Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Passeron hurtigste mand i udbruddet

Passeron hurtigste mand i udbruddet

16. august 2007 16:050

Annonce

Franskmanden Aurélien Passeron (Acqua & Sapone) var hurtigste mand i feltet på 3. etape af Vuelta Ciclista a Burgos, da etapen endte i en spurt imellem 7 ryttere.

Dagens etape gik fra Burgos til Aranda de Duero over 158 km og bød på flere angreb, og det lykkedes en større gruppe på 7 ryttere at komme fri. Det var Aurélien Passeron (Acqua & Sapone), Aivaras Baranauskas (Agritubel), Tom Stubbe (Chocolade Jacques), Borut Bozichc (Team L.P.R.), Daniele Contrini (Tinkoff Credit Systems), Francisco Perez Sanchez (Caisse d'Epargne) og Luis Perez Romero (Andalucia - Cayasur). 

På de sidste kilometer ind imod mål var der flere angreb fra frontgruppen, men ens for dem alle var, at angrebene blev hentet, og derfor skulle de 7 ryttere afgjorde etapen imellem sig i en spurt, og her var Aurélien Passeron (Acqua & Sapono-Caffé Mokambo) hurtigst foran Aivaras Baranauskas (Agritubel) og Tom Stubbe (Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen).


Resultat af 3. etape
1 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 3.18.10 (47.83 km/t)
2 Aivaras Baranauskas - Agritubel
3 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
4 Borut Bozichc - Team L.P.R.
5 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
6 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 0.02
7 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 0.18
8 Jimmy Casper - Unibet.com 0.54
9 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems
10 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel
11 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu
12 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
13 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne
14 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
15 Maurizio Bellin - Team L.P.R.
16 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir
17 Danilo Wyss - Saunier Duval - Prodir
18 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia
19 Evert Verbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
20 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
21 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi
22 Nazareno Rossi - Team L.P.R.
23 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
24 Roberto Traficante - Team L.P.R.
25 Cédric Hervé - Agritubel
26 Alberto Martínez Trinidad - Agritubel
27 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
28 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
29 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com
30 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
31 Juan Mauricio Soler - Barloworld
32 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir
33 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam
34 Enrico Degano - Barloworld
35 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne
36 David Garcia Dapena - Karpin Galicia
37 Stijn Vandenbergh - Unibet.com
38 Amets Txurruka - Euskaltel - Euskadi
39 José E. Gutiérrez - Team L.P.R.
40 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam
41 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam
42 Gustavo César Veloso - Karpin Galicia
43 Santiago Perez Fernandez - Relax - Gam
44 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi
45 Moises Duenas Nevado - Agritubel
46 Jorge Ferrío Luque - Andalucia - Cayasur
47 Antonio Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur
48 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias
49 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir
50 Jaume Rovira Pons - Viña Magna - Cropu
51 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
52 José Luis Carrasco Gamiz - Andalucia - Cayasur
53 José Adrian Bonilla - Fuerteventura - Canarias
54 Juan Carlos Fernández - Extremadura - Spiuk
55 Alexander Efimkin - Barloworld
56 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
57 Ignacio Sarabia Diaz - Extremadura - Spiuk
58 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk
59 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
60 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems
61 Israel Perez Rodriguez - Extremadura - Spiuk
62 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
63 Samuel Sánchez González - Euskaltel - Euskadi
64 Geraint Thomas - Barloworld
65 Manuel Lloret Zaragoza - Fuerteventura - Canarias
66 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
67 Diego Gallego Arnaiz - Viña Magna - Cropu
68 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk
69 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir
70 David Herrero Llorente - Karpin Galicia
71 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
72 Eduard Vorganov - Karpin Galicia
73 Antonio Piedra - Fuerteventura - Canarias
74 Lander Aperribay - Euskaltel - Euskadi
75 Serafin Martinez - Karpin Galicia
76 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias
77 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias
78 Alexander Khatuntsev - Unibet.com
79 Martin Mata Cabello - Viña Magna - Cropu
80 Ignacio Gutierrez Cataluna - Team L.P.R.
81 Emilien Benoit Bergès - Agritubel
82 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
83 Luis R Alvarez Martín - Viña Magna - Cropu
84 Andrés Antuña - Relax - Gam
85 Sergio Pardilla Bellon - Viña Magna - Cropu
86 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
87 Daniele Nardello - Team L.P.R.
88 Kanstantin Siutsou - Barloworld
89 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
90 Florent Brard - Caisse d'Epargne
91 Aitor Hernández Gutiérrez - Euskaltel - Euskadi
92 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel
93 Michal Golas - Unibet.com
94 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir
95 Francisco Terciado Sacedo - Relax - Gam
96 Oscar Garcia Casarrubios Pintor - Relax - Gam
97 Josu Mondelo Díaz - Extremadura - Spiuk
98 Juan Carlos Cariñena - Andalucia - Cayasur
99 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems
100 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems
101 Arnaud Coyot - Unibet.com
102 Fernando Torres - Extremadura - Spiuk
103 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
104 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
105 Ramón Troncoso Sobrino - Karpin Galicia
106 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
107 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna - Cropu 1.08
108 Luis Perez Rodriguez - Andalucia - Cayasur
109 Francesco Di Paolo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
110 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi
111 Jesús Ramírez Torres - Extremadura - Spiuk
112 Félix Cárdenas - Barloworld
113 Héctor González Baeza - Saunier Duval - Prodir
114 Gonzalo Rabuñal Ríos - Karpin Galicia
115 José A López Gil - Andalucia - Cayasur
116 Luca Celli - Team L.P.R.
117 Robert Hunter - Barloworld 1.29
118 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 0.54
119 Julian Sanchez Pimienta - Relax - Gam 1.32
120 Giampaolo Cheula - Barloworld 2.06
121 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 2.46 


Udgået på 3. etape

Tom Criel - Unibet.com


Samlet stilling efter 3. etape
1 Juan Mauricio Soler - Barloworld 10.34.00
2 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 0.17
3 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia
4 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 0.28
5 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 0.42
6 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 0.49
7 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 1.02
8 Moises Duenas Nevado - Agritubel 1.13
9 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 1.17
10 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 1.38
11 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 1.41
12 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 1.43
13 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 2.00
14 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir 2.18
15 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 2.20
16 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne 2.49
17 Francisco Terciado Sacedo - Relax - Gam 2.51
18 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3.52
19 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir 3.55
20 José Adrian Bonilla - Fuerteventura - Canarias 4.04
21 Amets Txurruka - Euskaltel - Euskadi 4.09
22 Sergio Pardilla Bellon - Viña Magna - Cropu 5.04
23 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 5.28
24 Roberto Traficante - Team L.P.R. 5.29
25 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 5.42
26 Gustavo César Veloso - Karpin Galicia 6.12
27 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias 6.36
28 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 6.40
29 Aitor Hernández Gutiérrez - Euskaltel - Euskadi 6.44
30 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir 7.00
31 Serafin Martinez - Karpin Galicia 7.36
32 Félix Cárdenas - Barloworld 7.52
33 Jesús Ramírez Torres - Extremadura - Spiuk 8.05
34 Jaume Rovira Pons - Viña Magna - Cropu 8.13
35 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 8.50
36 Stijn Vandenbergh - Unibet.com 9.41
37 David Garcia Dapena - Karpin Galicia 9.42
38 José E. Gutiérrez - Team L.P.R.
39 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
40 Antonio Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur
41 Eduard Vorganov - Karpin Galicia
42 Manuel Lloret Zaragoza - Fuerteventura - Canarias
43 Juan Carlos Fernández - Extremadura - Spiuk
44 Daniele Nardello - Team L.P.R.
45 Israel Perez Rodriguez - Extremadura - Spiuk 9.53
46 Martin Mata Cabello - Viña Magna - Cropu
47 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 9.57
48 José Luis Carrasco Gamiz - Andalucia - Cayasur 9.58
49 Luis R Alvarez Martín - Viña Magna - Cropu 10.01
50 Santiago Perez Fernandez - Relax - Gam 10.40
51 Oscar Garcia Casarrubios Pintor - Relax - Gam
52 Luis Perez Rodriguez - Andalucia - Cayasur 10.45
53 Andrés Antuña - Relax - Gam 11.19
54 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems 11.24
55 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel 11.30
56 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 11.32
57 Ramón Troncoso Sobrino - Karpin Galicia 11.45
58 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 12.39
59 Samuel Sánchez González - Euskaltel - Euskadi
60 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi
61 Josu Mondelo Díaz - Extremadura - Spiuk
62 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 12.41
63 Giampaolo Cheula - Barloworld 13.01
64 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems 13.07
65 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 13.10
66 Antonio Piedra - Fuerteventura - Canarias 13.31
67 Ignacio Sarabia Diaz - Extremadura - Spiuk 13.38
68 Borut Bozichc - Team L.P.R. 14.01
69 Julian Sanchez Pimienta - Relax - Gam 15.13
70 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 15.30
71 Alberto Martínez Trinidad - Agritubel 16.04
72 Nazareno Rossi - Team L.P.R.
73 Alexander Efimkin - Barloworld
74 Kanstantin Siutsou - Barloworld
75 Arnaud Coyot - Unibet.com
76 Jorge Ferrío Luque - Andalucia - Cayasur
77 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
78 Michal Golas - Unibet.com
79 Juan Carlos Cariñena - Andalucia - Cayasur
80 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 16.14
81 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 17.38
82 Luca Celli - Team L.P.R. 18.11
83 Lander Aperribay - Euskaltel - Euskadi 18.56
84 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu 19.09
85 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
86 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 19.16
87 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 19.25
88 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 19.57
89 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 20.08
90 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 20.14
91 Maurizio Bellin - Team L.P.R. 20.56
92 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk 21.08
93 Robert Hunter - Barloworld 22.03
94 Fernando Torres - Extremadura - Spiuk 22.18
95 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 22.31
96 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 23.12
97 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 23.13
98 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 25.30
99 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems 25.51
100 Cédric Hervé - Agritubel
101 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
102 Geraint Thomas - Barloworld
103 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 25.59
104 José A López Gil - Andalucia - Cayasur 26.05
105 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 26.06
106 Francesco Di Paolo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 26.22
107 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 26.24
108 Enrico Degano - Barloworld 26.40
109 Gonzalo Rabuñal Ríos - Karpin Galicia 28.57
110 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com 29.42
111 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 30.56
112 Florent Brard - Caisse d'Epargne 31.57
113 Danilo Wyss - Saunier Duval - Prodir 32.30
114 Evert Verbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 32.34
115 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna - Cropu 35.23
116 Diego Gallego Arnaiz - Viña Magna - Cropu 41.19
117 Aivaras Baranauskas - Agritubel 42.06
118 Ignacio Gutierrez Cataluna - Team L.P.R. 42.17
119 Jimmy Casper - Unibet.com 42.34
120 Héctor González Baeza - Saunier Duval - Prodir 42.38
121 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 42.42


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 34 pts
2 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 32
3 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 28
4 Juan Mauricio Soler - Barloworld 25
5 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 25
6 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 20
7 Aivaras Baranauskas - Agritubel 20
8 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu 17
9 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 16
10 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 16
11 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 16
12 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 14
13 Borut Bozichc - Team L.P.R. 14
14 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 13
15 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 12
16 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 10
17 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 10
18 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 9
19 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 9
20 Moises Duenas Nevado - Agritubel 8
21 Roberto Traficante - Team L.P.R. 8
22 Jimmy Casper - Unibet.com 8
23 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 7
24 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems 7
25 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 6
26 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems 6
27 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 5
28 Kanstantin Siutsou - Barloworld 5
29 Arnaud Coyot - Unibet.com 4
30 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4
31 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 3
32 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne 3
33 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 3
34 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir 2
35 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2
36 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 2
37 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1
38 Luca Celli - Team L.P.R. 1
39 Maurizio Bellin - Team L.P.R. 1


Sprintkonkurrencen efter 3. etape
1 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 9 pts
2 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 7
3 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 6
4 Maurizio Bellin - Team L.P.R. 6
5 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne 5
6 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 5
7 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 3
8 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 2
9 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 2
10 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 2
11 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 2
12 Aivaras Baranauskas - Agritubel 2


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 34 pts
2 Juan Mauricio Soler - Barloworld 30
3 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 30
4 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 26
5 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 25
6 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 21
7 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 14
8 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 14
9 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 11
10 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 10


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Relax-Gam 31.45.08
2 Saunier Duval-Prodir 0.16
3 Caisse d'Epargne 1.02
4 Karpin Galicia 4.38
5 Euskaltel-Euskadi 13.51
6 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 14.13
7 Barloworld 15.59
8 Extremadura-Spiuk 16.06
9 Fuerteventura-Canarias 17.14
10 Unibet.com 19.48
11 Viña Magna-Cropu 20.02
12 Team L.P.R. 20.51
13 Agritubel 24.45
14 Tinkoff Credit Systems 25.23
15 Andalucia-Cayasur 26.27
16 Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 37.34

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR