Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Designa Løbet og Marcello Bergamo Cup
18. maj 2013 16:07 af Kenneth Meyer Foto: Feltet.dk

 

Pinseløbene begyndte i dag traditionelt med Designa Løbet og Marcello Bergamo Cup arrangeret af Silkeborg IF Cykling.

 

Godt 850 ryttere var til start i alle klasser, og det blev til endnu en sejr til Lasse Norman Hansen og Blue Water Cycling holdet i A-Klassen, da han i en to-mandsspurt slog banelandsholdkollegaen fra TREFOR Rasmus Quaade, mens Mathias Dam Westergaard fra Team Designa Køkken-Knudsgaard lidt efter kørte ind på tredjepladsen.

 

Hos kvinderne kom en større gruppe til mål og skulle spurte om sejren. Den tog Christina Siggaard og Team Rytger foran Amalie Dideriksen (Amager CR) og Julie Leth (Team Hitec Products)

A  

1 Lasse Norman Hansen - Blue Water Cycling 03.41,27
2 Rasmus Christian Quaade - Team Tre-For 03.41,27
3 Mathias Dam Westergaard - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.41,38
4 Jimmy Sørensen - Christina Watches - Onfone 03.42,11
5 Aske Louring Vorre - Blue Water Cycling 03.42,14
6 Casper Folsach - Team Tre-For 03.44,06
7 Andreas Dall-Jepsen - Team Netcompany - Cycling Culture
8 Martin Lind - Team Concordia Forsikring Riwal
9 Mathias Lisson - Team J. Jensen - Ramirent 03.44,12
10 Jesper Hansen - Team J. Jensen - Ramirent 03.44,43
11 Morten Larsen - Aalborg CR 03.44,49
12 Nicklas Overgaard Pedersen - Team ScaffCo Stilladser 03.44,55
13 Dennis Herforth Jensen - Bornholm Pro Cycling
14 Marc Hester - Christina Watches - Onfone 03.44,55
15 Frederik Plesner - Team Tre-For
16 Rolf Nyborg Broge - Team Designa Køkken - Knudsgaard
17 Mads Hardahl - Aalborg CR
18 Steffen Munk Christiansen - Odder CK
19 Frederik Rasmussen - Team Netcompany - Cycling Culture
20 Simon Eiby - Team Netcompany - Cycling Culture 03.45,24
21 Mads Lilholm Meyer - Team Designa Køkken - Knudsgaard 03.46,01
22 Stefan Ravn Olsen - Team Netcompany - Cycling Culture 03.46,28
23 Rasmus Juliussen - Bornholm Pro Cycling 03.46,36
24 Christian Carlsbæk Møller - Odder CK
25 Rasmus Correl Roesgarth - Team Netcompany - Cycling Culture 03.47,04
26 Ulrik Binderup Christensen - Aalborg CR 03.47,10
27 Alexander Brøchner - Odder CK 03.47,22
28 Jimmi Peder Klitggard Purkær - Aalborg CR 03.49,31
29 Joakim Mikkel Svensson - Cycling Team Rungsted CK 03.51,12
30 Morten Høberg Nielsen - Christina Watches - Onfone
31 Philip Nielsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
32 Mikkel Black Christensen - Odder CK
33 Emil Bækhøj Halvorsen - CK Aarhus
34 Mikkel Mortensen - Team Concordia Forsikring Riwal
35 Sebastian Juul - ABC
36 Patrick Olesen - Team Tre-For
37 Jesper Odgaard Nielsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
38 Søren Pugdahl Pedersen - Blue Water Cycling
39 Mathias Møller - Blue Water Cycling
40 Patrik Rybardt - CK Ringen
41 Magnus Damsbo Lund - Team Netcompany - Cycling Culture
42 Asbjørn Kragh Andersen - Team Tre-For
43 Jonas Rasmussen - Middelfart CC
44 Stefan Linne Jørgensen - Sydkystens Cycling 03.56,20
45 Andreas Høst - Odder CK
46 Jannich Geisler - Radsport Rheein Neckar
   
   
  
1 Jakob Frandsen - CK Djurs 02.28,20
2 Anders Krogh Jensen - Randers CK 1910
3 Rasmus Kristensen - Vejle CK 02.28,23
4 Lucas Carstensen - Harburger RG
5 Troels Nakel - Cykling Sydfyn
6 Nils Lau Nyborg Broge - Randers CK 1910
7 Morten Banke - Silkeborg IF Cykling
8 Karsten Mikkelsen - Thy CR
9 Nikolaj Høyen Gudiksen - Nr. Søby CK
10 Nicolai Skou Sprenger - CCH Hjørring
11 Jacques Stilling - Randers CK 1910 02.28,26
12 Peder Jacobsen - CC Hillerød 02.28,51
13 Sebastian Hartvigsen - ABC 02.28,52
14 Jeppe Tølløse - Lyngby CC
15 jacob lykke - Silkeborg IF Cykling
16 Lars Carstensen - ABC
17 Nils Eigil Bradtberg - ABC
18 Halfsteinn Geirsson - Tindur
19 Anders Banke - Middelfart CC
20 Aleksej Calmann - Vesthimmerland CK
21 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
22 Torben Ternstrøm - Tønder ACR
23 Sebastian Beyer - Harburger RG 02.28,56
24 Nikolaj Henning - Middelfart CC
25 Anders Frost - Lyngby CC 02.28,59
26 nikolaj rønhede - CK Fix 02.29,06
27 Niels Munk Asmussen - Middelfart CC 02.29,11
28 Jacob Mørkøv Christiansen - ABC 02.29,23
29 Jens Lausten Hansen - Sønderborg CK 02.30,37
30 Thomas Lund - Herning CK
31 Paw Sørensen - Randers CK 1910 02.31,06
32 Morten Rasmussen - Cykling Sydfyn 02.31,23
33 Nicolai Stegmann - Næstved BC 02.31,46
34 Lars Iversen - Viborg Cycling 02.37,02
35 Morten Myrhøj Monrad Nielsen - Odder CK 02.40,17
36 Steen Skov Laursen - Silkeborg IF Cykling 02.43,20
37 Morten Mejsen Westergaard - Vejle CK 02.44,21
38 Mads Frank - Kolding BC 02.57,39
39 Nicolai Jørgensen - Haderslev Starup CK
40 Sebastian Refsgaard - DCR Ballerup 02.59,31
   
   
C   
1 Rasmus Fjordside - Odder CK 02.34,50
2 Robert Nijmeijer - WRV De Peddelaars 02.36,09
3 Casper Nissen - CK Aarhus
4 Sune Albert - CK Aarhus 02.36,48
5 Michael Mortensen - Aalborg CR 02.37,02
6 Jens Møller Pedersen - Randers CK 1910 02.38,28
7 Jesper Kael Jensen - Randers CK 1910 02.38,37
8 kristian gosvig - Cykling Odense
9 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 02.38,42
10 Christian Vaaben - Hammel CK
11 Nikolaj Rud Østergaard - Skive CK
12 Kristian Flagstad - CK Aarhus 02.39,02
13 Thomas Mikkelsen - Horsens AC 02.39,35
14 kasper kalhøj - Holstebro CC 02.39,43
15 Eskil Vammen - CK Aarhus
16 Michael Damm Kohberg - Haderslev Starup CK
17 Rasmus Dyhr Dalsgaard - CK Aarhus
18 Mike Isaksen - Skive CK 02.39,47
19 Karsten Kousgaard - Randers CK 1910
20 Leon Vibholm - Horsens AC 02.41,03
21 Sebastian Andersen - Odder CK 02.41,25
22 Steffen Schneider - CCH Hjørring 02.41,38
23 Mads Olsen - Randers CK 1910 02.45,05
24 Emil Pedersen - Randers CK 1910 02.45,05
25 Henrik Kücken - Rødekro CC 02.45,05
26 Casper Skaarup - Fredericia CC
27 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup CK 02.47,05
28 Martin Gro Nygaard - Herning CK 02.49,59
29 Rasmus Esmann Ginnerup - Thy CR
30 Lars Blirup - Aalborg CR 03.03,43
31 Steffen Nielsen - Aalborg CR 03.08,41
32 Mathias Meldgård - Aalborg CR 02.53,28
33 Thomas Gjødsbøl - Give Cykelklub 02.57,06
   
   
D   
1 Morten Gade - Aalborg CR 01.46,56
2 Sebastian Busk - Amager CR
3 Emil Folmer Kristensen - Hedensted Cykelklub 01.46,57
4 Per Hagedorn Pallesen - Skive CK
5 Freddy Hansen - Skive CK
6 Erik Zoega - Nyborg CK
7 Jes Herlufsen - Fredericia CC
8 Johnny Brandt - Hammel CK
9 Peter Hansen - Odder CK
10 Simon Hemmsen - Cykling Odense
11 Jesper Emil Linkis - Aalborg CR
12 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR
13 Stefan Ryom - Odder CK
14 Søren Damgaard - Nr. Søby CK
15 Thomas Kofod - Hvidovre CK
16 Brian Johnsen - Silkeborg IF Cykling
17 Klaus Nielsen - Thy CR
18 Victor Ander Søndergaard - Randers CK 1910
19 Dan Olesen - Vejle CK
20 Kristian Hald - CCH Hjørring
21 Kim Thomsen - Give Cykelklub
22 Kim Thomsen - Give Cykelklub
23 peter roed knudsen - Cykling Odense
24 Mads Primgaard - Silkeborg IF Cykling
25 Jonas Værum Kristensen - Nr. Søby CK
26 Flemming Damgaard Andersen - Horsens AC
27 Daniel Svingel - Horsens AC
28 kim ternstrøm - Tønder ACR
29 Christian Just - Gl. Rye MTB
30 Jesper Dannerfjord - Hammel CK
31 Mathias Henning - Middelfart CC
32 Alexander Møller - Faaborg Ski og Motionsklub
33 Jesper Korsgaard - Silkeborg IF Cykling
34 Hans Helleshøj Buch - CK Aarhus
35 Johan Svanfeldt - CK Ringen
36 Jakob Kriegbaum - Gl. Rye MTB
37 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR
38 Michael Jensen - Randers CK 1910
39 Arne WOLFGRAMM - SG Athletico Büdelsdorf
40 Erik Spleth Bazuin - Hobro CK38
41 Jonas Knudsen - Nr. Søby CK
42 Sune Christian Johansen - Horsens AC
43 Simon Madsen - Sønderborg CK
44 Simon Persson - RnG Cycling
45 Brian Voigt Jakobsen - Horsens AC
46 Jeppe Gjerding - Hedensted Cykelklub
47 Stig Bruun - Holstebro CC
48 Nick Lissner - Aalborg CR
49 Anders Buhl Hansen - Cykling Odense 01.47,08
50 Lars Engelund Pedersen - Odder CK 01.47,12
51 Nikolaj Bonde - Viborg Cycling 01.48,02
52 Frode Nielsen - Hammel CK 01.49,39
53 Morten Bjerre - Vesthimmerland CK 01.50,22
54 Kasper Thomsen - CK Djurs
55 Danny Troest Petersen - Aalborg CR 01.50,28
56 Kristian Lilliendal - Cykling Odense 01.51,41
57 Morten Ib Nielsen - Ordrup CC
58 René Gier Vemmelund - Give Cykelklub 01.51,47
59 Martin Meyhoff - Kieler RV 01.52,15
60 Palle Bang Thomsen - Skive CK 01.52,18
61 Søren Galsgaard - Ringkøbing CC 01.52,23
62 Lasse Sørensen - Vejle CK 01.52,37
63 Jakob Prang Kortbæk - Thy CR 01.56,33
64 Rasmus Bang Poulsen - Cykling Odense 01.56,40
65 Jan Holst Rothmann - CCH Hjørring 01.57,07
66 Simon Lindbøg Lang - CK Djurs 01.59,06
67 Martin Kolding - CK Aarhus 02.01,10
68 Jim Kjærhus - Holstebro CC 02.01,13
69 Martin Krusell Nielsen - Thy CR 02.05,12
70 Jesper Vernersen - Fredericia CC 02.06,22
71 Jan Koc - Hvidovre CK 02.08,34
72 Rene Kjærgaard Christensen - Middelfart CC 02.09,35
73 Ulrich Jung - Randers CK 1910 02.10,30
74 John Olsen - ABC 02.14,04
75 Dan Lichon - Aalborg CR 02.36,43
76 Mads Jensen - CCH Hjørring 02.17,59
   
   
Junior   
1 Alexandar Lander - Team Pythonpro.com - Spar Nord 02.32,00
2 Anders Hardahl - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 02.32,14
3 Rune Almindsø Andersen - Team Pythonpro.com - Spar Nord 02.33,53
4 Mads Corell - Team Roskilde Junior
5 Christoffer Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
6 Jonas Poulsen - Team Roskilde Junior 02.34,04
7 Marcus Bønlykke - Team Pythonpro.com - Spar Nord
8 Henrik Pedersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
9 Rasmus Bøgh Wallin - Team HH Malerentreprise
10 Mikkel Bahnsen - Horsens AC
11 Thomas Uttrup Sandstrøm - Team Roskilde Junior
12 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR
13 Simon Nybo Holgersen - Comentor - Ribe Cykellager
14 Nicolaj Steen - Horsens AC
15 Kristoffer Kjeldmann - Team CVM Junior 02.36,19
16 Frederik Mailund Lassen - Horsens AC
17 Nikolaj Fevre - Team CVM Junior 02.38,13
18 Andreas Serop Larsen - ABC
19 Mathias Nørgaard Villadsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
20 Kristian Arnth Sørensen - Blue Water Junior
21 Jakob Dybdahl - Vejen BC
22 Marius Therkildsen - Team Pythonpro.com - Spar Nord
23 Helmut Wacker - Roskilde CR
24 Frederik Brendborg Rasmussen - ABC
25 Jesper Sommer Jensen - Odder CK
26 Frederik Vejrum Laursen - Vejen BC
27 Jesper Bundgård Vinkel - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 02.38,15
28 Daniel Bligaard Lyhne - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
29 Mathias Jessen - Sønderborg CK
30 Oliver Almind - Team HH Malerentreprise
31 Tore Thøgersen - Nyborg CK
32 Jacob Kruse Jensen - Team CVM Junior
33 Andreas Brandt Aidel - Hammel CK 02.38,21
34 Rasmus B. Olsen - CC Hillerød 02.42,41
35 Mikkel Bøje Pedersen - Team Roskilde Junior 02.43,40
36 Steffan List - Horsens AC 02.44,02
37 Lasse Høilund Johansen - Team Pythonpro.com - Spar Nord 02.44,27
38 Jeppe Norup Dal - CK Aarhus
39 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR 02.45,44
40 Jonas Jensen - Silkeborg IF Cykling 02.48,11
41 Magnus Tholstrup Skjøth - Team ScaffCo Stilladser 02.49,03
42 Louis Sørensen - Viborg Cycling 02.57,04
43 Oskar Kjul Feldstedt - Viborg Cycling 03.05,11
44 Jesper Jensen - Horsens AC 03.27,43
45 Paul Lindenau - RV Germania Hamburg 03.36,55
46 Jacob Ravn - Holstebro CC 02.40,16
   
   
Dame A   
1 Christina Malling Siggaard - Team Rytger 03.01,24
2 Amalie Dideriksen - Amager CR
3 Julie Leth - Breast Cancer Care Cycling Team
4 Britt Lauenborg - ABC
5 Kamilla Sofie Vallin - Team Rytger
6 Iben Bohé - CC Hillerød
7 Edit Wilson - Team Crescent D.A.R.E - Staffanstorp CK
8 Camilla Møllebro Pedersen - Holstebro CC
9 Pernille Mathiesen - Team Rytger
10 Susanne Plambeck - Harburger RG
11 Maria Ogn Gudmundsdottir - Tindur
12 Line Rehde - CK Aarhus
13 Trine Lorentzen - ABC
14 Mette Line Eriksen - Fredericia CC
15 Kristina Morin - CK Ringen
16 Robb Lisa - RV Germania Hamburg
17 Amalie Winther Olsen - Team Rytger
18 Mette Fugl - ABC
19 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød
20 Maria Julie Hansen - Ordrup CC
21 Annie Bay-Smidt - Aalborg CR
22 Anika Rasmussen - Cykling Odense 03.10,37
23 Anna Pålsson - Team Rytger
24 Ines Hinrichs - Bertram & Römer 03.15,16
25 Svenja Pawelczyk - Harburger RG 03.15,16
26 Line Bang Peronard - ABC 03.16,09
27 Anita Yvonne Stenberg - ABC 03.53,05
   
   
Veteran H40   
1 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling 02.34,12
2 Jan Birk Oxlund - Vejen BC
3 Søren Brøndum - Odder CK
4 Jes Knudsen - CK Djurs
5 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling
6 Steen Larsen - Horsens AC 02.35,59
7 Mads G Nicolaysen - Holte Cykel Klub
8 Esben Tange - Hvidovre CK
9 Aksel Nielsen - Aalborg CR
10 Flemming Steen - Horsens AC
11 Henrik Roland Jensen - CK Aarhus
12 Jørgen Bligaard - Skive CK
13 jimmy havmøller - CK Aarhus
14 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse Farum CK
15 John Papsø - Silkeborg IF Cykling
16 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF - Kbh-Cykling
17 Christian Hamburg - RG Hamburg
18 Alexander Temme - RV Germania Hamburg
19 Kristian Israelsen Olsen - ABC
20 Lars T Sørensen - Horsens AC
21 Jacob Holk - Cykling Odense
22 Henrik Dann Andersen - Hammel CK
23 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg CK
24 Sune Steiniche Kjær - Silkeborg IF Cykling 02.36,40
25 Michael Mortensen - Cykling Odense 02.38,12
26 Henrik Jensen - Randers CK 1910
27 Claus Vinther Madsen - Cykling Odense 02.41,05
28 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense 02.42,04
29 Lars Klima - DBC
30 Ole Brønden Bach - Aalborg CR
31 jens peder rasmussen - Horsens AC 02.42,06
32 henrik pedersen - Cykling Odense
33 Poul Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 02.45,28
34 Christian Bache - Ordrup CC 02.45,33
35 Finn Yding Sørensen - Horsens AC 02.45,35
36 Thomas Erringsø - ABC 02.55,45
   
   
Veteran H50   

1 Alex Madsen - Randers CK 1910 01.43,53
2 Lars Fogtmann - CK Aarhus
3 Per Husted - Skive CK
4 Brian Jacobsen - Aarhus 1900 MTB
5 Laurits Thorning Jakobsen - CK Aarhus
6 Enrico Busch - Radteam Borgsdorf 01.44,18
7 Lars Erdmann - RV Germania Hamburg
8 Claus Larsen - ABC
9 Lars Christensen - Aalborg CR
10 Roy Andersen - Randers CK 1910
11 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens AC
12 Poul Overgaard - Herning CK
13 claus wårsøe - Cykling Odense 01.44,24
14 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg CK
15 Klaus Møller - CK Djurs
16 Morten Andersen - Fredericia CC
17 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling
18 Lutz Schröder - Sønderborg CK
19 Christian Sørensen - Lyngby CC
20 Jørgen Nielsen - Hammel CK
21 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby CK
22 Flemming Sørensen - Vejle CK
23 Ole Thøgersen - Nyborg CK
24 Stig Kjersgaard Nielsen - Randers CK 1910
25 Morten Ryan Hansen - DBC
26 Rudy Simonsen - Hammel CK
27 Per Møller - Rødekro CC
28 Jens Würtz - Aalborg CR
29 Jens Kasler - CC Hillerød
30 Knud Thaysen - Herning CK 01.44,30
31 Steffen Sørensen - Holstebro CC 01.44,32
32 jan høegh - Politiets IF - Kbh-Cykling 01.44,35
33 Mathias STURM - Kieler RV 01.45,30
34 Egon Vedel Kvist - Hammel CK
35 Sven Magnussen - Sønderborg CK
36 Jan Petersen - Nakskov CC
37 Bo Kruse - Silkeborg IF Cykling 01.46,51
38 Jørn Madsen - Holstebro CC 01.51,01
39 jens ankerstjerne - Hedensted Cykelklub
40 Ove Kjeldsen - Skive CK
41 Benny Jørgensen - Hammel CK 01.54,42
42 Lars-Erik Andersen - Faaborg Ski og Motionsklub 01.55,40
43 Fritz Kristensen - Rødekro CC
44 René Søberg - ABC 01.56,47
45 Finn Bjerg Olesen - Skive CK 01.56,50
46 Peter Vestergaard - Faaborg Ski og Motionsklub 02.06,30
47 Torben Kristensen - Vejle CK 02.59,55
   
   
Veteran H60   
1 Ole Jensen - Hedensted Cykelklub 01.52,43
2 bjarne brøndum - Cykling Nord Fyn 01.54,41
3 allan hillers - Skive CK 01.54,43
4 Helmuth Gram - Fredericia CC
5 Per Sandahl - Nr. Søby CK
6 Søren Vagtholm - Cykling Odense
7 Steffen Munch Hansen - CCH Hjørring
8 Helmer H Larsen - CK Aarhus
9 Claus Westerholt - LFCK
10 Manfred BARTSCH - SG Athletico Büdelsdorf
11 Svend E. Hansen - Svendborg CC
12 Peter Kondrup - Fredericia CC
13 Svend Erik Pedersen - Greve CC
14 Tommy Vibholm - Horsens AC
15 Wolf Schlundt - Radteam Borgsdorf
16 Benny Petersen - Nr. Søby CK
17 laust madsen - Horsens AC
18 Preben Nørskov - Holstebro CC
19 Klaus Neuhaus - RRG Osnabrück
20 ib jørgensen - Svendborg CC
21 Svend Christensen - Nr. Søby CK 01.54,48
22 Benny Jensen - Herning CK 01.59,22
23 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg CK 02.00,18
24 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg CK
25 Chres Christensen - CK Djurs 02.02,39
26 Kristian Vorgod Kristensen - Holstebro CC
27 Gerhard Albrecht - Velox Berlin 02.02,46
28 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa CC 02.08,18
29 Allan Søndergaard - Hammel CK 02.09,44
   
   
U17   
1 Christian Mikkelsen - Cykling Odense 01.46,52
2 Ludwig Cords - Harvestehuder RSV von 1909 01.46,54
3 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup 01.47,03
4 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense 01.49,10
5 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel CK 01.49,13
6 Mikkel Frølich Honoré - Middelfart CC 01.49,23
7 Mathias Norsgaard Jørgensen - Herning CK
8 Anthon Charmig - Odder CK
9 Niklas Larsen - Slagelse CR
10 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup
11 Bjarke Andersen - DCR Ballerup
12 Christoffer Tolstøj - Lyngby CC
13 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR
14 Christian Ingeman Lindquist - Amager CR
15 Tim Vang Cronqvist - Greve CC
16 Mathias Dahl Pedersen - Næstved BC
17 Lauritz Urnauer - Harburger RG
18 daniel jensen - Team Cycling Ringsted
19 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC
20 Mikkel Fenneberg - Vejen BC
21 marcus jønsson - Roskilde CR
22 Jorn Orlemans - Horsens AC
23 martin Nielsen - Team Cycling Ringsted
24 Thomas Henningsen - Viborg Cycling
25 Timothy Berthol Hansen - Ordrup CC
26 Søren Pedersen - Vejen BC
27 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK
28 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
29 Emil Funder - DCR Ballerup
30 Andreas Lund Andresen - CK Fix
31 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring
32 Philip Koch - Lyngby CC
33 Andreas Stokbro - Amager CR
34 Arne Birkemose - Cykling Odense
35 Mathias Mortensen - Kolding BC
36 Tobias Udengaard Juliussen - Hedensted Cykelklub
37 Nicolai petersen - Amager CR
38 Mikkel Bækø Bjerg - DCR Ballerup
39 Frederik Sønderby Jensen - Horsens AC
40 Mikkel Beck Olsen - Randers CK 1910
41 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Fredericia CC
42 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK
43 Patrick Grønsund - Greve CC
44 Karl Klinge - Middelfart CC
45 Nikolaj Vejby Møller - CK Djurs
46 Mathias Hannibal Christiansen - Roskilde CR
47 Frederik Poulsen - Holstebro CC
48 Mads Søgaard Mondrup - Herning CK
49 Daniel Villadsen - Herning CK
50 Villads Aase Ellebjerg - Cykling Odense
51 Jacob Michelsen - DCR Ballerup
52 Søren Siggaard - Herning CK
53 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR
54 Jakob Olsen - Silkeborg IF Cykling
55 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel CK
56 Mikkel Bonde - Viborg Cycling
57 Anders Mielke - Roskilde CR
58 Anders Peter Ellingsøe - Vejle CK
59 Jakob Hansen - Herning CK 01.49,35
60 Mads Olander Hjort - Næstved BC 01.49,40
61 Rasmus Stigaard - Rødekro CC 01.50,21
62 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød
63 jonas stegger - Randers CK 1910
64 Casper Ingeberg - Odder CK 01.51,01
65 Julian Suhr - Næstved BC
66 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 01.51,33
67 Anders Vestergaard Nielsen - Randers CK 1910 01.52,20
68 Ove Temme - RV Germania Hamburg
69 Rickie Quist - Randers CK 1910 01.52,27
70 Mathias Enghuus - Cykling Odense 01.52,36
71 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted
72 Thor Mørup Prødel - CK Fix 01.52,42
73 Søren-Hjalte Steinholm - Haderslev Starup CK 01.53,02
74 Frederik Jeppesen - Nr. Søby CK 01.55,49
75 Rasmus K. Schmidt - Sønderborg CK 01.57,56
76 Tobias Dalsgaard - Holstebro CC 01.58,20
77 Simon Holm Knudsen - Silkeborg IF Cykling
78 Søren Christoffersen - Hammel CK 01.58,27
79 Oskar Schnetter - RV Germania Hamburg 01.59,36
80 Jan Jakob Iversen - Hammel CK 02.01,25
81 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens AC 02.11,33
82 Marc Nørgaaard - CCH Hjørring 02.11,45
83 Mikael Henning - Middelfart CC 02.12,45
84 Andreas Tony Kallestrup - Herning CK 03.10,36
85 Mads-Emil Juul - Horsens AC 04.16,08
86 Peter Gylling - Roskilde CR 05.10,26
   
   
U16 piger   
1 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen - Herning CK 01.04,10
2 Simone Eg - Herning CK
3 Benedikte Juul Jørgensen - CK Djurs 01.05,52
4 Caroline Bohè - CC Hillerød
5 Johanne Marie Marcher - Næstved BC 01.05,54
6 Freja-Louise Nielsen - Horsens AC 01.16,14
7 Silje Alsbjerg - Nr. Søby CK
8 Mie Olander Hjort - Næstved BC 01.16,16
   
   
U15 drenge   
1 Julius Johansen - CC Hillerød 00.58,57
2 Johan Tiedemann Langballe - CK Aarhus 01.04,09
3 Rasmus Dahlmann - Greve CC
4 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
5 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC
6 Ludvig Anton Wacker - Roskilde CR
7 Anders Lilliendal - Cykling Odense
8 Jens Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK
9 Morten Andreas Stampe - Odder CK
10 Peter Haslund - Næstved BC
11 Kasper Mortensen - Skive CK
12 Casper Busk Jensen - Randers CK 1910
13 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg
14 Lasse Krejberg - Nr. Søby CK
15 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling
16 Sander Andersen - DCR Ballerup
17 Christian Bahr - Cykling Odense
18 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling
19 Casper Kjelgaard Ilsø - CCH Hjørring
20 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling
21 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykelklub
22 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg CR
23 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted
24 Asbjørn Hellemose - Hammel CK
25 Oliver Nielsen - Hobro CK38 01.04,32
26 Frederik Henriksen - Odder CK 01.05,15
27 Timo Marquardt - RV Germania Hamburg
28 Rasmus Hvass Olesen - CK Aarhus
29 william thøgersen - Silkeborg IF Cykling 01.05,26
30 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel CK 01.05,50
31 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens AC
32 Mikkel Bertelsen - Herning CK
33 Magnus Tuxen Rosing - ABC
34 Lucas Rishøj Nielsen - ABC
35 Mads Degn - Horsens AC
36 Jakob Bødker - Viborg Cycling
37 mads Høiberg klinke - Roskilde CR
38 Jonas Bech Nybo Jensen - Skive Cykle Klub
39 Lucas Wulff Andersen - Odder CK
40 Martin Tranegaard Andersen - Hedensted Cykelklub
41 Anders Juul Hansen - Herning CK
42 Jonas Frederik Banke - Middelfart CC
43 Martin Bjerg - Hammel CK
44 Peter Friis Løfstedt - Herning CK
45 Christian Toft Bach - Hedensted Cykelklub
46 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg CR
47 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle CK
48 Anders Stubberup - Holstebro CC
49 Lauritz Aarslev - CK Djurs
50 Nicklas Korsager Elkjær - Odder CK
51 Mikkel Hjordkvist Skovgaard - CK Aarhus 01.06,04
52 Kristian Lund Mathiesen - Herning CK 01.08,41
53 kasper Østergaard Nielsen - Aalborg CR 01.08,42
54 Kasper Bøgelund - Silkeborg IF Cykling
55 Sebastian Waldhauer - Esbjerg CR
56 Lucas Johannes Knudsen - Herning CK
57 Oliver Farving - Randers CK 1910 01.08,45
58 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro CK38 01.12,20
59 Andreas Sørensen - Tissø Cykel Ring
60 Daniel Guld - CK Djurs 01.13,16
61 Jakob Kjærgaard - Middelfart CC 01.13,21
62 Rasmus Landbo - Aalborg CR 01.14,26
63 Emil Piper - Svendborg CC 01.22,43
   
   
U13 drenge   
1 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK 00.46,11
2 Mads Fenneberg - Sønderborg CK
3 Tobias Lund andresen - CK Fix
4 Mads Bak Bjerregaard - Odder CK
5 Anders Foldager - Hammel CK
6 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens AC
7 Luis Carl Jørgensen - Næstved BC
8 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR
9 Frederik Erringsø - Roskilde CR
10 Ruben Zilas Larsen - CK Aarhus
11 Tobias Lillelund - Herning CK
12 Moritz Plambeck - Harburger RG 00.47,47
13 Julius Skovmand Lomholt - CCH Hjørring 00.47,55
14 Jonathan S. Petersen Larsen - CK Fix
15 Rasmus Madsen - Herning CK
16 Louis Lex - RV Germania Hamburg 00.47,59
17 Aksel Klinge - Middelfart CC 00.48,02
18 Magnus Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 00.48,35
19 Kasper Gylling - Roskilde CR 00.48,58
20 Marcus Breiner - Nr. Søby CK 00.49,31
21 Aksel Lylloff Qvortrup - Silkeborg IF Cykling 00.49,32
22 Viktor Haubro Lind - Nr. Søby CK
23 Emil Borg Strøm - Nr. Søby CK 00.49,35
24 Alfred Rasmussen - Odder CK 00.49,47
25 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling 00.49,53
26 Jasper Pahlcke - RV Germania Hamburg 00.51,11
27 Tue Larsen - Slagelse CR 00.52,37
28 Sebastian Engelund - Odder CK 00.52,55
29 Rasmus Henriksen - Odder CK 00.52,56
30 Flemming Borgwardt - RV Germania Hamburg 00.52,56
31 Jeppe Andreasen - Odder CK 00.52,57
32 Mikkel Nielsen - Hobro CK38 00.57,13
33 Magnus Rohde - Silkeborg IF Cykling 00.57,16
34 Victor Mejdal Svenstrup - Skive CK 01.06,41
   
   
U13 piger   
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub 00.45,44
2 Maria Bertelsen - Herning CK 00.47,56
3 Amalie Spaabæk Schmücker - Herning CK 00.48,01
4 Fie Pedersen - Horsens AC 00.51,12
5 Mie Degn - Horsens AC
6 Katrine Høgild - Viborg Cycling 01.01,10
   
   
U11 drenge   
1 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 00.23,40
2 Patrik Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling 00.24,03
3 Oliver Madsen Nielsen - Horsens AC 00.24,05
4 Tobias Breiner - Nr. Søby CK 00.24,08
5 Kevin Biehl - Esbjerg CR 00.24,19
6 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers CK 1910 00.26,27
7 Anton Boudigaard - Nr. Søby CK 00.26,36
8 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling 00.26,37
9 victor nyvang - Aalborg CR
10 Lucas Lund - Randers CK 1910 00.27,07
11 Gustav Kjuul Nissen - Esbjerg CR
12 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykel klub 00.27,45
13 Frederik Lykke - Silkeborg IF Cykling 00.29,15

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour of Qinghai Lake(2.HC) 14/07-27/07

Adriatica Ionica Race(2.1) 23/07-28/07

Adriatica Ionica Race(2.1) 23/07-28/07

Grand Prix Cerami(1.1) 25/07

Prueba Villafranca-Ordizi...(1.1) 25/07

VOO-Tour de Wallonie(2.HC) 27/07-31/07

Circuito de Getxo "Memori...(1.1) 31/07

Volta a Portugal Santander(2.1) 31/07-11/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

Vind en Garmin Edge 830 cykelcomputer - værdi af 3.199 kroner.