Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Kvickly Odder Løbet

Resultater fra Kvickly Odder Løbet

17. september 2017 22:31Foto: OLIVER GRENAA VISUALS

Aske Vorre vandt hos herrerne foran Mads Østergaard Kristensen og Christian Gorm Albrechtsen.

A   
1 Aske Louring Vorre - Team Giant - Castellli
2 Mads Østergaard Kristensen - Herning Cykle Klub
3 Christian Gorm Albrechtsen - Herning Cykle Klub
4 Jakob Frandsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
5 Frederik Lund - Team OK Kvickly Odder
6 Mikkel Beck Olsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
7 Alexander Salby - BHS-Almeborg-Bornholm
8 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus
9 Anders Krogh Jensen - Team OK Kvickly Odder
10 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub
11 Søren Malling Siggaard - BHS-Almeborg-Bornholm
12 Jacob Kruse Jensen - Herning Cykle Klub
13 Nikolaj Henning - Team OK Kvickly Odder
14 Rasmus Hestbek Lund - Cykle Klubben Aarhus
15 Rasmus Esmann Ginnerup - Team AURA Energi - CK Aarhus
16 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub
17 Nicolaj Moltke Steen - Team Virtu Cycling
18 Jacob Gye Madsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
19 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub
20 Andreas Nielsen - Hammel Cykle Klub
 

B   
1 Andreas Handberg Madsen - Herning Cykle Klub
2 Rasmus Mejldal - Cykling Odense
3 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus
4 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub
5 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club
6 Martin Gro Nygaard - Herning Cykle Klub
7 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense
8 Henrik Dann Andersen - Aarhus Cycling (AaC)
9 Anders Hørslev - Team OK Kvickly Odder
10 Stefan Ryom - Cykle Klubben Aarhus
11 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub
12 Carsten Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
13 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub
14  Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub
15 Jakob Hoffmann - Randers PI Cykelafdelingen
16 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling
17 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub
18 Victor Skousgaard - Odder Cykel Klub
19 Anders Bruun - Herning Cykle Klub
20 Anders Banke - Middelfart Cykel Club
21 Jakob Kortbæk - Thy Cykle Ring
22 Jan Birk Oxlund - Cykling Odense
23 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub
24 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960
25 Frederik Jeppesen - Odder Cykel Klub

 

C  
1 Zacharias Bendix Væggemose - Cykle Klubben Aarhus
2 Jonas Andersen - Odder Cykel Klub
3 Jacob Elkjær Hansen - Aalborg Cykle-Ring
4 Poul Bentsen - Kolding Bicycle Club
5 Nicolai Bue - Holstebro Cycleclub af 1960
6 Tobias Dalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960
7 Sebastian Andersen - Odder Cykel Klub
8 Dennis Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub
9 Mathias Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
10 Simon Romey - SG Athletico Büdelsdorf

 

D 
1 Chr Just - Ry Cycle Club
2 Christian Lerche Hansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
3 Søren Jansen - Vejle Cykel Klub
4 Frank Eriksen - Randers Cykleklub af 1910
5 Morten Arild Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
6 Christian Guttesen - Give Cykelklub
7 Danny Linaa - Aarhus Cycling (AaC)
8 Kim A Mikkelsen - Vejen Bicycle Club
9 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub
10 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub
11 Rasmus Sandau - Cykle Klubben Aarhus
12 Søren Nygaard Hansen - Cykle Klubben Aarhus
13 Mathias Panduro Høgfeldt Pedersen - Skive Cykle Klub
14 Robert Kvistgaard - Give Cykelklub
15 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
16 JEPPE NIELSEN - Aarhus Cycling (AaC)
17 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring
18 Jan Tønnesen - Mårslet Cykel Motion
19 Kenneth Munk Kock - Vejen Bicycle Club
20 Thomas Larsen Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
21 John Poulsen - Hobro Cykle Club af 1938
22 Flemming Nørskov - Cykle Klubben Aarhus
23 Henrik Bruun Jensen - Skanderborg Cykleklub
24 Kim Thomsen - Give Cykelklub
25 Michael Skov - Odder Cykel Klub
     
DA
1 Siri Strand - Cykle Klubben Aarhus

 

DB
1 Fie Østerby - Horsens Amatør Cykleklub
2 Jenny Lassen - SG Athletico Büdelsdorf
3 Nynne Lucca Christiansen - Cykle Klubben Aarhus
4 Else Lund - Aarhus Cycling (AaC)
 

H40
1 Jimmy Havmøller - Aarhus Cycling (AaC)
2 Lars Aagaard Hansen - Nyborg Cykle Klub
3 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus
4 Tyge Rasmussen - Aalborg Mountainbikeklub
5 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club
6 Dan Jensen - Cykling Odense
7 Martin Leonhard - Fredericia Cycle Club
8 Michael Jensen - Randers Cykleklub af 1910
9 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling
10 Thomas Bank Egebirk - Cykle Klubben Aarhus
11 Søren Damgaard - Nr Søby Cykel Klub
12 kim olesen - Vejle Cykel Klub
13 Martin Laursen - Horsens Amatør Cykleklub
14 Lars Ole Markvardsen - Silkeborg IF Cykling
15 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club RKCC
 

H50    
1 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub
2 Laurits Thorning Jakobsen - Aarhus Cycling (AaC)
3 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub
4 Roy Andersen - Grenaa Cykle Club
5 Peter Meinert Nielsn - Aarhus Cycling (AaC)
6 Michael Rasmussen - Vejle Cykelklub
7 Peter Holm Nielsen - Aarhus Cycling (AaC)
8 Kim Hørslev - Cykel Klubben Djurs
9 Henrik Nielsen - Cycling West
10 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club
11 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub
12 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910
13 Laurids Jeppesen - Ringkøbing Cykle Club
14 jens ankerstjerne - Hedensted Cykel Klub
15 Bill Fisker - Thy Cykle Ring
16 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs
17 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub
18 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC)
19 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club
20 Leif Thomsen - Silkeborg IF Cykling
21 Claus Wårsøe - Cykling Odense
22 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club
23 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub
24 Lars Julin - Odder Cykel Klub
25 Peter Isager - Cykel Klubben Djurs
26 Changiz Changizi - Silkeborg IF Cykling
27 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub
28 Peter Vestergaard - Aarhus MTB
 

H60
1 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub
2 Peter Kondrup - Fredericia Cycle Club
3 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub
4 Kai Pedersen - Randers Cykleklub af 1910
5 Knud Juul Jensen - Racing89ers
6 Karsten Arnfeldt Olsen - Fredericia Cycle Club
7 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club
8 Vagn Skærlund Frandsen - Odder Cykel Klub
9 Ole Jensen - Hedensted Cykel Klub
 

H70
1 Frede Andersen - Horsens Amatør Cykleklub
 

U19
1 jacob hindsgaul madsen - Team Herning CK Junior
2 Robin Juel Skivild - Cykling Odense
3 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub
4 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus
5 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub
6 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear
7 Christian Bahr - Team Vifra Kvickly Odder Junior
8 Frederik Nybo Eriksen - Team Herning CK Junior
9 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior
10 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior
11 Johan Tiedemann Langballe - Team Herning CK Junior
12 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior
13 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior
14 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus
15 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus
16 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
17 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior
18 sebastian Kolze Changizi - Team Mascot WorkWear
19 Carl Christian Møller Thiesen - Team Mascot WorkWear
20 Frederik Thomsen - Team Mascot WorkWear
21 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior
22 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub
23 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear
24 Jonas Frederik Banke - Team Pythonprocom - Velowear
 

U17
1 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub
2 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
3 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub
4 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling
5 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub
6 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg IF Cykling
7 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub
8 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club
9 Mathias Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
10 Oliver Friis - Odder Cykel Klub
11 Emil Hagen - Lolland-Falster Cykle Klub
12 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
13 Laust Sandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960
14 Joshua Kehlet - Cykle Klubben Aarhus
15 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub
16 Casper Veth Jensen - Silkeborg IF Cykling
17 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub
18 Lauge Hastrup Woer - Cykle Klubben Aarhus
19 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus
20 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
21 Peter Skov Lauritzen - Hammel Cykle Klub
22 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring
23 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club
24 Victor Fanøe kronbæk - Nr Søby Cykel Klub
25 Mads Mosevang Pedersen - Silkeborg IF Cykling
26 Christian Bergmann - Nr Søby Cykel Klub
27 Tobias Aagaard Hansen - Cykling Odense
28 Viktor Wiby Paulsen - Odder Cykel Klub
29 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense
30 Benjamin Knudsen - Cykling Odense
31 Silas Bolund Falkø - Cykling Odense
32 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg IF Cykling
33 Martin Schack Kjærgaard - Herning Cykle Klub
 

U15
1 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub
2 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910
3 Anders vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub
4 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
5 Rasmus Perto - Cykle Klubben Aarhus
6 Peter Verdi - Cykling Odense
7 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub
8 Simon Dalby - Holstebro Cycleclub af 1960
9 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub
10 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring
11 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960
12 Christopher Johansson - Randers Cykleklub af 1910
13 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus
14 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
15 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
16 Carl Dippel Bausager - Horsens Amatør Cykleklub
17 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub
18 Philip Steenbjerg - Herning Cykle Klub
19 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
20 Mathias Christensen - Randers Cykleklub af 1910
21 Joshua Bridgens - Kolding Bicycle Club
22 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
23 Tobias Bjerg Jensen - Horsens Amatør Cykleklub
24 Joakim Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling
25 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
26 Thor Juel Skivild - Cykling Odense
27 Karl Lindegaard - Cykle Klubben Aarhus
28 Alfred Schultz Jølving - Middelfart Cykel Club
29 Magnus Lorents Nielsen - Silkeborg IF Cykling
30 Frederik Clemmensen - Holstebro Cycle Club af 1960

 

U13
1 Mathias Hedevang Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
2 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Herning Cykle Klub
3 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
4 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub
5 Malte Hansgaard Jensen - Cykling Odense
6 Magne Herman Bossen - Cykling Odense
7 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub
8 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub
9 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960
10 Theodor August Clemmensen - Aalborg Cykle-Ring
11 . Frederik Lyngsø Rasmussen - Herning
12 Oscar Holm Lauridsen - Horsens Amatør Cykleklub
13 Jonathan Aagaard Hansen - Cykling Odense
14 Magnus Rernbøck - Holstebro
15 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub
16 . Oscar Vosgerau - Cykelklubben Aarhus
17 Frederik Enevoldsen - Cykle Klubben Aarhus
18 Silas Stensen - Cykling Odense
19 Simon Damgaard - Holstebro Cycleclub af 1960
20 . Daniel Mathieu Vivier Brockhoff - Cykle Klubben Aarhus
21 Magnus Juel Petersen - Cykling Odense
22 Magnus OConnor - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
23 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
24 Lukas Elmes - Odder Cykel Klub
25 Sigurd Krogh - Odder Cykel Klub
26 Lukas Stork - Odder Cykel Klub
 

U11    
1 Max Emil Holst Knudsen - Cykle Klubben Aarhus
2 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club
3 Tobias Friis - Odder Cykel Klub
4 Julian Lionett Madsen - Randers Cykleklub af 1910
5 Jonathan Theilmann - Odder Cykel Klub
     
U19P
1 Mette Egtoft Jensen - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
2 Lisa Maria Jørgensen - Give Cykelklub
     
U17P
1 Elvine Margrethe Brun Gadeberg - Holstebro Cycleclub af 1960
2 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub


U15P
1 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub
2 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
3 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Frida Berg - Odder Cykel Klub

 

U13P
1 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
2 Aviaja Hermansen - Odder Cykel Klub
 

U11P
1 lærke michaelsen - Herning Cykle Klub
2 Astrid Norup Christiansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
3 Emilie Hedevang christensen - Horsens Amatør Cykleklub

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY RACERCYKEL? SØG, FILTRER, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER