Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater Børn & Unge DM

Resultater Børn & Unge DM

28. august 2011 18:50Foto: Reinhardt/DK

LINJELØB

U17-A       

1 Lukas Kilsgaard - Lyngby CC 02:04:36   
2 Mathias Wickmann Krigbaum - Team Cycling Ringsted    
3 Emil Ravnsholt - Køge CR    
4 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring    
5 Niklas Eg - Herning CK    
6 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted    
7 Mikkel Elgaard Bahnsen - Randers CK 1910 00:05   
8 Casper Phillip Pedersen - DCR Ballerup 00:37   
9 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC    
10 Patrick Leth - Odder CK    
11 Jesper Bundgaard Vinkel - Holstebro CC    
12 Mathias Nørgård Villadsen - Nr. Søby CK    
13 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense    
14 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Herning CK    
15 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK    
16 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers CK 1910    
17 Valentin Nørgaard - Herning CK    
18 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR    
19 Mikkel Møller - Vejen BC    
20 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus    
21 Emil Dahl Pedersen - Middelfart CC    
22 Nicolaj Moltke Steen - Horsens AC    
23 Thomas Uttrup Sandstrøm - Aalborg CR    
24 Daniel Hartvig - Greve CC    
25 Kasper Asgreen - Kolding BC    
26 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling    
27 Simon Hamann Larsen - Middelfart CC    
28 Lasse Mortensgaard - CK Fix    
29 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR    
30 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR Ballerup    
31 Andreas Serop Larsen - Næstved BC    
32 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg    
33 Oliver Rosenbæk - Svendborg CC    
34 Simon Nybo Holgersen - Varde CK    
35 Jes Herlufsen - Fredericia CC    
36 Andreas Pihl Nielsen - DCR Ballerup    
37 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC    
38 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup    
39 Anders Hardahl - Aalborg CR    
40 Mathias Brügmann Jessen - Sønderborg CK    
41 Jesper Schultz - Vejen BC    
42 Frederik Rasmussen - Roskilde CR    
43 August Mors Poulsen - CK Aarhus    
44 Søren Dejnbjerg Jensen - Vejle CK    
45 Mathias Bregnhøj - Vejle CK    
46 Jacob Kruse Jensen - Middelfart CC    
47 Anders Egsvang Rasmussen - Cykling Odense    
48 Alexandar Lander - Køge CR    
49 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR    
50 Jonas Poulsen - DCR Ballerup    
51 Kristian Arnth Sørensen - Herning CK    
52 Frederik Maillund Lassen - Horsens AC    
53 Mads Baadsgaard Rahbek - Herning CK    
54 Marcus Bønlykke - Roskilde CR    
55 Thomas Edemann Jensen - Grenaa CC    
56 Mads Corell - Næstved BC    
57 Jonas Rernböck - Holstebro CC    
58 Magnus Bak Klaris - Amager CR    
59 Lasse Rangstrup Nielsen - Varde CK    
60 Frederik Zeuner Nielsen - Herning CK 00:56   
61 Kasper Würtz Schmidt - Randers CK 1910 01:14   
62 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR 08:41   
63 Philip Egeberg - Amager CR    
64 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix    
65 Christian Skalborg Jensen - Esbjerg CR    

U17-B       
1 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød 02:16:34   
2 Rasmus Bøgh Wallin - Amager CR    
3 Søren Martinus Walter Engberg - CK Kronborg    
4 Kasper Mølgaard Andersen - Varde CK    
5 Jesper Jensen - Esbjerg CR    
6 Jonas Koller Nielsen - Esbjerg CR    
7 sebastian Peter Almlund - Svendborg CC    
8 Nikolaj Fevre - Kolding BC    
9 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK    
10 Jacob Ravn - Holstebro CC    
11 Frederik Vahlgren - Køge CR    
12 Marius Therkildsen - Herning CK    
13 Jonas Vingegaard Rasmussen - Thy CR    
14 Robin De Jonge - Viborg Cycling    
15 Niclas Møller Kjærhus Sørensen - Horsens AC    
16 Oliver Almind - CK Fix    
17 Ricki Boje Nielsen - KCK Herlev    
18 Jakob Dybdahl - Odder CK    
19 Jeppe Norup Dal - CK Aarhus    
20 Lasse Højlund Johansen - KCK Herlev    
21 Ulrich Møller Nordberg Eriksen - Vejen BC    
22 Tobias Vig Laursen - Viborg Cycling    
23 Nicolai Andersen - Esbjerg CR    
24 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC    
25 Rasmus Oliver Mogensen - CK Aarhus    
26 Helmut Wacker - Roskilde CR    
27 Frederik Pedersen - Thorsager Motion Cykling    
28 Gustav Haislund Nielsen - Greve CC    
29 Lasse Lindberg Mortensen - DCR Ballerup    
30 Magnus Andersen - Næstved BC    
31 Jonas Brunholm Jensen - Silkeborg IF Cykling    
32 Steffan List - Rødekro CC 02:03   
33 Rune Almindsø Andersen - Næstved BC 04:36   
34 Rasmus Mønnike - CK Kronborg 06:44   
35 Martin Holritz Frank - Greve CC 10:02   
36 Louis Sørensen - Viborg Cycling    
37 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse CR 20:24   
38 Niels Melgaard Munk - Randers CK 1910 25:22:00   
39 Jakob Hørgreen - CK Aarhus 1 omg.   

U15-A       
1 Mathias Norsgaard Jørgensen - Silkeborg IF Cykling 1:20:42   
2 Niklas Larsen - Slagelse CR    
3 Anders Peter Ellingsøe - Vejle CK    
4 Mikkel Honorè - Middelfart CC    
5 Casper Ingeberg - Odder CK    
6 Andreas Stokbro - CK Fix    
7 Anthon Charmig - Odder CK    
8 Emil Funder - CK Kronborg    
9 Rasmus Egtoft Jensen - Aalborg CR    
10 Nicolai Petersen - Amager CR    
11 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC    
12 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted    
13 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykelklub    
14 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup    
15 Frederik Jeppesen - Nr. Søby CK    
16 Maximilian Hoffmann - Amager CR    
17 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC    
18 Jacob Michelsen - CK Fix    
19 Marcus Jønsson - Køge CR    
20 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup    
21 Frey Bech Mikkelsen - CK Aarhus    
22 Peter Gylling - CK Fix    
23 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg    
24 Andreas Lund Andresen - CK Fix    
25 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring    
26 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC    
27 Mads Zeller Schilling - CK Fix    
28 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe    
29 Jonas Wang - DCR Ballerup    
30 Silas Toftemark - Roskilde CR    
31 Rune Høybye - Herning CK    
32 Jonas Petersen - Slagelse CR    
33 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR    
34 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC    
35 Rasmus Boelsmand - Greve CC    
36 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC    
37 Nicklas Falk Rasmussen - Slagelse CR    
38 Anders Bjørn Kristensen - Middelfart CC    
39 Christian Cronval - Greve CC    
40 Mads Mølgaard Pedersen - Herning CK    
41 Rasmus Klinge Linneberg - DCR Ballerup    
42 Bjarke Andersen - DCR Ballerup    
43 Christian Emil Grønning Mikkelsen - Cykling Odense    
44 Thomas Vigsø Høyer Henningsen - Viborg Cycling    
45 Frederik Poulsen - Holstebro CC    
46 Jakob Engelund Vistisen - Odder CK    
47 Andreas Tony Kallestrup - Viborg Cycling    
48 Victor Hansen Blicher - Køge CR    
49 Mikkel Bjerg - DCR Ballerup    
50 Aksel Schilling Andersen - Fredericia CC    
51 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense    
52 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR    
53 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK    
54 Sebastian B. Rasmussen - Hammel CK    
55 Julian Suhr - Næstved BC    
56 Daniel Jensen - Næstved BC    
57 Sebastian Rathje Andersen - Næstved BC    
58 Mads Berg - Slagelse CR    
59 Mikkel Dreyer Nielsen - Aalborg CR    
60 Holger C. Nyeland Ehlers - Lyngby CC    
61 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg    
62 Jeppe Bender Lassen - Middelfart CC 00:07   
63 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK    
64 Adam Toftemark - Roskilde CR    
65 Mads Olander Hjort - Næstved BC    
66 Morten Fredgaard - Holstebro CC 01:47   
67 Nick Brigsted - Horsens AC    
68 Frederik Sønderby Jensen - Horsens AC    
69 Patrick Grønsund - Greve CC 10:26   

U15-B       
1 Anders Mielke - Roskilde CR 01:26:51   
2 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR    
3 Jeppe Hanssing - Amager CR    
4 Nikolaj Holm Gylling - CK Aarhus    
5 Mikkel Arvid Olsen - Cykling Odense    
6 Daniel Vestergaard Villadsen - Herning CK    
7 Mikkel S Andersen - Amager CR    
8 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted    
9 Christopher Marcus Almlund - Svendborg CC    
10 Mark Frederiksen - CK Kronborg    
11 Christian Gorm Albrechtsen - Herning CK    
12 Nikolaj Vejby Møller - Thorsager Motion Cykling    
13 Rasmus Stigaard - Rødekro CC    
14 Jonathan Brink - Aalborg CR    
15 Malte Kjær Skannerup - Herning CK    
16 Mikkel Bonde - Viborg Cycling    
17 Rickie Jørgensen Quist - Randers CK 1910    
18 Arne Birkemose - Cykling Odense    
19 Jorn Oerlemans - Horsens AC    
20 Karl Klinge - Middelfart CC    
21 Viktor Svenning Kristensen - Lyngby CC    
22 Jacob Ammitsøe - Lyngby CC 00:10   
23 Anders Vestergaard Nielsen - Randers CK 1910    
24 Jonas Nymand Hansen - Horsens AC 00:17   
25 Andreas Stenger Føhns - Herning CK    
26 Rasmus Beck Knudsen - Varde CK 00:34   
27 Andreas F. Utzom-Fog - CK Aarhus 04:59   

U16P       
1 Pernille Mathiesen - Holstebro CC 01:40:48   
2 Lise Martina Engberg - CK Kronborg 00:29   
3 Amalie Dideriksen - Amager CR    
4 Sofie Nellemann Kryger - CK Kronborg    
5 Simone Eg - Herning CK    
6 Ida Kragh Andersen - Middelfart CC    
7 Maria Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub    
8 Anika Rasmussen - Cykling Odense    
9 Yasmin Jensen - Næstved BC 01:24   
10 Benedikte Juul Jørgensen - Thorsager Motion Cykling    
11 Frederikke Hummelshøj - Herning CK    
12 Mette-Louise Linneberg - DCR Ballerup    
13 Nina Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling    
14 Caroline Yde Eland - CK Aarhus 04:42   
15 Line Egtoft Jensen - Aalborg CR 05:16   
16 Simone Emskær Nielsen - Slagelse CR 08:04   

U13       
1 Johan Tiedemann Langballe - CK Aarhus 45:19:00   
2 Rasmus Dahlmann - Greve CC    
3 Christian Bahr - Cykling Odense    
4 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling    
5 Anders Lilliendal - Cykling Odense    
6 Aksel Bech Skot-Hansen - Thorsager Motion Cykling    
7 Morten Andreas Stampe - Odder CK    
8 Mikkel Bertelsen - Herning CK    
9 Magnus Fleron Juncker - DCR Ballerup    
10 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg CR    
11 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted    
12 Matias Gunnar Malmberg - CK Fix    
13 Julius Johansen - CC Hillerød    
14 Ludvig Wacker - Roskilde CR    
15 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix    
16 Frederik Bæts Kristensen - Næstved BC    
17 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg    
18 Rasmus Hvass Olesen - CK Aarhus    
19 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling    
20 Wiliam Gade Thøgersen - Silkeborg IF Cykling    
21 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK    
22 Oliver Errebo - CK Fix    
23 Sander Andersen - DCR Ballerup    
24 Eskild Rønhede - CK Fix    
25 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense    
26 Absalon Billehøj - Amager CR    
27 Sebastian Olsen - CC Hillerød    
28 Vincent Elling Ferraro - Amager CR    
29 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød    
30 Casper Busk Jensen - Randers CK 1910    
31 Jakob Bødker - Viborg Cycling    
32 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykelklub    
33 Peter Haslund - Næstved BC    
34 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR    
35 Jakob Joensen - DCR Ballerup    
36 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR Ballerup    
37 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup 00:09   
38 Tobias Chrone - Greve CC 00:28   
39 Lucas Norman Gude - KCK Herlev    
40 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 00:32   
41 Magnus Peter Andersen - Greve CC 00:38   
42 Mikkel Skovgaard - CK Aarhus    
43 Frederik Raunsgaard - Herning CK 00:42   
44 Nicolai Asgreen - Kolding BC 00:45   
45 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 00:56   
46 Anders Juul - Herning CK    
47 Asbjørn Hellemose - Hammel CK 04:46   
48 Victor Burmann - Greve CC 10:28   

U13P       
1 Emma Norsgaard Jørgensen - Herning CK 44:16:00   
2 Signe Lambæk - Herning CK 00:19   
3 Caroline Bohe - CC Hillerød 05:14   
4 Mie Olander Hjort - Næstved BC    
5 Victoria Elling Ferraro - Amager CR 05:27   
6 Freja Louise Algren Nielsen - Hedensted Cykelklub 10:18   
7 Katrine Janum Houmøller - Amager CR 11:00   

U11       
1 Robin Juel Skivild - Cykling Odense 25:21:00   
2 Tue Larsen - Slagelse CR    
3 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK    
4 Tobias Lund Andresen - CK Fix    
5 Anders Foldager - Hammel CK    
6 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR    
7 Mads Fenneberg - Sønderborg CK    
8 Joshua Amos Gudnitz - CK Kronborg    
9 Mikkel Henriksen - Slagelse CR    
10 Kasper Gylling - CK Fix    
11 Ansgar Billehøj - Amager CR 00:10   
12 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC 00:13   
13 Tobias Kastberg - CK Aarhus    
14 Jonathan S. Petersen Larsen - CK Fix    
15 Magnus Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 00:18   
16 Anton Kann Rønne - Næstved BC 00:38   
17 Ruben Zilas Larsen - CK Aarhus 00:55   
18 Thorolf Rønhede - CK Fix 01:43   
19 Julius Christian Gulmann - Ordrup CC 03:52   
20 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 03:58   
21 Mads Stokbro - CK Fix 06:03   

U11P       
1 Maria Bertelsen - Herning CK 25:23:00   
2 Amalie Spaabæk Schmücker - Herning CK    
3 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub 00:05   
4 Katrine Høgild - Viborg Cycling 06:01   


ENKELTSTART


U17   
1 Anders Egsvang Rasmussen - Cykling Odense 21:22.077
2 Simon Hamann Larsen - Middelfart CC 21:24.407
3 Niklas Eg - Herning CK 21:24.940
4 Mathias Wickmann Krigbaum - Team Cycling Ringsted 21:27.837
5 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 21:29.920
6 Emil Ravnsholt - Køge CR 21:37.807
7 Jonas Poulsen - DCR Ballerup 21:38.633
8 Andreas Pihl Nielsen - DCR Ballerup 21:40.450
9 Kasper Würtz Schmidt - Randers CK 1910 21:46.777
10 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted 21:47.853
11 Magnus Bak Klaris - Amager CR 21:50.140
12 Michael Carbel Svendgaard - Horsens AC 21:53.840
13 Casper Phillip Pedersen - DCR Ballerup 21:55.813
14 Emil Wang - DCR Ballerup 21:57.273
15 Christoffer Lisson - Tissø Cykel Ring 21:59.247
16 Mads Baadsgaard Rahbek - Herning CK 22:02.667
17 Lukas Kilsgaard - Lyngby CC 22:06.150
18 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR 22:07.207
19 Kim Koldborg Laustsen - DCR Ballerup 22:10.477
20 Mikkel Elgaard Bahnsen - Randers CK 1910 22:11.460
21 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Herning CK 22:12.823
22 Daniel Hartvig - Greve CC 22:14.413
23 Frederik Zeuner Nielsen - Herning CK 22:16.683
24 Kenni Hansen - Silkeborg IF Cykling 22:17.033
25 Valentin Nørgaard - Herning CK 22:22.410
26 Mads Pedersen - Team Cycling Ringsted 22:25.823
27 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup 22:31.137
28 Thomas Edemann Jensen - Grenaa CC 22:31.907
29 Søren Dejnbjerg Jensen - Vejle CK 22:32.600
30 Simon Nybo Holgersen - Varde CK 22:35.177
31 Jesper Bundgaard Vinkel - Holstebro CC 22:39.120
32 Christian Skalborg Jensen - Esbjerg CR 22:43.833
33 Jonas Rernböck - Holstebro CC 22:43.960
34 Patrick Leth - Odder CK 22:43.960
35 Thomas Rantanen Lund-Nielsen - Herning CK 22:44.193
36 Mathias Nørgård Villadsen - Nr. Søby CK 22:45.110
37 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix 22:45.290
38 Nicolaj Moltke Steen - Horsens AC 22:45.413
39 Marcus Bønlykke - Roskilde CR 22:45.877
40 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg 22:46.217
41 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup 22:48.267
42 Mathias Vestergaard Christensen - CK Fix 22:49.450
43 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense 22:50.437
44 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR 22:51.690
45 Frederik Maillund Lassen - Horsens AC 22:51.720
46 Thomas Uttrup Sandstrøm - Aalborg CR 22:53.930
47 Frederik Rasmussen - Roskilde CR 22:54.767
48 Lasse Mortensgaard - CK Fix 22:54.803
49 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR Ballerup 22:56.363
50 Kasper Asgreen - Kolding BC 22:56.390
51 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus 22:57.980
52 Emil Dahl Pedersen - Middelfart CC 22:58.040
53 Andreas Serop Larsen - Næstved BC 22:59.130
54 August Mors Poulsen - CK Aarhus 22:59.293
55 Oliver Rosenbæk - Svendborg CC 23:00.410
56 Henrik Pedersen - Nr. Søby CK 23:00.983
57 Frederik Holgersen - Vejen BC 23:03.007
58 Kristian Arnth Sørensen - Herning CK 23:04.880
59 Mads Corell - Næstved BC 23:06.987
60 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR 23:07.937
61 Alexandar Lander - Køge CR 23:09.067
62 Mathias Bregnhøj - Vejle CK 23:09.887
63 Mathias Strange Hansen - Silkeborg IF Cykling 23:11.357
64 Jesper Schultz - Vejen BC 23:12.423
65 Mikkel Møller - Vejen BC 23:13.490
66 Christian Zeeberg Pedersen - Vejen BC 23:15.327
67 Lasse Rangstrup Nielsen - Varde CK 23:15.607
68 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix 23:16.060
69 Philip Egeberg - Amager CR 23:17.417
70 Anders Hardahl - Aalborg CR 23:18.580
71 Jacob Kruse Jensen - Middelfart CC 23:21.867
72 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR 23:24.323
73 Andreas Juliussen - Horsens AC 23:25.650
74 Jes Herlufsen - Fredericia CC 23:30.293
75 Mathias Brügmann Jessen - Sønderborg CK 23:32.383
76 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK 23:32.540
77 Jesper Jensen - Esbjerg CR 23:35.723
78 Mads Malmros Christiansen - Odder CK 23:36.617
79 Peter Glasdam Sørensen - Cykling Odense 23:36.967
80 Steffan List - Rødekro CC 23:38.223
81 Ulrich Møller Nordberg Eriksen - Vejen BC 23:42.377
82 Helmut Wacker - Roskilde CR 23:42.813
83 Niclas Møller Kjærhus Sørensen - Horsens AC 23:44.680
84 Andreas Jensen - Vejle CK 23:45.123
85 Magnus Tholstrup Skjøth - CK Aarhus 23:46.653
86 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC 23:47.043
87 Marius Therkildsen - Herning CK 23:48.303
88 Mads Gram - DCR Ballerup 23:49.827
89 Jacob Ravn - Holstebro CC 23:52.953
90 Jonas Koller Nielsen - Esbjerg CR 24:00.810
91 Magnus Andersen - Næstved BC 24:01.223
92 Nicolai Andersen - Esbjerg CR 24:01.733
93 Kasper Mølgaard Andersen - Varde CK 24:01.867
94 Rune Almindsø Andersen - Næstved BC 24:02.510
95 Nikolaj Fevre - Kolding BC 24:06.500
96 sebastian Peter Almlund - Svendborg CC 24:07.190
97 Emil Folmer Kristensen - Hedensted Cykelklub 24:08.693
98 Frederik Pedersen - Thorsager Motion Cykling 24:09.667
99 Rasmus Bøgh Wallin - Amager CR 24:09.947
100 Magnus Grønset - Roskilde CR 24:10.593
101 Jesper Sommer Jensen - Hobro CK38 24:12.960
102 Rasmus Oliver Mogensen - CK Aarhus 24:13.587
103 David Møller - Lyngby CC 24:15.777
104 Jonas Vingegaard Rasmussen - Thy CR 24:20.170
105 Jakob Dybdahl - Odder CK 24:20.507
106 Jeppe Norup Dal - CK Aarhus 24:21.657
107 Lasse Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 24:23.960
108 Ricki Boje Nielsen - KCK Herlev 24:24.020
109 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød 24:29.437
110 Frederik Vahlgren - Køge CR 24:31.687
111 Frederik Nymann Christiansen - Køge CR 24:31.990
112 Michael Vind Nielsen - Varde CK 24:32.443
113 Andreas Merrild Rasmussen - Herning CK 24:34.920
114 Kristian Løngaard - Lyngby CC 24:36.137
115 Oliver Almind - CK Fix 24:37.753
116 Jonas Emskær Nielsen - Slagelse CR 24:39.243
117 Aske Pedersen Hagstrøm - Køge CR 24:44.357
118 Lasse Højlund Johansen - KCK Herlev 24:44.747
119 Thor Gotthardsen - Haderslev Starup CK 24:48.253
120 Michael Isager - Thorsager Motion Cykling 24:48.567
121 Marc Sehested - Amager CR 24:52.210
122 Mathias Dalum - Herning CK 24:56.083
123 Sebastian Edvard Jørgensen - Silkeborg IF Cykling 24:56.820
124 Oscar Bjørn-Rosager - KCK Herlev 24:58.550
125 Sebastian Nysted Poulsen - Nakskov CC 25:04.733
126 Gustav Haislund Nielsen - Greve CC 25:09.770
127 Tobias Reinhold Jacobsen - Næstved BC 25:11.743
128 Jonas Brunholm Jensen - Silkeborg IF Cykling 25:12.910
129 August C.Nyeland Ehlers - Lyngby CC 25:20.403
130 Niels Melgaard Munk - Randers CK 1910 25:45.793
131 Robin De Jonge - Viborg Cycling 25:54.090
132 Louis Sørensen - Viborg Cycling 25:57.170
133 Christoffer Kursawe - Lyngby CC 25:58.487
134 Nikolaj Lentz - Greve CC 26:00.170
135 Rasmus Mønnike - CK Kronborg 26:14.123
136 Mohamed Mujel - Næstved BC 26:32.647
137 Jakob Hørgreen - CK Aarhus 27:20.857
138 Martin Holritz Frank - Greve CC 29:05.553
139 Jonas Kvist Jepsen - Cykling Odense 30:27.320
 

U15   
1 Anders Peter Ellingsøe - Vejle CK 22:20.303
2 Mathias Norsgaard Jørgensen - Silkeborg IF Cykling 22:40.380
3 Niklas Larsen - Slagelse CR 22:44.187
4 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 22:46.597
5 Mikkel Honorè - Middelfart CC 22:48.207
6 Frederik Poulsen - Holstebro CC 22:49.367
7 Mikkel Fenneberg - Sønderborg CK 23:17.197
8 Villads Aase Ellebjerg - Faaborg Ski og Motionsklub 23:20.227
9 Mads Olander Hjort - Næstved BC 23:22.643
10 Andreas Stokbro - CK Fix 23:25.327
11 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup 23:42.653
12 Maximilian Hoffmann - Amager CR 23:54.217
13 Casper Ingeberg - Odder CK 24:00.300
14 Jacob Michelsen - CK Fix 24:00.807
15 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense 24:08.477
16 Silas Toftemark - Roskilde CR 24:11.170
17 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC 24:12.077
18 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted 24:15.840
19 Morten Fredgaard - Holstebro CC 24:17.807
20 Mikkel Bjerg - DCR Ballerup 24:20.060
21 Nicolai Petersen - Amager CR 24:22.417
22 Mads Mølgaard Pedersen - Herning CK 24:22.997
23 Daniel Jensen - Næstved BC 24:23.567
24 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykelklub 24:23.867
25 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup 24:25.863
26 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK 24:26.320
27 Rasmus Egtoft Jensen - Aalborg CR 24:28.830
28 Marcus Jønsson - Køge CR 24:29.637
29 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK 24:33.887
30 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR 24:39.577
31 Jonas Wang - DCR Ballerup 24:44.963
32 Jakob Egholm - HMTBK 24:52.133
33 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC 24:52.790
34 Emil Funder - CK Kronborg 24:55.713
35 Mads Zeller Schilling - CK Fix 24:57.543
36 Holger C. Nyeland Ehlers - Lyngby CC 24:57.870
37 Jonas Petersen - Slagelse CR 24:59.253
38 Sebastian B. Rasmussen - Hammel CK 25:04.210
39 Christian Emil Grønning Mikkelsen - Cykling Odense 25:04.647
40 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC 25:08.150
41 Aksel Schilling Andersen - Fredericia CC 25:16.587
42 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 25:16.997
43 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 25:21.273
44 Mads Berg - Slagelse CR 25:21.447
45 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC 25:25.750
46 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup 25:27.620
47 Victor Hansen Blicher - Køge CR 25:28.553
48 Peter Gylling - CK Fix 25:29.267
49 Rune Høybye - Herning CK 25:30.160
50 Anders Bjørn Kristensen - Middelfart CC 25:30.867
51 Nicklas Falk Rasmussen - Slagelse CR 25:31.580
52 Søren Pedersen - Vejen BC 25:33.033
53 Frederik Sønderby Jensen - Horsens AC 25:33.787
54 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring 25:33.890
55 Christian Cronval - Greve CC 25:34.227
56 Frederik Jeppesen - Nr. Søby CK 25:35.143
57 Andreas Lund Andresen - CK Fix 25:35.370
58 Frey Bech Mikkelsen - CK Aarhus 25:36.030
59 Julian Suhr - Næstved BC 25:38.103
60 Sebastian Rathje Andersen - Næstved BC 25:43.687
61 Rasmus Boelsmand - Greve CC 25:44.950
62 Jeppe Bender Lassen - Middelfart CC 25:48.310
63 Nick Brigsted - Horsens AC 25:48.407
64 Mikkel Dreyer Nielsen - Aalborg CR 25:50.807
65 Thomas Vigsø Høyer Henningsen - Viborg Cycling 25:51.467
66 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg 25:53.400
67 Rasmus Klinge Linneberg - DCR Ballerup 26:05.137
68 Jakob Hansen - Herning CK 26:05.757
69 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg 26:11.610
70 Oliver John Svane Lührs Nielsen - CK Aarhus 26:13.113
71 Adam Toftemark - Roskilde CR 26:14.110
72 Patrick Grønsund - Greve CC 26:16.477
73 Bjarke Andersen - DCR Ballerup 26:17.867
74 Lasse Kjær Hansen - Hedensted Cykelklub 26:20.290
75 Andreas Tony Kallestrup - Viborg Cycling 26:24.307
76 Rasmus Beck Knudsen - Varde CK 26:30.180
77 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 26:32.780
78 Christian Gorm Albrechtsen - Herning CK 26:35.407
79 Rasmus Stigaard - Rødekro CC 26:38.830
80 Andreas Stenger Føhns - Herning CK 26:39.657
81 Anders Vestergaard Nielsen - Randers CK 1910 26:44.983
82 Mikkel Bonde - Viborg Cycling 26:48.927
83 Mikkel Trampe - Svendborg CC 26:55.003
84 Jorn Oerlemans - Horsens AC 27:05.387
85 Arne Birkemose - Cykling Odense 27:06.650
86 Mikkel Arvid Olsen - Cykling Odense 27:08.320
87 Rasmus Strandsby - Odder CK 27:12.993
88 Mikkel S Andersen - Amager CR 27:13.240
89 Mathias Danner Enghuus - Cykling Odense 27:15.837
90 Jeppe Hanssing - Amager CR 27:21.923
91 Nikolaj Holm Gylling - CK Aarhus 27:23.547
92 Nikolaj Vejby Møller - Thorsager Motion Cykling 27:28.257
93 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted 27:40.340
94 Viktor Svenning Kristensen - Lyngby CC 27:43.667
95 Jonathan Brink - Aalborg CR 27:44.107
96 Simon Fendinge Olsen - Odder CK 27:44.210
97 Andreas F. Utzom-Fog - CK Aarhus 28:00.763
98 Malte Kjær Skannerup - Herning CK 28:00.980
99 Jacob Ammitsøe - Lyngby CC 28:02.780
100 Karl Klinge - Middelfart CC 28:18.247
101 Christopher Marcus Almlund - Svendborg CC 28:18.267
102 Mark Frederiksen - CK Kronborg 28:43.280
103 Jonas Nymand Hansen - Horsens AC 28:56.430
104 Rickie Jørgensen Quist - Randers CK 1910 31:02.787
105 Daniel Vestergaard Villadsen - Herning CK 33:08.147
 

U16P   
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 24:28.763
2 Simone Eg - Herning CK 24:46.133
3 Pernille Mathiesen - Holstebro CC 24:52.917
4 Ida Kragh Andersen - Middelfart CC 24:54.570
5 Sofie Nellemann Kryger - CK Kronborg 24:57.030
6 Lise Martina Engberg - CK Kronborg 24:57.053
7 Yasmin Jensen - Næstved BC 25:48.457
8 Anika Rasmussen - Cykling Odense 25:53.863
9 Linea Lundbo Jørgensen - Herning CK 26:22.670
10 Mette-Louise Linneberg - DCR Ballerup 27:25.310
11 Frederikke Hummelshøj - Herning CK 27:26.470
12 Maria Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub 27:33.807
13 Nina Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling 27:46.547
14 Benedikte Juul Jørgensen - Thorsager Motion Cykling 28:00.757
15 Simone Emskær Nielsen - Slagelse CR 31:17.903
16 Caroline Yde Eland - CK Aarhus 32:44.480
 

U13   
1 Julius Johansen - CC Hillerød 13:55.010
2 Christian Bahr - Cykling Odense 14:05.957
3 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix 14:06.340
4 Johan Tiedemann Langballe - CK Aarhus 14:20.553
5 Ludvig Wacker - Roskilde CR 14:40.003
6 Asbjørn Hellemose - Hammel CK 14:40.507
7 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR 14:41.673
8 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg 14:43.287
9 Wiliam Gade Thøgersen - Silkeborg IF Cykling 15:02.437
10 Matias Gunnar Malmberg - CK Fix 15:04.987
11 Frederik Bæts Kristensen - Næstved BC 15:06.000
12 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg CR 15:15.930
13 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted 15:16.603
14 Eskild Rønhede - CK Fix 15:17.410
15 Magnus Fleron Juncker - DCR Ballerup 15:17.577
16 Jakob Bødker - Viborg Cycling 15:17.740
17 Mikkel Bertelsen - Herning CK 15:18.200
18 Rasmus Dahlmann - Greve CC 15:20.457
19 Anders Lilliendal - Cykling Odense 15:20.543
20 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling 15:21.507
21 Aksel Bech Skot-Hansen - Thorsager Motion Cykling 15:23.387
22 Casper Busk Jensen - Randers CK 1910 15:31.833
23 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK 15:34.130
24 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup 15:38.677
25 Peter Haslund - Næstved BC 15:39.283
26 Jakob Joensen - DCR Ballerup 15:41.383
27 Lucas Norman Gude - KCK Herlev 15:52.873
28 Oliver Errebo - CK Fix 15:58.967
29 Rasmus Hvass Olesen - CK Aarhus 16:01.127
30 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling 16:04.613
31 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense 16:05.813
32 Absalon Billehøj - Amager CR 16:08.063
33 Sander Andersen - DCR Ballerup 16:08.557
34 Nicklas Havemose-Poulsen - DCR Ballerup 16:15.270
35 Sebastian Olsen - CC Hillerød 16:16.627
36 Frederik Raunsgaard - Herning CK 16:34.890
37 Magnus Peter Andersen - Greve CC 16:40.870
38 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykelklub 16:46.163
39 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød 16:46.270
40 Nicolai Asgreen - Kolding BC 16:48.193
41 Vincent Elling Ferraro - Amager CR 16:57.787
42 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 16:58.077
43 Anders Juul - Herning CK 16:58.207
44 Tobias Chrone - Greve CC 17:04.323
45 Kris Puck Riedel - CC Hillerød 17:09.570
46 Mikkel Skovgaard - CK Aarhus 17:37.620
47 Victor Burmann - Greve CC 17:50.007
 

U13P   
1 Emma Norsgaard Jørgensen - Herning CK 14:04.747
2 Signe Lambæk - Herning CK 14:41.410
3 Mie Olander Hjort - Næstved BC 15:31.967
4 Caroline Bohe - CC Hillerød 15:34.583
5 Freja Louise Algren Nielsen - Hedensted Cykelklub 16:13.743
6 Victoria Elling Ferraro - Amager CR 16:47.980
7 Katrine Janum Houmøller - Amager CR 17:45.870

U11   
1 Robin Juel Skivild - Cykling Odense 15:28.160
2 Mads Fenneberg - Sønderborg CK 15:44.947
3 Tobias Lund Andresen - CK Fix 15:49.880
4 Julius Christian Gulmann - Ordrup CC 15:52.363
5 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR 15:57.100
6 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK 16:03.757
7 Tobias Lillelund - Herning CK 16:25.497
8 Jonathan S. Petersen Larsen - CK Fix 16:30.057
9 Joshua Amos Gudnitz - CK Kronborg 16:35.073
10 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC 16:51.387
11 Tue Larsen - Slagelse CR 16:51.627
12 Lauge Hastrup Woer - CK Aarhus 16:51.667
13 Kasper Gylling - CK Fix 16:53.140
14 Mikkel Henriksen - Slagelse CR 17:01.560
15 Thorolf Rønhede - CK Fix 17:04.137
16 Magnus Munch - Køge CR 17:11.750
17 Magnus Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 17:11.923
18 Anders Foldager - Hammel CK 17:20.027
19 Anton Kann Rønne - Næstved BC 17:23.440
20 Ansgar Billehøj - Amager CR 17:31.483
21 Ruben Zilas Larsen - CK Aarhus 17:47.787
22 Tobias Kastberg - CK Aarhus 18:01.807
23 Emil Schjønnemann - CK Kronborg 18:23.423
24 Mads Stokbro - CK Fix 20:23.737

U11P   
1 Maria Bertelsen - Herning CK 16:43.463
2 Amalie Spaabæk Schmücker - Herning CK 17:23.613
3 Katrine Høgild - Viborg Cycling 19:48.293
 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS