Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Twitter Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater af Tegllund.dk Løbet
04. august 2012 15:22Foto: Feltet.dk

I dag afviklede Fredericia CC Tegllund.dk Løbet. Vi bringer her resultaterne.

Der var løb for alle klasser fra U17 og op. I A-klassen sejrede Michael Reihs (Christina Watches-Onfone). Hos damerne var Nina Schultz Nielsen (Blue Water Ladies) hurtigst, mens der var mere Blue Water succes ho juniorerne, hvor Simon Hamann Larsen (Blue Water Junior) vandt.

 

Alle resultater kan ses herunder.

 

A - 158 km
1 Michael Reihs - Christina Watches - Onfone 3.44.36
2 Michael Valgren Andersen - Glud & Marstrand - LRØ
3 Daniel Holm Foder - Christina Watches - Onfone 3.45.59
4 Jesper Odgaard Nielsen - Blue Water Cycling
5 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring - Himmerland
6 Mikkel Black Christensen - Odder CK
7 Klaus Vorgod Kristensen - Team Tre-For
8 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand - LRØ
9 Martin Lind - Christina Watches - Onfone 3.47.01
10 Kristian Haugaard Jensen - Team Tre-For 3.47.07
11 Rasmus Mygind - Team Designa Køkken - Knudsgaard
12 Rolf Nyborg Broge - Blue Water Cycling 3.50.10
13 Asbjørn Kragh Andersen - Team Tre-For
14 Erik Lahm - Odder CK
15 Mathias Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard
16 Jacob Gye Madsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
17 Lasse Lyhne Iversen - Odder CK
18 Sebastian Lander - Glud & Marstrand - LRØ
19 Aske Louring Vorre - Team Tre-For
20 Emil Wårsøe - Cykling Odense
21 Klaus Hieronymus Stenger - Team Tre-For
22 Thomas Guldhammer - Team Tre-For
23 Jacob Linkis - Odder CK
24 Jesper Hansen - Glud & Marstrand - LRØ
25 Mads Lilholm Meyer - Team Designa Køkken - Knudsgaard
26 Mads Hardahl - Aalborg CR
27 Jacob Mantuz Kjeldsen - Horsens AC
28 René Jørgensen - Christina Watches - Onfone
29 Thomas W. Madsen - Team Tre-For
30 Martin Grøn - BikeToyz - Kvickly Odder 3.50.18
31 Alexander Kamp - Christina Watches - Onfone 3.50.19
32 Jesper Hansen - Odder CK 3.50.21
33 Jimmi Sørensen - Christina Watches - Onfone
34 Mathias Gade Jakobsen - Glud & Marstrand - LRØ 3.50.21
35 Torben Aqqalu Olsvig Andersen - Aalborg CR
36 Martin Hansen - Odder CK 3.50.23
37 Kristian Allan Sobota - Christina Watches - Onfone 3.50.25
38 Alexander Mørk - Team Designa Køkken - Knudsgaard 3.50.28
 

B - 132 km
1 Nicklas Overgaard Pedersen - CK Aarhus 3.11.37
2 Mathias Christensen - Odder CK
3 Jonas Rasmussen - Middelfart CC
4 Kim Kristoffer Olsen - Vesthimmerland CK
5 Jesper Laustsen - Randers CK 1910
6 Nikolaj Henning - Middelfart CC
7 Mathias Munk Andersen - Cykling Odense
8 Anders Banke Petersen - Middelfart CC
9 Morten Banke - Silkeborg IF Cykling
10 Anders Bundgaard Lind - Aalborg CR
11 Rasmus Hvarre - Cykling Odense 3.11.41
12 Rasmus Mejldal - Cykling Odense 3.11.48
13 Alexander Brøchner Nielsen - Kolding BC 3.14.05
14 Jesper Nielsen - Herning CK 3.14.07
15 Matias Rosendal Damm - Esbjerg CR
16 Nicolaj Amping - Cykling Odense
17 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
18 Jesper Kael Jensen - Randers CK 1910
19 Anders Krogh Jensen - Randers CK 1910
20 Peter Bang - Fredericia CC
21 Asger Kolding - Aalborg CR
22 Sebastian Juul - ABC
23 Thomas Lund - Herning CK 3.14.11
24 Jesper Nybo Riis - Herning CK 3.14.16
25 Niels Munk Asmussen - Middelfart CC 3.14.26
26 Morten Myrhøj Monrad Nielsen - Odder CK 3.15.55
27 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykelklub 3.17.23
28 Lucas Homann - Harburger RG 3.17.27
29 Flemming Steen - Horsens AC 3.17.27
30 John Papsø - Silkeborg IF Cykling
31 Torben Ternstrøm - Tønder ACR
32 Jesper Olsen - Viborg Cycling 3.17.30
33 Brian Duborg Ebbesen - Aalborg CR 3.17.32
34 Michael Styrk Andersen - Cykling Odense
35 Michael Broge Jensen - CC Hillerød 3.17.34
36 Christian Carlsbæk Møller - Randers CK 1910 3.19.35
37 Nikolaj Fredsgaard - CK Aarhus
38 Jonas Schultz Ingerslev - CK Aarhus
39 Daniel Vestergård Andersen - Randers CK 1910
40 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling 3.24.33
41 Simon Bigum - Cykling Odense 3.24.36
 

C - 105 km
1 Christian Wøelsted - Randers CK 1910 2.37.49
2 Thomas Larsen Søndergaard - Haderslev Starup CK 2.38.05
3 Henrik Bisgaard Skovmose - Thy CR
4 Nicolai Stegmann - Næstved BC
5 Steen Skov Laursen - Silkeborg IF Cykling
6 Henrik Rask - CK Djurs 2.39.10
7 Kasper Bay - Cykling Odense 2.39.13
8 Søren Brøndum - Odder CK 2.39.15
9 Jacob Holme - Randers CK 1910
10 Paw Sørensen - Randers CK 1910
11 René Schmidt - CK Aarhus 2.39.18
12 Martin Hansen - Horsens AC 2.39.23
13 Jacob Schneevoigt - CK Aarhus 2.39.35
14 Ulrik Egebjerg Knudsen - Vejle CK
15 Christian Lundhaus - RSV Husum
16 Bjarke Vodder Nielsen - Haderslev Starup CK 2.39.39
17 Jacob Holk - Cykling Odense
18 Thomas Ricken Gjødsbøl - Give Cykelklub 2.39.41
19 Frederik Rosenbæk - Svendborg CC
20 Christian Elbæk - Silkeborg IF Cykling 2.40.45
21 Kristian Flagstad - CK Aarhus 2.41.00
22 Morten Freitag - Kolding BC 2.41.02
23 Alexander Nielsen - Middelfart CC
24 Thomas Bank Egebirk - CK Aarhus 2.41.07
25 Jimmy Nielsen - Rødekro CC
26 Lasse Søgaard - Holstebro CC
27 Jesper Düring Reinholt - Haderslev Starup CK 2.41.10
28 Henrik Kücken - Rødekro CC
29 Rasmus Dyhr Andreassen - CK Aarhus 2.41.22
30 Mathias Meldgård - Aalborg CR 2.41.33
31 Rasmus Moth Madsen - Cykling Odense 2.41.38
32 Henrik Meyer Pedersen - Cykling Odense
33 Leon Vibholm - Horsens AC 2.43.19
 

D - 79 km
1 Casper Nissen - Svendborg CC 2.03.23
2 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg CK
3 Frederik Vejrum Laursen - Vejen BC
4 Arne Asmussen - Fredericia CC
5 Martin Meyhoff - Kirschwe
6 Morten Christoffersen - Ordrup CC
7 Thomas Due Nielsen - Cykling Odense
8 Mads Pedersen - Herning CK
9 Casper Skaarup - Fredericia CC
10 Michael Lauritsen - Varde CK
11 Dennis Nymann Christiansen - Køge CR
12 Kim Ternstrøm - Tønder ACR
13 Jonas Knudsen - Herning CK
14 Stefan Häuser Ryom - Odder CK
15 Frode Nielsen - Hammel CK
16 John Knudsen - Horsens AC
17 Thomas Sanderlund - Cykling Odense
18 Hans Kjær Jørgensen - Horsens AC
19 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg CK
20 Michael Vind Nielsen - Varde CK
21 Kent Millinge Petersen - Herning CK
22 Jan Holst Rothmann - CCH Hjørring
23 Jesper Kristensen - Roskilde CR
24 Martin Krusell Nielsen - Thy CR
25 Torben Wittendorff Andersen - CK Aarhus
26 Kristian Hald - CCH Hjørring
27 Erik Zoega - Nyborg CK
28 Emil Pedersen - Randers CK 1910
29 Christian Vaaben - Hammel CK
30 Hennng Hansen - Fredericia
31 Jesper Riis - Skive CK
32 Sebastian Luik Ottsen - CK Aarhus
33 Mathias Daugaard - Middelfart CC
34 Jason Greve Holbech - Haderslev Starup CK
35 Klaus Daugaard - Middelfart CC
36 Jens Frederik Hesse Thomsen - CK Aarhus
37 Thomas Degn - Horsens AC
38 Bo Øberg-Hansen - Cykling Odense
39 Anders Buhl Hansen - Kæden-Nr. Lyndelse
40 Martin Overgaard - Fredericia CC
41 Aljoscha Geller - Kiler RV
42 Toke Karbo - Kolding BC 2.03.30
43 Jacob Søholm - Randers CK 1910 2.11.18
44 Anders Steiniche Johansen - Kolding BC 2.11.46
45 Jesper Vernersen - Fredericia CC 2.21.12
46 Jacob Sønderby - Taulov Motion 2.21.19
47 Lars Nielsen - Taulov Motion 2.21.21
48 Morten Faurby - Taulov Motion
49 Jan Arenkiel - Taulov Motion
50 Tommy Andersen - Thy CR 2.23.06
51 Bjarne Jørgensen - Taulov Motion 2.23.56
52 Troels Haastrup - Herning CK 2.09.03
 

Junior - 105 km
1 Simon Hamann Larsen - Blue Water Junior 2.34.07
2 Rasmus Esmann Ginnerup - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
3 Andreas Holm Gylling - Team ScaffCo Stilladser
4 Emil Bækhøj Halvorsen - Team ScaffCo Stilladser 2.34.39
5 Mikkel Bahnsen - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
6 Mathias Dam Westergaard - Blue Water Junior 2.34.41
7 Martin Gro Nygaard - Horsens AC
8 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 2.34.51
9 Niklas Eg - Blue Water Junior 2.34.55
10 Gustav Höög - FK Trampen 2.37.21
11 Steffan List - Fredericia CC
12 Magnus Tholstrup Skjøth - Team ScaffCo Stilladser 2.37.55
13 Nicolaj Moltke Steen - Horsens AC 2.38.00
14 Alexander Louring - Fredericia CC 2.42.02
15 Jesper Jensen - Esbjerg CR 2.42.02
16 Kasper Asgreen - Kolding BC 2.42.05
17 Steffen Nielsen - Aalborg CR 2.42.42
18 Michael Carbel Svendgaard - Blue Water Junior 2.43.05
19 Andreas Serop Larsen - Team Pythonpro.com 2.43.05
20 Andreas Juliussen - Horsens AC 2.43.08
21 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR 2.43.46
22 Alexander Atzen Sacht - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 2.44.02
23 Sebastian Andersen - Team ScaffCo Stilladser 2.49.57
24 August Mors Poulsen - Team ScaffCo Stilladser
25 Valentin Nørgaard - Horsens AC
26 Frederik Maillund Lassen - Horsens AC
27 Michael Isager Kristensen - Horsens AC
28 Sebastian Carlsbæk Møller - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
29 Patrick Behrens - Fredericia CC
30 Jes Herlufsen - Fredericia CC
31 Viktor Grambo Kodal - Aalborg CR
32 Mads Baadsgaard Rahbek - Blue Water Junior
33 Kasper Würtz Schmidt - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
34 Niclas Møller Kjærhus Sørensen - Horsens AC 2.59.17
35 Mathias Dalum - Herning CK 3.00.12
 

Dame A - 79 km
1 Nina Schultz Nielsen - Blue Water Ladies 1.59.33
2 Karina Hegelund - ABC
3 Lisa Robb - Rubermania Hamburg
4 Mette Fugl Rasmussen - ABC
5 Ditte Clausen - ABC 2.25.14
 

Dame B - 79 km
1 Mette Line Eriksen - Fredericia CC 2.15.11
2 Mette Andersen - CC Hillerød
3 Maria Julie Hansen - Ordrup CC
4 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød 2.15.14
5 Line Rehde - CK Aarhus
 

Dame Junior - 79 km
1 Frederikke Hummelshøj - Herning CK 2.26.20
2 Juliane Frydenlund - Horsens AC 2.58.06
 

Veteran H40 - 105 km
1 Lars Christensen - Aalborg CR 2.37.07
2 Torleif Røberg - Fredericia CC
3 Gudmund Brændgaard - Horsens AC
4 Steffen Høhl Quebec - CK Fix 2.37.51
5 Henrik Roland Jensen - CK Aarhus
6 Robert Følbæk - Horsens AC
7 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens AC 2.37.55
8 Jens-Peder Ravn Rasmussen - Horsens AC 2.38.00
9 Stig Nylandsted Larsen - Hammel CK 2.38.01
10 Helge Horn - SC Athletico B 2.38.01
11 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup CK
12 Morten B. Andersen - Fredericia CC
13 Michael Mortensen - Cykling Odense
14 Tom Knudsen - Horsens AC
15 Morten Rasmussen - Vejle MTB
16 Claus Vinnich Hansen - Vejen BC
17 Bo Boi - Herning CK
18 Michael Godskesen - Silkeborg IF Cykling
19 Erling Olsen - Horsens AC
20 Carsten Rosenbæk - Svendborg CC
21 Henrik Sass - Næstved BC
22 Morten Mejsen Westergaard - Vejle CK
23 Morten Arild Nielsen - Horsens AC
24 Finn Yding Sørensen - Horsens AC 2.38.06
25 Peter Holm Nielsen - CK Aarhus
26 Ole Bach - CCH Hjørring
27 Christian Bache - Ordrup CC
28 Arne Wolfgramm - SG Athletico Büdelsdorf 2.38.08
29 Matthias Lohmann - SG Athletico Büdelsdorf
30 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling
31 Søren R. Fauth - Fredericia CC
32 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense
33 Michael Skovgaard - Silkeborg IF Cykling
34 Karsten Wedel Madsen - Kolding BC
35 Svend Hvidsten - Nyborg CK 2.38.10
36 Dennis Boje Nissen - Tønder ACR 2.38.15
37 René Boesen - Hammel CK 2.39.29
38 Knud Thaysen - Herning CK 2.43.08
39 Flemming Sørensen - Vejle CK 3.41.23
40 Torben Kristensen - Vejle CK 3.41.23
41 Rolf Faak - Harburger RG
 

Veteran H50 - 79 km
1 Kent Jensen - Vejen BC 1.59.13
2 Steffen Sørensen - Holstebro CC
3 Bo Kruse - Silkeborg IF Cykling 1.59.33
4 Tage Odgaard Nielsen - Morsø CK
5 Ejnar Mogensen - Randers CK 1910
6 Jørgen Nielsen - Hammel CK
7 Gunnar Knudsen - Herning CK
8 Per Bennekov - Skive CK
9 Klaus Møller - CK Djurs
10 Anders Høj - Skive CK
11 Frank Brasgaard - Kolding BC
12 Bjarne Andersen - Nyborg CK
13 Peter Bjerrisgaard - Vejen BC
14 Mathias Sturm - Kieler RV
15 Manfred Bartsch - SG Athletico Büdelsdorf
16 Ole Thøgersen - Nyborg CK
17 Laurids Jeppesen - Ringkøbing CC
18 Alex Madsen - Randers CK 1910
19 Gert Pagh Nielsen - Middelfart CC
20 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart CC
21 Svend Erik Pedersen - Greve CC
22 Ole Jensen - Hedensted Cykelklub
23 Klaus Haaning - Sønderborg CK
24 Peter Kondrup - Fredericia CC
25 Per Møller - Rødekro CC
26 Ib Kamp - Horsens AC
27 Johannes Risbjerg - Politiets CA
28 Jakob Bisgaard - Ringkøbing CC
29 Farzad Filsoof - CK Aarhus
30 Karsten Hitz - SG Athletico Büdelsdorf
31 Stig Kjergaard Nielsen - Randers CK 1910 1.59.40
32 Søren Kjærås - Middelfart CC 2.00.02
33 Karsten Arnfeldt Olsen - Fredericia CC
 

Veteran H60 - 79 km
1 Ove Birk - CCH Hjørring 2.13.40
2 Finn Koldste - Vejle CK
3 Helmer H. Larsen - CK Aarhus
4 Palle Rosendahl - Værløse Farum CK 2.15.08
5 Gert Hansen - LFCK 2.15.10
6 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa CC
7 John Hansen - Næstved BC
8 Laust Madsen - Horsens AC
9 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg CK
10 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg CK
11 Svend Christensen - Herning CK 2.15.15
12 Allan Søndergaard - Hammel CK 2.15.21
13 Chres Christensen - CK Djurs 2.17.32
14 Johan Peder Hansen - Hobro CK38 2.40.09
 

U17 - 79 km
1 Anders Hardahl - Aalborg CR 2.00.30
2 Sebastian Rasmussen - Middelfart CC
3 Jacob Ravn - Holstebro CC 2.01.42
4 Jesper Schultz - Middelfart CC 2.02.35
5 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC 2.02.39
6 Mikkel Møller - Vejen BC
7 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Herning CK
8 Kasper Mølgaard Andersen - Vejen BC
9 Lasse Rangstrup Nielsen - Varde CK
10 Jacob Kruse Jensen - Middelfart CC
11 Jesper Bundgaard Vinkel - Holstebro CC
12 Emil Dahl Pedersen - Middelfart CC
13 Kristoffer Kjeldmann - Hammel CK
14 Villads Aase Ellebjerg - Cykling Odense
15 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
16 Marcus Jønsson - Køge CR
17 Marius Therkildsen - Herning CK
18 Andreas Lerche Christensen - Hammel CK
19 Mikkel Dreyer Nielsen - Aalborg CR
20 Louis Sørensen - Viborg Cycling
21 Rasmus W. N. Gøtke - Fredericia CC
22 Oliver Rosenbæk - Svendborg CC
23 Jonas Brunholm Jensen - Silkeborg IF Cykling
24 Emil Tumi Viglundsson - Vejen BC
25 Lasse Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
26 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR
27 Jonas Vingegaard Rasmussen - Thy CR
28 Søren Pedersen - Vejen BC 2.02.46
29 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK 2.05.35
30 Peter Frandsen - Cykling Odense 2.05.57
31 Frederik Nymann Christiansen - Køge CR 2.08.35
32 Tore Tøgersen - Nyborg CK 2.08.52
33 Rasmus Egtoft Jensen - Aalborg CR 2.10.24
34 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 2.10.25
35 Andreas Tony Kallestrup - Herning CK
36 Thomas Vigsø Høyer Henningsen - Viborg Cycling
37 Jeppe Bender Lassen - Middelfart CC
38 Peter Roed Knudsen - Cykling Nord Fyn
39 Andreas Bengaard - Nr. Søby CK 2.10.28
40 Marius Simonsen - Vejle CK
41 Jannick Beck - Haderslev Starup CK
42 Morten Fredgaard - Holstebro CC
43 René Gier Vemmelund - Give Cykelklub 2.11.44
44 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK 2.13.41
45 Rune Høybye - Herning CK 2.14.03
46 Jesper Ringvad - Haderslev Starup CK 2.16.46
47 Yannik Hinrichs - RSC Kattenberg 2.18.17
48 Jeppe Lunøe Gjerding - Hedensted Cykelklub 2.19.07
49 Rasmus Kristensen - Silkeborg IF Cykling
50 Mads Søgaard Mondrup - Give Cykelklub 2.24.27
51 Anders Vestergaard Nielsen - Randers CK 1910 2.24.42

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 23/09

VM - Holdtidskørsel (Mix)(CM) 22/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 24/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 23/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

Gooikse Pijl(1.1) 22/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 22/09

Trofeo Matteotti(1.1) 22/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 23/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 23/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 24/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 24/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

Omloop van het Houtland L...(1.1) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - U23 Herrer(CM) 27/09

VM - Dame Junior(CMW) 27/09

VM - Kvinder(CMW) 28/09

VM - Herrer(CM) 29/09

Paris-Chauny(1.1) 29/09

Cro Race(2.1) 01/10-06/10

Tour of Croatia(2.1) 01/10-06/10

Tour of Iran (Azarbaijan)(2.1) 02/10-06/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG OG SAMMENLIGN BLANDT MILLIONER AF CYKLER OG CYKELGEAR