Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ny Davitamon-Lotto sejr i Romandiet - opd.

Ny Davitamon-Lotto sejr i Romandiet - opd.

27. april 2006 17:320
Dagens etape i Romandiet Rundt var løbets længste, som havde start og mål i Porrentruy. Rytterne skulle over to kategori 1. stigninger samt en kategori 2. stigning. Allerede på dagens første stigning angreb to ryttere og fik lov af køre fra feltet. Det var de to schweizere David Loosli (Lampre-Fondital) og Roger Beuchat (Team L.P.R.). De øgede hurtigt forspringet til feltet, som på et tidspunkt var oppe på over 10 minutter, men så begyndte feltet at øge tempoet. Det var Phonak, Caisse d'Epargne-Illes Balears og Discovery Channel, som satte tempoet.

Tempoet passede dog ikke alle rytterne, derfor forsøgte bl.a. Christophe Moreau (AG2R) at køre op til de to forreste, men det lykkedes dog aldrig. I stedet for var det feltet, som kørte udbryderne ind med 17 kilometer til mål.

Dermed var feltet og favoritterne samlet i bunden af den sidste kategori 1 stigning, hvor Caisse d'Epargne-Illes Balears satte tempoet for Alejandro Valverde. Stille og roligt blev feltet sprængt og en gruppe på 15 ryttere rev sig løs med løbet største favoritter. Kort før toppen af stigningen forsøgte Alberto Contador (Liberty Seguros) at stikke af fra favoritgruppen, men på nedkørslen måtte han se sig hentet.

I finalen sad Davitamon-Lotto med to ryttere, som forsøgte sig. Det var Cadel Evans og Chris Horner. Med 4 kilometer til mål angreb Chris Horner fra frontgruppen. Flere af favoritterne forsøgte at hente amerikaneren, men det lykkedes dem ikke, dermed kunne Davitamon-Lotto fejre deres egen ProTour sejr i træk. Jörg Jaksche (Liberty Seguros) blev nummer to efterfulgt af sidste års vinder af Romandiet Rundt Alexandre Moos (Phonak)

Resultat
1 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 4.16.22 (40.068 km/h)
2 Jorg Jaksche (Ger) Liberty Seguros-Würth Team 0.05
3 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.08
5 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team
6 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
7 Andrey Kashechkin (Kaz) Liberty Seguros-Würth Team
8 Miguel Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems
9 Alberto Contador Velasco (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
10 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
11 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
12 Andrea Noe (Ita) Liquigas
13 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
14 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 0.13
15 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 1.26
16 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
17 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
18 John Gadret (Fra) AG2R Prevoyance
19 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
20 Nicki Sørensen (Den) Team CSC
21 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team
22 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
23 Francisco Mancebo Perez (Spa) AG2R Prevoyance
24 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
25 Iker Camano Ortuzar (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 David Etxebarria Alkorta (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
27 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
28 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom 2.00
30 Christian Knees (Ger) Team Milram
31 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
32 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole
33 Michael Blaudzun (Den) Team CSC 2.02
34 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
35 Victor Pena Grisales (Col) Phonak Hearing Systems
36 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team
37 Jos Arrieta Lujambio (Spa) AG2R Prevoyance
38 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
39 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom
40 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto
41 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram
42 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
43 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
44 Bobby Julich (USA) Team CSC
45 Cedric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
46 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
47 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
48 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
49 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
50 Carlos Jose Ochoa (Ven) Team L.P.R.
51 Remy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
52 Andrea Peron (Ita) Team CSC
53 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
54 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic
55 Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi
56 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
57 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
58 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
59 Serguei Gonchar (Ukr) T-Mobile Team
60 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
61 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital
62 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
63 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic
64 Addy Engels (Ned) Quick Step-Innergetic
65 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
66 Michele Scarponi (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
67 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
68 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole
69 Luis Perez Rodriguez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
70 Jurge Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
71 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
72 Jukka Vastaranta (Fin) Rabobank 3.18
73 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
74 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner
75 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 3.32
76 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir 5.12
77 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R. 6.11
78 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R.
79 Niels Scheuneman (Ned) Rabobank
80 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole
81 Jeremy Roy (Fra) Française des Jeux
82 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
83 Jose A Redondo Ramos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 7.19
84 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram 7.20
85 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux 7.22
86 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 8.34
87 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital
88 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
89 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Benoit Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team 9.47
91 Jose Angel Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic
92 Aketza Pena Iza (Spa) Euskaltel-Euskadi
93 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
94 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
95 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram 10.01
96 Herve Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
97 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
98 Alessandr Cortinovis (Ita) Team Milram
99 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital
100 Marius Sabaliauskas (Ltu) Lampre-Fondital
101 Pedro Horrillo Munoz (Spa) Rabobank
102 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
103 Christophe Edaleine (Fra) Credit Agricole
104 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems
105 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance
106 Antonio Colom Mas (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
107 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
108 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
109 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital
110 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
111 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team
112 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
113 Jose A Benitez Roman (Spa) Saunier Duval-Prodir
114 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
115 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone
116 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic
117 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto
118 Michael Albasini (Swi) Liquigas
119 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi
120 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
121 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
122 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner
123 Bram De Groot (Ned) Rabobank
124 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
125 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
126 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
127 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
128 Dario Andriotto (Ita) Liquigas
129 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
130 Amael Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
131 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
132 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC
133 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
134 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
135 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
136 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic
137 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
138 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC

139 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
140 Jonathan Patrick McCarty (USA) Phonak Hearing Systems
141 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
142 Christian Vandevelde (USA) Team CSC
143 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom
144 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom
145 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
146 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R.
147 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux
148 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
149 Jan Boven (Ned) Rabobank
150 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team
151 Pieter Weening (Ned) Rabobank
152 Bradley Mcgee (Aus) Française des Jeux
153 Ivan Ram Parra Pinto (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
154 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R. 10.18
155 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir 13.55
156 Dmitri Konyshev (Rus) Team L.P.R.
Udgået Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
Udgået Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
Udgået Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole

Samlet stilling
1 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 8.31.11
2 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.07
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
4 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems 0.09
5 Jorg Jaksche (Ger) Liberty Seguros-Würth Team 0.11
6 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 0.17
7 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
8 Alberto Contador Velasco (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.19
9 Miguel Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 0.26
10 Andrey Kashechkin (Kaz) Liberty Seguros-Würth Team 0.30
11 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 0.33
12 Andrea Noe (Ita) Liquigas 0.34
13 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre-Fondital
14 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.46
15 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.34
16 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 1.35
17 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 1.36
18 Jose Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.37
19 Francisco Mancebo Perez (Spa) AG2R Prevoyance
20 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
21 Iker Camano Ortuzar (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.38
22 Oscar Sevilla Ribera (Spa) T-Mobile Team 1.40
23 Nicki Sørensen (Den) Team CSC 1.44
24 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas
25 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 1.46
26 John Gadret (Fra) AG2R Prevoyance 1.49
27 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.51
28 David Etxebarria Alkorta (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 2.02
29 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 2.05
30 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 2.08
31 Tadej Valjavec (Slo) Lampre-Fondital 2.10
32 Bobby Julich (USA) Team CSC
33 Michael Blaudzun (Den) Team CSC 2.12

34 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic
35 Beat Zberg (Swi) Gerolsteiner
36 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
37 Jurge Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
38 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 2.14
39 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank
40 Jos Arrieta Lujambio (Spa) AG2R Prevoyance 2.15
41 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner 2.16
42 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram
43 Arnaud Labbe (Fra) Bouygues Telecom
44 Victor Pena Grisales (Col) Phonak Hearing Systems 2.18
45 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 2.19
46 Cedric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
47 Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
48 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems 2.21
49 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
50 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team
51 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 2.22
52 Christian Knees (Ger) Team Milram
53 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
54 Serguei Gonchar (Ukr) T-Mobile Team
55 Ivan Santaromita (Ita) Quick Step-Innergetic 2.23
56 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner 2.26
57 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 2.27
58 Luis Perez Rodriguez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone 2.30
59 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
60 Andrea Peron (Ita) Team CSC
61 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.31
62 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
63 Addy Engels (Ned) Quick Step-Innergetic 2.32
64 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 2.33
65 Michele Scarponi (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
66 Carlos Jose Ochoa (Ven) Team L.P.R.
67 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2.34
68 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole 2.37
69 Joseba Albizu Lizaso (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.38
70 Remy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 2.42
71 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 2.52
72 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 3.34
73 Mirco Lorenzetto (Ita) Team Milram 3.43
74 Jukka Vastaranta (Fin) Rabobank 3.44
75 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner 3.50
76 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir 5.51
77 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R. 6.19
78 Jeremy Roy (Fra) Française des Jeux 6.23
79 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team 6.26
80 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole 6.33
81 Roger Beuchat (Swi) Team L.P.R. 6.34
82 Niels Scheuneman (Ned) Rabobank 6.55
83 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux 7.43
84 Jose A Redondo Ramos (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 7.51
85 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram 7.59
86 David Loosli (Swi) Lampre-Fondital 8.38
87 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 9.00
88 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 9.09
89 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto 9.25
90 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas 9.59
91 Bradley Mcgee (Aus) Française des Jeux 10.01
92 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto 10.02
93 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 10.07
94 Aketza Pena Iza (Spa) Euskaltel-Euskadi
95 Bram De Groot (Ned) Rabobank 10.09
96 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
97 Michael Albasini (Swi) Liquigas 10.13
98 Pedro Horrillo Munoz (Spa) Rabobank 10.15
99 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems 10.16
100 Yohann Gene (Fra) Bouygues Telecom 10.17
101 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
102 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance
103 Alessandr Cortinovis (Ita) Team Milram
104 Benoit Joachim (Lux) Discovery Channel Pro Cycling Team 10.18
105 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital 10.19
106 Staf Scheirlinckx (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 10.20
107 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 10.21
108 Christian Vandevelde (USA) Team CSC 10.23
109 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R.
110 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
111 Sven Montgomery (Swi) Gerolsteiner
112 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance 10.24
113 Pieter Weening (Ned) Rabobank
114 Jan Boven (Ned) Rabobank
115 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram 10.25
116 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team 10.26
117 Jan Ullrich (Ger) T-Mobile Team
118 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
119 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi 10.27
120 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
121 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step-Innergetic 10.28
122 Herve Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
123 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
124 Jonathan Patrick McCarty (USA) Phonak Hearing Systems 10.29
125 Ivan Ram Parra Pinto (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
126 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic
127 Marius Sabaliauskas (Ltu) Lampre-Fondital 10.30
128 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 10.31
129 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
130 Christophe Edaleine (Fra) Credit Agricole
131 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner
132 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
133 Matteo Carrara (Ita) Lampre-Fondital 10.32
134 Jose A Benitez Roman (Spa) Saunier Duval-Prodir 10.33
135 Vincent Jerome (Fra) Bouygues Telecom
136 Antonio Colom Mas (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 10.34
137 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
138 Sebastien Chavanel (Fra) Bouygues Telecom
139 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 10.36
140 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing Systems
141 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux 10.38
142 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team 10.39
143 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
144 Dario Andriotto (Ita) Liquigas
145 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team 10.40
146 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
147 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC 10.42
148 Amael Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
149 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing Systems 10.43
150 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir 10.46
151 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
152 Giovanni Lombardi (Ita) Team CSC 10.52
153 Jose Angel Garrido Lima (Spa) Quick Step-Innergetic 13.01
154 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom 13.03
155 Nicolas Fritsch (Fra) Saunier Duval-Prodir 14.54
156 Dmitri Konyshev (Rus) Team L.P.R. 18.53
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Giro d'Italia(2.UWT) 09/05-31/05

Ronde van Limburg(1.1) 01/06

Tour du Pays de Vaud(2.NCUP) 28/05-31/05

Ronde van Limburg(1.1) 01/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 06/06

Tour de Suisse(2.UWT) 07/06-14/06

Elfstedenronde(1.1) 07/06

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

Tour de Korea(2.1) 10/06-14/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?