Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I går vandt Martin Toft det sjællandske mesterskab i enkelstart, og i dag kunne Team Almeborg også juble over sejren i linjeløbet. Christoffer Lisson vandt nemlig en flot sejr på Lolland-Falster.
Annonce
"At vi kan nuppe to A-sejre i Danmark samme weekend, hvor vi har et hold i Frankrig og køre etapeløb, det vidner om stor kvalitet. Drengene kørte flot i dag. Christoffer kørte den klogt og perfekt i dag," forklarede Team Almeborg-Bornholms sportsdirektør Henrik Scharling efter dagens løb.
A
1 Christoffer Lisson - Team Almeborg-Bornholm 03:25:47.699
2 Jonas Gregaard Wilsly - Riwal Platform Cycling Team s.t.
3 Mathias Skov-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
4 Emil Dam Sørensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:27:37.201
5 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team 03:28:54.894
6 Michael Jæger - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
7 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:29:50.27
8 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
9 Søren Malling Siggaard - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:29:52.125
10 Henrik Andersen - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
11 Marc Hester - Sorø Bicycle Club s.t.
12 Emil Toudal - Team Almeborg-Bornholm 03:29:59.442
13 Casper Pedersen - Riwal Platform Cycling Team 03:30:03.925
14 Rasmus Esmann Ginnerup - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:32:26.102
15 Joakim Mikkel Svensson - Team NBC Elite s.t.
16 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
17 Patrik Ericsson - CK Ringen 03:32:33.28
18 Niklas Larsen - Team TREFOR 03:32:38.281
19 Jonas Nordkroggård - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:34:29.297
20 Anders Holm - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:34:33.568
21 Sergio Tu - Team Giant Scatto U23 s.t.
22 Mathias Lisson - Team Almeborg-Bornholm s.t.
23 Christian Nykvist Larsen - D.C.R. - Ballerup s.t.
24 Søren Aronoff-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
25 Mathias Lindberg Mortensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
26 Dani Petersen - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
27 Lasse Mortensgaard - Team ABC Elite s.t.
28 Kristian Karstoft - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
29 Anders Dreyer Frost - Team NBC Elite s.t.
30 Peter Visby - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
31 Anders Fynbo - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
32 Nicolaj Amping - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
33 Simon Lund Guldbæk - Team IBT Isolering - Ridley 03:34:37.457
34 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team 03:34:41.354
B
1 Jonas Petersen - Team ABC Elite 02:41:46.248
2 Nichlas Eberhardt Sørensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
3 Kasper Thomsen - Ordrup Cykle Club s.t.
4 Andreas Tvermoes Noe - Team Cycling Ringsted s.t.
5 Nils Eigil Bradtberg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 Morten Hansen - Sydkystens Cycling s.t.
7 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
8 Anton Elfarsson - Amager Cykle Ring 02:48:29.477
9 Keld Fjord - Holte Cykel Klub s.t.
10 Jacob Winther Johansen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
11 Lars Lau Christensen - Roskilde Cykle Ring 02:48:32.363
12 Emil Wang - Team ABC Elite 02:48:38.103
13 Thomas Beijer - CK Ringen 02:50:27.39
14 Marcus Persson - CK Ringen 02:50:38.725
C
1 Peter Nielsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:52:17.13
2 Martin Klitmose Holm Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:52:52.092
3 Thomas Brayan-Lund - Smartphoto Cycling Team vzw s.t.
4 Jacob Hansen - Køge Cykel Ring s.t.
5 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club 02:52:54.358
7 Malthe Friis-Olsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
8 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring s.t.
9 Simon Jacob Svensson - Hellerup Cykelklub 02:52:55.815
10 Jonathan Larsson - CK Ringen s.t.
11 Kasper Brattfors - FK Trampen 02:52:58.403
12 Jakob Andersen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:52:59.857
13 Anders Lawaetz - Sydkystens Cycling 02:53:05.745
14 Mikkel Henningsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:53:16.239
15 Morten Gylling - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:53:37.529
16 Rasmus Mønnike - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:54:30.144
17 Markus Larsson - CK Ringen 02:58:59.233
18 Emil Jørgensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 02:59:48.392
19 Simon Hedman - CK Ringen 03:03:56.335
20 Simon Brix Rasmussen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 03:08:22.631
21 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten (Malmø) 03:10:04.993
22 Louis Jacobi - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:33:44.633
23 Sebastian Giese - Klubben Cyklisten (Malmø) 02:41:11.764
D
1 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:28:44.193
2 Christian Hove Sørensen - Roskilde Cykle Ring 02:29:40.901
3 Daniel Stampe - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:29:42.422
4 Nikolaj Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:29:44.642
5 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
6 Philippe René Guichard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
7 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling 02:29:48.149
8 Kahsay Negasi - Amager Cykle Ring 02:29:50.192
9 Mikael Jalving - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:29:52.2
10 Sebastian Nielsen - Roskilde Cykle Ring 02:31:57.619
11 Thor Lykke Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:32:00.133
12 Carsten Machholdt - Hvidovre Cykle Klub s.t.
13 Kristian Bendix Wimmelmann - Dansk Bicycle Club s.t.
14 Jannik Jensen - Nakskov Cykle Club s.t.
15 Kåre Kvisgaard Gram - CC Hillerød s.t.
16 Hasse Rømer - TCA s.t.
17 Christian Sundén - CK Ringen s.t.
18 Karsten Bothoft Nielsen - Køge Cykel Ring s.t.
19 Kasper Eggers - Amager Cykle Ring s.t.
20 Henrik Stenberg Jensen - Roskilde Cykle Ring s.t.
21 Kåre Brink - Hvidovre Cykle Klub 02:32:06.073
22 Thorstein Bergersen - Malmø CK 02:37:29.25
23 René Allan Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub 02:43:37.048
24 Lars Van der Brandt - Midtbyens CC - MCC 02:43:38.768
Dame A
1 Amalie Dideriksen - Boels-Dolmans Cycling Team 02:52:52.434
2 Marie Schousboe Vilmann - Team BMS BIRN 02:52:56.007
3 Rikke Bak Dalgaard - Amager Cykle Ring 03:07:39.395
4 Line Eriksen - Team Orbea-MitoActive 03:07:48.766
Dame B
1 Anna Eriksmo - CK Ringen 02:40:58.403
2 Eva Synnestvedt Hansen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:43:11.721
3 Annette Berg - Sorø Bicycle Club 02:43:43.263
4 Nina Gilljam - CK Ringen 02:54:49.178
5 Helle Bachofen von Echt - BeSport Dubai 01:28:08.502
H40
1 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub 02:23:01.418
2 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub 02:23:11.644
3 Kenneth Iversen - K C K Herlev s.t.
4 Henrik Frederiksen - Holte Cykel Klub s.t.
5 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
7 Martin Hammer Larsen - Sydkystens Cycling s.t.
8 Anders Dellien - CK Ringen s.t.
9 René Nielsen - Hvidovre Cykle Klub 02:23:16.15
10 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:24:09.549
11 Tommy Hass - DCR - Ballerup 02:24:35.752
12 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 02:24:39.35
13 Henrik Bunde - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:24:40.69
14 Søren Christian Thomsen - Greve Cykle Club s.t.
15 Johnny Rasmussen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
16 Martin Pedersen - Sydkystens Cycling 02:24:49.076
17 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling 02:30:39.958
18 Tomas Millung - Ordrup Cykle Club s.t.
19 Magnus Gilljam - CK Ringen 02:31:07.34
20 Søren Bak Jepsen - Midtbyens CC - MCC 02:32:07.095
21 Erik Hansen - Amager Cykle Ring s.t.
22 Stig Andersen - Sorø Bicycle Club 02:32:11.548
23 Daniel Nihlén - CK Ringen s.t.
H50
1 Niels Marquard - Sorø Bicycle Club 02:25:18.084
2 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
3 jan hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
4 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub 02:25:58.606
5 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club s.t.
6 Christopher Ouzman - Hvidovre Cykle Klub s.t.
7 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling s.t.
8 Svend-Erik Meulengracht - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
9 Jan Lindberg - Birkerød Bicykel Club s.t.
10 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club s.t.
11 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted s.t.
12 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
13 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club s.t.
14 Jørgen Staun Jensen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
15 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub s.t.
16 Leo Hav - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
17 jesper lassen - CK Kronborg s.t.
18 Torsten Bak - Amager Cykle Ring 02:26:18.853
19 Lars Klima - Dansk Bicycle Club 02:30:51.981
20 Jens Kasler - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:31:15.787
21 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club 02:31:24.411
22 JESPER NILSSON - Dansk Bicycle Club 02:31:39.033
23 Michael Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
24 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
25 Christian Skram - Ordrup Cykle Club s.t.
26 Jesper Thiesen - Amager Cykle Ring 02:31:40.596
27 Morten Ryan Hansen - Dansk Bicycle Club s.t.
28 Frank Larsen - Ordrup Cykle Club s.t.
29 jørgen sørensen - K C K Herlev 02:31:42.758
30 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring 02:32:11.756
31 Henrik Lehmann - Køge Cykel Ring 02:35:01.507
32 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring 02:39:09.753
33 John Bo Christensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
34 Hasse Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
35 Bo Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
36 Kenneth Kierbyholm - Holbæk Cykelsport 02:39:12.985
37 Steen Petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
38 Thomas Ege - Sydkystens Cycling s.t.
39 Morten Nebelong - Hvidovre Cykle Klub 02:39:17.835
40 Mikael Alstrøm - Lolland-Falster Cykle Klub 02:39:35.716
H60
1 Ken G Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling 02:39:34.631
2 jan høegh - Politiets IF Kbh-Cykling 02:39:55.537
3 Børge Bundgaard Sørensen - Greve Cykle Club s.t.
4 Claus Westerholt - Lolland-Falster Cykle Klub 02:41:00.848
5 Torben NIELSEN - Politiets IF Kbh-Cykling 02:42:41.251
6 Frank Kofoed - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:43:26.794
H70
1 Jan Jensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01:55:41.756
2 Bjerne Kjær Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:55:42.927
3 Preben Dalsgaard Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
U19
1 Frederik Rodenberg Madsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:42:56.265
2 Kristian Kaimer Eriksen - Team ABC Junior s.t.
3 Peter Haslund - Pythonprocom - Velowear 02:42:58.589
4 Nicolai Clausen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
5 August Nygaard Bodilsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:44:20.476
6 Anders Mielke - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
7 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Pythonprocom - Velowear s.t.
8 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen 02:44:28.419
9 Mads Lundh - Pythonprocom - Velowear s.t.
10 Nicolai Luthmann - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:45:03.134
11 Johan Price-Pejtersen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 02:48:25.393
12 Sebastian Rathje Andersen - Pythonprocom - Velowear s.t.
13 Andreas Lorentz Kron - Pythonprocom - Velowear 02:52:18.277
14 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub 02:55:38.811
15 Mads Pals Thomassen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
16 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
17 Marcus Olsen - Team ABC Junior s.t.
18 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
19 Gustav Heyn - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:56:23.727
U17
1 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 01:30:51.683
2 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring 01:30:52.705
3 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring s.t.
4 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 01:31:47.981
5 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring s.t.
6 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring 01:31:53.86
7 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev 01:32:20.858
8 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
9 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring 01:33:05.884
10 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev 01:33:13.47
11 Alexander Mark - Roskilde Cykle Ring s.t.
12 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
13 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
14 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
15 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev 01:33:41.835
16 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club 01:34:24.467
17 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
18 Laurits Skydsgaard Jensen - Greve Cykle Club s.t.
19 Alexander Studsgaard - Bornholms Cycle Club s.t.
20 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring s.t.
21 Ricky Martin Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
22 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
23 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club 01:34:41.055
24 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring 01:34:42.868
25 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club 01:39:14.259
26 Victor Malmqvist - K C K Herlev s.t.
27 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted s.t.
28 Philip Bach - Amager Cykle Ring 01:40:19.54
29 Sebastian Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:43:55.105
30 Emil Weis - Roskilde Cykle Ring s.t.
31 Matthias Gøtterup - Slagelse Cykle Ring s.t.
32 Nicklas Koluda Jørgensen - Slagelse Cykle Ring 01:44:22.929
33 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre 01:45:09.124
34 Simon Høy - K C K Herlev 01:48:25.115
35 Magnus Skov Jensen - Slagelse Cykle Ring 01:52:20.246
36 Marc Mortensen - Lolland-Falster Cykle Klub 02:00:09.636
U16 piger
1 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring 01:14:14.65
2 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 01:15:52.817
U15
1 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre 01:12:44.71
2 Luis Carl Jørgensen - Roskilde Cykle Ring s.t.
3 kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring s.t.
4 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
5 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling s.t.
6 Jonathan S Petersen Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
7 Tobias Lund andresen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
8 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club s.t.
9 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
10 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring s.t.
11 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
12 Stian Rosenlund - Bornholms Cycle Club s.t.
13 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport s.t.
14 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club s.t.
15 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
16 Lucas Schrøder - Køge Cykel Ring s.t.
17 Yasin Grøn El Mahdi - Greve Cykle Club s.t.
18 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
19 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring s.t.
20 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport s.t.
21 Mathias Daniel Hansen - Roskilde Cykle Ring s.t.
22 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
23 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
24 Rasmus Bisgaard - Greve Cykle Club s.t.
25 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring s.t.
26 Gustav Lykkeberg Bruun - Holbæk Cykelsport s.t.
27 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring s.t.
28 Phillip Mathiesen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
29 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club s.t.
30 William Gudmann - Lyngby Cycle Club 01:15:52.239
31 Mads Emil Hansen - Holbæk Cykelsport 01:19:51.436
32 Samuel Faxe - Lolland-Falster Cykle Klub 01:19:55.168
33 Marius Hansen - Lolland-Falster Cykle Klub 01:24:16.477
34 Mathias Haahr Mortensen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
35 Philip Holmgaard Frederiksen - Næstved Bicycle Club 01:28:15.005
U13 piger
1 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 00:39:42.448
2 Mille Bidstrup Petersen - Amager Cykle Ring 00:43:44.183
3 Emma Marie Flindt Hansen - Amager Cykle Ring 00:43:45.292
U13
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:38:20.553
2 William Lowth - Ordrup Cykle Club 00:39:37.126
3 Nicolai Borum Nielsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
4 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
5 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring s.t.
7 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club s.t.
8 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring s.t.
9 Carl Dalton - Amager Cykle Ring s.t.
10 Alfred Mørch Kongstad - Amager Cykle Ring s.t.
11 Erik Åleheim - Team Cykelogen Cykelklubb s.t.
12 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club s.t.
13 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted s.t.
14 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
15 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club 00:39:43.062
16 Erik Christoffersen - Ordrup Cykle Club 00:41:31.036
17 Victor Vad - Ordrup Cykle Club 00:41:33.026
18 Nikolai Gunnertoft Pedersen - Slagelse Cykle Ring s.t.
19 William Bunde - Amager Cykle Ring 00:41:47.902
20 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring 00:41:56.813
21 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring 00:42:35.586
22 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring s.t.
23 Willads Agø Paldrup - K C K Herlev 00:43:34.771
24 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 00:43:43.491
25 Peter Andersen - K C K Herlev 00:46:03.983
U11 piger
1 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00:22:18.134
2 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:24:41.004
U11
1 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:20:41.797
2 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:20:44.085
3 Mathias Rimm jeppesen - Roskilde Cykle Ring s.t.
4 Asger Bak Jepsen - Midtbyens CC - MCC 00:20:47.754
5 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:21:12.831
6 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00:21:44.445
7 Marcus W Børger - Amager Cykle Ring 00:21:49.216
8 Johan Lewis Gregersen - Amager Cykle Ring 00:22:16.084
9 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring s.t.
10 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00:24:33.638
Annonce
Annonce
Tour de Romandie(2.UWT) 23/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
Vuelta Asturias Julio Alv...(2.1) 26/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
La Vuelta Femenina(2.WWT) 29/04-05/05
Eschborn-Frankfurt(1.UWT) 01/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce