Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Segafredo løbet

Resultater fra Segafredo løbet

12. august 2006 20:090
Mads Bugge Andersen (Team Vision-bikes) vandt i dag Safredo løbet, der arrangeres af Hvidovre CK, foran Michael Ellermann Jæger (Amager CR) og Jacob Kollerup (Team Vision-bikes).

Vi bringer her alle resultater fra løbet.


Klasse A 62 km.
1 Mads Bugge Andersen Team Vision-bikes 01.24,20:
2 Michael Ellermann Jæger Amager Cr s.t.
3 Jacob Kollerup Team Vision-bikes 01.26,08:
4 kasper Schønemann AC Horsens 01.26,44:
5 Lars Christensen Abc s.t.
6 Michael Helbæk Demin Hfck 01.27,09:
7 Patrick Wonsyld Team Vision-bikes s.t.

Klasse B 62 km.
1 Mads Bang Andersen Dcr Ballerup 01.24,23:
2 Mads Strange Rydicher Ordrup Cc 01.26,50:
3 Dennis Wachmann Ck Kronborg s.t.
4 Niels Hoe-svendsen Fbl s.t.
5 Lasse Søgaard Holstebro CC 01.27,05:
6 Peter Kent Lord Ck Kronborg s.t.
7 Rasmus Sjørup Abc s.t.

Klasse C 45 km.
1 Kim Lindhardt Jensen Holbæk Cr 01.04,27:
2 Jonas Jørgensen Næstved Bc s.t.
3 Michael Grønhof-andersen Hvidovre Ck s.t.
4 Henrik Bandsholm Hvidovre Ck 01.04,52:
5 Rasmus Andersen Hvidovre Ck 01.06,34:
6 Martin Hammer Larsen Hvidovre Ck 01.06,35:
7 Lars Skovgaard Rasmussen Fbl 01.06,45:
8 Rune Sanbeck Nilsson Cc Gladsaxe 01.07,05:
9 Mikkel Holm Mogensen Brøndby Cc 01.15,24:
10 Peter Thimmer Cc Gladsaxe 01.25,02:

Klasse BEG 28 km.
1 Adam Linnemann Holbæk Cr 00.42,15:
2 Anders Hedelund Nielsen Dbc s.t.
3 Martin Egede Colberg Amager Cr 00.42,22:
4 Jesper Larsen ABC s.t.
5 Michael Buck Kesby Dcr Ballerup 00.42,55:
6 Christian Heiberg Cyclomania 00.44,20:

Klasse JUN 45 km.
1 Kristian Sobota Amager Cr 01.03,18:
2 Morten Gregersen Team Festina Vejle 01.05,55:
3 Rasmus Trøjborg Krogh Team Python Pro Næstved s.t.
4 Rasmus Richter Damm Kck Herlev s.t.
5 Anders Meinicke Amager CR s.t.
6 Emil Johansson Nakskov Cc s.t.

Klasse DA 45 km.
1 Jette Schlüter Roskilde Cr 01.17,08:

Klasse DB 28 km.
1 Bente Jensen Hvidovre CK 00.52,23:00

Klasse DJUN 28 km.
1 Margriet Helena Kloppenburg Holbæk Cr 00.45,50:88

Klasse H40 45 km.
1 Finn Samson Hvidovre Ck 01.03,19:
2 Peer Bjørn Olsen Bornholms Cc s.t.
3 Kim Westen Nakskov Cc 01.03,28:
4 Esben Tange Hvidovre Ck s.t.
5 Ralph Jensen Hvidovre CK 01.05,24:
6 Keld Torndyb Hvidovre Ck s.t.
7 Jan Faber Greve Cc s.t.
8 Claus Carlsen Roskilde Cr s.t.
9 Kenneth Berner Hvidovre Ck s.t.
10 Michael Nielsen Hvidovre Ck 01.05,24:
11 Lars Schmidt Hvidovre Ck 01.05,32:

Klasse H50 34 km.
1 Niels O. kristensen Randers CK 00.53,05:32
2 John Carsten Busk Politiets Ca s.t.
3 Claus Richard Larsen Abc s.t.
4 Bo Lyngbye Hansen Nordsjællands Ck s.t.
5 Micael Becker Politiets Ca s.t.
6 Uffe Jakobsen Abc s.t.

Klasse H60 28 km.
1 Thomas Spread Campion Hillerød Ck 00.45,50:88
2 John Elo Madsen Team Hfck & Ko s.t.
3 Niels Lund Hillerød Ck s.t.

Klasse D30 28 km.
1 Sanne De Haas Dcr Ballerup 00.52,23:00
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE