODIR a 05:01
104º 126 GOBBI, Michele ITA TEAM MILRAM a 05:13
105º 111 FOTHEN, Markus GER GEROLSTEINER a 05:13
106º 135 PAULINHO, Sergio POR LIBERTY SEGUROS-WURT a 05:13
107º 171 BENNATI, Daniele ITA LAMPRE-FONDITAL a 05:13
108º 138 SANTOS, Ivan ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 05:13
109º 54 PERON, Andrea ITA TEAM CSC a 05:13
110º 105 RENIER, Franck FRA BOUYGUES TELECOM a 10:05
111º 123 DEN BAKKER, Maarten NED TEAM MILRAM a 10:05
112º 36 VENEBERG, Thorwald NED RABOBANK a 10:05
113º 103 BROCHARD, Laurent FRA BOUYGUES TELECOM a 10:05
114º 233 GARCIA, Adolfo ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 10:05
115º 83 INGELS, Nick BEL DAVITAMON-LOTTO a 10:05
116º 208 BERNABEU, David ESP COMUNITAT VALENCIANA a 10:05
117º 26 MARKOV, Alexei RUS C.D'EPARGNE-ILLES BA a 10:05
118º 247 CASERO, Rafael ESP 3 MOLINOS-RESORT a 10:05
119º 72 GONZALEZ, Gorka ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 10:05
120º 45 GILING, Bastiaan NED T-MOBILE TEAM a 10:05
121º 191 POZZATO, Filippo ITA QUICK STEP-INNERGETI a 10:05
122º 17 OLIVEIRA, Luis ESP PHONAK HEARING SYSTE a 10:05
123º 142 PORTAL, Sébastien FRA CREDIT AGRICOLE a 10:05
124º 27 BERTHOU, Eric FRA C.D'EPARGNE-ILLES BA a 10:05
125º 245 DOMINGUEZ, Sergio ESP 3 MOLINOS-RESORT a 10:05
126º 213 GARCIA, Jorge ESP RELAX-GAM a 10:05
127º 195 VAN IMPE, Kevin BEL QUICK STEP-INNERGETI a 10:05
128º 22 GALVEZ, Isaac ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 10:05
129º 94 PAGLIARINI, Luciano A. BRA SAUNIER DUVAL-PRODIR a 13:42
130º 3 HAMMOND, Roger GBR DISCOVERY CHANEL a 13:47
131º 183 ZANINI, Stefano ITA LIQUIGAS a 13:47
132º 122 CELESTINO, Mirko ITA TEAM MILRAM a 13:47
133º 113 HASELBACHER, René AUT GEROLSTEINER a 13:47
134º 188 PAOLINI, Luca ITA LIQUIGAS a 13:47
135º 12 CLERC, Aurélien SUI PHONAK HEARING SYSTE a 13:47
136º 34 HORRILLO, Pedro ESP RABOBANK a 13:47
137º 185 MILESI, Marco ITA LIQUIGAS a 13:47
138º 133 KEMPS, Aaron AUS LIBERTY SEGUROS-WURT a 13:47
139º 198 VIGANO, Davide ITA QUICK STEP-INNERGETI a 13:47
140º 226 OARBEASCOA, Ruben ESP KAIKU a 13:47
141º 176 FRANZOI, Enrico ITA LAMPRE-FONDITAL a 13:47
142º 241 BUENDIA, Jesus ESP 3 MOLINOS-RESORT a 13:47
143º 91 COBO, Juan Jose ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR a 13:47
144º 53 JOHANSEN, Allan DEN TEAM CSC a 13:47
145º 5 MIKHAILOV, Guennadi RUS DISCOVERY CHANEL a 13:47
146º 168 VAUGRENARD, Benoît FRA FRANCAISE DES JEUX a 13:47
147º 118 ZBERG, Markus SUI GEROLSTEINER a 13:47
148º 117 STRAUSS, Marcel SUI GEROLSTEINER a 13:47
149º 137 SANCHEZ, Luis Leon ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 13:47
150º 232 CABELLO, Francisco ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 13:47
151º 228 NUNEZ, Israel ESP KAIKU a 13:47
152º 86 RODRIGUEZ, Fred USA DAVITAMON-LOTTO a 13:47
153º 172 BONOMI, Matteo ITA LAMPRE-FONDITAL a 13:47
154º 154 INAUDI, Nicolas FRA COFIDIS a 13:47
155º 223 GARCIA, Rodrigo ESP KAIKU a 13:47
156º 194 TRENTI, Guido USA QUICK STEP-INNERGETI a 13:47
157º 51 CANCELLARA, Fabian SUI TEAM CSC a 13:47
158º 68 TURPIN, Ludovic FRA AG2R PREVOYANCE a 13:47
159º 131 BARREDO, Carlos ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 13:47
160º 76 LANDALUZE, Inigo ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 13:47
161º 222 LOSADA, Alberto ESP KAIKU a 13:47
162º 227 LOPEZ, José Antonio ESP KAIKU a 13:47
163º 78 ZUBELDIA, Joseba ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 13:47
164º 67 NAVAS, David ESP AG2R PREVOYANCE a 13:47
165º 221 SERRANO, Ricardo ESP KAIKU a 14:07


Samlet stilling efter 6. etape
1º 93 CANADA, David ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR 22:29:49
2º 11 BOTERO, Santiago COL PHONAK HEARING SYSTE a 02
3º 66 MOREAU, Christophe FRA AG2R PREVOYANCE a 08
4º 14 HESJEDAL, Ryder CAN PHONAK HEARING SYSTE a 35
5º 2 BRAJKOVIC, Janez SLO DISCOVERY CHANEL a 48
6º 44 GERDEMANN, Linus GER T-MOBILE TEAM a 57
7º 61 MANCEBO, Francisco ESP AG2R PREVOYANCE a 01:11
8º 24 KARPETS, Vladimir RUS C.D'EPARGNE-ILLES BA a 01:24
9º 38 MENCHOV, Denis RUS RABOBANK a 01:27
10º 23 ARROYO, David ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 01:35
11º 206 PECHARROMAN, José A. ESP COMUNITAT VALENCIANA a 01:36
12º 202 JIMENEZ, Eladio ESP COMUNITAT VALENCIANA a 01:50
13º 71 SANCHEZ, Samuel ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 02:06
14º 21 RODRIGUEZ, Joaquin ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 02:18
15º 55 VANDEVELDE, Christian USA TEAM CSC a 02:24
16º 177 MARZANO, Marco ITA LAMPRE-FONDITAL a 02:29
17º 107 ROUS, Didier FRA BOUYGUES TELECOM a 02:36
18º 186 MUGERLI, Matej SLO LIQUIGAS a 03:14
19º 102 FEDRIGO, Pierrick FRA BOUYGUES TELECOM a 03:27
20º 116 LEIPHEIMER, Levi USA GEROLSTEINER a 03:29
21º 1 LOWE, Trent AUS DISCOVERY CHANEL a 03:33
22º 77 VERDUGO, Gorka ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 03:37
23º 224 CASTANO, Carlos ESP KAIKU a 03:44
24º 164 LÖVKVIST, Thomas SWE FRANCAISE DES JEUX a 04:14
25º 64 DESSEL, Cyril FRA AG2R PREVOYANCE a 04:37
26º 95 DE LA FUENTE, David ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR a 06:11
27º 132 BAZAYEV, Assan KAZ LIBERTY SEGUROS-WURT a 06:59
28º 212 ELIAS, Jose Miguel ESP RELAX-GAM a 07:23
29º 193 TANKINK, Bram NED QUICK STEP-INNERGETI a 07:30
30º 73 HERRERO, David ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 07:39
31º 238 ROVIRA, Jaume ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 07:59
32º 124 GRIVKO, Andriy UKR TEAM MILRAM a 08:25
33º 144 CHARTEAU, Anthony FRA CREDIT AGRICOLE a 08:26
34º 42 GUERINI, Giuseppe ITA T-MOBILE TEAM a 08:36
35º 63 ASTARLOZA, Mikel ESP AG2R PREVOYANCE a 08:42
36º 196 VASSEUR, Cédric FRA QUICK STEP-INNERGETI a 09:34
37º 82 EVANS, Cadel AUS DAVITAMON-LOTTO a 09:48
38º 244 FERRIO, Jorge ESP 3 MOLINOS-RESORT a 09:53
39º 35 POSTHUMA, Joost NED RABOBANK a 09:57
40º 153 CHAVANEL, Sylvain FRA COFIDIS a 10:04
41º 201 BLANCO, David ESP COMUNITAT VALENCIANA a 10:08
42º 235 LARA, Francisco José ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 10:27
43º 16 JALABERT, Nicolas FRA PHONAK HEARING SYSTE a 10:47
44º 25 PEREIRO, Oscar ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 10:54
45º 13 MORABITO, Steve SUI PHONAK HEARING SYSTE a 10:54
46º 54 PERON, Andrea ITA TEAM CSC a 10:59
47º 214 HERNANDEZ, Jesus ESP RELAX-GAM a 11:32
48º 143 FOFONOV, Dmitriy KAZ CREDIT AGRICOLE a 11:33
49º 233 GARCIA, Adolfo ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 11:52
50º 104 BENETEAU, Walter FRA BOUYGUES TELECOM a 12:11
51º 125 IGLINSKIY, Maxim KAZ TEAM MILRAM a 12:23
52º 146 LE MEVEL, Christophe FRA CREDIT AGRICOLE a 12:50
53º 211 TONDO, Xavier ESP RELAX-GAM a 12:54
54º 121 ZABEL, Erik GER TEAM MILRAM a 13:03
55º 165 MOUREY, Francis FRA FRANCAISE DES JEUX a 14:03
56º 84 VANSEVENANT, Wim BEL DAVITAMON-LOTTO a 14:50
57º 96 RICCO, Riccardo ITA SAUNIER DUVAL-PRODIR a 14:57
58º 115 LANG, Sebastian GER GEROLSTEINER a 15:32
59º 92 RINERO, Christophe FRA SAUNIER DUVAL-PRODIR a 15:50
60º 223 GARCIA, Rodrigo ESP KAIKU a 15:56
61º 91 COBO, Juan Jose ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR a 16:18
62º 184 KREUZIGER, Roman CZE LIQUIGAS a 16:50
63º 217 GEORGE, David H. RSA RELAX-GAM a 17:40
64º 134 NOZAL, Isidro ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 18:02
65º 204 PASCUAL, Javier ESP COMUNITAT VALENCIANA a 18:40
66º 87 VAN SUMMEREN, Johan BEL DAVITAMON-LOTTO a 20:17
67º 207 MOSQUERA, Ezequiel ESP COMUNITAT VALENCIANA a 20:18
68º 205 PLAZA, Ruben ESP COMUNITAT VALENCIANA a 20:38
69º 135 PAULINHO, Sergio POR LIBERTY SEGUROS-WURT a 20:43
70º 62 ARRIETA, José Luis ESP AG2R PREVOYANCE a 21:15
71º 234 VAZQUEZ, Manuel ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 21:48
72º 57 LJUNGQVIST, Marcus SWE TEAM CSC a 22:30
73º 222 LOSADA, Alberto ESP KAIKU a 22:37
74º 174 COMMESSO, Salvatore ITA LAMPRE-FONDITAL a 23:14
75º 137 SANCHEZ, Luis Leon ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 23:37
76º 182 FAILLI, Francesco ITA LIQUIGAS a 23:50
77º 181 CAPECCHI, Eros ITA LIQUIGAS a 24:31
78º 52 SCHLECK, Andy LUX TEAM CSC a 25:13
79º 65 GOUBERT, Stéphane FRA AG2R PREVOYANCE a 26:29
80º 32 DEKKER, Erik NED RABOBANK a 26:39
81º 141 HUSHOVD, Thor NOR CREDIT AGRICOLE a 26:49
82º 246 RIERA, Jordi ESP 3 MOLINOS-RESORT a 26:56
83º 187 QUINZIATO, Manuel ITA LIQUIGAS a 27:09
84º 106 PINEAU, Jérôme FRA BOUYGUES TELECOM a 27:19
85º 231 EDO, Angel ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 27:35
86º 162 DI GREGORIO, Rémy FRA FRANCAISE DES JEUX a 27:43
87º 215 GARCIA, Raul ESP RELAX-GAM a 27:46
88º 192 SCHWAB, Hubert SUI QUICK STEP-INNERGETI a 27:54
89º 171 BENNATI, Daniele ITA LAMPRE-FONDITAL a 28:15
90º 156 AUGE, Stéphane FRA COFIDIS a 29:07
91º 101 VOECKLER, Thomas FRA BOUYGUES TELECOM a 29:12
92º 43 KIRCHEN, Kim LUX T-MOBILE TEAM a 31:22
93º 232 CABELLO, Francisco ESP ANDALUCIA-PAUL VERSA a 31:26
94º 242 DEL NERO, Jesus ESP 3 MOLINOS-RESORT a 31:51
95º 216 DE SARRAGA, Mario ESP RELAX-GAM a 31:56
96º 31 BOOGERD, Michael NED RABOBANK a 31:56
97º 58 O'GRADY, Stuart AUS TEAM CSC a 32:13
98º 85 MERTENS, Pieter BEL DAVITAMON-LOTTO a 32:18
99º 226 OARBEASCOA, Ruben ESP KAIKU a 32:49
100º 41 NARDELLO, Daniele ITA T-MOBILE TEAM a 32:52
101º 166 FINOT, Frédéric FRA FRANCAISE DES JEUX a 33:11
102º 155 FERNANDEZ, Bingen ESP COFIDIS a 33:19
103º 197 VERHEYEN, Geert BEL QUICK STEP-INNERGETI a 33:59
104º 175 FIGUERAS, Giuliano ITA LAMPRE-FONDITAL a 35:20
105º 133 KEMPS, Aaron AUS LIBERTY SEGUROS-WURT a 36:01
106º 76 LANDALUZE, Inigo ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 36:01
107º 67 NAVAS, David ESP AG2R PREVOYANCE a 36:24
108º 26 MARKOV, Alexei RUS C.D'EPARGNE-ILLES BA a 36:45
109º 245 DOMINGUEZ, Sergio ESP 3 MOLINOS-RESORT a 37:48
110º 178 RIGHI, Daniele ITA LAMPRE-FONDITAL a 37:54
111º 114 HAUSSLER, Heinrich GER GEROLSTEINER a 38:01
112º 228 NUNEZ, Israel ESP KAIKU a 38:37
113º 247 CASERO, Rafael ESP 3 MOLINOS-RESORT a 38:39
114º 127 SCOGNAMIGLIO, Carlo ITA TEAM MILRAM a 38:49
115º 5 MIKHAILOV, Guennadi RUS DISCOVERY CHANEL a 40:18
116º 136 SANCHEZ, Eladio ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 40:41
117º 208 BERNABEU, David ESP COMUNITAT VALENCIANA a 40:52
118º 34 HORRILLO, Pedro ESP RABOBANK a 40:56
119º 68 TURPIN, Ludovic FRA AG2R PREVOYANCE a 41:02
120º 3 HAMMOND, Roger GBR DISCOVERY CHANEL a 41:23
121º 128 VISCONTI, Giovanni ITA TEAM MILRAM a 41:48
122º 185 MILESI, Marco ITA LIQUIGAS a 41:48
123º 86 RODRIGUEZ, Fred USA DAVITAMON-LOTTO a 41:53
124º 97 BENITEZ, Jose Alberto ESP SAUNIER DUVAL-PRODIR a 41:57
125º 28 ZANDIO, Xabier ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 42:03
126º 198 VIGANO, Davide ITA QUICK STEP-INNERGETI a 42:07
127º 45 GILING, Bastiaan NED T-MOBILE TEAM a 42:40
128º 122 CELESTINO, Mirko ITA TEAM MILRAM a 42:48
129º 4 BEPPU, Fumiyuki JPN DISCOVERY CHANEL a 42:53
130º 17 OLIVEIRA, Luis ESP PHONAK HEARING SYSTE a 42:54
131º 123 DEN BAKKER, Maarten NED TEAM MILRAM a 43:14
132º 126 GOBBI, Michele ITA TEAM MILRAM a 44:08
133º 83 INGELS, Nick BEL DAVITAMON-LOTTO a 44:59
134º 138 SANTOS, Ivan ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 45:48
135º 183 ZANINI, Stefano ITA LIQUIGAS a 46:21
136º 113 HASELBACHER, René AUT GEROLSTEINER a 46:28
137º 103 BROCHARD, Laurent FRA BOUYGUES TELECOM a 47:09
138º 51 CANCELLARA, Fabian SUI TEAM CSC a 47:47
139º 131 BARREDO, Carlos ESP LIBERTY SEGUROS-WURT a 48:01
140º 145 KAGGESTAD, Mads NOR CREDIT AGRICOLE a 48:19
141º 78 ZUBELDIA, Joseba ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 48:28
142º 194 TRENTI, Guido USA QUICK STEP-INNERGETI a 48:30
143º 191 POZZATO, Filippo ITA QUICK STEP-INNERGETI a 49:01
144º 168 VAUGRENARD, Benoît FRA FRANCAISE DES JEUX a 50:54
145º 22 GALVEZ, Isaac ESP C.D'EPARGNE-ILLES BA a 52:08
146º 195 VAN IMPE, Kevin BEL QUICK STEP-INNERGETI a 52:24
147º 142 PORTAL, Sébastien FRA CREDIT AGRICOLE a 52:37
148º 213 GARCIA, Jorge ESP RELAX-GAM a 53:04
149º 36 VENEBERG, Thorwald NED RABOBANK a 53:28
150º 27 BERTHOU, Eric FRA C.D'EPARGNE-ILLES BA a 53:33
151º 111 FOTHEN, Markus GER GEROLSTEINER a 54:09
152º 72 GONZALEZ, Gorka ESP EUSKALTEL-EUSKADI a 54:40
153º 53 JOHANSEN, Allan DEN TEAM CSC a 56:09
154º 227 LOPEZ, José Antonio ESP KAIKU a 56:30
155º 154 INAUDI, Nicolas FRA COFIDIS a 56:47
156º 105 RENIER, Franck FRA BOUYGUES TELECOM a 58:02
157º 221 SERRANO, Ricardo ESP KAIKU a 59:06
158º 176 FRANZOI, Enrico ITA LAMPRE-FONDITAL a 59:48
159º 118 ZBERG, Markus SUI GEROLSTEINER a 01:00:08
160º 117 STRAUSS, Marcel SUI GEROLSTEINER a 01:02:23
161º 188 PAOLINI, Luca ITA LIQUIGAS a 01:02:42
162º 241 BUENDIA, Jesus ESP 3 MOLINOS-RESORT a 01:05:10
163º 12 CLERC, Aurélien SUI PHONAK HEARING SYSTE a 01:06:41
164º 94 PAGLIARINI, Luciano A. BRA SAUNIER DUVAL-PRODIR a 01:08:55
165º 172 BONOMI, Matteo ITA LAMPRE-FONDITAL a 01:10:48
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Hammer Stavanger(2.1) 24/05-26/05

Tour de l'Ain(2.1) 24/05-26/05

Trophée Centre Morbihan(2.NCUP) 25/05-26/05

Grote Prijs Marcel Kint(1.1) 26/05

Winston Salem Cycling Cla...(1.1) 27/05

Tour of Norway(2.HC) 28/05-02/06

Circuit de Wallonie(1.1) 30/05

Szlakiem Walk Majora Hubala(2.1) 30/05-02/06

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 30/05-02/06

Grand Prix de Plumelec-Mo...(1.1) 01/06

Orlen Nations Grand Prix(2.NCUP) 01/06-02/06

Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 02/06

Rund um Köln(1.1) 02/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger