Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ny magtdemonstration af Astana holdet

Ny magtdemonstration af Astana holdet

15. juni 2007 16:140

Efter endnu en magtdemonstration af Astana holdet, kunne Antonio Colom og Alexander Vinokourov køre over stregen hånd i hånd, med Colom som sejrsherre på dagens etape af Dauphiné Libéré.

Allerede efter små 10 kilometers kørsel af dagens etape kom et 22-mandsudbrud afsted bestående af, Martinez (DSC), Dessel (A2R), Haussler (GST), Camano (SDV), Garcia Acosta (GCE), Charteau og Edaleine (CA), Vinokourov og Colom (AST), Duque og Verbrugghe (COF), Van Hecke (PRL), Gilbert (FDJ), Backstedt, Da Dalto og Mugerli (LIQ), Perez (EUS), Boonen og Van Impe (QSI), Clement (BTL), Scognamiglio (MRM).

Undervejs på etapen havde de på et tidspunkt over seks minutters forspring, hvilket resulterede i at både Ag2r og Team CSC måtte have arbejdstøjet på for at forsvare deres klassementsrytteres placering i det samlede klassement. Det lykkedes dem dog aldrig for alvor at komme tæt på, for hver gang de havde fået forspringet ned på fem minutter, så skruede udbruddet tempoet en smule op, så de kunne øge til seks minutter endnu engang.




Med godt 20 kilometer til mål skulle etapen afgøres opad kategori 2 stigningen, Col du Corobin. Astana startede med at spille Antonio Colom ud, og da han havde opnået et pænt forspring, så lukkede Alexandre Vinokourov selv hullet op til ham. Derefter kunne de to Astana ryttere starte en par kørsel ind mod mål, hvor de hånd i hånd kunne køre overstregen, med Colom som sejrsherre. Leonardo Duque fra Cofidis holdet kom ind på en tredjeplads, da han vandt spurten blandt forfølgerne.

Feltet kom i mål godt 3½ minut efter de forreste, så top fem i klassementet beholdte deres placeringer.


Resultat af 5. etape
1 Antonio Colom - Astana 4.39.28 (41.865 km/t)
2 Alexander Vinokourov - Astana
3 Leonardo Duque - Cofidis 0.15
4 Matej Mugerli - Liquigas
5 Stef Clement - Bouygues Telecom
6 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 0.18
7 Anthony Charteau - Crédit Agricole
8 Egoi Martínez - Discovery Channel
9 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 1.08
10 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
11 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
12 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne
13 Rik Verbrugghe - Cofidis
14 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
15 Sandy Casar - Française Des Jeux 3.22
16 Carlo Scognamiglio - Milram
17 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic
18 Christophe Edaleine - Crédit Agricole 3.25
19 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 3.27
20 Mauro Da Dalto - Liquigas
21 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
22 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
23 Markus Fothen - Gerolsteiner
24 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
25 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance
26 Sylvain Chavanel - Cofidis
27 Andrey Kashechkin - Astana
28 José Antonio Redondo - Astana
29 Frantisek Rabon - T-Mobile
30 Alberto Contador - Discovery Channel
31 Maxim Iglinsky - Astana
32 Denis Menchov - Rabobank
33 Pieter Weening - Rabobank
34 Cadel Evans - Predictor-Lotto
35 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
36 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
37 Scott Davis - T-Mobile
38 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi
39 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
40 Sébastien Joly - Française Des Jeux
41 Manuel Beltrán - Liquigas
42 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
43 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
44 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
45 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
46 Levi Leipheimer - Discovery Channel
47 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital
48 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
49 Bram De Groot - Rabobank
50 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
51 David Zabriskie - Team CSC
52 David Millar - Saunier Duval-Prodir
53 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
54 Iñigo Cuesta - Team CSC
55 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
56 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
57 Volodimir Gustov - Team CSC
58 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
59 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir
60 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
61 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne
62 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
63 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
64 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
65 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic
66 Nicki Sørensen - Team CSC 3.42
67 Andriy Grivko - Milram 4.39
68 Matej Jurco - Milram
69 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
70 Grischa Niermann - Rabobank 5.36
71 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
72 Sergio Paulinho - Discovery Channel
73 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
74 Chris Anker Sørensen - Team CSC
75 Serguei Ivanov - Astana
76 Manuel Quinziato - Liquigas 7.53
77 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic
78 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 9.17
79 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
80 Magnus Backstedt - Liquigas
81 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
82 Mickaël Delage - Française Des Jeux
83 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
84 Geoffroy Lequatre - Cofidis 10.31
85 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
86 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
87 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
88 Stephan Schreck - T-Mobile
89 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
90 Florent Brard - Caisse d'Epargne
91 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
92 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
93 Morris Possoni - Lampre-Fondital
94 Staf Scheirlinckx - Cofidis
95 Guennadi Mikhailov - Astana
96 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
97 Peter Wrolich - Gerolsteiner
98 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi
99 Benjamin Noval - Discovery Channel
100 Fabio Sacchi - Milram 10.52
101 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
102 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
103 Thor Hushovd - Crédit Agricole
104 André Greipel - T-Mobile 18.09
105 Marcel Sieberg - Milram
106 Ronny Scholz - Gerolsteiner
107 Sebastian Siedler - Milram
108 Volodymyr Dyudya - Milram
109 Josep Jufré - Predictor-Lotto
110 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
111 Dominique Cornu - Predictor-Lotto
112 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance
113 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance
114 Christian Vande Velde - Team CSC
115 Marcus Ljungqvist - Team CSC
116 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi
117 George Hincapie - Discovery Channel
118 Andy Flickinger - Bouygues Telecom
119 Frederik Willems - Liquigas
120 Steve Morabito - Astana
121 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
122 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
123 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi
124 Stéphane Augé - Cofidis
125 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic
126 Nick Nuyens - Cofidis
127 Bradley Wiggins - Cofidis
128 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 23.26
129 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 23.29

Udgået på dagens etape
DNF Tom Stamsnijder - Gerolsteiner
DNF Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne
DNF Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
DNF Bobby Julich - Team CSC
DNF Jérémy Roy - Française Des Jeux
DNS Robert Gesink - Rabobank
DNS Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
DNS Servais Knaven - T-Mobile

Samlet stilling efter 5. etape
1 Andrey Kashechkin - Astana 21.00.16
2 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 0.14
3 Denis Menchov - Rabobank 0.25
4 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.26
5 David Zabriskie - Team CSC
6 Levi Leipheimer - Discovery Channel 0.53
7 Alexander Vinokourov - Astana 1.47
8 Stef Clement - Bouygues Telecom 1.50
9 Sylvain Chavanel - Cofidis
10 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 3.15
11 Alberto Contador - Discovery Channel
12 Manuel Beltrán - Liquigas 3.34
13 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 3.50
14 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 3.52
15 Volodimir Gustov - Team CSC 4.03
16 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 4.13
17 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 4.22
18 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4.41
19 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 5.14
20 Iñigo Cuesta - Team CSC 5.15
21 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 5.28
22 Markus Fothen - Gerolsteiner 5.32
23 Sandy Casar - Française Des Jeux 5.37
24 Anthony Charteau - Crédit Agricole 5.39
25 Leonardo Duque - Cofidis 6.04
26 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 6.28
27 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 6.39
28 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance 6.48
29 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 7.23
30 José Antonio Redondo - Astana 7.33
31 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 7.36
32 Egoi Martínez - Discovery Channel 7.44
33 Chris Anker Sørensen - Team CSC 7.47
34 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom 7.58
35 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 8.13
36 Pieter Weening - Rabobank 8.14
37 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 8.39
38 Andriy Grivko - Milram 9.12
39 Sergio Paulinho - Discovery Channel 9.38
40 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 9.48
41 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 9.52
42 Nicki Sørensen - Team CSC 10.58
43 Matej Jurco - Milram 11.06
44 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 11.46
45 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 11.47
46 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir 12.13
47 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 12.33
48 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir 13.09
49 Sébastien Joly - Française Des Jeux 13.11
50 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 13.12
51 Grischa Niermann - Rabobank 13.23
52 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 14.01
53 Fabian Wegmann - Gerolsteiner 14.17
54 Maxim Iglinsky - Astana 14.30
55 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi 14.47
56 Antonio Colom - Astana 15.19
57 David Millar - Saunier Duval-Prodir 15.29
58 Rik Verbrugghe - Cofidis 16.00
59 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 16.36
60 Frantisek Rabon - T-Mobile 17.05
61 Matej Mugerli - Liquigas 17.22
62 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 17.27
63 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 18.53
64 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 19.09
65 Christophe Edaleine - Crédit Agricole 19.37
66 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 20.18
67 Mauro Da Dalto - Liquigas 20.37
68 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 21.11
69 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 21.25
70 Scott Davis - T-Mobile 21.48
71 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 22.03
72 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 22.27
73 Manuel Quinziato - Liquigas 22.33
74 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 24.03
75 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir 25.42
76 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 25.48
77 Mickaël Delage - Française Des Jeux 26.33
78 Serguei Ivanov - Astana 26.52
79 Benjamin Noval - Discovery Channel 27.16
80 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 27.23
81 Peter Wrolich - Gerolsteiner 27.59
82 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 28.16
83 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 28.38
84 Geoffroy Lequatre - Cofidis 28.57
85 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 29.40
86 Morris Possoni - Lampre-Fondital 29.50
87 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 30.43
88 Thor Hushovd - Crédit Agricole 31.34
89 Bram De Groot - Rabobank 32.00
90 Bradley Wiggins - Cofidis 32.16
91 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 32.56
92 Stephan Schreck - T-Mobile 33.13
93 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 33.43
94 Frederik Willems - Liquigas 34.33
95 Ronny Scholz - Gerolsteiner 35.12
96 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 35.20
97 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 36.47
98 George Hincapie - Discovery Channel 36.55
99 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 37.31
100 Florent Brard - Caisse d'Epargne 39.33
101 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 39.39
102 Christian Vande Velde - Team CSC 40.44
103 Carlo Scognamiglio - Milram 41.06
104 Marcel Sieberg - Milram 42.21
105 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance 42.34
106 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 42.38
107 Guennadi Mikhailov - Astana 43.24
108 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi 43.25
109 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance 44.16
110 Marcus Ljungqvist - Team CSC 44.23
111 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 44.52
112 Andy Flickinger - Bouygues Telecom 45.02
113 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 45.13
114 Staf Scheirlinckx - Cofidis 45.48
115 Volodymyr Dyudya - Milram 46.13
116 Fabio Sacchi - Milram 46.18
117 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 47.03
118 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 47.25
119 Stéphane Augé - Cofidis 48.09
120 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 48.27
121 Magnus Backstedt - Liquigas 48.34
122 Josep Jufré - Predictor-Lotto 48.57
123 Steve Morabito - Astana 50.56
124 André Greipel - T-Mobile 54.27
125 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 54.55
126 Nick Nuyens - Cofidis 55.16
127 Sebastian Siedler - Milram 59.56
128 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 1.03.14
129 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic

Pointkonkurrencen efter 5. etape
1 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 50 pts
2 Alexander Vinokourov - Astana 45
3 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 43
4 Andrey Kashechkin - Astana 39
5 Levi Leipheimer - Discovery Channel 36
6 Leonardo Duque - Cofidis 33
7 David Zabriskie - Team CSC 31
8 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 29
9 Cadel Evans - Predictor-Lotto 26
10 Antonio Colom - Astana 25
11 Bradley Wiggins - Cofidis 25
12 Stef Clement - Bouygues Telecom 24
13 Thor Hushovd - Crédit Agricole 23
14 Denis Menchov - Rabobank 22
15 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 20
16 José Antonio Redondo - Astana 20
17 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 16
18 George Hincapie - Discovery Channel 16
19 Egoi Martínez - Discovery Channel 15
20 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 14
21 Sylvain Chavanel - Cofidis 13
22 Matej Mugerli - Liquigas 13
23 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 13
24 David Millar - Saunier Duval-Prodir 11
25 André Greipel - T-Mobile 11
26 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 10
27 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 10
28 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 10
29 Manuel Beltrán - Liquigas 9
30 Anthony Charteau - Crédit Agricole 9
31 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 9
32 Sebastian Siedler - Milram 9
33 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 8
34 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 8
35 Nick Nuyens - Cofidis 8
36 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 7
37 Manuel Quinziato - Liquigas 7
38 Peter Wrolich - Gerolsteiner 7
39 Alberto Contador - Discovery Channel 6
40 Sébastien Joly - Française Des Jeux 6
41 Marcel Sieberg - Milram 6
42 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 5
43 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 4
44 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 4
45 Volodymyr Dyudya - Milram 4
46 Rik Verbrugghe - Cofidis 3
47 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 3
48 Markus Fothen - Gerolsteiner 2
49 Chris Anker Sørensen - Team CSC 2
50 Pieter Weening - Rabobank 2
51 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 2
52 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2
53 Sandy Casar - Française Des Jeux 1

Bjergkonkurrencen efter 5. etape
1 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 43 pts
2 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 35
3 Alexander Vinokourov - Astana 31
4 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 30
5 Cadel Evans - Predictor-Lotto 26
6 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 23
7 Denis Menchov - Rabobank 23
8 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 18
9 Manuel Beltrán - Liquigas 16
10 Antonio Colom - Astana 15
11 Sylvain Chavanel - Cofidis 14
12 Levi Leipheimer - Discovery Channel 14
13 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 12
14 Leonardo Duque - Cofidis 12
15 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 12
16 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 10
17 Andrey Kashechkin - Astana 10
18 Stef Clement - Bouygues Telecom 10
19 Alberto Contador - Discovery Channel 10
20 Matej Mugerli - Liquigas 10
21 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 9
22 David Zabriskie - Team CSC 9
23 Anthony Charteau - Crédit Agricole 9
24 Frederik Willems - Liquigas 9
25 Magnus Backstedt - Liquigas 8
26 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 8
27 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 6
28 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 6
29 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 5
Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 5
31 Egoi Martínez - Discovery Channel 3
32 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 3
33 Mickaël Delage - Française Des Jeux 3
34 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 2
35 José Antonio Redondo - Astana 2
36 Chris Anker Sørensen - Team CSC 2
37 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 2
38 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 2
39 Bram De Groot - Rabobank 2
40 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 1
41 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1
42 Sébastien Joly - Française Des Jeux 1
43 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 1
44 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 1
45 Stéphane Augé - Cofidis 1

Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Discovery Channel Pro Cycling Team 63.05.31
2 Astana 0.59
3 Team CSC 2.49
4 Euskaltel-Euskadi 3.39
5 Caisse d'Epargne 4.53
6 Crédit Agricole 6.56
7 Predictor-Lotto 6.59
8 AG2r Prévoyance 7.26
9 Bouygues Telecom 7.27
10 Saunier Duval-Prodir 12.34
11 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 13.15
12 Rabobank 14.14
13 Gerolsteiner 14.49
14 Française des Jeux 14.58
15 Liquigas 26.11
16 Lampre-Fondital 29.32
17 Team Milram 31.44
18 T-Mobile Team 51.42
19 Quickstep-Innergetic 51.46

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS