Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Resultater fra 2 dage ved Århus

Resultater fra 2 dage ved Århus

10. juni 2006 21:330

Annonce

I dag og imorgen bliver der kørt et etapeløb i Århus og omegn, løbet kaldes "2 dage ved Århus" og arrangeres af CK Århus.

Herunder finder du resultater fra samtlige klasser.


Klasse: B Distance: 55,8 km.
1 Marian Arbold - Team Stevens 1.16,24
2 Kalle K. Corneliussen - Esbjerg CR 1.16,35
3 Jerko Rezo - HRC Hannover 1.16,38
4 Jaco Wasserfall - Team Empolirelli 1.18,19
5 Daniel Vestergård Andersen - Viborg Cycling s.t.
6 Allan Porsmose - Holstebro CC s.t.
7 Claus Nielsen - CK Aarhus s.t.
8 Ole Christensen - Skive CK 1.18,41
9 Tommy Jacobsen - Vejen BC s.t.
10 Lasse Søgaard - Holstebro CC s.t.
11 Thomas Jepsen - Sønderborg CK s.t.
12 Lars Bojsen - Kolding BC s.t.
13 Julian Blackwell - Team Emporelli s.t.

Klasse: C Distance: 46,5 km.
1 Jesper Nielsen - Herning CK 1.05,37
2 Ryan Sørensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Ulrik Mehlby Thomsen - Cykling Odense s.t.
4 Poul Sand - Herning s.t.
5 Thomas Munk Veirum - Randers CK10 s.t.
6 Chris Lyman - Hammel CK s.t.
7 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling s.t.
8 Jens-Peder Raun Rasmussen - Odder CK 1.06,18
9 Michael Henneberg Jensen - Viborg Cycling 1.06,20
10 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense s.t.
11 Jesper Bruun Hansen - Grenaa CC s.t.
12 Søren Pedersen - Odder CK s.t.
13 Sebastian Pristl - HRC Hannover s.t.
14 Brian Poulsen - Horsens AC s.t.

Klasse: Begynder Distance: 46,5 km.
1 Johnny Brandt - Hammel CK 1.09,58
2 Søren Chr. Brahe Bohnsen - Århus MTB s.t.
3 Christian Moore - Amager CR s.t.
4 David Tor Sigurdsson - Island s.t.
5 Michael Stick - Viborg Cycling s.t.
6 Per Juel Jensen - Odder CK s.t.
7 Jens Skannerup - Ringkøbing CC s.t.
8 Thomas Sass Lyman - Hammel CK s.t.
9 Nikolaj Sørensen - Hammel s.t.
10 Anders Steiniche Johansen - Kolding BC s.t.
11 Daniel Garne Jensen - Hammel CK s.t.
12 Tommy Ågren - CK Aarhus s.t.

Klasse: Veteran H40 Distance: 46,5 km.
1 Kurt Sørensen - Fredericia CC 1.07,22
2 Per Christensen - Skanderborg CK s.t.
3 Søren Thomsen - Ringkøbing CC s.t.
4 Jørgen Pugdahl Pedersen - Thy CR 1.07,26
5 Asger Navne Sørensen - Cycling Langeland 1.07,30
6 Danny Christensen - Thorager s.t.
7 Jørgen Nielsen - Hammel CK s.t.
8 Hans Pedersen - Thorsager s.t.
9 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling s.t.

Klasse: Veteran H50 Distance: 46,5 km.
1 Svend Christensen - Herning CK 1.07,31
2 Svend Erik Hansen - Svendborg CC s.t.
3 Winfried Base - Braunschweeg s.t.
4 Ole Jensen - Hedensted Cykelklub s.t.
5 A.C. Andersen - Skive CK s.t.

Klasse: Veteran H60 Distance: 46,5 km.
1 Søren Vagtholm - Cykling Odense 1.07,31

Klasse: Ældste Distance: 27,9 km.
1 Jesper Herbæk Kousgaard - Herning CK 0.43,48
2 Mads Prangsgaard - Odder CK 0.43,52
3 Alexander Mørk - Nr. - Søby CK 0.43,55
4 Jonas Mustafa Awad - Grenaa CC s.t.
5 Lasse Zink Mortensen - Rødekro CC s.t.
6 Filip Fogh Marqvard Hansen - Grenaa CC s.t.
7 Steffen Schneider Jakobsen - CCH Hjørring s.t.
8 Matias Udby - Hobro CK38 s.t.
9 Thomas Grand Schmidt - Greve CC s.t.
10 Martin Dyreborg Hansen - Herning CK s.t.
11 Brian Stensig Andersen - CK UNIC Skjern s.t.
12 Kasper Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
13 Matias Greve - Cykling Odense s.t.
14 Daniel Malmros Christiansen - Odder CK s.t.
15 Casper Degn Larsen - Herning CK s.t.
16 Thomas Jespersen Beck - Sønderborg CK s.t.
17 Mikkel Schertz Andersen - Varde CK s.t.
18 Frederik Thalund Jensen - Herning CK s.t.
19 Martin Herbæk Grøn - Silkeborg IF Cykling s.t.
20 Simon Bigum - Svendborg CC s.t.
21 Ask Nilou Nørgaard - Svendborg CC s.t.
22 Michael Valgren Andersen - Thy CR s.t.
23 Jacob Østergaard Markussen - Horsens AC s.t.
24 Jens Møller Pedersen - Randers CK10 s.t.
25 Nicolai Christensen - Randers CK10 s.t.
26 Mads Lillelund Christiansen - Esbjerg CR s.t.
27 Søren Sølvsten Nielsen - Silkeborg IF Cykling s.t.

Klasse: Mellemste Distance: 18,6 km.
1 Mikkel Refshøj Andersen - Nr. - Søby CK 0.34,12
2 Mads Pedersen - Holbæk CR s.t.
3 Mathias Tholstrup - Silkeborg IF Cykling s.t.
4 Simon Hamann Larsen - Kolding BC 0.34,38
5 Jonas Nordkroggaard - Kalundborg CC s.t.
6 Jakob Røberg Frandsen - Thorsager Motion Cykling s.t.
7 Mads Krog Nielsen - Herning CK s.t.
8 Niklas Vestergaard Eg - Herning CK s.t.
9 Nicklas Bøje - Team Cycling Ringsted s.t.
10 Kenni H.S. Hansen - Silkeborg IF Cykling s.t.
11 Christoffer Lisson - Roskilde CR s.t.
12 Alexander Engels Ryming - Skive CK s.t.

Klasse: Yngste Distance: 9,3 km.
1 Mikkel Bøje - Team Cycling Ringsted 0.17,35
2 Mathias Norsgaard Jørgensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Jacob Kruse Jensen - Haderslev CK75 s.t.
4 Patrick Leth - Odder CK s.t.

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR