Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater af CC Hillerøds licensløb
18. august 2013 20:57 af Adam Aisen

I går den 17. august blev CC Hillerøds licensløb kørt. Se resultaterne i denne artikel.

CC Hillerød arrangerede i går deres licensløb for alle seniorklasser samt U17. Damernes løb fungerede som en del af Lindberg Sport damecuppen.

 

Se resultaterne herunder.


A (127,0 km)
1 Lars Anderson Team Concordia Forsikring Riwal 3.01.57
2 Jesper Juul Andreasen Bornholm Pro Cycling 
3 michael bjørn johansen gamst ABC 
4 Martin Hammer Larsen Sydkystens Cycling 
5 Rasmus Andersen Sydkystens Cycling 0.27
6 Kasper Malmkjær Cycling Team Rungsted CK 0.47
7 Benjamin Justesen Team Giant-bikelife 
8 Lucas Person Team Concordia Forsikring Riwal 
9 Emil Dam Sørensen Bornholm Pro Cycling 
10 Joakim Mikkel Svensson ABC 2.54
11 Christian Juul Andreasen Bornholm Pro Cycling 3.26
12 Nichlas Eberhardt Sørensen Sydkystens Cycling 
13 Jonas Pedersen HMTBK 
14 Mats Anderson Team Concordia Forsikring Riwal 
15 Lars Frydenlund Enevoldsen Jensen ABC 8.58
    
B (127,0 km)

1 Jacob Linkis Odder CK 3.02.55
2 Anders Frost Lyngby CC 0.55
3 Benjamin Hansson Amager CR 1.11
4 Nikolaj Richardt Jørgensen CC Hillerød 
5 Lars Carstensen ABC 1.42
6 Mark Petersen Lyngby CC 
7 Jesper Dünweber Darre ABC 1.47
8 Nils Eigil Bradtberg ABC 2.16
9 Jakob Frandsen CK Djurs 
10 michael salomonsson CC Hillerød 2.25
11 Morten Ellegaard Andersen CC Hillerød 
12 Sebastian Hartvigsen ABC 
13 Jesper Nybo Riis Herning CK 
14 Steffen Høhl Quebec Sydkystens Cycling 2.42
15 nikolaj rønhede CK Fix 
16 Morten Husted Permin Ordrup CC 
17 Sebastian Refsgaard DCR Ballerup 
18 Jacob Mørkøv Christiansen ABC 2.59

C (106,0 km)

1 Mads Bang andersen DCR Ballerup 2.35.16
2 Kasper Bergstein Nielsen Hvidovre CK 0.09
3 Michael Munch Køge CR 
4 Andreas Noe Team Cycling Ringsted 
5 Pelle Sjörin CK Ringen 
6 Christian Finnerup FBL 0.19
7 Peter Carstensen ABC 0.28
8 Stefan H. Lezuik JC Cykelklub 0.36
9 Alexander Bojsen Lyngby CC 3.15
10 Daniel Rehn Næstved BC 
11 Micky Mejlstrup FBL 
12 Glenn Berger CC Hillerød 
13 Simon Lund Guldbæk Ordrup CC 
14 Niels Mogensen DBC 
15 Patrick Seemann Hvidovre CK 
16 Morten Hansen Roskilde CR 
17 Jeppe Kongstad Hjort JC Cykelklub 
18 Jesper Emil Linkis Aalborg CR 
19 Kasper Eibye Lyngby CC 
20 Frederik Bengtsson CK Ringen 
21 Rasmus B Jensen DMK 
22 Thomas Kofod Hvidovre CK 
23 Daniel Nihlén CK Ringen 
24 Christian Madsen FBL 
25 Lasse Eggers Pedersen ABC 
26 Peter Utzon Berg FBL 
27 morten Christoffersen Ordrup CC 
28 Lasse Jakobsen Hvidovre CK 
29 Per Pilegaard Knudsen Hvidovre CK 
30 Glenn Nilsson CK Ringen 
31 Lars Skovgaard FBL 3.24
32 Henrik Lund FBL 


Junior (106,0 km)
1 Casper Hillstrøm Køge Bugt Junior Team CarbonCykler.dk 2.36.04
2 Mathias Linderod Team HH Malerentreprise 0.21
3 Lasse Mortensgaard ABC 
4 Andreas Serop Larsen ABC 
5 Jonathan Balsløw Sørensen Team HH Malerentreprise 
6 Frederik Brendborg Rasmussen ABC 0.25
7 Oscar Bjørn-Rosager Køge Bugt Junior Team CarbonCykler.dk 3.19
8 Søren Martinus Engberg ABC 4.22
9 Frederik Bohè Team HH Malerentreprise 
10 Rasmus Bøgh Wallin Team HH Malerentreprise 
11 Oliver Almind Team HH Malerentreprise 4.38
12 Martin Frank Køge Bugt Junior Team CarbonCykler.dk 7.30
13 Nicklas Nissen ABC 
14 Marc Sehested Team HH Malerentreprise 
15 Frederik Nymann Christiansen Køge Bugt Junior Team CarbonCykler.dk 
16 mohamed mujel Team Cycling Ringsted 
17 Jacob Dornan CC Hillerød 
18 Kristian Løngaard Lyngby CC 
19 Rasmus B. Olsen CC Hillerød 
20 Oliver Vibro Holberg Jensen Team Pythonpro.com - Spar Nord 7.34
21 Marcus Holsey Gramkow Team HH Malerentreprise 
22 Kasper Trier Jørgensen Team HH Malerentreprise 

  
D (84,0 km)
1 klaus balslev gerdes DCR Ballerup 2.04.52
2 jakob david jensen Birkerød Bicycle Club 
3 Frederik Birk Jensen Team Cycling Ringsted 
4 Niels Leervad Lambertsen FBL 
5 Ulrich Offersen FBL 
6 Steffen Andersen CK Fix 2.30
7 Søren Falden Køge CR 
8 jan hansen Hareskov Cykelklub 
9 Thomas Lenzing Kristensen Team Cycling Ringsted 
10 Eske Nielsen Amager CR 
11 Sarunas Dmukauskas FBL 
12 Troels Nielsen Amager CR 
13 Per Olsen CK Kronborg 
14 Simon Persson RnG Cycling 
15 Emil Christophersen Tissø Cykel Ring 
16 Henrik Juhl Pedersen CC Hillerød 
17 Anders Rom Ordrup CC 
18 Morten Ib Nielsen Ordrup CC 
19 Filip Domagala Amager CR 
20 Michael Hansen Team Cycling Ringsted 
21 Rune Jochumsen FBL 
22 niclas lau DCR Ballerup 4.56
23 Jonas Søegaard Hvidovre CK 6.06
24 Finn Sellebjerg Amager CR 7.07
25 Jesper Havn CK Fix 7.17
26 Jesper Scharling Sørensen Ordrup CC 8.47
27 Morten wagner olsen Hvidovre CK 9.48
28 Thomas Heunicke ABC 10.56
29 Kasper D. Konradsen FBL 
30 Jesper Adolphsen Ordrup CC 11.00
    
H40 (106,0 km)
1 Kristian Israelsen Olsen ABC 2.36.44
2 jørgen sørensen Værløse Farum CK 0.30
3 Morten Johansen Sydkystens Cycling 
4 Torkil Høg Ordrup CC 
5 Jesper Jensen Furesø CC 0.37
6 Henrik Bandsholm Sydkystens Cycling 
7 Kenneth Iversen KCK Herlev 
8 PeterMartin Stenberg Hvidovre CK 
9 Brian Jørgensen Team Cycling Ringsted 
10 Niels Marquard Jensen Sorø BC 
11 Carsten Lundh CC Hillerød 
12 Michael Thomsen CC Hillerød 
13 Mads G Nicolaysen Holte Cykel Klub 
14 Stig Christensen Ordrup CC 
15 Morten Møller Thomsen CC Hillerød 
16 Jesper Kristensen Roskilde CR 
17 Henrik Olsen CC Hillerød 
18 Christian Flindt-Larsen Politiets IF, Kbh-Cykling 
19 Amund Norman Otte Johansen Sydkystens Cycling 
20 Michael H Brown Texas 
21 Jens Henrik Larsen DCR Ballerup 
22 Michael Nielsen Sydkystens Cycling 
23 René Nielsen Kalundborg CC 
24 Christian Oldenborg Ordrup CC 
25 Christian Bache Ordrup CC 
26 Jesper Bødker Buchtrup Team Cycling Ringsted 
27 Jesper Hook Ordrup CC 
28 Jesper Kristensen Lyngby CC 
29 Torben Hansen CC Hillerød 
30 Allan Kaagaard Krestensen Sydkystens Cycling 
31 Lars Schmidt Hvidovre CK 
32 Claus Birk Hvidovre CK 
    
H50 (106,0 km)
1 Michael Allan Hansen Ordrup CC 2.40.01
2 Sven Olav Lund Lyngby CC 0.03
3 Bo Simonsen Køge CR 0.17
4 Claus Larsen ABC 
5 Svend-Erik Meulengracht CC Hillerød 
6 Christian Sørensen Lyngby CC 
7 morten durup Politiets IF, Kbh-Cykling 
8 Torsten Bak Amager CR 
9 Jimmi Johansen Lyngby CC 
10 Michael Kristensen KCK Herlev 
11 Anders Lau Jespersen ABC 
12 Torben Lynge Jacobsen Kalundborg CC 
13 Thomas Kyng ABC 
14 Hasse Larsen Ordrup CC 
15 Jan Geelmuyden CK Kronborg 
16 Christian Skram Ordrup CC 
17 preben hørby andersen CC Hillerød 
18 Peter Godsk ABC 
19 Anders Christoffersen Køge CR 
20 jan bo pedersen Køge CR 
21 Michael Bornak CC Hillerød 0.25
22 jens kruse nielsen FBL 2.41
23 Jesper Stieler CK Kronborg 8.38

  
H60 (84,0 km)
1 Frank Meyer Politiets IF, Kbh-Cykling 2.21.07
2 Johannes Risbjerg Politiets IF, Kbh-Cykling 
3 ib malm Team Cycling Ringsted 
4 Frank Kofoed CC Hillerød 
5 Ole Vinge Olsen CC Hillerød 
6 Thomas Spread Campion CC Hillerød 
7 Anders Høj Skive CK 1.39
8 Poul Petersen CK Kronborg 18.50
    
Dame A/B/J (106,0 km, Lindberg Sport damecup)

1 Iben Bohé CC Hillerød 2.58.52
2 Rikke Frederiksen ABC 
3 Kamilla Sofie Vallin Team Rytger 
4 Cecilie Uttrup Ludwig ABC 
5 Edit Wilson Team Crescent D.A.R.E Staffanstorp CK 
6 Line Thams CK Aarhus 0.07
7 Mette Fugl ABC 5.29
8 Amalie Winther Olsen Team Rytger 
9 Christina Malling Siggaard Team Rytger 11.36
10 Amalie Dideriksen Amager CR 
11 Pernille Mathiesen Team Rytger 
12 Camilla Møllebro Pedersen Holstebro CC 
13 Karina Hegelund ABC 
14 Maria Julie Hansen Ordrup CC 
15 Trine Frilund Jacobsen CC Hillerød 
16 Kristina Morin CK Ringen 
17 Trine Lorentzen ABC 
18 Line Bang Peronard ABC 
19 Frederikke Hummelshøj Herning CK 
20 Ida Karlsson CK Ringen 
  
U17 (63,0 km)
1 Timothy Berthol Hansen Ordrup CC 1.33.21
2 Christoffer Tolstøj Lyngby CC 
3 Mathias Hannibal Christiansen Roskilde CR 
4 Andreas Stokbro Amager CR 0.10
5 maximilian hoffmann Amager CR 
6 Bjarke Andersen DCR Ballerup 
7 Peter Gylling Roskilde CR 
8 Nicklas Falk Rasmussen Slagelse CR 
9 Christian Nykvist Larsen DCR Ballerup 
10 Mathias Dahl Pedersen Næstved BC 
11 Andreas Lund Andresen CK Fix 
12 martin Nielsen Team Cycling Ringsted 
13 marcus jønsson Roskilde CR 
14 Søren Siggaard Herning CK 
15 Marcus Olsen HFCK 
16 Rasmus Ambrosiusen CC Hillerød 
17 Phillip Christian Vejre Lyngby CC 
18 Christian Damgaard Lyngby CC 
19 Christian Mikkelsen Cykling Odense 
20 Søren Bidstrup Petersen Amager CR 
21 Emil Funder DCR Ballerup 
22 Thomas Brayan-Lund Lyngby CC 
23 Anders Mielke Roskilde CR 
24 Jonas Wang DCR Ballerup 
25 Philip Koch Lyngby CC 
26 Thor Mørup Prødel CK Fix 
27 Matias Kjeldsmark Christiansen Roskilde CR 
28 Sebastian Rathje Andersen Næstved BC 
29 Tobias Bang Maarfelt Holbæk CR 
30 Jens Raagaard Roskilde CR 
31 Luca Ryberg Lonardi Team Cycling Ringsted 
32 Andreas Lorentz Kron DCR Ballerup 
33 Jakob Egholm HMTBK 
34 Christian Ingeman Lindquist Amager CR 
35 Viktor S. Kristensen Lyngby CC 1.20
36 Carl Erik Schoulgin Sørensen CK Kronborg 5.08
37 Jacob Michelsen DCR Ballerup 5.53
38 Mads Lundh CC Hillerød 6.22
39 Mikkel Bækø Bjerg DCR Ballerup 7.54
40 Mark Frederiksen CK Kronborg 8.49
41 Lasse Andersen CC Hillerød 15.15
42 Rasmus Linneberg CK Fix 21.00
43 Rasmus Nejrup Roskilde CR 23.28
44 Emil Jørgensen CK Kronborg  
 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour of Fuzhou(2.1) 14/11-18/11

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger