Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra A-løbet i Aarhus

Resultater fra A-løbet i Aarhus

20. august 2018 11:41Foto: Henriette S. Brandt / Feltet.dk

Nicklas Amdi Pedersen var hurtigst, da der i går blev kørt A-løb i Aarhus. Han vandt foran August Mors Poulsen og Troels Vinther.

Resultater fra A-løbet i Aarhus:

 

Herre A:

1 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - BHS-Almeborg-Bornholm

2 August Mors Poulsen - Team AURA Energi - CK Aarhus

3 Troels Rønning Vinther - Riwal CeramicSpeed Cycling Team

4 Steffen Munk Christiansen - Team coloQuick

5 Christoffer Lisson - BHS-Almeborg-Bornholm

6 Anders Hardahl - Team coloQuick

7 Mads Østergaard Kristensen - Team Herning CK Elite PB Look

8 Jesper Schultz - Team Waoo

9 Christian Moberg Jørgensen - Team coloQuick

10 Thomas Edemann Jensen - Team AURA Energi - CK Aarhus

11 Mads Baadgaard Rahbek - Team Herning CK Elite PB Look

12 Kasper Würtz Schmidt - Team Herning CK Elite PB Look

13 Nikolaj Henning - Team OK Kvickly Odder

14 Mathias Bregnhøj - BHS-Almeborg-Bornholm

15 Jannik Hyldtoft Hansen - BHS-Almeborg-Bornholm

16 Frederik Muff - Team AURA Energi - CK Aarhus

17 Rasmus Christian Quaade - BHS-Almeborg-Bornholm

18 Mikkel Beck Olsen - Team AURA Energi - CK Aarhus

19 Silas Zacharias Clemmensen - Team Herning CK Elite PB Look

20 Sebastian Ryttersgaard - Team OK Kvickly Odder

21 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus

22 Jacob Gye Madsen - Team AURA Energi - CK Aarhus

23 Rasmus Guldhammer - Team Waoo

24 Daniel Bligaard Lyhne - Team coloQuick

25 Christian Bahr - Team OK Kvickly Odder

26 Morten Hulgaard - BHS-Almeborg-Bornholm

27 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Elite PB Look

28 Kasper Thomsen - Team WasteApp - OB Wiik

29 Martin Mortensen - Riwal CeramicSpeed Cycling Team

30 Aske Louring Vorre - Team AURA Energi - CK Aarhus

31 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Elite PB Look

32 Alexander Salby - Team coloQuick

33 Søren Malling Siggaard -Riwal CeramicSpeed Cycling Team

 

Herre B:

1 Mads Søgaard Mondrup - Give Cykelklub
2 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 191.
3 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Elite PB Look
4 Rasmus Mejldal - Cykling Odense
5 Jes Steengaard - Cykle Klubben Aarhus
6 Rasmus Fjordside Dupont - Frederikshøj Cycling Club
7 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub
8 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub
9 Stefan Ryom - Team OK Kvickly Odder
10 Poul Bentsen - Cykle Klubben Aarhus
11 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus
12 Oliver Knudsen - Team OK Kvickly Odder
13 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub
14 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub
15 Simon Jacob Svensson - Frederiksberg Bane-& Landevejsk.
16 Jonas Andersen - Odder Cykel Klub
17 Jonas Frederik Banke - Vejle Cykel Klub
18 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub

 

Dame B:

1 Birgitte Krogsgaard - Marseilsborg CC

2 Nynne Lucca Christiansen - Cykle Klubben Aarhus

3 Else Lund - Cykle Klubben Aarhus

 

Herre C:

1 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg Cykle-Ring
2 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub
3 Esben Theibel - Aarhus MTB
4 Oskar Hvid - Cykle Klubben Aarhus
5 Kristian Broløs - Marselisborg CC
6 Jakob Tobias Sevelsted - Cykle Klubben Aarhus
7 Jacques Stilling - Randers Cykleklub af 1910
8 Andreas Nørgaard - Marselisborg CC
9 Teit Christiansen - Cykle Klubben Aarhus
10 Michael Madsen - Vesthimmerlands Cykle Klub
11 Dan Berthelsen - Fredericia Cycle Club
12 Rasmus Vorre - Vejle Cykel Klub
13 Frederik Søndergaard Knudsen - Randers Cykleklub af 1910
14 Mark Eriksen - Kolding Bicycle Club
15 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub

 

Herre D:

1 Johannes Rom Dahl - Aalborg Cykle-Ring
2 Rasmus Hammer - Aalborg Cykle-Ring
3 Jan Tønnesen - Cykle Klubben Aarhus
4 Thomas Bisgaard - Aalborg Cykle-Ring
5 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring
6 Claudiu Vasile - Cykle Clubben Hjørring
7 Morten Holt Jensen - MTB Randers
8 Casper Næsager Nielsen - Thy Cykle Ring
9 Bastian Ljung Franch - Cykle Klubben Aarhus
10 Kasper Emil Klausen - Frederiksberg Bane-& Landevejsk.
11 Stefan Vibæk - Cykling Odense
12 Oliver Testrup Vad - Vejen Bicycle Club
13 Jesper Rask - Aalborg Cykle-Ring
14 Claus Nylander Hougaard - Racing89ers
15 Anders Holm Milo - Randers Cykleklub af 1910
16 Morten Østerkjærhus - Aarhus Cycling (AaC)
17 Peter Longhi - Specialized
18 Michael Skov - Odder Cykel Klub
19 Kenneth Munk Kock - Vejen Bicycle Club
20 Magnus Kristensen - Cykle Klubben Aarhus
21 Klaus Bo Faigh - Cykling Odense
22 Steffen Sillesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 191.
23 Simon Christiansen - Cykling Odense
24 Mads Bayer - Cykle Klubben Aarhus
25 Robert Kvistgaard - Give Cykelklub
26 Palle Jensen - Vejle Cykel Klub
27 Asger Kresten Tobiasen - Hammel Cykle Klub

 

H40:

1 Lars Aagaard Hansen - Nyborg Cykle Klub
2 Martin Leonhard - Fredericia Cycle Club
3 Tomas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
4 Martin Mølgaard Ravn - Nyborg Cykle Klub
5 Carsten Jensen - Silkeborg IF Cykling
6 Dan Jensen - Cykling Odense
7 Henrik Dann Andersen - Cykle Klubben Aarhus
8 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling
9 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub
10 Martin Nielsen - Cykling Odense
11 Karsten Kousgaard - Randers Cykleklub af 1910
12 Finn Madsen - Skive Cykle Klub
13 Søren Damgaard - Nr Søby Cykel Klub
14 Jacob Skovsgaard - Nyborg Cykle Klub
15 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club

 

H50:

1 Peter Holm Nielsen - Aarhus Cycling (AaC)
2 Roy Andersen - Grenaa Cykle Club
3 Torben Olsen - Hammel Cykle Klub
4 Thomas Petersen - Hedensted Cykel Klub
5 Robert Følbæk - Brædstrup
6 jimmy havmøller - Aarhus Cycling (AaC)
7 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub
8 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs
9 Henrik Thegen - Randers Cykleklub af 1910
10 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub
11 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club
12 Jesper Christiansen - Randers Cykleklub af 1910
13 Laurits Thorning Jakobsen - Cykle Clubben Hjørring
14 Bent Pedersen - Herning Cykle Klub
15 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC)
16 Jørn Nielsen - Sønderborg Cykle Klub
17 martin young - Fredericia Cycle Club
18 Carsten Quottrup - Cykle Klubben Aarhus
19 Peder Roungkvist - Hedensted Cykel Klub
20 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub
21 Lars Julin - Odder Cykel Klub

 

H60:

1 Ejnar Mogensen - Randers Cykleklub af 1910
2 Poul Overgaard - Herning Cykle Klub
3 Peter Broe Kristensen - Cykle Klubben Aarhus
4 Kai Pedersen - Randers Cykleklub af 1910

 

Drenge U19:

1 sebastian Kolze Changizi - Team Mascot WorkWear
2 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear
3 Frederik Thomsen - Team Mascot WorkWear
4 Anders Foldager - Team Mascot WorkWear
5 Emil Vinther Schmidt - Team Hechmann Cycling - Slagels.
6 Lauge Hastrup Woer - Team AURA Energi - CK Aarhus Ju.
7 Marckus Njor - Uno-X Danish Junior Team
8 Jonas Tanski Kristensen - Team Mascot WorkWear
9 Sune Edal - Kolding Bicycle Club
10 Daniel Guld - Team AURA Energi - CK Aarhus Ju.
11 Søren Vosgerau - Team Vifra Kvickly Odder Junior
12 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Team AURA Energi - CK Aarhus Ju.
13 Peter Skov Lauritzen - Team AURA Energi - CK Aarhus Ju.
14 Marcus Holm - Team Herning CK Junior PB Look
15 Andreas Engholm Larsen - Holbæk Cykelsport
16 Birk Udengaard Hansen - Team Mascot WorkWear
17 Nicolai Zinck - Team Hechmann Cycling - Slagels.
18 Kristian Mundbjerg - Team Hechmann Cycling - Slagels.
19 Casper Veth Jensen - Silkeborg IF Cykling

 

Pige U19:

1 Emma Christensen - Herning Cykle Klub

 

Drenge U17:

1 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub
2 Casper Kaysen - Odder Cykel Klub
3 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport
4 Tobias Aagaard Hansen - Cykling Odense
5 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
6 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub
7 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
8 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub
9 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910
10 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub
11 Mads Mosevang Pedersen - Silkeborg IF Cykling
12 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
13 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub
14 Cedar Hansen - Cykle Klubben Aarhus
15 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
16 Malte Ballegaard - Randers Cykleklub af 1910
17 Jeppe Lunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 191.
18 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub
19 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus
20 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
21 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense
22 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
23 Viktor Wiby Paulsen - Odder Cykel Klub
24 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling
25 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub
26 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling
27 Frederik Mahler - Cykling Odense
28 Victor Mejdal Svenstrup - Nr Søby Cykel Klub
29 Mads Nadhazi Almstrup - Cykle Klubben Aarhus

 

Drenge U15:

1 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub
2 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub
3 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring
4 Anders vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub
5 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub
6 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 191.
7 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
8 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub
9 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub
10 Joakim Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling
11 Joshua Bridgens - Kolding Bicycle Club
12 Alfred Grenaae - Aalborg Cykle-Ring
13 Malte Hansgaard Jensen - Cykling Odense
14 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus
15 Carl Dippel Bausager - Horsens Amatør Cykleklub
16 Oliver Mortensen - Cykling Odense
17 Magne Herman Bossen - Cykling Odense
18 Mathias Hedevang Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
19 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub
20 Benjamin Holtebo - Aalborg Cykle-Ring
21 Frederik Mathiesen - Nr Søby Cykel Klub
22 Karl Lindegaard - Cykle Klubben Aarhus
23 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus
24 Morten Andreassen - Holstebro Cycleclub af 1960
25 Jonathan Aagaard Hansen - Cykling Odense
26 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
27 Daniel Mathieu Vivier Brockhoff - Cykle Klubben Aarhus
28 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
29 Silas Stensen - Cykling Odense

 

Pige U15:

1 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cykling Ringsted

 

Drenge U13:

1 Carl Emil Just Pedersen - Herning Cykle Klub
2 Theodor August Clemmensen - Aalborg Cykle-Ring
3 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling
4 Frederik Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910
5 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960
6 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub
7 Jacob Kvistgaard - Herning Cykle Klub
8 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub
9 Oscar Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus
10 Nicolai Andersen - Cykle Klubben Aarhus
11 Oskar Koudal - Vejen Bicycle Club
12 Lau de Zee - Aalborg Cykle-Ring
13 Lucas Vangsgaard - Aalborg Cykle-Ring
14 Mikkel Dyhr Verdi - Cykling Odense
15 Casper Agerskov Kloster Rasmussen - Herning Cykle Klub
16 Rasmus Allermann Sørensen - Grenaa Cykle Club
17 Emil Thrane - Aalborg Cykle-Ring
18 Andreas Overgaard van den Hoorn - Randers Cykleklub af 1910

 

Pige U13:

1 Julie Alberte Thinggaard Schmidt - Randers Cykleklub af 1910

 

Drenge U11:

1 Max Emil Holst Knudsen - Cykle Klubben Aarhus
2 Casper Johannsen - Silkeborg IF Cykling
3 Elias Estdahl - Cykling Odense
4 Marius Engelbrecht Linde - Randers Cykleklub af 1910
5 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus
6 Magnus LM Pedersen - CK Aarhus
7 Lucas Dahl Bach Sørensen - Hobro Cykle Club af 1938
8 Julian Lionett Madsen - Randers Cykleklub af 1910
9 Marius Prisholm - Odder Cykel Klub
10 Lasse Skou Vinding - Herning Cykle Klub
11 Kristian vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub
12 Linus Sund - Aalborg Cykle-Ring

 

Pige U11:

1 Mille Estvan-Slonina - Team Cykling Ringsted

2 Ida Sørensen - Herning Cykle Klub

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

UAE Tour(2.UWT) 23/02-29/02

Tour du Rwanda(2.1) 23/02-01/03

Tour of Antalya(2.1) 20/02-23/02

UAE Tour(2.UWT) 23/02-29/02

Tour du Rwanda(2.1) 23/02-01/03

Omloop Het Nieuwsblad(1.UWT) 29/02

Tour de Taiwan(2.1) 01/03-05/03

Le Samyn(1.1) 03/03

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

VIND KONTANTER - DELTAG I FELTET.DK STORE CYKELSPIL