Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Resultater fra ABCs landevejsløb

Resultater fra ABCs landevejsløb

11. september 2016 20:35Foto: Henriette Brandt

I dag afholdte ABC licensløb, hvor A-løbet blev vundet af Andreas Stokbro Nielsen (Riwal Platform Cycling Team) foran Stefan Djurhuus (Team Almeborg-Bornholm) og Joakim Bukdal (Team Giant Scatto U23).

Annonce

A        
1 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team 03:21:20.602
2 Stefan Djurhuus - Team Almeborg-Bornholm s.t.
3 Joakim Bukdal - Team Giant Scatto U23 s.t.
4 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team 03:21:23.364
5 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant Scatto U23 s.t.
6 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm 03:21:48.083
7 Casper Von Folsach - Riwal Platform Cycling Team 03:23:21.333
8 Lars Carstensen - Team Almeborg-Bornholm 03:23:22.364
9 Morten Øllegaard - Riwal Platform Cycling Team 03:23:32.211
10 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
11 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT s.t.
12 Mathias Krigbaum - Christina Jewelry Pro Cycling s.t.
13 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant Scatto U23 s.t.
14 Marc Hester - Sorø Bicycle Club s.t.
15 Emil Andersson - Göteborgs Cycling Team s.t.
16 Nils Eigil Bradtberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
17 Mathias Lisson - Team Almeborg-Bornholm s.t.
18 Søren Aronoff-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
19 Casper Juel Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
20 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
21 Henrik Andersen - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
22 Mark Sehested Pedersen - Team Virtu PRO - VéloCONCEPT 03:23:39.257
23 Patrick Clausen - Riwal Platform Cycling Team 03:23:45.349
24 Dávur Magnussen - Torshavn Cykelklub (Tórshavnar Súkklefelag) 03:24:16.673
-
B -
1 Matias Kjeldsmark Christiansen - Team IBT Isolering - Ridley 02:29:53.39
2 Martin Hammer Larsen - Sydkystens Cycling 02:30:16.516
3 Alexander Bojsen - Amager Cykle Ring 02:31:39.118
4 Nicolaj Schou Andersen - Cykling Odense s.t.
5 Lars Lau Christensen - Roskilde Cykle Ring 02:31:42.557
6 Michael Gamst - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:32:25.867
7 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
8 Filip Domagala - Amager Cykle Ring 02:33:03.577
9 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub 02:33:19.143
10 Anders Alminde - Midtbyens CC - MCC s.t.
11 søren nilsson - Amager Cykle Ring 02:33:21.947
12 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub s.t.
13 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:33:31.46
14 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub 02:33:45.896
15 Anders Bjerremand Jensen - Hvidovre Cykle Klub 02:35:10.311
16 Morten Ellegaard Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:35:25.297
17 Nichlas Eberhardt Sørensen - Hvidovre Cykle Klub 02:35:28.506
18 Ota Rossini - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:35:32.342
19 Jesper Dünweber Darre - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:35:47.998
20 Simon Jacob Svensson - Hellerup Cykelklub 02:36:11.193
21 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:36:28.379
22 Anders Rom - Ordrup Cykle Club 02:36:29.786
-
C -
    -    
1 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club 02:09:09.891
2 Gustav Haislund - Sydkystens Cycling s.t.
3 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
4 Niklas Jagerstål - FK Trampen s.t.
5 Dan Wassmann - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
6 Ask Nørgaard - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
7 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
8 Michael Salomonsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
9 Tobias Risom - Rødekro Cykle Club RKCC s.t.
10 Mikkel Henningsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
11 Christian Rose - FK Trampen s.t.
12 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
13 Johan Lindvall - CK Lunedi s.t.
14 Christopher Wallin - Holbæk Cykelsport s.t.
15 Rasmus Mønnike - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
16 Anders Aarkrog Jepsen - Amager Cykle Ring s.t.
17 Emil Eriksson - CK Ringen s.t.
18 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten (Malmø) 02:09:13.921
19 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø) s.t.
20 Erik Larsson - CK Lunedi s.t.
21 Kristian Vollertsen - Greve Cykle Club 02:09:22.546
22 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:09:31.857
23 Kahsay Negasi - Amager Cykle Ring s.t.
24 Simon Hedman - CK Ringen 02:09:33.427
25 Kasper - FK Trampen 02:09:34.869
26 Glenn Nilsson - CK Ringen 02:09:40.798
27 Miha Rescic - CK Ringen 02:09:42.696
28 Andreas Molin - CK Ringen 02:10:05.344
29 Morten Poder - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
30 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
31 Emil Jørgensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:13:20.792
32 Kasper D Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:19:55.134
-
D -
    -    
1 Christian Hove Sørensen - Roskilde Cykle Ring 02:17:35.85
2 Anders kjølby - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
3 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling 02:17:45.62
4 Kasper Eggers - Amager Cykle Ring 02:17:46.787
5 Hasse Rømer - TCA 02:18:07.633
6 Leo Marcello Polack - TCA 02:23:02.828
7 Martin Henriksen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:23:04.077
8 Mads Christensen - Nakskov Cykle Club s.t.
9 Mads Ecklon - Birkerød Bicykel Club s.t.
10 lars gregersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
11 Thomas Strabo Hummelshøj - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite s.t.
12 Lars Jensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
13 Eske Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
14 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
15 Lasse Steen Petersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
16 Finn Achilles - Amager Cykle Ring s.t.
17 Martin Eckhof - TCA s.t.
18 Jesper Salling - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
19 Ronni Larsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:23:08.013
20 Rasmus Mikkelsen - Roskilde Cykle Ring 02:23:09.767
21 Kenneth Lycik - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
22 Jannik Jensen - Nakskov Cykle Club 02:23:13.83
23 Peter Rampel - Sydkystens Cycling 02:23:25.673
24 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA 02:23:48.302
-
H40 -
    -    
1 Lars Nybo Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:06:16.529
2 Anders Moustgaard - JC Cykelklub 02:07:46.06
3 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 02:07:56.446
4 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 stinus roslund - Hvidovre Cykle Klub s.t.
6 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
7 Filip Tefke Klein - Sydkystens Cycling s.t.
8 Jens Erik Gerding - Roskilde Cykle Ring s.t.
9 Tommy Hass - DCR - Ballerup s.t.
10 Michael Vig Larsen - Ordrup Cykle Club s.t.
11 Danny Jonasson - Hvidovre Cykle Klub s.t.
12 Steen Mørch - Amager Cykle Ring s.t.
13 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club s.t.
14 Magnus Gilljam - CK Ringen s.t.
15 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
16 Simon Tvede - Ordrup Cykle Club s.t.
17 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
18 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub s.t.
19 Frank Hansen - Dansk Bicycle Club s.t.
20 Jesper Wieczorek - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
21 Christian Kouyoumdjian - Hvidovre Cykle Klub s.t.
22 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
23 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling s.t.
24 Michael Bødker - Dansk Bicycle Club s.t.
25 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub s.t.
26 Henrik Bunde - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
27 Martin Uhre Mandrup - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
28 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
29 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
30 Jan Lindberg - Birkerød Bicykel Club s.t.
31 Ole Resen - Amager Cykle Ring 02:08:02.891
32 Martin Pedersen - Sydkystens Cycling 02:08:04.66
33 Claus Birk - Greve Cykle Club 02:08:08.408
34 Bjarke Thyrrestrup - Hvidovre Cykle Klub 02:08:14.707
35 Torben Bo Knudsen - Roskilde Cykle Ring 02:08:22.309
36 Franz Gliese - Sorø Bicycle Club 02:10:08
37 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club 02:12:42.001
38 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club s.t.
39 Stig Andersen - Sorø Bicycle Club 02:16:17.649
40 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring 02:24:42.723
41 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub 02:32:22.424
-
H50 -
    -    
1 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring 02:12:59.672
2 Svend-Erik Meulengracht - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
3 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub 02:13:01.96
4 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club s.t.
5 Erik Madsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club s.t.
7 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
8 Torsten Bak - Amager Cykle Ring s.t.
9 Jens Kasler - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
10 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling s.t.
11 Lars Gustafsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:13:12.191
12 Frank Selsmark - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:13:17.764
13 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:13:54.218
14 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub 02:13:56.455
15 majid nazar moghadam - Nyborg Cykle Klub 02:14:02.481
16 Thomas Ege - Sydkystens Cycling 02:14:03.489
17 Bo Hein - Dansk Bicycle Club s.t.
18 lennart Nielsen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:14:04.83
19 Christian Skram - Ordrup Cykle Club s.t.
20 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted s.t.
21 Henrik Larsen - Køge Cykel Ring s.t.
22 Steen Petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
23 Bo Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
24 Micael Becker - Politiets IF, Kbh-Cykling s.t.
25 jens Bjerregaard - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
26 Allan Duvier Stærmose - K C K Herlev s.t.
27 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring s.t.
28 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub s.t.
29 Peter Kent Lord - CK Kronborg 02:14:08.352
30 Carsten Kristiansen - Holte MTB Klub s.t.
31 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring s.t.
32 Steffen Sørensen - Holte MTB Klub s.t.
33 Poul Svendsen - Ordrup Cykle Club s.t.
34 Uffe Marsk Lauridsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
35 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club s.t.
36 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:14:11.511
37 henrik voigt - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:14:23.812
38 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 02:15:41.018
39 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club 02:18:25.952
40 Mikael Alstrøm - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
-
H60 -
    -    
1 Torben NIELSEN - Politiets IF Kbh-Cykling 01:55:30.642
2 Håkan Persson - Cykel City s.t.
3 Carsten Borup Jensen - Politiets IF Kbh-Cykling 01:56:15.624
4 Jens Frank - DCR - Ballerup s.t.
5 jan høegh - Politiets IF Kbh-Cykling 01:56:19.834
6 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01:56:24.383
7 Steen Byskov Thomsen - Lyngby Cycle Club 01:56:32.065
8 Henrik Ahrenst - Hareskov Cykelklub 01:56:43.353
9 John Busk - Politiets IF Kbh-Cykling 01:58:04.271
10 frank meyer - Politiets IF Kbh-Cykling 01:58:08.094
11 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:01:13.751
12 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa Cykle Club 02:03:58.765
13 kell wohlert - Greve Cykle Club 02:07:54.929
-
U19 -
    -    
1 Eigil Nikolajsen - Team ABC Junior 02:28:58.638
2 Julius Johansen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
3 Morten Hulgaard - Team ABC Junior 02:29:01.501
4 Jakob Egholm - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:29:18.634
5 Mathias Larsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
6 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring s.t.
7 Andreas Lorentz Kron - Pythonprocom - Velowear s.t.
8 Frederik Rodenberg Madsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:30:41.901
9 Frederik Irgens Jensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:30:58.823
10 Malthe Munch - Greve Cykle Club s.t.
11 Sander Andersen - Team ABC Junior 02:31:07.338
12 Nicolai Clausen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:31:11.125
13 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 02:31:12.224
14 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
15 Mathias Bundsgaard Matz - Team ABC Junior s.t.
16 Johan Price-Pejtersen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:31:14.885
17 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
18 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 02:32:19.344
19 Joakim Lisson - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:32:50.014
20 Peter Haslund - Pythonprocom - Velowear 02:33:25.29
21 Mathias Mortensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
22 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
23 Christoffer Wall - Halmstad CK-SE s.t.
24 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev 02:33:36.123
25 Rasmus Stigaard - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:34:01.655
26 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring 02:38:34.39
27 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior s.t.
28 Marcus Olsen - Team ABC Junior s.t.
29 Jannik Ljungdahl - Team Cycling Elite Copenhagen 02:38:45.685
30 Magnus Tuxen Rosing - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:53:48.43
31 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
-
Dame A -
    -    
1 Iben Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:09:10.919
2 Hanna Nilsson - Åhus CK 02:09:15.024
-
-
Dame B -
    -    
1 Lene Børgesen - Hvidovre Cykle Klub 01:58:04.419
2 Mette Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
3 Tine-Marie Hansen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 Aino Abrahamsen - Cycling Club Wellcome - CCW 02:07:35.564
6 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
-
U17 -
    -    
1 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring 01:45:52.403
2 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring s.t.
3 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
4 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring 01:45:54.516
5 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club 01:45:56.188
6 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 01:46:00.98
7 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre 01:46:04.799
8 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club s.t.
9 Frederik Egehus - Lyngby Cycle Club 01:46:07.457
10 Sebastian Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
11 Laurits Skydsgaard Jensen - Greve Cykle Club s.t.
12 Benjamin Movang - Lyngby Cycle Club s.t.
13 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev s.t.
14 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Simon Høy - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
16 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club s.t.
17 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring s.t.
18 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
19 Kasper Andersen - Sydkysten Cykling s.t.
20 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
21 Axel Holm - FK Trampen s.t.
22 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring s.t.
23 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:46:11.466
24 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev s.t.
25 Felix Clausen - Amager Cykle Ring 01:46:12.969
26 Victor Hein Eriksen - Roskilde Cykle Ring s.t.
27 Peter Busk - Greve Cykle Club 01:46:20.284
28 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 01:46:22.132
29 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club 01:46:27.526
30 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring 01:49:28.108
31 Philip Heinisch - Lyngby Cycle Club 01:59:02.027
32 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport s.t.
33 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring 02:02:07.888
34 Emil Weis - Roskilde Cykle Ring s.t.
35 Victor Dahl Saltoft - Holbæk Cykelsport 02:08:33.431
36 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 02:16:54.3
-
U13 -
    -    
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:36:00.003
2 Magnus Machholdt - Hvidovre Cykle Klub 00:36:13.485
3 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
4 Marius Hansen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
5 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring s.t.
6 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
7 Caleb Lind - Hvidovre Cykle Klub s.t.
8 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring s.t.
9 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
10 Emil Therkildsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
11 William Lowth - Ordrup Cykle Club s.t.
12 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
13 Erik Christoffersen - Ordrup Cykle Club s.t.
14 William Bunde - Amager Cykle Ring s.t.
15 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club s.t.
16 Mathias Rimm jeppesen - Roskilde Cykle Ring s.t.
17 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring s.t.
18 Victor Vad - Ordrup Cykle Club s.t.
19 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:36:19.033
20 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:36:20.594
21 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring s.t.
22 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring s.t.
23 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club 00:36:59.741
24 Johan Borgström - Höllviken CK - SE 00:39:35.172
25 Mads Malmqvist - Cykleklubben Fix Rødovre 00:40:12.362
26 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
27 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring 00:42:01.204
28 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted 00:42:03.622
29 Magnus Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00:42:07.894
30 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring s.t.
31 Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
32 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring s.t.
33 Peter Andersen - K C K Herlev 00:45:51.426
34 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring 00:45:54.973
-
U15 -
    -    
1 Mads Christiansen - Roskilde Cykle Ring 01:06:41.666
2 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport s.t.
3 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
4 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
5 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport 01:07:03.037
6 Adam Holm Jørgensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
7 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring s.t.
8 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
9 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
10 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club 01:07:05.294
11 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club s.t.
12 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club 01:09:18.276
13 Mathias Daniel Hansen - Roskilde Cykle Ring 01:09:25.882
14 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring s.t.
15 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring 01:09:30.205
16 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub 01:10:15.138
17 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:10:23.954
18 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club 01:10:49.649
19 Sebastian Roer Iversen - K C K Herlev s.t.
20 Oskar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:10:51.718
21 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club 01:11:12.291
22 Elias Martin Modest - Sydkystens Cycling 01:14:09.642
23 Nikolaj Lysholm Larsson - Cykleklubben Fix Rødovre 01:16:19.391
24 William Gudmann - Lyngby Cycle Club s.t.
25 Issac Rasmussen - Næstved Bicycle Club s.t.
26 Markus Bjørno - Lolland-Falster Cykle Klub 01:16:32.744
27 Sebastian Graabæk - Næstved Bicycle Club 01:16:37.987
28 Mads Gerding - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
29 Mads Emil Hansen - Holbæk Cykelsport 01:16:51.415
30 Tobias Øager Møller - Lolland-Falster Cykle Klub 01:16:59.096
31 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring 01:24:35.424
32 Frederik Elkrog - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:31:12.393
-
U11 -
    -    
1 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:26:40.908
2 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre 00:29:00.487
3 Noah Mikkel Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:29:18.991
-
U16 piger -
    -    
1 Julia Borgström - Höllviken CK - SE 01:10:11.71
2 Tuva Richter - Staffanstorp CK 01:10:18.075
3 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring s.t.
4 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 01:15:14.085
5 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring 01:16:58.21
6 Thilde Helgelin - CK Ringen 01:31:31.27
7 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 01:36:53.934
-
U13 piger -
    -    
1 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:42:03.666
2 Ida Merete Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:42:07.014
3 Mathilde Estvan-Slonina - Team Cycling Ringsted 00:48:25.48
4 Olivia Peuhkuri Pedersen - Næstved Bicycle Club 00:49:11.685
-
U11 piger -
    -    
1 Johanne Resen - Amager Cykle Ring 00:26:42.61
2 Paulina Peuhkuri Pedersen - Næstved Bicycle Club 00:29:44.559
3 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling 00:30:44.502
4 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:32:49.761
-
U19 piger -
1 Nanna Warming - Amager Cykle Ring 02:11:37.483
-
H70 -
1 Per Jess - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:23:58.256

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

G.P. Sportivi Sovilla(1.1) 16/05

Trofeo Andratx - Mirador ...(1.1) 15/05

Trofeo Palma(1.1) 16/05

Tour de Gironde Internati...(2.1) 15/05-16/05

Tour of Thailand(2.1) 11/05-16/05

G.P. Sportivi Sovilla(1.1) 16/05

Trofeo Palma(1.1) 16/05

Vuelta a Burgos Feminas(2.WWT) 20/05-23/05

Tour du Finistère(1.1) 22/05

Veenendaal-Veenendaal Cla...(1.1) 22/05

Trophée Centre Morbihan(2.NCUP) 22/05-23/05

Vuelta Ciclista a la Regi...(1.1) 23/05

Tour of Japan(2.1) 23/05-30/05

Mercan'Tour Classic Alpes...(1.1) 24/05

Ronde van Limburg(1.1) 24/05

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

EKSKLUSIVT TILBUD: SE ALLE GIRO ETAPER I FULD LÆNGDE & UDEN REKLAMER