Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Agro-top løbet i Skive

Resultater fra Agro-top løbet i Skive

27. april 2014 17:09Foto: Bikefoto.dk

I dag blev licensløbet Agro-Top løbet arrangeret af Skive CK, det gav følgende resultater.

A  Distance: 132 km.
1 Michael Carbel Svendgaard CULT Energy Vital Water 03.05,04
2 Jesper Odgaard Nielsen Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
3 Magnus Cort Nielsen CULT Energy Vital Water 03.05,21
4 Emil Bækhøj Halvorsen Riwal Cycling Team s.t.
5 Rolf Nyborg Broge Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
6 Jacob Gye Madsen Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
7 Rasmus Mygind Team TREFOR - Blue Water s.t.
8 Torkil Veyhe Odder Cykel Klub s.t.
9 Christoffer Lisson Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
10 Daniel Rehn Team ABC Elite 03.05,45
11 Mikkel Mortensen Riwal Cycling Team 03.05,53
12 Yannick Janssen Blitz Merida s.t.
13 Heine Hansen Bornholm Pro Cycling 03.07,32
14 Mathias Dam Westergaard Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
15 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.07,34
16 Anders Holm Bornholm Pro Cycling 03.08,06
17 Emil Wårsøe Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
18 Nils Lau Nyborg Broge Randers Cykleklub af 1910 s.t.
19 Alexander Brøchner Odder Cykel Klub 03.08,12
20 Jens Møller Pedersen Randers Cykleklub af 1910 03.08,17



Karsten Mikkelsen vinder i B-klassen (Foto: Bikefoto.dk)
 


Klasse: B  Distance: 106 km.
1 Karsten Mikkelsen Thy Cykle Ring 02.35,28
2 Andreas Holm Gylling Team Jutlander Bank 02.35,30
3 Kasper Würtz Schmidt Randers Cykleklub af 1910 02.35,58
4 Nikolaj Høyen Gudiksen Nr. Søby Cykel Klub s.t.
5 Nicolaj Steen Horsens Amatør Cykleklub s.t.
6 Jakob Frandsen Cykel Klubben Djurs s.t.
7 Thomas Edemann Jensen Team Jutlander Bank s.t.
8 Morten Mikkelsen Thy Cykle Ring s.t.
9 Steen Skov Laursen Silkeborg I.F. Cykling s.t.
10 Mathias Bregnhøj Odder Cykel Klub s.t.
11 Frederik Rosenbæk Cykling Odense s.t.
12 Simon Hamann Larsen Herning Cykle Klub 02.38,44
13 Jesper Jensen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.39,08


Klasse: C  Distance: 106 km.
1 Magnus Tholstrup Skjøth Odder Cykel Klub 02.43,57
2 Mathias Villadsen Nr. Søby Cykel Klub 02.43,57
3 Steffen Schneider Aalborg Cykle-Ring s.t.
4 Martin Gro Nygaard Herning Cykle Klub s.t.
5 Frederik Muff Cykle Klubben Aarhus 02.44,02
6 Christian Olesen Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Jeppe Norup Dal Cykle Klubben Aarhus 02.44,34
8 Viktor Kodal Herning Cykle Klub s.t.
9 Paw Sørensen Aalborg Cykle-Ring s.t.
10 Patrick Bak Nielsen Aalborg Cykle-Ring s.t.
11 Thomas K. Thomassen Randers Cykleklub af 1910 s.t.
12 Jesper Korsgaard Silkeborg I.F. Cykling s.t.


Klasse: D  Distance: 84 km.
1 Mads Søgaard Mondrup Herning Cykle Klub 02.08,57
2 kenni schmidt Grenå Cykle Club 02.09,00
3 Thomas Jepsen Sønderborg Cykle Klub s.t.
4 Henrik Gydesen Cykle Klubben Aarhus s.t.
5 Thomas Theilgaard Sørensen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
6 René Jakobsen Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Casper Hougaard Jensen Vejen Bicykle Club s.t.
8 Rasmus Wagner Hammel Cykle Klub s.t.
9 Bo Holm Andersen Fredericia Cycle Club 02.09,04
10 Niclas Kjærhus Sørensen Horsens Amatør Cykleklub 02.09,08
11 Søren Damgaard Nr. Søby Cykel Klub 02.09,14
12 Danny Troest Petersen Aalborg Cykle-Ring 02.09,17
13 Michael Sand Per P. Cykler 02.09,19
14 Rasmus Godsk Skive Cykle Klub 02.09,26
15 Torben Damsgaard Johansen Hammel Cykle Klub 02.09,35


Klasse: Junior  Distance: 106 km.
1 Silas Toftemark Team Kel-berg Roskilde Junior 02.40,55
2 Kristian Arnth Sørensen Giordana Isaac Cycle Herning 02.40,55
3 Andreas Hyldgaard Jeppesen Giordana Isaac Cycle Herning s.t.
4 Kasper Andersen Giordana Isaac Cycle Herning 02.40,57
5 Søren Malling Siggaard Giordana Isaac Cycle Herning s.t.
6 Anders Hardahl Giordana Isaac Cycle Herning s.t.
7 Silas Zacharias Clemmensen Aalborg Cykle-Ring s.t.
8 Jesper Schultz Giordana Isaac Cycle Herning s.t.
9 Daniel Bligaard Lyhne Giordana Isaac Cycle Herning 02.41,02
10 Jesper Bundgård Vinkel Team Kel-berg Roskilde Junior 02.41,45
11 Jonas Vingegaard Rasmussen Odder Cykel Klub 02.41,56
12 Mathias Norsgaard Jørgensen Team Kel-berg Roskilde Junior 02.43,45
13 Andreas Aidel Hammel Cykle Klub s.t.


Klasse: Dame A  Distance: 106 km.
1 Christina Siggaard Firefighters Upsala 2.58,51


Klasse: Dame B  Distance: 63 km.
1 Johanne Suhr Mortensen Cykle Klubben Aarhus 01.45,42
2 Olivia Overskov Jakobsen Ry Cycle Club 01.45,50


Klasse: Dame Junior  Distance: 63 km.
1 Simone Eg Team Rytger 01.41,39
2 Trine Holmsgaard Herning Cykle Klub 01.46,28


Klasse: Veteran H40  Distance: 106 km.
1 Jesper Dannerfjord Hammel Cykle Klub 02.28,40
2 Thomas Lund Herning Cykle Klub 02.37,03
3 Henrik Jensen Randers Cykleklub af 1910 02.37,46
4 Robert Følbæk Brædstrup Cykel Klub s.t.
5 brian poulsen Horsens Amatør Cykleklub s.t.
6 Jes Knudsen Cykel Klubben Djurs s.t.
7 Anders Krebs Ovesen Silkeborg I.F. Cykling s.t.
8 Dennis Boje Nissen Tønder Amatør Cykle Ring 02.42,01
9 Bo Haugaard Odder Cykel Klub 02.42,33
10 Flemming Steen Horsens Amatør Cykleklub s.t.
11 Dan Holtebo Aalborg Cykle-Ring s.t.
12 Morten Freitag Kolding Bicycle Club s.t.


Klasse: Veteran H50  Distance: 84 km.
1 Lars Christensen Aalborg Cykle-Ring 02.07,51
2 Peter Faldt Jensen Fredericia Cycle Club 02.08,05
3 Roy Andersen Randers Cykleklub af 1910 02.08,12
4 Per Pedersen Per P. Cykler 02.11,22
5 Gudmund Brændgaard Horsens Amatør Cykleklub 02.11,23
6 Hans Kristian Hoffmann Hedensted Cykel Klub 02.12,02
7 Jørgen Friis Kjeld Middelfart Cykel Club s.t.
8 Lars-Bo Marcussen Sønderborg Cykle Klub s.t.
9 Tage Odgaard Nielsen Thy Cykle Ring s.t.
10 Per Husted Skive Cykle Klub s.t.
11 Ulrich Jung Randers Cykleklub af 1910 s.t.


Klasse: Veteran H60  Distance: 63 km.
1 Tommy Vibholm Horsens Amatør Cykleklub 01.45,35
2 Ove Birk Cykle Clubben Hjørring 01.45,37
3 Arne Post Skive Cykle Klub 01.45,39
4 Per Sandahl Nr. Søby Cykel Klub 01.45,40
5 Peter Kondrup Fredericia Cycle Club s.t.
6 Jan Pallesen Skive Cykle Klub s.t.
7 Steffen Munch Hansen Cykle Clubben Hjørring s.t.


Klasse: U17  Distance: 63 km.
1 Rasmus Lund Pedersen Cykling Odense 01.32,56
2 Nicolai Clausen Herning Cykle Klub s.t.
3 Anthon Charmig Odder Cykel Klub s.t.
4 Sebastian Ifversen Randers Cykleklub af 1910 s.t.
5 Jorn Oerlemans Horsens Amatør Cykleklub s.t.
6 Nick Brigsted Horsens Amatør Cykleklub 01.32,57
7 Frederik Sønderby Jensen Horsens Amatør Cykleklub s.t.
8 Mathias Mortensen Kolding Bicycle Club 01.37,49
9 Andreas Handberg Madsen Herning Cykle Klub s.t.
10 Casper Kjelgaard Ilsø Cykle Clubben Hjørring s.t.
11 Søren-Hjalte Steinholm Haderslev Starup Cykelklub s.t.
12 Jakob Olsen Silkeborg I.F. Cykling s.t.
13 Rasmus Stigaard Rødekro Cykle Club - RKCC s.t.
14 Mikkel Feldtmann Hansen Aalborg Cykle-Ring 01.37,52
15 Magnus Andersen Aalborg Cykle-Ring s.t.
16 Andreas Knudsen Silkeborg I.F. Cykling 01.38,30
17 Oliver Nielsen Hobro Cykle Club af 1938 01.39,05
18 Jakob Hansen Herning Cykle Klub 01.39,05
19 Rune Bergmann Aalborg Cykle-Ring s.t.
20 Mikkel Beck Olsen Randers Cykleklub af 1910 s.t.
21 Benjamin Irving Cykle Clubben Hjørring s.t.
22 Asbjørn Hellemose Hammel Cykle Klub s.t.
23 Andreas Stenger Føhns Herning Cykle Klub s.t.
24 Mads Vinther Aalborg Cykle-Ring 01.39,09
25 Oliver Boel Haderslev Starup Cykelklub 01.40,11


Klasse: U16 piger  Distance: 42 km.
1 Lærke Elstrøm Jensen Hedensted Cykel Klub 01.17,36
2 Silje Alsbjerg Nr. Søby Cykel Klub 01.25,37


Klasse: U15 drenge  Distance: 42 km.
1 Niklas Spilcker Jacobsen Silkeborg I.F. Cykling 01.11,59
2 Jonas Nybo Skive Cykle Klub s.t.
3 Aksel Bech Skot-Hansen Cykel Klubben Djurs s.t.
4 Frederik Eriksen Silkeborg I.F. Cykling s.t.
5 Morten Andreas Stampe Odder Cykel Klub s.t.
6 Lauritz Aarslev Cykel Klubben Djurs s.t.
7 Mads Degn Horsens Amatør Cykleklub 01.15,10
8 jacob Hindsgaul Middelfart Cykel Club s.t.
9 Nicolai Zinck Kristensen Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
10 Anders Vibsig Nielsen Herning Cykle Klub s.t.
11 mads andersen Hedensted Cykel Klub s.t.
12 Lucas Wulff Andersen Odder Cykel Klub s.t.
13 William Blume Levy Horsens Amatør Cykleklub s.t.
14 Sebastian Theodor Millinge Petersen Herning Cykle Klub s.t.
15 Sebastian Changizi Silkeborg I.F. Cykling s.t.
16 Jonas Nygaard Perto Cykel Klubben Djurs s.t.
17 Jacob Juul Horsens Amatør Cykleklub s.t.


Klasse: U13 drenge  Distance: 25 km.
1 Marcus Breiner Nr. Søby Cykel Klub 00.48,36
2 Anders Toft Nielsen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.48,36
3 Rasmus Madsen Herning Cykle Klub s.t.
4 Oliver B. Søndergaard Silkeborg I.F. Cykling s.t.
5 Alfred Rasmussen Odder Cykel Klub s.t.
6 Julius Christian Gulmann Thy Cykle Ring s.t.
7 Aksel Klinge Middelfart Cykel Club s.t.
8 Christian Spang Kjeldsen Silkeborg I.F. Cykling s.t.
9 Casper Kaysen Hammel Cykle Klub s.t.
10 Frederik Bjørn Sørensen Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 Tobias Lillelund Herning Cykle Klub s.t.


Klasse: U13 piger  Distance: 25 km.
1 Maria Bertelsen Herning Cykle Klub 00.48,39
2 Mie Degn Horsens Amatør Cykleklub 00.51,56


Klasse: U11 drenge  Distance: 17 km.
1 Kevin Biehl Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.32,37
2 Tobias Breiner Nr. Søby Cykel Klub 00.34,10
3 Philip Steenbjerg Herning Cykle Klub 00.38,08
4 Jens Bak Bjerregaard Odder Cykel Klub s.t.


Klasse: U11 piger  Distance: 17 km.
1 Gullborg Guttesen Give Cykelklub (elite) 00.37,15
2 Julie Lillelund Herning Cykle Klub 00.37,17

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Omloop Het Nieuwsblad(1.UWT) 29/02

Tour de Taiwan(2.1) 01/03-05/03

Le Samyn(1.1) 03/03

Strade Bianche(1.WWT) 07/03

Strade Bianche(1.UWT) 07/03

Paris-Nice(2.UWT) 08/03-15/03

Grote prijs Jean-Pierre M...(1.1) 08/03

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

VIND KONTANTER - DELTAG I FELTET.DK STORE CYKELSPIL