Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Petacchi vandt en langsom etape

Petacchi vandt en langsom etape

23. maj 2007 18:010

Alessandro Petacchi tog i dag sin tredje etapesejr i årets Giro d'Italia. Det gjorde han vinde den flade 11. etape, der blev kørt med en gennemsnithastighed på omkring 34 km/t!

Feltet forblev samlet de første 30 km. Herefter forsøgte Lilian Jegou (Française Des Jeux) og Pierre Drancourt (Bouygues Telecom) at komme væk. De blev hentet efter 3 km i udbrud.

Så kørte Carl Naïbo (Ag2r) og Mickaël Buffaz (Cofidis) væk efter 38 km. Naïbo gav op efter 1 km, mens Buffaz fortsatte. Han nåede op på at have et forspring på over 9 minutter uden at anstrenge sig det store. Feltet havde i de fire første timer kun kørt med omkring 30 km/t. Efter omkring 3½ times kørsel i det 30 grader varme Norditalien begyndte feltet sågar at spise is.
Efter 4 timer i sadlen begyndte de at sætte en smule mere tempo for at hente Buffaz.

Med 13 km til mål måtte Mickaël Buffaz se sig hentet. Rytterne havde på det tidspunkt kørt i 5½ time og var nået 185 km.

Hen mod slutningen begyndte det at regne. I spurten vandt Alessandro Petacchi i en spurt, hvor Julian Dean ellers troede, han kunne snyde Milram. Problemet var bare, at Hushovd ikke var lige bag ham. Nummer 2 blev Gabriele Balducci (Acqua e Sapone), og nummer 3 blev Robbie McEwen.

På den glatte vej var der dog styrt lige før mål, og mange af rytterne kom glidende ind over stregen. Pinerollo holdt OL i curling sidste vinter, og den lyserøde "curlingsten" Andrea Noe’ forsvarede sin førertrøje ved at rutsje i mål på bagdelen. Andy Schleck beholdte også sin ungdomstrøje men kom dog i mål på sin cykel.

Resultat af 11. etape
1 Alessandro Petacchi - Team Milram 5.46.59 (34.237 km/t)
2 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
3 Robbie McEwen - Predictor - Lotto
4 Thor Hushovd - Crédit Agricole
5 Danilo Napolitano - Lampre - Fondital
6 Angelo Furlan - Crédit Agricole
7 Koldo Fernandez - Euskaltel - Euskadi
8 Alexandre Usov - AG2r Prévoyance
9 Robert Förster - Gerolsteiner
10 Enrico Gasparotto - Liquigas
11 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank
12 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare
13 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System
14 Paolo Bettini - Quickstep - Innergetic
15 Brett Lancaster - Team Milram
16 Benoît Joachim - Astana
17 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
18 Aitor Hernandez Gutierrez - Euskaltel - Euskadi
19 Paolo Savoldelli - Astana
20 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
21 Luis Felipe Laverde Jimenez - Ceramica Panaria - Navigare
22 Lloyd Mondory - AG2r Prévoyance
23 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance
24 Nicolas Roche - Crédit Agricole
25 Franck Renier - Bouygues Telecom
26 Julian Dean - Crédit Agricole
27 Dario David Cioni - Predictor - Lotto
28 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit System
29 Dionisio Galparsoro Martinez - Euskaltel - Euskadi
30 Riccardo Ricco - Saunier Duval - Prodir
31 Mario Aerts - Predictor - Lotto
32 Christian Knees - Team Milram
33 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
34 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team
35 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
36 Vladimir Miholjevic - Liquigas
37 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
38 Sven Krauss - Gerolsteiner
39 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
40 Andrea Noe' - Liquigas
41 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom
42 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir
43 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi
44 Franco Pellizotti - Liquigas
45 Mirco Lorenzetto - Team Milram
46 Vincenzo Nibali - Liquigas
47 Eddy Mazzoleni - Astana
48 Thomas Fothen - Gerolsteiner
49 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System
50 Max Van Heeswijk - Rabobank
51 George Hincapie - Discovery Channel Pro Cycling Team
52 Iban Mayo Diez - Saunier Duval - Prodir
53 Matthias Russ - Gerolsteiner
54 Paolo Tiralongo - Lampre - Fondital
55 David Arroyo Duran - Caisse d'Epargne
56 Damiano Cunego - Lampre - Fondital
57 Marzio Bruseghin - Lampre - Fondital
58 Emanuele Sella - Ceramica Panaria - Navigare
59 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
60 Wim Van Huffel - Predictor - Lotto
61 Marco Marzano - Lampre - Fondital
62 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Team
63 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria - Navigare
64 Francisco Javier Vila Errandonea - Lampre - Fondital
65 Yuriy Krivtsov - AG2r Prévoyance
66 Jussi Veikkanen - Française des Jeux
67 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir
68 Aketza Pena Iza - Euskaltel - Euskadi
69 Lilian Jégou - Française des Jeux
70 Alessandro Vanotti - Liquigas
71 Steve Zampieri - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
72 Danilo Di Luca - Liquigas
73 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria - Navigare
74 Mauricio Alberto Ardila Cano - Rabobank
75 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
76 Serguei Yakovlev - Astana
77 Andrey Mizourov - Astana
78 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
79 Rinaldo Nocentini - AG2r Prévoyance
80 Ivan Ramiro Parra Pinto - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
81 Iban Velasco - Euskaltel - Euskadi
82 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System
83 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team
84 William Walker - Rabobank
85 Hubert Schwab - Quickstep - Innergetic
86 Frédéric Bessy - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
87 Matteo Tosatto - Quickstep - Innergetic
88 Hubert Dupont - AG2r Prévoyance
89 Gorazd Stangelj - Lampre - Fondital
90 José Luis Rubiera Vigil - Discovery Channel Pro Cycling Team
91 Nick Gates - Predictor - Lotto
92 Christophe Kern - Crédit Agricole
93 Maxim Gourov - Astana
94 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
95 Alessandro Cortinovis - Team Milram
96 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole
97 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
98 Dmitry Kozontchouk - Rabobank
99 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
100 Jurgen Van De Walle - Quickstep - Innergetic
101 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
102 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria - Navigare
103 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
104 Arnaud Gérard - Française des Jeux
105 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
106 Manuele Mori - Saunier Duval - Prodir
107 Josep Jufre Pou - Predictor - Lotto
108 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
109 Bingen Fernandez Bustinza - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
110 Steve Morabito - Astana
111 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic
112 Marco Pinotti - T-Mobile Team
113 Matthew Lloyd - Predictor - Lotto
114 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team
115 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team
116 Dmitriy Muravyev - Astana
117 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team
118 Giovanni Visconti - Quickstep - Innergetic
119 Ivan Rovny - Tinkoff Credit System
120 Amaël Moinard - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
121 Laurent Mangel - AG2r Prévoyance
122 Mickaël Buffaz - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
123 Sylvester Szmyd - Lampre - Fondital
124 Francis Mourey - Française des Jeux
125 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System
126 Andy Schleck - Team CSC
127 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
128 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
129 Alexandr Kolobnev - Team CSC
130 David Zabriskie - Team CSC
131 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC

132 Frantisek Rabon - T-Mobile Team
133 Carl Naibo - AG2r Prévoyance
134 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir
135 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team
136 Fabian Cancellara - Team CSC
137 Axel Merckx - T-Mobile Team
138 Aaron Olson - T-Mobile Team
139 Volodymir Gustov - Team CSC
140 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System
141 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
142 Daniele Contrini - Tinkoff Credit System
143 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria - Navigare
144 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom
145 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria - Navigare
146 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
147 Koos Moerenhout - Rabobank
148 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
149 Alessandro Spezialetti - Liquigas
150 Mathieu Heijboer - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
151 Charles Wegelius - Liquigas
152 Fabio Sabatini - Team Milram
153 Tim Klinger - Gerolsteiner
154 Eric Berthou - Caisse d'Epargne
155 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom
156 Fabien Patanchon - Française des Jeux
157 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi
158 Addy Engels - Quickstep - Innergetic
159 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team
160 Stefano Zanini - Predictor - Lotto
161 Angel Gomez - Saunier Duval - Prodir
162 Leonardo Scarselli - Quickstep - Innergetic
163 Elio Aggiano - Tinkoff Credit System 0.54
164 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne 0.56
165 Joseba Zubeldia Agirre - Euskaltel - Euskadi 0.57
166 Martin Müller - Team Milram 
167 Michael Rasmussen - Rabobank
168 Oscar Gatto - Gerolsteiner 1.50
169 Matti Breschel - Team CSC 1.55
170 Assan Bazayev - Astana 4.07
171 Matteo Bono - Lampre - Fondital

Samlet stilling efter 11. Etape
1 Andrea Noe' - Liquigas 51.53.08
2 Marzio Bruseghin - Lampre - Fondital 1.08
3 David Arroyo Duran - Caisse d'Epargne 1.15
4 Francisco Javier Vila Errandonea - Lampre - Fondital 1.38
5 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System 1.48
6 Emanuele Sella - Ceramica Panaria - Navigare 2.04
7 Serguei Yakovlev - Astana 2.06
8 Danilo Di Luca - Liquigas 2.58
9 Marco Pinotti - T-Mobile Team 3.11
10 José Luis Rubiera Vigil - Discovery Channel Pro Cycling Team 3.22
11 Franco Pellizotti - Liquigas 4.03
12 Andy Schleck - Team CSC 4.04
13 Damiano Cunego - Lampre - Fondital 4.29
14 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 4.32
15 Paolo Savoldelli - Astana 4.40
16 Riccardo Ricco - Saunier Duval - Prodir 5.06
17 Mario Aerts - Predictor - Lotto 5.20
18 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 5.24
19 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team 5.27
20 Dario David Cioni - Predictor - Lotto 5.44
21 Eddy Mazzoleni - Astana 5.51
22 Rinaldo Nocentini - AG2r Prévoyance 6.07
23 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 6.24
24 Iban Mayo Diez - Saunier Duval - Prodir 6.52
25 William Walker - Rabobank 6.57
26 Vincenzo Nibali - Liquigas 7.09
27 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria - Navigare 7.13
28 Hubert Schwab - Quickstep - Innergetic 7.45
29 Paolo Tiralongo - Lampre - Fondital 7.51
30 Wim Van Huffel - Predictor - Lotto 7.57
31 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria - Navigare 8.03
32 Andrey Mizourov - Astana 8.10
33 Ivan Ramiro Parra Pinto - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 8.16
34 Luis Felipe Laverde Jimenez - Ceramica Panaria - Navigare 9.21
35 George Hincapie - Discovery Channel Pro Cycling Team 9.50
36 Matthias Russ - Gerolsteiner 10.02
37 Dionisio Galparsoro Martinez - Euskaltel - Euskadi 10.08
38 Steve Zampieri - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 10.43
39 Jussi Veikkanen - Française des Jeux 10.46
40 Amaël Moinard - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 11.04
41 Francesco Bellotti - Crédit Agricole 11.35
42 Julio Alberto Perez Cuapio - Ceramica Panaria - Navigare 12.04
43 Pietro Caucchioli - Crédit Agricole 12.11
44 David Zabriskie - Team CSC 12.23
45 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 12.51
46 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne 13.02
47 Sylvester Szmyd - Lampre - Fondital 13.03
48 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom 13.27
49 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne 13.28
50 Aketza Pena Iza - Euskaltel - Euskadi 13.34
51 Paolo Bettini - Quickstep - Innergetic 13.35
52 Francis Mourey - Française des Jeux 13.37
53 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 13.44
54 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 13.47
55 Dmitriy Muravyev - Astana 13.59
56 Branislau Samoilau - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 14.33
57 Matthew Lloyd - Predictor - Lotto 14.44
58 Koos Moerenhout - Rabobank 14.55
59 Charles Wegelius - Liquigas 14.59
60 Bingen Fernandez Bustinza - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 15.22
61 Hubert Dupont - AG2r Prévoyance 16.16
62 Mauricio Alberto Ardila Cano - Rabobank 16.31
63 Marco Marzano - Lampre - Fondital 17.40
64 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 18.09
65 Carl Naibo - AG2r Prévoyance 18.28
66 Christian Knees - Team Milram 18.35
67 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic 18.53
68 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 18.57
69 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria - Navigare 20.09
70 Vladimir Miholjevic - Liquigas 21.34
71 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 21.39
72 Yuriy Krivtsov - AG2r Prévoyance 22.02
73 Pavel Padrnos - Discovery Channel Pro Cycling Team 22.52
74 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 23.04
75 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 24.33
76 Steve Morabito - Astana 25.18
77 Aitor Hernandez Gutierrez - Euskaltel - Euskadi 25.43
78 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi 25.44
79 Alexandr Kolobnev - Team CSC 26.27
80 Frantisek Rabon - T-Mobile Team 26.28
81 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System 26.44
82 Volodymir Gustov - Team CSC 26.51
83 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole 27.04
84 Axel Merckx - T-Mobile Team 28.06
85 Kurt-Asle Arvesen - Team CSC 30.29
86 Alessandro Spezialetti - Liquigas 30.30
87 Lilian Jégou - Française des Jeux 30.39
88 Iban Velasco - Euskaltel - Euskadi 31.15
89 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 31.43
90 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team 32.19
91 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 33.21
92 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 35.54
93 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System 36.12
94 Nicolas Crosbie - Bouygues Telecom 36.13
95 Frédéric Bessy - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 36.29
96 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Team 37.09
97 Addy Engels - Quickstep - Innergetic 37.11
98 Daniele Contrini - Tinkoff Credit System 37.25
99 Leonardo Scarselli - Quickstep - Innergetic 37.29
100 Andrea Pagoto - Ceramica Panaria - Navigare 38.36
101 Alessandro Petacchi - Team Milram 40.00
102 Alexandre Usov - AG2r Prévoyance 40.54
103 Gorazd Stangelj - Lampre - Fondital 40.55
104 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 41.09
105 Josep Jufre Pou - Predictor - Lotto 41.22
106 Matteo Tosatto - Quickstep - Innergetic 42.01
107 Mirco Lorenzetto - Team Milram 42.06
108 Mathieu Perget - Caisse d'Epargne 42.29
109 Angel Gomez - Saunier Duval - Prodir 42.52
110 Enrico Gasparotto - Liquigas 43.09
111 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit System 43.37
112 Assan Bazayev - Astana 44.16
113 Eric Berthou - Caisse d'Epargne
114 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 44.19
115 Manuele Mori - Saunier Duval - Prodir 44.36
116 Jurgen Van De Walle - Quickstep - Innergetic 44.45
117 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team 45.44
118 Franck Renier - Bouygues Telecom 47.01
119 Julian Dean - Crédit Agricole 47.27
120 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria - Navigare 47.37
121 Alessandro Vanotti - Liquigas 48.15
122 Benoît Joachim - Astana 48.23
123 Maxim Gourov - Astana 49.13
124 Alessandro Cortinovis - Team Milram 49.24
125 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team 49.28
126 Brett Lancaster - Team Milram 49.41
127 Matti Breschel - Team CSC 50.43
128 Angelo Furlan - Crédit Agricole 51.00
129 Fabian Cancellara - Team CSC 51.05
130 Lloyd Mondory - AG2r Prévoyance 51.49
131 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank 52.46
132 Giovanni Visconti - Quickstep - Innergetic 53.05
133 Robert Förster - Gerolsteiner 53.33
134 Christophe Kern - Crédit Agricole 53.39
135 Dmitry Kozontchouk - Rabobank 53.41
136 Thomas Fothen - Gerolsteiner 53.58
137 Joseba Zubeldia Agirre - Euskaltel - Euskadi 54.13
138 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir 55.06
139 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 55.48
140 Mickaël Buffaz - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 58.33
141 Michael Rasmussen - Rabobank 58.34
142 Thor Hushovd - Crédit Agricole 59.47
143 Arnaud Gérard - Française des Jeux 1.00.49
144 Martin Müller - Team Milram 1.02.35
145 Laurent Mangel - AG2r Prévoyance 1.03.02
146 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom 1.03.38
147 Mathieu Heijboer - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.04.07
148 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 1.04.42
149 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System 1.05.48
150 Ivan Rovny - Tinkoff Credit System 1.06.16
151 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.06.45
152 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System 1.06.48
153 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 1.09.09
154 Fabien Patanchon - Française des Jeux 1.09.10
155 Danilo Napolitano - Lampre - Fondital 1.09.22
156 Nicolas Roche - Crédit Agricole 1.10.54
157 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 1.12.51
158 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.13.08
159 Tim Klinger - Gerolsteiner 1.14.23
160 Elio Aggiano - Tinkoff Credit System 1.17.59
161 Koldo Fernandez - Euskaltel - Euskadi 1.18.33
162 Nick Gates - Predictor - Lotto 1.20.31
163 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 1.23.13
164 Max Van Heeswijk - Rabobank 1.24.12
165 Matteo Bono - Lampre - Fondital 1.27.08
166 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 1.28.27
167 Oscar Gatto - Gerolsteiner 1.30.57
168 Sven Krauss - Gerolsteiner 1.31.49
169 Fabio Sabatini - Team Milram 1.35.49
170 Aaron Olson - T-Mobile Team 1.36.40
171 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi 1.42.07

Pointkonkurrencen:
1. Alessandro Petacchi - Team Milram 135
2. Robbie McEwen - Predictor-Lotto 92
3. Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 76
4. Robert Förster - Gerolsteine 64
5. Thor Hushovd - Credit Agricole 64

Bjergkonkurrencen:
1. Danilo Di Luca - Liquigas 25
2. Luis Felipe Laverde Jimenez - Ceramica Panaria Navigare 23
3. Leonardo Piepoli - Saunier Duval 15
4. Emanule Sella - Ceramica Panaria Navigare 14
5. Riccardo Ricco' - Saunier Duval 12

Ungdomskonkurrencen:
1. Andy Schleck - Team CSC 51:57:12
2. Riccardo Ricco' - Saunier Duval 1:02
3. William Walker - Rabobank 2:53

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS