Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Pagliarini vandt overbevisende sprintersejr

Pagliarini vandt overbevisende sprintersejr

27. august 2007 16:070

5. etape af ENECO Tour endte helt som ventet i en massespurt, der overbevisende blev vundet af Saunier Duval-Prodirs Luciano André Pagliarini.

Der ventede rytterne 179,9 pandekageflade kilometer fra Terneuzen til Nieuwegein på 5. etape af ENECO Tour.

Allerede på dagens første kilometer kom Fumiyuki Beppu (Discovery Channel) Pierre Drancourt (Bouygues Telecom) og Matthé Pronk (Unibet.com) af sted i dagens lange udbrud. Trioen opbyggede meget hurtigt et stort forspring til feltet og havde efter 30 km kørsel hele 10 minutter ned til feltet, hvilket dog fik Cofidis-mandskabet, med den førende Nick Nuyens, til at gå frem og sætte tempo.

Cofidis arbejde i fronten af feltet havde ikke den store effekt på fronttrioens forspring, der stadig var over otte minutter med 80 km til mål. Helt som forventet fik det Credit Agricole, Quick Step-Innergetic, Saunier Duval-Prodir og Predictor-Lotto til at hjælpe til i jagten og blot 10 km senere var forspringet faldet med to minutter, hvorved det stod klart, at det blot var et spørgsmål om tid før udbryderne blev hentet. Fronttrioen kæmpede dog til det sidste og blev hentet med bare fem km til mål.

Ingen hold formåede at tage fronten i længere tid frem mod spurten og spidsen blev hele tiden afløst 3-4 mand fra forskellige mandskaber. Lampre-Fondital så dog ud til at at time spurten bedst og havde et par mand foran sig med en kilometer til mål. Det italienske mandskab formår dog ikke at holde den kørende og på de sidste 100 meter skyder Luciano André Pagliarini (Saunier Duval-Prodir) frem og vinder en meget overbevisende sejr med Mark Cavendish (T-Mobile) og Graeme Brown (Rabobank) på de næste pladser.

Team CSCs argentinske sprintertalent Juan José Haedo lå godt til i spurten, men bliver til sidst fanget bag noget tumult og endte som nummer ni.

Resultat af 5. Etape
1 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir 4.01.10 (44.757km/t)
2 Mark Cavendish - T-Mobile Team
3 Graeme Brown - Rabobank
4 Gorik Gardeyn - Unibet.com
5 Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team
6 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
7 David Kopp - Gerolsteiner
8 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic
9 Juan José Haedo - Team CSC
10 Enrico Gasparotto - Liquigas
11 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team
12 Marcel Sieberg - Team Milram
13 Thor Hushovd - Crédit Agricole
14 Fabio Baldato - Lampre - Fondital
15 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
16 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic
17 Carlo Scognamiglio - Team Milram
18 Marco Zanotti - Unibet.com
19 Arnaud Coyot - Unibet.com
20 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
21 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
22 Andry Grivko - Team Milram
23 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic
24 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi
25 Johan Lindgren - Française des Jeux
26 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi
27 Aleksandr Kuchynski - Liquigas
28 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano
29 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole
30 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
31 Robbie McEwen - Predictor - Lotto
32 Leon Van Bon - Rabobank
33 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
34 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
35 Gregory Henderson - T-Mobile Team
36 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
37 Luke Roberts - Team CSC
38 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
39 Markus Eichler - Unibet.com
40 Vincenzo Nibali - Liquigas
41 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
42 Gustav Larsson - Unibet.com
43 Ludovic Auger - Française des Jeux
44 Mirco Lorenzetto - Team Milram
45 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne
46 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
47 Franck Renier - Bouygues Telecom
48 David Millar - Saunier Duval - Prodir
49 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
50 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
51 Sven Krauss - Gerolsteiner
52 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
53 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano
54 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto
55 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
56 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto
57 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital
58 Roger Hammond - T-Mobile Team
59 Allan Johansen - Team CSC
60 Daniele Righi - Lampre - Fondital
61 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi
62 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic
63 Mirko Celestino - Team Milram
64 Sebastian Lang - Gerolsteiner
65 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic
66 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance
67 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance
68 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir
69 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team
70 Frederik Willems - Liquigas
71 Martin Pedersen - Team CSC
72 Pieter Mertens - Predictor - Lotto
73 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
74 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
75 Gerben Löwik - Rabobank
76 Leif Hoste - Predictor - Lotto
77 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto
78 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team
79 Thomas Dekker - Rabobank
80 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
81 Francisco Perez - Caisse d'Epargne
82 Anders Lund - Team CSC
83 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
84 Christophe Mengin - Française des Jeux
85 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
86 Dennis Haueisen - Team Milram
87 Floris Goesinnen - Skil - Shimano
88 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
89 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
90 Jimmy Casper - Unibet.com
91 Aart Vierhouten - Skil - Shimano
92 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team
93 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC
94 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
95 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi
96 Alessandro Cortinovis - Team Milram
97 Paul Martens - Skil - Shimano
98 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
99 Manuel Quinziato - Liquigas
100 Kim Kirchen - T-Mobile Team
101 Mathew Hayman - Rabobank
102 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
103 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
104 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
105 Michael Boogerd - Rabobank
106 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
107 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom
108 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
109 Thierry Marichal - Française des Jeux
110 Servais Knaven - T-Mobile Team
111 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi
112 Yohann Gène - Bouygues Telecom
113 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi
114 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic
115 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
116 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
117 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
118 José Alberto Benitez - Saunier Duval - Prodir
119 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
120 Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance
121 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
122 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
123 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team
124 Lars Bak - Team CSC
125 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano
126 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital
127 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance
128 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
129 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team
130 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir
131 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto
132 Nicolas Rousseau - AG2r Prévoyance
133 Rick Flens - Rabobank 0.17
134 Joseba Zubeldia - Euskaltel - Euskadi
135 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic
136 Matthew Goss - Team CSC 0.30
137 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital 0.33
138 Roberto Longo - Lampre - Fondital
139 Matthé Pronk - Unibet.com 2.01
140 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 3.25
141 Marcel Strauss - Gerolsteiner 4.13
142 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
143 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano
144 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
145 Fabien Patanchon - Française des Jeux
146 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
147 Markus Zberg - Gerolsteiner
148 Carlo Westphal - Gerolsteiner
149 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir 6.53

Samlet stilling efter 5. Etape
1 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 21.12.57
2 Thomas Dekker - Rabobank 0.10
3 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 0.14
4 David Millar - Saunier Duval - Prodir 0.16
5 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 0.25
6 Leif Hoste - Predictor - Lotto 0.37
7 Leon Van Bon - Rabobank 0.41
8 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic 0.48
9 Paul Martens - Skil - Shimano 0.49
10 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano 0.50
11 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
12 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 0.51
13 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 0.52
14 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto
15 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 0.58
16 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.01
17 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto
18 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1.04
19 Thor Hushovd - Crédit Agricole 1.05
20 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi
21 Daniele Righi - Lampre - Fondital 1.07
22 Allan Johansen - Team CSC
23 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital
24 Mirko Celestino - Team Milram 1.08
25 Andry Grivko - Team Milram 1.09
26 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.11
27 Sebastian Lang - Gerolsteiner 1.12
28 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic 1.13
29 Vincenzo Nibali - Liquigas
30 Frederik Willems - Liquigas 1.14
31 Gustav Larsson - Unibet.com 1.15
32 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano
33 Sven Krauss - Gerolsteiner 1.18
34 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 1.22
35 Francisco Perez - Caisse d'Epargne 1.24
36 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi 1.28
37 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team
38 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.34
39 Pieter Mertens - Predictor - Lotto 1.36
40 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 1.42
41 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 1.49
42 Christophe Mengin - Française des Jeux 1.51
43 Kim Kirchen - T-Mobile Team 2.00
44 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano 2.26
45 Michael Boogerd - Rabobank 2.33
46 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 7.18
47 Martin Pedersen - Team CSC 7.33
48 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 9.01
49 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance 9.18
50 Carlo Scognamiglio - Team Milram 9.19
51 Enrico Gasparotto - Liquigas 10.57
52 Mirco Lorenzetto - Team Milram 10.59
53 Marcel Sieberg - Team Milram 11.00
54 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic 11.02
55 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir
56 Sébastien Hinault - Crédit Agricole 11.03
57 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto
58 Mathew Hayman - Rabobank 11.04
59 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 11.05
60 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
61 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 11.08
62 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team 11.09
63 David Kopp - Gerolsteiner 11.12
64 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
65 Gorik Gardeyn - Unibet.com 11.13
66 Arnaud Coyot - Unibet.com 11.14
67 Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance 11.15
68 Fabio Baldato - Lampre - Fondital 11.18
69 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi
70 Manuel Quinziato - Liquigas 11.19
71 Gerben Löwik - Rabobank 11.22
72 Alessandro Cortinovis - Team Milram 11.28
73 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 11.31
74 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 11.32
75 Matthew Goss - Team CSC 11.33
76 Franck Renier - Bouygues Telecom 11.35
77 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 11.36
78 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
79 Roger Hammond - T-Mobile Team 11.38
80 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi 11.39
81 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 11.43
82 Aleksandr Kuchynski - Liquigas
83 Markus Eichler - Unibet.com
84 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
85 Marco Zanotti - Unibet.com
86 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 11.44
87 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 11.46
88 Anders Lund - Team CSC 11.49
89 Floris Goesinnen - Skil - Shimano 11.50
90 Lars Bak - Team CSC 11.52
91 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi 12.00
92 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 12.15
93 Yohann Gène - Bouygues Telecom 12.20
94 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 12.23
95 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital 12.31
96 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital
97 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team 13.08
98 Matthé Pronk - Unibet.com 13.37
99 Mark Cavendish - T-Mobile Team 13.53
100 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom 14.12
101 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 14.23
102 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne 14.24
103 Juan José Haedo - Team CSC 14.31
104 Servais Knaven - T-Mobile Team 14.43
105 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team 14.47
106 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto 14.48
107 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic 14.50
108 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 14.54
109 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 14.55
110 Joseba Zubeldia - Euskaltel - Euskadi 15.01
111 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi 15.07
112 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic 16.37
113 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 18.03
114 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 18.13
115 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 18.32
116 Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team 18.40
117 Gregory Henderson - T-Mobile Team 18.41
118 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.48
119 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 18.54
120 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance 18.57
121 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.58
122 Graeme Brown - Rabobank 19.04
123 Ludovic Auger - Française des Jeux 19.14
124 Luke Roberts - Team CSC
125 Nicolas Rousseau - AG2r Prévoyance 19.15
126 Rick Flens - Rabobank 19.19
127 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC 19.26
128 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 19.29
129 Jimmy Casper - Unibet.com 21.22
130 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano 22.01
131 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 22.38
132 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole 23.18
133 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 23.48
134 Fabien Patanchon - Française des Jeux 23.51
135 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 25.44
136 José Alberto Benitez - Saunier Duval - Prodir 26.06
137 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir 26.26
138 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 26.53
139 Johan Lindgren - Française des Jeux 26.57
140 Carlo Westphal - Gerolsteiner 27.03
141 Dennis Haueisen - Team Milram 27.35
142 Roberto Longo - Lampre - Fondital 28.26
143 Thierry Marichal - Française des Jeux 29.08
144 Markus Zberg - Gerolsteiner 30.09
145 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 30.43
146 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 32.53
147 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 37.29
148 Marcel Strauss - Gerolsteiner 42.42
149 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir 49.24

Pointkonkurrencen efter 5. Etape
1 Mark Cavendish - T-Mobile Team 74 pts
2 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir 60
3 Gorik Gardeyn - Unibet.com 49
4 Thor Hushovd - Crédit Agricole 47
5 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 43
6 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 40
7 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic 40
8 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 39
9 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 38
10 David Kopp - Gerolsteiner 36
11 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 32
12 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 30
13 David Millar - Saunier Duval - Prodir 27
14 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 25
15 Thomas Dekker - Rabobank 25
16 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 25
17 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 24
18 Graeme Brown - Rabobank 22
19 Matthew Goss - Team CSC 22
20 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 19
21 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18
22 Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team 17
23 Fabio Baldato - Lampre - Fondital 17
24 Leon Van Bon - Rabobank 16
25 Daniele Righi - Lampre - Fondital 15
26 Leif Hoste - Predictor - Lotto 15
27 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 13
28 Frederik Willems - Liquigas 13
29 Matthé Pronk - Unibet.com 13
30 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 13
31 Marco Zanotti - Unibet.com 13
32 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital 12
33 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 12
34 Mirco Lorenzetto - Team Milram 12
35 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic 11
36 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team 11
37 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 11
38 Juan José Haedo - Team CSC 11
39 Mirko Celestino - Team Milram 11
40 Paul Martens - Skil - Shimano 11
41 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 10
42 Enrico Gasparotto - Liquigas 10
43 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 10
44 Roberto Longo - Lampre - Fondital 8
45 Andry Grivko - Team Milram 8
46 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 8
47 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic 6
48 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi 5
49 Aleksandr Kuchynski - Liquigas 5
50 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 5
51 Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance 3
52 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 3
53 Iban Mayoz - Euskaltel - Euskadi 3
54 Marcel Sieberg - Team Milram 3
55 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank 3 

Holdkonkurrencen efter 5. etape
1 Predictor - Lotto 63.40.26
2 Rabobank 0.19
3 Caisse d'Epargne 1.01
4 Skil - Shimano 1.10
5 Quickstep - Innergetic 1.14
6 Team Milram 1.17
7 Discovery Channel Pro Cycling Team 1.41
8 Liquigas 1.45
9 T-Mobile Team 1.54
10 Euskaltel - Euskadi 7.47
11 Saunier Duval - Prodir 10.44
12 Cofidis - Le Crédit par Téléphone 10.59
13 AG2r Prévoyance 11.28
14 Lampre - Fondital 11.37
15 Gerolsteiner 11.43
16 Crédit Agricole 11.58
17 Team CSC 18.00
18 Française des Jeux 20.45
19 Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 21.40
20 Unibet.com 21.42
21 Bouygues Telecom 32.16

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

OL - Herrer(JO) 25/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 25/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY RACERCYKEL? SØG, FILTRER, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER