Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra MJ Rengørings Løbet 2017

Resultater fra MJ Rengørings Løbet 2017

25. september 2017 13:08Foto: Team Giant-Castelli

Aske Vorre vandt herrernes A-løb, mens det hos kvinderne var Amalie Winther Olsen, der løb med sejren.

A
1 Aske Louring Vorre - Team Giant - Castellli
2 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus
3 Steffen Munk Christiansen - BHS-Almeborg-Bornholm
4 Mark Sehested Pedersen - Team Virtu Cycling
5 Joakim Lisson - Team Georg Berg Cycling Elite
6 Jakob Frandsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
7 Silas Zacharias Clemmensen - Hammel Cykle Klub
8 Christoffer Lisson - BHS-Almeborg-Bornholm
9 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT
10 Rasmus Mygind - Riwal Platform Cycling Team
11 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub
12 Christian Mathiesen - Team AURA Energi - CK Aarhus
13 Jesper Schultz - coloQuick - CULT
14 Mads Østergaard Kristensen - Herning Cykle Klub
15 Mads Baadsgaard Rahbek - Team Virtu Cycling
16 Daniel Bligaard Lyhne - coloQuick - CULT
17 Rasmus Byriel Iversen - Team Giant - Castellli
18 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub
19 Mathias Mortensen - Team Georg Berg Cycling Elite
20 Andreas Nielsen - Hammel Cykle Klub
21 Mikkel Beck Olsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
22 Thomas Gjødsbøl - Herning Cykle Klub
23 Jacob Gye Madsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
24 Frederik Muff - Team AURA Energi - CK Aarhus
25 Jannik Hyldtoft Hansen - BHS-Almeborg-Bornholm
26 Niklas Eg - Team Virtu Cycling
27 Casper Moltke - Vejle Cykel Klub
28 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub
29 Thomas Edemann Jensen - Team Giant - Castellli
30 Jonas Vingegaard Rasmussen - coloQuick - CULT

 

B

1 Anders Banke - Middelfart Cykel Club
2 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub
3 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus
4 Andreas Handberg Madsen - Herning Cykle Klub
5 Carsten Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
6 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub
7 Anders Hørslev - Team OK Kvickly Odder
8 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub
9 Jan Birk Oxlund - Cykling Odense
10 Ole Emil Andersen - Cykle Klubben Aarhus
11 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub
12 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub
13 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling
14 Poul Bentsen - Kolding Bicycle Club
15 Thomas Mikkelsen - Brædstrup Cykel Klub
16 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus
17 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club
18 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960
19 Rasmus Stigaard - Team Georg Berg Cycling Elite
20 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub
21 Martin Gro Nygaard - Herning Cykle Klub
22 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense
23 Jannik Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub
24 jimmy havmøller - Aarhus Cycling (AaC)
25 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub
26 Christian Hellesø Vaaben - Aarhus Cycling (AaC)

 

C
1 Nicolai Bue - Holstebro Cycleclub af 1960
2 Tobias Dalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960
3 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Mathias Meldgård - Vejle Cykel Klub
5 Sebastian Andersen - Odder Cykel Klub
6 Søren Mikkelsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
7 Teit Christiansen - Cykle Klubben Aarhus
8 Mathias Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
9 Jeppe Falk-Kristensen - Nr Søby Cykel Klub
10 Dennis Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub
11 Mathias Dalum - Herning Cykle Klub
12 Simon Romey - SG Athletico Büdelsdorf
13 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub
14 Nicolai Nørfelt Nielsen - Herning Cykle Klub

 

D
1 Thomas Theilgaard - Trap Cykel Motion
2 Rasmus Sandau - Cykle Klubben Aarhus
3 Christian Guttesen - Give Cykelklub
4 Jesper Nielsen - Vejen Bicycle Club
5 Flemming Nørskov - Cykle Klubben Aarhus
6 Christian Lerche Hansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
7 Søren Jansen - Vejle Cykel Klub
8 Momme Lassen - SG Athletico Büdelsdorf
9 Mathias Panduro Høgfeldt Pedersen - Skive Cykle Klub
10 Jens Frederik Hesse Thomsen - Cykle Klubben Aarhus
11 Kim A Mikkelsen - Vejen Bicycle Club
12 Sune Edal - Kolding Bicycle Club
13 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
14 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub
15 Jan Rasmussen - Kolding Bicycle Club
16 Magnus Kristensen - Cykle Klubben Aarhus
17 Thomas Larsen Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
18 Kim Thomsen - Give Cykelklub
19 Jonas Jensen - Cykle Klubben Aarhus
20 Andrew Bridgens - Kolding Bicycle Club
21 Steffen Sillesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
22 Keld Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub
23 Mikkel Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub

 

U19

1 Mads Andersen - Team Vifra Kvickly Odder Junior
2 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
3 Carl Christian Møller Thiesen - Team Mascot WorkWear
4 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior
5 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus
6 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior
7 Robin Juel Skivild - Cykling Odense
8 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior
9 Jakob Bødker - Nr Søby Cykel Klub
10 Birk Udengaard Hansen - Team Mascot WorkWear
11 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear
12 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior
13 sebastian Kolze Changizi - Team Mascot WorkWear
14 Frederik Nybo Eriksen - Team Herning CK Junior
15 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus
16 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub
17 Marcus Holm - Hammel Cykle Klub
18 Peter Friis Løfstedt - Team Herning CK Junior
19 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub
20 Kristian Danielsen - Cykle Klubben Aarhus

 

DA
1 Amalie Winther Olsen - Cykling Odense
2 Trine Holmsgaard - ARC Ulysses


DB
1 Helle Hygum - Holstebro Cycleclub af 1960

 

U19P
1 Mette Egtoft Jensen - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK
2 Lisa Maria Jørgensen - Give Cykelklub

 

H40
1 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub
2 Sônne Theil - NCCN
3 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club
4 Morten Moltesen Kristensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
5 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club
6 Robert Følbæk - Brædstrup Cykel Klub
7 John Papsø - Silkeborg IF Cykling
8 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club RKCC
9 Jan Jespersen - Silkeborg IF Cykling
10 Morten Freitag - Kolding Bicycle Club
11 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub
12 Azael Larsen - Sønderborg Cykle Klub
13 Laurits Thorning Jakobsen - Aarhus Cycling (AaC)
14 Michael Jensen - Randers Cykleklub af 1910
15 kim olesen - Vejle Cykel Klub
16 Michael Jørgensen - Holstebro Cycleclub af 1960
17 Christian Flindt-Larsen - Politiets IF Kbh-Cykling
18 Dan Jensen - Cykling Odense
19 Lars Aagaard Hansen - Nyborg Cykle Klub
20 Claus Schou Nielsen - Kolding Bicycle Club

 

H50
1 Niels-Jørgen Jensen - Cykling Odense
2 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910
3 Peter Holm Nielsen - Aarhus Cycling (AaC)
4 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub
5 Roy Andersen - Grenaa Cykle Club
6 Henrik Nielsen - Cycling West
7 Claus Wårsøe - Cykling Odense
8 Per Schøler - Nyborg Cykle Klub
9 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC)
10 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub
11 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling
12 Bo Kruse - Silkeborg IF Cykling
13 Jan Laursen - Cykling Odense
14 Bill Fisker - Thy Cykle Ring
15 Laurids Jeppesen - Ringkøbing Cykle Club
16 Lars Julin - Odder Cykel Klub
17 majid nazar moghadam - Nyborg Cykle Klub
18 jens ankerstjerne - Hedensted Cykel Klub
19 martin young - Fredericia Cycle Club
20 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club
21 Poul Overgaard - Herning CK
22 Bo Simonsen - Silkeborg IF Cykling
23 Jørn Nielsen - Sønderborg Cykle Klub
24 Bo Martinsen - Vejen Bicycle Club
25 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club
26 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub
27 Robert Andresen - Kolding Bicycle Club
28 Søren Lambert Andersen - Give Cykelklub
29 Changiz Changizi - Silkeborg IF Cykling
30 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart Cykel Club
31 Leif Thomsen - Silkeborg IF Cykling

 

H60
1 Finn Korsgård - Elite Cycling Snejbjerg
2 Tommy Fugleberg - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
3 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub
4 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg
5 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club
6 Ole Jensen - Hedensted Cykel Klub

 

H70

1 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club
2 Frede Andersen - Horsens Amatør Cykleklub

 

U17
1 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub
2 Kasper Due Kaspersen - Tissø Cykle Ring
3 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Oliver Friis - Odder Cykel Klub
5 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub
6 Mathias Møller Jørgensen - Herning Cykle Klub
7 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg IF Cykling
8 Mads Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
9 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub
10 Carl Petersen Voldbjerg - Aalborg Cykle-Ring
11 Casper Skov Lodahl - Herning Cykle Klub
12 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling
13 Tobias Aagaard Hansen - Cykling Odense
14 Ruben Zilas Larsen - Cykle Klubben Aarhus
15 Tobias Pilegaard Pedersen - Aalborg Cykle-Ring
16 Emil Schmidt - Aalborg Cykle-Ring
17 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
18 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg IF Cykling
19 Casper Veth Jensen - Silkeborg IF Cykling
20 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub
21 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub
22 Mathias Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
23 Lauge Hastrup Woer - Cykle Klubben Aarhus
24 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club
25 Jacob Fredslund Larsen - Roskilde Cykle Ring
26 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring
27 Sebastian Mikkelsen - Herning Cykle Klub
28 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense
29 Rasmus Søjberg Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
30 Anders Bjørn Jørgensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
31 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub
32 Martin Schack Kjærgaard - Herning Cykle Klub
33 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club
34 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub
35 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre
36 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling
37 Boxuan Yang - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
38 Mathias Tang Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
39 Oskar Tjørnelund Betzer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

 

U17P

1 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring
2 Ellen Hjøllund Klinge - Cykling Odense
3 Laura Auerbach-Lind - Amager Cykle Ring
4 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub

 

U15

1 Anders vos sørensen - Nr Søby Cykel Klub
2 Lukas Lund Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
3 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub
4 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub
5 Malte Hellerup - Aalborg Cykle-Ring
6 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910
7 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
8 Christopher Johansson - Randers Cykleklub af 1910
9 Henrik Pedersen - Herning Cykle Klub
10 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub
11 Jeppe Lunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
12 Oscar Munk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus
13 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub
14 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
15 Gustav Stigaard Topp Lauridsen - Holstebro Cycleclub af 1960
16 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
17 Joshua Bridgens - Kolding Bicycle Club
18 Casper Blicher Nielsen - Middelfart Cykel Club
19 Frederik Mahler - Cykling Odense
20 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
21 Joakim Tanski Kristensen - Silkeborg IF Cykling
22 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus
23 Jacob Degn Fryland - Vejle Cykel Klub
24 Thor Juel Skivild - Cykling Odense
25 Mads Nadhazi Almstrup - Cykle Klubben Aarhus
26 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling
27 Mikkel Funder-Schmidt - Middelfart Cykel Club

 

U15P
1 Gullborg Guttesen - Herning Cykle Klub
2 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring
3 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus
4 Trille Reichel - Amager Cykle Ring
5 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

 

U13
1 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Herning Cykle Klub
2 Nikolaj Ankerstjerne Klausen - Herning Cykle Klub
3 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub
4 Viktor Marinussen - Herning Cykle Klub
5 Noah Bøge - Holstebro Cycleclub af 1960
6 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling
7 Jonathan Aagaard Hansen - Cykling Odense
8 Victor Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub
9 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
10 Theodor August Clemmensen - Aalborg Cykle-Ring
11 Poul Erik Holst Knudsen - Cykle Klubben Aarhus
12 Magne Herman Bossen - Cykling Odense
13 Jacob Kvistgaard - Give Cykelklub
14 Oscar Vosgerav - CK Århus
15 Magnus OConnor - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
16 Johannes Glerup - Hobro CC
17 Anton Wiborg - Hobro CC
18 Alexander Damsgaard Thomsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
19 Mads Pedersen - Hobro
20 Thor Gotfredsen Vestergård - Give Cykelklub

 

U13P
1 Mette Kristine Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
2 Sofie Amalie Steen Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
3 Sofie Pedersen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919

 

U11
1 Malthe Obitsø Forsberg - Cykle Klubben Aarhus
2 Max Emil Holst Knudsen - Cykle Klubben Aarhus
3 Marius Engelbrecht Linde - Randers Cykleklub af 1910
4 Alexander Nedergaard - Middelfart Cykel Club
5 Lucas Dahl - Hobro
6 Oskar Koudal Rosenlund - Vejen Bicycle Club
7 Casper Johannsen - Silkeborg IF Cykling

 

U11P
1 Lærke Michaelsen - Herning Cykle Klub
2 Caroline Bredtoft Andersen - Herning Cykle Klub

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.WWT) 29/03

Volta Ciclista a Catalunya(2.UWT) 23/03-29/03

Gent-Wevelgem(1.UWT) 29/03

Cholet - Pays De Loire(1.1) 29/03

Classic Loire Atlantique(1.1) 28/03

Settimana Internazionale ...(2.1) 25/03-29/03

Gent-Wevelgem(1.NCUP) 29/03

Gent-Wevelgem In Flanders...(1.WWT) 29/03

Gent-Wevelgem(1.UWT) 29/03

Cholet - Pays De Loire(1.1) 29/03

Gent-Wevelgem(1.NCUP) 29/03

Dwars door Vlaanderen(1.UWT) 01/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger