Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Kolding BC - Guldhammer sejrede
20. juni 2016 10:41 af Jesper Johannesen Foto: © Team Stölting Service Group / Mario Stiehl

Søndag blev der kørt licensløb i Kolding, hvor Rasmus Guldhammer sejrede hos herrerne, Mathias Larsen i Junior Cuppen samt Tine Rasch hos damerne. 

Herre A
1 Rasmus Guldhammer - Stölting Service Group 03:15:18
2 Jannik Hyldtoft Hansen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
3 Jonas Aaen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
4 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT s.t.
5 Niklas Eg - Team TREFOR s.t.
6 Jesper Schultz - Team Almeborg-Bornholm 03:15:20
7 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team s.t.
8 Torkil Veyhe - Team WeBike-CK Aarhus 03:15:34
9 Kasper Würtz Schmidt - Frederikshøj Cycling Club 03:16:00
10 Christian Nyvang Lund - coloQuick - CULT 03:16:42
11 Søren Malling Siggaard - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
12 Thomas Edemann Jensen - Team Giant Scatto U23 s.t.
13 Nils Lau Nyborg Broge - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
14 Christian Moberg Jørgensen - Team TREFOR s.t.
15 Jesper Bundgård Vinkel - Riwal Platform Cycling Team s.t.
16 Nicolai Brøchner - Riwal Platform Cycling Team 03:18:06
17 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team WeBike-CK Aarhus 03:18:06
18 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Team TREFOR s.t.
19 Mathias Dam Westergaard - Team Almeborg-Bornholm 03:18:10
20 Jesper Hansen - TINKOFF s.t.
22 Troels Rønning Vinther - Riwal Platform Cycling Team 03:19:17
23 Jacob Gye Madsen - coloQuick - CULT s.t.
24 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub 03:26:02
25 Frederik Rosenbæk - Odder Cykel Klub s.t.
26 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team s.t.
27 Mikkel Skjellerup - Odder Cykel Klub s.t.
28 Mathias Lisson - Team Almeborg-Bornholm s.t.
29 Rasmus Esmann Ginnerup - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
30 Jonas Nordkroggård - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:38:56

Herre B
1 Andreas Brandt Aidel - Hammel Cykle Klub 03:03:30
2 Frederik Lund - Odder Cykel Klub s.t.
3 Casper Steen - Vejle Cykel Klub s.t.
4 Kasper Thomsen - Ordrup Cykle Club s.t.
5 Christian Hellesø Vaaben - Hammel Cykle Klub 03:03:32
6 Alexander Møller - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 03:04:06
7 Tore Thøgersen - Cykling Odense 03:09:26
8 Søren Pedersen - Vejle Cykel Klub s.t.
9 Victor Skousgaard - Odder Cykel Klub 03:09:31
10 Nikolaj Friis - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 03:09:32
11 Martin Gro Nygaard - Herning Cykle Klub 03:09:34
12 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub 03:09:36
13 Jakob Kortbæk - Thy Cykle Ring s.t.
14 William Herman Wisholm - Aalborg Cykle-Ring s.t.
15 Rasmus Klinkgaard - Cykling Odense s.t.
16 Stefan Ryom - Odder Cykel Klub s.t.
17 Jacob Winther Johansen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
18 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
19 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 03:10:16
20 Keld Fjord - Holte Cykel Klub 03:10:23

Herre C
1 Anders Bruun - Give Cykelklub (elite) 02:23:00
2 Malte Sierwald - Harburger RG 02:23:12
3 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:23:30
4 Dan Wassmann - Politiets IF, Kbh-Cykling 02:24:13
5 Nikolaj Hyldig - Thy Cykle Ring s.t.
6 Anders Hørslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
7 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
8 Nicolai Nørfelt Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
9 Simon Ahrens Lassen - Kolding Bicycle Club s.t.
11 Andreas Nielsen - Nyborg Cykle Klub s.t.
12 Morten Rytgaard - Lyngby Cycle Club s.t.
13 Lasse Kristiansen - Cykling Odense s.t.
14 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
15 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
16 Karsten Kousgaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
17 Nicki Hirsvang - Lyngby Cycle Club s.t.
18 Mathias Meldgård - Vejle Cykel Klub s.t.
19 Bjarke Vodder Nielsen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
20 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
22 Nicolai Skou Sprenger - Cykle Clubben Hjørring s.t.
23 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
24 Jonathan Larsson - CK Ringen s.t.
25 Casper Skov Pedersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
26 Nis Johan Holleufer - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Jesper Attermann - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
28 Jens Møller Pedersen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
29 Frank Eriksen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
31 Rasmus Vorre - Vejle Cykel Klub 02:25:06

Herre D
1 Jeppe Klein Jensen - Haderslev Starup Cykelklub 02:00:24
3 Martin Thusgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
4 Christoffer Tidemand - Kolding Bicycle Club s.t.
5 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
6 Jakob Iversen - Cykle Klubben Aarhus 02:00:27
7 bjarke bonke - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:00:31
8 Simon Madsen - Cykle Klubben Aarhus 02:00:55
9 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub (elite) 02:01:00
10 Christian Guttesen - Give Cykelklub (elite) 02:01:19
11 Christoffer Kjelgaard Ilsø - Cykle Clubben Hjørring s.t.
12 Martin Thimes - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
13 Martin Larsen - Vejen Bicykle Club s.t.
14 Rasmus Kolmos Schmidt - Sønderborg Cykle Klub s.t.
15 thomas wetter - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
16 Kasper Sørensen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
17 Anders Lindby - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
18 Martin Laursen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
19 Kåre Kvisgaard Gram - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
20 Thomas Larsen Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
21 Kim Thomsen - Give CK s.t.
22 Stefan Holm Frederiksen - Uldum Cykel Motion s.t.
23 Søren Falk-Adamsen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
24 Kahsay Nagasi - Amager Cykle Ring s.t.
25 Keld Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub (elite) s.t.
26 Rasmus Wagner - Hammel Cykle Klub s.t.
27 Brian Johnsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
28 Johnny Brandt - Hammel Cykle Klub 02:01:23
29 Hjalte Vestergaard - Aalborg Cykle-Ring 02:01:24
30 Jesper Hedensted - Horsens Amatør Cykleklub 02:04:49
31 Kenneth Munk Kock - Vejen Bicykle Club 02:04:49
32 Dennis Pedersen - Hammel Cykle Klub 02:04:52
33 Thomas Simensen - Cykle Klubben Aarhus 02:09:34
34 Esben Kjær-Lauridsen - Kolding Bicycle Club s.t.
35 Morten Eslund - Horsens Amatør Cykleklub 02:22:21
36 Simon Romey - SG Athletico Büdelsdorf 04:04:47

Dame A
1 Tine Rasch Hansen - Team BMS BIRN 02:30:58
2 Louise Norman Hansen - Team BMS BIRN 02:58:28
3 Trine Holmsgaard - Herning Cykle Klub 02:58:32

Dame B
1 Julie Valgren Andersen - Thy Cykle Ring 02:16:13
2 Siri Strand - Cykle Klubben Aarhus 02:16:55

Herre Veteran 40
1 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub 02:23:40
2 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub 02:23:42
3 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub 02:23:45
4 Rasmus Mejldal - Cykling Odense 02:23:49
5 Flemming Nielsen - Give Cykelklub (elite) 02:23:53
6 Thomas Lund - Herning Cykle Klub s.t.
7 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
8 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus s.t.
9 Anders Dellien - CK Ringen s.t.
10 Kim Givskov Hansen - Elite Cycling Snejbjerg 02:23:55
11 Morten Arild Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 02:23:56
12 jacob holk - Cykling Odense 02:24:36
13 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
14 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club 02:25:03
15 Martin Nielsen - Cykling Odense s.t.
16 Søren Christian Thomsen - Greve Cykle Club s.t.
17 Jan Christoffersen - Cykling Odense s.t.
18 Kim Lambæk - Vejen Bicykle Club s.t.
19 Dan Jensen - Cykling Odense s.t.
20 Lars Ole Markvardsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
22 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub 02:25:08
23 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub 02:25:13
24 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 02:25:19
25 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub s.t.
26 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub 02:25:19
27 Kasper Bay - Cykling Odense 02:26:05
28 Karsten Andersen - Sønderborg Cykle Klub 02:28:02
29 Flemming Nørskov - Cykle Klubben Aarhus 02:28:49

Herre Veteran 50
1 jimmy havmøller - Cykle Klubben Aarhus 02:01:56
2 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs 02:01:56
3 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
4 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club 02:01:59
5 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus 02:02:17
6 Brian Jacobsen - Aarhus MTB s.t.
7 Bent Pedersen - Herning Cykle Klub 02:02:19
8 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club 02:02:22
9 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub 02:03:05
10 Claus Wårsøe - Cykling Odense 02:03:07
11 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
12 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
13 Stig Nylandsted Larsen - Hammel Cykle Klub s.t.
14 Ulrich Jung - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
15 Jesper Andersen - Cykling Odense s.t.
16 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club s.t.
17 martin young - Fredericia Cycle Club s.t.
18 Lutz Schröder - Bad Doberaner SV 1990 s.t.
19 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub s.t.
20 Flemming Wolff Kristensen - Cykling Odense s.t.
21 Jørn Nielsen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
22 Peter Holm Nielsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
23 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub s.t.
24 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub s.t.
25 Carsten Quottrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
26 Niels Peter Heiby - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicykle Club s.t.
28 majid nazar moghadam - Nyborg Cykle Klub 02:03:11
29 Robert Andresen - Kolding Bicycle Club s.t.
30 René Krebs - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
31 Henrik Nielsen - Cycling West 02:03:19
32 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910 02:03:21
33 Henrik Bavnhøj - Cykling Odense 02:03:24
34 Sven Magnussen - RG Hamburg 02:03:48
35 Ronny Herman Wisholm - Aalborg Cykle-Ring 02:04:08
36 Peter Lybecker - Hammel Cykle Klub 02:12:59
37 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart Cykel Club 02:15:38
38 Peter Vestergaard - Kolding Bicycle Club 02:15:39
39 Kurt Dahl - Elite Cycling Snejbjerg 02:16:07
40 bent koudal - Vejen Bicykle Club 02:19:33
41 Changiz Changizi - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
42 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club 02:19:49

Herre Veteran 60
1 Henrik Jensen - Randers Cykleklub af 1910 02:16:07
2 Claus Ritsing - Kolding Bicycle Club s.t.
3 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club s.t.
4 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
5 Ole Jensen - Hedensted Cykel Klub s.t.
6 Peter Kondrup - Fredericia Cycle Club s.t.
7 klaus peter petersen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
8 Peter Broe Kristensen - Cykle Klubben Aarhus 02:16:13
9 Benny Jensen - Elite Cycling Snejbjerg 02:16:26
10 Ole Lindbjerg - Fredericia Cycle Club 02:16:49
11 Niels Juul Jensen - Ry Cycle Club 02:20:54
12 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg 02:27:47
13 William Øhlenschlæger Madsen - Haderslev Starup Cykelklub 02:40:22

Herrer Veteran 70
1 Alan Kehlet - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:14:51
2 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring 02:16:08

Alle MK uden licens
1 Thomas Højlund - KBC 00:26:19
2 Ulrik Hedelund - CMH s.t.
3 Jørn Peder Jørgensen - MIC s.t.
4 Andrew Bridgens - KBC 00:26:48
5 Ole Knudsen - MIC s.t.
6 Jørgen Lykke - Animo 00:38:35
7 Karsten Graasbøll - KBC 02:08:05
8 Hans Erik Dahl - CMH s.t.
9 Jesper Overgaard - KBC 02:11:26
10 Toke Karbo - KBC 02:30:05
11 Flemming Lock - KBC 02:30:26
12 Emma Lykke - Animo 04:05:49

Drenge U11
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:23:28
2 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub 00:24:12
3 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub (elite) 00:24:14
4 Victor Johannsen - Silkeborg I.F. Cykling 00:25:32
5 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00:25:34
6 Nicolai Andersen - Hammel Cykle Klub 00:26:18
7 Nicolai Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub s.t.
8 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club 00:26:30
9 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00:30:56
10 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub 01:12:23

Piger U11
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00:26:19

Drenge U13
1 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00:44:07
2 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Peter Verdi - Cykling Odense s.t.
4 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
5 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 00:44:09
6 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
7 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub 00:44:41
8 Oliver Mortensen - Cykling Odense 00:45:06
9 Carl Dalton - Amager Cykle Ring s.t.
10 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 00:45:08
11 Karl Lindegaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
12 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring s.t.
13 Hugo Bruun van Deurs - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
14 Thor Juel Skivild - Cykling Odense 00:45:13
15 Frederik Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) 00:45:14
16 Joshua Bridgens - Kolding Bicycle Club 00:45:16
17 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring 00:45:18
18 Jakob Astrup - Middelfart Cykel Club 00:45:42
19 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club s.t.
20 Carl Dippel Bausager - Horsens Amatør Cykleklub 00:47:45
21 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE 00:49:25
22 Christopher Johansson - Randers Cykleklub af 1910 00:49:37
23 Magnus Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus 00:50:18
24 Alfred Schultz Jølving - Middelfart Cykel Club 00:51:24
25 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus 01:02:33

Piger U13
1 Kathrine Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) 00:52:55
2 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00:53:48

Drenge U15
1 Luis Carl Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 00:55:30
2 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00:57:27
3 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
4 kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring 00:59:57
5 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
6 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
7 Julius Gulmann - Herning Cykle Klub s.t.
8 Oliver Friis - Odder Cykel Klub s.t.
9 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
10 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling s.t.
11 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub s.t.
12 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring s.t.
13 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) s.t.
14 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) s.t.
15 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense s.t.
16 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
17 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub (elite) s.t.
18 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
19 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
20 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club s.t.
21 Mads Christiansen - Roskilde Cykle Ring 01:02:44
22 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
23 Aksel Klinge - Cykling Odense 01:02:46
24 Silas Bolund Falkø - Nyborg Cykle Klub 01:02:59
25 Boxuan Yang - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01:04:45
26 Magnus Maury Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub 01:05:31
27 william juul Nielsen - Middelfart Cykel Club s.t.
28 Rasmus Søjberg Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01:05:39
29 Steven Behrens - Rødekro Cykle Club RKCC s.t.
30 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
31 Kasper Læssø Sørensen - Kolding Bicycle Club 01:05:42
32 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus 01:08:10
33 Frederik Mahler - Cykling Odense 01:08:36
34 Carl Jørgensen - Cykling Odense 01:10:30
35 Mathias Tang Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01:11:06
36 Oskar Tjørnelund Betzer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01:20:24

Piger U16
1 Julia Borgström - Höllviken CK - SE 01:00:00
2 Viki Juliussen - Horsens Amatør Cykleklub 01:08:13
3 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01:11:06

Herre Junior
1 Mathias Larsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 03:01:36
2 Eigil Nikolajsen - Team ABC Junior s.t.
3 Peter Haslund - Pythonprocom - Velowear s.t.
5 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring s.t.
6 Mads Schelde Berg - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
7 Jorn Oerlemans - Team Mascot WorkWear s.t.
8 Kristian Kaimer Eriksen - Team ABC Junior s.t.
9 Jakob Egholm - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
10 Christian Bahr - Climacell Xtreme Odense s.t.
11 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior s.t.
12 Marcus Olsen - Team ABC Junior s.t.
13 Alexander Salby - Climacell Xtreme Odense s.t.
14 Mads Pals Thomassen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
15 Mikkel Beck Olsen - Team Mascot WorkWear s.t.
16 Joakim Lisson - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
17 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring s.t.
18 Frederik Irgens Jensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
19 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior s.t.
20 Daniel Vestergaard Villadsen - Team Herning CK Junior s.t.
21 Jannik Ljungdahl - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
22 Mikkel Feldtmann Hansen - Hammel Cykle Klub s.t.
23 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
24 Lasse Aslak Andersen - Team Mascot WorkWear s.t.
25 Søren Bidstrup - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
26 Mikkel Bjerg - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
27 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
28 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
29 Mads Østergaard Kristensen - Team Herning CK Junior s.t.
30 Oliver Farving - Hammel Cykle Klub s.t.
31 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior s.t.
32 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub s.t.
33 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Climacell Xtreme Odense s.t.
34 Anders Mielke - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
35 Morten Hulgaard - Team ABC Junior s.t.
36 Asbjørn Ravn Rasmussen - Hammel Cykle Klub s.t.
37 Arne Birkemose - Team Mascot WorkWear s.t.
38 Martin Andersen - Hammel Cykle Klub s.t.
39 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
40 August Nygaard Bodilsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
41 Nikolaj Vejby Møller - Team Mascot WorkWear s.t.
42 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Pythonprocom - Velowear s.t.
43 Johan Price-Pejtersen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
44 Jakob Olsen - Team Mascot WorkWear s.t.
45 Julius Johansen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
46 Andreas Sulaj Kloppenborg - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
47 Mads Lundh - Pythonprocom - Velowear s.t.
48 Sander Andersen - Team ABC Junior s.t.
49 Sebastian Rathje Andersen - Pythonprocom - Velowear s.t.
50 Benjamin schjøtt Irving - Aalborg Cykle-Ring s.t.
51 Martin Omarsson Mollerup - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 03:02:29
52 Nicolai Clausen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 03:02:46
53 Andreas Handberg Madsen - Team Herning CK Junior 03:03:05
54 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub 03:04:15
55 Lucas Norman Gude - Greve Cykle Club s.t.
56 Mathias Mortensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 03:05:44
57 Rasmus Stigaard - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 03:05:55
58 Nicolai Clausen - Team Herning CK Junior 03:07:49
59 Toke Anshøj - Pythonprocom - Velowear 03:09:07
60 Adam Toftemark - Pythonprocom - Velowear s.t.
61 Oliver Emil Errebo - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 03:09:26
62 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior s.t.
63 Nikolaj Bojsen - Kerteminde Cykelklub 03:18:02
64 Lucas Rishøj Nielsen - Team ABC Junior 03:23:17
65 Jakob Albertsen - Team WeBike-CK Aarhus 03:24:01
66 Alexander Normann Olsen - Amager Cykle Ring 03:29:52
67 Christian Lerche Hansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 03:29:54
68 Jonas Frederik Banke - Pythonprocom - Velowear 03:32:00

Drenge Ungdom
1 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus 01:56:39
2 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring 01:56:39
3 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club s.t.
4 Peter Friis Løfstedt - Herning Cykle Klub s.t.
5 Jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club 01:56:41
6 sebastian Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01:59:00
7 Frederik Thomsen - Cykling Odense 01:59:02
8 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus 01:59:06
9 Lucas Wulff - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling 01:59:09
11 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring s.t.
12 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev s.t.
13 Malthe Munch - Greve Cykle Club s.t.
14 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
15 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring s.t.
16 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev s.t.
17 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
18 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club s.t.
19 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
20 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
22 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
23 Daniel Handberg Sigh - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
24 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
25 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
26 Alexander Mark - Roskilde Cykle Ring s.t.
27 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring s.t.
28 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 01:59:12
29 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:59:12
30 Victor Hein Eriksen - Roskilde Cykle Ring s.t.
31 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club 02:01:52
32 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub 02:06:08
33 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club s.t.
34 Victor Malmqvist - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
35 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
36 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub s.t.
37 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub s.t.
38 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
39 Marcus Holm - Herning Cykle Klub 02:06:17
40 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense 02:06:19
41 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club 02:06:22
42 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club 02:08:02
43 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub 02:08:24
44 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02:08:26
45 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 02:09:31
46 Daniel Mahler - Cykling Odense 02:13:10
47 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 02:15:22
48 Simon Høy - K C K Herlev s.t.
49 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling 02:18:43
50 oliver nielsen - Cykling Odense 02:22:36

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour of Fuzhou(2.1) 14/11-18/11

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig.

Glemt kodeord?

Opret bruger