Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Greve CCs løb
24. april 2016 19:40 af Jesper Johannesen Foto: Feltet.dk

Riwal Platform hentede i dag en dobbeltsejr i Greves A-løb, da Casper Folsach sejrede foran holdkammeraten Andreas Stokbro. Emil Ravnshold fra Team Almeborg-Bornholm snuppede tredjepladsen.

A
1 Casper Von Folsach - Riwal Platform Cycling Team 02:28:03.041
2 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform 02:28:04.352
3 Emil Ravnsholt - Team Almeborg-Bornholm s.t.
4 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
5 Jesper Juul Andreasen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
6 Andreas Serop Larsen - Næstved Bicycle Club s.t.
7 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team 02:28:06.598
8 Nicolai Christensen - Amager Cykle Ring s.t.
9 Frederik Brendborg Rasmussen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
10 Casper Juel Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
11 Nicolai Petersen - Team Giant Scatto U23 s.t.
12 Casper Pedersen - Riwal Platform Cycling Team 02:28:09.802
13 Mathias Skov-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen 02:28:28.365
14 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm 02:28:29.481
15 Elias Helleskov Busk - Team Soigneur - Copenhagen 02:28:34.317
16 Stig Hemmingsen - Team Soigneur - Copenhagen 02:28:37.587
17 Emil Dam Sørensen - Team Soigneur - Copenhagen 02:29:08.351
18 Christian Ingeman Lindquist - Team Soigneur - Copenhagen s.t.
19 Lasse Mortensgaard - Team ABC Elite 02:32:40.952

B
1 Christian Nykvist Larsen - DCR - Ballerup 02:28:05.386
2 Thor Mørup Prødel - Amager Cykle Ring s.t.
3 Alexander Bojsen - Amager Cykle Ring 02:28:06.951
4 Jonas Petersen - Team ABC Elite s.t.
5 Anders Bjerremand Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
6 Matias Kjeldsmark Christiansen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
7 Niels Leervad Lambertsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:28:08.928
8 Mikkel Fenneberg - Hammel Cykle Klub s.t.
9 Kasper Thomsen - Ordrup Cykle Club 02:28:10.757
10 Rashid F Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
11 Jacob Winther Johansen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:28:16.015
12 Morten Hansen - Sydkystens Cycling s.t.
13 Michael Gamst - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:28:23.88
14 Emil Wang - Team ABC Elite 02:28:57.987

C
1 Jacob Hansen - Køge Cykel Ring 02:16:14.3
2 Kim Lindhardt Jensen - Holbæk Cykelsport 02:16:18.485
3 Martin Klitmose Holm Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:16:22.14
4 Peter Buhl - Hvidovre Cykle Klub 02:16:25.373
5 Simon Toft Hansen - DCR - Ballerup 02:16:27.956
6 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
7 Simon Jacob Svensson - Hellerup Cykelklub s.t.
8 Kasper Christensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:16:33.4
9 Mikkel Strøm - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:22:26.017
10 Nicki Hirsvang - Lyngby Cycle Club 02:22:35.776
11 Peter Lindkvist - Dansk Bicycle Club 02:22:53.74
12 Silas Toftemark - Silkeborg I.F. Cykling 02:22:57.757
13 Simon Christensen - Midtbyens CC - MCC s.t.

D
1 Dan Wassmann - Politiets IF Kbh-Cykling 01:54:46.606
2 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring s.t.
3 Mikael Jalving - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
4 Peter Nielsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
5 Kean Bang-Sørensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:54:51.949
6 Carsten Machholdt - Hvidovre Cykle Klub 01:55:21.557
7 Christian Hove Sørensen - Roskilde Cykle Ring 01:55:22.606
8 Michel Bach Pedersen - Ordrup Cykle Club 01:55:23.791
9 Martin Henriksen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
10 Henrik Skyum - JC Cykelklub s.t.
11 Nikolaj Riber-Pedersen - Amager Cykle Ring s.t.
12 Thor Lykke Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
13 Troels Holst Jespersen - Roskilde Cykle Ring s.t.
14 Morten Dedenroth - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
15 Michael Kirkeby Salbo - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
16 Kåre Kvisgaard Gram - CC Hillerød s.t.
17 Kristoffer Mikkelsen - Sydkystens Cycling s.t.
18 Jannik Jensen - Nakskov Cykle Club s.t.
19 Eske Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
20 Daniel Bækkegård - Roskilde Cykle Ring s.t.
21 anders friis - Ordrup Cykle Club s.t.
22 Nikolaj Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
23 Kasper Eggers - Amager Cykle Ring s.t.
24 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
25 Michael Lange - Birkerød Bicykel Club s.t.
26 Brian Ahmt Larsen - Sydkystens Cycling s.t.
27 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
28 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:55:30.599
29 bjarke bonke - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:55:31.611
30 Kenneth Lycik - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:55:32.947
31 Troels Nielsen - Amager Cykle Ring s.t.
32 Hasse Rømer - TCA 01:55:35.681
33 Rasmus Mikkelsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
34 Thomas Schou - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 01:55:41.751
35 Jan Ivan Sørensen - Hvidovre Cykle Klub 01:56:01.589
36 Ulrik Skovgaard-Mortensen - Sydkystens Cycling 01:58:50.099
37 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA 02:14:17.298
38 Per Mekanikeren Bech-Willumsen - Næstved Bicycle Club 02:25:25.102

H40
1 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub 02:14:50.057
2 Jens Erik Gerding - Roskilde Cykle Ring 02:16:50.316
3 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
4 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
5 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub s.t.
6 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 02:21:17.318
7 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub s.t.
8 Jesper Falden Offersgaard - DCR - Ballerup 02:21:18.467
9 Tommy Hass - DCR - Ballerup 02:21:20.234
10 Carsten Leth Lundh - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
11 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub s.t.
12 Henrik Bunde - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:21:31.18
13 Dan Backhausen - Midtbyens CC - MCC 02:22:51.948
14 Michael Vig Larsen - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Erik Hansen - Amager Cykle Ring 02:22:53.707
16 Søren Bak Jepsen - Midtbyens CC - MCC s.t.
17 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring 02:22:56.002
18 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling 02:22:57.941
19 Torben Bo Knudsen - Roskilde Cykle Ring 02:23:00.274
20 Christian Kouyoumdjian - Hvidovre Cykle Klub s.t.
21 Jacob Odgaard - Birkerød Bicykel Club 02:24:56.144

H50
1 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub 01:57:10.151
2 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
3 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club s.t.
4 Jan Lindberg - Birkerød Bicykel Club s.t.
5 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub s.t.
6 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
7 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:57:31.897
8 Thomas Vester - Hareskov Cykelklub s.t.
9 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted s.t.
10 Svend-Erik Meulengracht - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
11 jan hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
12 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling s.t.
13 Amund Norman Otte Johansen - Køge Cykel Ring 01:57:34
14 Jens Kasler - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
15 Torsten Bak - Amager Cykle Ring s.t.
16 Bo Hein - Dansk Bicycle Club 01:57:36.153
17 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 01:58:09.362
18 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring 01:58:25.312
19 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club 01:58:48.804
20 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring 01:58:54.411
21 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
22 henrik voigt - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:01:39.678
23 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:02:48.984
24 Peter Kent Lord - CK Kronborg s.t.
25 Uffe Marsk Lauridsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:02:55.874
26 Thomas Ege - Sydkystens Cycling 02:06:19.275
27 lennart Nielsen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:06:21.729
28 Henrik Lehmann - Køge Cykel Ring 02:06:27.219
29 Jørgen Staun Jensen - Hvidovre Cykle Klub 02:09:57.676

H60
1 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club 02:08:44.251
2 Jens Frank - DCR - Ballerup 02:08:45.421
3 Steen Poulsen - Sorø Bicycle Club 02:09:57.358
4 Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub 02:10:00.044
5 Torben NIELSEN - Politiets IF Kbh-Cykling 02:10:03.873
6 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:10:08.604
7 frank meyer - Politiets IF Kbh-Cykling 02:14:04.788
8 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:14:09.611
9 Poul Petersen - CK Kronborg 02:14:11.674

H70
1 Jan Jensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:22:14.957
2 Per Jess - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:32:49.242

Dame A
1 Iben Bohé - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:22:55.007

Dame B
1 Rikke Bak Dalgaard - Amager Cykle Ring 02:07:31.97
2 Pia Sys Michaelsen - Værløse-Farum Cykelklub 02:32:47.609

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

UAE Tour(2.UWT) 24/02-02/03

51ème tour cycliste inte...(2.1) 22/02-24/02

Tour du Rwanda(2.1) 24/02-03/03

UAE Tour(2.UWT) 24/02-02/03

Tour du Rwanda(2.1) 24/02-03/03

Omloop Het Nieuwsblad(1.UWT) 02/03

Classic de l'Ardèche Rh...(1.1) 02/03

Kuurne-Bruxelles-Kuurne(1.HC ) 03/03

Royal Bernard Drome Classic(1.1) 03/03

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger