Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra HAC løbet 2016
10. april 2016 15:53 af Jesper Johannesen Foto: Skovdal & Skovdal

Den tidligere U23 danske mester, Emil Bækhøj Halvorsen vandt i dag A-løbet i Horsens, da han sejrede foran Aske Louring Vorre og Nicklas Overgaard Amdi Pedersen.

Herre A
1 Emil Bækhøj Halvorsen - Riwal Platform Cycling Team 03.56,24
2 Aske Louring Vorre - coloQuick - CULT s.t.
3 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
4 Thomas Nybo Riis - Team TREFOR 03.56,36
5 Troels Rønning Vinther - Riwal Platform Cycling Team 03.57,05
6 Rune Almindsø Andersen - coloQuick - CULT 03.57,06
7 Anders Hardahl - Team TREFOR s.t.
8 Jakob Frandsen - Team WeBike-CK Aarhus 03.57,08
9 Kasper Würtz Schmidt - Frederikshøj Cycling Club s.t.
10 Jesper Schultz - Team Almeborg-Bornholm s.t.
11 Mads Lilholm Meyer - Vejle Cykel Klub s.t.
12 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT s.t.
13 Thomas Edemann Jensen - Odder Cykel Klub 04.00,11
14 Sebastian Carlsbæk Møller - Randers Cykleklub af 1910 04.00,11
15 Mathias Dam Westergaard - Team Almeborg-Bornholm 04.00,15
16 Torkil Veyhe - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
17 Daniel Foder - Team TREFOR s.t.
18 Daniel Bligaard Lyhne - Vejle Cykel Klub s.t.
19 Steffen Munk Christiansen - Riwal Platform Cycling Team 04.00,25
20 Nicolai Brøchner - Riwal Platform Cycling Team 04.00,25
21 Jonas Vingegaard - Odder Cykel Klub 04.00,33
22 Mikkel Skjellerup - Odder Cykel Klub 04.01,10
23 Søren Malling Siggaard - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 04.02,49
24 Rasmus Mygind - Riwal Platform Cycling Team 04.02,49
25 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT s.t.
26 Frederik Rosenbæk - Odder Cykel Klub 04.04,44
27 Frederik Muff - Team WeBike-CK Aarhus 04.07,03
28 Jannik Hyldtoft Hansen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
29 Jacob Kruse Jensen - Herning Cykle Klub s.t.
30 Nils Lau Nyborg Broge - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
31 Jacob Gye Madsen - coloQuick - CULT s.t.
32 Louis Bendixen - coloQuick - CULT 04.07,05
33 Kasper Linde Jørgensen - Riwal Platform Cycling Team 04.08,53
34 Mathias Bregnhøj - Herning Cykle Klub 04.10,29
35 Peter Kjær Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
36 Nikolaj Henning - Odder Cykel Klub 04.11,30
37 Jes Steengaard - Team WeBike-CK Aarhus 04.11,33

Dame Junior
1 Silje Alsbjerg - Team Rytger 03.03,13

Herre B
1 Frederik Lund - Odder Cykel Klub 03.26,06
2 Rasmus Fjordside Lehrmann - Frederikshøj Cycling Club 03.26,12
3 Eskil Vammen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Mikkel Fenneberg - Hammel Cykle Klub s.t.
5 Søren Pedersen - Vejle Cykel Klub s.t.
6 Kim Kristoffer Aabjerg - Herning Cykle Klub s.t.
7 Casper Steen - Vejle Cykel Klub 03.28,09
8 Andreas Brandt Aidel - Hammel Cykle Klub s.t.
9 Mikkel Møller - Cykling Odense 03.28,14
10 Jonas Rernböck - Odder Cykel Klub 03.28,14
11 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Cykling Odense 03.30,03
12 Mads Hardahl - Aalborg Cykle-Ring s.t.
13 Rasmus Kristensen - Vejle Cykel Klub s.t.
14 Peter Roed Knudsen - Cykling Odense s.t.
15 Daniel Falk Andersen - Hammel Cykle Klub 03.30,05
16 Lasse Iversen - Vejle Cykel Klub s.t.
17 Thomas Mikkelsen - Brædstrup Cykel Klub 03.30,08
18 Rasmus Klinkgaard - Cykling Odense 03.30,14
19 Jannick Beck - Odder Cykel Klub 03.30,22
20 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense 03.38,31
21 Tore Thøgersen - Cykling Odense s.t.
22 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus 03.38,32
23 Victor Skousgaard - Odder Cykel Klub 03.50,29
24 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub 03.53,17
25 Matias Führing Pedersen - Cykling Odense s.t.

Herre C
1 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub 02.57,38
2 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub 02.59,22
3 kalle korneliussen - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
4 Michael Larsen - Frederikshøj Cycling Club 02.59,25
5 Thomas Albertsen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
6 Simon Ahrens Lassen - Kolding Bicycle Club 02.59,27
7 Jesper Korsgaard - Silkeborg I.F. Cykling 02.59,31
8 Casper Skaarup - Fredericia Cycle Club 03.00,06
9 Mads Søgaard Mondrup - Herning Cykle Klub 03.02,41
10 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub s.t.
11 Frederik Mailund Lassen - Horsens Amatør Cykleklub 03.02,58
12 Nikolaj Fredsgaard - Cykle Klubben Aarhus 03.10,26
13 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub s.t.
14 Lasse Kristiansen - Cykling Odense s.t.
15 Jakob Kortbæk - Thy Cykle Ring 03.10,31
16 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub 03.10,41
17 Karsten Kousgaard - Randers Cykleklub af 1910 03.10,44
18 Lasse Kjær Hansen - Hammel Cykle Klub 03.10,46
19 jonas andersen - Odder Cykel Klub 03.11,17
20 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
21 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 03.17,20
22 Morten Qvistgaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
23 Casper Skov Pedersen - Holstebro Cycleclub af 1960 03.17,25
24 Anders Bruun - Give Cykelklub (elite) 03.20,17
25 René Gier Vemmelund - Herning Cykle Klub 03.23,48

Herre D
1 Jakob Iversen - Cykle Klubben Aarhus 01.48,36
2 Morten Arild Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 01.48,36
3 Rune Kjældgaard - Fredericia Cycle Club 01.48,38
4 Frank Eriksen - Randers Cykleklub af 1910 01.50,01
5 Thomas Blichert-Toft - Ry Cycle Club 01.50,02
6 Nis Johan Holleufer - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Rasmus Wagner - Hammel Cykle Klub 01.50,04
8 Danny Bak Pedersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 Lars Damgaard - Thy Cykle Ring s.t.
10 Simon Ørum Albertsen - Fredericia Cycle Club s.t.
11 torben eriksen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
12 Jakob Hoffmann - Politiets IF, Kbh-Cykling s.t.
13 Jesper Kannegaard - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
14 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring s.t.
15 Kasper Sørensen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
16 Rasmus Kolmos Schmidt - Sønderborg Cykle Klub s.t.
17 Morten Holm Rasmussen - KÆDEN, Nr. Lyndelse s.t.
18 Asger Brix Pedersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
19 Rasmus Højsgaard - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
20 Brian Johnsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
21 Kristian Kallesøe Bruun - MTB Randers s.t.
22 Christoffer Tidemand - Kolding Bicycle Club 01.50,08
23 Kenny Jensen - Vejle Cykel Klub s.t.
24 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub s.t.
25 Flemming Lindhøj - Hammel Cykle Klub s.t.
26 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring s.t.
27 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.50,12
28 Jon Gaarsmand - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
29 Sebasian F Rasmussen - Cykling Odense s.t.
30 Erik Spleth Bazuin - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
31 Mikkel Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub 01.50,16
32 Jacob Brændgaard - Cykle Klubben Aarhus 01.50,18
33 Steven Reyes - Hedensted Cykel Klub 01.50,20
34 steffen nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 01.50,23
35 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub 01.50,48
36 Jonas Knudsen - Elite Cycling Snejbjerg 01.50,50
37 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub (elite) 01.52,13
38 Nikolaj Hebsgaard - Aalborg Cykle-Ring 01.52,27
39 Anders Lindby - Hobro Cykle Club af 1938 01.52,38
40 Keld Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub (elite) 01.54,20
41 Jimmy Østergaard - Horsens Amatør Cykleklub 01.54,37
42 Axel Sixhøj Laursen - Horsens Amatør Cykleklub 01.54,39
43 Jonas Jensen - Cykle Klubben Aarhus 01.54,41
44 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 01.54,44
45 Michel Bernard - Kerteminde Cykelklub 01.55,04
46 Pelle Clemmensen - Kerteminde Cykelklub 01.57,27
47 Christian Melsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.00,30
48 Thomas Larsen Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 02.04,11
49 Peter Skjold - Fredericia Cycle Club s.t.
50 Nicklas Jæger Jensen - Aalborg Cykle-Ring 02.05,27
51 Jan Holst Rothmann - Cykle Clubben Hjørring 02.05,32
52 Søren Jansen - Vejle Cykel Klub 02.10,17
53 Anders Nørgaard - Aalborg Cykle-Ring 04.00,24

Herre Junior
1 Mads Østergaard Kristensen - Team Herning CK Junior 02.53,28
2 Alexander Salby - Climacell Xtreme Odense 02.53,29
3 Andreas Handberg Madsen - Team Herning CK Junior 02.53,51
4 Mikkel Beck Olsen - Team Mascot WorkWear s.t.
5 Oliver Farving - Hammel Cykle Klub s.t.
6 Karl Klinge - Team Mascot WorkWear 02.54,26
7 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior 02.54,38
8 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior 02.57,04
9 Christian Bahr - Climacell Xtreme Odense 02.57,04
10 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
11 Daniel Vestergaard Villadsen - Team Herning CK Junior s.t.
12 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
13 Jakob Olsen - Team Mascot WorkWear 02.57,15
14 Johan Tiedemann Langballe - Team Herning CK Junior 03.00,24
15 Jorn Oerlemans - Team Mascot WorkWear s.t.
16 Lasse Aslak Andersen - Team Mascot WorkWear 03.00,33
17 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub 03.00,49
18 Benjamin schjøtt Irving - Cykle Clubben Hjørring 03.01,42
19 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub s.t.
20 Martin Andersen - Hammel Cykle Klub 03.01,48
21 Rasmus Hvass Olesen - Team WeBike-CK Aarhus 03.06,29
22 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Climacell Xtreme Odense s.t.
23 Frederik Spangsberg - Hammel Cykle Klub 03.18,20
24 Jan Jakob Iversen - Hammel Cykle Klub 03.26,25
25 Sebastian Skærlund Henriksen - Herning Cykle Klub 03.28,54

Dame A
1 Amalie Winther Olsen - LA Sweat 02.39,17
2 Simone Eg - Team BMS BIRN s.t.
3 Trine Holmsgaard - Herning Cykle Klub 02.52,50

Dame B
1 Karen Hviid Christensen - Hedensted Cykel Klub 02.39,22
2 Mette Line Eriksen - Fredericia Cycle Club 02.48,14
3 Siri Strand - Cykle Klubben Aarhus 02.52,05
4 Else Lund - Hammel Cykle Klub 03.03,13
5 Helle Hygum - Holstebro Cycleclub af 1960 03.06,08

Herre Veteran 40
1 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub 02.59,52
2 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub 03.00,08
3 Rasmus Mejldal - Cykling Odense 03.00,14
4 steen larsen - Horsens Amatør Cykleklub 03.00,21
5 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub 03.00,25
6 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 03.00,27
7 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club s.t.
8 Søren Damgaard - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
9 Michael Jensen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
10 Thomas Lund - Herning Cykle Klub s.t.
11 Morten Moltesen Kristensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 03.00,33
12 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
13 Jacob Schneevoigt - Brædstrup Cykel Klub 03.00,36
14 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub 03.00,38
15 jacob holk - Cykling Odense 03.00,38
16 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling 03.01,00
17 Michael Mortensen - Cykling Odense 03.03,24
18 Torben Damsgaard Johansen - Hammel Cykle Klub s.t.
19 Martin Nielsen - Cykling Odense 03.04,09
20 Karsten Andersen - Sønderborg Cykle Klub 03.05,43
21 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite) 03.12,44
22 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup Cykelklub 03.12,45

Herre Veteran 50
1 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club 02.25,08
2 Bjarne Olsen - Silkeborg I.F. Cykling 02.25,10
3 Dan Jensen - Cykling Odense 02.25,11
4 Erik Brixen - Elite Cycling Snejbjerg 02.25,14
5 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club 02.25,32
6 jimmy havmøller - Cykle Klubben Aarhus 02.26,58
7 Brian Jacobsen - Aarhus MTB 02.26,58
8 Peter Meinert Nielsn - MTB 7130+ s.t.
9 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub 02.27,18
10 Per Christensen - JO CK 02.27,37
11 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub s.t.
12 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
13 Roy Andersen - Grenaa Cykle Club s.t.
14 Lars T Sørensen - Brædstrup Cykel Klub s.t.
15 Bent Pedersen - Herning Cykle Klub s.t.
16 Poul Madsen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
17 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs 02.27,40
18 Bo Sommer - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
19 Henrik Albertsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
20 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus 02.27,46
21 Tom Knudsen - Horsens Amatør Cykleklub 02.27,57
22 Henrik Roland - Cykle Klubben Aarhus 02.29,27
23 Bo Martinsen - Vejen Bicykle Club s.t.
24 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club 02.31,31
25 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub 02.36,26
26 Jan Staunstrup - Aalborg Cykle-Ring 02.36,59
27 Ulrich Jung - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
28 Stig Bruun - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
29 Lars Julin - Aarhus MTB s.t.
30 martin young - Fredericia Cycle Club 02.43,16
31 Lars Bang Jensen - Holbæk Cykelsport 02.45,05
32 jesper hvisthule - Elite Cycling Snejbjerg 02.46,42
33 Changiz Changizi - Silkeborg I.F. Cykling s.t.

Herre Veteran 60
1 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub 01.59,25
2 Henrik Jensen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
3 Ove Birk - Cykle Clubben Hjørring s.t.
4 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub 01.59,28
5 Knud Juul Jensen - Team Rask Cykler 01.59,30
6 Benny Jensen - Elite Cycling Snejbjerg 02.10,44
7 klaus peter petersen - Aalborg Cykle-Ring 02.10,47
8 ib jørgensen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02.11,13

Herrer Veteran 70
1 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club 01.59,32
2 Alan Kehlet - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 03.55,19

Drenge Ungdom
1 Aksel Bech Skot-Hansen - Cykel Klubben Djurs 01.44,35
2 Jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club s.t.
3 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus 01.44,39
4 Frederik Nybo Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling 01.46,13
5 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs 01.50,33
6 Mads Andersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
7 Lucas Wulff - Cykle Klubben Aarhus s.t.
8 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
9 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 sebastian Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
11 Frederik Thomsen - Cykling Odense s.t.
12 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
14 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
16 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
17 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring s.t.
18 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
19 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub 01.50,36
20 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) s.t.
22 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
23 Marcus Holm - Herning Cykle Klub 01.50,40
24 Birk Udengaard Hansen - Silkeborg I.F. Cykling 01.50,42
25 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub 01.50,52
26 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 01.51,53
27 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 02.01,36
28 Lasse Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub (elite) s.t.
29 Jakob Kjærgaard - Middelfart Cykel Club 02.05,57
30 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring 02.06,32
31 Alexander Meng - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.06,33
32 Rasmus Øhlenschläger - Vejle Cykel Klub 02.07,21
33 August Kjær Agergaard - Cykle Klubben Aarhus 02.14,50
34 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.17,48
35 Lauge Hatrup Woer - Cykle Klubben Aarhus 02.19,18
36 Nicolai Asgreen - Kolding Bicycle Club 02.40,25

Piger U16
1 Mette Egtoft Jensen - Aalborg Cykle-Ring 01.29,21
2 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 01.37,21
3 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.39,19
4 Viki Juliussen - Horsens Amatør Cykleklub 01.45,14
5 Nanna Skov - Odder Cykel Klub 01.45,24

Drenge U15
1 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 01.15,26
2 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.15,28
3 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub 01.17,43
4 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub s.t.
5 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling 01.22,05
6 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub 01.22,08
7 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring s.t.
8 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) 01.22,48
9 Oliver Friis - Odder Cykel Klub s.t.
10 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub s.t.
11 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
12 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense s.t.
13 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 01.22,54
14 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club 01.23,02
15 Jonas Tornbjerg Eye - Horsens Amatør Cykleklub 01.23,02
16 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling 01.24,34
17 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 01.24,43
18 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01.26,53
19 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
20 Silas Bolund Falkø - Nyborg Cykle Klub 01.27,01
21 Cedar Hansen - Cykle Klubben Aarhus 01.27,03
22 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub 01.28,56
23 Johnas Harring - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.30,49
24 Peter Rod Ibsen - Silkeborg I.F. Cykling 01.30,57
25 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus 01.34,08
26 Mads Nadhazi Almstrup - Cykle Klubben Aarhus 01.34,30
27 Frederik Mahler - Cykling Odense 01.41,07
28 Carl Jørgensen - Cykling Odense 01.52,35
29 Steffen Munk Christensen - Haderslev Starup Cykelklub 03.21,17

Drenge U13
1 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus 00.43,52
2 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
3 Peter Verdi - Cykling Odense s.t.
4 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00.43,55
5 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus s.t.
6 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.43,59
7 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub 00.44,01
8 Andreas Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 00.45,14
9 Mikkel Lykke - Silkeborg I.F. Cykling 00.45,16
10 Lasse Svoldgaard Andersen - Silkeborg I.F. Cykling 00.45,26
11 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.45,40
12 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub 00.46,24
13 Carl Dippel Bausager - Horsens Amatør Cykleklub 00.46,53
14 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 Oliver Mortensen - Cykling Odense 00.47,22
16 Jonas Brandt Kjeldsen - Odder Cykel Klub 00.47,48
17 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus 00.49,04
18 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub s.t.
19 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 00.49,10
20 Jakob Astrup - Middelfart Cykel Club 00.49,18
21 Magnus Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00.49,24
22 Oscar Holm Lauridsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.51,44
23 Jonathan Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 00.55,53

Piger U13
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.46,17
2 Claudia Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 00.51,45

Drenge U11
1 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub 00.24,49
2 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub 00.25,51
3 Gustav Bakgaard - Aalborg Cykle-Ring s.t.
4 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub (elite) s.t.
5 Victor Johannsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.26,16
6 Nicolai Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 00.28,13

Piger U11
1 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.36,23

Paracykling
1 Michael Jørgensen - Dansk Håndcykelklub 01.28,12
2 Kim Klüver Christiansen - Dansk Håndcykelklub 01.33,23
3 Michael Jensen - Dansk Håndcykelklub 01.59,16
4 Alan Schmidt - Dansk Håndcykelklub 02.10,32

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger