Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Ny sejr til Riccardo Riccò

Ny sejr til Riccardo Riccò

31. marts 2007 22:240

Annonce

Stortalentet Riccardo Riccò (Saunier Duval-Prodir) slog til endnu engang på 5.etape af Settimana Ciclistica Internazionale Coppi-Bartali, som han vandt foran Michele Scarponi (Acqua & Sapone-Caffè Mokambo), Mirco Lorenzetto (Milram) og Danilo Di Luca (Liquigas).

Dagens andenplads var dog nok for Michele Scarponi, som dermed vandt løbet samlet.

 

Samlet slutstilling
1 SCARPONI Michele - ACQUA & SAPONE - CAFFE' MOKAMBO 0
2 RICCO' Riccardo - SAUNIER DUVAL PRODIR 8
3 PIERFELICI Luca - AURUM HOTELS 25
4 ROGERS Michael - T-MOBILE TEAM 34
5 POSSONI Morris - LAMPRE-FONDITAL 56
6 JUFRE POU Josep - PREDICTOR LOTTO 1'01
7 LORENZETTO Mirco - TEAM MILRAM 1'03
8 GIUNTI Massimo - MICHE 1'04
9 SIUTSOU Kanstanstin - BARLOWORLD 1'07
10 DI LUCA Danilo - LIQUIGAS 1'12
11 NAVARRO GARCIA Daniel - ASTANA 1'17
12 PETROV Evgeni - TINKOFF CREDIT SYSTEM 1'21
13 SZMYD Sylvwester - LAMPRE-FONDITAL 1'32
14 TIRALONGO Paolo - LAMPRE-FONDITAL 1'32
15 MARZANO Marco - LAMPRE-FONDITAL 1'32
16 GASPERONI Christian - CERAMICA FLAMINIA 1'35
17 ARREITUNANDIA QUINTERO Pedro - BARLOWORLD 1'39
18 LAGUTIN Sergey - NAVIGATORS INSURANCE CICLYNG T- 1'45
19 PIETROPOLLI Daniele - TENAX 1'47
20 KASHECHKIN Adrey - ASTANA 1'53
21 VAN SUMMEREN Johan - PREDICTOR LOTTO 1'55
22 MAZZANTI Luca - CERAMICA PANARIA - NAVIGARE 1'57
23 SIMONI Gilberto - SAUNIER DUVAL PRODIR 2'02
24 SCHWAB Hubert - QUICK STEP INNERGETIC 2'08
25 EFIMKIN Alexander - BARLOWORLD 2'33
26 STALDER Florian - TEAM VOLKSBANK 2'53
27 NOE Andrea - LIQUIGAS 2'53
28 AGNOLI Valerio - AURUM HOTELS 3'02
29 CANNONE Donato - OTC DOORS-LAURETANA 3'06
30 DE MATTEIS Micula - TENAX 3'14
31 VARINI Maurizio - CERAMICA FLAMINIA 3'27
32 VAN HUFFEL Wim - PREDICTOR LOTTO 3'30
33 SOLER HERNANDEZ Juan Maurici - BARLOWORLD 4'57
34 AUGUSTYN John-Lee - BARLOWORLD 5'25
35 LLOYD Matthew - PREDICTOR LOTTO 5'38
36 VASSEUR Cedric - QUICK STEP INNERGETIC 6'45
37 EVANS Cadel - PREDICTOR LOTTO 6'47
38 GOLCER Jure - TENAX 6'54
39 BAILETTI Paolo - TEAM L.P.R. 8'08
40 BRUTT Pavel - TINKOFF CREDIT SYSTEM 8'55
41 VELO Marco - TEAM MILRAM 9'24
42 GRIVKO Andriy - TEAM MILRAM 9'34
43 KUNITSKI Andrei - ACQUA & SAPONE - CAFFE' MOKAMBO 9'52
44 KOBZARENKO Valery - NAVIGATORS INSURANCE CICLYNG T- 9'58
45 AREKEEV Alexander - ACQUA & SAPONE - CAFFE' MOKAMBO 10'07
46 MAISTO Massimiliano - OTC DOORS-LAURETANA 10'41
47 PAGOTO Andrea - CERAMICA PANARIA - NAVIGARE 10'49
48 POZZOVIVO Domenico - CERAMICA PANARIA - NAVIGARE 11'26
49 HONCHAR Serhiy - T-MOBILE TEAM 11'55
50 BERNUCCI Lorenzo - T-MOBILE TEAM 11'55
51 ORDOWSKI Volker - GEROLSTEINER 12'00
52 BRANISLAU Samoilau - ACQUA & SAPONE - CAFFE' MOKAMBO 12'00
53 SANTAROMITA Ivan - QUICK STEP INNERGETIC 12'13
54 BALIANI Fortunato - CERAMICA PANARIA - NAVIGARE 12'42
55 GUERINI Giuseppe - T-MOBILE TEAM 14'13
56 MASCIARELLI Andrea - ACQUA & SAPONE - CAFFE' MOKAMBO 14'39
57 MATZBACHER Andreas - TEAM VOLKSBANK 15'57
58 PINOTTI Marco - T-MOBILE TEAM 16'06
59 MASCIARELLI Francesco - ACQUA & SAPONE - CAFFE' MOKAMBO 16'08
60 DUMA Vladimir - CERAMICA FLAMINIA 16'32
61 ZBERG Beat - GEROLSTEINER 16'48
62 BAZAYEV Assan - ASTANA 17'30
63 RIBLON Christophe - AG2R PREVOYANCE 17'53
64 GENTILI Massimiliano - AURUM HOTELS 17'54
65 KOHUT Slawomir - AMORE&VITA Mc Donald's 18'14
66 MORABITO Steve - ASTANA 18'25
67 KESSLER Matthias - ASTANA 18'25
68 DAY Ben - NAVIGATORS INSURANCE CICLYNG T- 18'53
69 BERTOLINI Alessandro - SERRAMENTI PVC DIQUIGIOVANNI- 20'13
70 BRUSEGHIN Marzio - LAMPRE-FONDITAL 20'15
71 MUTO Pasquale - MICHE 20'51
72 NAVAS CHICA David - AG2R PREVOYANCE 21'38
73 TONTI Andrea - QUICK STEP INNERGETIC 21'54
74 RUBIANO CHAVEZ Miguelangel - CERAMICA PANARIA - NAVIGARE 22'36
75 SAVOLDELLI Paolo - ASTANA 22'40
76 PALUMBO Giuseppe - ACQUA & SAPONE - CAFFE' MOKAMBO 22'42
77 GOUROV Maxim - ASTANA 22'53
78 DIETZIKER Andreas - TEAM L.P.R. 23'24
79 ZAGORODNY Volodymyr - OTC DOORS-LAURETANA 23'31
80 CHIARINI Riccardo - TEAM L.P.R. 23'37
81 PRONI Alessandro - QUICK STEP INNERGETIC 25'35
82 QUAGLIARELLO Domenico - CERAMICA FLAMINIA 25'42
83 KAIRELIS Dainius - AMORE&VITA Mc Donald's 26'04
84 MORI Manuele - SAUNIER DUVAL PRODIR 26'04
85 MISSAGLIA Gabriele - SERRAMENTI PVC DIQUIGIOVANNI- 26'06
86 BRANDT Christophe - PREDICTOR LOTTO 26'36
87 KLINGER Tim - GEROLSTEINER 29'09
88 CANADA GRACIA David - SAUNIER DUVAL PRODIR 29'17
89 MAZZOLENI Eddy - ASTANA 29'18
90 NIEMIEC Przemyslaw - MICHE 29'56
91 MASERATI Alessandro - TEAM L.P.R. 31'17
92 CHADWICK Glen Alan - NAVIGATORS INSURANCE CICLYNG T- 32'02
93 RIGOTTO Elia - TEAM MILRAM 32'09
94 BERTOGLIATI Rubens - SAUNIER DUVAL PRODIR 32'45
95 QUADRANTI Antonio - AURUM HOTELS 33'04
96 IVANOV Ruslan - AMORE&VITA Mc Donald's 33'05
97 BINDI Emanuele - TEAM UNIVERSAL CAFFE' ECOPETROL 33'25
98 ZAMPILLI Rino - AURUM HOTELS 33'59
99 PEREZ CUAPIO Julio Alberto - CERAMICA PANARIA - NAVIGARE 36'12
100 SONNERY Blaise - AG2R PREVOYANCE 36'42
101 OLSON Aaron - T-MOBILE TEAM 38'16
102 DAVIS Scott - T-MOBILE TEAM 39'13
103 LOUBET Julien - AG2R PREVOYANCE 40'58
104 CORSINI Marco - TENAX 41'45
105 HUNGERBUHLER Pascal - TEAM VOLKSBANK 45'15

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Classique Paris-Chauny(1.1) 26/09

Cro Race(2.1) 28/09-03/10

Giro di Sicilia(2.1) 28/09-01/10

Greek Monuments Tour(2.1) 23/09-26/09

Cro Race(2.1) 28/09-03/10

Giro di Sicilia(2.1) 28/09-01/10

LVM Saarland Trofeo(2.NCUP) 30/09-03/10

La Route Adélie de VItré(1.1) 01/10

Tour of Fuzhou(2.1) 01/10-07/10

Paris-Roubaix Femmes(1.WWT) 02/10

Classic Loire Atlantique(1.1) 02/10

Paris-Roubaix(1.UWT) 03/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 03/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 03/10

Paris-Roubaix Juniors(1.NCUP) 03/10

Women's Tour(2.WWT) 04/10-09/10

Binche-Chimay-Binche(1.1) 05/10

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger