Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultat fra Slagelse Løbet 2016
10. april 2016 15:38 af Jesper Johannesen Foto: Team Almeborg-Bornholm

Team Almeborg-Bornholm har fået en god start på sæsonen. Lørdag sejrede Stefan Djurhuus foran Jonas Aaen (Riwal Platform) med holdkammeraten Emil Toudal på tredjepladsen.

A
1 Stefan Djurhuus - Team Almeborg-Bornholm 03:48:18.725
2 Jonas Aaen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
3 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm 03:48:27.078
4 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team 03:49:42.042
5 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team 03:49:54.034
6 Marius Therkildsen - Team Giant Scatto U23 s.t.
7 Michael Jæger - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:49:56.133
8 Maximilian Hoffmann - coloQuick - CULT 03:50:11.495
9 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:52:18.358
10 Jannik Hyldtoft Hansen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
11 Erik Lahm - Team Almeborg-Bornholm s.t.
12 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT 03:52:21.37
13 Simon Gaál - Team Giant Scatto U23 s.t.
14 Emil Dam Sørensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
15 Marcus Bønlykke - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
16 Emil Ravnsholt - Team Almeborg-Bornholm 03:52:34.481
17 Mathias Lisson - Team Almeborg-Bornholm 03:54:37.486
18 Simon Bigum - Team Almeborg-Bornholm 03:54:39.028
19 Mathias Dam Westergaard - Team Almeborg-Bornholm s.t.
20 Christoffer Lisson - Team Almeborg-Bornholm s.t.
21 Sebastian Juul - Team NBC Elite 03:54:40.577
22 Anders Fynbo - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
23 David Wederkinck Andersen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:54:44.456
24 Mohammed Mujel - FLY Cycling Team 03:54:47.378
25 Patrik Rybardt - CK Ringen s.t.
26 Nicolaj Amping - Team IBT Isolering - Ridley 03:54:48.847
27 Christian Ingeman Lindquist - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:54:50.231
28 Anders Dreyer Frost - Team NBC Elite s.t.
29 Jesper Schultz - Team Almeborg-Bornholm s.t.
30 Mathias Skov-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
31 Jesper Juul Andreasen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
32 Benjamin Hansson - Team NBC Elite s.t.
33 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team s.t.
34 Rune Almindsø Andersen - coloQuick - CULT s.t.
35 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant Scatto U23 s.t.
36 Simon Lund Guldbæk - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
37 Søren Aronoff-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
38 Casper Von Folsach - Riwal Platform Cycling Team s.t.
39 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
40 Lars Carstensen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
41 Jonas Nordkroggård - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
42 Joakim Mikkel Svensson - Team NBC Elite s.t.
43 Neofytos Sakellaridis Mangouras - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
44 Dani Petersen - Team IBT Isolering - Ridley 03:54:54.747
45 Mads Corell - Team Giant Scatto U23 s.t.
46 Niklas Larsen - Team TREFOR s.t.
47 Christian Truelsen Elbæk - Team NBC Elite 03:55:08.753
48 Elias Helleskov Busk - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:55:12.445
49 Casper Pedersen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
50 Mark Sehested Pedersen - Team TREFOR s.t.
51 Morten Øllegaard - Riwal Platform Cycling Team s.t.
52 Joakim Bukdal - Team Giant Scatto U23 03:55:32.378
53 Morten Høberg - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:55:49.024
54 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant Scatto U23 03:56:29.707
55 Henrik Andersen - Team IBT Isolering - Ridley 03:57:59.497

B
1 Christian Nykvist Larsen - DCR - Ballerup 03:14:40.227
2 Morten Hansen - Sydkystens Cycling 03:14:51.819
3 Emil Lang Skovbølling - Fremad Odense Cykelklub s.t.
4 Mads Bang Andersen - DCR - Ballerup 03:14:54.38
5 Jacob Winther Johansen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 03:15:37.194
6 Jonas Nordal Jakobsen - Hammel Cykle Klub 03:15:45.858
7 Nicolai Christensen - Amager Cykle Ring 03:16:00.976
8 Jonas Petersen - Team ABC Elite s.t.
9 Anton Elfarsson - Amager Cykle Ring s.t.
10 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
11 Henrik Buhl - Ordrup Cykle Club s.t.
12 Filip Domagala - Amager Cykle Ring 03:16:04.498
13 Morten Ellegaard Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:16:05.723
14 Tore Thøgersen - Cykling Odense s.t.
15 Kasper Thomsen - Ordrup Cykle Club 03:17:45.686
16 Peder Jacobsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:18:13.995
17 Morten Ib Nielsen - Ordrup Cykle Club s.t.
18 Nicolai Stegmann - Team NBC Elite 03:21:49.753
19 Marcus Persson - CK Ringen 03:23:28.684
20 Rashid F Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 03:25:40.937

C
1 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub 02:46:11.423
2 Thor Mørup Prødel - Amager Cykle Ring 02:46:14.861
3 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub 02:46:15.995
4 Jacob Hansen - Køge Cykel Ring s.t.
5 Mike Christensen - Politiets IF, Kbh-Cykling s.t.
6 Jacob Bech - KÆDEN Nr Lyndelse 02:46:18.053
7 William Wisholm - Aalborg Cykle-Ring s.t.
8 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub s.t.
9 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
10 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
11 Kasper Anker - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
12 Malthe Friis-Olsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
13 Mikkel Strøm - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:46:21.068
14 Morten Rytgaard - Lyngby Cycle Club 02:46:33.75
15 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring 02:46:43.414
16 Anders Alminde - Midtbyens CC - MCC s.t.
17 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
18 Martin Klitmose Holm Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
19 Andreas Westh - Bornholms Cycle Club s.t.
20 Simon Jacob Svensson - Hellerup Cykelklub s.t.
21 Mikkel Henningsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:46:48.544
22 Kim Lindhardt Jensen - Holbæk Cykelsport 02:46:58.955
23 Kasper Christensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
24 Kristian Jenbo - DCR - Ballerup 02:47:24.467
25 Emil Jørgensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:48:58.493
26 Simon Brix Rasmussen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:53:07.611
27 Louis Jacobi - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:54:22.527
28 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:59:51.192
29 Markus Larsson - CK Ringen 03:00:46.453

D
1 Troels Nielsen - Amager Cykle Ring 02:03:59.402
2 Michael Kirkeby Salbo - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:04:02.205
3 Dan Wassmann - Politiets IF Kbh-Cykling 02:04:06.343
4 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 Simon Hedman - CK Ringen s.t.
6 Morten Holm Rasmussen - KÆDEN Nr Lyndelse s.t.
7 Ørjan Ingebrigtsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
8 Kasper Eggers - Amager Cykle Ring s.t.
9 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring s.t.
10 Nikolaj Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
11 Eske Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
12 Peter Nielsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
13 Jan Engel Jensen - Ordrup Cykle Club s.t.
14 Martin Lang - Nyborg Cykle Klub s.t.
15 Bjarne Thomsen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:04:12.029
16 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:04:14.13
17 Michel Bach Pedersen - Ordrup Cykle Club s.t.
18 Kenneth Lycik - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:04:15.42
19 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:04:17.292
20 Philippe René Guichard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:04:27.203
21 Rasmus Jensen - Cykel Klubben Djurs 02:04:37.645
22 Oscar Svane - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:05:21.535
23 Kristian Bendix Wimmelmann - Dansk Bicycle Club s.t.
24 jesper allinggaard veibel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:08:07.949
25 Jan Ivan Sørensen - Hvidovre Cykle Klub 02:08:56.219
26 Martin Veng - Dansk Bicycle Club 02:08:59.172
27 Amjad Halim - Amager Cykle Ring 02:10:19.847
28 Alex Bergkvist - Slagelse Cykle Ring 02:47:54.652

Dame A
1 Iben Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:46:51.21

Dame B
1 Anna Eriksmo - CK Ringen 02:07:37.254
2 Annette Berg - Sorø Bicycle Club 02:08:28.511
3 Victoria Fuller-Mikkelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:08:29.907
4 Jannie Sand - Elite Cycling Snejbjerg 02:10:54.363
5 Eva Synnestvedt Hansen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 Henriette Lykkebøe Hallengren - Sorø Bicycle Club 02:33:15.805
7 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 02:40:08.603

H40
1 Claus Holm - Holte Cykel Klub 02:42:01.625
2 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub s.t.
3 Keld Fjord - Holte Cykel Klub 02:42:08.542
4 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub 02:42:29.286
5 Torben Bo Knudsen - Roskilde Cykle Ring 02:42:38.6
6 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub 02:43:15.223
7 morten christensen - Sorø Bicycle Club 02:43:16.355
8 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
9 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
10 Thomas Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
11 René Nielsen - Hvidovre Cykle Klub 02:43:18.647
12 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club s.t.
13 Søren Christian Thomsen - Greve Cykle Club s.t.
14 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Anders Dellien - CK Ringen 02:43:22.64
16 Søren Bak Jepsen - Birkerød Bicykel Club 02:43:25.158
17 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club 02:43:29.574
18 Bjarke Thyrrestrup - Hvidovre Cykle Klub 02:43:39.075
19 Steen Mørch - Amager Cykle Ring 02:49:21.479

H50
1 Jan Lindberg - Birkerød Bicykel Club 01:59:25.775
2 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:59:27.226
4 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub s.t.
5 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club s.t.
7 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club 01:59:28.72
8 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling s.t.
9 Claus Wårsøe - Cykling Odense 01:59:43.16
10 JESPER NILSSON - Dansk Bicycle Club s.t.
11 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
12 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01:59:45.619
13 Ronny Herman Wisholm - Aalborg Cykle-Ring s.t.
14 Michael Juhl Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
15 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted s.t.
16 jesper lassen - CK Kronborg s.t.
17 Bo Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
18 Erik Madsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
19 Michael Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
20 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
21 Torsten Bak - Amager Cykle Ring s.t.
22 Bo Hein - Dansk Bicycle Club s.t.
23 henrik voigt - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
24 Kim Gotfredsen - Kerteminde Cykelklub 01:59:50.819
25 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club s.t.
26 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub s.t.
27 Lars Gustafsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
28 Steen Bluhm - Sorø Bicycle Club s.t.
29 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club s.t.
30 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring s.t.
31 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring s.t.
32 Sven Olav Lund - Lyngby Cycle Club s.t.
33 Jørgen Staun Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
34 Mikael Wassmann - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
35 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01:59:59.768
36 Jens Kasler - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
37 Henrik Diepgen - K C K Herlev 02:00:04.007
38 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub 02:00:17.617
39 Søren Eriksen - Kerteminde Cykelklub 02:00:19.432
40 Allan Duvier Stærmose - K C K Herlev s.t.
41 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 02:00:56.958
42 Christian Skram - Ordrup Cykle Club 02:05:54.511

H60
1 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:18:36.456
2 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:21:57.328
3 Micael Becker - Politiets IF Kbh-Cykling 02:22:02.15
4 Svend Erik Pedersen - Greve Cykle Club 02:22:08.166
5 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:22:15.65
6 torben flindt - Ordrup Cykle Club 02:22:25.961
7 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:22:54.237
8 Jens Frank - DCR - Ballerup 02:22:59.921
9 Steen Poulsen - Sorø Bicycle Club 02:25:10.787

H70
1 Jan Høegh - Politiets IF Kbh-Cykling 02:20:56.102
2 Bjerne Kjær Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 02:24:15.828
3 Jan Jensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:28:38.423

U19
1 Mikkel Bjerg - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:41:44.364
2 Søren Bidstrup - Team Cycling Elite Copenhagen 02:41:48.729
3 Christoffer Gibson - Horten CK 02:42:02.687
4 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring s.t.
5 Arne Birkemose - Team Mascot WorkWear s.t.
6 Adam Toftemark - Pythonprocom - Velowear s.t.
7 Joakim Lisson - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
8 Lucas Norman Gude - K C K Herlev 02:42:06.522
9 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen 02:42:34.511
10 Kristian Siig Hessel - Team Cycling Elite Copenhagen 02:43:47.309
11 Mads Schelde Berg - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:47:51.27
12 Anders Mielke - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:47:58.73
13 Jannik Ljungdahl - Team Cycling Elite Copenhagen 02:48:00.081
14 Mathias Mortensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
15 Absalon Billehøj - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
16 Espen Brett - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
17 Erik Gellein Halvorsen - Horten CK s.t.
18 Luca Ryberg Lonardi - Pythonprocom - Velowear 02:48:05.63
19 Mads Pals Thomassen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:48:08.581
20 Markus Kjølstad - Horten CK 02:48:15.082
21 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:48:19.297
22 Jonathan Sulbæk Skarving - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
23 Oliver Emil Errebo - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
24 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
25 Andreas Sulaj Kloppenborg - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:48:22.436
26 Uusiperhe Jesse - %u0160KODA Fincycling Team 02:48:37.227
27 Nicolai Luthmann - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:48:49.29
28 Kasper Ellegaard Vejen - Roskilde Cykle Ring 02:49:37.972
29 Valdemar Kure Krogh - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:49:48.111
30 Juntunen Antti-Jussi - %u0160KODA Fincycling Team 02:50:26.6
31 Andreas Hougaard Holst-Kruse - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 03:01:16.111

U17
1 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 01:58:32.096
2 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 01:58:42.646
3 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus 01:58:45.633
5 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring 01:58:55.811
6 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club s.t.
7 Malthe Munch - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
8 Jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club s.t.
9 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring s.t.
10 Robin Juel Skivild - Cykling Odense 01:59:00.173
11 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 01:59:06.553
12 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring 01:59:08.691
13 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring 01:59:30.645
14 Oskar Palm - Höllviken CK - SE 01:59:42.25
15 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
16 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 02:02:02.882
17 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre 02:02:23.578
18 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club 02:02:29.699
19 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev 02:02:35.945
20 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
21 Peter Busk - Køge Cykel Ring s.t.
22 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev s.t.

U16 piger
1 Wilma Olausson - Mölndals CK 01:06:07.807
2 Ida Johansson - Mölndals CK s.t.
3 Caroline Andersson - Jeg har licens i en udenlandsk klub s.t.
4 Tuva Richter - Staffanstorp CK s.t.
5 Smilla Jalasjoki - Staffanstorp CK 01:06:10.261
6 Julia Borgström - Höllviken CK - SE 01:06:15.516
7 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring 01:09:37.975
8 Bjørg Luna Sørensen - Næstved Bicycle Club 01:14:30.459
9 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 01:17:54.751

U15
1 Wilma Olausson - Mölndals CK 01:06:07.807
2 Ida Johansson - Mölndals CK s.t.
3 Caroline Andersson - Jeg har licens i en udenlandsk klub s.t.
4 Tuva Richter - Staffanstorp CK s.t.
5 Smilla Jalasjoki - Staffanstorp CK 01:06:10.261
6 Julia Borgström - Höllviken CK - SE 01:06:15.516
7 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring 01:09:37.975
8 Bjørg Luna Sørensen - Næstved Bicycle Club 01:14:30.459
9 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 01:17:54.751

U13 piger
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00:47:05.723
2 Alma Johansson - Mölndals CK s.t.
3 liva kornval - Amager Cykle Ring 00:51:25.505
4 Emma Marie Flindt Hansen - Amager Cykle Ring 00:54:07.225
5 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:54:39.144

U13
1 Rasmus Perto - Jeg er motionist 00:45:26.2
2 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
3 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
4 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
5 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club s.t.
6 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring 00:47:05.237
7 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 00:47:09.349
8 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
9 Erik Christoffersen - Ordrup Cykle Club s.t.
10 William Lowth - Ordrup Cykle Club s.t.
11 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring s.t.
12 Mathias Bisgaard Rambøl - Slagelse Cykle Ring s.t.
13 Johan Borgström - Höllviken CK - SE 00:47:12.545
14 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:47:24.88
15 lucas nygaard - Holbæk Cykelsport 00:49:03.377
16 William Bunde - Amager Cykle Ring 00:49:06.478
17 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club s.t.
18 Nikolai Gunnertoft Pedersen - Slagelse Cykle Ring s.t.
19 Konrad Busk - Køge Cykel Ring 00:50:04.134
20 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted s.t.
21 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring 00:50:38.823
22 Mads Malmqvist - K C K Herlev 00:52:01.97
23 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 00:52:48.478
24 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted 00:52:52.786
25 Magnus Krickau Ketelsen - Sydkystens Cycling s.t.
26 Magnus Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00:54:10.829
27 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring 00:59:02.446

U11 piger
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00:30:18.857

U11
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:24:16.138
2 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:24:41.356
3 Asger Bak Jepsen - Dansk Bicycle Club 00:24:44.537
4 Benjamin Egholm - Holbæk Cykelsport 00:24:48.02
5 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:24:50.005
6 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00:27:47.887
7 Martin Truelsen - Jeg er motionist 00:30:20.762

U19 piger
1 Ida Victoria Konradsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:58:31.185

Motion
1 peter christensen - VESTSJÆLLANDS CYKELMOTION 01:28:46.332
2 Tom Christensen - Ishøj Motion Cykle Club 01:32:52.804

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour of Fuzhou(2.1) 14/11-18/11

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger