Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

PĂĽ forhĂĽnd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
FortsĂŚt uden at deaktivere
GĂĽ til forsiden af feltet.dki samarbejde medGĂĽ til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater af Sparekassen Kronjylland BCK løbet

Resultater af Sparekassen Kronjylland BCK løbet

09. september 2017 15:17Foto: Feltet.dk

I dag blev der kørt licenscykelløb i Brædstrup, da Sparekassen Kronjylland BCK løbet blev afviklet. Se resultaterne herunder.

Herre B
1 Rasmus FjordsideDupont - Frederikshøj Cycling Club 02.47,35
2 Asbjørn KoopDalgaard - Vejle Cykel Klub 02.47,43
3 SimonAndrup - Cykle Klubben Aarhus 02.47,46
4 AndersBanke - Middelfart Cykel Club 02.47,50
5 SimonKnudsen - Hammel Cykle Klub 02.47,55
6 RasmusSøgaard - Cykle Klubben Aarhus 02.47,58
7 Ole EmilAndersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
8 Mikkel DreyerNielsen - Hammel Cykle Klub 02.52,38
9 BjarneOlsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
10 Mads-Emil GaardsvigChristensen - Cykling Odense 02.52,45
11 JakobHoffmann - Randers PI Cykelafdelingen 02.52,46
12 StefanRyom - Cykle Klubben Aarhus 02.53,09
13 ThomasBilde - Hammel Cykle Klub 02.53,09
14 FlemmingSteen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 Morten B.Andersen - Fredericia Cycle Club 02.53,10
16 AndersBruun - Herning Cykle Klub 02.54,17

Herre C
1 FredrikLeicht - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02.19,48
2 Frederik JustJernov - Cykle Klubben Aarhus 02.20,35
3 ThomasMikkelsen - BrĂŚdstrup Cykel Klub 02.21,13
4 PoulBentsen - Kolding Bicycle Club s.t.
5 JonasAndersen - Odder Cykel Klub 02.21,15
6 MartinThusgaard - Cykle Klubben Aarhus 02.23,48
7 Jannik SchßtzRoungkvist - Horsens Amatør Cykleklub 02.23,50
8 Jesper MoltkeSørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
9 Zacharias BendixVĂŚggemose - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 Casper SkovPedersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
11 NicolaiBue - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
12 KristianNissen - Vejle Cykel Klub s.t.

Herre D
1 KasperThomsen - Herning Cykle Klub 01.55,23
2 HeinoSkovbjerg - Give Cykelklub 01.55,24
3 JesperNielsen - Vejen Bicycle Club 01.55,44
4 MommeLassen - SG Athletico BĂźdelsdorf s.t.
5 ThomasSkøtt - Cykle Klubben Aarhus s.t.
6 RasmusSandau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Rasmus LundtoftLindbjerg - Give Cykelklub s.t.
8 SørenJansen - Vejle Cykel Klub s.t.
9 Morten ArildNielsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
10 Thomas LarsenSøndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
11 ChrJust - Ry Cycle Club s.t.
12 MagnusKristensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Kim AMikkelsen - Vejen Bicycle Club s.t.
14 Thomas FastrupSandau - Cykle Klubben Aarhus 02.00,53
15 Claus NylanderHougaard - Randers PI Cykelafdelingen 02.03,46
16 MichaelSkov - Odder Cykel Klub 02.04,03
17 FlemmingNørskov - Cykle Klubben Aarhus s.t.
18 SteffenSillesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.09,18
19 Jan IvanSørensen - Hvidovre Cykle Klub 02.11,01
20 MortenKorsgaard - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.13,33

Herre Junior
1 JuliusJohansen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02.36,48
2 Mattias SkjelmoseJensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
3 JohanPrice-Pejtersen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02.38,07
4 Aksel BechSkot-Hansen - Team Mascot WorkWear 02.38,07
5 jacob hindsgaulmadsen - Team Herning CK Junior 02.38,40
6 Casper KjelgaardIlsø - Team Herning CK Junior s.t.
7 Oliver WulffFrederiksen - Team Pythonprocom - Velowear 02.39,02
8 Kristian KaimerEriksen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
9 FrederikWandahl - Roskilde Cykle Ring 02.39,02
10 Johan TiedemannLangballe - Team Herning CK Junior s.t.
11 Ludvig AntonWacker - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
12 William BlumeLevy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
13 OliverKnudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
14 ChristianBahr - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
15 SebastianNielsen - Team ABC Junior s.t.
16 Andreas ByskovSarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
17 Mathias Alexander E.Larsen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
18 Robin JuelSkivild - Cykling Odense s.t.
19 Victor FuhrmannDesimpelaere - Køge Cykel Ring s.t.
20 BenjaminHertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
21 AbsalonBillehøj - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
22 Frederik NyboEriksen - Team Herning CK Junior s.t.
23 AsbjørnHellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
24 Mads HøibergKlinke - Roskilde Cykle Ring s.t.
25 FrederikRosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
26 MagnusHenneberg - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
27 JonasZwisler - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
28 FrederikUhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
29 SørenVosgerau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
30 Daniel HandbergSigh - Nr Søby Cykel Klub s.t.
31 AndersFoldager - Hammel Cykle Klub s.t.
32 Andreas ToftNeldeberg - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
33 MadsRasmussen - Team ABC Junior s.t.
34 Frederik IrgensJensen - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
35 christoffersloth - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
36 Nicklas KorsagerElkjĂŚr - Hammel Cykle Klub s.t.
37 FrederikThomsen - Team Mascot WorkWear s.t.
38 MadsFenneberg - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
39 OliverFarving - Hammel Cykle Klub 02.39,10
40 NicolaiClausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
41 sebastian KolzeChangizi - Team Mascot WorkWear s.t.
42 TueLarsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
43 Thomas KoldkjĂŚrDecker - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
44 PeterHaslund - Team Pythonprocom - Velowear 02.39,13
45 Niklas SpilckerJacobsen - Team Mascot WorkWear s.t.
46 ThorolfRønhede - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
47 Matias GunnarMalmberg - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
48 Jannik NedergaardNielsen - Team Herning CK Junior 02.39,29
49 LucasWulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02.40,25
50 FelixClausen - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
51 FrederikEgehus - Team ABC Junior s.t.
52 Carl Christian MøllerThiesen - Team Mascot WorkWear 02.41,25

Dame A
1 SiriStrand - Cykle Klubben Aarhus 02.53,12

Dame B
1 JennyLassen - SG Athletico BĂźdelsdorf 02.13,33

Dame Junior
1 Mette EgtoftJensen - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02.12,41

Herre Veteran 40
1 CarstenJensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.19,47
2 brianpoulsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
3 TorleifRøberg - Fredericia Cycle Club 02.19,51
4 Morten MoltesenKristensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.20,27
5 jimmyhavmøller - Aarhus Cycling (AaC) 02.20,27
6 Jan BirkOxlund - Cykling Odense 02.20,33
7 HansPlauborg - Cykle Klubben Aarhus 02.20,33
8 Thomas BankEgebirk - Cykle Klubben Aarhus 02.23,50
9 Henrik DannAndersen - Aarhus Cycling (AaC) 02.23,56

Herre Veteran 50
1 Lars AagaardHansen - Nyborg Cykle Klub 01.53,47
2 Niels-JørgenJensen - Cykling Odense 01.53,55
3 KimHørslev - Cykel Klubben Djurs 01.57,50
4 Finn YdingSørensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
5 KlausMøller - Cykel Klubben Djurs s.t.
6 KimLambĂŚk - Vejen Bicycle Club 01.57,56
7 CarstenQuottrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
8 RoyAndersen - Grenaa Cykle Club s.t.
9 PerSchøler - Nyborg Cykle Klub s.t.
10 KimSkytte - BrĂŚdstrup Cykel Klub s.t.
11 DennisBay - Hammel Cykle Klub s.t.
12 HenrikThegen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
13 OleBladt-Hansen - Vejen Bicycle Club s.t.
14 Danner Vedel FriisKirkel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 PederRoungkvist - Hedensted Cykel Klub s.t.
16 majid nazarmoghadam - Nyborg Cykle Klub s.t.
17 LarsFogtmann - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
18 Peter FaldtJensen - Fredericia Cycle Club s.t.
19 JensHøiberg - Odder Cykel Klub s.t.
20 Peter HolmNielsen - Aarhus Cycling (AaC) 01.58,00
21 Søren LambertAndersen - Give Cykelklub 02.10,26

Herre Veteran 60
1 Hans KristianHoffmann - Hedensted Cykel Klub 01.57,56
2 JochenKeiler - SG Athletico BĂźdelsdorf s.t.

Herrer Veteran 70
1 Ejner Th. Petersen - Rødekro Cykle Club RKCC 02.39,13

Drenge Ungdom
1 Mads BakBjerregaard - Cykle Klubben Aarhus 02.02,28
2 Jonas FløPedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
3 Emil SchandorffIwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
4 Jonas TanskiKristensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
5 NicholasThorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
6 EmilHagen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
7 RasmusMadsen - Herning Cykle Klub s.t.
8 Morten AallingNørtoft - Give Cykelklub s.t.
9 Casper VethJensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
10 Mikkel IbmanRasmussen - Cykling Odense s.t.
11 Christian SpangKjeldsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
12 KristianMundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
13 CedarHansen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
14 Julius NowakDalner - HolbĂŚk Cykelsport s.t.
15 JeppeAndreasen - Odder Cykel Klub s.t.
16 Tobias AagaardHansen - Cykling Odense s.t.
17 Sebastian Theodor MillingePetersen - Herning Cykle Klub s.t.
18 Anders ToftNielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
19 JoshuaKehlet - Cykle Klubben Aarhus s.t.
20 Julius SkovmandLomholt - Cykle Clubben Hjørring s.t.
21 Aksel MakwarthOnink - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
22 LaustSandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
23 OliverHeine - NĂŚstved Bicycle Club s.t.
24 DennisLock - Kolding Bicycle Club s.t.
25 CasperKaysen - Hammel Cykle Klub 02.02,41
26 Mathias BirkMadsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Lauge HastrupWoer - Cykle Klubben Aarhus 02.02,54
28 MadsJensby - Silkeborg IF Cykling 02.22,01

Piger U17
1 MariaBertelsen - Herning Cykle Klub 01.05,18
2 MilleTroelsen - Herning Cykle Klub 01.07,14

Drenge U15
1 Oliver FallahpourSøholm - Horsens Amatør Cykleklub 01.00,59
2 Lukas LundSørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Andreas LÌssøUnger - Give Cykelklub s.t.
4 Anders vossørensen - Nr Søby Cykel Klub 01.01,16
5 Nis ThoeFuglsang - Ordrup Cykle Club s.t.
6 RasmusPerto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 NicolaiWandahl - HĂśllviken CK - SE s.t.
8 SimonDalby - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
9 KevinBiehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
10 Mads-Emil DupontHougaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
11 HenrikPedersen - Herning Cykle Klub s.t.
12 JeppeLunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
13 Martin SkytteGlerup - Silkeborg IF Cykling 01.01,19
14 EmilAndersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.04,02
15 FrederikLykke - Silkeborg IF Cykling s.t.
16 PhilipSteenbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
17 JonasLarsen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
18 OscarMunk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
19 MikkelLykke - Silkeborg IF Cykling 01.04,05
20 Jonas BirkMadsen - Cykle Klubben Aarhus 01.05,07
21 Joakim TanskiKristensen - Silkeborg IF Cykling 01.07,11
22 Magnus LorentsNielsen - Silkeborg IF Cykling 01.07,15
23 Mads NadhaziAlmstrup - Cykle Klubben Aarhus 01.08,24
24 Thor JuelSkivild - Cykling Odense 01.09,46
25 Alfred SchultzJølving - Middelfart Cykel Club 01.10,53
26 MikkelFunder-Schmidt - Middelfart Cykel Club 01.23,15
27 JonatanSkov - Odder Cykel Klub 01.26,53

Piger U15
1 GullborgGuttesen - Herning Cykle Klub 01.04,25
2 Astrid Marie BjørnSørensen - Cykle Klubben Aarhus 01.07,08
3 JulieUhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.

Drenge U13
1 Sebastian LundtoftLindbjerg - Herning Cykle Klub 00.40,06
2 Mathias HedevangChristensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
3 VictorJohannsen - Silkeborg IF Cykling 00.40,11
4 Magne HermanBossen - Cykling Odense s.t.
5 Jonathan AagaardHansen - Cykling Odense s.t.
6 Karl-AkselTilly - Herning Cykle Klub s.t.
7 Sebastian B.Søndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
8 Oscar HolmLauridsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
9 Victor BredtoftAndersen - Herning Cykle Klub s.t.
10 Jens BakBjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 JacobKvistgaard - Give Cykelklub s.t.
12 Lasse SvoldgaardAndersen - Silkeborg IF Cykling 00.40,21
13 SilasStensen - Cykling Odense 00.43,59

Piger U13
1 Mette KristineTygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.50,43

Drenge U11
1 Max Emil HolstKnudsen - Cykle Klubben Aarhus 00.30,16
2 CasperJohannsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 MariusPrisholm - Odder Cykel Klub s.t.
4 AlexanderNedergaard - Middelfart Cykel Club s.t.
5 Julian LionettMadsen - Randers Cykleklub af 1910 00.32,04

Piger U11
1 Astrid NorupChristiansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.30,17
2 Emilie Hedevang christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00.36,32
3 Caroline BredtoftAndersen - Herning Cykle Klub 00.44,15

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

KÆMPE UDVALG AF CYKELSKO - FIND FORHANDLER