Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
Randers CK arrangerede i dag Nishiki Løbet med løb for alle klasser. Herunder kan du se alle resultaterne.
A - 147 km
1 Magnus Cort Nielsen - Team CULT Energy 3.48.12
2 Jesper Hansen - Odder CK 0.04
3 Martin Lind - Team Concordia Forsikring Riwal 0.09
4 Christofer Stevenson - Team Concordia Forsikring Riwal 0.14
5 Rasmus Mygind - Team Tre-For 0.20
6 Constantino Zaballa - Christina Watches - Onfone 0.22
7 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen - Esbjerg CR 0.40
8 Simon Bigum - Christina Watches - Onfone 0.46
9 Nicolai Steensen - Team J. Jensen - Ramirent 0.55
10 Jacob Gye Madsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 0.57
11 Alex Nicki Sylvest Rasmussen - Team Garmin-Sharp 2.09
12 Lasse Bøchman - Team J. Jensen - Ramirent 5.18
13 Mikkel Black Christensen - Odder CK 5.37
14 Jonas Rasmussen - Middelfart CC
15 Mads Hardahl - Aalborg CR 5.38
16 Daniele Aldegheri - Christina Watches - Onfone
17 Peter Mathiesen - Team Concordia Forsikring Riwal
18 Alexander Brøchner - Odder CK
19 Asger Kolding - Aalborg CR
20 Jimmi Peder Klitggard Purkær - Aalborg CR 12.07
21 Andreas Høst - Odder CK 27.21
22 Martin Hansen - Odder CK 27.22
B - 120 km
1 Steffen Munk Christiansen - Odder CK 3.06.13
2 Emil Bækhøj Halvorsen - CK Aarhus 2.33
3 Torkil Veyhe - Odder CK 2.35
4 Nils Lau Nyborg Broge - Randers CK 1910 3.03
5 Morten Mikkelsen - Thy CR 3.04
6 Jacob Lykke - Silkeborg IF Cykling 3.08
7 Morten Banke - Silkeborg IF Cykling 4.59
8 Lars Iversen - Viborg Cycling 5.00
9 Nicolai Jørgensen - Haderslev Starup CK
10 Aleksej Calmann - Vesthimmerland CK 5.03
11 Nicolai Skou Sprenger - CCH Hjørring 5.06
12 Brian Duborg Ebbesen - Aalborg CR 5.15
13 Alexander Louring - Hammel CK 12.56
14 Alexander Nielsen - Cykling Odense
15 Jesper Nybo Riis - Herning CK
16 Henrik Bisgaard Skovmose - Thy CR
17 Torben Ternstrøm - Tønder ACR 13.18
18 Steen Skov Laursen - Silkeborg IF Cykling 16.20
19 Nikolaj Henning - Middelfart CC 20.00
20 Paw Sørensen - Randers CK 1910 26.12
C - 100 km
1 Christian Nyvang Lund - Nr. Søby CK 2.37.40
2 Nikolaj Høyen Gudiksen - Nr. Søby CK 0.10
3 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling
4 kasper kalhøj - Holstebro CC
5 Steffen Nielsen - Aalborg CR 0.13
6 Jesper Kael Jensen - Randers CK 1910 0.31
7 Thomas Mikkelsen - Horsens AC 0.33
8 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup CK
9 Kristian Sørensen - Aalborg CR
10 Jacob Holme - Randers CK 1910 0.51
11 Jens Møller Pedersen - Randers CK 1910 0.53
12 Eskil Vammen - CK Aarhus
13 Martin Wang Hjørngaard - CK Aarhus 1.22
14 Michael Damm Kohberg - Haderslev Starup CK 1.31
15 Morten Lambert - Randers CK 1910 1.45
16 Michael Mortensen - Aalborg CR 2.01
17 Patrick Behrens - Rødekro CC 2.54
18 Frederik Rosenbæk - Svendborg CC
19 Christian Vaaben - Hammel CK 5.21
20 Casper Nissen - CK Aarhus 5.22
21 Sune Albert - CK Aarhus
22 Karsten Kousgaard - Randers CK 1910
23 Henrik Faurholt Jensen - CK Århus
24 Henrik Faurholt Jensen - CK Aarhus
25 Mads Olsen - Randers CK 1910
26 Thomas K. Thomassen - Randers CK 1910 8.18
27 Henrik Kücken - Rødekro CC
28 Emil Pedersen - Randers CK 1910
29 Casper Skaarup - Fredericia CC
30 allan Porsmose - Holstebro CC 8.24
31 Sebastian Andersen - Odder CK 8.26
32 stephan phillip - Vejle CK 18.37
D - 80 km
1 Michael Bygvraa - Viborg Cycling 2.10.31
2 Michael Isager Kristensen - Horsens AC
3 Nicolai Pagaard - Herning CK
4 Alexander Møller - Faaborg Ski og Motionsklub 0.05
5 Jesper Emil Linkis - Aalborg CR 0.05
6 Jonas Olsen - CK Aarhus 0.12
7 Michael Hansen - CK Djurs
8 Victor Ander Søndergaard - Randers CK 1910
9 Christian Just - Gl. Rye MTB 0.14
10 Thomas Blichert-Toft - Gl. Rye MTB 0.18
11 Jeppe Udby - CK Aarhus 0.35
12 Jacob Søholm - Randers CK 1910 0.48
13 Mads Primgaard - Silkeborg IF Cykling 1.10
14 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR
15 Morten Gade - Aalborg CR
16 Patrick Bak Nielsen - Aalborg CR
17 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR
18 Jesper Dannerfjord - Hammel CK
19 Kristian Nielsen - Randers CK 1910 1.14
20 Matthias Andersen - CK Aarhus 1.22
21 Anders Buhl Hansen - Cykling Odense 1.33
22 Martin Kolding - CK Aarhus 2.47
23 Michael Vestergaard - Haderslev Starup CK 4.45
24 Ulrich Jung - Randers CK 1910
25 Martin Krusell Nielsen - Thy CR 4.46
26 Erik Spleth Bazuin - Hobro CK38 4.50
27 Johnny Brandt - Hammel CK 4.58
28 Kristian Lilliendal - Cykling Odense 8.13
29 René Nielsen - CK Aarhus 10.35
30 Stig Bruun - Holstebro CC 10.49
31 Jesper Larsen - CK Aarhus
32 Palle Bang Thomsen - Skive CK 11.53
33 Søren Rosted Bang - Silkeborg IF Cykling 12.58
34 Dan Olesen - Vejle CK 20.10
35 Jesper Ringvad - Haderslev Starup CK 21.33
36 Simon Lindbøg Lang - CK Djurs 27.18
37 Anders Winkler Pedersen - Middelfart CC 30.30
Junior - 120 km
1 Michael Cabel Svendgaard - Blue Water Junior 3.09.57
2 Mads Baadgaard Rahbek - Blue Water Junior
3 Christoffer Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 0.14
4 Mikkel Bahnsen - Horsens AC 0.25
5 Nicolaj Steen - Horsens AC 0.36
6 Kasper Würtz Schmidt - Blue Water Junior 1.58
7 Jesper Schultz - Comentor - Ribe Cykellager
8 Jacob Kruse Jensen - Team CVM Junior 2.09
9 Simon Hamann Larsen - Blue Water Junior 3.15
10 Andreas Holm Gylling - Blue Water Junior
11 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR 4.11
12 Kasper Andersen - Comentor - Ribe Cykellager 5.29
13 Mathias Nørgaard Villadsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
14 Kristian Arnth Sørensen - Blue Water Junior
15 Oliver Rosenbæk - Team CVM Junior
16 Sebastian Rasmussen - Team CVM Junior 5.35
17 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR 5.55
18 Jesper Jensen - Horsens Amatør Cykleklub Motion 16.16
19 Frederik Mailund Lassen - Horsens AC 18.08
20 Frederik Zeuner - Horsens AC
21 Christopher Rahbek Christensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
22 Marius Therkildsen - Team Pythonpro.com - Spar Nord
23 Frederik Vejrum Laursen - Vejen BC
24 Mikkel Møller - Comentor - Ribe Cykellager
25 Jonas Jensen - Silkeborg IF Cykling
26 Jesper Sommer Jensen - Odder CK
27 Anders Hardahl - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
28 Anders Amstrup Winter - Hammel CK
29 Jeppe Norup Dal - CK Aarhus
30 Mathias Dalum - Herning CK
31 Andreas Brandt Aidel - Hammel CK
32 Daniel Bligaard Lyhne - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 18.13
33 Mathias Bregnhøj - Team CVM Junior
34 Nicolai Just Pedersen - Comentor - Ribe Cykellager 18.15
35 Kristoffer Kjeldmann - Team CVM Junior
36 Andreas Lerche Christensen - Hammel CK
37 Jacob Ravn - Holstebro CC 18.18
38 Nikolaj Fevre - Team CVM Junior
39 Mathias Strange Hansen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 18.22
40 Emil Dahl Pedersen - Team CVM Junior
41 Andreas Juliussen - Horsens AC
42 Mathias Jessen - Sønderborg CK
43 Niclas Møller Kjærhus Sørensen - Horsens AC 36.58
44 Sebastian Almlund - Svendborg CC
45 Louis Sørensen - Viborg Cycling 37.00
46 Peter Kjær Nielsen - Team Pythonpro.com - Spar Nord
Dame A - 100 km
1 Christina Malling Siggaard - Team Rytger 2.46.05
Dame B - 60 km
1 Annie Bay-Smidt - Aalborg CR 1.50.00
2 Lise Thøger Martin - Cykling Odense 0.04
3 Inger Nielsen - Silkeborg IF Cykling 0.06
4 Mille Albæk Pedersen - CK Aarhus 0.36
5 Marlene Skovsgaard - Cykling Odense 10.07
Dame Junior - 60 km
1 Pernille Mathiesen - Team Rytger 1.49.59
Veteran H40 - 100 km
1 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling 2.39.00
2 brian poulsen - Horsens AC
3 Jacob Holk - Cykling Odense 1.10
4 Bo Boi - Herning CK 1.18
5 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling
6 Robert Følbæk - Horsens AC
7 Jes Knudsen - CK Djurs
8 Bent Pedersen - Herning CK 1.23
9 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup CK 1.49
10 Sune Steiniche Kjær - Silkeborg IF Cykling 2.14
11 Kim Lambæk - Vejen BC 3.02
12 Michael Mortensen - Cykling Odense
13 Jørgen Bligaard - Skive CK
14 Finn Yding Sørensen - Horsens AC 3.03
15 Steen Larsen - Horsens AC 3.19
16 Søren Brøndum - Odder CK 3.22
17 Thomas Bank Egebirk - CK Aarhus 4.44
18 Bo Haugaard - Odder CK
19 Flemming Steen - Horsens AC
20 Rene Boesen - Hammel CK
21 Henrik Roland Jensen - CK Aarhus 5.09
22 jimmy havmøller - CK Aarhus 5.16
23 Henning Ingerslev Sørensen - Hammel CK
24 Morten Freitag - Kolding BC 5.20
25 Lasse Ib Høj - Vejen BC 6.00
26 Klaus Frederiksen - CK Aarhus 9.00
27 Ole Brønden Bach - Aalborg CR 9.05
28 Morten Arild Nielsen - Horsens AC 11.22
29 Jesper Torp - Silkeborg IF Cykling
30 jens peder rasmussen - Horsens AC 11.42
31 Stefan Simonsen - Horsens AC 14.06
32 Jan Klinge - Middelfart CC 18.18
33 Tonny Terndrup - Cykling Odense
34 Claus Vinnich Hansen - Vejen BC 20.04
Veteran H50 - 80 km
1 Lars Christensen - Aalborg CR 2.10.40
2 Morten Andersen - Fredericia CC 0.10
3 Gudmund Brændgaard - Horsens AC 0.17
4 Poul Overgaard - Herning CK 0.25
5 Lars Fogtmann - CK Aarhus
6 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby CK
7 Rudy Simonsen - Hammel CK 0.40
8 Peter Andersen - Randers CK 1910 2.29
9 Laurits Thorning Jakobsen - CK Aarhus 2.45
10 Brian Jacobsen - Aarhus 1900 MTB 2.49
11 Bill Fisker - Thy CR 2.53
12 Alex Madsen - Randers CK 1910
13 Tom Knudsen - Horsens AC
14 Ejnar Mogensen - Randers CK 1910
15 Jakob Bisgaard - Ringkøbing CC 2.55
16 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg CK 2.56
17 Poul Brændgaard - Herning CK 3.03
18 martin young - Kolding BC 3.32
19 Jørgen Nielsen - Hammel CK 5.49
20 Gunnar Knudsen - Nr. Søby CK 6.40
21 Peter Lasse Pedersen - Skive CK 11.33
22 Steffen Sørensen - Holstebro CC
23 Bo Rasmussen - Herning CK
24 Torben Lynge Jacobsen - Kalundborg CC 15.12
25 Erik Pedersen - Middelfart CC 21.09
26 Changiz Changizi - Silkeborg IF Cykling 1.33.04
27 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart CC
Veteran H60 - 60 km
1 allan hillers - Skive CK 1.48.19
2 Ole Jensen - Hedensted Cykelklub
3 Svend E. Hansen - Svendborg CC 1.40
4 Tommy Vibholm - Horsens AC 1.42
5 laust madsen - Horsens AC
6 Steffen Munch Hansen - CCH Hjørring 1.45
7 Søren Vagtholm - Cykling Odense 1.50
8 Søren Vagtholm - Cykling Odense
9 bjarne brøndum - Cykling Nord Fyn 1.54
10 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg CK 5.59
11 Chres Christensen - CK Djurs 11.00
12 Hans Rævsgaard Hansen - CK Djurs 12.59
U17 - 60 km
1 Anders Peter Ellingsøe - Vejle CK 1.40.55
2 Mathias Norsgaard Jørgensen - Herning CK
3 Mikkel Frølich Honoré - Middelfart CC
4 Frederik Poulsen - Holstebro CC
5 Anthon Charmig - Odder CK
6 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense
7 Mikkel Fenneberg - Vejen BC 0.06
8 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK 0.33
9 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel CK 4.59
10 Søren Pedersen - Vejen BC
11 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC 5.02
12 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykelklub
13 Christian Mikkelsen - Cykling Odense
14 Thomas Henningsen - Viborg Cycling
15 Oliver Veng Dahl - Odder CK
16 Mads Torp - Silkeborg IF Cykling
17 Rasmus Egtoft Jensen - Aalborg CR
18 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Fredericia CC
19 Mikkel Bonde - Viborg Cycling
20 Arne Birkemose - Cykling Odense
21 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring
22 Rasmus Strandsby - Odder CK
23 Jakob Engelund Vistisen - Odder CK
24 Andreas Schou Hougaard - Hammel CK
25 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC
26 Villads Aase Ellebjerg - Cykling Odense
27 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense
28 Andreas Tony Kallestrup - Herning CK
29 Søren-Hjalte Steinholm - Haderslev Starup CK
30 Karl Klinge - Middelfart CC
31 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK
32 Rickie Quist - Randers CK 1910
33 Mads Søgaard Mondrup - Herning CK
34 jonas stegger - Randers CK 1910
35 Alexander Salby - Rødekro CC
36 Asbjørn Dalgaard - Hedensted Cykelklub
37 Søren Siggaard - Herning CK
38 mads vinther - Aalborg CR
39 Nicolai Clausen - Herning CK
40 Nikolaj Vejby Møller - CK Djurs
41 Jakob Olsen - Silkeborg IF Cykling
42 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel CK 5.12
43 Kasper Sørensen - Haderslev Starup CK 7.59
44 Mikkel Beck Olsen - Randers CK 1910 8.43
45 Peter Egebro Hellestrup - Middelfart CC 8.55
46 Andreas Handberg Madsen - Herning CK 8.57
47 Jakob Hansen - Herning CK 9.20
48 Anders Alnor Mathiasen - Hedensted Cykelklub
49 Niels Erik Vincent Storgaard - Vesthimmerland CK
50 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense 9.35
51 Magnus Andersen - Aalborg CR
52 Christian Gorm Albrechtsen - Herning CK 9.37
53 Søren Christoffersen - Hammel CK 10.07
54 Rasmus K. Schmidt - Sønderborg CK 10.09
55 Andreas Utzon-Fog - CK Aarhus 12.31
56 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens AC 16.07
57 Nikolaj Bundgaard Christensen - Herning CK 16.09
58 Sebastian Ifversen - Randers CK 1910 16.12
59 Rasmus Rauch Jensen - Cykling Odense 16.22
60 Tobias Dalsgaard - Holstebro CC 16.34
61 Jorn Orlemans - Horsens AC 19.05
62 Sebastian Schjødt - Cykling Odense 19.16
63 Daniel Villadsen - Herning CK 19.40
64 Christopher Almlund - Svendborg CC 21.11
65 Søren Friis Løfstedt - Herning CK 21.25
66 Simon Olsen - Odder CK 22.50
67 Frey Bech Mikkelsen - CK Aarhus
68 Jan Jakob Iversen - Hammel CK 22.53
69 Simon Jakobsen - Aalborg CR 23.07
70 Casper Kragh - Silkeborg IF Cykling 24.40
71 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 24.40
72 Mads-Emil Juul - Horsens AC 26.58
73 Lasse Pedersen - Horsens AC 27.01
74 Oliver Testrup Vad - Vejen BC 32.48
75 Simon Holm Knudsen - Silkeborg IF Cykling
76 Anders Bjørn Kristensen - Middelfart CC
U16 piger - 40 km
1 Simone Eg - Herning CK 1.12.13
2 Benedikte Juul Jørgensen - CK Djurs 9.20
3 Anne Folmer Kistensen - Hedensted Cykelklub 9.35
U15 drenge - 40 km
1 Johan Tiedemann Langballe - CK Aarhus 1.09.50
2 Jens Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK 0.01
3 Christian Bahr - Cykling Odense
4 Morten Andreas Stampe - Odder CK
5 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling
6 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling 0.03
7 Mikkel Sørensen - Hedensted Cykelklub 0.07
8 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling 2.37
9 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykelklub
10 Kristian Lund Mathiesen - Herning CK 2.41
11 Simon Schultz Eriksen - Grenaa CC 3.30
12 Anders Ømose Jensen - Cykling Odense
13 Casper Busk Jensen - Randers CK 1910 3.32
14 Lasse Krejberg - Nr. Søby CK 3.36
15 Asbjørn Hellemose - Hammel CK 3.58
16 william thøgersen - Silkeborg IF Cykling 4.13
17 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel CK 5.42
18 Mikkel Bertelsen - Herning CK 5.48
19 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens AC 5.52
20 Peter Friis Løfstedt - Herning CK 7.23
21 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg CR 7.25
22 Lucas Wulff Andersen - Odder CK
23 Thor Dalgaard - Hedensted Cykelklub
24 Victor Amby - Hedensted Cykelklub
25 Frederik Raunsgaard - Herning CK
26 Christian Toft Bach - Hedensted Cykelklub
27 kasper Østergaard Nielsen - Aalborg CR
28 Sebastian Changizi - Silkeborg IF Cykling
29 Kasper Bøgelund - Silkeborg IF Cykling 7.37
30 Frederik Thomsen - Cykling Odense
31 Martin Tranegaard Andersen - Hedensted Cykelklub 7.46
32 Anders Juul Hansen - Herning CK 7.58
33 Lucas Johannes Knudsen - Herning CK 8.10
34 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro CK38 8.47
35 Jonas Erbs Toldbod - CK Aarhus 9.02
36 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder CK 10.28
37 Anders Stubberup - Holstebro CC 10.32
38 Lauritz Aarslev - CK Djurs 11.38
39 Daniel Guld - CK Aarhus 11.41
40 Mikkel Hjordkvist Skovgaard - CK Aarhus 13.23
41 Oliver Steen Bak - Herning CK 14.11
42 Sebastian Svanholm Thomsen - CK Aarhus 15.11
43 Jakob Kjærgaard - Middelfart CC 15.52
44 Sebastian Waldhauer - Esbjerg CR 16.25
45 Oliver Farving - Randers CK 1910 17.54
46 Frej Uldael - Hammel CK 22.06
47 Jeppe Thingholm - Hedensted Cykelklub 2.39.07
U13 drenge - 20 km
1 William Blume Levy - Horsens AC 39.33
2 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK
3 Mads Bak Bjerregaard - Odder CK
4 Mads Fenneberg - Sønderborg CK 0.42
5 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens AC 0.53
6 alexander mark - Odder CK 2.12
7 Tobias Lillelund - Herning CK
8 Lauge Woer - CK Aarhus 2.14
9 Ruben Zilas Larsen - CK Aarhus 3.12
10 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR
11 Julius Skovmand Lomholt - CCH Hjørring 4.15
12 Rasmus Madsen - Herning CK 4.16
13 Marcus Breiner - Nr. Søby CK 4.51
14 Emil Borg Strøm - Nr. Søby CK 5.11
15 Aksel Klinge - Middelfart CC 5.38
16 Jeppe Andreasen - Odder CK 5.41
17 Alfred Rasmussen - Odder CK 6.00
18 Viktor Haubro Lind - Nr. Søby CK
19 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling 7.03
20 Casper Kaysen - Hammel CK
21 Benjamin Changizi - Silkeborg IF Cykling 9.20
22 Sebastian Engelund - Odder CK 9.38
23 Mark Carbel Svendgaard - Horsens AC 9.39
24 Rasmus Thingholm - Hedensted Cykelklub 1.00.24
25 Jeppe Nissen - Horsens AC 13.21
U13 piger - 20 km
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub 39.35
2 Amalie Spaabæk Schmücker - Herning CK 3.53
3 Maria Bertelsen - Herning CK 4.41
4 Mie Degn - Horsens AC 7.02
5 Mette Egtoft Jensen - Aalborg CR 8.28
6 Freja Winther - Aalborg CR 11.55
7 Michelle Juul - Aalbrog CR 15.01
8 Katrine Høgild - Viborg Cycling 20.31
U11 drenge - 13 km
1 Tobias Breiner - Nr. Søby CK 31.49
2 Kevin Biehl - Esbjerg CR 0.31
3 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 0.45
4 Askild Brønmo - Odder CK 0.50
5 Patrik Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling 1.06
6 Oliver Madsen Nielsen - Horsens AC 1.34
7 Frederik Lykke - Silkeborg IF Cykling 2.02
8 Emil Andersen - Hedensted Cykelklub 3.14
9 Mads Almstrup Nádházi - CK Århus 3.28
10 Frederik Bjørn Sørensen - CK Aarhus 5.23
11 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling 6.21
12 Victor Nyvang - Aalborg CR 6.59
Annonce
Annonce
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
La Route Adélie de VItré(1.1) 29/03
Volta Limburg Classic(1.1) 30/03
Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 31/03
Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 31/03
Itzulia Basque Country(2.UWT) 01/04-06/04
Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04
Région Pays de la Loire ...(2.1) 02/04-05/04
Paris-Roubaix Femmes(1.WWT) 06/04
Paris-Roubaix(1.UWT) 07/04
Giro della Città Metropo...(1.1) 07/04
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce