Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater DM for B&U i enkeltstart

Resultater DM for B&U i enkeltstart

30. august 2007 14:200

Herunder er resultaterne fra DM i enkeltstart for Børn og Unge.

Yngste drenge 9,4 km.
1 Jonas Wang - Fix-Rødovre 15.40
2 Mathias Norsgaard Jørgensen - Silkeborg IF 16.04
3 Anton Charmig - CK Aarhus 16.45
4 Simon Andreassen - Cykling Odense 16.56
5 Rasmus Ambrosiussen - Hillerød CC 17.10
6 Andreas Stokbro Nielsen - Fix-Rødovre 17.17
7 Anders Mielke - Roskilde CR 17.17
8 Rasmus Beck Knudsen - Esbjerg CR 17.22
9 Mikkel Honore` - Middelfart CC 17.25
10 Anders Bjørn Kristensen - Cykling Odense 17.31
11 Nikolaj Holm Gylling - CK Aarhus 18.05
12 Mads Olander Hjort - Næstved BC 18.10


Yngste piger 9,4 km.
1 Ida Kragh Andersen - Middelfart CC 17.03
2 Lise Engberg - Hillerød CC 17.18
3 Simone Eg - Herning CK 17.59


Mellemste drenge
1 Mikkel Refshøj Andersen - Nr. Søby Cykel Klub 14.44
2 Kenni Hansen - Silkeborg IF 14.50
3 Mathias Krigbaum - DCR Ballerup 14.55
4 Andreas Holm Gylling - CK Aarhus 14.59
5 Simon Hamann Larsen - Kolding BC 15.14
6 Claus Kjær Jørgensen - Horsens CK 15.24
7 Mads Pedersen - Holbæk CR 15.26
8 Emil Wang - Fix-Rødovre 15.26
9 Niklas Vestergaard Eg - Herning CK 15.30
10 Tobias Bagger - Ordrup CC 15.31
11 Christoffe Lisson - Herning CK 15.33
12 Mathias N. Villadsen - Nr. Søby Cykel Klub 15.48
13 Louis Bendixen - Fix-Rødovre 15.52
14 Thomas Uttrup Sandstrøm - Aalborg CR 15.54
15 Henrik Pedersen - Nr. Søby Cykel Klub 15.57
16 Mathias Rask Jeppesen - Vejen BC 16.05
17 Patrick Leth - Odder CK 16.11
18 Mads Krog Nielsen - Herning CK 16.13
19 Andreas Phil Nielsen - CC Gladsaxe 16.15
20 Mathias Strange Hansen - Silkeborg IF 16.16
21 Mathias Linderod - CC Gladsaxe 16.19
22 Kasper Würtz Schmidt - Randers CK 16.21
23 Mikkel Elgaard Bahnsen - Randers CK 16.22
24 Kristian Hamburger Holm - DCR Ballerup 16.22
25 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers CK 16.24


Mellemste piger
1 Louise Marie Olsen - Silkeborg IF 16.48
2 Nina Krebs Ovesen - Silkeborg IF 16.57
3 Stine Ambrosiussen - Hillerød CC 17.14
4 Anne-Mette Frederiksen - Esbjerg CR 17.19


Ældste drenge 13,6 km.
1 Alexander Kamp Egested - Roskilde CR 19.26
2 Lucas Udby - Hobro CC 19.51
3 Thomas Grand Schmidt - Køge CR 19.57
4 Frederik Thalund Jensen - Herning CK 20.04
5 Jesper Haadr Petersen - Esbjerg CR 20.14
6 Simon Bigum - Cykling Odense 20.14
7 Lasse Zink Mortensen - Rødekro CC 20.15
8 Søren Kragh Andersen - Middelfart CC 20.20
9 Joachim Clausen - TC Ringsted 20.26
10 Daniel Mielke - Roskilde CR 20.31
11 Mads Gregersen - Varde CK 20.40
12 Elias Helleskov Busk - DCR Ballerup 20.41
13 Jakob Bertelsen - Ordrup CC 20.42
14 Christian Hedegaard Sørensen - Randers CK 20.47
15 Aske Louring Vorre - Vejle CK 20.47
16 Morten Søgaard Madsen - Roskilde CR 20.55
17 Mads Lillelund Christensen - Esbjerg CR 21.02
18 Mads Elkjær Møller - Holbæk CR 21.02
19 Alexander Hjortnæs - Ordrup CC 21.03
20 Peter Mathiesen - Holstebro CK 21.10
21 Simon Egebjerg Jensen - Lyngby CC 21.10
22 Thomas Strange Hansen - Silkeborg IF 21.12
23 Nicolai Nielsen - Kolding BC 21.12
24 Martin Grøn - Silkeborg IF 21.17
25 Jacob Ø. Markussen - Horsens CK 21.18


Ældste piger 13,6 km.
1 Katinka S. G. Skovgaard - Bornholm CC 22.08
2 Fie Degn Larsen - Herning CK 22.11
3 Julie Leth - Odder CK 22.15
4 Mette Meyer - Køge CR 22.42
5 Pernille Frendorf - Greve CC 22.49


Ungdom drenge 13,6 km.
1 Emil Søeberg Hovmand - Ordrup CC 18.47
2 Sebastian Lander - Køge CR 18.52
3 Mark Sehested Pedersen - Roskilde CR 18.58
4 Asbjørn Kragh Andersen - Middelfart CC 19.00
5 Jacques Stilling - Randers CK 19.05
6 Kristian Haugaard Jensen - Odder CK 19.12
7 Simon Pedersen Larsen - Esbjerg CR 19.16
8 Jesper Kousgaard - Herning CK 19.17
9 Adrian Kaltoft Udesen - Ordrup CC 19.19
10 Lasse Norman Hansen - Cykling Odense 19.26
11 Nicklas Røssner - Silkeborg IF 19.26
12 Philip Ankersø Sørensen - Hillerød CC 19.26
13 Casper Degn Larsen - Herning CK 19.33
14 Niels Olsen - Roskilde CR 19.41
15 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen - Esbjerg CR 19.42
16 Sebastian Refsgård - DCR Ballerup 19.44
17 Andreas Brasen Kidmose - Holbæk CR 19.48
18 Søren Kolkjær Kristensen - Odder CK 19.52
19 Christian Kreutzfeldt - Roskilde CR 19.55
20 Morten Rasmussen - Odder CK 19.56
21 Simon Frederiksen - Roskilde CR 19.59
22 Daniel Malmros Christiansen - Odder CK 20.04
23 Jimmy Dion Hansen - DCR Ballerup 20.06
24 Matias Udby - Hobro CC 20.07
25 Kasper Gryrdholt Petersen - Esbjerg CR 20.07

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 25/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger