Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ny sejr til Petacchi

Ny sejr til Petacchi

06. marts 2006 16:120
Italieneren Alessandro Petacchi vandt den 8. udgave af Giro della Provincia di Lucca. Den 32-årige Milram rytter henviste Claudio Corioni (Lampre-Fondital) til anden pladsen i spurten. Holdkammeraten Erik Zabel (Milram) blev nummer tre foran Paride Grillo (Ceramiche Panaria-Navigare).

Det var Petacchis 113. sejr i karrieren.

Resultat
1 Alessandro Petacchi (Ita) Team Milram 4.22.39
2 Claudio Corioni (Ita) Lampre - Fondital
3 Erik Zabel (Ger) Team Milram
4 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria - Navigare
5 Fabrizio Guidi (Ita) Phonak Hearing System
6 Gabriele Balducci (Ita) Acqua & Sapone
7 Domenico Loria (Ita) Team Universal Caffe' - C.B.
8 Murilo Antonio Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare
9 Lars Michaelsen (Den) Team CSC
10 Steven De Jongh (Ned) Quickstep - Innergetic
11 Maurizio Bellin (Ita) Team Androni Giocattoli - 3C
12 Ivan Fanelli (Ita) Amore & Vita - Mcdonald's
13 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
14 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
15 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax - Salmilano
16 Gianluca Geremia (Ita) Ceramica Flaminia
17 Graziano Gasparre (Ita) Amore & Vita - Mcdonald's
18 Enrico Degano (Ita) Barloworld
19 Fabio Baldato (Ita) Team Tenax - Salmilano
20 Marco Marcato (Ita) Team Androni Giocattoli - 3C
21 Lloyd Mondory (Fra) Ag2R Prevoyance
22 Fabio Borghesi (Ita) Otc Doors - Lauretana
23 Ignacio Gutierrez Cataluna (Esp) Phonak Hearing System
24 Roberto Petito (Ita) Team Tenax - Salmilano
25 Mauro Gerosa (Ita) Miche
26 Marco Velo (Ita) Team Milram
27 Yuri Metlushenko (Ukr) Miche 0.12
28 Luca Paolini (Ita) Liquigas
29 Manuele Spadi (Ita) Ceramica Flaminia
30 Hugo Sabido (Por) Barloworld
31 Luca Ascani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
32 Maxim Rudenko (Ukr) Ceramica Flaminia
33 Bert Grabsch (Ger) Phonak Hearing System
34 Grégory Rast (Sui) Phonak Hearing System
35 Raivis Belohvosciks (Lat) Team Universal Caffe' - C.B.
36 David Vitoria (Sui) Phonak Hearing System
37 Massimo Mazzanti (Ita) Team Androni Giocattoli - 3C
38 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Phonak Hearing System 0.20
39 Eros Capecchi (Ita) Liquigas 0.24
40 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas
41 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
42 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria - Navigare
43 Tommaso Caneschi (Ita) Miche
44 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone
45 Andrea Tonti (Ita) Acqua & Sapone
46 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Ceramica Flaminia
47 Paolo Bailetti (Ita) Team Androni Giocattoli - 3C
48 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre - Fondital
49 Alessandro Ballan (Ita) Lampre - Fondital
50 Igor Astarloa (Esp) Barloworld
51 Salvatore Commesso (Ita) Lampre - Fondital
52 Bram Tankink (Ned) Quickstep - Innergetic
53 Daniele Righi (Ita) Lampre - Fondital
54 Denis Bertolini (Ita) Acqua & Sapone
55 Fabian Cancellara (Sui) Team CSC
56 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram
57 Blazej Janiaczyk (Pol) Team Androni Giocattoli - 3C
58 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram
59 Magnus Bäckstedt (Swe) Liquigas
60 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
61 Leonardo Giordani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
62 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing System
63 Jamie Burrow (Gbr) Otc Doors - Lauretana
64 Brian Vandborg (Den) Team CSC
65 Andy Schleck (Lux) Team CSC

66 Ivan De Nobile (Ita) Team Universal Caffe' - C.B.
67 Servais Knaven (Ned) Quickstep - Innergetic
68 Krzysztof Szczawinski (Pol) Ceramica Flaminia
69 Alessandro Bertuola (Ita) Team Tenax - Salmilano
70 Roman Luhovyy (Ukr) Otc Doors - Lauretana
71 Matteo Bono (Ita) Lampre - Fondital
72 Alessio Signego (Ita) Otc Doors - Lauretana
73 Inigo Chaurreau Bernardez (Esp) Ag2R Prevoyance
74 Alexandre Usov (Blr) Ag2R Prevoyance
75 Donato Cannone (Ita) Team Universal Caffe' - C.B.
76 Philippe Schnyder (Sui) Selle Italia - Diquigiovanni
77 Ivan Basso (Ita) Team CSC
78 Anibal Andres Borrajo (Arg) Team Universal Caffe' - C.B.
79 Diego Nosotti (Ita) Selle Italia - Diquigiovanni
80 Giancarlo Ginestri (Ita) Team Tenax - Salmilano
81 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
82 Christian Knees (Ger) Team Milram
83 Alessandro Cortinovis (Ita) Team Milram
84 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria - Navigare
85 Massimo Giunti (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
86 Marco Osella (Ita) Team Androni Giocattoli - 3C
87 Bartosz Kolendo (Pol) Amore & Vita - Mcdonald's
88 Bo Hamburger (Den) Miche
89 Andrus Aug (Est) Acqua & Sapone
90 Mauro Facci (Ita) Barloworld
91 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram
92 Marco Milesi (Ita) Liquigas
93 Armando Rupa (Ita) Miche
94 Pedro Arreitunandia Quintero (Esp) Barloworld
95 Emanuale Bindi (Ita) Otc Doors - Lauretana
96 Sascha Urweider (Sui) Phonak Hearing System
97 Steve Morabito (Sui) Phonak Hearing System
98 Cristian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
99 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua & Sapone
100 Artur Krzeszowiec (Pol) Amore & Vita - Mcdonald's
101 Morris Possoni (Ita) Lampre - Fondital
102 Charles Wegelius (Gbr) Liquigas
103 Kimmo Kananen (Fin) Amore & Vita - Mcdonald's
104 Serge Baguet (Bel) Quickstep - Innergetic
105 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep - Innergetic
106 Hubert Krys (Pol) Ceramica Flaminia
107 Steve Zampieri (Sui) Phonak Hearing System
108 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Miche
109 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria - Navigare
110 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC
111 Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
112 Dario Pieri (Ita) Team L.P.R.
113 Valerio Agnoli (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
114 Juan Pablo Magallanes Aranda (Mex) Team Androni Giocattoli - 3C
115 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC
116 Filippo Simeoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
117 Lorenzo Cardellini (Ita) Team Universal Caffe' - C.B.
118 Gabriele Missaglia (Ita) Selle Italia - Diquigiovanni
119 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Ceramica Panaria - Navigare
120 Daniele Pietropolli (Ita) Team Tenax - Salmilano
121 David Mcpartland (Aus) Team Tenax - Salmilano
122 Matteo Lasurdi (Ita) Otc Doors - Lauretana
123 Daniele Di Nucci (Ita) Team Universal Caffe' - C.B.
124 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria - Navigare
125 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria - Navigare
126 Mauricio Soler (Col) Acqua & Sapone
127 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
128 Paul Crake (Aus) Naturino-Sapore Di Mare
129 Alessandro Spezialetti (Ita) Liquigas
130 Christian Murro (Ita) Team Tenax - Salmilano
131 Alessio Ricciardi (Ita) Otc Doors - Lauretana
132 Antonio D'aniello (Ita) Miche
133 Niklas Axelsson (Swe) Selle Italia - Diquigiovanni
134 Pasquale Muto (Ita) Miche
135 Vasil Kiryienka (Blr) Otc Doors - Lauretana
136 Davide Torosantucci (Ita) Team Universal Caffe' - C.B.
137 Drasutis Stundzia (Ltu) Amore & Vita - Mcdonald's
138 Raffaele Ferrara (Ita) Team Androni Giocattoli - 3C
139 Ruslan Pidgornyy (Ukr) Team Tenax - Salmilano
140 Dainius Kairelis (Ltu) Amore & Vita - Mcdonald's
141 Alexander Efimkin (Rus) Barloworld
142 Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia
143 Giairo Ermeti (Ita) Team L.P.R.
144 Gabriele Bosisio (Ita) Team Tenax - Salmilano
145 Christopher Stevenson (Swe) Amore & Vita - Mcdonald's
146 Simon Gerrans (Aus) Ag2R Prevoyance
147 Diego Genovesi (Ita) Otc Doors - Lauretana
148 Carl Naibo (Fra) Ag2R Prevoyance
149 Seweryn Zenon Kohut (Pol) Miche
150 Mads Christensen (Den) Barloworld
151 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Team Androni Giocattoli - 3C
152 Daniele De Paoli (Ita) Team L.P.R.
153 Michele Gobbi (Ita) Team Milram
154 Santo Anza (Ita) Selle Italia - Diquigiovanni
155 Vladimir Duma (Ukr) Team Universal Caffe' - C.B.
156 Davide Bramati (Ita) Quickstep - Innergetic
157 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
158 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
159 Paolo Bettini (Ita) Quickstep - Innergetic
160 Daniele Di Batte (Ita) Amore & Vita - Mcdonald's
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de Pologne(2.UWT) 05/07-11/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER