Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Pellizotti stærkest i Frankrig

Pellizotti stærkest i Frankrig

13. marts 2007 16:300

I dag blev 2. etape af Paris - Nice kørt, og på det sidste stejle stykke ind mod mål angreb Franco Pellizotti og vandt. Efter at Thomas Voeckler (Bouygues Telecom) og Murilo Fischer (Liquigas) belv hentet inde på sidste kilometer.

Det lykkedes for Liquigas-rytteren at holde feltet på afstand, og dermed vandt han dagens etape foran Daniele Bennati (Lampre) og holdkammeraten Luca  Paolini. Han overtager dermed også den gule førertrøje.

Dagens etape gik fra Vatan til Limoges over 177 km. Efter omkring 20 km kom dagens første store udbrud afsted med 17 ryttere fra 17 forskellige hold. Det gjorde, at CSC, T-mobile og Astana, der ikke var repræsenteret i udbruddet, måtte frem og trække i feltet, og efter 41 km var det hul lukket.

Kort efter slog Philippe Gilbert (Francaise Des Jeux), Stephane Auge (Cofidis), Thomas Voeckler (Bouygues Telecom) og Murilo Fischer (Liquigas) kontra. De havde på et tidspunkt 6:40 ned til feltet. Men de fik hurtigt styr på de 4 mand i front, og det så ud til, de blev hentet. Det passede ikke Voeckler, og han accelererede væk fra gruppen og fik først sat Auge og derefter Gilbert, der blev hentet med hhv. 13 og 10 km til mål.

Voeckler og Fischer fortsatte kampen nedad bakken med 10 km til mål, og det så ud som om, de kunne holde hjem. Det var også lige ved, men de to ryttere blev uenige hen med slutningen, og så kørte Voeckler væk. Desværre blev de begge to hentet inde på sidste kilometer, og så slog Pellizotti kontra. Ingen kunne nå at lukke hullet, og Pellizotti kørte over stregen med 2 sekunder ned til feltet, som var sprængt.

CSC havde kun Schleck med i forreste felt, mens Julich satte 17 sekunder til i forhold til det forreste felt.


Resultat af 2. etape
1 Franco Pellizotti - Liquigas 3.57.36 (44.696 km/t)
2 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.02
3 Luca Paolini - Liquigas
4 William Bonnet - Crédit Agricole
5 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
6 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
7 Davide Rebellin - Gerolsteiner
8 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
9 Patrick Calcagni - Liquigas
10 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom
11 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi
12 Patxi Vila - Lampre-Fondital
13 Igor Astarloa - Milram
14 Sébastien Joly - Française Des Jeux
15 Igor Abakoumov - Astana
16 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
17 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
18 Roman Kreuziger - Liquigas
19 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
20 Nicolas Jalabert - Agritubel
21 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
22 Patrik Sinkewitz - T-Mobile
23 David Millar - Saunier Duval-Prodir
24 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir
25 Thomas Fothen - Gerolsteiner
26 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
27 Fränk Schleck - Team CSC
28 Murilo Fischer - Liquigas 0.08
29 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
30 Roger Hammond - T-Mobile
31 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
32 Joost Posthuma - Rabobank
33 Maxim Iglinsky - Astana
34 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
35 Sylvain Chavanel - Cofidis
36 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto
37 Tyler Farrar - Cofidis
38 Juan Antonio Flecha - Rabobank
39 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 0.12
40 Chris Horner - Predictor-Lotto 0.15
41 David López García - Caisse d'Epargne 0.19
42 Bobby Julich - Team CSC
43 Tom Danielson - Discovery Channel
44 Alberto Contador - Discovery Channel
45 Pieter Weening - Rabobank
46 Markel Irizar - Euskaltel-Euskadi
47 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
48 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
49 Alexandr Kolobnev - Team CSC
50 Cadel Evans - Predictor-Lotto
51 Matej Mugerli - Liquigas
52 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
53 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
54 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
55 Maxime Monfort - Cofidis
56 Volker Ordowski - Gerolsteiner
57 Simon Gerrans - Ag2r Prévoyance
58 Josep Jufré - Predictor-Lotto
59 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
60 Matthias Russ - Gerolsteiner
61 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
62 Aaron Kemps - Astana
63 Dmitriy Muravyev - Astana
64 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
65 Alessandro Vanotti - Liquigas
66 Stijn Devolder - Discovery Channel
67 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
68 Andy Schleck - Team CSC
69 Gerben Löwik - Rabobank
70 Marcus Zberg - Gerolsteiner
71 Yuriy Krivtsov - Ag2r Prévoyance
72 Mario Aerts - Predictor-Lotto
73 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
74 Luke Roberts - Team CSC
75 Gregory Henderson - T-Mobile
76 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
77 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
78 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi
79 Axel Merckx - T-Mobile
80 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
81 Eduardo Gonzalo - Agritubel
82 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance
83 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
84 José Antonio Redondo - Astana
85 Freddy Bichot - Agritubel
86 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
87 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir
88 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance
89 Kasper Klostergård - Team CSC
90 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
91 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic
92 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
93 Jakob Piil - T-Mobile
94 Didier Rous - Bouygues Telecom
95 Levi Leipheimer - Discovery Channel
96 Marcus Burghardt - T-Mobile
97 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
98 David Zabriskie - Team CSC
99 Bert Roesems - Predictor-Lotto
100 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir
101 Christian Vande Velde - Team CSC
102 Amaël Moinard - Cofidis
103 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
104 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
105 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole
106 Benoît Joachim - Astana
107 Romain Feillu - Agritubel
108 Anthony Charteau - Crédit Agricole
109 Sandy Casar - Française Des Jeux
110 Mathew Hayman - Rabobank
111 Nicolas Vogondy - Agritubel
112 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
113 Steve Zampieri - Cofidis
114 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom
115 Thorwald Veneberg - Rabobank
116 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
117 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom
118 Michael Barry - T-Mobile
119 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic
120 Christophe Detilloux - Française Des Jeux 0.44
121 Thomas Frei - Astana
122 Christophe Laurent - Crédit Agricole
123 Guennadi Mikhailov - Astana 0.46
124 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi
125 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
126 Björn Schröder - Milram
127 Mirco Lorenzetto - Milram
128 Mikel Gaztañaga Echeverria - Agritubel
129 Sebastian Siedler - Milram
130 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis
131 Aivaras Baranauskas - Agritubel
132 Ralf Grabsch - Milram
133 Matteo Tosatto - Quickstep-Innergetic
134 Yaroslav Popovych - Discovery Channel 0.57
135 Frédéric Bessy - Cofidis
136 Sergio Paulinho - Discovery Channel 1.07
137 Koos Moerenhout - Rabobank 1.11
138 Bert Grabsch - T-Mobile
139 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi
140 Brett Lancaster - Milram
141 Angelo Furlan - Crédit Agricole
142 Benoît Salmon - Agritubel 1.17
143 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 1.47
144 David Loosli - Lampre-Fondital
145 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 1.49
146 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 1.52
147 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
148 Thierry Marichal - Française Des Jeux
149 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
150 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir
151 Martin Müller - Milram
152 Alberto Ongarato - Milram
153 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance
154 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 2.39
155 Daniele Righi - Lampre-Fondital
156 Stéphane Augé - Cofidis 3.02
157 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 3.03
158 Matthew White - Discovery Channel 4.01
159 Kai Reus - Rabobank 4.42


Ikke til start
Vicente Reynes - Caisse d'Epargne


Samlet stilling efter 2. etape
1 Franco Pellizotti - Liquigas 8.33.12
2 David Millar - Saunier Duval-Prodir 0.06
3 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
4 Roman Kreuziger - Liquigas 0.07
5 Sébastien Joly - Française Des Jeux 0.08
6 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne
7 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 0.10
8 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 0.11
9 Davide Rebellin - Gerolsteiner 0.13
10 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 0.14
11 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 0.15
12 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
13 Igor Astarloa - Milram 0.16
14 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
15 Joost Posthuma - Rabobank 0.17
16 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 0.18
17 Murilo Fischer - Liquigas 0.19
18 Patxi Vila - Lampre-Fondital
19 Patrik Sinkewitz - T-Mobile
20 Sylvain Chavanel - Cofidis 0.21
21 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
22 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto
23 William Bonnet - Crédit Agricole 0.22
24 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
25 Fränk Schleck - Team CSC 0.23
26 Nicolas Jalabert - Agritubel 0.24
27 Patrick Calcagni - Liquigas 0.25
28 Alberto Contador - Discovery Channel
29 Tyler Farrar - Cofidis 0.26
30 Levi Leipheimer - Discovery Channel
31 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
32 Luca Paolini - Liquigas 0.27
33 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi
34 Philippe Gilbert - Française Des Jeux
35 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir
36 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
37 Bobby Julich - Team CSC 0.29
38 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 0.30
39 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.31
40 Thomas Fothen - Gerolsteiner
41 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
42 Juan Antonio Flecha - Rabobank
43 Luke Roberts - Team CSC 0.32
44 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
45 Maxime Monfort - Cofidis 0.33
46 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
47 Sandy Casar - Française Des Jeux
48 Igor Abakoumov - Astana
49 Didier Rous - Bouygues Telecom
50 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 0.34
51 Simon Gerrans - Ag2r Prévoyance
52 Stijn Devolder - Discovery Channel
53 David Zabriskie - Team CSC
54 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi
55 Tom Danielson - Discovery Channel
56 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance 0.35
57 Maxim Iglinsky - Astana
58 Andy Schleck - Team CSC
59 Chris Horner - Predictor-Lotto
60 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
61 Markel Irizar - Euskaltel-Euskadi 0.37
62 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
63 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
64 Alessandro Vanotti - Liquigas
65 Romain Feillu - Agritubel
66 Yuriy Krivtsov - Ag2r Prévoyance 0.38
67 Gregory Henderson - T-Mobile
68 Nicolas Vogondy - Agritubel
69 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
70 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 0.39
71 Amaël Moinard - Cofidis
72 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
73 Dmitriy Muravyev - Astana
74 Mathew Hayman - Rabobank 0.40
75 Josep Jufré - Predictor-Lotto
76 Christian Vande Velde - Team CSC
77 Pieter Weening - Rabobank
78 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic
79 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
80 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom 0.41
81 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
82 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
83 Aaron Kemps - Astana
84 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 0.42
85 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole 0.43
86 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
87 Bert Roesems - Predictor-Lotto 0.44
88 David López García - Caisse d'Epargne
89 Matej Mugerli - Liquigas 0.45
90 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
91 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
92 Alexandr Kolobnev - Team CSC 0.46
93 Steve Zampieri - Cofidis
94 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 0.47
95 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 0.48
96 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 0.49
97 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
98 Anthony Charteau - Crédit Agricole
99 Axel Merckx - T-Mobile
100 Freddy Bichot - Agritubel 0.50
101 Matthias Russ - Gerolsteiner
102 Jakob Piil - T-Mobile
103 José Antonio Redondo - Astana 0.51
104 Mario Aerts - Predictor-Lotto
105 Michael Barry - T-Mobile
106 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom
107 Marcus Burghardt - T-Mobile
108 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir 0.52
109 Thorwald Veneberg - Rabobank
110 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 0.54
111 Volker Ordowski - Gerolsteiner
112 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
113 Roger Hammond - T-Mobile
114 Gerben Löwik - Rabobank
115 Marcus Zberg - Gerolsteiner 0.55
116 Kasper Klostergård - Team CSC 0.56
117 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
118 Eduardo Gonzalo - Agritubel 0.57
119 Benoît Joachim - Astana 1.00
120 Sebastian Siedler - Milram 1.01
121 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic 1.02
122 Mirco Lorenzetto - Milram
123 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 1.07
124 Matteo Tosatto - Quickstep-Innergetic 1.09
125 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 1.11
126 Aivaras Baranauskas - Agritubel 1.12
127 Thomas Frei - Astana
128 Yaroslav Popovych - Discovery Channel
129 Christophe Laurent - Crédit Agricole 1.15
130 Guennadi Mikhailov - Astana 1.17
131 Mikel Gaztañaga Echeverria - Agritubel 1.18
132 Christophe Detilloux - Française Des Jeux 1.22
133 Sergio Paulinho - Discovery Channel 1.24
134 Frédéric Bessy - Cofidis 1.25
135 Ralf Grabsch - Milram 1.28
136 Björn Schröder - Milram 1.32
137 Koos Moerenhout - Rabobank 1.37
138 Bert Grabsch - T-Mobile 1.38
139 Angelo Furlan - Crédit Agricole 1.42
140 Brett Lancaster - Milram 1.48
141 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 2.06
142 Benoît Salmon - Agritubel 2.07
143 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 2.08
144 David Loosli - Lampre-Fondital 2.11
145 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi 2.12
146 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 2.14
147 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 2.23
148 Thierry Marichal - Française Des Jeux 2.27
149 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
150 Martin Müller - Milram
151 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir 2.28
152 Daniele Righi - Lampre-Fondital 3.05
153 Alberto Ongarato - Milram 3.11
154 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 3.20
155 Stéphane Augé - Cofidis 3.27
156 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 3.38
157 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 4.02
158 Matthew White - Discovery Channel 4.31
159 Kai Reus - Rabobank 5.03


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 48 pts
2 Franco Pellizotti - Liquigas 32
3 Sébastien Joly - Française Des Jeux 27
4 David Millar - Saunier Duval-Prodir 25
5 Jean-Patrick Nazon - Ag2r Prévoyance 25
6 Roman Kreuziger - Liquigas 25
7 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 25
8 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 23
9 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 23
10 Igor Astarloa - Milram 23
11 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 22
12 Sebastian Siedler - Milram 22
13 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 21
14 Davide Rebellin - Gerolsteiner 20
15 Luca Paolini - Liquigas 20
16 Mathew Hayman - Rabobank 20
17 Murilo Fischer - Liquigas 18
18 William Bonnet - Crédit Agricole 18
19 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne 16
20 Alberto Contador - Discovery Channel 16
21 Levi Leipheimer - Discovery Channel 15
22 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 13
23 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 13
24 Patrick Calcagni - Liquigas 12
25 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 12
26 Guennadi Mikhailov - Astana 12
27 Joost Posthuma - Rabobank 11
28 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 10
29 Bobby Julich - Team CSC 10
30 Gregory Henderson - T-Mobile 10
31 Patxi Vila - Lampre-Fondital 9
32 Igor Abakoumov - Astana 9
33 Mirco Lorenzetto - Milram 8
34 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 7
35 Aaron Kemps - Astana 6
36 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 5
37 Thomas Fothen - Gerolsteiner 5
38 Romain Feillu - Agritubel 4
39 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 4
40 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 4
41 Cadel Evans - Predictor-Lotto 4
42 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir 4
43 Stéphane Augé - Cofidis 3
44 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 2
45 Roy Sentjens - Predictor-Lotto 2
46 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 2
47 Christophe Laurent - Crédit Agricole 2
48 Iban Velasco Murillo - Euskaltel-Euskadi 2
49 Nicolas Jalabert - Agritubel 1
50 Angelo Furlan - Crédit Agricole 1


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Stéphane Augé - Cofidis 10 pts
2 Murilo Fischer - Liquigas 8
3 Romain Feillu - Agritubel 4
4 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis 2
5 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 2
6 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 1
7 Christophe Laurent - Crédit Agricole 1


Ungdomskonkurrencen efter 2. etape
1 Roman Kreuziger - Liquigas 8.33.19
2 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 0.01
3 Francisco José Ventoso - Saunier Duval-Prodir 0.03
4 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 0.14
5 Jurgen Van den Broeck - Predictor-Lotto
6 William Bonnet - Crédit Agricole 0.15
7 Alberto Contador - Discovery Channel 0.18
8 Tyler Farrar - Cofidis 0.19
9 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 0.20
10 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
11 Thomas Fothen - Gerolsteiner 0.24
12 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
13 Maxime Monfort - Cofidis 0.26
14 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
15 Andy Schleck - Team CSC 0.28
16 Romain Feillu - Agritubel 0.30
17 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 0.31
18 Amaël Moinard - Cofidis 0.32
19 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir 0.34
20 Aaron Kemps - Astana
21 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 0.42
22 Matthias Russ - Gerolsteiner 0.43
23 José Antonio Redondo - Astana 0.44
24 Marcus Burghardt - T-Mobile
25 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 0.47
26 Kasper Klostergård - Team CSC 0.49
27 Bernhard Kohl - Gerolsteiner
28 Eduardo Gonzalo - Agritubel 0.50
29 Alan Pérez - Euskaltel-Euskadi 1.00
30 Thomas Frei - Astana 1.05
31 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 3.31
32 Kai Reus - Rabobank 4.56


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Liquigas 25.40.10
2 Saunier Duval-Prodir 0.09
3 Caisse d'Epargne 0.11
4 Lampre-Fondital 0.12
5 Bouygues Telecom 0.25
6 Française Des Jeux 0.32
7 Discovery Channel 0.34
8 Predictor-Lotto 0.36
9 Crédit Agricole 0.37
10 Euskaltel-Euskadi 0.38
11 Team CSC 0.44
12 Cofidis 0.46
13 Quickstep-Innergetic 0.47
14 Rabobank 0.52
15 Gerolsteiner 0.57
16 T-Mobile
17 Astana 1.04
18 Ag2r Prévoyance 1.08
19 Agritubel 1.09
20 Milram 1.46



KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

Paris-Camembert(1.1) 14/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger