Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Jysk/Fynske mesterskaber i linjeløb

Resultater fra Jysk/Fynske mesterskaber i linjeløb

11. maj 2014 16:31Foto: Cyclingpictures.de

I dag blev de Jysk/Fynske mesterskaber kørt i linjeløb i Horsens, og det gav følgende resultater.

A - 155 km
1 Mads Pedersen - CULT Energy Vital Water 04.02,05
2 Emil Nygaard Vinjebo - CULT Energy Vital Water 04.02,39
3 Mads Baadgaard Rahbek - Team TREFOR - Blue Water 04.03,27
4 Torkil Veyhe - Odder Cykel Klub
5 Nils Lau Nyborg Broge - Randers Cykleklub af 1910 04.03,42
6 Rasmus Sterobo - CULT Energy Vital Water 04.09,08
7 Jens Møller Pedersen - Randers Cykleklub af 1910 04.16,17
8 Mads Hardahl - Aalborg Cykle-Ring
9 Nicolai Jørgensen - Team Jutlander Bank 04.16,22
10 Mathias Christensen - Odder Cykel Klub 04.16,29
11 Nikolaj Henning - Team Jutlander Bank
12 Jonas Ingerslev - Odder Cykel Klub 04.17,05

B - 133 km
1 Mikkel Bahnsen - Randers Cykleklub af 1910 03.30,13
2 Kasper Würtz Schmidt - Randers Cykleklub af 1910
3 Jonas Rasmussen - Middelfart Cykel Club
4 Nicolai Skou Sprenger - Cykle Clubben Hjørring 03.30,15
5 Nicolaj Steen - Horsens Amatør Cykleklub
6 Thomas Mikkelsen - Brædstrup Cykel Klub 03.30,17
7 Casper Hillstrøm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
8 Andreas Holm Gylling - Team Jutlander Bank
9 Jakob Frandsen - Cykel Klubben Djurs 03.31,52
10 kasper kalhøj - Odder Cykel Klub 03.34,02
11 Jesper Kael Jensen - Randers Cykleklub af 1910 03.34,05
12 Simon Nybo Holgersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 03.34,48
13 Jesper Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 03.40,42
14 Steffen Nielsen - Aalborg Cykle-Ring
15 Frederik Rosenbæk - Cykling Odense 03.54,37
16 Nikolaj Høyen Gudiksen - Nr. Søby Cykel Klub
17 Alexander Louring - Hammel Cykle Klub 04.00,05
18 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub 04.06,08
19 Thomas Edemann Jensen - Team Jutlander Bank 03.35,07
20 Steen Skov Laursen - Silkeborg I.F. Cykling 03.35,16

C - 111 km
1 Magnus Tholstrup Skjøth - Odder Cykel Klub 02.56,17
2 Jeppe Norup Dal - Cykle Klubben Aarhus 02.56,19
3 Michael Bygvraa - Viborg Cycling 02.56,46
4 Frederik Muff - Cykle Klubben Aarhus 02.58,08
5 Viktor Kodal - Herning Cykle Klub 02.58,32
6 Martin Nielsen - Cykling Odense
7 Nikolaj Fevre - Kolding Bicycle Club 02.59,31
8 Martin Gro Nygaard - Herning Cykle Klub
9 Mike Isaksen - Skive Cykle Klub 02.59,33
10 Casper Nissen - Cykle Klubben Aarhus 02.59,35
11 Paw Sørensen - Aalborg Cykle-Ring 03.00,24
12 Jesper Korsgaard - Silkeborg I.F. Cykling 03.06,40
13 Steffan List - Bov Cykle Club 03.06,53
14 sebastian andersen - Odder Cykel Klub

D - 66 km
1 Jes Steengaard - Cykle Klubben Aarhus 01.47,12
2 Kenneth Bro Jensen - Thy Cykle Ring 01.47,14
3 Thomas Jepsen - Sønderborg Cykle Klub 01.49,18
4 Kasper Kirch Gade - Cykle Klubben Aarhus
5 René Jakobsen - Cykle Klubben Aarhus
6 kenni schmidt - Grenå Cykle Club
7 Chr Just - Gl. Rye MTB
8 Kasper Thomsen - Cykel Klubben Djurs
9 Mads Søgaard Mondrup - Herning Cykle Klub
10 Henrik Gydesen - Cykle Klubben Aarhus
11 Danny Troest Petersen - Aalborg Cykle-Ring
12 Nicolai Nørfelt Nielsen - Herning Cykle Klub
13 Stefan Ryom - Odder Cykel Klub
14 Victor Skousgaard - Odder Cykel Klub
15 Jonas Rernböck - Holstebro Cycleclub af 1960
16 Nicolaj Langkjær Gedsø - Vejle Cykel Klub
17 René Gier Vemmelund - Give Cykelklub (elite)
18 Bjarke Nielsen - Brædstrup Cykel Klub
19 Torben Bartholin - Brædstrup Cykel Klub
20 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg Cykle-Ring
21 Daniel Barslund - Holstebro Cycleclub af 1960
22 jens vind - Cykle Klubben Aarhus
23 Carsten Boel - Haderslev Starup Cykelklub
24 Brian Voigt Jakobsen - Horsens Amatør Cykleklub
25 Rickie Quist - Randers Cykleklub af 1910
26 Jonas Sørensen - Hedensted Cykel Klub
27 Torben Damsgaard Johansen - Hammel Cykle Klub
28 Mathias Hove - Thy Cykle Ring 01.49,26
29 Carsten Toftgaard Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 01.49,29
30 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub 01.49,31
31 Erik Spleth Bazuin - Støvring Motions Cykleklub 01.49,34
32 Bo Holm Andersen - Fredericia Cycle Club 01.49,35
33 Rasmus Andreas Poulsen - Aalborg Cykle-Ring
34 Knud Husted - Skive Cykle Klub 01.49,37
35 Martin Laursen - Team Gedved 01.52,14
36 Kim N. Skytte - Brædstrup Cykel Klub 01.55,46
37 Rasmus Jensen - Cykel Klubben Djurs
38 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 01.55,48
39 Frode Nielsen - Hammel Cykle Klub 01.56,07
40 Morten Eslund - Horsens Amatør Cykleklub 01.57,39
41 Victor Østergaard - Per P. Cykler 02.01,25
42 Martin Middelhede Christensen - Viborg Cycling 02.04,09
43 Benny Vad - Viborg Cycling 02.08,28

Junior - 111 km
1 Tobias Mørch Kongstad - Cycling Elite Copenhagen - Amager 02.53,27
2 Rasmus Byriel Iversen - Team Campus Vejle
3 Søren Malling Siggaard - Giordana Isaac Cycle Herning
4 Oscar Bjørn-Rosager - D.C.R. - Ballerup 02.54,22
5 Kasper Andersen - Giordana Isaac Cycle Herning
6 Jesper Bundgård Vinkel - Team Kel-berg Roskilde Junior
7 Marius Therkildsen - Team PythonPro.Com
8 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub 02.55,07
9 Andreas Aidel - Hammel Cykle Klub 02.58,37
10 Alexander Møller - Riwal Cycling - Climacell - Junior 02.59,44
11 Mikkel Frølich Honoré - Team Kel-berg Roskilde Junior 02.59,50
12 Nicolai Petersen - Cycling Elite Copenhagen - Amager 02.59,55
13 Kristian Arnth Sørensen - Giordana Isaac Cycle Herning 02.59,58
14 Peter Kjær Nielsen - Team PythonPro.Com
15 Mikkel Dreyer Nielsen - Aalborg Cykle-Ring
16 Mikkel Møller - Team Campus Vejle
17 Niklas Larsen - Team PythonPro.Com 03.01,19
18 Kristoffer Kjeldmann - Hammel Cykle Klub 03.02,30
19 Søren Pedersen - Team Bravida - Georg Berg 03.05,12
20 Sebastian Schjødt - Riwal Cycling - Climacell - Junior 03.18,14
21 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Riwal Cycling - Climacell - Junior 03.21,24
22 Jesper Sommer Jensen - Odder Cykel Klub 03.21,24
23 Casper Ingeberg - Odder Cykel Klub
24 Daniel Bligaard Lyhne - Giordana Isaac Cycle Herning
25 Jonas Nordal Jakobsen - Team Campus Vejle

Dame A - 89 km
1 Camilla Møllebro Pedersen - Team BMS Ladies 02.43,38
2 Karen Gjendal - Team BMS Ladies 02.45,22
3 Christina Siggaard - Firefighters Upsala 02.47,18
4 Maria Julie Hansen - Team BMS Ladies
5 Mie Lacota - Team BMS Ladies 02.58,28

Dame B - 89 km
1 Annie Bay-Smidt - Aalborg Cykle-Ring 02.45,32
2 Siri Strand - Cykle Klubben Aarhus 02.53,25

Dame Junior - 89 km
1 Pernille Mathiesen - Team Rytger 02.42,49
2 Anika Rasmussen - Riwal Cycling - Climacell - Junior 02.58,03
3 Trine Holmsgaard - Herning Cykle Klub 02.58,06
4 Frederikke Hummelshøj - Giordana Isaac Cycle Herning 02.58,28

Veteran H40 - 111 km
1 Rasmus Mejldal - Cykling Odense 02.59,39
2 steen larsen - Horsens Amatør Cykleklub 03.00,47
3 Morten Mejsen Westergaard - Vejle Cykel Klub 03.00,50
4 Lars Aagaard Hansen - Cykling Odense 03.01,12
5 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub
6 Jes Knudsen - Cykel Klubben Djurs 03.01,18
7 Bo Boi - Per P. Cykler 03.03,07
8 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub
9 Thomas Lund - Herning Cykle Klub
10 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup Cykelklub
11 Claus Madsen - Cykling Odense
12 Martin Leonhard - Fredericia Cycle Club
13 Lars Gade - Per P. Cykler
14 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense 03.10,48
15 Henrik Jensen - Randers Cykleklub af 1910
16 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club - RKCC
17 Carsten Rosenbæk - Ærø Cykle Motion 03.10,59
18 Jens Peder Ravn Rasmussen - Horsens Amatør Cykleklub 03.16,11
19 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub
20 Thomas Tanggaard - Randers Cykleklub af 1910 03.16,18
21 Klaus Makkonen - Cycling West 03.16,24
22 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub

Veteran H50 
1 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club 02.25,19
2 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club 02.26,13
3 Lars Christensen - Aalborg Cykle-Ring 02.26,23
4 Per Christensen - Odder Cykel Klub
5 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs 02.26,25
6 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub 02.28,10
7 Knud Thaysen - Herning Cykle Klub 02.28,23
8 Peter Isager - Cykel Klubben Djurs 02.29,14
9 Erik Brixen - Per P. Cykler 02.29,28
10 Roy Andersen - Randers Cykleklub af 1910
11 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub
12 Rudy Simonsen - Hammel Cykle Klub
13 Ole Bladt-Hansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.29,33
14 Flemming Sørensen - Vejle Cykel Klub
15 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub 02.29,34
16 Bjarne Andersen - Nyborg Cykle Klub 02.29,39
17 Carsten Quottrup - Cykle Klubben Aarhus 02.29,44
18 Tom Jensen - Grenå Cykle Club 02.29,45
19 Viggo Haraldsted - Cykle Klubben Aarhus 02.30,09
20 Ole Møller - Nyborg Cykle Klub 02.30,26
21 Peter Vestergaard - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite 02.32,14
22 jesper hvisthule - Per P. Cykler
23 Henrik Holm Nielsen - Hammel Cykle Klub
24 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus 02.32,27

Veteran H60 - 66 km 
1 Alan Kehlet - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.57,47
2 Ove Birk - Cykle Clubben Hjørring 01.58,26
3 Ole Jensen - Hedensted Cykel Klub
4 Arne Post - Skive Cykle Klub 01.58,32
5 Claus Ritsing - Kolding Bicycle Club 01.59,15
6 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club 02.00,26
7 Peter Broe - Cykle Klubben Aarhus
8 Peter Kondrup - Fredericia Cycle Club
9 Søren Vagtholm - Cykling Odense
10 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring 02.00,35
11 laust madsen - Horsens Amatør Cykleklub 02.00,38
12 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub 02.01,00
13 Hans-Jørgen pedersen - Grenå Cykle Club 02.05,11
14 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn 02.09,16
15 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg Cykle Klub
16 Bjarne Brunhøj-Esbensen - Nyborg Cykle Klub 02.09,24
17 chres christensen - Cykel Klubben Djurs 02.17,51
18 Allan Søndergaard - Hammel Cykle Klub 02.28,02

U17 - 66 km
1 Nick Brigsted - Horsens Amatør Cykleklub 01.45,50
2 Bjarke Andersen - D.C.R. - Ballerup 01.46,32
3 Joakim Lisson - Tissø Cykle Ring
4 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense
5 Søren-Hjalte Steinholm - Haderslev Starup Cykelklub
6 Magnus Andersen - Aalborg Cykle-Ring
7 Sebastian Rathje Andersen - Næstved Bicycle Club
8 Rasmus Hvass Olesen - Cykle Klubben Aarhus
9 Jakob Hansen - Herning Cykle Klub
10 Jens Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup Cykelklub
11 Jorn Oerlemans - Horsens Amatør Cykleklub
12 Mikkel Beck Olsen - Randers Cykleklub af 1910
13 Luca Ryberg Loanrdi - Team Cycling Ringsted
14 Benjamin Irving - Cykle Clubben Hjørring
15 Rasmus Stigaard - Rødekro Cykle Club - RKCC 01.46,37
16 Sebastian Ifversen - Randers Cykleklub af 1910 01.46,46
17 Nicolai Clausen - Herning Cykle Klub 01.51,12
18 Rune Bergmann - Aalborg Cykle-Ring 01.53,14
19 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense
20 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub 01.53,21
21 Tobias Dalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960
22 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder Cykel Klub 01.53,39
23 Aksel Josiasen - Cykel Klubben Djurs 01.54,30
24 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg I.F. Cykling 01.54,51
25 Mathias Enghuus - Cykling Odense 01.55,44
26 Jonas Frederik Banke - Middelfart Cykel Club
27 Jonas Erbs Toldbod - Cykle Klubben Aarhus 01.55,47
28 Martin Tranegaard Andersen - Hedensted Cykel Klub 01.55,49
29 Lasse Aslak Andersen - Silkeborg I.F. Cykling 01.56,01
30 Jeppe Klein Jensen - Haderslev Starup Cykelklub 01.58,56
31 Jan Jakob Iversen - Hammel Cykle Klub 01.59,00
32 Thor Koop Dalgaard - Hedensted Cykel Klub 01.59,04
33 Oliver Farving - Randers Cykleklub af 1910
34 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens Amatør Cykleklub 02.05,13
35 Kasper Østergaard Nielsen - Aalborg Cykle-Ring 02.06,02
36 Frederik Henriksen - Odder Cykel Klub 02.06,48
37 Nicklas Korsager Elkjær - Odder Cykel Klub 02.06,50
38 Anders Alnor Mathiasen - Hedensted Cykel Klub 02.07,31
39 Andreas Utzon-Fog - Cykle Klubben Aarhus 02.13,30
40 Kristian Krog Nygaard - Randers Cykleklub af 1910
41 Kasper Bøgelund - Silkeborg I.F. Cykling 02.18,08

U16 piger - 44 km
1 Silje Alsbjerg - Nr. Søby Cykel Klub 01.31,34
2 Freja-Louise Algren Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 01.33,03
3 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.39,45

U15 drenge - 44 km
1 Morten Andreas Stampe - Odder Cykel Klub 01.14,07
2 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling 01.16,15
3 Frederik Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling
4 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs
5 Jakob Bødker - Nr. Søby Cykel Klub 01.17,19
6 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub 01.17,34
7 Jonas Nybo - Skive Cykle Klub
8 Lucas Wulff Andersen - Odder Cykel Klub 01.17,38
9 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub 01.17,40
10 Robin Juel Skivild - Cykling Fyn
11 Peter Busk - Køge Cykel Ring 01.23,11
12 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub
13 peter friis løfstedt - Herning Cykle Klub
14 Frederik Thomsen - Cykling Odense
15 Lucas Johannes Knudsen - Herning Cykle Klub 01.23,14
16 Daniel Guld - Cykel Klubben Djurs
17 Nicolai Asgreen - Middelfart Cykel Club
18 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub
19 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens Amatør Cykleklub
20 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 01.23,17
21 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
22 Aksel Lylloff Qvortrup - Silkeborg I.F. Cykling
23 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub 01.23,28
24 Sebastian Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01.24,31
25 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro Cykle Club af 1938 01.25,09
26 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring 01.25,15
27 Mads Degn - Horsens Amatør Cykleklub 01.25,39
28 Anders Stubberup - Holstebro Cycleclub af 1960 01.27,09
29 Casper Huus Uhrenholt - Silkeborg I.F. Cykling 01.27,14
30 Birk Udengaard Hansen - Silkeborg I.F. Cykling 01.27,16
31 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub 01.28,11
32 August Kjær Agergaard - Cykle Klubben Aarhus 01.29,57
33 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring 01.31,01
34 Mikkel Vinding - Grindsted Cykel Motion
35 Victor Juul Nielsen - Middelfart Cykel Club 01.31,23
36 Viktor Lindegaard - Middelfart Cykel Club 01.31,29
37 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring 01.32,00
38 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 01.34,26
39 Tobias Wedel Kold - Herning Cykle Klub 01.42,44
40 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring 01.42,51

U13 drenge - 22 km
1 Julius Christian Gulmann - Thy Cykle Ring 00.43,39
2 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub
3 Marcus Breiner - Nr. Søby Cykel Klub
4 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub
5 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
6 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
7 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
8 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling
9 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
10 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club
11 Aksel Klinge - Middelfart Cykel Club
12 Andreas Læssø Unger - Hedensted Cykel Klub 00.43,43
13 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling 00.43,46
14 Rasmus Henriksen - Odder Cykel Klub 00.43,48
15 Johan Gørtz Hørstrup - Horsens Amatør Cykleklub 00.43,52
16 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
17 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910
18 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
19 Mads Jensby - Silkeborg I.F. Cykling
20 Nicolai Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling
21 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub
22 Emil Borg Strøm - Nr. Søby Cykel Klub
23 Oliver Friis - Odder Cykel Klub 00.44,01
24 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling
25 Rasmus Tolbøl - Cykle Klubben Aarhus 00.44,07
26 Benjamin Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 00.44,28
27 Lucas Køhlert Knudsen - Odder Cykel Klub 00.46,54
28 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite)
29 Victor Mejdal Svenstrup - Skive Cykle Klub 00.47,08
30 Askild Brønmo - Odder Cykel Klub 00.48,00
31 William Juul Nielsen - Middelfart Cykel Club 00.55,04
32 Annika Alsbjerg - Nr. Søby Cykel Klub 00.57,29

U13 piger - 22 km
1 Mie Degn - Horsens Amatør Cykleklub 00.43,46
2 Annika Alsbjerg - Nr. Søby Cykel Klub 00.57,29

U11 drenge - 11 km
1 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling 00.20,58
2 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.21,03
3 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub 00.21,10
4 Thor Juel Skivild - Cykling Fyn 00.22,31
5 Jens Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub
6 Rasmus Perto - Cykel Klubben Djurs 00.22,40
7 Noah Wulff Andersen - Odder Cykel Klub 00.23,18
8 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub 00.23,49
9 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.24,19
10 Alexander Valsted Nagstrup - Silkeborg I.F. Cykling
11 Oliver Juul Mortensen - Cykling Odense
12 Jonatan Skov - Odder Cykel Klub 00.25,28
13 Victor Schøler Lass - Silkeborg I.F. Cykling 00.26,29
14 Mikkel Bøgelund - Silkeborg I.F. Cykling 00.26,51

U11 piger - 11 km
1 Gullborg Guttesen - Give Cykelklub (elite) 00.20,59
2 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub 00.21,16
3 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.25,30
4 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.29,58
5 Josefine Jensby - Silkeborg I.F. 00.31,23

Motion - 66 km
1 Kenneth Kock - ? 02.06,30
2 Kasper Larsen - NBC 02.06,32
3 Lars Hansen - O.GF 02.22,59
4 Jacob Jalving - V.CK 02.24,39

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

Grosser Preis des Kantons...(1.1) 05/06

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 06/06

Tour de Suisse(2.UWT) 07/06-14/06

Elfstedenronde(1.1) 07/06

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

Tour de Korea(2.1) 10/06-14/06

La Route d'Occitanie(2.1) 11/06-14/06

Saarland Trofeo(2.NCUP) 11/06-14/06

Cycling Tour of Bihor - B...(2.1) 12/06-14/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG MANGE SPAR PENGE