Tak for dit besĂžg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap sĂ„ glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gĂžr det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. MĂ„ske vĂŠrd at overveje en ekstra gang?

PÄ forhÄnd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og stĂžt Feltet.dk
FortsĂŠt uden at deaktivere
GĂ„ til forsiden af feltet.dki samarbejde medGĂ„ til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ny etapesejr til Sanchez

Ny etapesejr til Sanchez

05. april 2006 16:570
Samuel Sanchez viste endnu engang storform, da han vandt 3. etape af Baskerlandet Rundt. Den baskiske rytter kÞrte fra samtlige af konkurrenterne da en stÞrre favoritgruppe kom samlet til den sidste kategori 3. stigning op til mÄl. Derved forsvarede han pÄ fornemste stil den samlede fÞring i klassementet. Toer blev Gerolsteiners David Rebellin.

Etapen var ellers prÊget af et stort massestyrt tidligt pÄ etapen, hvor bl.a. Team CSCs Frank Schleck og Cofidis Maxime Monfort var indblandet og begge mÄtte kÞres pÄ hospitalet.

Ellers blev lÞbet prÊget af et langt udbrud af Ivan Parra (Cofidis) og Egoi Martinez Navarrese (Liberty Seguros), men selvom de pÄ et tidspunkt oparbejder et forspring pÄ nÊsten fire minutter blev de aldrig en trussel for rytterne i klassementet. De bliver hentet af et samlet felt med godt 20 km. til mÄl.

Med 10 km. til mÄl kÞrer feltet ind pÄ et stykke med sidemedvind og feltet bliver her totalt splittet. Derved er der kun omkring 40 mand samlet i det rytterne kÞrer inde pÄ den afsluttende stigning op mod mÄl. Enkelte ryttere forsÞger sig i bunden af stigningen, men ingen kan fÞlge den fÞrende Samuel Sanchez, der kommer med et uimodstÄeligt ryk med 500 meter til mÄl og han vinder sikkert endnu en etapesejr.

Nicki SĂžrensen kom hjem som bedste Team CSC rytter som nummer 35.

Resultat af 3. etape
1 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 4.07.36
2 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
3 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
4 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
5 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir
6 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
7 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.06
8 M. A. Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems
9 Ricardo Serrano (Spa) Kaiku 0.08
10 Michael Boogerd (Hol) Rabobank
11 Patrik Sinkewitz (Tys) T-Mobile Team
12 Aitor Osa (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
13 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
14 Yon Bru (Spa) Kaiku
15 Bernhard Kohl (Øst) T-Mobile Team 0.12
16 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas 0.14
17 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital
18 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 0.18
19 Francisco Javier Vila (Spa) Lampre-Fondital
20 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam 0.19
21 Oscar Freire (Spa) Rabobank
22 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
23 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
24 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.23
25 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team
26 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
27 Vladimir Miholjevic (Kro) Liquigas
28 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital
29 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team 0.26
30 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
31 Luis Perez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone 0.29
32 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram
33 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0.30
34 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir
35 Nicki SĂžrensen (Dan) Team CSC 0.36
36 Jorge Azanza (Spa) Kaiku 0.37
37 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.38
38 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam
39 Bram Tankink (Hol) Quick Step-Innergetic 0.41
40 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku
41 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
42 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi
43 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax-Gam
44 Unai Osa (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
45 Theo Eltink (Hol) Rabobank 0.45
46 David Etxebarria (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
47 Jens Voigt (Ger) Team CSC 0.47
48 Matthias Kessler (Tys) T-Mobile Team
49 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance
50 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
51 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner
52 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam
53 Matthias Russ (Tys) Gerolsteiner
54 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team
55 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance
56 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom
57 BenoĂźt Poilvet (Fra) Credit Agricole 1.01
58 Igor Anton (Spa) Eusktalel-Euskadi 1.05
59 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital
60 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.09
61 Luis Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems 1.10
62 Israel Nuñez (Spa) Kaiku 1.11
63 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.14
64 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team
65 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
66 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
67 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.17
68 Andrea Noe (Ita) Liquigas 1.30
69 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto
70 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole 1.36
71 CĂ©dric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
72 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
73 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 1.38
74 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto 1.41
75 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 1.44
76 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 1.45
77 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank
78 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole
79 Florian Stalder (Sch) Phonak Hearing Systems 1.48
80 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto
81 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
82 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 1.50
83 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
84 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
85 Ruben Lobato (Spa) Saunier Duval-Prodir 1.54
86 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
87 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas
88 Fabian Wegmann (Tys) Gerolsteiner
89 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto
90 Mikel Pradera (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 2.01
91 Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto
92 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 2.10
93 Michael Blaudzun (Dan) Team CSC
94 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
95 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
96 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam 2.12
97 Arkaitz Duran (Spa) Saunier Duval-Prodir
98 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 2.14
99 Björn Schröder (Tys) Team Milram
100 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic 2.17
101 Daniel Becke (Tys) Team Milram 2.19
102 Grischa Niermann (Tys) Rabobank
103 Ivan Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone
104 Markus Fothen (Tys) Gerolsteiner
105 Jonathan Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems
106 Thomas Lövkvist (Sve) Française des Jeux
107 Pieter Weening (Hol) Rabobank
108 Charles Wegelius (SBr) Liquigas 2.24
109 Patrick Calcagni (Sch) Liquigas
110 Peter Luttenberger (Øst) Team CSC
111 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
112 Carlos Sastre (Spa) Team CSC
113 Gustavo Cesar (Spa) Kaiku
114 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
115 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.28
116 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 2.33
117 Denis Menchov (Rus) Rabobank 2.36
118 Thomas Dekker (Hol) Rabobank
119 Daniel Musiol (Tys) Team Milram
120 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux
121 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
122 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 2.41
123 Steve Morabito (Sch) Phonak Hearing Systems
124 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
125 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole
126 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam 2.46
127 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital 2.49
128 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital
129 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team
130 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 2.51
131 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
132 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir
133 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 2.53
134 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.55
135 Remi Pauriol (Fra) Credit Agricole
136 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 3.03
137 Serge Baguet (Bel) Quick Step-Innergetic
138 Alexandre Moos (Sch) Phonak Hearing Systems
139 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 3.11
140 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 3.21
141 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
142 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 3.49
143 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 10.28
144 Iker Camaño (Spa) Euskaltel-Euskadi 10.33
145 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 10.38
146 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 10.40
147 David George (RSA) Relax-Gam 10.43
148 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 11.00
149 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
150 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom
151 Freddy Bichot (Fra) Française des Jeux
152 Remmert Wielinga (Hol) Quick Step-Innergetic 14.55
153 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance 14.56
154 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam 14.59
155 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 15.09
156 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 15.10
157 Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC 15.16
158 Adrian Palomares (Spa) Kaiku
159 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 15.45

Samlet klassement
1 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 11.40.58
2 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
3 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 0.02
4 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
5 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
6 M. A. Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 0.08
7 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
8 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 0.09
9 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.10
10 Patrik Sinkewitz (Tys) T-Mobile Team
11 Aitor Osa (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team
12 Michael Boogerd (Hol) Rabobank
13 Bernhard Kohl (Øst) T-Mobile Team 0.19
14 Francisco Javier Vila (Spa) Lampre-Fondital 0.20
15 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.25
16 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam 0.46
17 Yon Bru (Spa) Kaiku 1.19
18 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital 1.25
19 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.30
20 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
21 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom 1.34
22 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital
23 Vladimir Miholjevic (Kro) Liquigas
24 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 1.37
25 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team
26 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 1.41
27 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.52
28 Unai Osa (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 2.42
29 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team 2.48
30 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 2.53
31 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 2.56
32 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 3.15
33 Ricardo Serrano (Spa) Kaiku 3.24
34 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.39
35 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 3.45
36 Ruben Lobato (Spa) Saunier Duval-Prodir 4.32
37 Igor Anton (Spa) Eusktalel-Euskadi 4.55
38 Oscar Freire (Spa) Rabobank 5.11
39 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 5.22
40 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 5.40
41 Matthias Kessler (Tys) T-Mobile Team
42 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 5.43
43 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 5.44
44 Juan Manuel Garate (Spa) Quick Step-Innergetic 6.07
45 CĂ©dric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 6.16
46 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 6.24
47 Eric Leblacher (Fra) Française des Jeux 6.30
48 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance 6.35
49 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam 6.48
50 Ivan Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 7.11
51 Bram Tankink (Hol) Quick Step-Innergetic 8.12
52 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 8.18
53 David Etxebarria (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 9.09
54 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 10.40
55 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas 11.27
56 Luis Perez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone 11.29
57 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 12.00
58 Andrea Noe (Ita) Liquigas 12.30
59 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 12.35
60 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir 13.11
61 Pieter Weening (Hol) Rabobank 13.32
62 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 13.47
63 Thomas Dekker (Hol) Rabobank 13.49
64 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 14.20
65 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax-Gam
66 Jens Voigt (Tys) Team CSC 14.26
67 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance
68 Alexandre Moos (Sch) Phonak Hearing Systems 14.40
69 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 14.53
70 Dario David Cioni (Ita) Liquigas
71 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 14.56
72 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole 15.15
73 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 15.23
74 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 15.27
75 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam 15.51
76 Björn Schröder (Tys) Team Milram 15.53
77 Thomas Lövkvist (Sve) Française des Jeux 15.58
78 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 16.03
79 Peter Luttenberger (Øst) Team CSC
80 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 16.20
81 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 16.30
82 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 16.34
83 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 17.31
84 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 17.32
85 Matthias Russ (Tys) Gerolsteiner 17.48
86 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 18.10
87 Luis Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems 18.11
88 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 18.44
89 Jonathan Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 19.20
90 Denis Menchov (Rus) Rabobank 19.37
91 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 19.42
92 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam 19.47
93 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku 20.05
94 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 20.29
95 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 20.38
96 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 21.34
97 Markus Fothen (Tys) Gerolsteiner 21.43
98 Charles Wegelius (SBr) Liquigas 21.48
99 Nicki SĂžrensen (Dan) Team CSC 22.02
100 Jorge Azanza (Spa) Kaiku 22.03
101 Remi Pauriol (Fra) Credit Agricole 22.19
102 Israel Nuñez (Spa) Kaiku 22.22
103 Iker Camaño (Spa) Euskaltel-Euskadi 23.06
104 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas 23.20
105 Mikel Pradera (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 23.27
106 Adrian Palomares (Spa) Kaiku 23.32
107 Daniel Becke (Tys) Team Milram 23.45
108 Florian Stalder (Sch) Phonak Hearing Systems 23.46
109 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 24.08
110 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 24.25
111 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 24.29
112 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 24.30
113 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 24.31
114 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 24.34
115 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom 24.39
116 Theo Eltink (Hol) Rabobank 24.53
117 BenoĂźt Poilvet (Fra) Credit Agricole 25.09
118 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 25.35
119 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 25.38
120 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 25.49
121 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
122 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 25.58
123 Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto 26.09
124 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 26.13
125 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 27.30
126 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 28.09
127 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 28.14
128 Grischa Niermann (Tys) Rabobank 28.34
129 Remmert Wielinga (Hol) Quick Step-Innergetic 28.47
130 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 28.49
131 Michael Blaudzun (Dan) Team CSC 29.21
132 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 29.23
133 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 29.24
134 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne-Illes Balears 30.04
135 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam 30.23
136 Christophe Brandt (Bel) Davitamon-Lotto 31.15
137 Patrick Calcagni (Swi) Liquigas 31.21
138 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 31.33
139 Arkaitz Duran (Spa) Saunier Duval-Prodir 31.57
140 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam 32.00
141 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 32.06
142 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom 32.07
143 Gustavo Cesar (Spa) Kaiku 32.09
144 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance 32.10
145 Alessandro Vanotti (Ita) Team Milram 32.15
146 Daniel Musiol (Tys) Team Milram 32.21
147 Freddy Bichot (Fra) Française des Jeux 32.26
148 Steve Morabito (Sch) Phonak Hearing Systems
149 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom 33.14
150 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 33.34
151 Frédéric Finot (Fra) Française des Jeux 35.03
152 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital 35.16
153 Serge Baguet (Bel) Quick Step-Innergetic 35.30
154 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 38.48
155 Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC 40.36
156 David George (RSA) Relax-Gam 43.10
157 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-WĂŒrth Team 43.27
158 Kevin De Weert (Bel) Quick Step-Innergetic 47.36
159 Ian Mcleod (RSA) Française des Jeux 57.30
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS