Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater af Amager Cykle Rings løb

Resultater af Amager Cykle Rings løb

22. august 2016 21:59Foto: Feltet.dk / Henriette Brandt

Stefan Djurhuus vandt lørdag A-løbet på Amager, da han sejrede foran to coloQuick-CULT-ryttere. I A-klassen for damer var det Iben Bohé, som tog sejren. 

A
1 Stefan Djurhuus - Team Almeborg-Bornholm 03:21:57.86
2 Rune Almindsø Andersen - coloQuick - CULT s.t.
3 Hampus André Anderberg - coloQuick - CULT 03:22:00.171
4 Mathias Dam Westergaard - Team Almeborg-Bornholm 03:22:04.709
5 Erik Lahm - Team Almeborg-Bornholm s.t.
6 Morten Øllegaard - Riwal Platform Cycling Team 03:22:07.576
7 Jakob Frandsen - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
8 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
9 Emil Andersson -   s.t.
10 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant Scatto U23 s.t.
11 Christoffer Lisson - Team Almeborg-Bornholm s.t.
12 Mathias Krigbaum - Christina Jewelry Pro Cycling s.t.
13 Magnus Bak Klaris - SEG Racing Academy s.t.
14 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
15 Patrik Rybardt - CK Ringen s.t.
16 Isac Lundgren - Bliz-Merida Pro Cycling s.t.
17 Jonas Nordkroggård - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:22:12.67
18 Mathias Lisson - Team Almeborg-Bornholm s.t.
19 Mark Sehested Pedersen - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT s.t.
20 Maximilian Hoffmann - coloQuick - CULT s.t.
21 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm 03:22:15.093
22 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT s.t.
23 Sergio Tu - Team Giant Scatto U23 03:22:16.671
24 Patrick Ericsson - Team IBT Isolering - Ridley 03:22:18.757
25 August Mors Poulsen - Team WeBike-CK Aarhus 03:22:24.678
26 Emil Dam Sørensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:22:48.539
27 Marcus Bønlykke - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:24:12.041
28 Mathias Skov-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
29 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team 03:24:40.681
30 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team s.t.
31 Anders Fynbo - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
32 Tim Vang Cronqvist - Team Giant Scatto U23 s.t.
33 Frederik Muff - Team WeBike-CK Aarhus 03:24:43.867
34 Johan Svensson - Bliz-Merida Pro Cycling 03:24:45.771
35 Patrick Clausen - Riwal Platform Cycling Team 03:24:50.911
36 Jonas Aaen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
37 Henrik Andersen - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
38 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm 03:24:54.396
39 Marc Hester - Sorø Bicycle Club 03:24:56.043
40 Louis Bendixen - coloQuick - CULT s.t.
41 Robert Pölder - Bliz-Merida Pro Cycling s.t.
42 Anders Dreyer Frost - Team NBC Elite s.t.
43 Lars Carstensen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
44 Jacob Mørkøv - DCR - Ballerup s.t.
45 Joakim Bukdal - Team Giant Scatto U23 s.t.
46 Joakim Mikkel Svensson - Team NBC Elite s.t.
47 Simon Bigum - Team Almeborg-Bornholm s.t.
48 Peter Visby - Team IBT Isolering - Ridley 03:32:57.061


