Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Stensballe Trailercenterløbet

07. april 2013 16:42Foto: Bikefoto.dk

I dag arrangerede Horsens AC Stensballe Trailercenterløbet, hvor det blev til sejr til Patrick Clausen i A-klassen.

I Horsens sejrede Patrick Clausen (Team CULT Energy), da han spurtbesejrede Nikola Aistrup (Team Concordia Forsikring Riwal) samt Rasmus Gudlhammer (Blue Water Cycling).

I juniorklassen spurtede Andreas Holm Gylling (Blue Water Junior) sig til sejr foran Thomas Uttrup Sandstrøm (Team Roskilde Junior) og Mads Baadgaard Rahbek (Blue Water Junior).


Andreas Holm Gylling vinder (Foto: Bikefoto.dk - flere fotos nederst).

 

A   
1 Patrick Clausen - Team CULT Energy 04.13,53
2 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring Riwal s.t.
3 Rasmus Guldhammer - Blue Water Cycling 04.13,54
4 Stig Hemmingsen - Team J. Jensen - Ramirent 04.13,56
5 Rasmus Mygind - Team Tre-For 04.14,54
6 Dennis Herforth Jensen - Bornholm Pro Cycling 04.14,55
7 Daniel Foder - Blue Water Cycling s.t.
8 Christian Moberg Jørgensen - Team CULT Energy s.t.
9 Mads Würtz Schmidt - Team CULT Energy 04.14,58
10 Lasse Norman Hansen - Blue Water Cycling 04.15,01
11 Mathias Dam Westergaard - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.15,14
12 Simon Eiby - Team Netcompany - Cycling Culture 04.16,15
13 Mikkel Mortensen - Team Concordia Forsikring Riwal s.t.
14 Mathias Møller - Blue Water Cycling 04.16,19
15 Rolf Nyborg Broge - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.17,07
16 Martin Lind - Team Concordia Forsikring Riwal s.t.
17 Martin Grøn - Team Concordia Forsikring Riwal 04.17,08
18 Jacob Nielsen - Blue Water Cycling s.t.
19 Mikkel Black Christensen - Odder CK s.t.
20 Johan Svensson - Team J. Jensen - Ramirent 04.17,12
21 Jesper Hansen - Odder CK 04.17,26
22 Mathias Holm Hemmsen - Team Tre-For 04.17,41
23 Stefan Ravn Olsen - Team Netcompany - Cycling Culture 04.20,52
24 Rasmus Mikiver - CK Hymer 04.20,52
25 Jonas Schultz Ingerslev - Team ScaffCo Stilladser s.t.
26 Mathias Lisson - Team J. Jensen - Ramirent s.t.
27 Mats Andersson - Concordia Forsikring Riwal s.t.
28 Patrick Olesen - Team Tre-For 04.20,54
29 Martin Toft Madsen - Bornholm Pro Cycling s.t.
30 Nicklas Bøje - Team Tre-For s.t.
31 Torben Aqqalu Olsvig Andersen - Aalborg CR s.t.
32 Mads Hardahl - Aalborg CR 04.20,56
33 Jacob Gye Madsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard s.t.
34 Nicklas Overgaard Pedersen - Team ScaffCo Stilladser 04.37,39
35 Mark Sehested Pedersen - Blue Water Cycling s.t.
 

B   
1 Steffen Munk Christiansen - Odder CK 03.47,47
2 Anders Krogh Jensen - Randers CK 1910 03.47,49
3 Torkil Veyhe - Odder CK s.t.
4 Nils Lau Nyborg Broge - Randers CK 1910 03.48,58
5 Jesper Nybo Riis - Herning CK 03.49,02
6 Nikolaj Henning - Middelfart CC 03.49,04
7 Jeppe Tølløse - Lyngby CC 03.49,37
8 Jacob Linkis - Odder CK s.t.
9 Nicolai Skou Sprenger - CCH Hjørring 03.49,41
10 Rasmus Steenfeldt Hvarre - Cykling Odense s.t.
11 Michael Styrk - Cykling Odense 04.01,00
12 Anders Banke - Middelfart CC 04.13,33
13 Torben Ternstrøm - Tønder ACR s.t.
14 Morten Mejsen Westergaard - Vejle CK 04.02,32

C   
1 Rasmus Fjordside - Odder CK 03.10,31
2 Jakob Frandsen - CK Djurs 03.10,31
3 Christian Nyvang Lund - Nr. Søby CK s.t.
4 Eskil Vammen - CK Aarhus 03.13,10
5 Nikolaj Høyen Gudiksen - Nr. Søby CK 03.18,27
6 Jens Møller Pedersen - Randers CK 1910 s.t.
7 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling 03.19,04
8 Christian Vaaben - Hammel CK 03.19,13
9 kasper kalhøj - Holstebro CC 03.24,32
10 Thomas Mikkelsen - Horsens AC 03.24,36
11 jimmy nielsen - Rødekro CC 03.26,13
12 Adrian Rips - Team Nannook 03.26,15
13 Frederik Rosenbæk - Svendborg CC s.t.
14 Aljoscha Gonschior - SG Athletico Büdelsdorf 03.26,30
15 Thomas K. Thomassen - Randers CK 1910 03.28,21
16 Karsten Kousgaard - Randers CK 1910 03.29,12
17 Kristian Sørensen - Aalborg CR 03.30,02

D   
1 Simon Lund Guldbæk - Ordrup CC 01.59,29
2 Michael Jensen - Randers CK 1910 01.59,30
3 Daniel Svingel - Horsens AC 01.59,36
4 Anders Winkler Pedersen - Middelfart CC 01.59,45
5 Emil Folmer Kristensen - Hedensted Cykelklub 02.02,06
6 Palle Stefansen - Herning CK s.t.
7 Simon Ahrens Lassen - Sydbyens Cykelklub Kolding s.t.
8 Henrik Baltzersen - Viborg Cycling s.t.
9 Danny Troest Petersen - Aalborg CR s.t.
10 kim ternstrøm - Tønder ACR s.t.
11 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg CR s.t.
12 Dan Olesen - Vejle CK s.t.
13 Jeppe Gjerding - Hedensted Cykelklub s.t.
14 Kristian Nielsen - Randers CK 1910 s.t.
15 Thomas Blichert-Toft - Gl. Rye MTB s.t.
16 Dan Lichon - Aalborg CR s.t.
17 Brian Voigt Jakobsen - Horsens AC s.t.
18 Rasmus Klinkgaard - Cykling Odense 02.02,12
19 carsten petersen - Silkeborg IF Cykling 02.02,13
20 Daniel Hansen - Sydbyens Cykelklub Kolding s.t.
21 Torben Wittendorff Andersen - CK Aarhus s.t.
22 Sune Christian Johansen - Horsens AC s.t.
23 jan hansen - Hareskov Cykelklub 02.02,15
24 Kristian Hald - CCH Hjørring s.t.
25 Per Hagedorn Pallesen - Skive CK 02.02,27
26 Søren Galsgaard - Ringkøbing CC 02.02,32
27 Mathias Henning - Middelfart CC 02.02,37
28 Simon Madsen - Sønderborg CK 02.03,35
29 Jonas Knudsen - Nr. Søby CK 02.03,41
30 Jesper Ringvad - Haderslev Starup CK 02.05,41
31 Brian Fammé Hansen - Fredericia CC 02.06,22
32 Morten Bjerre - Vesthimmerland CK 02.06,42
33 oliver petersen - Silkeborg IF Cykling 02.09,31
34 Jes Herlufsen - Fredericia CC s.t.
35 Henrik Staal Larsen - Kæden-Nr. Lyndelse 02.13,16
36 René Gier Vemmelund - Give Cykelklub 02.14,56
37 Arne WOLFGRAMM - SG Athletico Büdelsdorf 02.15,48
38 Michael Vestergaard - Haderslev Starup CK 02.23,28
39 Flemming Tolstrup - CK Djurs 02.23,41

Junior   
1 Andreas Holm Gylling - Blue Water Junior 03.06,49
2 Thomas Uttrup Sandstrøm - Team Roskilde Junior s.t.
3 Mads Baadgaard Rahbek - Blue Water Junior s.t.
4 Mathias Nørgaard Villadsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
5 Mikkel Bahnsen - Horsens AC 03.06,52
6 Jesper Schultz - Comentor - Ribe Cykellager s.t.
7 Kasper Andersen - Comentor - Ribe Cykellager s.t.
8 Jonas Gregaard Wilsly - Team Roskilde Junior 03.08,08
9 Mikkel Møller - Comentor - Ribe Cykellager s.t.
10 Frederik Zeuner - Horsens AC 03.10,07
11 Jacob Kruse Jensen - Team CVM Junior 03.10,18
12 Sebastian Carlsbæk Møller - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 03.10,26
13 Nicolaj Steen - Horsens AC 03.12,12
14 Andreas Pihl Nielsen - ABC 03.13,15
15 Frederik Mailund Lassen - Horsens AC 03.13,45
16 Christoffer Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
17 Kasper Würtz Schmidt - Blue Water Junior s.t.
18 Andreas Serop Larsen - ABC s.t.
19 Simon Nybo Holgersen - Comentor - Ribe Cykellager 03.14,02
20 Mikkel Bøje Pedersen - Team Roskilde Junior 03.19,41
21 Adrian Hilde - Kristiansands CK s.t.
22 Jeppe Norup Dal - CK Aarhus s.t.
23 Nicolai Just Pedersen - Comentor - Ribe Cykellager 03.22,09
24 Daniel Bligaard Lyhne - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior s.t.
25 Mathias Bregnhøj - Team CVM Junior s.t.
26 Steffan List - Horsens AC s.t.
27 Lasse Mortensgaard - ABC s.t.
28 Jesper Sommer Jensen - Odder CK s.t.
29 Sebastian Rasmussen - Team CVM Junior s.t.
30 Emil Tumi Viglundsson - Comentor - Ribe Cykellager s.t.
31 Emil Toudal - Bornholm CC 03.28,05
32 Daniel Andre Vetrhus - Kristiansands CK 03.30,15
33 Michael Vind Nielsen - Vejen BC 03.38,47
34 Tore Thøgersen - Nyborg CK s.t.
35 peter roed knudsen - Cykling Odense 03.38,51
36 Magnus Tholstrup Skjøth - Team ScaffCo Stilladser 03.40,12
37 Mathias Klokholm - Team Netcompany - Cycling Culture Junior 03.41,43
38 Louis Sørensen - Viborg Cycling 03.57,38
39 Åge Ljøstad Nilsen - Kristiansands CK 03.14,34
40 Kristoffer Kjeldmann - Team CVM Junior 03.14,42
Dame A Navn - Klub Tid
1 Camilla Møllebro Pedersen - Holstebro CC 03.01,20
2 Line Rehde - CK Aarhus 03.04,48
3 Sara Olsson - Uddevulla CK 03.08,18
4 Amalie Winther Olsen - Team Rytger 03.10,54

Dame B   
1 Maria Julie Hansen - Ordrup CC 03.01,20

Dame Junior   
1 Pernille Mathiesen - Team Rytger 03.01,20

Veteran H40   
1 Torleif Røberg - Fredericia CC 03.12,23
2 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg IF Cykling 03.12,41
4 Robert Følbæk - Horsens AC 03.13,01
5 Flemming Steen - Horsens AC s.t.
6 Peter Holm Nielsen - CK Aarhus 03.13,09
7 Kim Lambæk - Vejen BC 03.14,33
8 brian poulsen - Horsens AC s.t.
9 Steen Larsen - Horsens AC 03.14,38
10 Jes Knudsen - CK Djurs 03.14,40
11 Bogi Kristiansen - Hareskov Cykelklub 03.16,32
12 Jørgen Bligaard - Skive CK 03.17,42
13 Esben Tange - Hvidovre CK 03.17,48
14 Thomas Bank Egebirk - CK Aarhus 03.19,36
15 John Papsø - Silkeborg IF Cykling s.t.
16 Finn Yding Sørensen - Horsens AC 03.19,39
17 Morten Arild Nielsen - Horsens AC 03.19,41
18 Jacob Holk - Cykling Odense 03.20,04
19 Erling Olsen - Horsens AC 03.25,03
20 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup CK 03.25,05
21 Sune Steiniche Kjær - Silkeborg IF Cykling 03.25,09
22 Søren Fauth - Fredericia CC 03.25,16
23 jens peder rasmussen - Horsens AC 03.28,19
24 Carsten Madsen - Haderslev Starup CK 03.28,59
25 Martin Leonhard - Fredericia CC 03.33,12

Veteran H50   
1 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby CK 02.40,14
2 Gudmund Brændgaard - Horsens AC s.t.
3 Morten Andersen - Fredericia CC 02.40,16
4 Jan Steen Mathiesen - Holstebro CC 02.40,49
5 Alex Madsen - Randers CK 1910 02.42,00
6 Jens Kasler - CC Hillerød 02.42,02
7 jens ankerstjerne - Hedensted Cykelklub s.t.
8 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens AC s.t.
9 Carsten Quottrup - CK Aarhus 02.42,10
10 Ole Thøgersen - Nyborg CK 02.48,41
11 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC 02.50,18
12 martin young - Kolding BC 02.51,40
13 Mathias STURM - Kieler RV 02.58,21
14 Stig Kjersgaard Nielsen - Randers CK 1910 s.t.
15 Claus Larsen - ABC s.t.
16 Ejnar Mogensen - Randers CK 1910 s.t.
17 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart CC 02.58,31
18 Erik Pedersen - Middelfart CC 02.58,42
19 Changiz Changizi - Silkeborg IF Cykling 02.58,44

Veteran H60   
1 Hasse Larsen - Ordrup CC 02.18,30
2 Per Sandahl - Nr. Søby CK 02.18,40
3 Benny Petersen - Nr. Søby CK 02.18,42
4 Arne Post - Skive CK s.t.
5 Manfred BARTSCH - SG Athletico Büdelsdorf 02.18,45
6 Ole Jensen - Hedensted Cykelklub 02.18,47
7 laust madsen - Horsens AC 02.18,48
8 Svend Christensen - Nr. Søby CK 02.19,04
9 Bent Lindstrøm - Vejen BC 02.28,18
10 Chres Christensen - CK Djurs 02.39,23

U17   
1 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup 01.58,27
2 Niklas Larsen - Slagelse CR s.t.
3 Andreas Stokbro - Amager CR 01.58,36
4 Mathias Norsgaard Jørgensen - Herning CK 01.59,36
5 Thomas Henningsen - Viborg Cycling s.t.
6 Mikkel Frølich Honoré - Middelfart CC s.t.
7 Anthon Charmig - Odder CK s.t.
8 Jacob Michelsen - DCR Ballerup s.t.
9 Søren Siggaard - Herning CK s.t.
10 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC s.t.
11 Mads Torp - Silkeborg IF Cykling s.t.
12 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring s.t.
13 Christian Mikkelsen - Cykling Odense s.t.
14 Villads Aase Ellebjerg - Cykling Odense s.t.
15 Rasmus Byriel Iversen - Haderslev Starup CK s.t.
16 Arne Birkemose - Cykling Odense s.t.
17 Frederik Poulsen - Holstebro CC s.t.
18 Emil Funder - DCR Ballerup s.t.
19 Jonas Petersen - DCR Ballerup s.t.
20 Timothy Berthol Hansen - Ordrup CC s.t.
21 Daniel Villadsen - Herning CK s.t.
22 Jakob Engelund Vistisen - Odder CK s.t.
23 Mikkel Bonde - Viborg Cycling s.t.
24 Søren Pedersen - Vejen BC 01.59,42
25 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød 02.00,03
26 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense 02.00,56
27 Mads Søgaard Mondrup - Herning CK 02.02,57
28 Andreas Lund Andresen - CK Fix 02.07,11
29 Anders Vestergaard Nielsen - Randers CK 1910 02.07,21
30 Casper Ingeberg - Odder CK s.t.
31 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR s.t.
32 Jakob Hansen - Herning CK s.t.
33 Mathias Mortensen - Kolding BC s.t.
34 Søren-Hjalte Steinholm - Haderslev Starup CK 02.07,27
35 Phillip Christian Vejre - Lyngby CC s.t.
36 Rasmus Stigaard - Rødekro CC 02.07,29
37 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling 02.07,35
38 Christian Damgaard - Ordrup CC 02.08,05
39 Nicolai petersen - Amager CR 02.10,44
40 Andreas Føhns - Herning CK 02.11,14
41 William Rune - Odder CK 02.13,30
42 Daniel Kirkegaard Larsen - Cykling Odense 02.17,47
43 Jorn Orlemans - Horsens AC 02.23,18
44 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens AC 02.27,39
45 Andreas Handberg Madsen - Herning CK 02.27,44
46 Anders Alnor Mathiasen - Hedensted Cykelklub 02.29,01
47 Jan Jakob Iversen - Hammel CK 02.37,37
48 Adam Nygård Nielsen - Herning CK 02.40,51
49 Martin Bjerg - Hammel CK 02.47,31
50 Jakob Olsen - Silkeborg IF Cykling s.t.

U16 piger
1 Simone Eg - Herning CK 01.30,31
2 Mie Olander Hjort - Næstved BC 01.39,05
3 Caroline Eland - CK Aarhus 01.39,07
4 Benedicte Jørgensen - CK Djurs 01.49,38
5 Freja-Louise Nielsen - Horsens AC 01.55,06

U15 drenge   
1 Johan Tiedemann Langballe - CK Aarhus 01.26,10
2 Anders Lilliendal - Cykling Odense 01.30,28
3 Julius Johansen - CC Hillerød s.t.
4 Christian Bahr - Cykling Odense s.t.
5 Morten Andreas Stampe - Odder CK s.t.
6 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
7 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
8 Jens Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK s.t.
9 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Ringsted s.t.
10 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix s.t.
11 Sander Andersen - DCR Ballerup 01.30,34
12 Lasse Krejberg - Nr. Søby CK 01.31,24
13 Peter Friis Løfstedt - Herning CK 01.39,01
14 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
15 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle CK 01.39,02
16 Daniel Guld - CK Aarhus s.t.
17 Mads Jalving - Vejle CK s.t.
18 Emil Thyregod - Vejen BC s.t.
19 Mikkel Bertelsen - Herning CK s.t.
20 Jonas Frederik Banke - Middelfart CC s.t.
21 Magnus Fleron Juncker - CK Fix s.t.
22 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro CK38 s.t.
23 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg CR s.t.
24 Kasper Bøgelund - Silkeborg IF Cykling s.t.
25 Andreas Sørensen - Tissø Cykel Ring 01.39,07
26 Mads Degn - Horsens AC s.t.
27 Frederik Raunsgaard - Herning CK 01.39,08
28 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens AC s.t.
29 Frederik Henriksen - Odder CK 01.39,15
30 Mikkel Hjordkvist Skovgaard - CK Aarhus 01.39,20
31 Jakob Bødker - Viborg Cycling s.t.
32 Nicklas Korsager Elkjær - Odder CK 01.44,28
33 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg IF Cykling 01.44,58
34 Sebastian Svanholm Thomsen - CK Aarhus s.t.
35 Tobias Wallin Hjortshøj - Odder CK 01.45,35
36 Andreas Sørensen - Hobro CK38 01.45,47
37 Jacob Juul - Horsens AC 01.48,44
38 Mads Tygesen - Esbjerg CR 01.50,12
39 Svend Helleshøj Buch - CK Aarhus 01.51,04
40 Lucas Johannes Knudsen - Herning CK 01.51,54
41 Jonas Nygaard Perto - CK Djurs 01.54,23
42 william thøgersen - Silkeborg IF Cykling 01.39,39

U13 drenge   
1 William Blume Levy - Horsens AC 00.46,30
2 Tobias Lund andresen - CK Fix s.t.
3 Mads Fenneberg - Sønderborg CK s.t.
4 Frederik Wandahl - Höllviken Cykelklubb s.t.
5 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK 00.46,33
6 Mads Bak Bjerregaard - Odder CK s.t.
7 Phillip Nyto Fisker Mølgaard - Horsens AC s.t.
8 alexander mark - Odder CK 00.46,35
9 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR s.t.
10 Luis Carl Jørgensen - Næstved BC 00.46,36
11 Rasmus Madsen - Herning CK 00.50,12
12 Lauge Woer - CK Aarhus s.t.
13 Ruben Zilas Larsen - CK Aarhus s.t.
14 Mikkel Hansen - Vejle CK 00.52,23
15 Mads Jensby - Silkeborg IF Cykling 00.52,40
16 Marcus Breiner - Nr. Søby CK 00.53,19
17 Jeppe Andreasen - Odder CK 00.54,44
18 August Kjær Agergaard - CK Aarhus 00.55,55
19 Mikkel Nielsen - Hobro CK38 00.58,43
20 Johan Gørtz Hørstrup - Horsens AC 00.58,50
21 Mark Carbel Svendgaard - Horsens AC 00.59,17
22 Jacob Christensen - Horsens AC 00.59,19
23 Benjamin Changizi - Silkeborg IF Cykling 00.59,22
24 Rasmus Henriksen - Odder CK 00.59,27
25 Lasse Damsgaard - Fredericia CC 01.05,09

U13 piger   
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub 00.46,33
2 Amalie Spaabæk Schmücker - Herning CK 00.46,36
3 Maria Bertelsen - Herning CK 00.52,09
4 Mie Degn - Horsens AC 00.52,47
5 Katrine Høgild - Viborg Cycling 01.09,38

U11 drenge   
1 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 00.27,58
2 Tobias Breiner - Nr. Søby CK 00.28,00
3 Tobias Breiner - Nr. Søby CK s.t.
4 Patrik Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
5 Askild Brønmo - Odder CK 00.28,02
6 Oliver Madsen Nielsen - Horsens AC 00.28,53
7 Victor Nyvang - Aalborg CR 00.30,27
8 Gustav Holst - Fredericia CC 00.32,05

Motion   
1 Kristian Lilliendal - Cykling Odense 02.17,22
 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gree-Tour of Guangxi(2.UWT) 05/11-10/11

Ceratizit Madrid Challeng...(2.WWT) 06/11-08/11

Tour of Guangxi - UCI W...(1.WWT) 10/11

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS