Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ángel Vicioso vendte det hele rundt

Ángel Vicioso vendte det hele rundt

11. april 2007 17:040

På dagens etape i Vuelta Pais Vasco (Baskerlandet Rundt) fik et udbrud lov til at køre, hvor bl.a. Team CSCs Jens Voigt var med.

12-mandsgruppen bestod af Cioni (Predictor- Lotto), Nozal (Karpin- Galicia),Vila (Lampre), Possoni (Lampre), Voigt (CSC), Tankink (Quick Step), Navas (Ag2r), Van de Walle (Quick Step), Flores (Fuerteventura), Camaño (Saunier Duval), Vicioso (Karpin- Galicia) og Rubiera (Discovery Channel). Gruppen arbejdede godt sammen og fik hurtigt et solidt forspring til feltet, som blev ført an af Saunier Duval, som så ud til at sidde hårdt på løbet med tre ryttere i top fire før dagens etape.

Blot blev dog reduceret hen over stigninger, og i finalen sad kun 8 af udbryderne tilbage, hvor Ángel Vicioso spurtede sig til sejren foran Patxi Javier Vila (Lampre) og Iker Camaño (Saunier Duval). Der udbruddet kom i mål med over 2 minutter til hovedfeltet overtager Vicioso også førertrøjen. Han fører nu løbet med 2 minutter ned til nærmeste rytter, som nu er er Bram Tankink (Quickstep-Innergetic). 

Team CSCs Jens Voigt blev nummer 9 på dagens etape.

Resultat af 3. etape
1 Ángel Vicioso - Relax-GAM 4.04.06 (42.65 km/t)
2 Patxi Vila - Lampre-Fondital
3 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
4 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance
5 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic
6 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
7 José Lui Rubiera - Discovery Channel 0.03
8 Morris Possoni - Lampre-Fondital 0.05
9 Jens Voigt - Team CSC 0.58
10 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias
11 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 0.01
12 Dario Cioni - Predictor-Lotto
13 Alessandro Spezialetti - Liquigas 0.02
14 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
15 Oscar Sevilla - Relax-GAM
16 Grischa Niermann - Rabobank
17 Bobby Julich - Team CSC
18 Vladimir Miholjevic - Liquigas
19 Nicki Sørensen - Team CSC
20 Laurens Ten Dam - Unibet.com
21 Michael Barry - T-Mobile
22 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne
23 Assan Bazayev - Astana
24 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
25 Alexandr Kolobnev - Team CSC
26 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi
27 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
28 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
29 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
30 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
31 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
32 Fränk Schleck - Team CSC
33 Anthony Charteau - Crédit Agricole
34 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
35 Matteo Carrara - Unibet.com
36 Danilo Di Luca - Liquigas
37 Antonio Colom - Astana
38 Cadel Evans - Predictor-Lotto
39 Patrick Calcagni - Liquigas
40 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir
41 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
42 Giampaolo Caruso - Lampre-Fondital
43 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
44 Theo Eltink - Rabobank
45 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
46 Patrik Sinkewitz - T-Mobile
47 Igor Astarloa - Milram
48 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
49 Manuel Beltrán - Liquigas
50 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
51 José Antonio Redondo - Astana
52 Cristian Moreni - Cofidis
53 David Arroyo - Caisse d'Epargne
54 Davide Rebellin - Gerolsteiner
55 Gaizka Lasa Larraya - Karpin-Galicia
56 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
57 Sandy Casar - Française Des Jeux
58 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
59 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
60 Michael Rogers - T-Mobile
61 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
62 Alberto Contador - Discovery Channel
63 Mario Aerts - Predictor-Lotto
64 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
65 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
66 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
67 Sébastien Joly - Française Des Jeux
68 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
69 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir
70 Pieter Weening - Rabobank
71 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
72 José Bonilla - Fuerteventura-Canarias
73 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
74 Andriy Grivko - Milram
75 Koldo Gil - Saunier Duval-Prodir
76 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia
77 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
78 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
79 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne
80 Leonardo Duque - Cofidis
81 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
82 Kjell Carlström - Liquigas
83 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
84 Serhiy Honchar - T-Mobile
85 Mauricio Ardila Cano - Rabobank
86 Bingen Fernández - Cofidis
87 Santiago Perez - Relax-GAM
88 Patrice Halgand - Crédit Agricole
89 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto
90 Egoi Martínez - Discovery Channel
91 Iñigo Cuesta - Team CSC
92 José Miguel Elías - Relax-GAM
93 Maxime Monfort - Cofidis
94 David López García - Caisse d'Epargne
95 Ivan Parra - Cofidis
96 Daniel Navarro - Astana
97 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias
98 Steve Morabito - Astana
99 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias
100 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
101 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
102 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura-Canarias
103 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
104 Thomas Dekker - Rabobank
105 Ángel Vallejo - Relax-GAM
106 Julián Sánchez - Relax-GAM
107 Charles Wegelius - Liquigas
108 Michael Rasmussen - Rabobank
109 Matthias Kessler - Astana
110 Matthias Russ - Gerolsteiner
111 Sergio Ghisalberti - Milram
112 Carlos Sastre - Team CSC
113 Sergio Paulinho - Discovery Channel 0.05
114 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 0.07
115 Stef Clement - Bouygues Telecom
116 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia
117 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
118 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
119 Koos Moerenhout - Rabobank
120 Francesco Failli - Liquigas
121 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic
122 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
123 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 0.08
124 Addy Engels - Quickstep-Innergetic
125 Tim Klinger - Gerolsteiner
126 Amaël Moinard - Cofidis
127 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 0.12
128 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
129 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
130 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 0.13
131 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
132 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
133 Juan Francisco Mouron Doldan - Karpin-Galicia 0.14
134 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi
135 Mirko Celestino - Milram 0.23
136 David Loosli - Lampre-Fondital
137 Luis Pasamontes - Unibet.com
138 Didier Rous - Bouygues Telecom
139 Andrey Mizourov - Astana
140 Jérémy Roy - Française Des Jeux
141 Sebastian Schwager - Milram
142 Ian McLeod - Française Des Jeux
143 Trent Lowe - Discovery Channel
144 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
145 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel
146 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias
147 Matej Jurco - Milram
148 Marcos Serrano - Karpin-Galicia
149 Mickaël Buffaz - Cofidis
150 Iker Leonet - Fuerteventura-Canarias
151 Raul Garcia - Relax-GAM
152 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
153 Björn Schröder - Milram
154 Lars Bak - Team CSC
155 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir
156 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir
157 Francisco Mancebo - Relax-GAM
158 Steve Zampieri - Cofidis
159 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole
160 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance
161 Julien Mazet - Astana
162 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
163 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic
164 Scott Davis - T-Mobile
165 Axel Merckx - T-Mobile


Samlet stilling efter 3. etape
1 Ángel Vicioso - Relax-GAM 12.39.58
2 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic 2.00
3 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 2.14
4 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 2.20
5 Manuel Beltrán - Liquigas
6 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 2.29
7 Koldo Gil - Saunier Duval-Prodir
8 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne 2.31
9 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
10 Davide Rebellin - Gerolsteiner
11 Fränk Schleck - Team CSC 2.33
12 José Antonio Redondo - Astana 2.35
13 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 2.37
14 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 2.41
15 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2.43
16 Giampaolo Caruso - Lampre-Fondital 2.54
17 Antonio Colom - Astana 3.04
18 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 3.11
19 Danilo Di Luca - Liquigas 3.15
20 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 3.20
21 Cadel Evans - Predictor-Lotto
22 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 3.23
23 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 3.30
24 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 3.46
25 Michael Rogers - T-Mobile
26 José Miguel Elías - Relax-GAM
27 Patxi Vila - Lampre-Fondital 4.13
28 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 4.33
29 Morris Possoni - Lampre-Fondital 4.55
30 Patrik Sinkewitz - T-Mobile 5.03
31 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 5.43
32 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne 6.09
33 Alberto Contador - Discovery Channel 6.21
34 Mauricio Ardila Cano - Rabobank 6.25
35 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia 6.27
36 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 6.29
37 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 6.31
38 Pieter Weening - Rabobank 6.38
39 Julián Sánchez - Relax-GAM 6.42
40 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 6.51
41 José Bonilla - Fuerteventura-Canarias 6.54
42 José Lui Rubiera - Discovery Channel 6.58
43 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne 7.06
44 Bingen Fernández - Cofidis 7.11
45 Ángel Vallejo - Relax-GAM 7.18
46 Andriy Grivko - Milram 7.24
47 David Arroyo - Caisse d'Epargne 7.38
48 Vladimir Miholjevic - Liquigas 8.32
49 Sébastien Joly - Française Des Jeux 8.37
50 Alessandro Spezialetti - Liquigas 10.14
51 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 10.17
52 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
53 Thomas Dekker - Rabobank
54 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 11.16
55 Mario Aerts - Predictor-Lotto 11.33
56 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 11.39
57 Francesco Bellotti - Crédit Agricole 13.01
58 Matteo Carrara - Unibet.com 13.15
59 Maxime Monfort - Cofidis 13.26
60 Anthony Charteau - Crédit Agricole 13.46
61 Ivan Parra - Cofidis 14.04
62 Sandy Casar - Française Des Jeux 14.18
63 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 14.33
64 Santiago Perez - Relax-GAM 15.01
65 Alexandr Kolobnev - Team CSC 15.21
66 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 15.27
67 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 15.39
68 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 15.45
69 Egoi Martínez - Discovery Channel 16.00
70 Patrice Halgand - Crédit Agricole 16.15
71 Serhiy Honchar - T-Mobile 16.30
72 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 17.03
73 David López García - Caisse d'Epargne 17.09
74 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 17.12
75 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 17.14
76 Charles Wegelius - Liquigas 17.45
77 Igor Astarloa - Milram 17.58
78 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 18.31
79 Bobby Julich - Team CSC 18.40
80 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura-Canarias 18.47
81 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 20.00
82 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne 20.19
83 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 20.26
84 Cristian Moreni - Cofidis 20.27
85 Sergio Paulinho - Discovery Channel 21.11
86 Nicki Sørensen - Team CSC 21.25
87 Iñigo Cuesta - Team CSC
88 Assan Bazayev - Astana 21.34
89 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
90 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 21.39
91 Leonardo Duque - Cofidis 21.40
92 Dario Cioni - Predictor-Lotto 21.41
93 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance 21.44
94 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 22.11
95 Michael Rasmussen - Rabobank 22.41
96 Kjell Carlström - Liquigas 23.25
97 Carlos Sastre - Team CSC
98 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 23.29
99 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 23.38
100 Matthias Kessler - Astana 23.39
101 Steve Morabito - Astana 23.50
102 Sergio Ghisalberti - Milram
103 Laurens Ten Dam - Unibet.com 23.57
104 Gaizka Lasa Larraya - Karpin-Galicia
105 Theo Eltink - Rabobank
106 Patrick Calcagni - Liquigas 24.00
107 Jens Voigt - Team CSC 25.19
108 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 25.42
109 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
110 Francisco Mancebo - Relax-GAM 26.49
111 Francesco Failli - Liquigas 26.53
112 Andrey Mizourov - Astana 27.54
113 Koos Moerenhout - Rabobank 28.28
114 Luis Pasamontes - Unibet.com 29.09
115 Grischa Niermann - Rabobank 29.15
116 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
117 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
118 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 29.52
119 Amaël Moinard - Cofidis 30.13
120 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto 30.42
121 Stef Clement - Bouygues Telecom 33.45
122 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
123 Michael Barry - T-Mobile 34.42
124 Daniel Navarro - Astana
125 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 34.45
126 Matthias Russ - Gerolsteiner 34.51
127 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias
128 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 35.37
129 Steve Zampieri - Cofidis 37.42
130 Mirko Celestino - Milram 38.40
131 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi 39.02
132 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 39.34
133 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi 40.01
134 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 40.06
135 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 40.14
136 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia 40.23
137 Addy Engels - Quickstep-Innergetic 40.53
138 Tim Klinger - Gerolsteiner
139 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 44.05
140 Matej Jurco - Milram 44.17
141 Axel Merckx - T-Mobile 44.24
142 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance 44.27
143 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 44.30
144 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom 45.31
145 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 49.26
146 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 49.42
147 Didier Rous - Bouygues Telecom 49.44
148 Björn Schröder - Milram
149 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel
150 Trent Lowe - Discovery Channel
151 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 49.49
152 Jérémy Roy - Française Des Jeux 49.52
153 David Loosli - Lampre-Fondital
154 Juan Francisco Mouron Doldan - Karpin-Galicia 50.58
155 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir 53.26
156 Ian McLeod - Française Des Jeux 55.09
157 Raul Garcia - Relax-GAM
158 Iker Leonet - Fuerteventura-Canarias
159 Mickaël Buffaz - Cofidis
160 Julien Mazet - Astana 55.16
161 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole
162 Scott Davis - T-Mobile
163 Sebastian Schwager - Milram 55.18
164 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic 55.25
165 Lars Bak - Team CSC 56.26


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 45 pts
2 Manuel Beltrán - Liquigas 40
3 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 23
4 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 20
5 José Antonio Redondo - Astana 19
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 17
7 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne 15
8 Mauricio Ardila Cano - Rabobank 14
9 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 13
10 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 6
11 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 5
12 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 4
13 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 4
14 Sébastien Joly - Française Des Jeux 4
15 Maxime Monfort - Cofidis 4
16 David López García - Caisse d'Epargne 4
17 Ángel Vicioso - Relax-GAM 3
18 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 3
19 Sergio Paulinho - Discovery Channel 3
20 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne 3
21 Egoi Martínez - Discovery Channel 3
22 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 2
23 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 2
24 Dario Cioni - Predictor-Lotto 2
25 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 2
26 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 1
27 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 1
28 David Arroyo - Caisse d'Epargne 1
29 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 1
30 Trent Lowe - Discovery Channel 1


Pointkonkurrencen efter 3. etape

1 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 9 pts
2 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 6
3 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 5
4 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 4
5 Manuel Beltrán - Liquigas 3
6 Anthony Charteau - Crédit Agricole 3
7 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 3
8 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 3
9 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 2
10 Jens Voigt - Team CSC 2
11 Morris Possoni - Lampre-Fondital 2
12 José Antonio Redondo - Astana 2
13 Sébastien Joly - Française Des Jeux 2
14 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 2
15 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 2
16 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 2
17 José Lui Rubiera - Discovery Channel 1
18 Oscar Sevilla - Relax-GAM 1


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Lampre - Fondital 38.02.39
2 Saunier Duval - Prodir 1.38
3 Relax - GAM 3.35
4 Gerolsteiner 6.27
5 Caisse D'Epargne 7.32
6 Liquigas 10.04
7 Astana 10.21
8 Euskaltel - Euskadi 10.33
9 Quick Step - Innergetic 17.04
10 Predictor - Lotto 17.27
11 Credit Agricole 17.39
12 Rabobank 19.00
13 T- Mobile Team 19.15
14 Française Des Jeux 19.58
15 Team CSC 23.50
16 Discovery Channel Pro Cycling Team 26.34
17 Cofidis, le credit par telephone 30.21
18 AG2R Prevoyance 31.02
19 Fuerteventura - Canarias 35.50
20 Unibet.com 37.11
21 Karpin - Galizia 38.40
22 Team Milram 40.50
23 Bouygues Telecom 42.52

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?