1 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub 03:08:34.359
2 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
3 Nils Eigil Bradtberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
4 Anton Elfarsson - Amager Cykle Ring s.t.
5 claus holm - Holte Cykel Klub 03:11:22.428
6 Nichlas Eberhardt Sørensen - Hvidovre Cykle Klub 03:11:32.193
7 Keld Fjord - Holte Cykel Klub s.t.
8 Nicolaj Schou Andersen - Cykling Odense 03:11:35.468
9 Dávur Magnussen - Torshavn Cykelklub (Tórshavnar Súkklefelag) 03:12:16.128
10 Alexander Møller - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 03:12:20.922
11 søren nilsson - Amager Cykle Ring 03:12:25.532
12 Dani Petersen - Sydkystens Cycling 03:13:25.859
13 Mike Christensen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
14 William Herman Wisholm - Aalborg Cykle-Ring 03:13:28.409
15 Anders Bruun - Give Cykelklub (elite) s.t.
16 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
17 Ota Rossini - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 03:13:44.974
18 Laust Kruse - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 03:13:46.705
19 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 03:13:57.876
20 Nicolai Stegmann - Team NBC Elite 03:14:07.728
21 Andreas Tvermoes Noe - Team Cycling Ringsted s.t.
22 Per Jørstad - CK Lunedi 03:14:12.273
23 Morten Ellegaard Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:14:22.959
24 Henrik Buhl - Ordrup Cykle Club s.t.
25 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub 03:14:24.333

C
1 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub 02:56:29.106
2 Silas Toftemark - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Oscar Bjørn-Rosager - DCR - Ballerup s.t.
4 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club s.t.
5 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:56:31.342
6 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:57:26.118
7 Thomas Juel Ammitsøe - Lyngby Cycle Club 02:57:27.485
8 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring 02:57:31.231
9 Nikolaj Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
10 Martin Klitmose Holm Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
11 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
12 Micky Tao Mejlstrup - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
13 Nathan Smith - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
14 Christian rose - FK Trampen s.t.
15 Simon Brix Rasmussen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
16 Emil Jørgensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
17 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø) s.t.
18 Morten Rytgaard - Lyngby Cycle Club 02:57:37.008
19 Rasmus Ritz Andersson - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
20 Dan Hermansson - Sydkystens Cycling s.t.
21 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring s.t.
22 Kasper Brattfors Arvidsson -   s.t.
23 Jonathan Larsson - CK Ringen 02:57:52.558
24 Glenn Nilsson - CK Ringen s.t.
25 Jacob Krogh Keldsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:57:59.759
26 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:03:43.316
27 Magnus Francois Hoffmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:35:33.719
28 Nicki Hirsvang - Lyngby Cycle Club 02:35:34.067
29 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten (Malmø) 01:30:12.459
30 Peter Nielsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:04:59.043
31 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:04:59.505
32 Kasper D Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:10:06.681
33 niclas lau - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:10:07.416
34 August Christian Nyeland Ehlers - Lyngby Cycle Club 01:14:44.105
35 Danny Troest Petersen - Aalborg Cykle-Ring 00:47:21.201
36 Kasper Christensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:47:21.201

D
1 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub 02:56:29.106
2 Silas Toftemark - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Oscar Bjørn-Rosager - DCR - Ballerup s.t.
4 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club s.t.
5 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:56:31.342
6 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:57:26.118
7 Thomas Juel Ammitsøe - Lyngby Cycle Club 02:57:27.485
8 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring 02:57:31.231
9 Nikolaj Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
10 Martin Klitmose Holm Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
11 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
12 Micky Tao Mejlstrup - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
13 Nathan Smith - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
14 Christian rose - FK Trampen s.t.
15 Simon Brix Rasmussen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
16 Emil Jørgensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
17 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø) s.t.
18 Morten Rytgaard - Lyngby Cycle Club 02:57:37.008
19 Rasmus Ritz Andersson - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
20 Dan Hermansson - Sydkystens Cycling s.t.
21 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring s.t.
22 Kasper Brattfors Arvidsson -   s.t.
23 Jonathan Larsson - CK Ringen 02:57:52.558
24 Glenn Nilsson - CK Ringen s.t.
25 Jacob Krogh Keldsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:57:59.759
26 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:03:43.316
27 Magnus Francois Hoffmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:35:33.719
28 Nicki Hirsvang - Lyngby Cycle Club 02:35:34.067
29 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten (Malmø) 01:30:12.459
30 Peter Nielsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:04:59.043
31 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:04:59.505
32 Kasper D Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:10:06.681
33 niclas lau - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:10:07.416
34 August Christian Nyeland Ehlers - Lyngby Cycle Club 01:14:44.105
35 Danny Troest Petersen - Aalborg Cykle-Ring 00:47:21.201
36 Kasper Christensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:47:21.201

H40 
1 Martin Hammer Larsen - Sydkystens Cycling 02:27:48.379
2 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub 02:27:54.245
3 Anders Dellien - CK Ringen 02:27:55.265
4 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
5 Tommy Hass - DCR - Ballerup 02:27:57.783
6 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 02:28:05.231
7 Danny Jonasson - Hvidovre Cykle Klub 02:28:07.437
8 Troels Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
9 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub s.t.
10 Steen Mørch - Amager Cykle Ring s.t.
11 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
12 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub s.t.
13 Jesper Havn - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
14 Erik Hansen - Amager Cykle Ring s.t.
15 Magnus Gilljam - CK Ringen s.t.
16 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
17 Christian Hertel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
18 Franz Gliese - Sorø Bicycle Club s.t.
19 Simon Tvede - Ordrup Cykle Club s.t.
20 Christian Kouyoumdjian - Hvidovre Cykle Klub s.t.
21 Jacob Odgaard - Birkerød Bicykel Club s.t.
22 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
23 Henrik Bunde - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
24 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club s.t.
25 Jesper Hook - Ordrup Cykle Club 02:28:11.142
26 Daniel Nihlén - CK Ringen s.t.
27 Jesper Jensen - Holte Cykel Klub s.t.
28 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
29 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling s.t.
30 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
31 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club 02:28:17.512
32 Anders Moustgaard - JC Cykelklub s.t.
33 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
34 Claus Birk - Greve Cykle Club 02:28:20.984
35 stinus roslund - Hvidovre Cykle Klub 02:28:25.061
36 Carsten Leth Lundh - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:28:27.264
37 Frank Hansen - Dansk Bicycle Club 02:28:36.433
38 Gunnar Gudnason - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:29:53.419
39 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling 02:30:53.653
40 Stefan Svensson -   02:36:57.274

H50 
1 Claus Wårsøe - Cykling Odense 02:12:16.954
2 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
3 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs s.t.
4 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling s.t.
5 Bo Hein - Dansk Bicycle Club s.t.
6 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club s.t.
7 Jørgen Staun Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
8 Svend-Erik Meulengracht - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
9 jens Bjerregaard - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
10 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club s.t.
11 Steen Petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
12 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted s.t.
13 Christian Skram - Ordrup Cykle Club s.t.
14 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub s.t.
15 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club s.t.
16 Steen Bluhm - Sorø Bicycle Club s.t.
17 lennart Nielsen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
18 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
19 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
20 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club 02:12:22.296
21 Frank Larsen - Ordrup Cykle Club s.t.
22 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
23 Allan Duvier Stærmose - K C K Herlev s.t.
24 Anders Jellhede - CK Ringen s.t.
25 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring s.t.
26 Melker Ekelund - CK Ringen s.t.
27 Carsten Kristiansen - Holte MTB Klub s.t.
28 Kenneth Kierbyholm - Holbæk Cykelsport s.t.
29 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring s.t.
30 Frank Selsmark - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
31 Thomas Ege - Sydkystens Cycling s.t.
32 Lars Gustafsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:12:26.632
33 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub s.t.
34 Tommy Sejdenfaden - Amager Cykle Ring s.t.
35 Henrik Larsen - Køge Cykel Ring s.t.
36 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring 02:12:31.475
37 Bo Wacker - Roskilde Cykle Ring 02:12:41.227
38 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:12:55.988
39 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 02:14:08.111

H60
1 Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub 01:58:32.296
2 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club s.t.
3 Svend Erik Pedersen - Greve Cykle Club s.t.
4 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 Torben NIELSEN - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
6 Micael Becker - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
7 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
8 Theis Passer - Amager Cykle Ring s.t.
9 frank meyer - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
10 Henrik Ahrenst - Hareskov Cykelklub s.t.
11 Torben William Petersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
12 Jens Frank - DCR - Ballerup s.t.
13 kell wohlert - Greve Cykle Club 01:58:37.439
14 Jan Jensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
15 Johannes Risbjerg - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
16 John Magne Froberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:58:40.499
17 kurt jespersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:58:43.098

U19
1 Julius Johansen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:40:44.73
2 Morten Hulgaard - Team ABC Junior s.t.
3 Mikkel Beck Olsen - Team Mascot WorkWear 02:40:47.486
4 Alexander Salby - Climacell Xtreme Odense 02:41:19.472
5 Eigil Nikolajsen - Team ABC Junior s.t.
6 Jakob Egholm - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
7 Nikolaj Vejby Møller - Team Mascot WorkWear s.t.
8 Frederik Irgens Jensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
9 Jorn Oerlemans - Team Mascot WorkWear s.t.
10 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior s.t.
11 Christian Bahr - Climacell Xtreme Odense s.t.
12 Andreas Lorentz Kron - Pythonprocom - Velowear s.t.
13 Mathias Mortensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
14 Andreas Handberg Madsen - Team Herning CK Junior s.t.
15 Kristian Siig Hessel - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
16 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
17 Anthon Charmig - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
18 Marcus Olsen - Team ABC Junior 02:41:22.22
19 Frederik Rosenmeyer - Climacell Xtreme Odense s.t.
20 Benjamin schjøtt Irving - Aalborg Cykle-Ring s.t.
21 Arne Birkemose - Team Mascot WorkWear s.t.
22 Mads Schelde Berg - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
23 Jacob Eriksson - Motala AIF s.t.
24 Vincent Andersson - FK Trampen s.t.
25 Erik Sandersson - FK Trampen s.t.
26 Valdemar Kure Krogh - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
27 Mathias Bundsgaard Matz - Team ABC Junior s.t.
28 Mads Pals Thomassen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
29 Christoffer Wall - Halmstad CK s.t.
30 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior s.t.
31 Mads Lundh - Pythonprocom - Velowear s.t.
32 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring s.t.
33 Espen Brett - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
34 Jakob Olsen - Team Mascot WorkWear s.t.
35 Andreas Sulaj Kloppenborg - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
36 Mikkel Feldtmann Hansen - Hammel Cykle Klub s.t.
37 Mads Østergaard Kristensen - Team Herning CK Junior s.t.
38 Daniel Vestergaard Villadsen - Team Herning CK Junior s.t.
39 Erik Bergström Frisk - Motala AIF s.t.
40 Jonas Frederik Banke - Pythonprocom - Velowear 02:41:30.651
41 Lasse Aslak Andersen - Team Mascot WorkWear s.t.
42 Rasmus Rauch Jensen - Climacell Xtreme Odense s.t.
43 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior s.t.
44 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior s.t.
45 Anders Mielke - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
46 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
47 Nicolai Clausen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:41:33.804
48 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
49 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Pythonprocom - Velowear 02:41:35.879
50 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring s.t.
51 Sander Andersen - Team ABC Junior s.t.
52 Søren Bidstrup - Team Cycling Elite Copenhagen 02:41:39.884
53 Karl Klinge - Team Mascot WorkWear 02:41:41.646
54 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
55 Peter Haslund - Pythonprocom - Velowear 02:41:52.654
56 Mathias Larsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
57 Adam Toftemark - Pythonprocom - Velowear s.t.
58 August Nygaard Bodilsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:42:59.077
59 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
60 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub 02:43:03.389
61 Gustav Johansson -   02:43:07.573
62 Martin Andersen - Hammel Cykle Klub 02:43:11.833
63 Theodor Jonas Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:45:43.184
64 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen 02:45:52.267
65 Andreas Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
66 Johan Price-Pejtersen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:46:58.373
67 Joakim Lisson - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:50:31.566
68 Andreas Andersson - Halmstad CK 02:50:50.657
69 Casper Busk Jensen - Climacell Xtreme Odense 02:51:33.783
70 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Climacell Xtreme Odense 02:52:52.256
71 Sebastian Rathje Andersen - Pythonprocom - Velowear 02:57:30.51
72 Lucas Norman Gude - Greve Cykle Club 03:00:09.079
73 Erik Gellein Halvorsen - Horten CK s.t.

Dame A
1 Iben Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:57:31.955
2 Hanna Nilsson - Åhus CK 02:57:37.473
3 Rikke Bak Dalgaard - Amager Cykle Ring 03:31:13.801
4 Anna Eriksmo - CK Ringen s.t.

Dame B 
1 Heidi Gabriel - Roskilde Cykle Ring 01:58:31.336
2 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:58:33.813
3 Mette Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01:58:36.025
4 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 Gro Wejdling - Amager Cykle Ring Motion 01:58:40.034
6 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 01:58:47.32

U17
1 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring 01:47:49.833
2 Sebastian Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:47:53.526
3 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
4 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring 01:47:57.189
5 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club s.t.
6 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring s.t.
7 Malthe Munch - Greve Cykle Club s.t.
8 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev s.t.
9 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
10 Alexander Mark - Roskilde Cykle Ring s.t.
11 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
12 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 01:49:59.703
13 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring s.t.
14 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
15 Magnus Henneberg - Lyngby Cycle Club 01:50:02.279
16 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 01:50:03.473
17 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring 01:50:33.197
18 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring s.t.
19 Peter Busk - Greve Cykle Club 01:50:52.66
20 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev s.t.
21 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club 01:51:02.309
22 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
23 Felix Clausen - Amager Cykle Ring s.t.
24 Axel Holm - FK Trampen s.t.
25 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
26 Otto Strandqvist - CK Ringen s.t.
27 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club 01:51:06.312
28 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club 01:51:07.46
29 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
30 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre 01:51:09.559
31 Victor Hein Eriksen - Roskilde Cykle Ring 01:51:13.939
32 Laurits Skydsgaard Jensen - Greve Cykle Club s.t.
33 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
34 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre 01:56:07.738
35 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring 01:58:45.426
36 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 02:04:37.358
37 Nicklas Koluda Jørgensen - Slagelse Cykle Ring 02:05:58.151

U15
1 Kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring 01:12:13.515
2 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club s.t.
3 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club s.t.
4 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club s.t.
5 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
6 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring s.t.
7 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
8 Sebastian Roer Iversen - K C K Herlev 00:24:18.6
9 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring 01:12:14.789
10 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
11 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
12 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport s.t.
13 Mathias Daniel Hansen - Roskilde Cykle Ring s.t.
14 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
15 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport s.t.
16 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring s.t.
17 Mads Christiansen - Roskilde Cykle Ring s.t.
18 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring s.t.
19 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club s.t.
20 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club s.t.
21 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
22 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
23 Magnus Munch - Køge Cykel Ring s.t.
24 Gustav Lykkeberg Bruun - Holbæk Cykelsport s.t.
25 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
26 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club s.t.
27 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport 01:12:18.755
28 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club s.t.
29 Andres Wilbergsson - Staffanstorp CK s.t.
30 Oskar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
31 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring s.t.
32 Hugo Hultqvist - CK Ringen s.t.
33 David Larsson - Staffanstorp CK s.t.
34 Kevin Granquist - Staffanstorp CK 01:12:22.29
35 William Gudmann - Lyngby Cycle Club 01:17:21.274
36 Tobias Øager Møller - Lolland-Falster Cykle Klub 01:21:13.923
37 Samuel Faxe - Lolland-Falster Cykle Klub 01:21:19.179
38 Marc Mortensen - Lolland-Falster Cykle Klub 01:25:09.042
39 Edvin Andersson - FK Trampen s.t.
40 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring 01:25:20.428

U13
1 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:53:44.548
2 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
3 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
4 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
5 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
6 Konrad Busk - Køge Cykel Ring s.t.
7 Victor Vad - Ordrup Cykle Club s.t.
8 Johan Borgström - Höllviken CK - SE s.t.
9 William Lowth - Ordrup Cykle Club s.t.
10 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club s.t.
11 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring s.t.
12 Mads Willemoes Ipsen - Køge Cykel Ring s.t.
13 Martin Nadal - Holbæk Cykelsport s.t.
14 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted s.t.
15 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring s.t.
16 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
17 Jaspar Lonsdale - Amager Cykle Ring s.t.
18 Casper Lund Larsen - Team Cycling Ringsted s.t.
19 Emil Therkildsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:53:50.896
20 William Bunde - Amager Cykle Ring s.t.
21 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring s.t.
22 Nikolai Gunnertoft Pedersen - Slagelse Cykle Ring 00:53:54.566
23 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring s.t.
24 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club 00:53:57.447
25 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring s.t.
26 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring 00:54:28.468
27 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted 00:56:44.831
28 Gustav Frank Nielsen - Amager Cykle Ring 00:58:11.416
29 Magnus Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club s.t.
30 Adam Brandt Jakobsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
31 Marius Hansen - Lolland-Falster Cykle Klub 01:19:13.312

U11
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:27:25.867
2 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:27:25.867
3 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00:28:15.398
4 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring s.t.
5 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre 00:28:17.176
6 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00:33:54.446

U16 piger
1 Tuva Richter - Staffanstorp CK 01:12:15.866
2 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring 01:12:18.101
3 Bjørk Jørgensen - Amager Cykle Ring 01:12:22.442
4 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 01:17:16.48
5 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring s.t.

U13 piger
1 Liva Kornval - Amager Cykle Ring 00:53:50.621
2 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:53:55.133
3 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:58:12.637
4 Emma Marie Flindt Hansen - Amager Cykle Ring s.t.
5 Thilde Helgelin - CK Ringen s.t.

U11 piger
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00:28:18.23
2 Johanne Resen - Amager Cykle Ring 00:29:29.612
3 Paulina Peuhkuri Pedersen - Næstved Bicycle Club 00:29:33.845
4 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:36:14.928
5 Ida Ditevsen - Team Cycling Ringsted 00:40:54.127

U19 piger
1 Nanna Warming - Amager Cykle Ring 02:07:09.233

Motion (Mand)
1 Martin Frederiksen - ACR 02:18:47.708
2 Peter Larsen -   s.t.
3 Martin Eriksen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Max Pfeiffer - Amager Cykle Ring Motion s.t.
5 Jóhann Brend - Hvidovre Cykle Klub 02:18:50.26
6 Henrik Jacobsen -   s.t.
7 Lars Karlsen -   s.t.
8 Henning Karstensen - DLG s.t.
9 Lasse Petersen - CK fix rødovre s.t.
10 Michael kahr -   s.t.
11 Mads Peter Ole Olsen - Birkerød BC 02:18:54.068
12 Rene Nielsen -   02:18:55.722
13 Jan Louis Svenningsen - Amager Cykle Ring 02:18:56.765
14 Sonny Korte -   02:18:57.984
15 Morten Gamborg -   02:19:09.183
16 Bjørn Jakobsen - Amager Cykel Ring 02:24:25.091
17 Claus torp sørensen -   s.t.
18 Torsten Hansen - Tønder Cykle Motion 02:40:08.597
19 Henrik Løvenholdt - Mudderkliken 02:41:28.561
20 Bjarne tofte - Mudderkliken s.t.
21 Tom Jelen -   02:42:57

Motion (Kvinder)
1 Aino Abrahamsen - Cycling Club Wellcome - CCW 02:06:35.116
2 Birthe Hansen - Tønder Cykle Motion 02:08:31.109

H70
1 Per Jess - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:58:45.485

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS