Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I går blev Mads Würtz Schmidt (Team CULT Energy) jysk/fynsk mester i enkeltstart, og i dag vandt han så titlen i linjeløb.
Annonce
A
1 Mads Würtz Schmidt - Team CULT Energy 03.41,52
2 Mads Hardahl - Aalborg CR s.t.
3 Jacob Kjeldsen - Blue Water Cycling 03.42,04
4 Rasmus Mygind - Team Tre-For s.t.
5 alexander kamp - Team CULT Energy 03.42,16
6 Emil Wårsøe - Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
7 Kasper Linde Jørgensen - Team CULT Energy s.t.
8 Jacob Gye Madsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
9 Jacob Nielsen - Blue Water Cycling s.t.
10 Mathias Dam Westergaard - Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
11 Torben Aqqalu Olsvig Andersen - Aalborg CR s.t.
12 Søren Petersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
13 Mathias Holm Hemmsen - Team Tre-For 03.42,20
14 Torkil Veyhe - Odder CK 03.42,47
B
1 Jacques Stilling - Randers CK 1910 03.01,43
2 Karsten Mikkelsen - Thy CR s.t.
3 Aleksej Calmann - Vesthimmerland CK 03.01,53
4 Jens Møller Pedersen - Randers CK 1910 03.03,29
5 Jesper Kael Jensen - Randers CK 1910 03.03,42
6 Alexander Louring - Hammel CK 03.03,55
7 Nikolaj Henning - Middelfart CC s.t.
8 Nils Lau Nyborg Broge - Randers CK 1910 s.t.
9 Anders Krogh Jensen - Randers CK 1910 s.t.
10 Anders Banke - Middelfart CC s.t.
11 Morten Banke - Silkeborg IF Cykling s.t.
12 kasper kalhøj - Holstebro CC 03.08,48
13 Nicolai Jørgensen - Haderslev Starup CK 03.08,50
14 Eskil Vammen - CK Aarhus 03.09,16
15 Jesper Nybo Riis - Herning CK 03.09,22
16 Christian Nyvang Lund - Nr. Søby CK 03.09,37
17 Jesper Olsen - Viborg Cycling 03.09,45
18 Jakob Frandsen - CK Djurs 03.09,54
19 Steen Skov Laursen - Silkeborg IF Cykling 03.26,31
C
1 Michael Mortensen - Aalborg CR 02.32,36
2 Emil Pedersen - Randers CK 1910 s.t.
3 Mads Olsen - Randers CK 1910 02.34,58
4 Kristian Flagstad - CK Aarhus 02.35,08
5 Thomas Mikkelsen - Horsens AC 02.36,26
6 Michael Bygvraa - Viborg Cycling 02.36,43
7 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup CK 02.36,43
8 Daniel Svingel - Horsens AC 02.36,43
9 Rasmus Esmann Ginnerup - Thy CR s.t.
10 Christian Vaaben - Hammel CK s.t.
11 Palle Stefansen - Herning CK s.t.
12 Mathias Meldgård - Aalborg CR s.t.
13 Emil Bak - Silkeborg IF Cykling s.t.
14 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
15 Henrik Faurholt Jensen - CK Aarhus s.t.
16 Mike Isaksen - Skive CK s.t.
17 Sune Albert - CK Aarhus s.t.
18 Thomas K. Thomassen - Randers CK 1910 s.t.
19 Steffen Nielsen - Aalborg CR s.t.
20 Thomas Kenneth Kirkegaard sørensen - CK Aarhus s.t.
21 Casper Nissen - CK Aarhus s.t.
22 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR 02.43,26
23 Thomas Larsen Søndergaard - Haderslev Starup CK 02.56,51
D
1 Klaus Nielsen - Thy CR 01.53,20
2 Victor Ander Søndergaard - Randers CK 1910 s.t.
3 Jesper Emil Linkis - Aalborg CR s.t.
4 Michael Jensen - Randers CK 1910 s.t.
5 Alexander Møller - Faaborg Ski og Motionsklub s.t.
6 peter roed knudsen - Cykling Odense 01.54,33
7 Rasmus Wagner - Hammel CK s.t.
8 Patrick Bak Nielsen - Aalborg CR 01.54,58
9 Niclas Møller Kjærhus Sørensen - Horsens AC s.t.
10 Kristian Nielsen - Randers CK 1910 s.t.
11 Jesper Dannerfjord - Hammel CK s.t.
12 Brian Johnsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
13 Jesper Gravers Hansen - Hammel CK s.t.
14 Søren Damgaard - Nr. Søby CK s.t.
15 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR s.t.
16 Jim Kjærhus - Holstebro CC s.t.
17 carsten petersen - Silkeborg IF Cykling s.t.
18 Michael Vestergaard - Haderslev Starup CK 01.55,03
19 Kenneth Bro Jensen - Thy CR s.t.
20 Stefan Ryom - Odder CK s.t.
21 Mathias Henning - Middelfart CC 01.55,06
22 Johnny Brandt - Hammel CK s.t.
23 Kasper Thomsen - CK Djurs s.t.
24 Flemming Damgaard Andersen - Horsens AC 01.59,12
25 Mathias Hove - Thy CR 01.59,14
26 Søren Galsgaard - Ringkøbing CC s.t.
27 Erik Spleth Bazuin - Hobro CK38 01.59,16
28 Thomas Rietveld Christensen - Vejen BC 01.59,29
29 Kristian Hald - CCH Hjørring s.t.
30 Thomas Degn - Horsens AC 01.59,33
31 Jan Rasztar - CCH Hjørring 02.02,52
32 Dan Olesen - Vejle CK 02.08,12
33 Jesper Ringvad - Haderslev Starup CK 02.09,11
34 Tommy Andersen - Thy CR 02.10,49
35 Jan Holst Rothmann - CCH Hjørring 02.15,20
Junior
1 Michael Cabel Svendgaard - Blue Water Junior 03.04,13
2 Nikolaj Fevre - Team CVM Junior 03.04,13
3 Mathias Rask - Comentor - Ribe Cykellager s.t.
4 Mathias Nørgaard Villadsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
5 Kasper Andersen - Comentor - Ribe Cykellager s.t.
6 Henrik Pedersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
7 Jesper Sommer Jensen - Odder CK s.t.
8 Nicolaj Steen - Horsens AC s.t.
9 Mads Baadgaard Rahbek - Blue Water Junior 03.04,17
10 Thomas Uttrup Sandstrøm - Team Roskilde Junior 03.04,19
11 Simon Hamann Larsen - Blue Water Junior s.t.
12 Thomas Edelmann Jensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 03.06,14
13 Nicolai Just Pedersen - Comentor - Ribe Cykellager 03.06,14
14 Thomas Rantanen Lund-Nielsen - Horsens AC s.t.
15 Frederik Mailund Lassen - Horsens AC s.t.
16 Marius Therkildsen - Team Pythonpro.com - Spar Nord s.t.
17 Mikkel Møller - Comentor - Ribe Cykellager 03.09,09
18 Sebastian Carlsbæk Møller - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 03.09,17
19 Christoffer Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
20 Jesper Schultz - Comentor - Ribe Cykellager 03.10,40
21 Sebastian Rasmussen - Team CVM Junior 03.11,27
22 Jesper Jensen - Horsens AC 03.13,02
23 Steffan List - Horsens AC s.t.
24 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR 03.18,10
25 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR s.t.
26 Frederik Vejrum Laursen - Vejen BC 03.18,42
27 Mathias Strange Hansen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 03.20,27
28 Jacob Ravn - Holstebro CC 03.20,30
29 Daniel Bligaard Lyhne - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
30 August Mors Poulsen - Team ScaffCo Stilladser s.t.
31 Jonas Vingegaard Rasmussen - Aalborg CR s.t.
32 Louis Sørensen - Viborg Cycling s.t.
33 Anders Hardahl - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 03.20,39
34 Kristian Arnth Sørensen - Blue Water Junior 03.20,41
35 Andreas Brandt Aidel - Hammel CK s.t.
36 Niklas Eg - Blue Water Junior s.t.
37 Jeppe Norup Dal - CK Aarhus s.t.
38 Michael Isager Kristensen - CK Djurs s.t.
39 Andreas Juliussen - Horsens AC s.t.
40 Viktor Kodal - Herning CK s.t.
41 Oliver Rosenbæk - Team CVM Junior 03.20,44
42 Mathias Bregnhøj - Team CVM Junior 03.20,46
43 Andreas lerche Christensen - Hammel CK 03.21,03
44 Jesper Bundgård Vinkel - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
45 Anders Amstrup Winter - Hammel CK s.t.
46 Jacob Kruse Jensen - Team CVM Junior 03.21,05
Dame A
1 Christina Malling Siggaard - Team Rytger 02.43,26
2 Mette Fugl - ABC 02.47,03
3 Amalie Winther Olsen - Team Rytger 02.54,41
Dame B
1 Annie Bay-Smidt - Aalborg CR 02.09,24
2 Else Lund - Hammel CK 02.20,23
Dame Junior
1 Pernille Mathiesen - Team Rytger 02.03,45
2 Anika Rasmussen - Cykling Odense 02.14,14
3 Frederikke Hummelshøj - Herning CK 02.21,25
H40
1 Jens Peder Rasmussen - Horsens AC 02.32,03
2 Anders Boel - Holte Cykel Klub 02.32,03
3 Henrik Roland Jensen - CK Aarhus s.t.
4 Steen Larsen - Horsens AC s.t.
5 Jørgen Bligaard - Skive CK s.t.
6 Tyge Rasmussen - Aalborg CR 02.32,05
7 Flemming Steen - Horsens AC 02.32,20
8 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby CK 02.32,31
9 Robert Følbæk - Horsens AC 02.32,31
10 Stig Nylandsted Larsen - Hammel CK s.t.
11 Morten Andersen - Fredericia CC s.t.
12 Dennis Boje Nissen - Tønder ACR s.t.
13 Kim Lambæk - Vejen BC s.t.
14 Jacob Holk - Cykling Odense s.t.
15 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup CK s.t.
16 Bent Pedersen - Herning CK s.t.
17 Morten Freitag - Kolding BC s.t.
18 Rene Boesen - Hammel CK s.t.
19 Finn Yding Sørensen - Horsens AC s.t.
20 Henrik Dann Andersen - Hammel CK s.t.
21 Søren Brøndum - Odder CK s.t.
22 Peter Holm Nielsen - CK Aarhus s.t.
23 Carsten Rosenbæk - Svendborg CC 02.32,43
24 jimmy havmøller - CK Aarhus 02.32,44
25 Klaus Frederiksen - CK Aarhus s.t.
26 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense s.t.
27 Jan Klinge - Middelfart CC 02.42,44
28 Tonny Terndrup - Cykling Odense 02.42,54
29 Stefan Simonsen - Horsens AC 02.43,06
30 Flemming Nørskov - CK Aarhus 02.48,31
H50
1 Hans Hoffmann - Hedensted Cykelklub 01.53,38
2 Lars Christensen - Aalborg CR s.t.
3 Roy Andersen - Randers CK 1910 01.53,41
4 Rudy Simonsen - Hammel CK 01.53,48
5 Lars Fogtmann - CK Aarhus s.t.
6 Per Husted - Skive CK s.t.
7 Gudmund Brændgaard - Horsens AC 01.54,38
8 Poul Overgaard - Herning CK 01.55,10
9 Alex Madsen - Randers CK 1910 01.55,31
10 Carsten Quottrup - CK Aarhus 01.55,36
11 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling 01.56,37
12 Klaus Møller - CK Djurs 01.56,37
13 Tom Knudsen - Horsens AC s.t.
14 Bill Fisker - Thy CR 01.56,55
15 Jens Pape - Hedensted Cykelklub s.t.
16 Jakob Bisgaard - Ringkøbing CC s.t.
17 Bjarne Andersen - Nyborg CK s.t.
18 martin young - Kolding BC s.t.
19 Freddy Klit - Thy CR s.t.
20 Viggo Haraldsted - CK Aarhus 01.57,00
21 Carsten Olsen - Cykling Odense 01.57,02
22 Ove Kjeldsen - Skive CK 01.57,07
23 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg CK 01.57,12
24 jens ankerstjerne - Hedensted Cykelklub 01.57,16
25 Benny Jørgensen - Hammel CK 01.57,44
26 Tage Odgaard Nielsen - Thy CR 01.59,41
27 Bo Rasmussen - Herning CK 02.00,27
28 Lars Dalgas - Odder CK 02.01,45
29 Stig Kjersgaard Nielsen - Randers CK 1910 02.02,51
30 Changiz Changizi - Silkeborg IF Cykling 02.05,34
31 Svend Christensen - Nr. Søby CK 02.11,20
H60
1 Alan Kehlet - Esbjerg CR 02.05,55
2 Per Sandahl - Nr. Søby CK 02.09,23
3 Svend E. Hansen - Svendborg CC 02.09,23
4 Steffen Munch Hansen - CCH Hjørring s.t.
5 allan hillers - Skive CK s.t.
6 Peter Kondrup - Fredericia CC s.t.
7 Tommy Vibholm - Horsens AC s.t.
8 Helmer H Larsen - CK Aarhus s.t.
9 Arne Post - Skive CK s.t.
10 Søren Vagtholm - Cykling Odense s.t.
11 ib jørgensen - Svendborg CC s.t.
12 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg CK s.t.
13 bjarne brøndum - Cykling Nord Fyn s.t.
14 Benny Jensen - Herning CK 02.09,27
15 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa CC 02.09,44
16 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg CK 02.10,27
17 Allan Søndergaard - Hammel CK 02.25,04
U17
1 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC 01.56,40
2 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK s.t.
3 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK 01.56,47
4 Andreas Schou Hougaard - Hammel CK 02.00,23
5 Søren Siggaard - Herning CK 02.03,28
6 Mathias Norsgaard Jørgensen - Herning CK 02.03,39
7 Thomas Henningsen - Viborg Cycling s.t.
8 Anthon Charmig - Odder CK s.t.
9 Anders Peter Ellingsøe - Vejle CK s.t.
10 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykelklub s.t.
11 Christian Mikkelsen - Cykling Odense s.t.
12 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR s.t.
13 Jakob Engelund Vistisen - Odder CK s.t.
14 Hans Kristian Krogsager Vedel - Odder CK s.t.
15 Arne Birkemose - Cykling Odense s.t.
16 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC s.t.
17 Asbjørn Dalgaard - Hedensted Cykelklub s.t.
18 Nicolai Clausen - Herning CK s.t.
19 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel CK s.t.
20 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel CK s.t.
21 Jorn Orlemans - Horsens AC s.t.
22 Søren Pedersen - Vejen BC s.t.
23 Frederik Poulsen - Holstebro CC s.t.
24 Nikolaj Vejby Møller - CK Djurs s.t.
25 Søren-Hjalte Steinholm - Haderslev Starup CK s.t.
26 Frederik Nørgaard Lund - Horsens AC s.t.
27 Peter Egebro Hellestrup - Middelfart CC s.t.
28 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Fredericia CC s.t.
29 Rickie Quist - Randers CK 1910 s.t.
30 Mathias Mortensen - Kolding BC s.t.
31 Rasmus Egtoft Jensen - Aalborg CR s.t.
32 Casper Ingeberg - Odder CK s.t.
33 Mikkel Beck Olsen - Randers CK 1910 s.t.
34 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring s.t.
35 Jakob Hansen - Herning CK s.t.
36 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense s.t.
37 Lasse Kjær Hansen - Hedensted Cykelklub s.t.
38 Andreas Tony Kallestrup - Herning CK s.t.
39 mads vinther - Aalborg CR s.t.
40 Villads Aase Ellebjerg - Cykling Odense s.t.
41 Karl Klinge - Middelfart CC s.t.
42 Mads Søgaard Mondrup - Herning CK s.t.
43 Anders Vestergaard Nielsen - Randers CK 1910 s.t.
44 Søren Christoffersen - Hammel CK s.t.
45 Jakob Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
46 Tobias Dalsgaard - Holstebro CC s.t.
47 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens AC s.t.
48 Mikkel Bonde - Viborg Cycling s.t.
49 Rasmus Stigaard - Rødekro CC s.t.
50 jonas stegger - Randers CK 1910 02.04,44
51 Mikkel Frølich Honoré - Middelfart CC 02.04,48
52 Daniel Kirkegaard Larsen - Cykling Odense 02.05,03
53 Simon Holm Knudsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
54 Daniel Villadsen - Herning CK s.t.
55 Rasmus K. Schmidt - Sønderborg CK 02.05,05
56 Frederik Jeppesen - Nr. Søby CK 02.05,27
57 Rune Bergmann - Aalborg CR 02.12,37
58 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense s.t.
59 Magnus Andersen - Aalborg CR 02.12,55
60 Jan Jakob Iversen - Hammel CK 02.16,55
61 Frey Bech Mikkelsen - CK Aarhus s.t.
62 Adam Nygård Nielsen - Herning CK 02.21,21
U16P
1 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen - Herning CK 01.31,02
2 Simone Eg - Herning CK s.t.
3 Benedikte Juul Jørgensen - CK Djurs 01.31,06
4 Lola Canibe Andersen - Hobro CK38 01.31,11
U15
1 Jens Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK s.t.
2 Anders Ømose Jensen - Cykling Odense s.t.
3 Aksel Bech Skot-Hansen - CK Djurs s.t.
4 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
5 Lasse Krejberg - Nr. Søby CK s.t.
6 Oliver Nielsen - Hobro CK38 s.t.
7 Lukas Specht - Vejle CK s.t.
8 Jonas Nybo - Skive ck s.t.
9 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel CK s.t.
10 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
11 Asbjørn Hellemose - Hammel CK s.t.
12 Thor Dalgaard - Hedensted Cykelklub s.t.
13 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens AC s.t.
14 Kristian Lund Mathiesen - Herning CK s.t.
15 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg CR s.t.
16 Simon Schultz Eriksen - Grenaa CC s.t.
17 Mads Degn - Horsens AC s.t.
18 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro CK38 s.t.
19 Sebastian Changizi - Silkeborg IF Cykling s.t.
20 Frederik Thomsen - Cykling Odense s.t.
21 kasper Østergaard Nielsen - Aalborg CR s.t.
22 Lucas Johannes Knudsen - Herning CK s.t.
23 Mads Jalving - Vejle CK s.t.
24 Kasper Mortensen - Skive CK s.t.
25 Peter Friis Løfstedt - Herning CK s.t.
26 Jakob Bødker - Viborg Cycling s.t.
27 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense s.t.
28 Frederik Henriksen - Odder CK s.t.
29 Jonas Frederik Banke - Middelfart CC s.t.
30 Lauritz Aarslev - CK Djurs s.t.
31 Christian Toft Bach - Hedensted Cykelklub s.t.
32 Martin Bjerg - Hammel CK s.t.
33 Jacob Juul - Horsens AC 01.31,10
34 Anders Stubberup - Holstebro CC 01.31,24
35 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle CK 01.31,27
36 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling 01.31,35
37 Frederik Raunsgaard - Herning CK 01.31,52
38 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 01.32,08
39 Anders Juul Hansen - Herning CK 01.32,14
40 Mads-Emil Juul - Horsens AC 01.32,39
41 Mikkel Sørensen - Hedensted Cykelklub 01.34,39
42 Andreas Sørensen - Hobro CK38 01.35,52
43 Jakob Kjærgaard - Middelfart CC 01.36,46
44 Jakob Hoff Larsen - Holstebro CC 01.37,56
45 Daniel Handberg Sigh - Nr. Søby CK 01.42,19
46 Jonas Nygaard Perto - CK Djurs s.t.
47 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg CR 01.50,16
48 Mads Andersen - Hedensted Cykelklub s.t.
49 Rasmus Winther - Grenaa CC 01.50,21
50 Christian Bahr - Cykling Odense s.t.
U13
1 William Blume Levy - Horsens AC 01.01,22
2 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK s.t.
3 Robin Juel Skivild - Cykling Fyn s.t.
4 Mads Fenneberg - Sønderborg CK s.t.
5 alexander mark - Odder CK s.t.
6 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens AC 01.01,24
7 Mads Bak Bjerregaard - Odder CK 01.04,56
8 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR s.t.
9 Marcus Breiner - Nr. Søby CK 01.06,50
10 Rasmus Madsen - Herning CK s.t.
11 Victor Thang - Vejle CK s.t.
12 Viktor Haubro Lind - Nr. Søby CK 01.09,24
13 Emil Borg Strøm - Nr. Søby CK s.t.
14 Jeppe Andreasen - Odder CK 01.09,32
15 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling 01.13,30
16 Benjamin Changizi - Silkeborg IF Cykling s.t.
17 Rasmus Henriksen - Odder CK 01.13,39
18 Emil Nykjær Vædeled Roed - Cykling Odense 01.19,49
19 Mikkel Nielsen - Hobro CK38 01.20,17
20 Victor Mejdal Svenstrup - Skive CK 01.22,13
U13P
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub 01.04,56
2 Mie Degn - Horsens AC 01.09,56
3 Fie Pedersen - Horsens AC 01.13,47
4 Mette Egtoft Jensen - Aalborg CR s.t.
5 Freja Vinter - Aalborg CR 01.22,10
6 Katrine Høgild - Viborg Cycling 01.28,28
U11
1 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 00.34,02
2 Oliver Madsen Nielsen - Horsens AC s.t.
3 Tobias Breiner - Nr. Søby CK 00.34,07
4 Kevin Biehl - Esbjerg CR 00.34,50
5 Frederik Bjørn Sørensen - CK Aarhus 00.35,47
6 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers CK 1910 s.t.
7 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling 00.35,52
8 Emil Andersen - Hedensted Cykelklub 00.36,14
9 Lukas Lund Sørensen - CK Aarhus s.t.
10 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykel klub 00.36,28
11 Mads Nadhazi Almstrup - CK Aarhus 00.38,51
12 Thor Juel Skivild - Cykling Fyn 00.39,19
13 Andreas Holt Jespersen - Herning cykel klub 00.39,36
14 Patrik Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling 00.54,31
Motion
1 Ole John - CMV-Viborg 01.53,21
2 Anders Fransgaard - Cykelmotion Viborg 01.56,00
3 Kenneth Christensen - Cykel Motion Viborg 01.56,21
4 Jacob Csizmadia - Ceramic Speed Cycling 01.56,22
5 Nicolai Bue - Ceramic Speed Cycling 01.56,27
6 Kim B. Knudsen - Ceramic Speed Cycling s.t.
9 Kim Lauersen - Tvis Cykelmotion 01.56,30
10 Henrik Damgaard - Cykelmotion Viborg 02.03,19
12 Johnny Lyng - Lemvig Cykelklub 02.38,00
Annonce
Annonce
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
Itzulia Basque Country(2.UWT) 01/04-06/04
Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04
Région Pays de la Loire ...(2.1) 02/04-05/04
Paris-Roubaix Femmes(1.WWT) 06/04
Paris-Roubaix(1.UWT) 07/04
Giro della Città Metropo...(1.1) 07/04
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce