Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra SMC Løbet

Resultater fra SMC Løbet

29. maj 2011 16:53Foto: Frank Rud Jensen

Amager CR afviklede i dag SMC Løbet for alle klasser på nær A-klassen. Vi bringer her resultaterne.

B
1 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub 3.18.05
2 Morten Christensen - Sorø BC
3 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse Farum CK
4 Mark Petersen - Hvidovre CK
5 Emil Dam Sørensen - FBL
6 Nikolaj Richardt Jørgensen - CC Hillerød
7 Sten Schmidt - ABC
8 Morten Tillquist Nielsen - Sorø BC
9 Morten Ellegaard Andersen - CC Hillerød
10 Esben Tange - Hvidovre CK
11 Kristian Israelsen Olsen - ABC
12 Louis Lind Plesner - Lyngby CC
13 John Sunesson - C4
14 Claus Holm - Holte Cykel Klub 0.17
15 Frederik Olofsson - C4 5.12
16 Patrick Paulsson - CK Bure

C
1 Michael Demin-Nystrup - Køge CR 2.29.58
2 Kristian Thomas Egholm - DMK
3 Ricki Clausen - Hvidovre CK
4 Peter Westfahl - FIX
5 claus Birk - Hvidovre CK
6 Joakim Karlsson - Mumien 1.24
7 Casper Juel Jensen - DBC
8 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense
9 Søren Poulsen - Hvidovre CK 1.34
10 Christian Hamburger Larsen - Amager CR 1.37
11 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
12 Michael Madirazza - FBL
13 Stefan Djurhuus - Amager CR
14 Jimmy Kim Larsen - Amager CR
15 Magnus Bengtsson - CK Bure
16 Rasmus Ritz Andersson - FBL
17 Kasper Christensen - Politiets CA
18 Johan Mathias Håkansson - ABC
19 Jon Fuglsang - JC Cykelklub
20 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre CK
21 Niels Mogensen - DBC
22 Henrik Wichmann Lund - Cykling Odense
23 Florian Corradi - ABC
24 Peter Olsson - CK Bure
25 Henrik Bunde - FBL
26 Frederik Bengtsson - CK Ringen 1.46
27 Tommy N. S. Cramer - Greve CC
28 Heino Rønne Kolberg - Sorø BC
29 kim Lindhardt Jensen - Holbæk CR 8.54
30 James Svarre - HFCK 14.16

Junior
1 Emil Nygaard Vintebo - Team RCR Odense Junior 2.57.46
2 Daniel Rehn - Team Pythonpro.com
3 Jonas Nordkroggaard - Team ABC Junior
4 Elias Helleskov Busk - Blue Water Junior
5 Simon Gaal - Team Lyngby CC, Junior
6 Steffen Thomsen - DCR Ballerup
7 Sebastian Juul - Team ABC Junior 2.08
8 Nicklas Bøje - Team RCR Odense Junior 3.11
9 Rasmus Correl Roesgarth - Team ABC Junior
10 Andreas Rifsdal Jedig - Team ABC Junior
11 Alexander Hjortnæs - Blue Water Junior 3.49
12 Joakim Bukdal - Amager CR 8.28
13 Lars Jensen - Team Pythonpro.com
14 Ingmar Alessio Navarette Oemig - Team Pythonpro.com
15 Nicolai Stegmann - Team Pythonpro.com 8.46
16 Nikolaj Bidstrup Petersen - Amager CR 18.42
17 Joakim Mikkel Svensson - CC Gladsaxe

D
1 Alex Clausen - ABC 2.12.23
2 Martin Carlsen - Køge CR
3 Lasse Hansen - ABC
4 Jacob Steinmeier - LFCK
4 Dan Andersen - Roskilde CR
6 Mikkel Christian Nielsen - Nyborg CK
7 Dan Wassmann - CC Hillerød
8 Morten Bak - Amager CR
9 Morten Christoffersen - Ordrup CC
10 Michael Krogh Madsen - KCK Herlev
11 Bo Hasseriis Hansen - Ordrup CC
12 Tommy Hass - DCR Ballerup
13 Niklas Freydberg - Cykling Odense
14 Alexander Bojsen - Amager CR
15 Eske Nielsen - Amager CR
16 Christian Carlsen - Køge CR
17 Bastian Lyster Kjøller - CK Fix
18 Nicholas Christophersen - Greve CC
19 Jesper Adolphsen - Ordrup CC
20 Johnny Ejsing - Ordrup CC
21 Jesper Jonasson Madsen - Bov CC
22 Jonas Fosgaard Warming - CC Hillerød
23 Thomas Rodtwitt - JC Cykelklub
24 Jacob Petersen - Ordrup CC
25 Martin Sedin - CK Ringen
26 Jan Hansen - Køge CR
27 Laust Kruse - FBL
28 Rene Christensen - Køge CR
29 Jesper Kristensen - Roskilde CR
30 Thomas Kofod - Hvidovre CK
31 Jesper Steinhausen - CK Kronborg
32 Mogens Jensen - Næstved BC
33 Henrik Sørensen - CK Kronborg
34 Martin Esberg - Hvidovre CK
35 Peter B Thorsted - CK Kronborg
36 Nickolas Kofod Christiansen - Club Ciclista Galvesport
37 Allan Mortensen - Køge CR
38 Christian Henrik Hedegaard - Roskilde CR
39 Henrik Voigt - FBL
40 Troels Nielsen - Amager CR
41 Kenneth Knudsen - Greve CC
42 Morten Skøtt - ABC
43 Martin Hausle Ebbesen - FBL 0.15
44 Filip Rewers - LFCK
45 Henrik Andersen - FBL
46 Mads Lund Steffensen - FBL
47 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted
48 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup CC
49 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted
50 Hans Flensted-Jensen - FBL 0.26
51 morten Enevoldsen - Køge CR 0.29
52 Bob West - DCR 0.35
53 Jens Peter Larsen - Slagelse CR
54 Anders Henriksen - FBL 2.11
55 Finn Sellebjerg - Amager CR
56 Martin Henriksen - CC Hillerød
57 Jeppe Kollat Jensen - ABC 4.30
58 Anders Egløkke Østerbæk - Team Cycling Ringsted 6.19
59 John Frejlev - LFCK 6.30
60 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC 38.42

H40
1 Jesper Lassen - CK Kronborg 2.31.40
2 Carsten Lundh - CC Hillerød
3 Allan Kaagaard Krestensen - Brøndby CC
4 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub
5 Christian Flindt-Larsen - Politiets CA
6 Andreas Delin - CK Ringen 0.03
7 Michael Rughede - Holte Cykel Klub
8 Claus Christiansen - CC Hillerød
9 Lars Schmidt - Hvidovre CK 0.10
10 Anders Hedelund Nielsen - DBC 0.13
11 Bernhard Franzpötter - Roskilde CR 3.34
12 Brian Wulff Frederiksen - Greve CC
13 Henrik Zachariassen - ABC
14 Michael Kristensen - KCK Herlev
15 Peter Christensen Laisbo - Hvidovre CK
16 Filip Klein - CK Kronborg
17 Boris Erlefred Arnskov Hansen - ABC
18 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg CC
19 Kim Lambæk - Vejen BC
20 Peter Ross - CC Hillerød
21 Páll Skaale Didriksen - Amager CR
22 Lars Voss Toft - KCK Herlev
23 Jan Per Rudis - Roskilde CR
24 Michael Buck Kesby - DCR Ballerup
25 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted
26 Mikael Wassmann - DCR Ballerup
27 Stig Andersen - Sorø BC
28 Toni Koldby - CC Hillerød
29 Peter Martin Stenberg - Hvidovre CK
30 Ulrik Marxen - Lyngby CC
31 Anders Rasmussen - Lyngby CC
32 Kenneth Kierbyholm - Holbæk CR
33 kenneth Iversen - KCK Herlev
34 Morten Møller Thomsen - CC Hillerød
35 Palle Søren Hansen - Roskilde CR
36 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted
37 René Leander - CC Gladsaxe
38 Søren Svenningsen - Holte Cykel Klub
39 Dick Fogelstrøm - CK Ringen
40 Palle Bøje - Team Cycling Ringsted
41 Finn Bohn - Roskilde CR
42 Henrik Bandsholm - Holte Cykel Klub
43 Jan Roesgarth - Hvidovre CK
44 Peter Faldt Jensen - Rødekro CC
45 Dean MacAulay - Lyngby CC 4.18
46 Kenneth Berner - Greve CC 5.07
47 Jørgen Sørensen - Værløse Farum CK 10.14

H50
1 Henrik Bjarne Jensen - FBL 2.13.18
2 Jan Høegh - Politiets CA
3 Johnny Faust - DCR Ballerup
4 Torben Nielsen - Politiets CA
5 Erik Madsby - Politiets CA 0.24
6 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
7 Karsten Jørgensen - DBC
8 John Marfelt - Bornholm CC
9 steen Olsen - Hvidovre CK
10 Anders Høj - Skive CK
11 Jimmi Johansen - Lyngby CC
12 Jørn Christiansen - Ordrup CC
13 Hasse Larsen - Ordrup CC
14 Michael Elmstrøm - Roskilde CR
15 Torben Lynge Jacobsen - Kalundborg CC
16 Micael Becker - ABC
17 Jan Værnhøj Pedersen - LFCK
18 Lars Gustafsson - CC Hillerød
19 Jan Bo Pedersen - Næstved BC
20 Frank Selsmark - FBL
21 Christian Sørensen - Lyngby CC
22 Jens Frank - DCR Ballerup
23 bjørn Midtgaard - Holbæk CR
24 Flemming Thestrup - DBC
25 Jannik Møller - Bornholm CC
26 Peter Nørskov - Holbæk CR
27 Flemming Bech - Tissø Cykel Ring
28 Jonny Christensen - ABC
29 Henrik Peter Jensen - Hvidovre CK
30 Frank Peter Sørensen - CC Gladsaxe
31 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted
32 Thomas Kyng - ABC
33 Frank Reuter - Politiets CA
34 Johannes Risbjerg - Politiets CA 0.42
35 Lars Christoffersen - Køge CR
36 Anders Christoffersen - Køge CR
37 Morten Ryan Hansen - DBC 0.51
38 Jan Ryan Hansen - DBC
39 Vagn Åkerström - DBC 1.04
40 Jan Eberhardt Sørensen - Politiets CA

H60
1 Børge Bundgaard Sørensen - Greve CC 1.58.16
2 John Hansen - Næstved BC 0.12
3 Svend Erik Pedersen - Greve CC
4 Ib Malm - Team Cycling Ringsted
5 Frank Meyer - Politiets CA
6 John Magne Froberg - Politiets CA 0.17
7 Gert Hansen - LFCK 2.12
8 Kjeld Ole Hansen - Nakskov CC
9 Frank Garfeldt Kofoed - CC Hillerød
10 Thomas Spread Campion - CC Hillerød
11 Frank Andersen - Slagelse CR
12 Peter Leedsager - Greve CC
13 Ole Søstrup Andersen - Holbæk CR 2.20
14 Michael Nicolajsen - Århus MTB 19.44

Dame A
1 Iben Bohe - CC Hillerød 2.31.38
2 Britt Lauenborg - ABC
3 Mia Eskebjerg - Odder CK 9.45
4 Beta Sandstrøm - Mumien 12.36
5 Camilla Larsen - ABC

Dame B
1 Anette Dawartz - CC Hillerød 2.00.27
2 Rikke Frederiksen - ABC
3 Maria Kruse - Odder CK
4 Laila Hünersen - ABC
5 Mette Andersen - CC Hillerød 0.06
6 Hanne Bøje - Team Cycling Ringsted 10.44
7 Katrine Bjaler - CK Fix 36.48

Dame Junior
1 Alexandra Wessmar - Trampen 1.55.05

U17
1 Daniel Hartvig - Greve CC 1.54.25
2 Emil Ravnsholt - Køge CR 0.25
3 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted
4 Mads Corell - Næstved BC
5 Emil Wang - DCR Ballerup
6 Casper Phillip Pedersen - DCR Ballerup
7 Rune Almindsø Andersen - Næstved BC
8 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR
9 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix
10 Magnus Bak Klaris - Amager CR
11 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix
12 Marcus Bønlykke - Roskilde CR
13 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted
14 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup
15 Lasse Mortensgaard - CK Fix
16 Andreas Serop Larsen - Næstved BC
17 Kristian Hamburger Holm - DCR Ballerup
18 Frederik Bohé Jørgensen - CC Hillerød
19 Mads Gram - DCR Ballerup
20 Alexandar Lander - Køge CR
21 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR
22 Frederik Rasmussen - Roskilde CR
23 Søren Martinus Walter Engberg - CK Kronborg
24 Mikkel Engelbrecht Nielsen - HFCK
25 Mathias Klokholm - Lyngby CC
26 Oliver Almind - CK Fix
27 Rasmus Bøgh Wallin - Amager CR
28 Ricki Boje Nielsen - KCK Herlev
29 Mathias Emil Thurup Laursen - DCR Ballerup
30 Andreas Pihl Nielsen - DCR Ballerup
31 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
32 frederik Vahlgren - Køge CR
33 Kim Koldborg Laustsen - DCR Ballerup
34 Mathias Egebjerg Jensen - Lyngby CC 5.48
35 Magnus Lie Lundquist - Amager CR 11.57

U15
1 Gustav Chalmer Vinding - Lyngby CC 1.17.51
2 Niklas Larsen - Slagelse CR
3 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup
4 Andreas Stokbro - CK Fix
5 Peter Gylling - CK Fix
6 Marcus Jønsson - Køge CR
7 Mads Zeller Schilling - CK Fix
8 Nicolai Petersen - Amager CR
9 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted
10 Emil Funder - CK Kronborg
11 Christian Ingeman Lindquist - Amager CR
12 Malte Karlshøj - Bornholm CC
13 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
14 Jonas Petersen - Slagelse CR
15 Viwvent Andersson - Tampen
16 Jonas Wang - DCR Ballerup
17 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR
18 Jeppe Hanssing - Amager CR
19 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
20 Mads Olander Hjort - Næstved BC
21 Jacob Michelsen - CK Fix
22 Bjarke Andersen - DCR Ballerup 0.17
23 Mikkel Enøe Thorsen - Amager CR 0.24
24 Marc Sehested - Amager CR 0.27
25 Daniel Jensen - Næstved BC 0.32
26 Rasmus Boelsmand - Greve CC 0.35
27 Silas Holme Stage - Greve CC
28 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR 0.44
29 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe 0.49
30 Mark Frederiksen - CK Kronborg 1.07
31 Frederik Dyrmose Jørgensen - Roskilde CR 1.32
32 Maximilian Hoffmann - Amager CR 1.36
33 Max Olsson - CK Bure 3.45
34 Mads Richardt Lundh - CC Hillerød 3.48
35 Patrick Grønsund - Greve CC 7.31
36 Luca Ryberg Lonardi - Team Cycling Ringsted
37 Jonathan Suæbæk Skarving - Amager CR 10.41
38 Viktor Svenning Kristensen - Lyngby CC 15.46

U16P
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 1.17.56
2 Lise Martina Engberg - CK Kronborg 0.09
3 ?? - Sverige
4 Yasmin Jensen - Næstved BC 3.40
5 Sigrid Friberg - Tampen 4.27

U13
1 Eskild Rønhede - CK Fix 54.51
2 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
3 Oliver Errebo - CK Fix
4 Sebastian Olsen - CC Hillerød
5 Sander Andersen - DCR Ballerup
6 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted
7 Peter Haslund - Næstved BC 0.12
8 Rasmus Dahlmann - Greve CC 2.20
9 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC 2.24
10 Lucas Norman Gude - KCK Herlev 2.30
11 Vincent Elling Ferraro - Næstved BC 4.19
12 Absalon Billehøj - Amager CR
13 Kalle Holm Bastrup - Amager CR 5.00
14 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup 6.03
15 Hugin R. Hendriksen - Amager CR 8.36

U13P
1 Caroline Bohe - CC Hillerød 57.12
2 Mie Olander Hjort - Næstved BC 0.03
3 Victoria Elling Ferraro - Næstved BC 6.13

U11
1 Kasper Gylling - CK Fix 28.57
2 Jonathan S. Petersen Larsen - CK Fix
3 Tue Larsen - Slagelse CR
4 Mikkel Henriksen - Slagelse CR 0.05
5 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC 1.55
6 Magnus Munch - Køge CR 3.19
7 Thorolf Rønhede - CK Fix 4.21
8 Ansgar Billehøj - Amager CR
9 Mads Stokbro - CK Fix 10.53

U11P
1 Katrine Janum Houmøller - Amager CR 30.53

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 09/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Milano-Sanremo(1.UWT) 08/08

HAMMER Limburg(2.1) 07/08-09/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 09/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

Great War Remembrance Race(1.1) 14/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 14/08-19/08

Il Lombardia(1.UWT) 15/08

Cyclassics Hamburg(1.UWT) 16/08

Prudential RideLondon-Sur...(1.UWT) 16/08

KOGA Slag om Norg(1.1) 16/08

La Poly Normande(1.1) 16/08

GP Stad Zottegem(1.1) 18/08

Tour du Limousin(2.1) 18/08-21/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE