Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ny sejr til Damiano Cunego

Ny sejr til Damiano Cunego

25. april 2007 16:210

På 2. etape af Giro del Trentino bliver også vundet af den italienske stjernerytter Damiano Cunego (Lampre-Fondital), som dermed tog sin anden sejr i dag. Cunego sejrede foran Michele Scarponi (Acqua Sapone) og Christian Pfannberger (Elk Haus - Simplon).

Samlet fører Damiano Cunego naturligvis også etapeløbet.

Resultat af 2. etape
Damiano Cunego - Lampre-Fondital 4.05.56 (35.13 km/t)
2 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
3 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 0.12
4 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare 0.16
5 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 0.18
6 Franco Pellizotti - Liquigas 0.21
7 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 0.30
8 Yauhen Sobal - Cinelli-Endeka-OPD 0.48
9 Vincenzo Nibali - Liquigas
10 Andrea Noe' - Liquigas
11 Massimo Giunti - Miche 1.04
12 John-Lee Augustyn - Barloworld 1.06
13 Tomasz Nose - Adria Mobil 1.14
14 Marco Marzano - Lampre-Fondital
15 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano 1.25
16 Jose Serpa - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 1.31
17 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 1.33
18 Hubert Krys - Ceramica Flaminia 1.42
19 Florian Stalder - Team Volksbank 1.44
20 Luigi Sestili - Aurum Hotels 1.57
21 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon 2.01
22 Marlon Alirio Perez Arango - Team Universal Caffe'-Ecopterol
23 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano 2.14
24 Iban Velasco - Euskaltel - Euskadi 2.20
25 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare
26 Luis Felipe Laverde Jimenez - Ceramica Panaria-Navigare
27 Jure Golcer - Tenax Salmilano
28 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria-Navigare 2.39
29 Fabio Andres Duarte Arevalo - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 3.08
30 Valerio Agnoli - Aurum Hotels 3.51
31 Raffaele Ferrara - Team L.P.R. 4.27
32 Luca Pierfelici - Aurum Hotels 4.30
33 Alessandro Bertuola - Tenax Salmilano 4.37
34 Robert Kiserlovski - Adria Mobil 4.43
35 Przemyslaw Niemec - Miche 6.14
36 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
37 Aketza Pena Iza - Euskaltel - Euskadi 6.25
38 Miha Svab - Adria Mobil 6.57
39 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 7.19
40 Tomasz Marczynski - Ceramica Flaminia 8.18
41 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
42 Branislau Samoilau - Team L.P.R. 9.16
43 Micula De Matteis - Tenax Salmilano 9.23
44 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's 10.29
45 Alexey Bauer - Amore & Vita-McDonald's
46 Joseba Zubeldia Agirre - Euskaltel - Euskadi
47 Giuseppe Di Grande - Miche
48 Miguel Angel Rubiano Chavez - Ceramica Panaria-Navigare
49 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi
50 Alexandre Bazhenov - Cinelli-Endeka-OPD
51 Antonio Quadranti - Aurum Hotels
52 Marco Carletti - Team Universal Caffe'-Ecopterol 11.32
53 Donato Cannone - OTC Doors-Lauretana 13.23
54 Massimiliano Maisto - OTC Doors-Lauretana
55 Piergiorgio Camussa - OTC Doors-Lauretana
56 Enrico Gasparotto - Liquigas 14.25
57 Luca Ascani - Aurum Hotels 14.27
58 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 14.36
59 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 15.22
60 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon
61 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon
62 Andreas Matzbacher - Team Volksbank
63 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon
64 Michael Stevenson - Amore & Vita-McDonald's
65 Andreas Dietziker - Team L.P.R.
66 Christian Murro - Tenax Salmilano
67 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
68 James Lewis Perry - Barloworld
69 Walter Fernando Pedraza Morales - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
70 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon
71 Luca Celli - Team L.P.R.
72 Rino Zampilli - Aurum Hotels 15.33
73 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 15.42
74 Roger Beuchat - Team L.P.R. 15.55
75 Alfonso Falzarano - Cinelli-Endeka-OPD 15.57
76 Alessandro Vanotti - Liquigas 16.15
77 Roberto-Antonio Richeze - Team Universal Caffe'-Ecopterol 16.36
78 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
79 Francesco Reda - OTC Doors-Lauretana
80 Leonardo Moser - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
81 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia 17.14
82 Fabio Gilioli - Team Universal Caffe'-Ecopterol
83 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
84 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
85 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 17.32
86 Wladimir Belli - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 17.40
87 Jure Zrimsek - Adria Mobil 18.50
88 Borut Bozic - Team L.P.R.
89 Seweryn Kohut - Amore & Vita-McDonald's 20.15
90 Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's
91 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 20.56
92 Luca Paolini - Liquigas
93 Dario Cataldo - Liquigas
94 Pasquale Muto - Miche
95 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia
96 Eddy Serri - Miche
97 Cristian Gasperoni - Ceramica Flaminia
98 Riccardo Chiarini - Team L.P.R.
99 Diego Genovesi - OTC Doors-Lauretana 23.32
100 Geraint Thomas - Barloworld 26.05
101 Robert Hunter - Barloworld
102 Krzysztof Szczawinski - Miche
103 Oleksandr Kvachuk - Cinelli-Endeka-OPD
104 Dmitri Nikandrov - Team Universal Caffe'-Ecopterol
105 Igor Pugaci - Cinelli-Endeka-OPD
106 Slawomyr Bury - Amore & Vita-McDonald's 26.53
107 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol 27.16
108 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol
109 Sergio Lagana - Tenax Salmilano
110 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol
111 Jaime Castaneda - Lampre-Fondital
112 Ivan Fanelli - Cinelli-Endeka-OPD
113 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia
114 Alberto Di Lorenzo - OTC Doors-Lauretana
115 Daniele Callegarin - Team L.P.R.
116 Simone Bruson - OTC Doors-Lauretana
117 Hannes Gründlinger - Elk Haus-Simplon
118 Simon Spilak - Adria Mobil
119 Unai Uribarri Artabe - Euskaltel - Euskadi
120 Joze Senekovic - Adria Mobil
121 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
122 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano
123 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
124 Lander Aperribai - Euskaltel - Euskadi
125 Walter Proch - Team L.P.R.
126 Benjamin Cujnik - Adria Mobil
127 Harald Morscher - Team Volksbank
128 Eddy Ratti - Aurum Hotels
129 Pascal Hungerbühler - Team Volksbank
130 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia
131 Nicola D'andrea - Miche
132 Christian Lener - Team Volksbank
133 Patrick Riedesser - Team Volksbank
134 Gerrit Glomser - Team Volksbank
135 Jure Zagar - Adria Mobil
136 Francesco Tizza - OTC Doors-Lauretana
137 Stefan Cohnen - Aurum Hotels 27.41
138 Denis Shkarpeta - Miche 27.43


Udgået på 2. etape
DNS Dainius Kairelis - Amore & Vita-McDonald's
DNF Mariusz Witecki - Team Volksbank
DNF Lukasz Goralewski - Amore & Vita-McDonald's
DNF Alexey Shchebelin - Cinelli-Endeka-OPD


Samlet stilling efter 2. etape
1 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 8.19.53
2 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 0.14
3 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare 0.36
4 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 0.38
5 Franco Pellizotti - Liquigas 0.41
6 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 0.50
7 Andrea Noe' - Liquigas 1.08
8 Yauhen Sobal - Cinelli-Endeka-OPD
9 Vincenzo Nibali - Liquigas
10 Massimo Giunti - Miche 1.24
11 John-Lee Augustyn - Barloworld 1.26
12 Tomasz Nose - Adria Mobil 1.34
13 Marco Marzano - Lampre-Fondital
14 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano 1.45
15 Jose Serpa - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 1.51
16 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 1.53
17 Hubert Krys - Ceramica Flaminia 2.02
18 Florian Stalder - Team Volksbank 2.04
19 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 2.20
20 Marlon Alirio Perez Arango - Team Universal Caffe'-Ecopterol 2.21
21 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon
22 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano 2.34
23 Iban Velasco - Euskaltel - Euskadi 2.40
24 Luis Felipe Laverde Jimenez - Ceramica Panaria-Navigare
25 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare
26 Jure Golcer - Tenax Salmilano
27 Luigi Sestili - Aurum Hotels 2.52
28 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria-Navigare 2.59
29 Valerio Agnoli - Aurum Hotels 4.11
30 Robert Kiserlovski - Adria Mobil 5.03
31 Luca Pierfelici - Aurum Hotels 5.25
32 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 6.30
33 Miha Svab - Adria Mobil 7.17
34 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 7.39
35 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 9.13
36 Micula De Matteis - Tenax Salmilano 9.43
37 Alessandro Bertuola - Tenax Salmilano 10.28
38 Antonio Quadranti - Aurum Hotels 10.49
39 Miguel Angel Rubiano Chavez - Ceramica Panaria-Navigare 11.05
40 Przemyslaw Niemec - Miche 12.05
41 Aketza Pena Iza - Euskaltel - Euskadi 12.16
42 Joseba Zubeldia Agirre - Euskaltel - Euskadi 12.17
43 Massimiliano Maisto - OTC Doors-Lauretana 13.43
44 Giuseppe Di Grande - Miche 13.56
45 Tomasz Marczynski - Ceramica Flaminia 14.09
46 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's 14.19
47 Enrico Gasparotto - Liquigas 14.39
48 Fabio Andres Duarte Arevalo - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 15.36
49 Andreas Dietziker - Team L.P.R. 15.42
50 Luca Celli - Team L.P.R.
51 Alexey Bauer - Amore & Vita-McDonald's 15.45
52 Donato Cannone - OTC Doors-Lauretana 16.50
53 Raffaele Ferrara - Team L.P.R. 17.00
54 Marco Carletti - Team Universal Caffe'-Ecopterol 17.23
55 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 17.34
56 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 17.52
57 Luca Ascani - Aurum Hotels 17.54
58 Wladimir Belli - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 18.35
59 Alexandre Bazhenov - Cinelli-Endeka-OPD 19.01
60 Piergiorgio Camussa - OTC Doors-Lauretana 19.14
61 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare 20.03
62 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 20.27
63 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 21.13
64 Christian Murro - Tenax Salmilano
65 Walter Fernando Pedraza Morales - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
66 Mikhaylo Khalilov - Ceramica Flaminia 21.16
67 Rino Zampilli - Aurum Hotels 21.29
68 Branislau Samoilau - Team L.P.R. 21.44
69 Fabio Gilioli - Team Universal Caffe'-Ecopterol 21.53
70 Alessandro Vanotti - Liquigas 22.06
71 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi 22.57
72 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon 23.54
73 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon
74 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon
75 Cristian Gasperoni - Ceramica Flaminia 24.03
76 Alfonso Falzarano - Cinelli-Endeka-OPD 24.29
77 Luca Paolini - Liquigas 26.01
78 Dario Cataldo - Liquigas
79 Pasquale Muto - Miche 26.47
80 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 27.50
81 James Lewis Perry - Barloworld
82 Andreas Matzbacher - Team Volksbank 27.55
83 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon
84 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 28.10
85 Roger Beuchat - Team L.P.R. 28.23
86 Leonardo Moser - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 29.04
87 Francesco Reda - OTC Doors-Lauretana
88 Roberto-Antonio Richeze - Team Universal Caffe'-Ecopterol 29.09
89 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 29.42
90 Vladimir Duma - Ceramica Flaminia 29.47
91 Jure Zrimsek - Adria Mobil 31.18
92 Borut Bozic - Team L.P.R. 31.23
93 Michael Stevenson - Amore & Vita-McDonald's 31.50
94 Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's 32.38
95 Seweryn Kohut - Amore & Vita-McDonald's 32.41
96 Pascal Hungerbühler - Team Volksbank 33.06
97 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol 33.07
98 Jaime Castaneda - Lampre-Fondital
99 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol
100 Simon Spilak - Adria Mobil
101 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 33.29
102 Riccardo Chiarini - Team L.P.R.
103 Eddy Serri - Miche
104 Igor Pugaci - Cinelli-Endeka-OPD 34.37
105 Walter Proch - Team L.P.R. 35.06
106 Ivan Fanelli - Cinelli-Endeka-OPD 35.48
107 Diego Genovesi - OTC Doors-Lauretana 36.00
108 Denis Shkarpeta - Miche 36.15
109 Krzysztof Szczawinski - Miche 38.31
110 Geraint Thomas - Barloworld 38.33
111 Robert Hunter - Barloworld
112 Dmitri Nikandrov - Team Universal Caffe'-Ecopterol 38.38
113 Slawomyr Bury - Amore & Vita-McDonald's 39.19
114 Alberto Di Lorenzo - OTC Doors-Lauretana 39.44
115 Sergio Lagana - Tenax Salmilano
116 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
117 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol
118 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano
119 Daniele Callegarin - Team L.P.R.
120 Lander Aperribai - Euskaltel - Euskadi
121 Eddy Ratti - Aurum Hotels
122 Gerrit Glomser - Team Volksbank
123 Benjamin Cujnik - Adria Mobil
124 Hannes Gründlinger - Elk Haus-Simplon
125 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
126 Patrick Riedesser - Team Volksbank
127 Francesco Tizza - OTC Doors-Lauretana
128 Simone Bruson - OTC Doors-Lauretana 39.49
129 Unai Uribarri Artabe - Euskaltel - Euskadi
130 Harald Morscher - Team Volksbank
131 Gianluca Geremia - Ceramica Flaminia
132 Christian Lener - Team Volksbank
133 Nicola D'andrea - Miche
134 Stefan Cohnen - Aurum Hotels 40.09
135 Oleksandr Kvachuk - Cinelli-Endeka-OPD 42.33
136 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 43.31
137 Joze Senekovic - Adria Mobil 43.44
138 Jure Zagar - Adria Mobil 43.54


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Robert Kiserlovski - Adria Mobil 8 pts
2 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 6
3 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 5
4 Raffaele Ferrara - Team L.P.R. 4
5 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 4
6 Aketza Pena Iza - Euskaltel - Euskadi 4
7 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 2
8 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 2
9 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 2
10 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi 2
11 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 1


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 6 pts
2 Michael Stevenson - Amore & Vita-McDonald's 6
3 Aketza Pena Iza - Euskaltel - Euskadi 4
4 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano 4
5 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 2
6 Jure Zrimsek - Adria Mobil 2


Undgomskonkurrencen efter 2. etape
1 Vincenzo Nibali - Liquigas 8.21.01
2 John-Lee Augustyn - Barloworld 0.18
3 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano 1.26
4 Valerio Agnoli - Aurum Hotels 3.03
5 Robert Kiserlovski - Adria Mobil 3.55
6 Miha Svab - Adria Mobil 6.09
7 Miguel Angel Rubiano Chavez - Ceramica Panaria-Navigare 9.57
8 Tomasz Marczynski - Ceramica Flaminia 13.01
9 Fabio Andres Duarte Arevalo - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 14.28
10 Alexey Bauer - Amore & Vita-McDonald's 14.37
11 Rino Zampilli - Aurum Hotels 20.21
12 Branislau Samoilau - Team L.P.R. 20.36
13 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 22.46
14 Dario Cataldo - Liquigas 24.53
15 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 26.42
16 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon 26.47
17 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 27.02
18 Leonardo Moser - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 27.56
19 Michael Stevenson - Amore & Vita-McDonald's 30.42
20 Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's 31.30
21 Jaime Castaneda - Lampre-Fondital 31.59
22 Simon Spilak - Adria Mobil
23 Riccardo Chiarini - Team L.P.R. 32.21
24 Walter Proch - Team L.P.R. 33.58
25 Geraint Thomas - Barloworld 37.25
26 Slawomyr Bury - Amore & Vita-McDonald's 38.11
27 Benjamin Cujnik - Adria Mobil 38.36
28 Unai Uribarri Artabe - Euskaltel - Euskadi 38.41
29 Christian Lener - Team Volksbank
30 Joze Senekovic - Adria Mobil 42.36
31 Jure Zagar - Adria Mobil 42.46


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Liquigas 25.02.36
2 Ceramica Panaria-Navigare 0.22
3 Elk Haus-Simplon 2.26
4 Tenax-Menikini 4.02
5 Lampre-Fondital 6.36
6 Aurum Hotels 8.56
7 Adria Mobil 10.57
8 Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 11.35
9 Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 19.04
10 Euskaltel-Euskadi 24.16
11 Miche 24.28
12 Ceramica Flaminia 25.26
13 Team Universal Caffe'-Ecopterol 38.02
14 Team LPR 40.44
15 Cinelli-Endeka-OPD 41.41
16 Amore & Vita-McDonald's 46.19
17 OTC Doors-Lauretana 46.50
18 Team Volksbank 55.25
19 Barloworld 1.04.52

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY RACERCYKEL? SØG, FILTRER, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER