Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra 2. afdeling af Marcello Bergamo Cuppen

Resultater fra 2. afdeling af Marcello Bergamo Cuppen

24. maj 2015 18:18Foto: A.S.O.

Hele 911 ryttere var til start ved anden afdeling af Marcello Bergamo Cuppen, hvor det blandt andet blev til sejre til Casper Folsach og Amalie Dideriksen. 

Riwal Platform kunne i dag juble over sejren i anden afdeling af Marcello Bergamo Cuppen, da Casper Folsach spurtede sig til sejr foran Alexander Kamp (coloQuick). 
 

På næstsidste omgang slap en mindre gruppe afsted, og her fik Riwal Platform Casper Folsach med. Mod slutningen af løbet angreb Alexander Kamp, hvor kun Casper Folsach kunne køre med. Folsach forsøgte at rykke fra Alexander Kamp med det samme, men uden held. De to fulgtes frem til målstregen, men duoen var meget tæt på at blive indhentet til sidst, hvor Casper Folsach vandt spurten. 
 

Riwal Platforms sportsdirektør, René Jakobsen, var naturligvis glad efter løbet. ”Det er altid dejligt med en sejr, især når det sker efter flot kørsel. Humøret er højt på holdet, og drengene glæder sig til i morgen." 

Tredje afdeling afvikles i morgen i Hammel, hvor Pøt Mølle-stigningen venter rytterne. 

I dameklassen sejrede Amalie Dideriksen (Boels-Dolmans Cycling Team) i en spurt foran Sara Mustonen Lichan (Team Crescent D.A.R.E CK) og Susanne Andersen (Stavanger SK). 

Se alle stililngerne i Marcello Bergamo Cuppen
 


A
1 Casper Von Folsach - Riwal Platform Cycling Team 03.14,21
2 Alexander Kamp - Team coloQuick s.t.
3 Rune Almindsø Andersen - Team coloQuick 03.14,26
4 Marcus Bønlykke - Kalundborg Cykle Club s.t.
5 Mads Corell - Team coloQuick s.t.
6 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team TREFOR - Blue Water s.t.
7 Magnus Bak Klaris - SEG Racing s.t.
8 Nicklas Bøje Pedersen - Team ABC Elite s.t.
9 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team Jutlander Bank s.t.
10 Stefan Djurhuus - Team Almeborg-Bornholm s.t.
11 Mathias Bregnhøj - Odder Cykel Klub s.t.
12 Jesper Schultz - Team Jutlander Bank s.t.
13 Joakim Åleheim - Team Cykelogen Cykelklubb s.t.
14 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team s.t.
15 Jes Steengaard - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
16 Rolf Nyborg Broge - Team coloQuick s.t.
17 Jens Møller Pedersen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
18 Jakob Frandsen - Team Jutlander Bank s.t.
19 Kristian Kulset - Ringerike SK s.t.
20 Jone Ellingsen - Sandnes Sykle Klubb s.t.
21 Daniel Henning Hartvig - Team IBT Isolering - Ridley 03.14,40
22 Christian Nyvang Lund - Team coloQuick s.t.
23 Jørn Fjeldavlie - Grenland Sykleklubb s.t.
24 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm 03.14,48
25 Frederik Muff - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
26 Nicolai Jørgensen - Odder Cykel Klub s.t.
27 Anders Hardahl - Team TREFOR - Blue Water s.t.
28 Mads Lilholm Meyer - Odder Cykel Klub s.t.
29 Dennis Herforth Jensen - Team coloQuick 03.14,51
30 Mads Hardahl - Aalborg Cykle-Ring 03.14,52
31 Jesper Odgaard Nielsen - Team coloQuick 03.14,53
32 Christian Moberg Jørgensen - Team coloQuick s.t.
33 Mathias Lindberg Mortensen - Team Ltech s.t.
34 Simon Bigum - Team Almeborg-Bornholm 03.14,59
35 Morten Høberg - Team Soigneur - FBL 03.15,13
36 Jonas Abrahamsen - Grenland SK s.t.
37 Joakim Mikkel Svensson - C.C. Gladsaxe s.t.
38 Kasper Linde Jørgensen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
39 Torkil Veyhe - Odder Cykel Klub 03.15,42
40 Mikkel Bahnsen - Randers Cykleklub af 1910 03.16,01
41 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team 03.17,14
42 Casper Pedersen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
43 Thomas Edemann Jensen - Team Jutlander Bank 03.17,53
44 Jacob Gye Madsen - Team coloQuick s.t.
45 Mikkel Black Christensen - Team WeBike-CK Aarhus 03.17,58
46 Steffen Munk Christiansen - Team Jutlander Bank s.t.
47 Emil Nygaard Vinjebo - Team TREFOR - Blue Water 03.19,35
48 Neofytos Sakellaridis Mangouras - Team IBT Isolering - Ridley 03.28,23
49 Lasse Mortensgaard - Team ABC Elite s.t.
50 Kasper Würtz Schmidt - Randers Cykleklub af 1910 03.28,32
51 Nils Eigil Bradtberg - Team ABC Elite 03.28,41
52 Nikolaj Henning - Team Jutlander Bank 03.28,44
53 Mads Baadgaard Rahbek - Team TREFOR - Blue Water s.t.

B   
1 Jonas Vingegaard - Odder Cykel Klub 02.59,13
2 Jannik Hyldtoft Hansen - Tønder Amatør Cykle Ring 02.59,14
3 Jesper Bundgård Vinkel - Team Jutlander Bank s.t.
4 Jesper Kael Jensen - Frederikshøj Cycling Club s.t.
5 Rasmus Esmann Ginnerup - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
6 Karsten Mikkelsen - Thy Cykle Ring s.t.
7 Thomas Rantanen Lund-Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
8 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub s.t.
9 Peter Kjær Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
10 Jacob Kruse Jensen - Herning Cykle Klub s.t.
11 Mikkel Skjellerup - Aalborg Cykle-Ring s.t.
12 Morten Lambert - Frederikshøj Cycling Club s.t.
13 Marius Therkildsen - Herning Cykle Klub 03.02,17
14 Mark Ellegaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
15 Emil Bak - Silkeborg I.F. Cykling 03.02,20
16 Martin Wang Hjørngaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
17 Frederik Rosenbæk - Cykling Odense s.t.
18 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus 03.02,33
19 Klaus Vesterlund Nielsen - Frederikshøj Cycling Club s.t.
20 Rasmus Bøgh Wallin - Amager Cykle Ring 03.03,28
21 Thomas Mikkelsen - Fredericia Cycle Club s.t.
22 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg I.F. Cykling 03.03,30
23 Mikkel Møller - Cykling Odense 03.03,36
24 Gustav Haislund - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 03.05,48
25 Frederik Mailund Lassen - Horsens Amatør Cykleklub 03.05,48
26 Tore Thøgersen - Cykling Odense 03.05,51
27 Jacob Mørkøv - D.C.R. - Ballerup 03.05,54
28 Rasmus Hvarre - Randers Cykleklub af 1910 03.06,54
29 Mads Krog Schultz Nielsen - Herning Cykle Klub 03.15,11
30 Jan Büchmann - Elektroland24-Cycling Team 03.18,59
31 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03.21,52
32 Gunnar Dahl-Olsen - Torshavn Cykelklub (Tórshavnar Súkklefelag) s.t.
33 Peder Jacobsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03.21,55
34 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03.21,56
35 Daniel Bligaard Lyhne - Team Jutlander Bank 03.15,11

C     
1 Kim Kristoffer Aabjerg - Herning Cykle Klub 02.34,10
2 Thomas Albertsen - Holstebro Cycleclub af 1960 02.35,36
3 Jonas Rernböck - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
4 Sebastian Juul - Næstved Bicycle Club s.t.
5 Torben Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
6 Oliver Rosenbæk - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02.35,43
7 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club 02.36,21
8 Rasmus Refslund Thomsen - Ordrup Cykle Club s.t.
9 Nils Becker - SG Atheltico Büdelsdorf s.t.
10 Morten Leth Jensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
11 Jakob Dybdahl - Odder Cykel Klub s.t.
12 Thomas Jepsen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
13 Thomas Ricken Gjødsbøl - Give Cykelklub (elite) s.t.
14 Kasper Trier Jørgensen - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
15 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
16 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
17 Marko Weber - PSV90 Neubrandenburg s.t.
18 Carsten Hjorth Pedersen - Hammel Cykle Klub s.t.
19 Philip Berggreen Johansen - Kalundborg Cykle Club s.t.
20 Benedikt Köck - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Tobias Gerth - OSC Potsdam s.t.
22 Malthe Friis-Olsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
23 Andreas Brandt Aidel - Hammel Cykle Klub s.t.
24 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
25 Alexander Nielsen - Cykling Odense s.t.
26 Tjorden Delfs - OSC Postdam Berlin s.t.
27 Anton Elfarsson - Amager Cykle Ring s.t.
28 Glenn Nilsson - CK Ringen s.t.
29 Nicholas Ringive Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
30 Filip Domagala - Amager Cykle Ring s.t.
31 Tim Rieckmann - Elektroland24-Cycling Team s.t.
32 Sebastian Almlund - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02.36,32
33 Michael Damm Kohberg - Haderslev Starup Cykelklub 02.36,50
34 Björn Büttner - Elektroland24-Cycling Team 02.37,02
35 Morten Gylling - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02.37,16
36 Jacob Holme - Frederikshøj Cycling Club 02.39,10
37 Sebastian Voß - RG Wedel 02.39,19
38 Jesper Attermann - Cykle Klubben Aarhus 02.39,40
39 Florian Schneider - Cykle Klubben Aarhus 02.40,00
40 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring 02.47,46
41 Lasse Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
42 Anders Rom - Ordrup Cykle Club s.t.
43 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02.52,24
44 Søren Toft Kirkegaard - Cykle Klubben Aarhus 03.11,17

D    
1 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus 01.56,34
2 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
3 Mads Østergaard Kristensen - Varde Cykelklub s.t.
4 Nicolai Nørfelt Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
5 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite) s.t.
6 Jonas Knudsen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
7 Mathias Enghuus - Cykling Odense s.t.
8 Nikolaj Bundgaard Christensen - Herning Cykle Klub s.t.
9 Kenneth Christensen - Cykelmotion Viborg s.t.
10 Anders Kristensen - Cykling Odense s.t.
11 Louis Jacobi - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
12 Tomas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Morten Valgren Andersen - Thy Cykle Ring s.t.
14 Christian Guttesen - Give Cykelklub (elite) s.t.
15 Mathias Ramlow Mundbjerg - Cykle Klubben Aarhus s.t.
16 Rasmus Kristensen - Varde Cykelklub s.t.
17 Niels Mellemgaard Sørensen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
18 Johnny Brandt - Hammel Cykle Klub s.t.
19 Simon Madsen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
20 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
21 Anker Løfstedt - Herning Cykle Klub s.t.
22 Jesper Gravers Hansen - Hammel Cykle Klub s.t.
23 Asger Brix Pedersen - Cykel Klubben Djurs s.t.
24 Rasmus Wagner - Hammel Cykle Klub s.t.
25 steffen nielsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
26 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring s.t.
27 Anders Fransgaard - Cykelmotion Viborg s.t.
28 Jens Lund Jørgensen - Ry Cycle Club s.t.
29 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring s.t.
30 Stefan Øst Petersen - Morsø Cykel Klub s.t.
31 Thomas Hartvig - Amager Cykle Ring s.t.
32 Dennis Bay - Hammel Cykle Klub s.t.
33 Rasmus Højsgaard - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
34 Jens Berg - Rødekro Cykle Club - RKCC s.t.
35 Thomas Heunicke - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
36 Dennis Olesen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
37 Uffe Marsk Lauridsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
38 Alex Ziems - USC Kiel e.V. 01.56,40
39 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub (elite) s.t.
40 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
41 Rasmus Andreas Poulsen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
42 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus s.t.
43 Carsten Læsø - Cykle Klubben Aarhus s.t.
44 Morten Poder - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
45 Jakob David Jensen - Birkerød Bicykel Club s.t.
46 Jacob Brændgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
47 Jonas Jensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
48 Thomas Bilde-Sørensen - Hammel Cykle Klub 02.07,40
49 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 02.07,42
50 Peter Nielsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02.07,44
51 Martin Middelhede Christensen - Viborg Cycling 02.07,48
52 Thomas Simensen - Cykle Klubben Aarhus 02.14,52
53 Martin Nygaard Viinberg - Herning Cykle Klub 02.14,56
54 Jesper Larsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
55 Patrick Laursen - Aalborg Cykle-Ring 02.15,02
56 Michael Skov - Odder Cykel Klub 02.15,23
57 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02.29,30
58 Peter Skjold - Fredericia Cycle Club s.t.

Junior     
1 Niklas Larsen - Team Kel-berg Roskilde Junior 03.08,38
2 Tim Vang Cronqvist - D.C.R. - Ballerup s.t.
3 Nicolai Clausen - Team Pythonpro.com - Champion System s.t.
5 Marcus Olsen - Team ABC Junior s.t.
6 Mads Søgaard Mondrup - Herning Cykle Klub s.t.
7 Mathias Norsgaard Jørgensen - Team Kel-berg Roskilde Junior s.t.
8 Jorn Oerlemans - Mascot WorkWear Campus Vejle s.t.
9 Nikolaj Jeppe - Team Bravida - Georg Berg s.t.
10 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior s.t.
11 Anders Peter Ellingsøe - Team Herning CK Junior s.t.
12 Adam Toftemark - Team Pythonpro.com - Champion System s.t.
13 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub s.t.
14 Ole Martin Hagland - sandnes sykleklubb s.t.
15 Nicolai Kjærstad - Boc Bærum s.t.
16 Rasmus Byriel Iversen - Team Bravida - Georg Berg s.t.
17 Andreas Handberg Madsen - Team Herning CK Junior s.t.
18 Christoffer Jensen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
19 Daniel Ekløf - Ringerike SK s.t.
20 August Nygaard Bodilsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
21 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
22 Rasmus Kolmos Schmidt - Hammel Cykle Klub s.t.
23 Matias Führing Pedersen - Riwal-Climacell Junior s.t.
24 Emil Svendsbø - sandnes sykleklubb s.t.
25 Sindre Kulset - Ringerike SK s.t.
26 Rasmus Nilsson - FK Trampen s.t.
27 Frederik Nørgaard Lund - Odder Cykel Klub s.t.
28 Kenneth Quistgaard - Team Pythonpro.com - Champion System s.t.
29 Adam Kviesgaard Christensen - D.C.R. - Ballerup s.t.
30 Tor Arne Gilje - sandnes sykleklubb s.t.
31 Jakob Olsen - Mascot WorkWear Campus Vejle s.t.
32 Karl Klinge - Mascot WorkWear Campus Vejle s.t.
33 Jonas Petersen - D.C.R. - Ballerup s.t.
34 Daniel Vestergaard Villadsen - Team Herning CK Junior s.t.
35 Nicolai Kjærstad - Bærum OCK s.t.
36 Sebastian Ifversen - Team Herning CK Junior s.t.
37 Mads Olander Hjort - Team Pythonpro.com - Champion System s.t.
38 Nikolaj Vejby Møller - Mascot WorkWear Campus Vejle s.t.
39 Thomas Henningsen - Team Bravida - Georg Berg 03.08,47
40 Søren Malling Siggaard - Team Herning CK Junior 03.08,51
41 Anders Mielke - Team Kel-berg Roskilde Junior 03.09,03
42 Sebastian Rathje Andersen - Team Pythonpro.com - Champion System 03.09,39
43 Morten Hulgaard - Team ABC Junior 03.10,14
44 Jeppe Hanssing - Team ABC Junior 03.13,13
45 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior s.t.
46 Gabriel Andersson Hallgren - Motala aif ck s.t.
47 Kristjan Osaland - sandnes sykleklubb 03.13,56
48 Andreas Stenger Føhns - Herning Cykle Klub 03.14,35
49 Christian Damgaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
50 Jonathan Hilt Bartholin - Lyngby Cycle Club s.t.
51 Henrik Pettersen - Tønsberg Cykkelklubb s.t.
52 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
53 Jonas Hougaard Jensen - Team Bravida - Georg Berg 03.18,17
54 Erik Gellein Halvorsen - Horten OCK 03.19,09
55 Nicolai Petersen - Team Bravida - Georg Berg s.t.
56 Jon Anders Bekken - Tønsberg Cykkelklubb s.t.
57 Jonas Nordal Jakobsen - Team Bravida - Georg Berg s.t.
58 Mads Schelde Berg - Team Bravida - Georg Berg 03.20,55
59 Nick Brigsted - Team Bravida - Georg Berg 03.20,56
60 Arne Birkemose - Mascot WorkWear Campus Vejle s.t.
61 Silas Toftemark - Mascot WorkWear Campus Vejle s.t.
62 Asbjørn Koop Dalgaard - Mascot WorkWear Campus Vejle s.t.
63 Jakob Hansen - Team Herning CK Junior s.t.
64 Andreas Lorentz Kron - D.C.R. - Ballerup s.t.
65 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder Cykel Klub 03.38,56
66 Eigil Nikolajsen - Team ABC Junior 04.08,12
67 Martin Printz - Team ABC Junior 03.21,13
68 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub 03.22,10

Dame Cup     
1 Amalie Dideriksen - Boels-Dolmans Cycling Team 02.02,12
2 Sara Mustonen Lichan - Team Crescent D.A.R.E CK s.t.
3 Susanne Andersen - StavangerSK s.t.
4 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen - Team Rytger s.t.
5 Julie leth - Team Hitec Products s.t.
6 Camilla Møllebro Pedersen - Team BMS BIRN s.t.
7 Christina Siggaard - Matrix Pro Cycling s.t.
8 Linnea Sjöblom - TEAM BMS BIRN s.t.
9 Alexandra Nessmar - BMS BIRN s.t.
10 Ellinor Huusko - Team Rytger 02.03,45
11 Josephine Helena Hansen - Amager Cykle Ring s.t.
12 Iben Bohé - Team BMS BIRN s.t.
13 Betina Cramer - Sydkystens Cycling s.t.
14 Anita Yvonne Stenberg - Team Milawo s.t.
15 Nina Schultz Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
16 Marie Schousboe Vilmann - Team BMS BIRN s.t.
17 Rikke Lønne - Team BMS BIRN 02.03,52
18 Camilla Ellefsen - Grimstad SK 02.05,14
19 Marie Elise Ommundsen - IK Hero s.t.
20 Andrea Terjesen - sandnes sykleklubb 02.06,03
21 Birgitte Ravndal - Grimstad SK s.t.
22 Kristina Morin - Team BMS BIRN s.t.
23 Line Eriksen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
24 Tine Rasch Hansen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
25 Ingvild Gåskjenn - Horten OCK s.t.
26 Elise Andreassen - sandnes sykleklubb s.t.
27 Ingvild Brattekleiv - Grimstad SK s.t.
28 Caroline Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
29 Janni Bormann - Sydkystens Cycling s.t.
30 Mette Fugl - Team Milawo s.t.
31 Marike Tache - Team Milawo s.t.
32 Helle Bachofen von Echt - Revolution Cycles Dubai s.t.
33 Tiril Hole Mohr - IK Hero s.t.
34 Mette Line Eriksen - Fredericia Cycle Club s.t.
35 Turid Hagelia Korshavn - Grimstad SK 02.06,14
36 Michelle Lauge Quaade - Amager Cykle Ring 02.07,31
37 Katrine Aalerud - IK Hero 02.08,50
38 Emmy Andersson - Team Sävedalens CK s.t.
39 Trine Holmsgaard - Herning Cykle Klub s.t.
40 Tilina Levin - Team Crescent D.A.R.E CK s.t.
41 Wickie Birkholm - Sydkystens Cycling 02.12,03
42 Mette Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
43 Annie Bay-Smidt - Aalborg Cykle-Ring s.t.
44 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02.12,04
45 Trine Frilund Jacobsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
46 Svea Wenzel - USC Kiel e.V. s.t.
47 Helle Hygum - Holstebro Cycleclub af 1960 02.12,17
48 Maria Brems - Fredericia Cycle Club 02.18,24
49 Signe Pardorf - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite s.t.
50 Sophie Sundström - Team Sävedalens CK s.t.
51 Merethe Gabrielsen - Grimstad SK s.t.
52 Else Lund - Hammel Cykle Klub s.t.
53 Silje Alsbjerg - Nr. Søby Cykel Klub 02.21,24
54 Louise Norman Hansen - Cykling Odense 02.21,51
55 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02.31,35
56 Stephanie Fredgaard - Holstebro Cycleclub af 1960 02.42,14

Veteran H40     
1 Enrico Busch - Von Hacht-Masters 02.33,55
2 Bo Boi - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
3 Andreas Dulkies - ROADMASTERS cycling team s.t.
4 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
5 Carsten Arndt - Von Hacht Master Team s.t.
6 Nicholas Ringive Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
7 Kristian Pardorf - Specialized Workforce Racing Team s.t.
8 Rasmus Mejldal - Cykling Odense s.t.
9 steen larsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
10 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 02.34,56
11 Anders Dellien - CK Ringen 02.35,04
12 Lars Aagaard Hansen - Cykling Odense 02.35,03
13 Anders Dellien - CK Ringen s.t.
14 Klaus Frederiksen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub s.t.
16 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense s.t.
17 Oliver Gehrking - von Hacht Masters s.t.
18 Flemming Nørskov - Cykle Klubben Aarhus s.t.
19 Jesper Sloth Hansen - Vejen Bicykle Club s.t.
20 Karsten Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
21 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub s.t.
22 Michael Godskesen - Hammel Cykle Klub s.t.
23 Uwe Varenkamp - Von Hacht-Masters s.t.
24 Robert Følbæk - Brædstrup Cykel Klub s.t.
25 John Papsø - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
26 Tommy Hass - D.C.R. - Ballerup s.t.
27 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub s.t.
28 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub s.t.
29 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
30 Bernd Hintz - Nordic Cycling Club Norderstedt s.t.
31 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club - RKCC 02.35,08
32 Nicholas Ringive Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
33 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
34 kim olesen - Hedensted Cykel Klub s.t.
35 jacob holk - Cykling Odense s.t.
36 Morten Christoffersen - Ordrup Cykle Club s.t.
37 Tyge Rasmussen - Cycling Nord s.t.
38 Christopher Langer - ROADMASTERS cycling team s.t.
39 Bo Holm Andersen - Fredericia Cycle Club s.t.
40 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub s.t.
41 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
42 Jens Peder Ravn Rasmussen - Horsens Amatør Cykleklub 02.35,43
43 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub s.t.
44 Henrik Nielsen - Cycling West s.t.
45 Stephan Hoffmann - RG Hamburg s.t.
46 Jan Birk Oxlund - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
47 Kasper Bay - Cykling Odense s.t.
48 Claus Termandsen - Cycling West 02.35,22
49 Rasmus Bøg - K C K Herlev 02.36,11
50 Peter Holm Nielsen - Cykle Klubben Aarhus 02.36,21
51 Claus Madsen - Cykling Odense 02.36,25
52 Rainer Butschak - ROADMASTERS cycling team s.t.
53 Hans-Jörg Timm - von Hacht Masters Team 02.38,43
54 Per Hagedorn Pallesen - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
55 Tom Lühr - Nordic Cycling Club Norderstedt 02.40,22
56 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club s.t.
57 Arne Wolfgramm - SG Athletico Büdelsdorf s.t.

Veteran H50     
1 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby Cykel Klub 01.57,15
2 Bjarne Olsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
3 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club s.t.
4 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
5 Christian Faber - RG Hamburg s.t.
6 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub s.t.
7 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub s.t.
8 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
9 martin youngg - Kolding Bicycle Club s.t.
10 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
11 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
12 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub s.t.
13 Lars Erik Kron - D.C.R. - Ballerup s.t.
14 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
15 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
16 Lutz Schröder - Bad Doberaner SV s.t.
17 jesper nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
18 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs s.t.
19 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club s.t.
20 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club s.t.
21 Gudmund Brændgaard - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
22 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub s.t.
23 Armin Raible - Blau Weis Buchholtz s.t.
24 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club s.t.
25 Jan Værnhøj Pedersen - Ordrup Cykle Club s.t.
26 Per Christensen - Hammel Cykle Klub s.t.
27 Klaus-Dieter Appelt - ROADMASTERS cycling team s.t.
28 Bogi Kristiansen - Hareskov Cykelklub s.t.
29 Sven Magnussen - RG Hamburg s.t.
30 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01.59,14
31 Peter Lasse Pedersen - Skive Cykle Klub s.t.
32 Mathias Sturm - Kieler RV s.t.
33 Peter Olsson - CK Bure s.t.
34 Renequot; Ristau - ROADMASTERS cycling team 01.59,16
35 Bo Kruse - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
36 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club 02.02,29
37 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub 02.03,48
38 Peter Bjerrisgaard - Vejen Bicykle Club s.t.
39 Peter Vestergaard - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite 02.18,56
40 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.


Veteran H60     
1 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02.09,21
2 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
3 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
4 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub s.t.
5 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 jan høegh - Politiets IF - Kbh-Cykling s.t.
7 Claus Westerholt - Lolland-Falsters Cykle Klub s.t.
8 torben flindt - Ordrup Cykle Club s.t.
9 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
10 Karl Heins Jürss - RV Rostock s.t.
11 Manfred Bartsch - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
12 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub 02.10,27
13 Benny Jensen - Elite Cycling Snejbjerg 02.10,39
14 Thomas Spread Campion - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02.22,23

U17     
1 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring 01.53,31
2 Julius Johansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01.53,33
3 Peter Haslund - Næstved Bicycle Club 01.53,37
4 Mathias Alexander E. Larsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
5 Casper Kjelgaard Ilsø - Cykle Clubben Hjørring s.t.
6 Frederik Nybo Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
7 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling 01.53,39
8 Kristian Kaimer Eriksen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
9 Jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club s.t.
10 Malthe Munch - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
11 Andreas Knudsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
12 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Frederik Irgens Jensen - Slagelse Cykle Ring s.t.
14 Frederik Rosenmeyer - Cykle Klubben Aarhus 01.54,07
15 Kristian Siig Hessel - K C K Herlev 01.55,31
16 Christoffer Gibson - Horten OCK s.t.
17 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev s.t.
18 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club s.t.
19 Jacob Eriksson - Team Sweden ungdom s.t.
20 Sander Andersen - D.C.R. - Ballerup 01.55,33
21 Oliver Farving - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
22 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev s.t.
23 Søren Wærenskjold - Kristiansand CK 01.55,52
24 Eskild Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
25 Oscar Brandt - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
26 Rasmus Olesen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Jonas Nybo - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
28 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg s.t.
29 Oliver Nielsen - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
30 Oskar Palm - Team Sweden ungdom s.t.
31 Lucas Norman Gude - K C K Herlev s.t.
32 Sebastian Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
33 Mads Pals Thomassen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
34 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
35 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club s.t.
36 Johan Price-Pejtersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
37 Jannik Nedergaard Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
38 Christoffer Wall - Team Sweden ungdom s.t.
39 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
40 Kim Åleheim - Team Sweden ungdom s.t.
41 Lasse Aslak Andersen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
42 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev s.t.
43 Lucas Wulff - Cykle Klubben Aarhus s.t.
44 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
45 Frederik Raunsgaard - Herning Cykle Klub 01.55,57
46 Benjamin schjøtt Irving - Cykle Clubben Hjørring 01.55,58
47 Oliver Emil Errebo - Cykleklubben Fix Rødovre 01.56,01
48 Sebastian Dreyer Heldal - Kristiansand CK 01.56,19
49 Markus Kjølstad - Horten OCK 01.59,12
50 Lasse Krejberg - Nr. Søby Cykel Klub 02.03,05
51 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus 02.05,36
52 Peter Friis Løfstedt - Herning Cykle Klub s.t.
53 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub 02.05,38
54 Mikkel Bertelsen - Herning Cykle Klub s.t.
55 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
56 Casper Huus Uhrenholt - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
57 Andreas Marius Laursen - Ordrup Cykle Club s.t.
58 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
59 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 02.06,49
60 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykel Klub 02.09,22
61 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring 02.09,40
62 Marcus Holm - Herning Cykle Klub s.t.
63 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring 02.09,43
64 Christoffer Bjerre - Cykling Odense 02.14,21
65 Sebastian Waldhauer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.15,22
66 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 02.20,56
67 Nicolai Asgreen - Middelfart Cykel Club 02.20,56
68 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 02.21,22
69 Frederik Henriksen - Odder Cykel Klub 02.23,59
70 jonas michaelsen - Herning Cykle Klub s.t.
71 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense 02.09,50

Veteran H70     
1 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club 01.26,16
2 Benny Petersen - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
3 Anders Høj - Skive Cykle Klub s.t.

U16 piger     
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring 01.12,18
2 Martine Gjøs - Horten OCK 01.24,22
3 Caroline Andersson - Team Sweden ungdom s.t.
4 Wilma Olausson - Mölndals CK s.t.
5 Mari Hole Mohr - Stavanger Sykleklubb s.t.
6 Ida Johansson - Mölndals CK s.t.
7 Natalie Midtsveen - Ringerike SK s.t.
8 Maja Johansson - Mölndals CK s.t.
9 amalie spaabæk schmücker - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
10 Katrine Vestergaard - Herning Cykle Klub s.t.
11 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub 01.24,27
12 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 01.24,33
13 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.30,29
14 Viki Juliussen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 Nanna Skov - Odder Cykel Klub 01.32,04

U15 drenge     
1 Frederik Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
2 Casper Tougaard Toft - Greve Cykle Club 01.08,23
3 Gabriel Estehag - Team Sweden ungdom s.t.
4 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub s.t.
5 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
6 Peter Busk - Køge Cykel Ring s.t.
7 Luis Carl Jørgensen - Næstved Bicycle Club s.t.
8 Christopher Hamburger - Ordrup Cykle Club s.t.
9 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
10 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
11 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
12 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
13 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
14 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
15 Carl F P Voldbjerg - Aalborg Cykle-Ring s.t.
16 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
17 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
18 kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring s.t.
19 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
20 Alexander Meng - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
21 Anton Lauve Hermann - Ordrup Cykle Club s.t.
22 Julius Christian Gulmann - Herning Cykle Klub s.t.
23 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
24 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
25 Filip Klonowski - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
26 Emil Vad - Ordrup Cykle Club s.t.
27 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
28 Laust Sandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
29 Matthias Gøtterup - Slagelse Cykle Ring s.t.
30 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
31 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub s.t.
32 Mads Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub s.t.
33 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring s.t.
34 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
35 Emil Nykjær Vædeled Roed - Cykling Odense 01.08,31
36 Aksel Klinge - Cykling Odense 01.08,38
37 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub 01.09,55
38 Morten Hansen - Herning Cykle Klub s.t.
40 Kristian Berg - Lyngby Cycle Club s.t.
41 Mikkel Vinding - Give Cykelklub (elite) 01.11,39
42 Oliver Friis - Odder Cykel Klub 01.12,29
43 Mathias Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 01.13,12
44 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 01.13,17
45 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
46 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club 01.14,07
47 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring 01.14,32
48 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
49 Tobias Wedel Kold - Herning Cykle Klub s.t.
50 Bendik Gjøs - Horten OCK 04.04,22
51 oliver nielsen - Cykling Odense s.t.
52 Jonas Tornbjerg Eye - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
53 Jacob Buchhave - Sæby Motions Cykel Club s.t.
54 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club s.t.
55 Mathias Skou Michaelsen - Herning Cykle Klub s.t.
56 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01.25,03
57 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
58 Anton Møller ellitsgaard - Ordrup Cykle Club s.t.

U13 drenge     
1 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.47,34
2 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring s.t.
4 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club s.t.
5 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) s.t.
6 Andreas Læssø Unger - Hedensted Cykel Klub s.t.
7 Felix Fog Holst Larsen - Sydkystens Cycling s.t.
8 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
9 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
10 Morist Kärsten - Rsv osterueddingen s.t.
11 william juul Nielsen - Middelfart Cykel Club s.t.
12 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Rasmus Perto - Cykel Klubben Djurs s.t.
14 Andreas Johansen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
15 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub 00.47,39
16 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub s.t.
17 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub 00.47,46
18 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub 00.48,13
19 Victor Mejdal Svenstrup - Nr. Søby Cykel Klub 00.48,16
20 Anton de Place Bjørn - Odder Cykel Klub 00.48,24
21 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
22 Anton Boudigaard - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
23 Thor Juel Skivild - Cykling Odense 00.48,33
24 peter madsen - Herning Cykle Klub 00.48,33
25 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
26 Erik Åleheim - Team Cykelogen Cykelklubb 00.49,02
27 Oliver Mortensen - Cykling Odense 00.49,11
28 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
29 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub 00.49,39
30 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 00.49,39
31 Mads Haunstrup - Herning Cykle Klub s.t.
32 Alexander Lyngbye - Cykle Klubben Aarhus 01.46,36
33 Jonatan Skov - Odder Cykel Klub 00.51,19
34 Elvin van der Ploeg - Silkeborg I.F. Cykling 00.52,12

U13 piger     
1 Alma Johansson - Mölndals CK 00.47,37
2 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring s.t.
3 Alberte Juul - Horsens Amatør Cykleklub 00.48,13
4 Gullborg Guttesen - Give Cykelklub (elite) 00.48,42
5 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 00.48,55
6 Caroline Boel - Haderslev Starup Cykelklub 00.48,56
7 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.50,59

U11 drenge
1 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 00.29,59
2 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.30,33
3 Lasse Svoldgaard Andersen - Silkeborg I.F. Cykling 00.31,13
4 Mikkel Lykke - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
5 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
6 Noah Bjørn Fogtmann Maurtizen - Sydkystens Cycling 00.32,40
7 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus 00.32,48
8 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
9 Jens Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub 00.35,16
10 Lucas Orbitsø Mørch - Silkeborg I.F. Cykling 00.35,18
11 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub 00.35,23
12 Magnus Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00.35,37
13 Jonathan Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 03.30,43

U11 piger
1 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub 00.31,15
2 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.48,26

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?