Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra DM for Master 2017

Resultater fra DM for Master 2017

13. juni 2017 11:41Foto: Feltet.dk / Henriette Brandt

Dani Petersern vandt i H40 foran Michael Gamst og Bjarne Kingo Andersen

H40
1 Dani Petersen - Sydkystens Cycling
2 Michael Gamst - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
3 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub
4 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub
5 Tommy Hass - DCR - Ballerup
6 Nikolaj Egsgaard - DCR - Ballerup
7 David Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
8 søren nilsson - Amager Cykle Ring
9 Martin Kaj Holm-Nielsen - Cykle Klubben Nordsjælland
10 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
11 Rasmus Ritz Andersson - Amager Cykle Ring
12 Henrik Bunde - Amager Cykle Ring
 
H45  
1 Claus Holm - Holte Cykel Klub
2 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub
3 Lars Nybo Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
4 Jens Erik Gerding - Roskilde Cykle Ring
5 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub
6 Morten Barsøe - Roskilde Cykle Ring
7 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub
8 Frank Hansen - Dansk Bicycle Club
9 Martin Hammer Larsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
10 Michael Vig Larsen - Ordrup Cykle Club
11 Thomas Lund - Herning Cykle Klub
12 Kenneth Iversen - K C K Herlev
13 Ulrich Feldfos - Greve Cykle Club
14 Henrik Dann Andersen - Aarhus Cycling (AaC)
15 Filip Tefke Klein - Sydkystens Cycling
16 Henrik Melbye - Cykle Klubben Nordsjælland
17 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub
18 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club
19 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring
 
H50  
1 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub
2 Jesper Nielsen - Herning Cykle Klub
3 Niels Marquard - Sorø Bicycle Club
4 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub
5 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling
6 Jimmy Havmøller - Aarhus Cycling (AaC)
7 Bo Sommer - Elite Cycling Snejbjerg
8 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club
9 Lars Aagaard Hansen - Nyborg Cykle Klub
10 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub
11 Søren Skytte-Petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
12 Henrik Nielsen - Cycling West
13 Lars Klima - Dansk Bicycle Club
14 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club
15 Per Dyhrman - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
16 Kenneth Christensen - Cykelmotion Viborg
17 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club
18 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted
19 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling
20 Claus Boe Jensen - Viborg MTB
21 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense
22 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub
23 Jan Laursen - Cykling Odense
24 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs
25 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club
26 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub
27 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub
28 Jan Engel Jensen - Ordrup Cykle Club
29 Anders Jellhede - CK Ringen
30 Viggo Alex Petersen - Birkerød Bicycle Club
31 Peter Isager - Cykel Klubben Djurs
32 Claus Butty - Køge Cykel Ring
 
H55  
1 Steffen Sørensen Birkerød Bicycle Club

2 Svend-Erik Meulengracht - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
3 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
4 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC)
5 Gudmund Brændgaard - Horsens Amatør Cykleklub
6 Lars Julin - Odder Cykel Klub
7 Poul Svendsen - Ordrup Cykle Club
8 Rene Lynge - K C K Herlev
9 Frank Reuter - Politiets IF Kbh-Cykling
10 Christian Skram - Ordrup Cykle Club
11 Karsten Jørgensen - Hvidovre Cykle Klub
12 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club
13 Peter Martin Stenberg - Hvidovre Cykle Klub
 
H60  
1 Hans Jørgen Hellerup - Nr Søby Cykel Klub
2 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
3 Jan Møller - Cykling Odense
4 John Marfelt - Bornholms Cycle Club
5 Ken G Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling
6 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
7 Steen Poulsen - Sorø Bicycle Club
8 Micael Becker - Politiets IF Kbh-Cykling
9 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club
10 Claus Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
11 Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub
12 Kim Holm - Bornholms Cycle Club
13 Preben Christensen - Sorø Bicycle Club
 
H70  
1 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club
2 Jan Høegh - Politiets IF Kbh-Cykling
3 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring
 
D30  
1 Marianne Kofoed Jørgensen - Scandic Thylander Powered by Orbea
2 Line Eriksen - Scandic Thylander Powered by Orbea
3 Katja-Lill Jensen - Dansk Bicycle Club
 
D45  
1 Iben Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
2 Dorte Enoksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
3 Janni Bormann - Scandic Thylander Powered by Orbea
4 Charlotte Hechmann - Køge Cykel Ring
 
U19  
1 Andreas Toft Neldeberg - Team Pythonprocom - Velowear
2 Thomas Rald Kaspersen - Team Pythonprocom - Velowear
3 Oliver Wulff Frederiksen - Team Pythonprocom - Velowear
4 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear
5 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior
6 Kristian Siig Hessel - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior
7 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
8 Gustav Sillehoved - Roskilde Cykle Ring
9 Gustav Frederik Dahl - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
10 Ricky Martin Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub
 
U17  
1 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring
3 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club
4 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted
5 Alexander Mark - Næstved Bicycle Club
6 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport
7 Oliver Friis - Odder Cykel Klub
8 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring
9 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring
10 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
11 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub
12 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring
13 Jonas Flø Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
14 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club
15 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub
16 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub
17 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring
18 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre
19 Mads Christiansen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
20 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club
21 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub
22 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport
23 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club
24 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club
25 Nicklas Overgård Nielsen - Næstved Bicycle Club
26 Sebastian Graabæk - Næstved Bicycle Club
 
U15  
1 Victor Stokbæk - Køge Cykel Ring
2 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring
3 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring
4 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE
5 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
6 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring
7 Noah Borgen Morell - Nakskov Cykle Club
8 Marius Hansen - Lolland-Falster Cykle Klub
9 Markus Bjørno Jensen - Lolland-Falster Cykle Klub
10 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
11 Oskar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre
12 Tue Lindegaard Christiansen - Cykleklubben Fix Rødovre
13 Emil Levring - Næstved Bicycle Club
14 William Gudmann - Ordrup Cykle Club
15 Marc Mortensen - Lolland-Falster Cykle Klub
16 Marius Mørkeberg Poulsen - Køge Cykel Ring
17 Tobias Svarre - Køge Cykel Ring
18 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring
19 Erik Christoffersen - Ordrup Cykle Club
20 Pedro Rødtnes - Køge Cykel Ring
21 Frederik Davidsen - Køge Cykel Ring
22 Mikkel Weber - Hedehusene Fløng Cykle Klub
23 Samuel Faxe - Lolland-Falster Cykle Klub
 
U13  
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
2 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
3 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club
4 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club
5 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring
6 Mads Willemoes Ipsen - Køge Cykel Ring
7 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring
8 Anton Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
9 William Bunde - Amager Cykle Ring
10 Tobias Arup Levring - Næstved Bicycle Club
11 Magnus Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring
12 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring
13 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre
14 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring
15 Emil Therkildsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
16 Oliver Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub
17 Noah Mikkel Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre
18 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring
19 Luca Campagner - Cykleklubben Fix Rødovre
20 Valdemar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre
21 Adam Brandt Jakobsen - Cykleklubben Fix Rødovre
22 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring
 
U11  
1 Asger Bak Jepsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
2 Oskar Louw Larsen - Roskilde Cykle Ring
3 Aksel Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub
4 Mikkel Skoubo - Team Cycling Ringsted
5 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted
6 Magnus Christoffersen - Ordrup Cykle Club
 
U19P  
1 Amanda Guldbæk Hansen - Roskilde Cykle Ring
 
U17P  
1 Tusnelda Svanholmer - Amager Cykle Ring
 
U15P  
1 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring
2 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring
 
U13P  
1 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring
2 Ida Krickau Ketelsen - Køge Cykel Ring
 
U11P  
1 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
2 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring
3 Emma Sophie Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre
4 Sif Stigaard - Amager Cykle Ring

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Omloop Het Nieuwsblad(1.UWT) 29/02

Tour de Taiwan(2.1) 01/03-05/03

Le Samyn(1.1) 03/03

Strade Bianche(1.WWT) 07/03

Strade Bianche(1.UWT) 07/03

Paris-Nice(2.UWT) 08/03-15/03

Grote prijs Jean-Pierre M...(1.1) 08/03

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY RACERCYKEL? SØG, FILTRER, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER