Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Resultater fra Nishiki løbet 2007

Resultater fra Nishiki løbet 2007

24. juni 2007 16:500

Annonce

I dag arrangerede Randers Cykleklub Nishiki løbet, som også var en afdeling af Post Cuppen og Bell Cuppen, som du kan læse om andet steds har på Feltet.dk.

Maria Bornak viser DM form
Hos damerne var Maria Bornak (Billedet) hurtigst og vandt foran Jette Cathrine Fuglsang fra CK Aarhus i spurten.

Foto: Frank Rud Jensen


De øvrige resultater findes herunder.


Klasse: B Distance: 96 km.
1 Eskil Vammen CK Aarhus 2.21,37
2 Michael Larsen Hedensted Cykelklub 2.21,45
3 Rasmus Hvarre Randers CK 1910 s.t.
4 Mads Nielsen CK Aarhus s.t.
5 Lasse Munk Asmussen Middelfart CC 2.22,07
6 Thomas Jepsen Sønderborg CK 2.22,25
7 Jannik Hansen Tønder s.t.
8 Stephan Phillip Vejle CK s.t.
9 Michael Henneberg Jensen Cycling Nord s.t.
10 Anders Lind Aalborg CR s.t.

Klasse: C Distance: 96 km.
1 Henrik Rask Thorsager Motion Cykling 2.21,06
2 Ryan Sørensen Silkeborg IF Cykling 2.21,10
3 Lars Christensen Aalborg CR s.t.
4 Peter Bjørn Jørgensen Randers CK 1910 s.t.
5 Steen Larsen Horsens AC 2.23,25
6 Thomas Bank Egebirk Horsens AC 2.23,28
7 Lars Isaksen Kolding BC s.t.
8 Nikolaj Sørensen Hammel CK s.t.
9 Lasse Smidt Cykling Odense s.t.
10 Dennis Boje Nissen Tønder ACR s.t.
11 Erik Lahm Odder CK s.t.
12 Bjørn Kristiansen Cykling Odense s.t.
13 Brian Poulsen Horsens AC s.t.
14 Ulrik Falentin Sund Cycling Nord s.t.

Klasse: Dame A Distance: 72 km.
1 Maria Bornak Hillerød CK 2.01,00
2 Jette Cathrine Fuglsang CK Aarhus 2.01,01

Klasse: Dame B Distance: 72 km.
1 Henriette Christensen Kolding BC 2.01,24
2 Charlotte Lygum Christensen Kolding BC s.t.
3 Line Eriksen CK Aarhus s.t.

Klasse: Begynder Distance: 72 km.
1 Jeppe Engberg Pedersen CK Aarhus 1.49,51
2 René Boesen Silkeborg IF Cykling 1.49,53
3 Carsten Ebbesen Herning CK 1.50,04
4 Michael Bønding Thorsager Motion Cykling s.t.
5 Henrik Roland Jensen CK Aarhus s.t.
6 Christian Hvid Svensson Odder CK s.t.
7 Michael Nielsen CCH Hjørring s.t.
8 Paw Andersen Skive CK s.t.
9 Farzad Filsoof CK Aarhus s.t.
10 Daniel Folsach Christensen CK Aarhus s.t.
11 Brian Høgild Viborg Cycling s.t.
12 Ove Kjeldsen Skive CK s.t.
13 Jeppe Bjørn Jørgensen Randers CK 1910 s.t.
14 Kristian Als Silkeborg IF Motion s.t.

Klasse: Dame Junior Distance: 72 km.
1 Louise Bering Randers CK 1910 2.01,25

Klasse: Ungdom Distance: 72 km.
1 Simon Larsen Esbjerg CR 1.58,06
2 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR 1.58,10
3 Christian Mathiesen Hobro CK38 s.t.
4 Asbjørn Kragh Andersen Middelfart CC s.t.
5 Kristoffer Schjønnemann Larsen Køge CR s.t.
6 Kenneth Hansen Esbjerg CR s.t.
7 Kristian Haugaard Jensen Odder CK s.t.
8 Jesper Kousgaard Herning CK s.t.
9 Karl Magnus Larsen Randers CK 1910 s.t.
10 Nicolai Rangstrup Nielsen Varde CK s.t.
11 Alexander Mørk Nr. Søby CK s.t.
12 Filip Fogh Marqvard Hansen Grenaa CC s.t.
13 Jacques Stilling Randers CK 1910 s.t.
14 Mark Sehested Pedersen Roskilde CR s.t.
15 Daniel Malmros Christiansen Odder CK s.t.
16 Søren Kolkjær Kristensen Odder CK s.t.
17 Hjalte Reuss Schmidt Hobro CK38 s.t.
18 Heine Børgesen Hobro CK38 s.t.
19 Simon Kristiansen Herning CK s.t.
20 Kasper Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling s.t.
21 Matias Rosendal Damm Esbjerg CR s.t.
22 Rasmus Brandstrup Sterobo Cykling Odense s.t.
23 Kasper Gryrdholt Pedersen Esbjerg CR s.t.
24 Peter Horn Bækhøj Hobro CK38 s.t.
25 Morten Veirup Esbjerg CR s.t.

Klasse: Ældste drenge Distance: 48 km.
1 Lucas Udby Hobro CK38 1.17,38
2 Simon Bigum Cykling Odense s.t.
3 Søren Kragh Andersen Middelfart CC s.t.
4 Christian Hedegaard Sørensen Randers CK 1910 s.t.
5 Aske Louring Vorre Vejle CK s.t.
6 Frederik Thalund Jensen Herning CK s.t.
7 Jonas Kim Rasmussen Middelfart CC s.t.
8 Jacob Østergaard Markussen Horsens AC s.t.
9 Ask Nilou Nørgaard Svendborg CC s.t.
10 Jimmie Marud Skive CK s.t.
11 Mads Lillelund Christiansen Esbjerg CR 1.17,42
12 Oliver Stausholm Esbjerg CR s.t.
13 Philip Køhler Holstebro CC 1.18,05
14 Jesper Haahr Petersen Esbjerg CR 1.19,43
15 Lennart Guldberg Lauridsen Herning CK s.t.
16 Mads Gregersen Varde CK 1.19,45
17 Niklas Kjær Runliden Horsens AC s.t.
18 Søren Birkemose Svendborg CC s.t.
19 Mads Würtz Schmidt Randers CK 1910 1.19,54
20 Jakob Røberg Frandsen Thorsager Motion Cykling 1.20,18

Klasse: Ældste piger Distance: 48 km.
1 Julie Leth Odder CK 1.22,56
2 Heidi Knudsen Silkeborg IF Cykling 1.26,14

Klasse: Mellemste drenge Distance: 24 km.
1 Henrik Pedersen Nr. Søby CK 0.42,53
2 Mikkel Refshøj Andersen Nr. Søby CK 0.42,56
3 Simon Hamann Larsen Kolding BC s.t.
4 Mathias Rask Jeppesen Vejen BC s.t.
5 Niklas Eg Herning CK s.t.
6 Christoffer Lisson Herning CK s.t.
7 Patrick Leth Odder CK s.t.
8 Jacob Kruse Jensen Haderslev CK75 s.t.
9 Andreas Holm Gylling CK Aarhus s.t.
10 Sune Max Køpke Bjerring Grenaa CC 0.43,09
11 Mathias N. Villadsen Nr. Søby CK 0.43,11
12 Mathias Norsgaard Jørgensen Silkeborg IF Cykling 0.43,14
13 Gustav Lauritzen Svendborg CC 0.44,13

Klasse: Yngste Distance: 11 km.
1 Anthon Charmig CK Aarhus 0.21,05
2 Ida Kragh Andersen Middelfart CC 0.21,46
3 Simon Andreassen Cykling Odense s.t.
4 Mikkel Frølich Honorè Middelfart CC s.t.

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger