Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra DM-Master enkeltstart
13. juni 2017 10:59Foto: Sirotti

Martin Toft Madsen vandt i Herre A foran Morten Risbjerg Hansen.

A
1 Martin Toft Madsen - BHS-Almeborg-Bornholm
2 Morten Risbjerg Hansen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling

 

B
1 Andreas Tvermoes Noe - Sydkystens Cycling
2 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Amager Cykle Ring
3 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Kenneth Stolten - Ordrup Cykle Club

 

C
1 Dan Hermansson - Sydkystens Cycling
2 Philippe René Guichard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
3 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
4 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
5 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
6 Emil Tønnesen - Cykling Odense
 

D
1 Rune Larsen - Kerteminde Cykelklub
2 Brian Ahmt Larsen - Sydkystens Cycling
3 René Allan Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub
4 Thomas Schou - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
5 Jesper Hassenkam - Nakskov Cykle Club
6 Christian Petersen - Nakskov Cykle Club
7 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA
8 Jesper Vestergaard Høj - Kerteminde Cykelklub
9 Søren Vangaa Pedersen - Køge Cykel Ring
10 Jannik Jensen - Nakskov Cykle Club
11 Christian Petersen - Lolland-Falster Cykle Klub
     
H40
1 Michael Gamst - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub
3 Dani Petersen - Sydkystens Cycling
4 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club
5 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub
6 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub
7 Kenneth Mørk Chmielowski - Team Cycling Ringsted
 

H45
1 Lars Nybo Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
3 Morten Christensen - Sorø Bicycle Club
4 Stig Brahe Sørensen - Birkerød Bicycle Club
5 Simon Tvede - Ordrup Cykle Club
 

H50
1 Jesper Nielsen - Herning Cykle Klub
2 Rolf Kjøller - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Claus Toftegaard Hansen - Hvidovre Cykle Klub
4 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted
5 Kim Westen - Nakskov Cykle Club
6 Philip Noel - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
7 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling
8 Anders Jellhede - CK Ringen
 

H55
1 Gabor Klöczl - Holte Cykel Klub
2 Kent Jensen - Vejen Bicycle Club
3 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
4 Jens Peter Larsen - Sorø Bicycle Club
 

H60
1 Michael Barfoed - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Klaus Pedersen - Greve Cykle Club
3 Torben Nielsen- Politiets IF Kbh-Cykling
 

H70
1 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club
2 René Højvang Jensen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
3 Søren Vagtholm - Cykling Odense
4 Bent Krogh - Lolland-Falster Cykle Klub
5 Kell Wohlert - Greve Cykle Club
 

D30
1 Louise Holm Houbak - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
3 Line Eriksen - Scandic Thylander Powered by Orbea
4 Marianne Kofoed Jørgensen - Scandic Thylander Powered by Orbea
5 Heidi Walther - Køge Cykel Ring
6 Katja-Lill Jensen - Dansk Bicycle Club
 

D45
1 Janni Bormann - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Jannie Holm-Lauridsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Charlotte Hechmann - Køge Cykel Ring
 

U19
1 Thomas Rald Kaspersen - Team Pythonprocom - Velowear
2 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
3 Andreas Toft Neldeberg - Team Pythonprocom - Velowear
4 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear
5 Gustav Bøgvad Levå - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
6 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
7 Oliver Wulff Frederiksen - Team Pythonprocom - Velowear
8 Mads Rasmussen - Team ABC Junior
9 Frederik Bendix Carstensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
10 Valdemar Kure Krogh - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
11 Oliver Boel - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
12 Markus Kramer - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
13 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior
14 Sander Andersen - Team ABC Junior
 

U17
1 Peter Busk - Greve Cykle Club
2 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring
3 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club
4 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
5 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring
6 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club
7 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club
8 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring
9 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
10 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
11 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
12 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club
13 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted
14 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub
15 Oliver Nielsen - Svendborg Mountainbike Klub
 

U15
1 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring
3 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring
4 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE
5 Noah Borgen Morell - Nakskov Cykle Club
6 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring
7 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring
9 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
10 Konrad Busk - Køge Cykel Ring
11 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club
12 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club
13 Frederik Davidsen - Køge Cykel Ring
14 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted
 

U13
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
2 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
3 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
4 Magnus Tillquist Nielsen - Slagelse Cykle Ring
5 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring
 

U11
1 Aksel Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
2 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted
 

U17P
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring
 

U11P

1 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour of Fuzhou(2.1) 17/11-23/11

World Cup Koksijde(CDM) 24/11

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG MANGE SPAR PENGE